Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Milestone2 válasza vipviform (#7844) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Milyen telefont teszteltél?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7852) Koppány_68


Koppány_68
csendes tag

Nagy bajom van! Az összefoglaló szerint telepítettem a MUt-ot lecseréltem a TWP recoverire, ezután az "újraflesseléses módon, wipével töröltem, és az újraindításkor semmien módon nem érem el a recoveri úraindítást, csak MI logó és kész!
Nem tudom mit rontottam el!!:O :O :O :O

Valaki tud még ilyenkor segíteni?!

(#7853) Milestone2 válasza Koppány_68 (#7852) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mit flesseltél?
V6-ot?
Százszor leírtam, hogy lecseréli a UBOOT-ot (amitől lesz gombsoros recovery-d vagy sem)
És azt is leírtam százszor, hogy a ROM felsselése után V6-nál kell egy UBOOT patch.
Így, ha már nem éred el a recovery-t, csak Tolvaj mester módszere van.
Ha jól emlékszem MTK Droid toolssal csak UBOOOT visszaflesselése!
Bár ha megakad MI Logonál, akkor nem biztos hogy csak ez baszódott el.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7854) Koppány_68 válasza Koppány_68 (#7852) üzenetére


Koppány_68
csendes tag

Na,most bejött egy kiírás:
Három bootmódból lehet választani (recovery, fastboot, normal), de egyikre sem tőrténik semmi!

(#7855) tolvaj! válasza Koppány_68 (#7854) üzenetére


tolvaj!
őstag

Mivel "nem reagál" hang fel, le, bekapcs? Egyáltalán melyik kombinációval léptél bele?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#7856) vipviform válasza Milestone2 (#7851) üzenetére


vipviform
senior tag

Jiayu s3-at. Nagyon jó!

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#7857) Koppány_68


Koppány_68
csendes tag

Huuu sikerült!! :)) De ezért megszenvedtem!

(#7858) Koppány_68 válasza tolvaj! (#7855) üzenetére


Koppány_68
csendes tag

Az volt a baj,hogy nem jó kombinációval próbáltam, mert ahogy Milestone2 is említette, nem volt jó a gombsoros recovery a V6 miatt! De az egyik (nem tudom hanyadik) próbálkozásnál bejött a TWRP recovery és gyorsan installáltam a rendszert. Így szerencsére csak fél napot csesztem el, nem a telót!

Köszönöm nektek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#7859) Csóró™ válasza vipviform (#7856) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ezzel a telefonnal én is szemeztem már :K
Vicces, hogy míg egy WCDMA-s Redmi Note a mai napig 50-55 ezer körül megy, addig ezt az S3-at 60-65 között el lehet hozni a hardveraprós kollégáktól.

(#7860) kk831228 válasza Csóró™ (#7859) üzenetére


kk831228
addikt

Úhhh, az igen nem rossz ár... :R Nekem csak a formája nem tetszik, de a többi magáért beszél... 3GB stb. :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7861) Csóró™ válasza kk831228 (#7860) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na jó, a fenti ár a 2 Gigás változatra értendő, a 3 gigás kicsivel több azért, de az se vészesen.
Viszont dupla vaku, FHD, 16 Giga belső tárhely, 4G... nem rossz ennyiért az biztos, na és szerintem a Jiayu is elég jó mobil gyártó.

(#7862) vipviform válasza Csóró™ (#7859) üzenetére


vipviform
senior tag

A lecke fel van adva... :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#7863) kk831228 válasza Csóró™ (#7861) üzenetére


kk831228
addikt

Aha... Én lehet visszáblépek 5“-ra lenovo p70-re... :) Kicsit nagy már ez nekem... Akkor van baj ha 1 kézzel kell fölvenni stb...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7864) tolvaj! válasza kk831228 (#7863) üzenetére


tolvaj!
őstag

Vészhelyzeti, mágikus segéd szerv: Orr! :D nekem rendszeresen bejön, ha rosszul fogtam meg a telefont ;)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#7865) Milestone2 válasza tolvaj! (#7864) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor ez orrofon? ;] Mi lesz ha tovább nőnek a készülékek...?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7866) kk831228 válasza tolvaj! (#7864) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD Még nem próbáltam... :R Zsebben is nehézkes picit... :O Pedig de sz...r ezután 5" nyomkodni... :(((

