Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Kornel


Kornel
veterán

Milyen rendszer dolgozik a miui 7.1 alatt esetunkben?
Ez mar lolipop?

(#10002) tahepa válasza Kornel (#10001) üzenetére


tahepa
senior tag

4.4.2

Enyém lett a 10000-es !
;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10003) Kornel válasza tahepa (#10002) üzenetére


Kornel
veterán

Mivel nyujt tobbet akkor a miui v5 v40-nel?

(#10004) Sir Sparrow válasza tahepa (#10000) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

OK. És melyik TWRP-vel? Régebben mintha olvastam volna, hogy van olyan TWRP, ami "nem szereti" ezt vagy azt a MIUI verziót.
Akkor sztem úgy csinálnám, hogy ugyanazzal a verziójú TWRP-vel csinálnék egy mentést a mostani v37-ről (hátha visszatérnék és ne kelljen még egyszer belaknom az egészet előröl) majd feldobom ugyanazzal a TWRP-vel a 7.1.2.0 MIUI 7 Stabil Multit.

Ez így működőképes elgondolás van olyan TWRP, ami mindkettő verzióhoz jó (kérdezem a többiektől is)?

(#10005) Milestone2 válasza tahepa (#10000) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Te vagy a győztes 10k!!!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10006) Csóró™ válasza Kornel (#10003) üzenetére


Csóró™
senior tag

A V5 még 4.2-es Androiddal van + egy rakás új fícsör van a V7-ben.

(#10007) Kornel válasza Csóró™ (#10006) üzenetére


Kornel
veterán

Es mire nem eleg a 4.2?
Kerdem en ;)
Es mik az uj ficsorok??

(#10008) tahepa válasza Sir Sparrow (#10004) üzenetére


tahepa
senior tag

T.W.R.P. 2.8.6.0

Step by step
Milestone2 :R

[ Szerkesztve ]

(#10009) Sir Sparrow válasza tahepa (#10008) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Köszönöm! :R

(#10010) Csóró™ válasza Kornel (#10007) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nehéz kérdések. Igényektől függ. Pl., ha szeretnél [Mi Band] -et használni, ahhoz már 4.4 kell.

A fícsöröket nem írnám le, erre vannak a changelogok, de van bőven...

(#10011) Kornel válasza Csóró™ (#10010) üzenetére


Kornel
veterán

Na majd meglatom, hogy szuksegem van-e ra :)

(#10012) Csóró™ válasza Kornel (#10011) üzenetére


Csóró™
senior tag

Rosszabb nem lesz az biztos, sőt 10% -al jobb akku időt, és 30% performance növekedést ígérnek.
Azért a V5 utolsó frissítése óta már több mint 1 év eltelt, azalatt azért bele került ez-az.

De itt van 2 videó, ami talán segít dönteni: [MIUI V6] [MIUI V7] -- nyilván amit a V6-ban láttál, azt tudja a V7-is ;]

[ Szerkesztve ]

(#10013) Milestone2


Milestone2
nagyúr

2016.01.07 CM 12.1 Android 5.1.1 ROM, GAPPS

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10014) Kornel válasza Milestone2 (#10013) üzenetére


Kornel
veterán

Ez mukodik a mienken?

(#10015) Milestone2 válasza Kornel (#10014) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát hiszen Redmi Note 1 3G WCDMA-hoz készült...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10016) Csóró™ válasza Milestone2 (#10013) üzenetére


Csóró™
senior tag

5.1-es Android + STABIL kiadás! :R
Tuti kipróbálom valamikor :K

(#10017) tahepa


tahepa
senior tag

"Is for the Redmi Note 3G WCDMA, flash at your own risk, I am not responsible in any way for bricked devices, dead SD cards..."

(#10018) Milestone2 válasza tahepa (#10017) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt minden custom ROM-hoz odaírják...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10019) GoZoL válasza Milestone2 (#10018) üzenetére


GoZoL
senior tag

Magyarul tud?

