Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

kamerahelyzet: adott egy tárgy... mellkas-has magasságból ha fényképezem, akkor a kép közepe alatt (közepe és az alja felénél :D ) nagyítja az objektumot...
ha adott ugyan az a tárgy, de kicsit feljebb emelem a telefont, és bedöntöm lefelé, akkor viszonylag normális képet ad... Tapasztalta ezt már valaki ? Mi lehet a gond ? Fos a kamera ?:O
((próbálok mintaképeket küldeni, remélem sikerül elérni a hatást))

-

(#7252) GoldhandRent válasza GoldhandRent (#7251) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Itt a két kép, kicsiben ennyire tudtam szemléltetni...Nagyban látványosabb

Plusz.. Ez a böngészős kinai vacak micsoda?:o

[ Szerkesztve ]

-

(#7253) McReay válasza GoldhandRent (#7252) üzenetére


McReay
aktív tag

Az a kínai böngészős vacak az alapértelmezett böngésző!
Az alap kamerát használod? Nekem a lenovo super kamera csinált ilyet.

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#7254) GoldhandRent válasza McReay (#7253) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Az alap böngészőt használom, azzal nincs is baj...de mi ez a kínai értesítés ? XD

Igen, alap kamerát :P szerintem lencse hiba (f2.2-es) NAGYlátószögű ... emiatt bandzsíthat.... :D

-

(#7255) terra052 válasza GoldhandRent (#7254) üzenetére


terra052
őstag

...es a nagylatoszog megdontve mar nem is olyan nagy?? ;)

werkmania.hu

(#7256) Marcikutya válasza GoldhandRent (#7252) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Ez a lencse fizikai tulajdonsága. A f.gép minőségével amúgy meg vagyok elégedve, eddig ez a legjobb telefonos kamerám.

(#7257) addamka


addamka
őstag

OTA 5.2.6-5.2.9

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7258) Milestone2 válasza addamka (#7257) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez meg a full ROM.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7259) _ak_ válasza addamka (#7257) üzenetére


_ak_
addikt

Abban reménykedtem, hogy felajánlja az updater app is, de nem így van. :F
Akárhogy is, letöltöm az OTA-t és szépen betallózom az updaterbe és jó is vagyok?

szer.: kiváncsi vagyok, hogy a böngésző youtube lejátszásával kezdtek-e vmit, mert így első nekifutásra nekem az bugzik. direkt linket nyitva mennek a videók, de ha külön lépek a youtube-ra, akkor nem játssza le azokat.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#7260) _ak_


_ak_
addikt

A gyári böngésző maradt ugyanolyan, cserébe a twrp-t most felülírta az ota, az ES meg azt mondja, hogy root nélkül nem tudja írni az sd kártyát. :Y

Let's begin, de gozaimasu!

(#7261) Milestone2 válasza _ak_ (#7260) üzenetére


Milestone2
nagyúr

És nem tudsz root jogot adni?
Párszor leírtam már, itt minden más mint v5-ön volt.
Rootilag.
De én eddig mindennek tudtam root jogot adni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7262) _ak_ válasza Milestone2 (#7261) üzenetére


_ak_
addikt

De de, csak értetlenkedem, hogy mégis mi baja lehet. A recovery-t akartam egy mappából a gyökére másolni és arra nyavalyog , hogy ez root nélkül nem fog menni. Pedig nem először csinálnám így.
Mindenestre a gyári átmásolta, így már fel is tudtam tenni a MUT-tal.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#7263) GoldhandRent válasza Marcikutya (#7256) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ezzel én is így vagyok. A képeket amiket vaku mellett csinál, egyszerűen gyönyörűek.
Ez az egy negatív tapasztalatom van vele, ezt is csak nem rég vettem észre, viszont néha (nagyon) zavaró :s
Eléggé el tudja torzítani a valóságot...

-

(#7264) csabi236


csabi236
tag

Kaptunk egy 40-es romot

(#7265) Flexy90 válasza Milestone2 (#7258) üzenetére


Flexy90
senior tag

Tudnál adni linket, hogy ezek az infók honnan jönnek? :U :)
Én is olvasgatnám azt a fórumot.

