Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Kristof14


Kristof14
senior tag

nekem az akksival egy régebbi v6-on olyat művelt, hogy amikor újraindítotttam közölte, hogy 1% és kibírt egy napot ezzel a felirattal.
ha bementem recovery-be és toltam rá egy fix permisson-t akkor visszament 100%-ra, a baj az volt, hogy nem annyin volt szegény.
de inkább néztem azt mint az 1%-ot.

-

(#7952) numera007 válasza Milestone2 (#7949) üzenetére


numera007
tag

A helyzet az hogy full kikapcsolt állapotban merült le. A V5/ugyanígy meg se mukkant 100% volt reggelre is.

(#7953) addamka válasza numera007 (#7948) üzenetére


addamka
őstag

22:00-4:50 között 1%-ot merült a telefonom, és tegnap húztam újra azzal a ROM-mal.
Rakj fel egy wakelock detectort, kíváncsi vagyok mi eheti.

Milestone2: magyarítottra tuti nem fog az OTA felmenni, mivel ha jól láttam az OTA nem tartalmazza az új fájlokat teljes egészében, csak patch formában, az meg gondolom megnézi az adott fájl méretét/hash-ét mielőtt patcheli, aztán a magyarítás miatt nem egyezik azzal, amit vár.
Eddig mindig a full ROM-ot rakosgattam egymás után fel, bajom nem volt belőle.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7954) numera007 válasza addamka (#7953) üzenetére


numera007
tag

Telepítve. Meglátjuk mit mutat.

(#7955) addamka válasza tolvaj! (#7943) üzenetére


addamka
őstag

Az unlock rendszer szintű funkció, a Mi Fit app nélkül is megy.
Bár a pontos működését nem tudom, de szerintem csak annyit csinál, hogy unlocknál rákeres a közeli eszközök között van-e az adott eszköz BT cím alapján, esetleg megnézi a jelszintet, ami alapján megsaccolja milyen távol lehet.

Egy ideig tök jól megy, de pár óra múlva teljesen szétesik a kapcsolat, még újraindítás után is rossz, csak az újrapárosítás segít neki egy időre.
Néztem MTK BT logot, ott unknown device-t ír a MiBand-re, amikor nem megy az unlock.
Ugyanakkor a MiFit app tökéletesen kommunikál vele, jönnek az értesítések is.

2 MiBand van otthon, és 2 Redmi Note 3G is, mind a kettővel ugyanez a helyzet :)

numera007:
közbe megnézem én is, látok-e valamit, csak kell feltennem hibakereséshez pár dolgot akkor. Annyi feltűnt, hogy az akkumulátor statisztikánál grafikonos adatot nem lehet lekérni, mert kifagy rajta a beállítások app.
Azt otthon meg tudom nézni, hogy az újabb verziós fordítás okozta-e, ami az addam_ kezdetű ROM-ban van, vagy sem, mert párom Note-ján a sima 5.3.20 van fent, az enyémen meg a másik. De csak este 7-8 körül esek haza.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7956) coolinggg


coolinggg
tag

Sziasztok, üdvözöllek benneteket!
Már bő hónapja hogy megjött a készülékem a messzi keletről. Kellemesen megvagyunk egymással, de sajnos most megjött a mibandem is. Amivel már nem vagyunk olyan jóban! Ugyanis a háztartásban található 3 eszköz közül egy sem látja azt a vacakot. Valószínűleg rossz, hogy ette volna meg a fene. Kínomban összezártam egy pillanatra a töltőérintkezőket, hogy kimozdítsam bágyadt állapotából. Ekkor egyett "börrögött" a ledek futkostak rajt pár másodpercig, aztán újra megpihent. Lehet hogy örökre. Járt már valaki így? Ráadásul miatta tettem fel a 4.4.2 -es romot. Pedig milyen jól elvoltam a másikkal ami alapból rootolva érkezett! Na de csináltam fullos mentést a twrp-vel, azt hiszem vissza is rakom.

(#7957) addamka válasza coolinggg (#7956) üzenetére


addamka
őstag

A 4.4.2-es V6-at alapban rootolt :)

Más: úgy néz ki az akksi kijelzést nem én szabtam el fordítással: link :P

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7958) coolinggg


coolinggg
tag

Az előbbi hozzászólásomat úgy bánom, mint a kutya aki hetet kölykezett. :B
Vegyétek tárgytalannak.

(#7959) Marcikutya


Marcikutya
csendes tag

Nekem egy éjszaka alatt 1%-ot merül. Éjfélkor leveszem a töltésről, minden bekapcsolva kell maradjon, reggel 99%.

Hagyományos 40-es ROM.

(#7960) numera007


numera007
tag

Mai észrevételem. A FB és a FB messenger nincs összekötve a V6-nál. Miért? A FB ból nem érem el a messengert. A V5 nél nem volt ilyen gond.

