Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) GoZoL válasza Dan-szan (#8450) üzenetére


GoZoL
senior tag

Geekbuyingról rendeltem, ahogy nézem a csomagkövetést a héten, meg kell kapnom! Ára is ott volt a legolcsóbb. Én a piston 3-at rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#8452) Milestone2 válasza Chaser (#8444) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tegnapi 5.5.5 OTA (China-Unicom) javította a hibát több másikkal együtt. :)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8453) Dan-szan válasza GoZoL (#8451) üzenetére


Dan-szan
senior tag

:R a tippet és én is megrendeltem :C

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#8454) Uckz válasza Dan-szan (#8450) üzenetére


Uckz
tag

Én pandawillről rendeltem, az is eredeti :)

(#8455) Mr X


Mr X
veterán

Tuti hülye kérdés lesz, de az en.miui.com oldalon a letöltéseknél van Note 3G Global és Note 3G China. Ezek ugyanarra a készülékre valók, csak más szoftververziók, ugye? Tehát nem hardveres eltérés miatt vannak külön, jól gondolom?

(#8456) Csóró™ válasza Mr X (#8455) üzenetére


Csóró™
senior tag

A China = kínai (meg talán angol) nyelvű
A Global = globális (azaz van benne magyar nyelv is)
És van a [miui.hu] -n lévő vagyula féle magyar ROM, ami meg egy kipucolt ROM.

-- Mindegyik ugyanúgy jó a WCDMA-s (3G) Redmi Note-okra.

De javítsatok ki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#8457) Mr X


Mr X
veterán

És ha már rom téma, érdekelne, van-e valaki, aki nem MIUI-t használ, hanem valami egyebet. Van ezen a vonalon kívül értelmes alternatíva?

(#8458) Csóró™ válasza Mr X (#8457) üzenetére


Csóró™
senior tag

[Milestone2] a te embered, Ő egy rakás ROM-ot kipróbált már. Nagyon segítőkész, biztos tud másikat ajánlani, bár szerintem fölösleges, mert a MIUI az Über Alles :K

(#8459) Mr X válasza Csóró™ (#8458) üzenetére


Mr X
veterán

Igen, az ő írásait is olvasom. :) Nem akarom mindenáron leváltani a miui-t, csak kíváncsiskodom. :)

(#8460) Chaser válasza Mr X (#8457) üzenetére


Chaser
titán

Értelmes lehet van. Én a "kézreállóság" miatt más droidot nem is tudnék elképzelni. Volt, nem jött be. Mellette atom stabil. V5/4,2 V34 verzió amit használok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8461) Teki008


Teki008
csendes tag

Sziasztok!
Örömmel csatlakozom én is a társasághoz!
Nagyon régen nézegettem a Xiaomit és vártam a megfelelő lehetőségre. Megvan. HM NOTE 1W.
Hétfőn meg is kaptam, és el is kezdtem használni.
Az első dolog, amibe belefutottam, az, hogy 4.2.2 rendszer volt rajta. Ezzel nem lett volna baj, de nem tudtam a progikat az SD-re tenni.
Nem gond, öreg ZTE-s vagyok, frissítek.
Elolvastam a tudnivalókat a topicból - köszönet érte mindenkinek!
Felpakoltam mindent: Zippel újabb rom-ot, CVM, TWRP, MUT, MiSetup (Itt az új, alapból angol verzió: http://bigota.d.miui.com/MiFlash/MiSetup2.2.0.4302_2717.exe) és csupán egy dolgot felejtettem el: a biztonsági mentést :W
Második pofon: a revovery Hang-fel + Power-On gombbal indul, Hang-fel a lépkedés a menüben és...
..és nincs tovább. Ugyanis minden létező kombinációt kipróbáltam, semmivel sem tudok belépni a recovery menübe. Sebaj, majd MUT-ból indítom. Egy frászt! Nem hagyja magát!
Addig addig sikerült ügyeskednem, amíg péntek délelőttre elvesztette a kapcsolatot mindkét sim-mel. (Ez jó volt, mert így sem a család, sem a főnökeim nem zavartak, egész nap nyugodtan tudtam tovább rontani a helyzetet.)
Sikerült.
Egyszer (kb 24 óra után, ma hajnalban) sikerült összekötnöm a telot az MTDroiddal. SZUPER! Recovery, Boot, Teljes siker.
Azt hiszem. Vagyis nem tudom. :Y
Ugyanis a teló azóta folyton elindul, eljut a MI logoig és semmi. (A recovery menübe ugyanúgy be tudok lépni, de ugyanúgy csak akksi-ki követhezhet :( (megpróbáltam téglátlanítani is, de nekem kivett akkuval az istennek se akar csatlakozni a PC-hez, így a SmartPhoneFlash nem csinál semmit)
És most következik a Milliós kérdés: Szerintetek lehet még rontani ezen valamit? Esetleg meg lehet javítani?
(ez utóbbinak jobban örülnék)
Az utóbbi 24 órában átolvastam kb. 2000 hozzászólást. Valszeg a maradék 6000-ben már megvan a válasz, de nincs erőm mindet végigolvasni.
PLEASE HELP!!!!!!