(#10020) tami92 válasza Milestone2 (#10013) üzenetére


tami92
aktív tag

Nem úgy volt, hogy pocarropa nem fejleszt több ROM-ot? Örvendetes amúgy :)

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#10021) Csóró™ válasza tahepa (#10017) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sokan vannak, akik ráizgulnak egy ROM cserére, aztán téglásítják a telefontjukat, mert nem értenek hozzá. Persze ilyenkor egyből a ROM készítőjét anyázzák... :(

(#10022) Milestone2 válasza tami92 (#10020) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Úgy volt. Ezt az egyet folytatta. Redmi Note3-at vett. Tesztelni már nem tudom, az eddigiek tudtak magyarul.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10023) Depression


Depression
veterán

Nekem működik a kihangosítás, és a zene lejátszás is a kocsiban. Soha többé hozzá nem nyúlok ehhez a romhoz :) 5.12.12 miuihu

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10024) Csóró™ válasza Depression (#10023) üzenetére


Csóró™
senior tag

Mármint melyik ROM-ban nem működik? A CM12.1, vagy a MIUI 7.1 STABIL... csakhogy tudjam melyiket kerüljem el ;]

(#10025) McReay válasza Milestone2 (#10013) üzenetére


McReay
aktív tag

Hétvégén kipróbálom, nagyon kíváncsi vagyok rá. Köszi a linkeket!

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#10026) Depression válasza Csóró™ (#10024) üzenetére


Depression
veterán

Eddig egyetlen miui rom sem működött a gyári opeles kihangosítóval. Fél évig küszködtem vele, blutoothos progik tömkelege is fel van telepítve, ezért nem is merek semmihez sem nyúlni már, mert lehet, hogy ezt hiába rakom vissza, nem fog működni.
Megy, és ez marad, amig nem megy a többihez a fiókba, süllyesztőbe. Lassan 2 éves, kiszolgálta az idejét, de remélem az x20-ig kibírja.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10027) _ak_


_ak_
addikt

Múlthét pénteken sikerült leadni a wayteq szervizbe a telefont, ott a nőci egy szerviz menübe lépett be, és végül is a touch self test bukott el.

Nem tudom, hogy volt-e róla szó, a telefon infóban a kernel verzióra kell sokat bökni és akkor jön be.

Várom a fejleményeket.

Szerk.: Pár hete nyúzok egy Meizu 02 Note-ot. Hát, hogy őszinte legyek, időnként döcögősebbnek érzem, van amikor gondolkodik másodpercekig, pl. feloldásnál. Illetve a a flyme OS is egyszerűbbnek tűnik. Röviden nincs benne semmi amiért megérné váltani, egy kicsit visszalépés is.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#10028) Csóró™ válasza _ak_ (#10027) üzenetére


Csóró™
senior tag

Igen volt, csak én másik úton tudtam eddig előhozni ezt a menüt:
tárcsázóba beírod: *#*#6484#*#* (a 6484 a MIUI szóból megjegyezhető)

Mindenkinek javaslom ezt a szerviz menüt, jól lehet vele tesztelni a telefont + mutatni tudod vele a szervizben, hogy "nem, nincs minden rendben!"

(#10029) vackor81 válasza _ak_ (#10027) üzenetére


vackor81
csendes tag

A szervizbe belépő nő, aki önmagán touch tesztet végzett. Körülbelül ennyi jött le, amikor első pillantással átfutottam a hsz-t. Alig vagyok indiszponált... De így sem rossz. ;]

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#10030) Milestone2 válasza vackor81 (#10029) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az a kérdés, hol végezte önmagán a touch tesztet... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10031) Istuu15


Istuu15
senior tag

A legújabb eu-s dev romról vannak màr tapasztalatok?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#10032) Milestone2


Milestone2
nagyúr

És hogy ne csak a Redmi Note 3 tulajdonosok szívjanak, itt egy mai hír, friss ropogós reggelre:
BOOTLOADER HIVATALOSAN BEZÁRÁSRA KERÜL Mi4c és MINOTE és MINOTEPRO készülékeken.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10033) Depression válasza Milestone2 (#10032) üzenetére


Depression
veterán

Ez a bootloader zárása pontosan mit takar, és ez enünk miért rossz?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10034) Milestone2 válasza Depression (#10033) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Zárt BL-nél CSAK a kínai-angol ROm-ot tudod használni...mivel a miui.hu és a xiaomi.eu is custom ROM a kínaiak szerint, így azt sem. Ha igazak a hírek, minden telefon (amelyiknél bevezetik) egyéni kódokat tartalmazó recovery-t kap (tehát a TWRP, CWM, stb elfelejthető) és havonta egyszer kapsz engedélyt a zárás feloldására. Ergo ha nem gyári rendszert használsz, havonta egyszer kiléphetsz a börtönből, hogy frissíts...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10035) Csóró™ válasza Milestone2 (#10034) üzenetére


Csóró™
senior tag

Biztos én vagyok láma, de akkor ez mit is takar pontosan? Most a miui.hu-n kint a 6.1.7-es vagyula féle frissítés... ebben már zárt BL van? Ezek után akkor nem megy majd az OTA frissítés a miui.hu-s ROM-ra?

