Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) molnardenes válasza Csóró™ (#10850) üzenetére


molnardenes
tag

Ja, nem valami nagy hackre gondoltam. Csak egy ugyanolyan vagy picivel kisebb méretű, azonos vagy hasonló érintkezőjű akksi beékelésére, vagy ilyesmi. De mindegy, közben rendeltem egy utángyártottat Kínából. Remélem, a mostaninál jobb lesz :)

(#10852) Csóró™ válasza molnardenes (#10851) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem vagyok egy akku szakértő, de nem biztos, hogy megéri egy 20.000 Ft-os telefon miatt felgyújtani a házat :K
Nem véletlenül nem találsz túl sok tartalmat a témában...
Mondjuk én aksi helyett inkább vettem volna egy Powerbankot, azt bárhova magaddal viheted, és többszöri töltésre is elég a kraft benne.

[ Szerkesztve ]

(#10853) molnardenes válasza Csóró™ (#10852) üzenetére


molnardenes
tag

Gondolkoztam azon is. De elvetettem. Úgy gondolom, ha a belső akksi már nem tudja felvenni, illetve megtartani a töltést, akkor a powerbank sem segít. Vagyis segít, de csak amíg rajta lóg a telefonon. Ami meg nem túl sok idő, ha a hulla belső akksi is szipkázza értelmetlenül.

(#10854) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Be van állítva az ismeretlen és a magánszám tiltása is,ennek ellenére az ismeretlen szám mégis kicsöng :W van más lehetőség kiiktatni ? Playről esetleg?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10855) Csóró™ válasza Dan-szan (#10854) üzenetére


Csóró™
senior tag

Play áruház szakadásig van "Call blockerekkel". Telepíts egyet, amit sokan dicsérnek és kész.

(#10856) molnardenes válasza Csóró™ (#10852) üzenetére


molnardenes
tag

Szia!

Jól emlékszem, hogy a speedshopos akksikkal az volt a baj, hogy nem töltötte őket a telód?
Most megérkezett az enyém is a messzi Kínából, és hasonló problémám van vele: nem töltődik. Viszont a teló kikapcsolt állapotában meg igen (amíg be nem kapcsolom). Nálad is ez volt a helyzet, próbáltad a telefont kikapcsolva? (Egyébként az akkis 2017 júliusi gyártmány, és kizártnak tartom, hogy eredeti.)
Nem nagyon értek hozzá, de szoftveres dolognak tűnik. Arra gyanakszom, hogy valamiféle tiltás teszi ezt a nem gyári akksikkal szemben. De vajon érdemes lehet kipróbálni másik romot (ami nem miui), vagy ez a töltésvezérlés valami mélyebb, kernel szintű móka?
(A neten találtam ilyen problémát más márkáknál. Azokban az esetekben a gyári akksik produkálták a tüneteket egy-egy szoftverfrissítés után, de megoldást a szervizen kívül nem kerestek/találtak azokon a fórumokon.)
Esetleg valami ötlet?
Köszi előre is mindenkinek!

(#10857) Csóró™ válasza molnardenes (#10856) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

3 aksi is volt a telefonomba a gyárin kívül, ebből kettő a speedshopban lett kibontva előttem, egy meg az egyik fórumtárstól lett vásárolva... nekem egyiket se töltötte se bekapcsolva se kikapcsolva. Lehet gyárilag van letiltva, de azt nagy hülyeségnek tartanám, mert akkor minek cserélhető az aksi?
Fura továbbá, hogy a speedshopos aksikkal bekapcsolt a telefon, vagy 1 óráig nyomkodtuk is, szóval feszültséget felvett az aksiról, de tölteni már nem tudta...

Azt viszont kizártnak tartom, hogy a te aksid 2017-es legyen. 2 dátum szokott lenni rajta, az egyik a gyártási év, a másik pedig amikor a bolt átvette. Aláhúztam ezen a képen (nekem is 2017 volt az egyik dátum, a másik 2013):

Alternatív ROM-nak esetleg a Resurrection Remixet tudnám ajánlani, mert a MIUI-nak rohadt idegesítő az a bugja, hogy a telefon bekapcsolás után 1%-os töltést jelez.

[ Szerkesztve ]

(#10858) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Szeged környékén kellene még működnie ennek a készüléknek? :)
3G kapcsolatra gondolok.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10859) ekrisztian válasza GoZoL (#10858) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Mi az előzmény?
Ha volt ROM csere, akkor belefutottál a 3G bug-ba.
Keress rá itt, van megoldás.

