Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) sz.balazs.95 válasza Phülöp (#13499) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és én azt honnan tudtam volna, hogy a Telekomnál a BBM-hez még a BB10 felhasználóknak is elő kell fizetni a BIS-re, ha mobilneten akarják használni? :F
Azt meg pláne, hogy feltöltősöknek nem is érhető el...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13502) lezerpiramis válasza sz.balazs.95 (#13501) üzenetére


lezerpiramis
őstag

BB Z10 topic összefoglalója:

"1, BlackBerry alapfogalmak - mi micsoda?

BIS – BlackBerry Internet Servie: a legtöbb félreértést, riadalmat és kérdést felvető fogalom. Kell-e ez Z10 használatához? Alapvetően nem. Az új, BB10-es telefonok esetében internet, email , BBM eléréshez nem kell BIS előfizetés. Egyedül a T-mobil esetében kell BIS előfizetés a BBM-hez. Minden egyéb ott is megy normál mobilinternettel."

(#13503) lugosi válasza eventus (#13497) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A telenorra tőlem is jön egy "nem" szavazat!

(#13504) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jól olvastam, hogy a Nokia azt mondta a BB-ről, hogy öreg és lassú? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13505) Praetorianus válasza Polarstar (#13504) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Viszont velük ellentétben a BB még létezik :D

(#13506) sz.balazs.95 válasza Praetorianus (#13505) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Miért, a Nokia nem létezik? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13507) eventus válasza Polarstar (#13504) üzenetére


eventus
veterán

Nem feltétlen kell hasmenés szerűen fejlődni és kihozni a telefonokat :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13508) Praetorianus válasza sz.balazs.95 (#13506) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Fizikailag még igen, de holnaputántól már Microsoft Mobile néven :)

(#13509) sz.balazs.95 válasza Praetorianus (#13508) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ja, hogy az csak a Nokia mobil ágazata, és az NSN és HERE marad ugyanúgy, mint eddig? :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13510) eventus


eventus
veterán

Hamarosan BB10 rendszerre is elérhető lesz a Viber! Forrás: CrackBerry

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13511) válasza Polarstar (#13504) üzenetére



őstag

Ezt hol, olvastad? :D Tény, hogy a rendszer boot, frissítések rohadt sokáig tartanak, aminek nem tudom az okát, még a gyengébb hw sem indokolja, de az interfész használatban rohadt gyors, és ugye ez a lényeg. Pl. exel PDF stb. megnyitása semmivel sem lassúbb - sőt - mint iPhonon, vagy egy 4 magos Nexus 4-en. Most mondjam azt, hogy a beépített böngésző is baromi gyors, nem csak a teszt pontszámok szépek. (Q10-ről beszélek BB10-el.) :D Bele sem merek gondolni, mit fog produkálni, ha pl. 4 magot kap a q20 Adreno 400-al, de ott már tényleg valamit kell hozniuk képernyő méretben is, mert csak a 3D-s játékok használnák ki. Az már biztos, hogy a következő generációs BB-k is 64bit-es SoC-ra fognak épülni.

Nokia már nincs is. :B :)

(#13512) sz.balazs.95 válasza (#13511) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

[link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13513) válasza sz.balazs.95 (#13512) üzenetére



őstag

Az a baj, hogy a Nokia sok millió $-ért eladta a lelkét a Windowsnak, és ide jutottak. Ma már ha jól tudom ingyen licencelhető a WP ezzel is növelve a platform piaci részesedését. Akkor most a Nokia triplán rosszul járt. Akkoriban fejleszthették volna tovább a Symbiant, amibe nagyon sokat öltek, és mára a Meego vonaluk is megerősödött volna. Minden felhasználói réteget lefedtek volna ezzel a két platformmal. Még mindig kapni a C2-4 vonalat, ami az anno megújult Symbián fut S40-s rendszerrel.

(#13514) sz.balazs.95 válasza (#13513) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Bele is buktak volna. :N
Ezzel a mostani helyzettel a lehető legjobban jártak:
- a Nokia Mobile részleg évek óta masszívan termelte a veszteséget. Gyakorlatilag az NSN nyereségének köszönhetően nem dőlt be az egész Nokia úgy, ahogy van. Ráadásul a WP-s telefonok tudták megállítani a Mobile üzletág zuhanórepülését.
Arról nem is beszélve, hogy így most a Nokia az MS pénzén tette 100%-ban saját tulajdonná az egyetlen húzó ágazatát, sőt, tudott találni magának egy balféket, aki megvette több milliárdért a masszívan veszteséges mobil üzletágat:
Vagyis:
+100%-os NSN tulajdon, MS pénzen
+Masszívan veszteséges üzletág elpasszolása, és még pénzt is kaptak
+Megmaradt a húzóágazatuk
+Élnek mint Marci hevesen
+Biztos jövője van a cégnek

Szóval miért is járt rosszul a Nokia?
A lehetőségeikhez képest magasan a legjobban jártak.
A Mobil üzletág már a WP előtt évekkel veszteséges volt, pont amiatt szerződtek az MS-sel, tehát ez elkerülhetetlen volt, mert ha tovább erőltették volna, akkor az magát a Nokiát is magával rántotta volna.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13515) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hát... Srácok: A helyzet az, hogy ha a pénzes másik gyártó "Ezt" mondja, akkor sajnos neki van pénze is bebizonyítani, hogy ez bizony igaz.
Megette a fene, a Classicot, ha egy reklámfelületen sorról kipipálják, hogy egy bizony "volt már" és öreg. Ezt is elképzelhetőnek tartom az Elop vezetésű kissé cinikus, lazán átverő mikroszafttól.

