Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

Olyan jól sikerült ez a heti frissítés hogy el sem indul a telefon....

(#8502) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Most frissítettem a legújabb romra OTA-n felajánlotta de valami gebasz történt. Már az újraindítás után fura volt, hogy nem lépett ki TWRP-ből én nyomtam rá kézzel az reboot systemre. Azóta azt csinálja, hogy MI logót látom egy darabig majd a kijelző kikapcsol. Akksit kivettem, bekapcsoltam, magától bejött a TWRP megint reboot és ismételten képernyő kikapcsolás MI logónál. Mit csináljak? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8503) _ak_ válasza GoZoL (#8502) üzenetére


_ak_
addikt

Neked automatikusan bejött a TWRP? Én nem is tudok belépni oda...pedig megpróbálnám az előző frissítést feltenni újra.

FrostyBoy84: amíg bejön a recovery addig lehet ezzel kísérletezni, de még nem láttam semmi infót a miui oldalán ezzel kapcsolatban, hogy mi történhetett. Én megpróbálnám az előző romot visszatenni, a jelenlegit nem erőltetném addig.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#8504) GoZoL válasza _ak_ (#8503) üzenetére


GoZoL
senior tag

Igen és mindegyik frissítésnél be is jött! Töltsem le a romot a memóriakártyára és TWRP-ből rakjam fel kézzel?

(#8505) Varesz_86 válasza GoZoL (#8504) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Nálam úgy sem lett jó sajnos, 5.5.1 visszamegy rá és működik tovább szépen

(#8506) GoZoL válasza Varesz_86 (#8505) üzenetére


GoZoL
senior tag

LOL, most nézem egyel felettem olvasom te is akkor így jártál? MIUI.hu romot frissítettem. Te is? Most töltőt rádugtam és lefagyott az MI logónál úgy hogy be sem kapcsoltam!
FRISS: miui.hu fórumon írják, hogy REDMI note 3g tulajoknak nem lett jó a frissítés, TWRP kompatibilitási probléma, senki ne frissítsen!!!!!! Linken minden részletesen le van írva!

[ Szerkesztve ]

(#8507) addamka válasza GoZoL (#8506) üzenetére


addamka
őstag

xiaomi.eu-s ROM is hibára fut telepítéskor, rakjátok vissza twrp alól az 5.5.8-at

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#8508) Mr X válasza GoZoL (#8504) üzenetére


Mr X
veterán

Ha megvan valamelyik előző verzió full rom-ja a kártáy, twrp-ből flasheld azt wipe-ok nélkül, utána elindul a telefon.

(#8509) _ak_


_ak_
addikt

De hogy léptetek vissza a recoverybe?

Nagyon nem akarom elővenni a SPFlashTool. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#8510) Varesz_86 válasza GoZoL (#8506) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Aha én is így jártam, eggyel régebbi rom vissza és megy tovább szépen aztán csak lesz valami majd :) bár nem volt így kellemes az ébredés hogy megint lehet mókerólni a telóval

_ak_ hengerő fel + bekapcs

[ Szerkesztve ]

(#8511) Mr X válasza _ak_ (#8509) üzenetére


Mr X
veterán

Kikapcsolod a telefont, majd hangerő fel + bekapcs addig, míg bejön a Mi logo. Én ezután a hengerőt még nyomni szoktam a twrp logóig.

(#8512) _ak_ válasza Varesz_86 (#8510) üzenetére


_ak_
addikt

Basszus én meg a lefelét nyomtam, mint süket a csengőt... :U

:R

(vmiért úgy rémlik mindig, hogy a hang fel, plusz bekapcs az hard reset :F )

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#8513) GoZoL válasza Varesz_86 (#8510) üzenetére


GoZoL
senior tag

Hát hidd el nekem is a legjobbkor jött! :D
A memóriakártyán még az első 5.4.10-es verzió van. Simán install menü és kiválasztom a zip fájlt és kész? OTA-n meg lépcsőzetesen frissítem az 5.5.8-ra?