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7867) Kristof14 válasza Csóró™ (#7859) üzenetére


Kristof14
senior tag

azért keményen tartja az árát, én augusztusba vettem 60k-ért, kintről hozták.
most is 50-55 igaz, hogy Mo-n.
#7861
azt hallottam, hogy a t-mobile-nál csak a nagyobb 1giga feletti mobilnetcsomagoknál van 4G.
nem hiszem, hogy én a 4G-t ki tudnám használni a napi 10 mega leforgalmazott adatommal...
#7863
hát felvevésre nem tudok mit mondani, de a v6-os romban van olyan feature, hogy lekicsinyíti a képernyőt 4" vagy 3.5" ra.

-

(#7868) Depression


Depression
veterán

Ha tökéletesen megvagyok elégedve a 17-es rommal, akkor van olyan v6-os rom, amivel szintén elégedett lennék, és működne a miband hívásértesítője?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7869) Milestone2 válasza Depression (#7868) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A v6 alatt működik az értesítés tudtommal.
De hogy neked tetszene-e, azt csak Te tudod majd, ha megnézted.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7870) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!

Kaptam céges telefont, de nem szeretnék 2 készülékkel mászkálni.

A dilemmám az, hogy nem szeretném, ha a rámásolt telefonszámok bekerülnének a gmail-es névjegyzékembe! Megoldható ez? :F Nem szeretném sim-re se menteni, meg amúgy sem férne rá az összes kontakt.

Továbbá a névjegyzék vCard (.vcf) formátumban van meg, tudom ezeket egyszerűen importálni? Minden kontakt külön fájl.

Előre is köszi! :)

Xiaomi Fan

(#7871) GoldhandRent válasza Kristof14 (#7867) üzenetére


GoldhandRent
őstag

még jobban is...mivel már MTK-t nem kapni, 65-75 között el lehet adni használtan (a $ árfolyam miatt, mivel most 80ezer lenne behozni)

-

(#7872) Kristof14 válasza GoldhandRent (#7871) üzenetére


Kristof14
senior tag

ha nem lenne ez az imeis gondom vele lehet, hogy már eladtam volna.
azt nem tudkm mit vettem volna helyette, de szerintem valami lenovo-t mert nagyon tetszenek.

-

(#7873) Kristof14 válasza Flexy90 (#7870) üzenetére


Kristof14
senior tag

minden kontakt különfájl?
azt mivel csinátad, hogy úgy mentette?
nem tudom, hogy lehetne megkerülni, esetleg egy olyat lehetne csinálni, hogykülön csoportba teszed a két névjegyzéket és azzal valamennyire akkor szét tudod választani.

-

(#7874) GoldhandRent válasza Kristof14 (#7872) üzenetére


GoldhandRent
őstag

torold az imeit es add el, mint tabletet :D

-

(#7875) Kristof14 válasza GoldhandRent (#7874) üzenetére


Kristof14
senior tag

az minusz 20k vagy mégtöbb.

-

(#7876) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ajánljatok topikgazdát ide (privátban). Feltételek 1500 napos regisztráció (nem fogunk összeveszni -100 napon), még nem volt büntetve, és persze ne hetente egyszer írjon a topikba.