Xiaomi Fan

(#7266) Milestone2 válasza Flexy90 (#7265) üzenetére


Milestone2
nagyúr

en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=218&mobile=no#326

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7267) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Mondjuk ez még csak a global, ez csak angolul és kínaiul tud.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7268) Milestone2 válasza Milestone2 (#7258) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez meg a V6 5.2.9 changelog-ja:

Changelog v5.2.9
1. Navigation button backlight is working !
2. Nearly 1.4G clear on first boot. After two to three boots its showing approx 1.3 to 1.2G.
3. Sensors working normal
4. Security app can be over-rided by adding super su(no need to give root permissions again and again)
5. Least bloatware
6. Wifi working normal,bluetooth fine (mi band & bluetooth speaker connection success)
7. Selection tab of headphones still not present.
8. Assistant not working properly
9. Browser is working normal
10.. USB OTG working now

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7269) Csóró™ válasza Milestone2 (#7268) üzenetére


Csóró™
senior tag

Alakul ez, talán bolondok napjára meg is kapjuk :))

(#7270) Flexy90 válasza Milestone2 (#7266) üzenetére


Flexy90
senior tag

Én a v6-ra gondolta, hogy honnan vannak a romhoz a linkek, mert miui fórumon elvileg tilos megosztani őket.

Xiaomi Fan

(#7271) Milestone2 válasza Flexy90 (#7270) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azt pedig itt találsz: http://bbs.ydss.cn/forum-hongmi_note-1.html

Kínai (lassan megtanulok, a belépés jelet már felismerem bármelyik kínai oldalon :DDD ), de azért az OTA, meg a napi frissítésekre rá lehet lelni... :DDD :K

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7272) Csóró™ válasza Milestone2 (#7271) üzenetére


Csóró™
senior tag

Asszem az ilyen emberekre mondják, hogy megszállott :K

Nagy respect! :R

(#7273) Marcikutya


Marcikutya
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék belépni a recovery-be, a hangerőle+Pwr nem működik, ellenben a hangerő fel+Pwr -rel jött beik. Be is jön a "Select Boot Mode", itt azt írja a készülék, hogy hangerő le a mozgatáshoz és a hangerő fel az okézáshoz. Ezzel szemben a hangerő le nem működik, a hangerő fel meg felfelé viszi a kijelölést, de nem tudom kiválasztani a Recovery-t.

Ti jártatok már így? Mi a teendő? Teljesen tanácstalan vagyok.

A TWRP recovery-t tettem vissza, miután egy 4.4.2. megette. A hangerő le+Pwr most egy sima bekapcsolást okozna, de az meg nem megy, mert a jól bevált 39-es ROM visszatételéhez csináltam egy Advanced wipe-ot....

[ Szerkesztve ]

(#7274) Milestone2 válasza Marcikutya (#7273) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most nincs OP rendszer a telefonon?
Ha van, onnan ki tudsz menni Recovery-be mondjuk MUT-tal.
Ha nincs akkor meg működnie kell.
Ha a fel gombot a legfelsőnél továbbnyomod nem ugrik újra alulra?
Olyan rég voltam abban a menüben, már nem emlékszem rá.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7275) Marcikutya válasza Marcikutya (#7273) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

A hangerő le felfelé viszi a kurzort... :U

(#7276) Marcikutya válasza Milestone2 (#7274) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Most nincs OP-rendszer, mert egy advanced wipe-ot csináltam, erre bejön a visszafelé működő módválasztó menü...

"Ha a fel gombot a legfelsőnél továbbnyomod nem ugrik újra alulra?"

Teljesen körbemegy, a felfelégombbal lefelé megy és nincs okézás

[ Szerkesztve ]

(#7277) Milestone2 válasza Marcikutya (#7275) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem emlékszem már a menüre.
Mingyá kimegyek.
Kimentem.
Szerintem a V6 ezt is átírja.
Nekem sem működik.
A léptetés megy, csak a kiválasztás nem!
Hangerő le+Powerrel a KÍNAI RECOVERY jön be?

Hát most keresd Tolvaj! mestert privátban.
Bár az utóbbi időben nagyon eltűnt... :((

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7278) Marcikutya válasza Milestone2 (#7277) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

Igen, eddig a TWRP menu jött be, de azt megette a V6, és jött ez a Factory menu...

De semmi gond, mert beszereztem a MUT.apk-t, visszatettem a TWRP-recovery-t, működött is szépen, kivett memóriakártyával csináltam egy Advanced wipe-ot, erre így jön be nem ez az általad belinkelt menü, hanem a képernyő közepén, balra rendezve, apró fehér betűkkel, hogy

Select Boot Mode:
[VOLUME_DOWN to select. VOLUME_UP is OK.]

[Recovery Mode] <<==
[Fastboot Mode]
[Normal Boot]

és a gombok kozül csak a Volume_up működik, lefelé viszi a kurzort, de semmi más.