[ Szerkesztve ]

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#8462) Csóró™ válasza Teki008 (#8461) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia. Először is részvétem, sajnos előbb cselekedtél, utóbb olvastál. :(

Milestone2 és tolvaj! vagy 100* leírta, kihangsúlyozta mi az upgrade menete, mire kell vigyázni (pl.: UBOOT).
Volt már itt más is, aki téglásított, neki tudtak segíteni, biztosan neked is fognak.

A későbbiekre meg egy jó tanács: Mindig kérdezz, ha valami nem tiszta. Az SD kártyás problémádra pl. már többször írtam másoknak is, hogy van a [FolderMount] nevű tool, amivel meg lehet oldani az appok SD kártyára áthelyezését.

De nézd a jó oldalát a dolgoknak, ezen a hétvégén biztosan nem fognak telefonon zaklatni :DDD

(#8463) Depression


Depression
veterán

Sziasztok.
Mióta fent van a 4.4 a bluetooth hangszórómon halkabb a zene, mint magán a telefonon. Mit lehet ezzel kezdeni?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8464) Teki008 válasza Teki008 (#8461) üzenetére


Teki008
csendes tag

Köszi, tényleg nem zavartak. hagytam a telot a fenébe, inkább fákat ületettem. Annak legalább lett eredménye :)

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#8465) Marcikutya válasza Teki008 (#8461) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Szia!

Nekem is bejött ez az elrontott Volume-UP-os menü.
A telefonom sehogy nem csatlakozott, semmilyen kábellel, és semmilyen számítógéphez. Felcsatlakozott, majd 2-3 másodperc után lecsatlakozott.

A Redmi Note Unbrick tool, SP Flash, aztán végül azt a menüt választottam benne, hogy csatlakozás betett akkumulátorral, és a LÉNYEG, amíg szét nem kapcsolt, addig villámgyorsan lenyomtam a programon az indítógombot és sokadszorra feltett egy valamilyen régebbi típusú angol nyelvű ROM-ot, amely már az éterből tudta frissíteni magát magyar nyelvet is tudó V40-re.

Soha többet nem nyúlok ennek a készülék belsejéhez, pedig a HTC Desire-mon nagy ROM-próbálgató voltam.

(#8466) Teki008 válasza Marcikutya (#8465) üzenetére


Teki008
csendes tag

Köszi az infót!
Csak egy kérdés:
Hol találok olyat, hogy "csatlakozás betett akkumulátorral,"? Kösz, megvan :) remélem így sikerül.

[ Szerkesztve ]

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#8467) Depression


Depression
veterán

5.5.8-cal tepjesen megjavult a miband-es feloldas :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8468) Flexy90 válasza Depression (#8467) üzenetére


Flexy90
senior tag

Tehát mindig működik? Akkor is ha kimész a telefon hatósugarából és vissza mész?

Xiaomi Fan

(#8469) addamka válasza Flexy90 (#8468) üzenetére


addamka
őstag

Kb. 90%-os. 5.5.1 óta abszolút használható.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#8470) GoldhandRent válasza addamka (#8469) üzenetére


GoldhandRent
őstag

mikor adják ki rendesen? :o
(a v6-ot)

[ Szerkesztve ]

-

(#8471) Csóró™ válasza GoldhandRent (#8470) üzenetére


Csóró™
senior tag

Erre a kérdésre lassan 1 éve várjuk a választ :K

(#8472) Weeman1 válasza GoldhandRent (#8470) üzenetére


Weeman1
veterán

Karácsonyra ígérték. :U

Xiaomi 11T Pro

(#8473) xhege válasza Weeman1 (#8472) üzenetére


xhege
addikt

Melyik év karácsonyára? :DDD

(#8474) kk831228 válasza Weeman1 (#8472) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor még van idő... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#8475) Weeman1 válasza xhege (#8473) üzenetére


Weeman1
veterán

2014.