:R

(#10860) GoZoL válasza ekrisztian (#10859) üzenetére


GoZoL
senior tag

Megoldottam annó, 8-as rommal működött, használtam, még itt kaptam az infókat hozzá. Most eladtam a készüléket és akármilyen SIM kártyát raknak bele nem jelentkezik fel a hálózatra. :F Az az érdekes, hogy 2 hete még működött...

(#10861) ekrisztian válasza GoZoL (#10860) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nálad ment és náluk soha?
Csináltak gyári visszaállítást?
Mindkét foglalatot próbálták?
Cseréltek szoftvert?
IMEI szám kiolvasható?

Ennyi kérdésem van. :)
:R

(#10862) Csóró™ válasza GoZoL (#10860) üzenetére


Csóró™
senior tag

Elég sok mindentől lehet... APN beállítás nem jó, SIM kártyán nincs mobilnet előfizetés ;] stb.

Amúgy tényleg jó lenne tudni, hogy a Te általad használt ROM-ot használják-e, vagy újrahúzták a telefont. Ugye a MIUI 8 szüzen telepítve rosszul kezeli a hálót, V7 telepítés kell aztán updaterrel a V8.

(#10863) molnardenes válasza Csóró™ (#10857) üzenetére


molnardenes
tag

Hátha hasznos lehet másnak is. Az akksi jó, és működik! Igaz, ehhez a harmadik romot kellett kipróbálnom: se a resurrection remix, se egy emui nem vált be. Végül a jó öreg v37-es került vissza, és ezzel tökéletes.
Sajnos a rom belakása után rögtön szembesülnöm kellett vele, mennyire elavult időközben szegény v37. Már sok ponton nem tud megfelelni az elvárásaimnak. A google maps is vacakol vele, a google docs és sheets pedig nem is telepíthető már rá, mert túl régi az android főverzió a miui alatt (próbáltam a drive és a két app régebbi apk-it is, de egyből frissítésért kiáltoznak, és nem hajlandók anélkül rendesen elindulni :( Szóval ez az állapot nem marad sokáig, csak pár napig, amíg az ajánlott háromszori feltöltés/merítés ciklus meg nem történik (és amikor lesz időm újra foglalkozni a romolással). Aztán még nem tudom, mi lesz. Mindenesetre az biztató, hogy nem az akksi a rossz.

(#10864) Csóró™ válasza molnardenes (#10863) üzenetére


Csóró™
senior tag

Hát igen a jó öreg V5... Sajnos az még 4.2-es Androiddal jött, arra meg mér nem támogat a Google :(
Én sok romot megnéztem anno, a RR és a MIUI 8 volt az egyedüli, amit hosszú távon élhetőnek tartok, de, ha találsz másik jót, amivel a töltés is megy, ne tartsd magadba ;]

(#10865) fornettisuti válasza molnardenes (#10863) üzenetére


fornettisuti
veterán

"ajánlott háromszori feltöltés/merítés ciklus"
😆

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10866) molnardenes válasza Csóró™ (#10864) üzenetére


molnardenes
tag

Na, hát akkor a konklúzió: úgy tűnik, a miui.hu-s romok azok, amik nem szeretik valamiért az új akksit. A xiaomi.eu-s rommal minden ok. (Egyelőre a V7-et lakom be, de valszeg ráfrissítem a miui8-at hamarosan).

(#10867) molnardenes válasza molnardenes (#10866) üzenetére


molnardenes
tag

Bónusz: nincs akksi 1%-os gebasz sem kikapcsolás után!

(#10868) Csóró™ válasza molnardenes (#10867) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ez mondjuk érdekes, elvileg a magyar Vagyula féle ROM-okban csak sallang kipucolás van + GAPPS előtelepítés (nameg némi config állítás ;] ), nem értem az aksi 1%-os őrület hogy kerül bele.

Mindenesetre hasznos infó, kösz, hogy megosztottad!