Fel kell venni a kesztyűt és harcolni kell. Nem a BBM és a megvehető szerintem "röhelyesen gyerekes" matricák lesznek azok, amik a BlackBerry-t nyereségessé teszik. Van a QNX és az "orvosi kutatások inveszticiója" körül valami, ami vinni fogja a szekeret. Szerintem ez nyerő lap lesz.

Vegyek egy Bold 9000-est?? :U Amíg jön a Classic...

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13516) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ez a Classic szerintetek mennyire komoly? Azaz, mennyire várható, hogy gyártásba kerül? Mennyire biztos? Hivatalos, vagy csak rumor? Értitek mire gondolok.

(#13517) Polarstar válasza lugosi (#13516) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Attis! A tesztek már mennek.. De vannak még dolgok, amiket bele akarnak rakni... és nem a pulzusmérő lesz az! :DDD

Szerintem nagyobb kijelző, mint a Q10..
Álló formátum, és hozzá álló töltő! Nem az az elbaszott oldalsó izé....
Talán kicsit kombinálják azzal az elképzeléssel, hogy a mobil lehetne akár számítógép is...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13518) sz.balazs.95 válasza Polarstar (#13517) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jól hangzik! :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13519) Polarstar válasza sz.balazs.95 (#13518) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Csak szerintem! De ha belegondolsz, ez mind elhangzott már!
Egy: az összes Boldnak álló töltője volt.
Kettő: Már a Z30 is tudja azt, hogy számítógépként viselkedik ha perifériákat kötnek rá.
Három: Mi tart olyan soká, hogy ezt így össze is hozzák? :C

félNégy: Az, hogy egy mobil alján van adat és töltő csati szintén nem lehetetlen.. Hol is láttam már?? :(((

Ja! Megvan! ;] A zapple! :DDD :P

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13520) lugosi válasza Polarstar (#13517) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezekkel így mind egyet tudnék érteni.

(#13521) Polarstar válasza lugosi (#13520) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mai sztori.. Bementem egy "meg nem nevezett címen található mobil boltba" és meglepődtem.
Lehet kapni náluk blekit és volt vagy 30 régi mobil is.
Plusz kellékek, alkatrészek és szervízpont is - blekiknek.
Volt 3 Bold 9000 is. Hát, nagyon össze vannak azok is rakva. 10-ért! :K

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13522) sz.balazs.95 válasza Polarstar (#13521) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Annyiért jó vétel.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13523) Polarstar válasza sz.balazs.95 (#13522) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egy másik helyen volt pl fehér is! Itt is van a kezemben!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13524) sz.balazs.95 válasza Polarstar (#13523) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

must have. :D
még úgy is, hogy nagyobb arányban kell hozzá BIS, mint a BB10-hez. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13525) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jut eszembe! A Berryblogon lévő kis teszt a Q5-el meglepett.. Egyszerre telefonálni és mobilozni a symbianon nekem ment. A 9900-en is ment, a Z10-en is megy. Fel sem merült bennem, hogy a többi mobilon ezek "nem egészen mennek" :D

Ha még nem olvastátok, akkor érdemes meglátogatni a berryblogot. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13526) lugosi válasza Polarstar (#13521) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem messze tőlünk, van egy elég gyanús zug-gsm (az eladó konkrétan a padlóra köpött a pult mögött, csak úgy, minden nélkül, éppen nem beszélt senkivel, vevő is volt a boltban), de árulnak egy olyan polír 9810-et, hogy ihaj. Aztán persze lehet, hogy valami gond van vele. 50-ért adják. Ha a köpet nem lett volna, nekiállok alkudozni :D

(#13527) Polarstar válasza lugosi (#13526) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Áááá, kőarcú agysebész nepperek tudják a frankót, hogy a csilivili políros mobil jobban eladható dobozzal, mint a zacskós-poros.
Bár lehet zacskós-poros is, de az akkor nem mobilbolt.. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13528) eventus válasza Polarstar (#13525) üzenetére


eventus
veterán

De azokon van viber, jóóóóóó??? Azok attól jóóóóóók!!! :DDD :DDD

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13529) sz.balazs.95 válasza eventus (#13528) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezen meg BBM! :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13530) eventus válasza sz.balazs.95 (#13529) üzenetére


eventus
veterán

:P

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13531) Polarstar válasza eventus (#13528) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az elején a Viber jó mókánák tünt.. Aztán jöttek az árnyoldalak... A 9900-nél plusz akkugyilkos hibák is..

