Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) csabi236 válasza Chaser (#7750) üzenetére


csabi236
tag

Szerintem nem is lesz rá stabil 4.4, nagyon gondolkodom hogy vissza váltok Lenovora!

(#7752) Milestone2


Milestone2
nagyúr

No. Hát a mai hírek már komoly problémát jelentenek. Lassan elgondolkozom én is. Az MTK verziót hiba volt választani. Most épp áprilisra "vízionálják" a stabil megjelenést. Sohanapján… kiskedden.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7753) Csóró™ válasza Milestone2 (#7752) üzenetére


Csóró™
senior tag

És melyik áprilisra? :U

Azért falba verem a fejem, ha ennyi ígéret, mézes madzag húzogatás után nem adnak kis stabil ROM-ot.
Bár mint látom szép számba jönnek ki 4.4-en alapuló Custom ROM-ok, talán azok közül lesz egy normális.

(#7754) Uckz válasza Milestone2 (#7752) üzenetére


Uckz
tag

Najó akkor én eddig vártam a v6-ra, eddig melyik votl a legjobb rom amit használtál? :)

(#7755) csabi236 válasza Milestone2 (#7752) üzenetére


csabi236
tag

Szerintem nem az MTK-val van a gond hanem a Xiaomi hozzáállásával ! Lenovoék furcsa módon képesek voltak kiadni a 4.4-et az MTK MT6582 és MT6589-re ami jóval öregebb mint a Note cpu-ja.

(#7756) Milestone2 válasza Uckz (#7754) üzenetére


Milestone2
nagyúr

EMUI, AOSP by RMG talán.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7757) terra052 válasza Kristof14 (#7736) üzenetére


terra052
őstag

Na ennél azért sokkal többet tudnak meg rólad, még azt is, amit te sem tudsz... ;) (Ez általában a hasonló személyes adatgyűjtőkre igaz, Google stb stb stb).

werkmania.hu

(#7758) Milestone2 válasza Milestone2 (#7756) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ahh, egyik se MIUI, sorra probaltam mindet, mindegyik verzik valahol…

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7759) Kristof14 válasza terra052 (#7757) üzenetére


Kristof14
senior tag

ha akarnak valamit úgy is kiderítik ezért nem fogom magam szarul érezni és szindni a guglit.
értem mit mondasz, nem vitatkozni akarok, csak érted :D

-

(#7760) tami92 válasza Milestone2 (#7758) üzenetére


tami92
aktív tag

Nekem most Jotiki 3.2es ROMja van fent és eddig nekem nagyon bevált. igazából semmi bajom nem volt a miuival csak az utolsó frissítés eléggé kib*szta nálam a biztosítékot, hogy nem lehet vele telefonálni csak headsettel meg kihangositva és képesek voltak úgymond így hagyni...

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#7761) Milestone2 válasza tami92 (#7760) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Xda-n panaszkodtak a Jotikira is.
Tökéletes ROM úgy sincs…

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7762) Jano_023


Jano_023
őstag

A Google paly és a gapps leáll ahogy belépek a gmailben. Ezzel mit lehet kezdeni? A gmail már újra raktam.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#7763) Kristof14 válasza Jano_023 (#7762) üzenetére


Kristof14
senior tag

milyen rommal műveli ezt?

-

(#7764) Jano_023 válasza Kristof14 (#7763) üzenetére


Jano_023
őstag

37.es

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#7765) Csóró™


Csóró™
senior tag

Van itt olyan, aki már feltette a V40-es ROM-ot?
Ha igen kérem írjon pár + / - véleményt, hogy érdemes-e rá frissíteni, vagy maradjak a V37-nél.
Azért érdeklődöm, mert egy [FolderMount] nevű toolall végre sikerült megoldanom, hogy az appjaimat SD kártyáról is tudjam futtatni, így innentől lexarom a V6-ot (persze, ha még az én életemben kiadják, lehet átváltok rá :K )

(#7766) Milestone2 válasza Csóró™ (#7765) üzenetére


Milestone2
nagyúr

MARADJ!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7767) numera007 válasza Csóró™ (#7765) üzenetére


numera007
tag

Én feltettem, a magaméra is, és a feleségemére is már vagy 3 hete. Igazából normál (utcai) használatnál semmi változást nem tapasztaltam.

