Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) addamka


addamka
őstag

LG webOS alapú TV-t felismeri, de minden médiafájlra (képek, zenék, videók) ismeretlen formátumot dob a TV megosztásnál.
Youtube vezérlés megy.
V5 alatt is ilyen volt, szóval sok minden nem változott.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7052) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Olyan problémám lenne, hogy a telefonon szeretnék megnézni egy 4GB-nál nagyobb terjedelmű videókat, de a benne lévő microSD FAT32-re van formázva így csak 4GB megy át rá. A kérdésem az lenne, hogy ha a microSD-ről, ami most a telefonba van lementek mindent PC-re, majd exFAT-ra leformázom a kártyát, majd visszapakolok rá mindent, akkor úgy működni fog-e a telefon az exFAT-os microSD-vel és maradéktalanul működnek-e a korábban FAT32-re formázott kártyán lévő cuccok, programok a telefonon a visszamásolást követően? Tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#7053) Viktor0610 válasza Sir Sparrow (#7052) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én kipróbáltam az exFAT-fájlrendszert, nem ismerte fel a Hongmim... :(

Xiaomi 13T

(#7054) Sir Sparrow válasza Viktor0610 (#7053) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Köszi! Mondjuk azt hozzáteszem, hogy a Paragon exFAT, NTFS & HFS+ program fent van és így egy NTFS pendrive-ot már lát a telefon, arról viszont nem tudom közvetlenül videót nézni pl. MX Playerrel. :W

(#7055) Sir Sparrow válasza Sir Sparrow (#7054) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Némileg sikerült megoldani a problémát, mert az "új" MX Player a "Paragon exFAT, NTFS & HFS+" pogival már képes külső meghajtóról is lejátszani. :K
Egyetlen gond, hogy van egy 32GB-os microSD kártyám a telefonban, amire nem tudok 4GB-nál nagyobb méretű fájlt másolni a FAT32 miatt. :(
Ha vkinek van erre vmi megoldása, akkor várom szeretettel! :D
...egyébként a 4.4-es androiddal a V6-os miui sem tudja lekezelni az exFAT-ra vagy NTFS-re formázott microSD-t?

[ Szerkesztve ]

(#7056) tolvaj! válasza Sir Sparrow (#7055) üzenetére


tolvaj!
őstag

Particionáld a memória kártyát. A 4.4 is android....

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#7057) Csóró™ válasza Sir Sparrow (#7055) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem okoskodás ként, de az sugall valamit, ha ezt a "problémát" nem orvosolták még.

A telefon alapból nem egy hordozható DVD, vagy Blu-Ray lejátszó, meg aztán egy 32 gigás SD kártyára mennyi 4 GB+-os film is fér rá?

Én azt javasolnám, hogy keress egy jó konvertáló progit, és a 4 GB+ -os filmeket konvertáld át, hogy kisebb legyen a méretük. Legegyszerűbb, ha a bitrate-t csökkented. Kicsit nyilván romlik a minőség, de legalább fel tudod másolni, le tudod játszani a filmet.

Ha nem akarsz minőség vesztést, másik megoldás lehet még a film szétdarabolása kisebb fájlokra.
ezek a legegyszerűbb és legkevésbé sufni tuningos opciók.

Update: Vannak telefonok (pl. ilyen a Redmi Note is), amik alapból nem eszik meg a 64 GB-os MicroSD kártyát, de, ha a számítógépben előbb megformázod FAT32-re, és utána dugod a telefonba, elvileg lekezeli... Ha neked a filmek a fontosak, így kétszer annyit tudsz egyszerre tárolni :DD

[ Szerkesztve ]

(#7058) Uckz


Uckz
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a telefonon elkezdtek szaporodni a pixel hibák, amikor megkaptam a telefont, egy darab volt rajta. Most, több tucatnyi, apró kis kék vagy piros pötty van rajta. Ez garanciás hiba? Másik, a bekapcsoló gomb is nehezen akar érzékelődni, de ezzel még úgy ahogy tudnék élni. :( valaki járt még így?