Azért kérdem csak, mert az általad linket cikkben ez van: "bootloader is locked since last decemeber 2015"

Amúgy valaki biztos erre is ki fog találni valami megoldást (BL hack stb.)

[ Szerkesztve ]

(#10036) Milestone2 válasza Csóró™ (#10035) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyenlőre RÁTOK nem vonatkozik! Csak Redmi Note 3, Mi4c, MiNote, MiNote Pro.

Ha folytatja a sort a Xiaomi, akkor majd észre fogjátok venni. Egyenlőre no para! Csak egy szar hír.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10037) tolvaj! válasza Milestone2 (#10036) üzenetére


tolvaj!
őstag

Kína ismét felhúzza a nagyfalat..... Míg a legtöbb gyártó ponthogy megnyitja a BL-t a Xiaomi lezárja. Valszeg pont azért, mert egyre többen kacsingatnak kifelé a MIUI-ból a sorozatos hibák és késések miatt..... Vicces lesz ez az idei év....

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10038) Milestone2 válasza tolvaj! (#10037) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Aham...
(Én is keresem a következő -jelenleg még noname- áldozatot...)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10039) Kornel válasza Milestone2 (#10038) üzenetére


Kornel
veterán

telefonban?
tehát xiaomi felejtős lesz?
umi rome-n gondolkozok.
olcsó, jó, és van benne b20 LTE.
az azért vodához nem ártana...

(#10040) Milestone2 válasza Kornel (#10039) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Van egy csomó feltörekvõ "fiatal" és mindben van b20.
Ebbõl látszik a xiaomi leszarja európát. A feltörekvõk meg látnak bennünk potenciált.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10041) Kornel válasza Milestone2 (#10040) üzenetére


Kornel
veterán

oké, tudom, hogy van 100 meg 100, de sok a gagyi...
nekem a jiayu G3S is az volt...
bár legalább ott a kijelző nem sárgult be :D
szó mi szó, az umi rome nagyon tetszik, kérdés, hogy jó is? :F

(#10042) Milestone2 válasza Kornel (#10041) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt vizslass, érdeklõdj. [link]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10043) Kornel válasza Milestone2 (#10042) üzenetére


Kornel
veterán

már bedobtam a kérdést, de nagyon elbeszélgetnek a kérdések mellett egyes hangadók...
szóval elvannak a maguk világában kb :D

(#10044) Csóró™ válasza Kornel (#10043) üzenetére


Csóró™
senior tag

Olvass róla teszteket, fórumokat... minden kérdésedre megtalálod a választ.

Amúgy nekem Jiayu G3S volt a Redmi Note előtt, nekem bejött. Gondolkodtam egy fémes G4S-en csak közbe jött a Note, és 30.000-ért nem akartam otthagyni ;]

(#10045) piglet76 válasza Milestone2 (#10013) üzenetére


piglet76
tag

Úgy gondolom, hogy teszek ezzel próbát. :)
Mindenképpen tiszta, teljes telepítést csinálok, a korábbi leírásod alapján, az mindig jó volt.

Azt szeretném kérdezni tőled, hogy a rom telepítése után itt is javasolt/szükséges az uboot patch telepítése?

(#10046) Milestone2 válasza piglet76 (#10045) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem árt. Különben felcserélődhet a kikapcsolt állapotból való gombkombinációval indítás eredménye.

Installáld a ROM-ot, az uboot-ot, majd még ezt is! Utána reboot. (SuperSU-t ne, ha nincs benne a csomagban akkor is csak később)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10047) piglet76 válasza Milestone2 (#10046) üzenetére


piglet76
tag

:R
Köszönöm! Hétvégén biztos nekiesek! Nagyon kíváncsi vagyok. :))

(#10048) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Írtam még az előzőhöz.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10049) piglet76 válasza Milestone2 (#10048) üzenetére


piglet76
tag

Köszönöm szépen!

Mi is ez? Csak, hogy ne hülyén haljak meg. :DDD

(#10050) tami92


tami92
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy aki Telekomos a napokban esetleg szarakodott-e a hívás vagy az SMS fogadás? Halottam, hogy voltak gondok a Telekomnál, akkor arra fogtam, hogy nem kaptam meg a hívást se arról az SMSt, de ma ismét előjött, mikor a boltba kártyával fizettem és nem jött róla SMS, de újraindítás után egyből megjött. Van esetleg találkozott ilyennel?

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.