(#7961) Csóró™ válasza Marcikutya (#7959) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na igen, a MIUI V5-el jól merül az aksi, de talán olvashattad (volna), hogy ők a Béta állapotú MIUI V6-al próbálkoznak, azzal vannak ilyen jellegű problémák.

(#7962) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Végre egy reményt keltő hír marcus.keong-tól:

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7963) Csóró™ válasza Milestone2 (#7962) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem is a hír, hanem a szép nyilad, meg a szivárványos bekarikázás dobta fel a napomat :))

Kíváncsi leszek mit jelent náluk a Very Soon. :K

(#7964) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Legalább tartott 30 másodpercig az elkészítése...

Na ja, volt már párszor "Very Soon"...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7965) Csóró™ válasza Milestone2 (#7964) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sztem tök jó lett, de tényleg, és hátha most már tényleg veriszún kiadják.

(#7966) Marcikutya válasza Csóró™ (#7961) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Aha... a V6, kicsit már megkavart a sok verziószám. Nekem egyelőre jobb a gyári ROM. Amikor feltettem valamelyik újat nem volt az a hűha-érzés, mint amikor a HTC Desire-re először feltettem a MIUI-t.

(#7967) Csóró™ válasza Marcikutya (#7966) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na igen a sok V valóban megkavaró lehet.

A lényeg: a V5 és V6 magára MIUI verzióra vonatkoznak, a V37, V40 stb pedig a V5-ös MIUI alverziói.
A V6-os MIUI-nál (ha jól tudom) jelenleg év.hónap.nap alapján vannak a verziók, szóval az 5.3.13 = 2015 Március 13-ai ROM.

Persze javítsatok ki, ha tévedek.

(#7968) tolvaj! válasza Csóró™ (#7967) üzenetére


tolvaj!
őstag

Teljesen jó. Csak annyi, hogy a beta release elnevezése a dátum alapú. Hivatalos kiadást (elméletileg) már csak heti jelzéssel látnak el. V37, V40, stb.. Ezek mind ahányadik héten kerültek kiadásra. :)

Addamka

A beazonosítás valóban jelerősség alapján történik, de valami nagy baj van a BT kezelésével, ha a gyári mtk ismeretlen eszközként látja. Az a baj, hogy az a fontosabb, nem a program. A program arra épül. Remélem javítják.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#7969) ggeleven válasza Milestone2 (#7926) üzenetére


ggeleven
őstag

Ha valaki hasonlóan régebbi V6-ot használ, mint én tegnapig, annak jól jöhet az infó:
Ma simán updateltem 5.2.3-ról gyári 5.3.20-ra mindenféle gond nélkül. Update-erben betallóztam az új ROM-ot, fel is ment 5-10 perc alatt, utána a biztonság kedvéért MUT-tal újból raktam a TWRP-t (még mindig 2.7.0.0-át használok), majd onnan a legfrissebb pico gapps-t. Nincs egy hibaüzenetem sem és minden alkalmazásom és azok adatai megvannak! :C
Természetesen jobb egy tiszta, nulláról telepítés, de jelzem, hogy megy ez így is! ;)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#7970) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Persze nincs még egy olyan állat a földön, mint én, de ha valaki még kisérletező kedvében van, kijött egy új YunOS, amiben minden működőnek tűnik (@miket én használok) https://mega.co.nz/#!6x4ziKTR!vn2ol1DYKdl019_Zp8pkTC9G4va8y8sc84z1BltMULg nekem az egyetlen bajom vele, hogy a Xiaomi accountomon van minden telefonszámom, sms-em, és ezt nem tudom szinkronizálni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7971) ggeleven válasza Milestone2 (#7970) üzenetére


ggeleven
őstag

Vissza a V6, szinkronizálás google alá és már megy is minden! :P Úgyis a kisujjadban vannak a rom telepítések. :)) :R

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#7972) Csóró™ válasza Milestone2 (#7970) üzenetére


Csóró™
senior tag

A Xiaomi accon lévő számokat nem lehet a telefonba másolni, vagy simán exportálni?

Amúgy az ilyen "állatok" miatt halad előre a világ ;]

(#7973) Milestone2 válasza Csóró™ (#7972) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De, csak ahhoz (ezekhez) lusta vagyok.
Ha annyival jobb ROM lenne mint a MIUI, akkor megtenném. Jobbnak nem jobb, de megközelíti.
Ritkaság, mert a sok rinyálás ellenére a MIJÁU nagyon össze van rakva...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7974) Csóró™ válasza Milestone2 (#7973) üzenetére


Csóró™
senior tag

Igaz ami igaz, jól össze van rakva! Ez a rendszer volt az egyik oka, hogy vettem egy ilyen SÁMLI telefont :K

(#7975) Chaser válasza Csóró™ (#7974) üzenetére


Chaser
titán

Nálam is és még ezért van itt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7976) _ak_ válasza addamka (#7955) üzenetére


_ak_
addikt

Egyébként ezer éve meg akarom már írni, de a 2.8.0.5-ös TWRP rom vagy ota flashelés végén, átnevezi a stock recovery-t, úgy hogy egy ideje a recovery visszaállítással nem kellett már foglalkoznom.