(#7769) Csóró™ válasza Milestone2 (#7766) üzenetére


Csóró™
senior tag

Kösz, akkor maradok.

Még annyi, hogy találtam egy oldalt ahonnan elvileg bármelyik multis ROM-ot le lehet tölteni, csak a linkben a számokat kell átírni a kívánt ROM verziójára.

Itt van pl. a [V37] .

Ezek ugyan azok a multis ROM-ok, amiket a [miuiandroid.hu] - n lehetett tölteni? Ha nem, vki tudna adni egy linket egy kipucolt V37-hez?

Update: Tévedtem, nem minden verzió van fent, csak V34, V36, V37, V39

[ Szerkesztve ]

(#7770) vipviform válasza Milestone2 (#7766) üzenetére


vipviform
senior tag

Letöltöttem a folder mountot én is, tökéletesen műkszik, köszi. :R

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#7771) Csóró™ válasza vipviform (#7770) üzenetére


Csóró™
senior tag

:R Imába foglaltam a készítőket, végre nem kell várnom a V6-ot :K

Az ingyenes verzió asszem csak 3 párosítást enged egyszerre, de kemény 400 Ft-ért megvehető a pro, azzal bármennyit lehet (vagy letöltesz egy kalóz verziót, de ugye azt nem szabad ;] ).

(#7772) Kristof14 válasza Csóró™ (#7765) üzenetére


Kristof14
senior tag

nekem fenn volt , semmi bajok nem volt vele, lassulást sem tapasztaltam, ment rendesen és stabilnak tűnt, nekem a 37-es volt halál, nagyon nem ment vele a teló.
de semmivel nem több mint a 37-es szal váltani nem biztos, hogy megéri.

-

(#7773) Csóró™ válasza Kristof14 (#7772) üzenetére


Csóró™
senior tag

Kösz neked is, akkor marad a jó öreg V37.

(#7774) GoZoL válasza Csóró™ (#7765) üzenetére


GoZoL
senior tag

Hogy működik a program?
Jobban megnéztem a programot, először készítek egy APP listát és utána már pakolgathatom át a programokat. Ennyi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#7775) Csóró™ válasza GoZoL (#7774) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nagyjából igen.

- Megnézed az app listát, abból kiválasztod, amik sok helyet foglalnak. Megnézed a forrás és cél jó-e, majd pipára nyomsz.
- Ezután elvileg megkérdezi, átmozgassa-e az adatokat. Itt ugye igen-t mondasz.
- Ha kész a mozgatás, a régi helyről eltűnik a cucc, így nem fog működni, amíg rá nem nyomsz a kis rajszög ikonra. Ha az kizöldül, onnantól jó vagy.

Igazából ma reggel óta használom én is, így nagy tapasztalatom nincs, de eddig teszi a dolgát. Már az [injustice] -t le is frissítettem Play áruházon keresztül, az is gond nélkül lefutott.

[ Szerkesztve ]

(#7776) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Csak kinyögtek magukból egy friss 5.3.11. ROM-ot sárga barátaink, de ez még mindig beta. Pedig már kezdtem hozzászokni a spanyol Lollipop utánzat 4.4.2-höz.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7777) dzsidzsas válasza Csóró™ (#7765) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Én mindig várok néhány napot, mielőtt frissítem, mert itt a fórumon valaki csak nyavajog, ha nem jó valami. A 37-el se volt bajom, néha a zenelejátszó fura dolgokat művelt, de lecseréltem, igazából elégedett voltam vele. De csak feltettem a 40-t. A 40-es is szépen teszi a dolgát, igaz én nem turáztatom mindennel, hibát még hétköznapi használat mellett nem találtam.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#7778) Csóró™ válasza dzsidzsas (#7777) üzenetére


Csóró™
senior tag

Hát ez az, valaki a V37-re esküszik, valaki szerint érdemes a V40-re váltani :U
Mind1, hétvégén újra húzom V40-el, aztán legfeljebb vissza állok V37-re.