Xiaomi 11T Pro

(#8476) GoldhandRent válasza Weeman1 (#8475) üzenetére


GoldhandRent
őstag

mondjuk engem nem zavar...megvagyok ezzel is :D
nekem egy gyari billentyuzt frissites/kalibracio boven eleg lenne :3

kijelzosargulasom egy uj szintre lepett...korbe vegig, alul a sarkoknal pedig 3szog alakban... ha lesz lehetosegem, lefenykepezem

-

(#8477) Teki008 válasza Marcikutya (#8465) üzenetére


Teki008
csendes tag

Sziasztok
Megpróbáltam. Felpakoltam minden létező drivert a gépemre. Sp Flash akku nélkül nem csinál semmit. (órákon át hagytam, hátha csak nem vagyok elég türelmes, bár az alsó állapotjelző sávon 0 k/s sebesség, és 0K letöltött adat volt)
Akkuval már lát valamit (Opcióknál With battery vagy autodetect bekapcsolva), ugyanis felváltva 3 hibaüzenettel áll le:
S_CHIP-TYPE-NOT-MATCH (3168) (Ó JAJJJ! Csak nem egy KLÓNt sóztak rám?????? :F )
S_BROM_CMD_STARTCMD_FAIL (2005)
S_COM_PORT_OPEN_FAIL (1013)
Mindegyik hiba után az alsó állapotjelző végig piros, sebesség 482K/s, mennyiség 54k.

Ha valakinek esetleg van ötlete azt szívesen venném, mert 5 éve gyűjtöttem erre a telora és ha tégla marad, akkor további öt évig használhatom a már most is 5 éves ZTE Skate-m. :O
Előre is köszönet minden segítségért!!

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#8478) vackor81 válasza Teki008 (#8477) üzenetére


vackor81
csendes tag

Nagyon régen volt már, majdnem egy éve, de ha jól emlékszem nálam is ezeket írta ki elsőre a berakott akksival. A lényeg, hogy akku nélkül próbáld meg újra. Lehetőleg minden elérhető USB portra rádugva, mert például valamiért nálam a számítógépen az előlapi USB3 nem látta, de az alaplapi viszont már igen.

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#8479) tolvaj! válasza vackor81 (#8478) üzenetére


tolvaj!
őstag

Mert kizárólag alaplapi port és gyári vagy nagyon-nagyon jó adatkábel kell hozzá. Valamiért hisztis. Bár ez már sokszor le lett írva azthiszem.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8480) jonnyjoker01 válasza tolvaj! (#8479) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

De mint látod 4 hsze van összesen, valószínűleg nem olvasgatta/ja a fórumot :)

Üdv. Johnny

(#8481) tolvaj! válasza jonnyjoker01 (#8480) üzenetére


tolvaj!
őstag

De én ezt vackor FT-nek írtam, mert ő "csodálkozott" rajta. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8482) Teki008


Teki008
csendes tag

Tudnátok olyan oldalt mondani, ahol az IMEI számot leellenőrizhetem? Merthogy a http://order.mi.com/service/imei full kínai, ami még nem lenne baj, mert azt látom, hogy hova kell beírni az Imei számot és a szériaszámot, de sajnos a chapta kódot is kínaiul kéne beírni, az meg nekem nem igazán megy a pc-mről. Ha az oldalon rákattintok az egyetlen "English" feliratra, akkor meg elnavigál a http://www.mi.com/en/ oldalra, ahol semmi imei ellenőrzés :(

[ Szerkesztve ]

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#8483) _ak_ válasza Teki008 (#8482) üzenetére


_ak_
addikt

Mérget nem vennék rá, de azt hiszem itt ellenőrizheted.

Let's begin, de gozaimasu!

(#8484) Flexy90 válasza Teki008 (#8482) üzenetére


Flexy90
senior tag

Amit linkeltek neked az jó lehet, de nem az IMEI számot kell beírni, hanem a dobozon lévő hologramos matricán lévő kódot.

Xiaomi Fan

(#8485) Assassin22


Assassin22
csendes tag

hoppácska emberek 5.1 Note3G-re :K :B
more info:
[link]
valaki esetleg próbálta?

(#8486) Csóró™ válasza Assassin22 (#8485) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ezt a sort azért ne felejtsük el: "It's actually based on KitKat 4.4.2 ROM, but they modded it with the Lollipop 5.1 features." -- ettől függetlenül szép, de, ha 4.4, én maradok a MIUI-nál.

(#8487) Mr X válasza Assassin22 (#8485) üzenetére


Mr X
veterán

Ez 4.4, csak lolli kinézettel.