(#7059) Weeman1 válasza Uckz (#7058) üzenetére


Weeman1
veterán

Ha van garanciád küld vissza,gariban cserélik. :)

Xiaomi 11T Pro

(#7060) Uckz válasza Weeman1 (#7059) üzenetére


Uckz
tag

Picit félek tőle :(

[ Szerkesztve ]

(#7061) Viktor0610 válasza Uckz (#7060) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ettől még célszerű visszaküldeni, mert ez jobb biztosan nem lesz. ;)

Xiaomi 13T

(#7062) dzsidzsas válasza Sir Sparrow (#7055) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Én szét szoktam szedni a filmet közzel 4 gigás darabokra. Mkvtools-ot használok, ha jól emlékszem a progi nevére, most nem vagyok otthon, hogy megnézzem.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#7063) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

#tolvaj!: ezt úgy érted, hogy az microSD egyik részét pl. FAT32-re a másikat NTFS-re (bár így meg nem világos, hogy akkor miért ne lehetne az egészet NTFS-re, ha már az NTFS-re formázott partíciót felismeri a telefon ezt nem értem???) Vagy mire gondoltál pontosan?

#Murphy(O.o), dzsidzsas: Nyilván nem médiatárolóként akarom használni a telefont, ;] de ha épp meg akarok nézni vmit azt csak átmásolnám SD-re és megnézném, aztán törlés. Régebben konvertálgattam, de nyilván sokkal kényelmesebb lenne, ha épp vmi kell és esetleg 4GB+ -os akkor átmásolom az microSD-re oszt' jónapot, már nézem is.

Egyébként tud vki olyan progit, ami PC-ról streamel Wifin keresztül HD videót és a telefon ezt fogadni és lejátszani képes, mintha pl. youtube-ról néznék vmit Wifin a telón? Egyszerűen meg lenne oldva a dolog! :U

[ Szerkesztve ]

(#7064) bladegery válasza Sir Sparrow (#7063) üzenetére


bladegery
senior tag

Azt hiszem ez amit keresel: plex, vagy kodi

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

(#7065) Xabi78 válasza Sir Sparrow (#7063) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én ugyanerre a PC-n Serviio-t használok, a telefonon meg MediaHouse-t.

Wifin keresztül simán a PCről nézem sorozatokat és a filmeket este az ágyban. Szabvány DLNA-t használ, vagyis DLNA képes tévén is így nézzük a sorozatokat.

X.

Cave canem!

(#7066) Csóró™ válasza Sir Sparrow (#7063) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sajnos a vágyak, és a lehetőségek nem mindig fedik le egymást, még 2015-ben sem :N
Nyilván a legegyszerűbb a másolás lenne, de eddig, ahol az általad felvetett 4GB+ -os filmekkel foglalkoztak, mindenhol a konvertálás, vagy a film szétvágása volt a megoldás. Ha esetleg mégis találsz valami jobbat, kérjük oszd meg velünk is :K

A stream-ben meg a [VLC] lejátszó is nagyon jó + könnyű [beállítani] rajta a stream-et. Mivel gondolom a PC és a telefon egy hálózatban van, gond nélkül tudnod kell(ene) csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#7067) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Köszönöm! :R
...hirtelen a bőség zavara! :DD

(#7068) Milestone2


Milestone2
nagyúr

AOSP 4.4 WCDMA (ENG-CHN)
Elég stabilnak tűnik. Most tesztelem.

Ha meglepő, ha nem, sokkal többet fogyaszt mint a v6, amitől ki voltam akadva, hogy mennyivel többet zabál mint a v5...
Hülye kínai-angol billentyűzettel települ és jó pár felesleges kínai cuccal.
Előre rootolt, alapból SuperSU-val indul, (ilyenkor szokott baj lenni, mikor a beépített SU frissül, majd meglátjuk.)
3G váltás a második SIM kártyára MŰKÖDIK. (Kicsit bonyolult az átállítás, nem egy gombnyomás...)
MiBand nem akar párosodni. (Hát sokáig nem fog tartani a teszt azt hiszem, megyek vissza v6-ra)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7069) Weeman1 válasza Milestone2 (#7068) üzenetére


Weeman1
veterán

Legfrisebb beta V6 hogy áll? :)

Xiaomi 11T Pro

(#7070) Milestone2 válasza Weeman1 (#7069) üzenetére


Milestone2
nagyúr

5.1.30
Hétvégén nem csináltak újat.
Nem találtam azóta hivatalos frissítést.
Nekem megfelelő. Főleg most hogy megláttam az AOSP mennyit zabál.
De az alap nyűgjei megvannak.
(Szerintem az akku kijelzést direkt nem csinálják meg, hogy az átlagfelhasználónak még nem legyen értelme használni)
De lehet hogy csak azért szeretem mert megszoktam a szarságaival együtt.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7071) vipviform válasza Xabi78 (#7065) üzenetére


vipviform
senior tag

Tökéletesen működik, köszi! :R

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#7072) Milestone2


Milestone2
nagyúr

He-he, ma érkezett egy kitöltendõ feedback.