Hál istennek vége! Nem kell a viber nekem! :R Egy gonddal kevesebb!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13532) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy ha már itt tartunk, whatsapp messengert használ valaki? Mert azt láttam hogy az szinte minden platformra megvan.

A helyzet az, hogy mi a baráti körben még mindig az sms-t használjuk csetelésre :B mivel nem mindegyiknek van mobilnete. Jó lenne ha ebben lassan fejlődés lenne náluk, nem azért, mert korlátlan csomagom van, szóval hadd menjen az sms, de csomó mindent nem tud, körülményes stb.

(#13533) istnag válasza lugosi (#13532) üzenetére


istnag
addikt

Mi párommal azt használjuk, mivel neki WP van, amire nincs BBM. Nagyon jól működik, egy kis "bug" van benne, ha a billentyűzet "aktív",akkor nem tudsz csatolni képet, csak ha a kétújjas felfelé tolással eltünteted a bill.-t, akkor jelenik a csatolási lehetőség.

(#13534) lezerpiramis válasza Polarstar (#13525) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A telefon mellett az adott szolgaltatonak is engedelyezni kell ezt a funkciot (multiRAB, adat es hang egyszerre).

(#13535) eventus válasza lugosi (#13532) üzenetére


eventus
veterán

Mióta megvette a FB, töröltem és mások is :))
Igen, én is aztmondom ott az sms, telefonhívás! De még az email is, az is több platformra elérhető!! :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13536) istnag válasza eventus (#13535) üzenetére


istnag
addikt

Te, mit vettél észre abból, hogy az FB megvette?

(#13537) eventus válasza istnag (#13536) üzenetére


eventus
veterán

Alapból FB profilom sincs. Rá jellemző okok miatt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13538) sasa134 válasza lugosi (#13532) üzenetére


sasa134
addikt

Tökéletes a Whatsapp, BBM-en kívül csak azt használom (beépül a HUB-ba, fut háttérben, gyors, minden remek).

Avanti Roma

(#13539) lugosi válasza sasa134 (#13538) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És ez is telefonszám alapján azonosít, ugye? Szóval felteszem, és látom hogy az ismerősök közül kinek van?

(#13540) eventus válasza lugosi (#13539) üzenetére


eventus
veterán

Igen. De azt is mutatja, mint a viber, hogy van/ volt accounja, de épp nincs fent neki épp az alkalmazás, szóval hiába írsz neki :DDD Ezért jó a BBM, az mindig van :K

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13541) lugosi válasza eventus (#13540) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tudom hogy jó, de sajnos csomó ismerőst nem tudtam rábeszélni a BBM-re :((

(#13542) eventus válasza lugosi (#13541) üzenetére


eventus
veterán

Legyen az Ő bajuk. Én senki kedvéért nem teszek fel semmit.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13543) válasza eventus (#13542) üzenetére



őstag

Az a baj, hogy a szifonosok is ezt mondják. :D

Nálam mindig fut a háttérben a Skype, de ha visszajön a szervizből a teló csak akkor fogom futtatni, ha valakivel beszélni akarok, így ha engem keresnek, kénytelenek BBM-et használni. Vagy talán Vibert, de nem szeretem már a Wines megoldásokat. Ez van oda vissza.

[ Szerkesztve ]

(#13544) sasa134 válasza lugosi (#13539) üzenetére


sasa134
addikt

igen, így van

Avanti Roma

(#13545) Polarstar válasza istnag (#13533) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem tudom mi a bajod! A wingyóz fonokra is van BBM! Tessék bemenni az ablakboltba és ott van vagy 20 fizetős BBM! :DDD Van pirosBBM, meg lila, fekete, sárga! Lehet választani, ha van pár euród! :DDD

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13546) DaNaD


DaNaD
csendes tag

Le tudjátok írni nekem röviden, hogy mi kell ahhoz, hogy droidos .apk-t tudjak telepíteni a telóra? Köszi:)

(#13547) eventus válasza DaNaD (#13546) üzenetére


eventus
veterán

[link] Ott az összefoglaló

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13548) sz.balazs.95 válasza DaNaD (#13546) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

1. Engedélyezed a külső forrást (a telepítés kezdetekor ezt fel is ajánlja a rendszer)
2. Letöltöd az apk-t, majd megnyitod fájlböngészőből.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13549) válasza sz.balazs.95 (#13548) üzenetére



őstag

Ezzel csak az a baj, hogy a fizetős appok nem működnek, mert ahhoz kell Google server is , vagyis a Google Play (Snap) Nálam fent van/volt és közvetlenül a Playről töltöttem.

Desctopon, Sachesy 1.1 .exe alkalmazással mászik fel a telóra.

[ Szerkesztve ]

(#13550) margithid


margithid
veterán

Nem jelent még meg a Z3?
Nagyon elhúzza bb, már februárban bejelentették, és lassan május.
Soha nem értettem ezt a lassúságot, más gyártók bejelentik és 2 héten belül az egész világon kapható a készülék...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.