(#8514) Mr X válasza GoZoL (#8513) üzenetére


Mr X
veterán

Egyszerűbb, ha nem ota-zol, hanem a működő rendszer alól letöltöd az 5.8 vagy az 5.15 full romot és azt rakod fel. A teljes megy a mostani verzióból is, csak az ota szar elvileg.

(#8515) GoZoL válasza Mr X (#8514) üzenetére


GoZoL
senior tag

De én azt olvastam a TWRP verzió miatt rossz a 5.5.15.

(#8516) _ak_ válasza GoZoL (#8515) üzenetére


_ak_
addikt

Igen, valaki ezt idézte Milestone-tól a miuis topikban, de nem találok ezzel kapcsolatban semmi infót, meg ott utolsó 2 OTA-t említ. :F

Let's begin, de gozaimasu!

(#8517) Mr X válasza GoZoL (#8515) üzenetére


Mr X
veterán

Igen, írta, de csak az ota-kkal kapcsolatban. A full romokkal elvileg semmi baja a 2.8.5-ös twrp-nek.

(#8518) GoZoL válasza Mr X (#8517) üzenetére


GoZoL
senior tag

Akkor most kézzel full romot felrakom. Wipe nélkül mehet, simán csak install és restart?

(#8519) tolvaj! válasza _ak_ (#8516) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ez azért nem igaz, mert az 5.5.8 ota-ból ment fel nekem, 2.7-es twrp vel. Minden második frissítést teszem fel, az 5.1 kimaradt, ahogy ez is ki fog.

Más

Wsm szépen működik 5.5.8 alatt, de MiTools nincs, csak v5. Hiányosságok vannak sajnos,de sok fő funkció így is megy. Pl a hangerő figyelmeztetés kikapcsolható, de a redőnyről nem tüntethető el a lejátszó vezérlés.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8520) GoZoL


GoZoL
senior tag

TWRP-ből szerettem volna felrakni a letöltött 5.5.15 full romot és failed hibaüzit kaptam. Error executing updater binray in zip. Hibás a zip fájl?

(#8521) csabi236 válasza GoZoL (#8496) üzenetére


csabi236
tag

Én az alap hangprofillal használom, szerintem az a legjobb jelenleg a piston 3-mal! Jelenleg még nincs berakva Piston 3-as hangprofil, majd idővel :)

(#8522) Flexy90


Flexy90
senior tag

Nekem 5.4.24 óta nem is ajánl fel frissítést a telefon. :F

Xiaomi Fan

(#8523) GoZoL válasza GoZoL (#8520) üzenetére


GoZoL
senior tag

Hiba ugyanaz, csak az 5.4.10-et tudom így felrakni. :S

(#8524) Mr X válasza GoZoL (#8523) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem is csinálta. Az én megoldásom az lett, hogy full wipe (system, cache, dalvik, data), aztán újraindítottam a telefont recovery-ben, utána már fel tudta rakni a full romot valamiért.

(#8525) GoZoL válasza Mr X (#8524) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nekem nem rakja fel, utána sem, pedig megvolt a advenced wipe is és ugyanez a hiba.

(#8526) Mr X válasza GoZoL (#8525) üzenetére


Mr X
veterán

Több tippem sajna nincs, talán a nálam profibbak tudnak segíteni.

(#8527) GoZoL válasza Mr X (#8526) üzenetére


GoZoL
senior tag

Az 5.5.8-at hol tudom letölteni? Megpróbálom azt felrakni.
Megpróbálom az 5.5.1-et.

[ Szerkesztve ]

(#8528) Mr X válasza GoZoL (#8527) üzenetére


Mr X
veterán

Csak 5.5.1-hez találok linket hirtelenjében.

(#8529) GoZoL válasza Mr X (#8528) üzenetére


GoZoL
senior tag

5.5.1 felment, az új nem :(

(#8530) Mr X válasza GoZoL (#8529) üzenetére


Mr X
veterán

Kerülő megoldás:

"It seems, that new update-binary file do not work with custom recovery. But, it works with MiRecovery 2.0.1

I've found the solution. Just extract META-INF\com\google\android\update-binary from 5.5.8 zip file, and replace it in the 5.5.15 zip file. After that - everything works fine with custom recovery."