Kösz mindenkinek a véleményét! :R

(#7779) Ruffian válasza Csóró™ (#7778) üzenetére


Ruffian
tag

Nekem v40 nagyon instabil lett: Chrome fagyogat, kilép; random reboot; akksi időt passzolom, mindig van nálam töltő. Ezelőtt v30 volt, azzal szinte minden tökéletes volt.

(#7780) addamka válasza Milestone2 (#7776) üzenetére


addamka
őstag

Ebben megint frissült a baseband, nem?

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7781) csabi236 válasza addamka (#7780) üzenetére


csabi236
tag

Megosztanád ezt a magyar nyelvű romot? :)

(#7782) Milestone2 válasza csabi236 (#7781) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A magyarított (külső programmal) nem ugyanaz, mint a magyar. Addamka mivel magyarítod? Nem emlékszem hogy ugyanez volt-e az 5.3.4 basebandja. Valahol linkeltem képet, telóról nehézkesen keresek vissza. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7783) csabi236 válasza Milestone2 (#7782) üzenetére


csabi236
tag

Tisztában vagyok vele hogy magyarítva lett a rom de amióta online forrásból nem fordít a jbart azóta nincs kedvem fordítgatni a romokat!

(#7784) addamka válasza Milestone2 (#7782) üzenetére


addamka
őstag

Jbart-tal, 2 kattintás, a szívás a magyar nyelvi fájlok összeszedése volt, de azt csak egyszer kellett.
Utána még a system_fonts.xml-ben átírom a MIUI fontot, hogy ne legyenek furák az ékezetek.

Ide ki szoktam rakni a magyarítottat, a bz_ kezdetű az (ezt alapba adja neki a jbart, nem nyúltam hozzá).

A nyelvi fájlok vagyula/miuiandroid.hu-s Note 4G ROM-ból vannak.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7785) _ak_ válasza addamka (#7784) üzenetére


_ak_
addikt

Gondoltam teszek egy próbát a rommal, de jól látom, nincs benne semmilyen bill.?

Let's begin, de gozaimasu!

(#7786) addamka válasza _ak_ (#7785) üzenetére


addamka
őstag

Passzolom, nekem fent van a swiftkey. V5-re simán rátelepítettem még anno az első V6 betát, azóta azt updatelem :)
Amikor asszonynak újrahúztam valamelyik beta-val a sajátját, volt benne billentyűzet.
Ezt rakta fel alapba: google pinji bevitel, van benne qwerty felület, a ROM-ban benne van:
system\priv-app\GooglePinyinIME.apk

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7787) _ak_ válasza addamka (#7786) üzenetére


_ak_
addikt

Tegnap párszor feltettem, hátha csak a gapps vagy más szólt be, de úgy tűnik, hogy ebben tényleg nincs bill., szerencsére van flashelhető google bill., így azzal át lehet hidalni ezt a problémát.

szerk.: érdekes továbbá, így, hogy magyarított, a hátterek böngészésénél ez is letölti egyből a megnyitott képeket. Azt hittem, hogy ezt a MULTI-sok csinálják csak, de akkor ezek szerint lehet valamelyik nyelvi fájl hibája?

Amúgy köszi a megosztást. :R Így azért rendezettebbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#7788) _ak_ válasza _ak_ (#7787) üzenetére


_ak_
addikt

Illetve nincs opció a meglévő értesítési hangok kiválasztására, tehát nincs local vagy helyi menü, egyből a online letöltős lista jön be, az ott letöltöttnél ugyan megkérdezi, hogy akarom-e, de pl. nem is tudom, hogy utána, hogy tudnám visszaállítani az eredetit.
Másik meg a beállításokban, nem lehet belépni az email tulajdonságok közé, ami lehet annak a következménye, hogy nincs fiók beállítva, de ezt nem jelzi sehogy.