***

(#7877) bladegery válasza ollie (#7876) üzenetére


bladegery
senior tag

Hat ez igy erdekes, szerintem a ket ember aki realisan topikgazda lehetne az tolvaj es milestone, csak egyutt van kb. 1500-uk.

gergely-szabo.com

(#7878) Milestone2


Milestone2
nagyúr

MAI OTA 5.3.13-5.3.17 - 18.20MB

MAI FULL ROM 5.3.17 - 430MB

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7879) Weeman1 válasza bladegery (#7877) üzenetére


Weeman1
veterán

Pont ezt néztem én is. :D

Xiaomi 11T Pro

(#7880) ggeleven válasza ollie (#7876) üzenetére


ggeleven
őstag

Én is Milestone2-t és tolvaj!-t ajánlottam volna hirtelen, de napjuk nincs meg. Névlegesen lehet más is, de ők lesznek a szakértők úgyis. ;)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#7881) ollie válasza ggeleven (#7880) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor majd később visszatérünk a dologra, ha már nem lesz ilyen feltétel.

***

(#7882) Kristof14 válasza ollie (#7881) üzenetére


Kristof14
senior tag

1100 napom van, de semmit nem tudok a fiúkhoz (Milestone2 és tolvaj!) képest.

-

(#7883) Csóró™ válasza Kristof14 (#7882) üzenetére


Csóró™
senior tag

Kicsit soknak tartom az 1500 napot :U
Akkor nem a hozzászólások, és a fórum aktivitás számít a "kinevezéshez", hanem az account ideje, ami tökre nem fedi a valóságot, hisz lehet valaki már 5000 napja regisztrált tag, de tized annyira se aktív, mint a fent említett 2 kolléga.

(#7884) ollie válasza Csóró™ (#7883) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ki mondta, hogy csak az alapján választunk, nevezünk ki topikgazdákat? :U

***

(#7885) Depression válasza Csóró™ (#7883) üzenetére


Depression
veterán

Ha bármelyikőjük még 2,5 év múlva is foglalkozik még ezzel a telefonnal, akkor lehetnek. Legalább már nem kellesz sokat szerkeszteni. :)

Én lehetnék, csak hozzá sem tudok szólni a romokhoz. :(

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7886) Csóró™ válasza ollie (#7884) üzenetére


Csóró™
senior tag

Persze, hogy nem, nem is kukacoskodás ként írtam, de az tény, hogy a fentebb említett tolvaj! és milestone kollégák azok, akik javarészt kiveszik a részüket ebből a topicból. Viszont egyikük se éri el limitet, más meg jelenleg nem nagyon akad, aki tudna "gazdálkodni".

(#7887) addamka


addamka
őstag

Felraktam driveba a mai magyarítottat (bz_v4.4.2_lcsh92_wet_jb9_5.3.17.zip
).
Beletettem a sima google billentyűzetet, ha esetleg az alapértelmezett nem működne. Nekem bepakolta a listába, de nem csináltam újratelepítést, mert ahhoz nincs idegrendszerem, így 100%ra nem merem kijelenteni, hogy jó.
Szokásos system font csere volt a magyar ékezetek miatt, mást nem piszkáltam, jbart féle patcheket is kiszedtem, hogy ne módosítson mást. Hang választó jó, az tuti :)

Sajna linux alatt nem bírtam parancssorba működésre bírni a jbartot, pedig azzal simán lehetett volna automatizálni a fordítást.

Más:
megnéztem az ART módra átbökést build.prop-ba, nem ajánlom, mert systemui crash a hozadéka. Lehet mást is kell benne paraméterezni, majd megnézek egy ART-osnak mondott ROM-ot, hátha abból kiderül.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7888) _ak_ válasza addamka (#7887) üzenetére


_ak_
addikt

Most én is OTA-ztam csak, egyelőre minden jól működik, így nem volt kedvem full installt csinálni, de mindenesetre köszi a munkát még jól jöhet. :R

Ebben a verzióban talán megjavult a widget kezelés is. Legalábbis egy restart után, még mindegyik működött.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7889) Flexy90 válasza ollie (#7876) üzenetére


Flexy90
senior tag

Mi a dolga a topikgazdának? Én még nem hallottam ilyenről, mindenki ennyire tudja, hogy miről van szó? :F

Xiaomi Fan

(#7890) Csóró™ válasza Flexy90 (#7889) üzenetére


Csóró™
senior tag

Én nem tudtam, de a gugli segített kideríteni :DDD
Akit érdekel: [Topikgazda rendszer]