(#8531) FGab74 válasza GoZoL (#8529) üzenetére


FGab74
csendes tag

miui.hu fórumában már kiraktak egy új linket MIUIHU V6 5.5.16 formájában.
Felraktam,nálam már müködött.
Gondolom hamarosan kicserélik a letöltési linket is majd.

(#8532) GoZoL


GoZoL
senior tag

Akinek 2.8.5 TWRP van az töltse le innen az 5.5.16 romot (5.5.15), ezt már fel lehet rakni.

(#8533) Mr X


Mr X
veterán

Android L 5.0.2. Based on 4.4.2.

Van ehhez valakinek valami letöltőlinkje? Az ott levő linken csak valami full kínai letöltésmenedzsert lehet leszedni, de nem nagyon tudok kínaiul.

(#8534) Csóró™


Csóró™
senior tag

Azért ez már a szégyen kategória nálam, két hete is bajos volt a frissítés, most meg ez. :(

Nem hiszem el, hogy ennyit érnek a felhasználók, hogy nem tudják rendesen letesztelni, megcsinálni a cuccost :U
Másik amitől megvadulok, hogy folyton javítanak valamit a weather, music, calendar meg egyéb alkalmazásokon, ami tök jó, de mellette más is lenne, amit javítani kéne, és szerintem fontosabb.
Meg amit nem értek, hogy egy béta ROM-ba miért olvasok folyton ADD sorokat :U Egy béta romot nem előbb FIX-álni kéne, aztán, ha végre stabil utána ADD-olni az új cuccokat?

Így sose lesz stabil, mert az új funkciókba is lesz hiba, bug stb, amit javítanak majd, de közbe megint új funkció/fícsör...

(#8535) Mr X válasza Csóró™ (#8534) üzenetére


Mr X
veterán

Miből gondolod, hogy a hozzáadott funkciók mellett egy másik csapat nem dolgozik a javításokon? De gondolom nem két sor átírására van szükség, ezért nem is olyan gyors az a része.

(#8536) Csóró™ válasza Mr X (#8535) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem tudom, lehet azért, mert 8 éve üzemeltetek [Debian linux] szervereket, és a Debiannál mindig van egy "fagyasztási" fázis, amitől kezdve már semmit se tesznek bele a cuccba, csak a stabilitásán dolgoznak, hogy mielőbb ki tudják adni.
Aztán, ha kiadták a stabil verziót, elkezdenek dolgozni az új fícsörökön, és így tovább...

Persze ez nyilván nem mindenhol van így, de nekem ez a "normális".

[ Szerkesztve ]

(#8537) Mr X válasza Csóró™ (#8536) üzenetére


Mr X
veterán

Elfelejted, hogy ők kínaiak. :D

(#8538) Csóró™ válasza Mr X (#8537) üzenetére


Csóró™
senior tag

:DD Igaz.

Nekem igazából mind1, még V5-öt használok, csak sajnálom azokat, akik folyamatosan szívnak :(

[ Szerkesztve ]

(#8539) tolvaj! válasza Csóró™ (#8538) üzenetére


tolvaj!
őstag

A debi gördülő rendszer. A miui nem. Azért pakolnak bele mindent, mert nem tudják, hogy hoygyan viselkedik majd a rendszer, lesz e ütközés az egyes fícsörök és rendszer appok között. Amit mondasz teljesen jogos felvetés, csak ne kegy lapon a két rendszert, mert csak az alapja ugyanaz. Nem szabad összekevreni a debiant pl a Mint vagy ubuntu linuxokkal sem, hiszen azok sem gördülő frissítést kapnak. Ott LTS rendszer van. A miui kicsit a kettő közé sorolható.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8540) Mr X válasza Mr X (#8533) üzenetére


Mr X
veterán

No, közben megoldottam. Nem gondoltam volna, de a google fordító segített.