Ezeket leszámítva gyorsnak, talán még gyorsabbnak is tűnik, mint az előzőek, végre nem szól folyton, hogy nincs kártya a 2-ik foglalatban.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7789) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Itt letölthetők a mai frissítések OTA is, FULL ROM is...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7790) _ak_ válasza addamka (#7786) üzenetére


_ak_
addikt

Valamit csak belepiszkított a JBart. Feltettem az eredeti verziót és most felkerült a billentyűzet, tudok csengőhangot is választani.

Milestone2: :R

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#7791) _ak_ válasza Milestone2 (#7789) üzenetére


_ak_
addikt

Nem tudod azt véletlenül, hogy friss rom telepítésnél, amikor a wifire akarok csatlakozni, akkor mi lehet az a 2 pipás attetion kínai szöveg?

Let's begin, de gozaimasu!

(#7792) Milestone2 válasza _ak_ (#7791) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem. De pipálom tudás nélkül. Vagyuláék biztos tudják...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7793) Kristof14 válasza _ak_ (#7791) üzenetére


Kristof14
senior tag

én mindig kiszedem a pipákat, de nincs úgy se baja...

-

(#7794) _ak_ válasza Milestone2 (#7792) üzenetére


_ak_
addikt

Szóval engedélyezed. Volt már ilyen és olyan telepítésem is, én sem vettem észre semmi változást az ég adta világon. Most meg már egy ideje próbálom kideríteni, hogy mi lehet az, de semmit nem találok, pedig nyilván nem csak engem érdekel a dolog.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7795) kk831228 válasza Ruffian (#7779) üzenetére


kk831228
addikt

Ugyanez volt nekem is... :R :K Vissza is raktam a v37-et... :K Ez el csak egy pár oldalon hal meg a Chrome és nem indul újra. Pl. Gyakori kérdések, mobilarena.hu asztali nézetben a címlapon... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7796) addamka válasza _ak_ (#7790) üzenetére


addamka
őstag

Az nem a jbart lesz, hanem a nyelvi fájlok akkor. Szedek ki frissebbet majd, hátha azzal jó. Csengőhangot évek óta ringdroiddal oldom meg, így az nem érintett :)
Email működik, azzal használom a céges fiókot.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7797) _ak_ válasza addamka (#7796) üzenetére


_ak_
addikt

Miattam ugyan ne, bár gondolom, nem is ezért csinálnád. :D Csak jobb, hogy ha tudod, hogy bár szépen integrálódnak, úgy tűnik vannak következményei, legalábbis egy clean install esetében.

Szóval a pár órás keresgélés eredménye a kínai üzenettel kapcsolatban, arra vezetett, hogy vélhetőleg a pinyin-hez van köze, tehát a kínai rom alap billentyűzetéhez. Egyebet nem sikerült kideríteni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7798) addamka válasza _ak_ (#7797) üzenetére


addamka
őstag

Nem baj, ha van visszajelzés, bár én ezt magamnak (páromnak) fordítgatom leginkább.
Most csinálok egy bash scriptet, ami a visszafejtett ROM-ból kiszed minden magyar nyelvi fájlt, aztán utána kiderül javult-e valamit a helyzet.
A "gyári" google pigdin bill valamelyik 5.3.x ROM-ban még tuti jó volt, mert asszonynak azzal állítottam be a telefonját újratelepítés után.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7799) _ak_ válasza addamka (#7798) üzenetére


_ak_
addikt

Mindegyikben jó volt eddig, ill. a mostaniban is jó, csak egyszerűen nem települ (mármint a magyarítottban).

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#7800) _ak_


_ak_
addikt

V6-ban (ill. lehet, hogy a V5-ben is), a lehúzható menüben van egy olyan kapcsoló, hogy Screenlock és egy bekarikázott kulcs van rajta. Vajon mi lehet a funkciója? Nekem nem sikerült rájönnöm.

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.