(#10869) molnardenes válasza Csóró™ (#10868) üzenetére


molnardenes
tag

Közben már a miui8 megy. Annyi érdekesség volt a frissítésénél, hogy újra kellett hozzá particionálni a belső memóriát 800 mb-ról 1024-re, mert ez a rom nagyobb a többinél. De ez két script installálásával kb. 3 perc többlet munka volt, mintha csak a romot installáltam volna magában. Mindenképp megérte :)

[ Szerkesztve ]

(#10870) molnardenes válasza molnardenes (#10869) üzenetére


molnardenes
tag

Most, hogy már van tapasztalatom róla, elmondhatom, teljesen ok az akksi. Én mondjuk nem szoktam nagyon kikapcsolni a telefont, és olyan is ritkán van, hogy 100%-ra töltöm, így nem tudok pontos adattal szolgálni a Sot-ok és egyebek kapcsán, de határozottan jó a teljesítménye. Konyhai mérlegen is lemértem: 57 g, miközben a gyári 60. Szóval bátran ajánlom az eladót (privátban) annak, akinek szintén aktuális a csere. Ja, és kevesebb, mint két hét alatt megérkezett Kínából sima postával.

(#10871) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Mostanában borzasztóan belassult a telefon. Böngészés,vagy bármi más csigatempóval megy,pl épp a Ph-t olvastam mikor bejövő hívásom volt 4-5 x kicsöngött mire átváltott hogy tudjam fogadni a hívást.
Telepítsem újra akár többször egymás után vagy mit tudok tenni? Vagy egyszerűen ennyi volt benne és érik a csere?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10872) Csóró™ válasza Dan-szan (#10871) üzenetére


Csóró™
senior tag

Egy clean install csodákra képes... mellesleg jó kérdés, hogy mikor belassul akkor nem-e fut valami a háttérben, ami eszi az erőforrásokat (vírusirtó, valami takarító app, esetleg valami frissítés stb.)

Esetleg érdemes lehet újratelepítés előtt egy rendszerfigyelővel (Pl: ezzel ) megnézni mi is történik a háttérben miközben mikor lelassul a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#10873) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Van valami infó a Vagyula féle új romról?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10874) Csóró™ válasza fornettisuti (#10873) üzenetére


Csóró™
senior tag

Még szeptemberben leveleztem vele, akkor igérte, hogy "hamarosan" csinál egy MIUI9 portot. Lehet elfelejtette.

Írok neki újra hátha...

(#10875) fornettisuti válasza Csóró™ (#10874) üzenetére


fornettisuti
veterán

👍

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10876) Csóró™


Csóró™
senior tag

Sajnos a mai napig nem jött válasz Vagyulától... lehet elfelejtette :U

(#10877) fornettisuti válasza Csóró™ (#10876) üzenetére


fornettisuti
veterán

😔

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10878) Csóró™ válasza fornettisuti (#10877) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sajnos a Note1 a kora miatt már eltűnő félben van, ezért valahol érthető, hogy túl nagy erőfeszítést nem tesznek az irányába.

Vicces, de én meg pár hónapja lecseréltem a jó öreg Note-omat egy LeEco X820-ra, amivel gondolatban el is búcsúztam jó időre a MIUI-tól, viszont pár hete kiadtak egy MIUI 9 portot, ami tökéletesen megy a telefonon :K

(#10879) trafóóó


trafóóó
tag

Urak én elköszönök tőletek....
Megtörtént a telefon csere.
Sok vizet ugyan nem zavartam ,de jó pár éven keresztül szorgalmasan olvastam a topicot és okosodtam.
:R

Van pár feleslegessé vált dolgom ha esetleg érdekel valakit.

Jelképes összegért odaadom egyben az egészet aki hajlandó eljönni érte az Örs vezér térére.
Akit érdekel írjon rám .
6db matt fólia + 1db fekete szilikon tok ( sosem használt )
+rózsaszín után gyártott hátlap volt használva de ránézésre egész normál állapot.
+ fehér csillogó tok ( utólag vettem észre hogy kopott a sarka )
( Rózsa :D :DDD színt meg a csillogóst nem én használtam ) :D :DD

(#10880) Csóró™ válasza trafóóó (#10879) üzenetére


Csóró™
senior tag

Olyan fekete tokom nekem is volt, azt bátran ajánlom másnak is :K

(#10881) mszl válasza trafóóó (#10879) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Fóliák+ fekete toktól mennyiért vállnál meg?
Engem érdekelnének a cuccok!

Köszi!
Lehet, hogy csak estére tudok majd válaszolni!
Vagy dobj egy emailt. mszl1976@gmail.com
Üdv.
Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#10882) trafóóó válasza mszl (#10881) üzenetére


trafóóó
tag

Ment a pü

(#10883) Ruffian


Ruffian
tag

Helló!