(#8488) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Piston II-es fülhallgatóm a mai nappal elhalálozott egy szerencsétlen baleset következtében. Sajnos az orvosok ( én és a forrasztó pákám....) hiába küzdöttek az életéért a károsodás olyan mértékű volt, hogy a beteg menthetetlen lett. Kiváló ár/érték aránya és feledhetetlen csokoládé illata hiányozni fog és örökké él emlékeinkben. Élt: 8 hónapot. :O

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8489) Csóró™ válasza tolvaj! (#8488) üzenetére


Csóró™
senior tag


Vajon reinkarnálódik majd egy [Piston 3] testében? ;]

(#8490) kk831228 válasza Csóró™ (#8489) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#8491) tolvaj! válasza Csóró™ (#8489) üzenetére


tolvaj!
őstag

kb 3 órája reinkarnálódott. ;]

valamikor a hónap vége folyamán érkezik :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8492) GoZoL válasza tolvaj! (#8491) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nekem pár napja jött meg , szépen szól. A V6-ban még nincs Piston 3 profile így a simával használom, azzal szuper a basszus.

(#8493) tolvaj! válasza GoZoL (#8492) üzenetére


tolvaj!
őstag

Sejtettem, hogy jó lesz. Csak bosszant a dolog, mert nagyon jó füles és megszerettem. Plusz nem volt meg a kifutási ideje... Nálam két év a minimum, ha már 5000.- be került.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8494) Chaser válasza tolvaj! (#8493) üzenetére


Chaser
titán

Utángyártott is frankón szólt amit először vettem gyáriként, pontosabban nem ugy. hanem hamisított:) Olyan mélye volt hogy nem igaz, magas volt kicsit gyenge. Gyárinál keveslem is a mélyet:D Beszerzek én is egy 3-ast. Elmúlt 9 évben ilyenre nem költöttem, most bepótlom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8495) csabi236


csabi236
tag

Nagyon jó a piston 3,lassan 1 hónapja használom és teljesen megvagyok vele elégedve. Mindenkinek bátran ajánlom :D

(#8496) GoZoL válasza csabi236 (#8495) üzenetére


GoZoL
senior tag

Melyik profillal használod?

(#8497) Teki008


Teki008
csendes tag

Sziasztok
Sajnos nemrég belefutottam egy rossz vásárlásba. Vettem egy Note-ot, de kiderült, hogy hamisítvány. Telo vissza, várom a visszatérítést (remélem megkapom)
Viszont most találtam egy oldalt, ami eredetinek tűnik, de mielőtt rendelek, kíváncsi lennék a véleményetekre: Megbízhatóak ezek a nagyon eredetinek tűnőek?
http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html#/memorysize-16gb/networktype-lte/color-yellow

[ Szerkesztve ]

Az a legszebb, hogy a hülyeségem szorgalommal párosul :)

(#8498) Csóró™ válasza Teki008 (#8497) üzenetére


Csóró™
senior tag

Igen, és még tégla is lett belőle :U
Remélem vissza kapod az árát...
Amit linkeltél, jónak tűnik, de persze azt írnak az oldalra, amit akarnak. Ha megérkezik, egyből mehet rá egy CPU-Z, Antutu, hogy kiderüljön eredeti-e.

JA, és elvileg az eredeti Noteokban (az enyémben legalábbis) van egy szerviz menü, amit a *#*#6484#*#* kombóval tudsz előhozni. Gyanítom a klónokba ez nincs benne (Bár tudja a fene)

(#8499) addamka válasza Teki008 (#8497) üzenetére


addamka
őstag

Kollégám utánvéttel onnan vette a sima Note 4G-t, eredeti.
Amíg nem működik náluk a paypal, addig talán ez vállalható mód.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#8500) _ak_


_ak_
addikt

Mostani miuihu-s frissítést feltette már valaki? Nálam nem igazán sült el jól a reggeli update.

TWRP nem fejezte be a frissítést (bár nem is láttam, hogy tovább lépett volna az ellenőrzésnél), miszerint pár fájlt nem tudott módosítani és megszakította a telepítést hiba miatt. Ennyi volt a hibaüzenet, semmi konkrétabb. Nyomtam egy újraindítást a rendszerbe, de a mi logo után se kép, se hang nem következett.
Ki kellett vennem az akksit, hogy egyáltalán megint újra tudjam indítani, most nem sötétül el a kép, de nem is lép tovább. :F
Természetesen recoverybe sem akar belépni...

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.