A hangerő_le + Power-rel csak indulna a telefon, de OP-rendszer nincs...

[ Szerkesztve ]

(#7279) Csóró™ válasza Milestone2 (#7277) üzenetére


Csóró™
senior tag

Idézek a mestertől (Tolvaj!) : Mostanában read only... sok a szájtépés...

Továbbra is velünk van, csak sok a dolga... de a privátra biztos válaszol :K

(#7280) Flexy90 válasza Marcikutya (#7278) üzenetére


Flexy90
senior tag

V6 alatt én sem tudtam belépni a recoverybe, csak MUT-ból.. :(

Szerintem ehhez flash tools kell majd.. Esetleg próbáld meg a telefont töltőre dugva belépni, előző telómon pl csak úgy ment...

Xiaomi Fan

(#7281) Marcikutya válasza Csóró™ (#7279) üzenetére


Marcikutya
csendes tag

köszi, írtam neki egy szívhezszóló pü-t

(#7282) Milestone2 válasza Flexy90 (#7280) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tartok tőle, hogy nem lesz egyszerű, mert a V6 átírta a Hangerő le+Power rendszerét is...és onnantól baxhatod, nem működik. És ez mindaddig nem zavaró, ha van OP rendszer a telefonon, de kibszott nagy bajt okoz, ha nincs, mint neked...talán ez az amiről Tolvaj! írt anno, hogy ezt ki lehet kerülni, ha valamit kiszedünk a v6ROM-ból és akkor nem írja át, de lehet hogy az csak a recovery-ről szólt...tudjafene...van ami nekem is magas...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7283) gothic20 válasza csabi236 (#7264) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nincs hozzá egy changelog, hogy mi a változás V37-hez képest ? Megéri felrakni vagy semmi extra nincs benne?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#7284) Chaser válasza Milestone2 (#7282) üzenetére


Chaser
titán

Akkor hogy lehet most biztonságosan felrakni a betát? Nagyon kipróbálnám már a mi bandet, szerencsére? még nem volt időm 4g verzióra váltani:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7285) Milestone2 válasza Chaser (#7284) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Biztonságosan? (Leginkább sehogy) Minden flesselés kockázat...
1. Készítesz egy teljes mentést a telefonodról ezen leírás alapján. Megismered Ingbrzy unbricked módszerét.
2. Mindig figyelsz arra, hogy semmi ne írhassa át a gombkombinációs indítómenüt.
3. Kerülöd az operációs rendszer nélküli újraindítást.
4. Óvod, véded, visszatelepíted a custom recovery-det.
5. Minden telepítés előtt készítesz recovery mentést az előző rendszerről.

Tudnék még sok hülyeséget írni, egyszerűen óvatosnak, elővigyázatosnak, előre tervezettnek kell lenned.

Mindezt úgy írom, hogy magamat egy kezdő Redmi Note-snek tartom. Majd szakértőbb kollégák válaszolnak szakértőbben.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7286) Chaser válasza Milestone2 (#7285) üzenetére


Chaser
titán

Az alap kockázat nélkül értettem:) nem szeretnék bakiba futni. Hivatalos romot telepítettem, de úgy láttam v6-nál más dolgokra is figyelni kell. Én nem vagyok android guru, többek között ezért vettem a noteot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7287) Milestone2 válasza Chaser (#7286) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Pont ezt írtam, hogy én sem vagyok guru. Saját tapasztalataimat le tudom írni, de nem tudok segíteni olyan esetben, ami még velem nem történt meg.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7288) Chaser válasza Milestone2 (#7287) üzenetére


Chaser
titán

Vágom, köszi :R ha meghal a teló megtalállak ;] :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7289) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Mivel bitre pontosan ugyan az a partíció kiosztása a bétának, mint a stabil 4.2.2-esnek így az unbrick csomag jó, csak a UBOOT legyen kipipálva, semmi más!!! Hibás uboot a béta romban, de a csere segít. Utánna már működni fog a boot választó rész. És rendesen hang le+pwr gombbal jön be.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#7290) Milestone2 válasza tolvaj! (#7289) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szia Csendbenfigyelő!!!

Ez az amit írtam, hogy már leírtad, csak mivel nem vagyok olyan mélyen a ROM-ok bugyraiba, mint te, így nem emlékeztem rá, tehát, ha kiszedem a a v6 telepítőből az uboot-ot, akkor nem írja át? Vagy nem elég kiszedni egy V5-ből be kell rakni az abban találhatót?