Az elsõ oldal érthetõ, de MIT kezdjek a következõ 3-mal?



Vicces. Tényleg meg kell tanulnom kínaiul... :DDD

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7073) terra052 válasza Milestone2 (#7072) üzenetére


terra052
őstag

Valaszd mindenhol a masodikat.
Mas:
Chromecast alternativara nem eleg sima MK808 40 USD korul??

werkmania.hu

(#7074) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Hosszú hétvége után a frissítések.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7075) Milestone2


Milestone2
nagyúr

http://bigota.d.miui.com/5.2.3/miui_HMNoteW_5.2.3_7afb5c4926_4.4.zip

http://bigota.d.miui.com/5.2.3/miui-ota-lcsh92_wet_xm_kk-5.1.30-5.2.3-6aa4a6ea32-4.4.zip

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7076) Sir Sparrow válasza vipviform (#7071) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

A Serviio és a MediaHouse ingyenes verziójával is?

[ Szerkesztve ]

(#7077) ggeleven válasza Milestone2 (#7075) üzenetére


ggeleven
őstag

Na lássuk, lássuk! :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#7078) addamka válasza Milestone2 (#7075) üzenetére


addamka
őstag

No végre, van gomb világítás, rezgés, zseblámpa :)
Köszi a linkeket.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7079) Milestone2 válasza addamka (#7078) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Zseblámpa javítva. Három gomb háttérvilágítás javítva. (Ez így van, mǔködik.) Akkukijelzés javítva. (Ez még nem tapasztalat, csak changelog)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7080) addamka válasza Milestone2 (#7079) üzenetére


addamka
őstag

Még mindig nincs kész a kocsim, így addig tömeges közlekedés van, szóval lesz nyúzva :)

Tegnap az 5.1.30 még dobott egy fagyást zenelejátszás alatt, majd reboot után minden adatomnak pipikéltek, örültem, bár meg nem lepődtem (closed beta ugyebár) :DDD

Ez az 5.2.3 olyan verziónak tűnik, amit már a telefonunkra szabtak, egy csomó opció már nincs benne (képernyő színprofil, CPU energiagazdálkodás állítás, stb.). Nekem már csak egy piston2 füles profil kéne, mert az nagyon bénán szól a gyári lejátszóval így :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7081) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Azt mondom a mai ROM már 1/2 - 3/4 stabil System. :DDD

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7082) ggeleven válasza Milestone2 (#7079) üzenetére


ggeleven
őstag

v37-re rárakva, pico GAPPS-szal felszerelve, Gmail, Google Keep és Google Drive reinstall után, Wakelock Detector-ral meglátjuk hogyan viselkedik.
Most mindenesetre már nincsen folyamatosan awake a készülék (eddig valami mindig beragadt), szóval ez jó jel! Estére okosabb leszek. :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#7083) vipviform válasza terra052 (#7073) üzenetére


vipviform
senior tag

Ez már itthon is elérhető jó áron... EZCAST

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#7084) vipviform válasza Sir Sparrow (#7076) üzenetére


vipviform
senior tag

Én a fizetőssel próbáltam, azzal ment :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#7085) terra052 válasza vipviform (#7083) üzenetére


terra052
őstag

Ket kulon vilag. Az MK808/809 stb. stickek Androidot futtatnak, nekem pl torrent 24/7-ben es biztonsagi kamerak TinyCam app-al, webradio usb hangkartyan stb stb stb... Kb ez az ara, de oriastabletet csinal a 120 cm tevedbol :) es allshare is ok rajta.

werkmania.hu

(#7086) Xabi78 válasza Sir Sparrow (#7076) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én az ingyenes verziókkal használom, tökéletes.

vipviform: :D

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#7087) McReay válasza Milestone2 (#7081) üzenetére


McReay
aktív tag

Na most már én is azt mondom, hogy kipróbálom!
Tudnátok adni egy leírást, hogy hogyan lehet csinálni a telefonról egy teljes mentést!?...ami menti az nvramot meg mindent, ami kellhet, ha beüt a gebasz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#7088) Sir Sparrow válasza Xabi78 (#7086) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Zsííír! :C
Köszi! :R

(#7089) Milestone2 válasza McReay (#7087) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát az elsõ oldalon az összefoglaló kinyitása sok mindenre választ ad neked. De pl az új TWRP-vel az nvramot meg az ubootot is menteni tudod (pl. Ma kipróbáltam az AOSP 4.4-et, De utána simán vissza tudtam rakni a teljes v6 mentést). De a legbiztosabb az Toolsos mentés! Cappa72 leírásait keresd!