Habár már átpártoltam a Note 4-es csapathoz, de még mindig meg van az 1-es kiadású szerkezet is. :D
Node, van vele egy kis baj. Kb. egy hete fogta magát és sűrű hibaüzenetek (gapps, meg egyéb rendszerhibák) kíséretében összeomlott a rendszer. Újraindításra bootloop. Cache törlés után szintén bootloop.
Újratelepíteni nem tudom a rendszert, mert az E: meghajtót nem tudja mount-olni.
Flash-elni sem tudom, mert hiába észleli a gép a telefont, a letöltés nem indul el.

Szóval nekem végülis a célom az lenne, hogy egy tartalék telefon legyen belőle a továbbiakban. Mivel értéke már nincs, így a fiókba száműzném. Csak ahhoz előbb használható állapotba kéne hozni.

Van valakinek valami tippje, mit tegyek vele?
Vagy esetleg ha valaki akar vele szenvedni (kevéske honorárium fejében), akkor Kecskeméten oda adhatom.

(#10884) Csóró™ válasza Ruffian (#10883) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

3 évig volt Note 1-em, de szerencsére ilyen hiba nálam nem jött elő. Viszont más telefonnál már csináltam téglátlanítást, így van kis tapasztalatom benne. 2 howtot javasolnék, hátha: első , második

Amúgy, ha a gép érzékeli a telefont az már fél siker, viszont , ha sehogy sem indul el a letöltés, akkor félő, hogy meghalt a telefon belső tárolója.

(#10885) numera007 válasza Ruffian (#10883) üzenetére


numera007
tag

Nálam akkor volt ilyen amikor a memória kipurcant. eMMC. Kuka.

(#10886) fornettisuti


fornettisuti
veterán

MIUI 9

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10887) Csóró™ válasza fornettisuti (#10886) üzenetére


Csóró™
senior tag

Roppant érdekes... úgy tudtam már van MIUI 9 Redmi Note 3G-re, csak nem csináltak belőle Global, vagy Vagyula féle változatot...

Mondjuk a cikkben azért legalább egy hozzávetőleges dátumot írhattak volna, mert ez a "will get updated" sok mindent jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#10888) fornettisuti válasza Csóró™ (#10887) üzenetére


fornettisuti
veterán

Hivatalosan is csak a kínai verzió van, később jön a global, amiből lehetne Vagyula félét készíteni.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10889) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Nos elérkezett az idő,én is lecserélem a telót,természetesen maradok a márkán belül :K .

Szeretném még továbbadni,azt tudom hogy ki kell jelentkeznem a xiaomi fiókból pc-n és a telón is. Mit és hogyan csináljak ha a lehető legmélyebben ki akarom törölni a sok felgyűlt adatmaradékot,hogy minél tisztábban adhassam tovább?
Jelen pillanatban ez van a telón.


Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10890) Csóró™ válasza Dan-szan (#10889) üzenetére


Csóró™
senior tag

Első körben csinálnék egy rendszer visszaállítást, az kipucol minden beállítást (google, Xiaomi, tel. számok stb...), majd fájlkezelőben átnézném a mappákat (recordings, camera stb).

(#10891) Dan-szan válasza Csóró™ (#10890) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A rendszer visszaállítással a jelenlegi verzió megmarad? Illetve a készülékkeresést hol lehet kikapcsolni,nem találom :B ?

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10892) Csóró™ válasza Dan-szan (#10891) üzenetére


Csóró™
senior tag

Rendszer visszaállításnál a jelenlegi rendszered áll vissza a telepítés utáni állapotba.
Készülékkeresést sajnos nem tudom hol lehet kikapcsolni, már fél éve LeEco X820-al nyomulok ;]

(#10893) numera007 válasza Dan-szan (#10891) üzenetére


numera007
tag

Szerintem az https://i.mi.com honlapon.

(#10894) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Megtaláltam hol lehet/ne kikapcsolni a telefonkeresést illetve kilépni a fiókból. És itt jön a gond,mindig hibás felhasználó-jelszót ír a telón!
Már kértem új jelszót végigpötyiztem amit kellett de továbbra is ezt írja. Pc-n minden gond nélkül be tudok jelentkezni.
Mi a fenét kellene még csinálnom? A sim kártyának a telóban kell lenni ha ki akarok jelentkezni,számít az egyáltalán? :U :F

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10895) Csóró™ válasza Dan-szan (#10894) üzenetére


Csóró™
senior tag

Gyári visszaállítás után még aktív a Xiaomi fiók :F Nekem úgy rémlik, mintha miden egyes újratelepítés után újra be kellett volna jelentkeznem...