Illetve, ha van olyan TWRP mentésem, ami tartalmaz UBOOT mentést is, akkor csak azt visszaflesselve TWRP-ből helyreáll a rend? (Merthogy nekem is átírta...)

Üdv!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7291) Milestone2


Milestone2
nagyúr

http://bigota.d.miui.com/5.2.10/miui-ota-lcsh92_wet_xm_kk-5.2.9-5.2.10-8b5e3489e8-4.4.zip

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7292) Milestone2 válasza Milestone2 (#7290) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most egy v5 BACKUP-ból visszaflesseltem az UBOOT-ot (de csakis azt) és így megjavult minden.
Hangerő fel+Power - kínai menü
Hangerő le+Power - bootválasztó menü (recovery, bootloader, normal)

Ma is tanultam (magamtól) valamit...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7293) _ak_


_ak_
addikt

V40-et próbálta valaki? Friss telepítés után az ékezetes karakterek kiírása esetén előtte is és utána is egy szóköz van. Elég hülyén néz ki, viszont a betűtípus lecserélése után megoldódik ez a probléma.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7294) Milestone2 válasza _ak_ (#7293) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most már tõled is.
Ez azért lehet, mert a v40 még nem multi ROM.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7295) _ak_ válasza Milestone2 (#7294) üzenetére


_ak_
addikt

A v37-es global nem csinált ilyet vagy legalábbis nem vettem észre, pedig elég szembetűnő. Jó a böngészőben nem néztem meg, de az ikonok ill. sms-ek esetén minden úgy volt kiírva. Talán a névjegyek nem úgy voltak, de azoknál pedig egyszerűen furák voltak az ékezetes karakterek ilyen finoman félkövér nyomottak. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#7296) Milestone2 válasza _ak_ (#7295) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Biztos változtattak az alapértelmezett font készleten...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7297) Milestone2 válasza Milestone2 (#7291) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Changelog 5.2.10
[Messages]
Fix - Error when accessing country codes (12-31)

[Lockscreen, Status Bar, Notification Bar]
New - Support setting whether to use smartcover mode (02-10)
Optimization - Moved 'Smartcover mode' to 'Lock screen' in Settings (02-10)
Optimization - Deleted option 'Long press back to take photo' (02-10)
Optimization - Display position of lockscreen notifications (02-10)
Optimization - Lockscreen notifications does not wake screen automatically (02-10)
Optimization - UI details of data usage info on notification shade (02-10)
Fix - Keyboard overlapped with 'Ok' button when setting lockscreen passwords (02-10)

[Home screen]
New - Added settings entry in one-handed mode (02-10)
Optimization - Optimized animation effects of launching/exiting Recents page (02-10)
Fix - Sometimes home screen icons overlapped in rotating (02-10)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7298) _ak_ válasza Milestone2 (#7296) üzenetére


_ak_
addikt

A multiba valószínűleg tényleg kicserélik a betűt. Alapból jól jelenik meg.

Próbálgattam ezt az egykezes módot a v6-ban és bár nem hiszem, hogy túl gyakran használnám, szerintem remek ötlet. Igaz eddig egyedül a böngészőknél voltam úgy, hogy egy kicsit máshová tenném a frissítés gombot, mert azt gyakran nyomogatom és egy kézzel nem túl kényelmes.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7299) Milestone2 válasza _ak_ (#7298) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ma nekem 5.2.10 60%-on elindított frissítés után 1%.
Majd gyorsan rebootoltam recoverybe, ott 100%~ot jelzett, ezután az újbóli reboot után 100%-ról indult megint. Mostanra 46%, ami kb a valós érték, mintha a frissítés elõtti 60 %-ról folyamatosan használtam volna.

Illetve amit mindenki észrevett, hogy 5.2.10 frissítés után a szolgáltatók nevének kiírása helyett "no service" felirat látható, pedig müködik mindkét kártya.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7300) _ak_ válasza Milestone2 (#7299) üzenetére


_ak_
addikt

Akkor jól éreztem én, hogy nem kell most nekem az az OTA. Elég hosszadalmas hétvégém következik, úgy hogy most belakom ezt a v40-est gyorsan, aztán meglátom, hogy jövőhéten mennyire lesz kedvem a betaval szórakozni.

Ugye most azt ígérgetik, hogy késő márciusban fog egy Indiai V6 megjelenni, a többi valamivel előbb várható...bár el tudnám hinni nyugodt szívvel.

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.