Csak azért írom, mert mondat, hogy ki akarod szedni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7977) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Mai OTA Update pack: http://bigota.d.miui.com/5.3.24/miui-ota-lcsh92_wet_jb9--5.3.24-facfcb4345-4.4.zip

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7978) Milestone2 válasza Milestone2 (#7977) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bocs telefonról elromlott a link, itt a helyes: LINK

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7979) Milestone2


Milestone2
nagyúr

És a teljes telepítőcsomag (ROM) 5.3.24

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7980) _ak_ válasza Milestone2 (#7978) üzenetére


_ak_
addikt

:R OTA-t fel is dobtam, de nem tapasztaltam most semmi változást, a végén tényleg csak csiszolgatnak rajta és nem sokára kijöhet. :Y

;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#7981) addamka


addamka
őstag

Kitettem a magyarítottat, átrendeztem a cuccokat a tárhelyen egy kicsit.

3G_HU_nomod-ba az kerül, ami csak magyarítva lett, és system_fonts-ban a betűtípus átállítva.
3G_HU_mod-ba az, amiben benne van az uboot, google apps, google bill is.
Utóbbit rátoltam az 5.3.20-ra, megmaradt minden cuccom, gappsot se cseszte el.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7982) GoZoL


GoZoL
senior tag

Hol tudom beállítani azt hogy ne csak wifin lehessen google play-ről letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#7983) Chaser válasza GoZoL (#7982) üzenetére


Chaser
titán

sztem sehol, 3g-n soha nem tudok tölteni, hiába kapcsolom ki az only wifi opciót, v34-en legalábbis

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7984) GoZoL válasza Chaser (#7983) üzenetére


GoZoL
senior tag

V40 van most.

(#7985) tolvaj! válasza GoZoL (#7984) üzenetére


tolvaj!
őstag

& Chaser

Letöltések ikon- jobb felső fogaskerék- mérethatár átállít-örül.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#7986) Chaser válasza tolvaj! (#7985) üzenetére


Chaser
titán

;) :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7987) GoZoL válasza tolvaj! (#7985) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nem találom, nagyon bamba vagyok! :)
Megvan! :D

[ Szerkesztve ]

(#7988) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Egy apró kis app és úgy tűnik (most még tesztelés alatt állok, de nagyon úgy tűnik) működik a második SIM kártyán is a 3G, ami eddig nekem nem működött... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7989) Chaser


Chaser
titán

Kikapcsolom a rezgest de vibernel rezeg ugyanugy ha uzenet erkezik. Masnal is igy van? Viberben nem talaltam erre vonatkozo beallitast.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7990) Viktor0610 válasza Chaser (#7989) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Viber értesítési hang kezelése úgy sz@r, ahogy van.

Már 234982346324234832942342397 alkalommal jeleztem nekik, hogy nem lehet levenni az összes értesítési hangot, és bár fejlődtek, még mindig nem az igazi.

Hogy válaszoljak is.
A Viberen belül a Vibrate when ringing opciót is kikapcsoltad? :) Hátha az felel ezért. ;)

Xiaomi 13T

(#7991) kexjocy válasza Milestone2 (#7988) üzenetére


kexjocy
csendes tag

V40-es rom alatt nem működik. Neked most melyik rom van fent?

(#7992) Milestone2 válasza kexjocy (#7991) üzenetére


Milestone2
nagyúr

5.3.24 beta.
Nem hiszem, hogy nekem lesz még valaha fenn v5...
Komoly teszt majd hazafelé, ahol nincs WiFi lehetőségem.
Az biztató, hogy eddig ha átállítottam a Dataforgalamat SIM2-re, akkor nem írt ki mellé 3G-t, most meg ha kikapcsolom a WiFit, igen.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7993) Milestone2 válasza kexjocy (#7991) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tökéletesen működik.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7994) Milestone2


Milestone2
nagyúr

OTA csomagot ma nem leltem, csak full ROM-ot…

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7995) Milestone2 válasza Milestone2 (#7994) üzenetére


Milestone2
nagyúr

… a mai nap, kész átverés. Egy vicces fickó 5.2.25 csomagot osztott meg. Én meg csak a 25-ös végződésre figyeltem... És továbbosztottam. Elnézést.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7996) Milestone2


Milestone2
nagyúr

OTA AZÉR LETT ESTÉRE

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7997) Milestone2


Milestone2
nagyúr

OTA 5.3.25 - 5.3.26

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7998) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Ez meg a teljes 5.3.26 ROM

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7999) csabi236 válasza Milestone2 (#7998) üzenetére


csabi236
tag

Hivatalos V6-ra mikor lehet számitani?
Nincs róla a fórumokon valami infórmáció?

(#8000) ggeleven válasza csabi236 (#7999) üzenetére


ggeleven
őstag

Idézem Milestone-t: very soon

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.