(#8541) Csóró™ válasza tolvaj! (#8539) üzenetére


Csóró™
senior tag

Tök igazad van, nem lehet egy napon említeni a MIUI-t és a Debiant, ez inkább csak az én berögződésem.
A laikusok kedvéért talán annyival egészíteném ki, hogy az LTS azaz a Long Term Support az Ubuntunál (most már a Debiannal is) annyi tesz, hogy hosszú távon (kb. 5 évig) biztosítanak az adott LTS jelzésű rendszerhez biztonsági frissítéseket, de új fícsörök nem jönnek, csak, ha upgradelsz egy újabb "stabil" rendszerre.

Ez csak magán vélemény, de viccesnek tartom az Ubuntus releaseket, hisz maga az Ubuntu mindig a Debian testing (azaz még nem stabil) csomagjait mahinálja át, és azokkal adják ki az Ő "stabil" kiadásaikban.
Ezért is olvashatják a rendszergazdák az különböző leírásokba, hogy: "ha Ubuntut használsz, még ezt meg ezt meg kell csinálnod, mert bugos a rendszer" :DDD

(#8542) tolvaj! válasza Csóró™ (#8541) üzenetére


tolvaj!
őstag

Így van. Jómagam mintet és ubuntu stúdiót használok most, meg win7-et, de egyre jobban kacsingatok a debi felé. Főleg ha tényleg bejön a képbe a 4.0 kernel. Onnantól már újra sem kell indítani a gépet, ha a kernel is frissül!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8543) Csóró™ válasza tolvaj! (#8542) üzenetére


Csóró™
senior tag

Hát a 4.0-ás kernelre még várnod kell Debiannál, most adták ki a 8.0-át, legalább 2 év mire jön a 9.0, hacsak nem kapja meg backports-ból. De ettől függetlenül, ha nem kellenek a legújabb verziójú csomagok, érdemes a Debianra váltani.
Vagy, ha nagyon skilles vagy, esetleg forgathatsz kernelt is, már kint a 4.0 a [kernel.org] -on :DDD

(#8544) tolvaj! válasza Csóró™ (#8543) üzenetére


tolvaj!
őstag

Mostanában jóval kevesebbet vagyok elérhető, ez a gépnél és géppel töltött időmre is kihat.... Egyenlőre kihagyom :DDD

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#8545) Csóró™ válasza tolvaj! (#8544) üzenetére


Csóró™
senior tag

Jogos, én se szenvedek ilyenekkel. Van vagy 20 Debian szerverem, de állatkában nem szokott gondot okozni, hogy kernel frissítéskor újra kell indítanom.
Akárhogy is, jó látni, hogy más is van a fórumon, aki Linux párti :K

(#8546) vapega válasza Teki008 (#8497) üzenetére


vapega
tag

13.-án reggel rendeltem egy Redmi 2-őt onnan. 15.-én 8:30-kor átadta a Transoflexes futár..........Forintban, utánvéttel 44500-at fizettem érte. Természetesen eredeti. Csehországban adták fel a csomagot.

MI 10T

(#8547) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Úgy néz ki érkezik az utód :P
(piros világításos érintőgombok, ez más nem lehet :D)

-

(#8548) GoldhandRent válasza vapega (#8546) üzenetére


GoldhandRent
őstag

xiaomiforsale teljesen megbízható !

-

(#8549) McReay válasza GoldhandRent (#8548) üzenetére


McReay
aktív tag

Én maradok az 5.5.8-nál. Remélem fognak valami értelmeset csinálni, nincs kedvem a full rom pakoláshoz!

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#8550) _ak_


_ak_
addikt

Nálatok a gmail minden beérkező mappa működik? Mert hiába a frissítések mindkét oldalról, egyszer sem működött nálam V6 alatt. Mondjuk a kínai beta alatt nem emlékszem, h működött-e.

Let's begin, de gozaimasu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.