Egy megjegyzés(tanács) még. A V6 telepítéskor alapértelmezettként visszaírja a kínai recovery-t, Tehát hiába van fenn TWRP, v6 flesselés után jó azonnal visszarakni MobileUncleToolssal a TWRP-t.

Illetve a V6-nak teljesen más a root engedély rendszere mint a v5-nek volt. Elindítod a root jogot kívánó programot. Kiírja nincs root jog. Kilépsz a programból. Be a Security app ~ Permissions ~ Root access menübe. Ott megjelenik az elõbbi app, megadod neki a root jogot. Ötször (!) megkérdezi biztos-e, ötször igent mondasz. Ezután már lesz root jog. Nem egyszerǔ...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7090) ggeleven válasza ggeleven (#7082) üzenetére


ggeleven
őstag

A fenti eljárás után minden eddigi programom és azok adatai is megmaradtak és hiba nélkül mennek. Az akksi király, 2 óra asztalon fekvés bekapcsolt wifivel és szinkronizálással 0 százalékot fogyasztott a teló. Szóval valóban kezd használható lenni a rendszer! :))

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#7091) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Van hivatalos v39 multi!

Vagy ez csak nekem újdonság?

(#7092) Milestone2 válasza Kowi84 (#7091) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Eddig csak angol-kínai volt.
Mondjuk mobilról a letöltést nem találom a linken.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7093) tami92 válasza Milestone2 (#7089) üzenetére


tami92
aktív tag

Ha esetleg használsz WSMTOOLSt akkor írnál róla, hogy neked működik-e? Konkrétan a MITHEMESre gondolok mert nekem még az 5.1.30as ROMnál csinált olyat mintha bootloop lenne. Betölt rendszer és kB 10 másodperc múlva újra indul a teló.

Szerkesztve: hogy valami hasznom is legyen, én is felraktam az 5.2.3as V6ot és kellemes meglepetés az előzőekhez képest. WiFi sokkal erősebb veszi a jelet mint a v5, bár nekem néha hajlamos eldobalni a jelet. A gombok is szuperül villognak, végre működik a zseblámpa is normálisan.

[ Szerkesztve ]

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#7094) Milestone2 válasza tami92 (#7093) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem használok...

Iletve köszönöm a multi 39 linket, asztali gépről már működik a captcha...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7095) McReay válasza tami92 (#7093) üzenetére


McReay
aktív tag

Az aksi kijelzéssel mi a helyzet? Korábban ggeleven írta, hogy kezd alakulni, hosszabb használat után még mindig jót mutat?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#7096) Milestone2 válasza McReay (#7095) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, korrektnek tǔnik.
Azaz merül folyamatosan.
Nem úgy mint eddig, hogy órákig ugyanaz az érték, majd hatalmas ugrás lefelé.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7097) ggeleven válasza McReay (#7095) üzenetére


ggeleven
őstag

Ez van nálam a telepítés óta:

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#7098) Milestone2 válasza ggeleven (#7097) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nálam meg ez:

80%-on tettem fel az 5.2.3-at.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7099) addamka


addamka
őstag

Eddig nálam is oké az akksi 5.2.3-on.

Viszont az tűnt fel, hogy kevésbé hajlamos a háttérben szinkronizálni (pl. gmail), illetve a widgetek sem feltétlen frissülnek (chronus, anag, g+) amíg nem indítom el az adott appot kézzel.
Autostart jog van nekik, háttérben futáshoz nem látok permissiont. Olyan, mintha teljesen legyilkolná őket X idő után.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7100) Jano_023 válasza Kowi84 (#7091) üzenetére


Jano_023
őstag

Hali, most akkor ez hivatalos? Frankón működő, erre vártunk eddig? Ez v6 vagy ami fontosabb 4.4? Köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.