(#10896) Dan-szan válasza Csóró™ (#10895) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A gyári visszaállítást még nem csináltam,nem akartam hogy nagyobb baj legyen. Az lenne a legtisztább ha sikerülne valahogy ezt a jelszó dolgot megoldani,és úgy a gyári visszaállítás.
Szerinted akkor működhet úgy hogy gyári visszaállítás és pc-n pedig eltávolítom a telót?

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10897) Csóró™ válasza Dan-szan (#10896) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nem biztos, hogy jól emlékszem, de nekem többször elfelejtődött a jelszóm, és mindig tudtam recoveryt kérni. A metódusra nem emlékszem, de valahogy lehet új jelszót kérni, csak vagy a beregisztrált E-mail cím, vagy a telefonszám kell hozzá.

(#10898) Dan-szan válasza Csóró™ (#10895) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nem megy a gyári visszaállítás sem a jelszó nélkül... :W

Kértem új jelszót be is állítom ,nem fogadja el.

Valami twrp teljes törlés esetleg?

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10899) Csóró™ válasza Dan-szan (#10898) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ez esetben TWRP-be lépj be, onnan Wipeold amit kell, és telepítsd fel újra a MIUI ROM-ot (amit előtte rátettél az SD kártyára).

.

(#10900) Dan-szan válasza Csóró™ (#10899) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Tudsz adni egy linket,nem találom sehol és nem is vagyok teljesen biztos benne melyik rom amit le kell töltenem :B :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10901) Csóró™ válasza Dan-szan (#10900) üzenetére


Csóró™
senior tag

Sajnos miui.hu-n már nincs kint a vagyula féle ROM, majd otthon körbenézek hátha még valahol megtalálom.

(#10902) Dan-szan válasza Csóró™ (#10901) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Köszi, de az sem gond ha nem pont ez a rom lesz,csak fel tudjam tolni rá és működjön.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10903) Csóró™ válasza Dan-szan (#10902) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ez esetben javasolnék egy próbát a Resurrection Remix -el.
MM alapú ROM és nagyon jó!

Szerk: úgy látom a letöltő linkek már halottak a RR ROM-nál, de nekem ez is el van téve valahol... most meg is keresem.

[ Szerkesztve ]

(#10904) Csóró™ válasza Csóró™ (#10903) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na, ITT működik a letöltő link.

Viszont a MIUI 7 és 8-as ROM-ok is meglettek, igény szerint kiteszem neked valamelyik webszerveremre.

[ Szerkesztve ]

(#10905) Dan-szan válasza Csóró™ (#10904) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nos ha már lehet választani akkor maradnék a MIUI mellett.
Úgy kell mint anno ahogy telepítve lett, először a 7 aztán felfrissítem a 8-ra?

Nagyon köszönöm a türelmed és a segítséged! :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10906) Csóró™ válasza Dan-szan (#10905) üzenetére


Csóró™
senior tag

Pontosan! Először megy fel a Miui 7, majd első indulás után updaterrel telepíted rá MIUI 8-at. Azért kell így, mert a MIUI 8 "szűzen telepítve" térerő gondokkal küszködik (Budapest közepén is volt, hogy totál lement)

Holnap kiteszem és megy a link. :R

Ja igen, gondolom TWRP van a telefonon (abból is a 2.8.6.0 a javasolt)

(#10907) Csóró™


Csóró™
senior tag

(#10908) Dan-szan válasza Csóró™ (#10907) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nagyon köszönöm :R . Feltettem a 7-t de sajnos továbbra is azt írja hogy az eszköz hozzá van rendelve 123 fiókhoz és kéri a jelszót :O .

Így viszont nem lehet használni. Bármi ötlet még?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10909) Dan-szan válasza Csóró™ (#10907) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Esetleg ha ismersz olyan xiaomi gurut aki talán tud segíteni postán is elküldöm.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10910) Csóró™ válasza Dan-szan (#10909) üzenetére


Csóró™
senior tag

Volt korábban a fórumon egy Milestone 2 nevű guru, Ő eléggé ott volt a témában, esetleg írj neki.

Másik lehetőség, hogy felrakod a Resurrection Remixet, az biztos nem fog sírni.