(#7891) addamka válasza _ak_ (#7888) üzenetére


addamka
őstag

Nálam a full install sem több, mint az OTA. Mondjuk én google installerrel raktam fel a google progikat, így nem kell gappsal még egy kört futni.
Bár gondolkozom rajta, hogy belerakom a gapps csomagot a magyarított ROM-ba, úgy akkor azzal se lenne gond. Plusz ki lehetne szedni szerintem a recovery nyakonverését is az installer scriptből.
Csak ez mind automatizálandó feladat lenne, de ha a jbartolást kézzel kell csinálnom, akkor tök mindegy, hogy bemásolok pár fájlt vagy sem. Majd hétvégén kigondolom mi legyen.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7892) Flexy90 válasza Flexy90 (#7870) üzenetére


Flexy90
senior tag

"Sziasztok!
Kaptam céges telefont, de nem szeretnék 2 készülékkel mászkálni.
A dilemmám az, hogy nem szeretném, ha a rámásolt telefonszámok bekerülnének a gmail-es névjegyzékembe! Megoldható ez? :F Nem szeretném sim-re se menteni, meg amúgy sem férne rá az összes kontakt.
Továbbá a névjegyzék vCard (.vcf) formátumban van meg, tudom ezeket egyszerűen importálni? Minden kontakt külön fájl."

Megoldottam, leírom, hátha valakit érdekel. :)

Első körben létrehoztam egy gmail-es accountot külön a céges névjegyeknek.
Összefűztem a vCard kontaktokat egyetlen vCard fájlá, egy pofon egyszerű parancssoros megoldással (yt video alapján). Valaki kérdezte, hogy mentettem le külön-külön vCard fájlba minden kontaktot, hát nem én csináltam, a céges névjegyzék alapból így van, valószínűleg outlookban hozták létre.
Végül böngészőből beléptem a Gmail címtárba és importáltam az egybefűzött .vcf fájlt. Azért kellett egybe fűzni, mert egyszerre csak egyet lehet importálni, és macera lett volna 450+ névjegyet egyesével importálgatni. :DDD

Miután betettem a 2. simet, a tárcsázóban a hívó gomb fel lett osztva, igényesen meg van csinálva! :)

Xiaomi Fan

(#7893) tami92


tami92
aktív tag

Na erre nem gondoltam volna...

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#7894) Kristof14 válasza tami92 (#7893) üzenetére


Kristof14
senior tag

ez csak téma vagy komoly?

-

(#7895) Flexy90 válasza tami92 (#7893) üzenetére


Flexy90
senior tag

Windows phone témára? :)

Xiaomi Fan

(#7896) addamka válasza Kristof14 (#7894) üzenetére


addamka
őstag

Komoly (vagy korábban tartják az április 1-et arrafelé :DDD)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7897) Milestone2 válasza addamka (#7896) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Pont most linkeltem a MIUI.hu-n ugyanezt...nem tudom sírjak vagy nevessek, persze a terjeszkedés/bekebelezés nem állhat meg...egyenlőre Mi4-en.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7898) Kristof14 válasza addamka (#7896) üzenetére


Kristof14
senior tag

erről még nem olvastam.
elég furi a dolog az tény.
de azért kíváncsi leszek, hogy a wp mit fog csinálni azzal a sok RAM-mal.

-

(#7899) addamka válasza Milestone2 (#7897) üzenetére


addamka
őstag

Amíg ez egy lehetőség, belefér, bár picit öntökönlövésnek tűnik így, hogy ők csinálják a MIUI-t, ami az egyik pozitívuma a telefonjaiknak (szerintem).

Azt főleg nehezen tudom elképzelni a Win10-ről, hogy olyan mértékben szabható egyedire, mint a MIUI.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7900) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Ma, ha lesz egyáltalán frissítés, csak nagyon későn lesz, mert komoly problémába ütköztek a fejlesztők...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.