[ Szerkesztve ]

(#10911) Dan-szan válasza Csóró™ (#10910) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A menete ugyanaz ? TWRP - wipe - factory-install?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10912) Csóró™ válasza Dan-szan (#10911) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nagyjából igen, csak a GAPPS-ot még külön kell telepítened TWRP-ből. Innen letölthető a ROM + hozzá a GAPPS (telepítési leírás is van)

(#10913) Dan-szan válasza Csóró™ (#10912) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Feltettem a RR-t,így már rendben működik minden,már csak be kell lakni a tulajnak.

Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek,ezennel búcsúzom is a topiktól :R .

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10914) Csóró™ válasza Dan-szan (#10913) üzenetére


Csóró™
senior tag

:C

Jobban is jár vele, mint a 4.4-es Android alapú MIUI-val :K

(#10915) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv. Nem gondoltam volna,de újra itt vagyok bár nem önszántamból..

Szóval az új tulaj nem tudom mit rontott el,de egyszerűen nem tud/unk csatlakozni a google szervereihez, vagyis nincs play,gmail, és társai.
Az itt #10912 linkelt ROM+GAPPS lett feltéve (teljesen újra is) de valami hibádzik és nem tudjuk mi :U :F .
Bármi ötletet örömmel fogadok :R

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#10916) Csóró™ válasza Dan-szan (#10915) üzenetére


Csóró™
senior tag

2 probléma szokott lenni a Google szolgáltatásoknál:

1, Nem megfelelő GAPPS. Lehet az oldalon linkelt GAPPS nem jó... Ugye a telefon specifikációja szerint sima ARM alapú a platform, tehát az OpenGApps.org -nál a Platform: ARM , az Android 6.0 , a Variant: Stock vagy Nano kell, hogy legyen.

2, Nem megfelelő idő beállítás. A Google érzékeny rá, hogy a telefonon rendesen be van-e állítva dátum és az idő...

Ha egyik fenti megoldással se működik, keressetek egy régebbi RR verziót, amiben alapból benne van a GAPPS (biztos van ilyen, mert én még ilyet telepítettem)

[ Szerkesztve ]

(#10917) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Telepíteném a RR rom-hoz a gapps csomagot, de helyhiányra panaszkodik.
Valaki tudna linket a partició átméretező scriptekhez?

Köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#10918) Csóró™ válasza mszl (#10917) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

melyik GAPPS-ot próbálod telepíteni? Innen le tudod tölteni a nano vagy pico GAPPS-ot, azok lényegesen kevesebb helyet foglalnak, mint mondjuk a stock.

Scriptet én sose használtam, így arról nem tudok nyilatkozni...

(#10919) mszl válasza Csóró™ (#10918) üzenetére


mszl
aktív tag

Köszi!

Sikerült megoldani, meglett a script. Mindenféleképpen kellett a nagyobb partíció.
A nano-t raktam fel. Amig nem volt átméretezve egyik sem ment fel.
[7.1.2]Resurrection Remix OS 5.8.5
Ez a rom került fel. Elsőre jónak tűnik, de a wifi beállításokban static IP-t kell írni, mert különben nincs internet elérés.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#10920) Csóró™ válasza mszl (#10919) üzenetére


Csóró™
senior tag

Wow, nem is tudtam, hogy van 7.1 alapú RR Note 3G-re :Y (igaz 2 éve már nem Xiaomim van)

Sok sikert hozzá!

(#10921) Lacusa


Lacusa
csendes tag

Sziasztok! Sikerült elszakítanom a bekapcsoló és a hangerőgomb szalagkábelét.
Van valami mód,hogy be tudjam kapcsolni a telefont?

(#10922) Csóró™ válasza Lacusa (#10921) üzenetére


Csóró™
senior tag

(#10923) vipviform válasza Csóró™ (#10920) üzenetére


vipviform
senior tag

Mire váltottál, ha publikus?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10924) Csóró™ válasza vipviform (#10923) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

Egy igazi ár/érték bajnok LeEco X820 (6/128)-ra.
Jelenleg MIUI-t futtatok rajta, de van rá egy rakás viszont ROM.

Sajnos a gyártó időközben majdnem becsődölt, így kicsit már nehezebb hozzájutni egy ilyen telefonhoz, mint mikor én vettem.

[ Szerkesztve ]

(#10925) vipviform válasza Csóró™ (#10924) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi, ránézek... :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.