Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Hasznos cikk! :R

Egy kis kiegészítés: "Itt láthatunk még egy "Leave Flashtool files on SD card" mezőt, ami tippre arra való, hogy ha már van egy romunk az SD-n, azt nem fogja onnan leszedni, de ebben sajnos nem vagyok biztos."

Én kipróbáltam. Annyit csinál, hogy a backup, ami elkészül, az nem csak a gépre menti el, hanem a telefonon is ottlesz, az SDCARD-on (a belsőn). Jól meg lehet vele szívni, mert ha nincs elég hely, akkor az utolsó bitig teleírja, aztán behülyül a telefon egy-két újraindítás erejéig, amíg nem sikerül feloldani a képernyő zárat, hogy utána törölhesd ezt. (a karika össze-vissza kiugrál ahogy húznád a feloldásra)
Szóval senkinek nem ajánlom, kivéve ha bőven van szabad helye, és a telefonon akarja tartani a backupot a telefonjáról :F

(#2) lalszi


lalszi
aktív tag

Köszi a cikket. Egy picit kiegészíteném saját tapasztalat után:

Mtkdroidtoolsban:
A Superuser gomb feltelepíti a Superusert, Busyboxot.
A Delete China törli a veszélyes, adathalász kínai programokat.
A Build.Propot meg inkább ne próbálja ki senki, mert oroszra állítja a telefont (én kipróbáltam :) )

Ha a VCOM/DA driver sehogy se akarna összejönni, akkor itt egy leírás, ami segíthet: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206421

(#3) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Firmware -> Upgrade gomb:
A telefonhoz kiadott ROM frissítéseket lehet vele telepíteni, így raktam fel a Star S5-ömre két frissítést is.
Akksi ki, be, majd a gomb megnyomása és a telefon USB-n való csatlakoztatása után fel is telepíti az új rendszert. Ha jól emlékszem, YouTube-on láttam ilyen videót, akár be is linkelheted a cikkbe :)
Amúgy hasznos írás!

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#4) daninet


daninet
veterán

Mennyi az esély, hogy random mtk tabletnél működik a droidtools? (rootolás terén)
mert egy rootleírás van a tabletemhez, amivel vissza kell rakni az előző verziót, fájlokat piszkálni, aztán meg összeomlik a rootolt rendszer egy idő után.
Prestigio 10.1 tabletről van szó ICS androiddal

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5) Ygg


Ygg
senior tag

Jó, részletes cikk, gratulálok!

(#6) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Köszönöm a kiegészítéseket és a kommenteket, ha normális netet sikerül szerezni, korrigálom a cikkben is. :R

(#7) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#6) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Javítottam a visszajelzéseket! :R

(#8) mahmabuk


mahmabuk
csendes tag

Hellóka! Mit tudok csinálni, ha Gen2-es romot raktam rá(preloader, dsp_bl stb.), mivel úgytudtam, hogy olyan és nem reagál semmire a teló. Olvasgattam, hogy ellenálllást kell rákötni és kiszámoltam, tényleg több, mint kellene kapnia áramerősséget. Elviekben 3.3K ohm e. -t kéne rákötni, már csak azt kéne tudni, hogy hová, mivel rendszeremmár megvan, csak épp telepíteni nem tudom.

(#9) lalszi válasza daninet (#4) üzenetére


lalszi
aktív tag

Elméletileg minden MT65xx rootolását meg lehet csinálni az Mtkdroidtoolsal. Először ideiglenes rootot kell csinálni a ROOT gombbal jobb alul (a telefon képernyőjén nyomni kell majd adatok visszaállítását amikor kéri). Utána én a biztonság kedvéért csinálnék egy Backupot - de ezt te döntöd el. Ha Backupot nyomsz, a végén felajánlja a rootolást, ha nem csinálsz mentést, akkor meg használd a Superuser gombot.

(#10) Gyuc válasza Keeperv85 (#6) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Szia!
Az Mtkdroidtools második fülén még van egy olyan gomb is hogy:
"To proccess file ROM_from flash Tools"
az mire való?

(#11) daninet válasza lalszi (#9) üzenetére


daninet
veterán

oké :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Az ADB drivereket hogy tudom kézzel telepíteni?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#13) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#12) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tárgytalan, nagy nehezen sikerült rávennem a Windows-t, hogy telepítse :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#14) cappa72


cappa72
nagyúr

Köszönjük a cikket, rengeteg hasznos infó van benne (ismét :C ), ahogy azt megszokhattuk. :R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15) barnam_


barnam_
nagyúr

Ez is jó és hasznos lett :R

(#16) Keeperv85 válasza Gyuc (#10) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Előkészíti az MTKDroidTools mentését az SP_flashtool számára, ha minden igaz. :B

(#17) Gyuc válasza Keeperv85 (#16) üzenetére


Gyuc
aktív tag

köszi a választ!:)

(#18) tvamos


tvamos
nagyúr

Koszi! Nagyon hasznos, es reszletes leiras.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19) ÖregMackó


ÖregMackó
tag

Helló mindenkinek. Nekem van egy GoClever M713G típusú tabletem ami szintén MT processzoros és kipróbáltam a Factory mod-ot megjelent a menü de azon kívül hogy a hangerő billentyűvel tudok fel meg le lépkedni benne mást nem. A bekapcsoló gomb semmit nem csinál, nem is tudom mivel lehetne a menüt kiválasztani. Más benyomható nincs a gépen a reset gombon kívül. Az meg újraindít...

(#20) cappa72 válasza ÖregMackó (#19) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egyszer volt ilyen a kezeim között, de mintha az egyik hangerő gombot hosszan kellett volna megnyomni, az volt az "enter". De nem emlékszem pontosan, szóval csak tipp.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21) haypro válasza cappa72 (#20) üzenetére


haypro
senior tag

Nagy jó cikk.
Viszont a gyártóknak úgy kellene megcsinálniuk, hogy egy ilyen abszolút legfelsőbb-kategóriás VGA-val az adott csúcsjátékok (most Crysis 3) FullHD-ban (még ez a legáltalánosabb) minden MAXON, textúrák ultrán, minden szutyok elsimítás/szűrő bekapcsolva átlag 60+ fps-sel kellene futnia.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#22) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

super cikk! köszi :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#23) ÖregMackó válasza cappa72 (#20) üzenetére


ÖregMackó
tag

Sajnos ha a hangerő gombot nyomom csak lépked a menük között folyamatosan fel vagy le...

Kösz.

(#24) cappa72 válasza ÖregMackó (#23) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jut eszembe, lehetséges TWRP recovery is , ahol az érintőképernyőn lehet kezelni a dolgokat.
Ez esetleg egy jó opció lehet számodra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#25) cappa72 válasza ÖregMackó (#23) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy néz ki, lehet megoldás a problémádra: ez pedig a COT recovery.
Szinte teljesen olyan, mint a CWM recovery, de nem kellenek hozzá a fizikai gombok, alul van egy touch menüsor.
Lenovo A820-ra már portoltam - mentést is csináltam vele, visszaállítást még nem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#26) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hol szerezhetnék be egy régebbi (1.x) verziót az MTK droidtools-ból? Sajnos a telefonom kiakasztja az újabb (2.x.x) verziókat. Találtam egy régebbi 1.0.6 verziót, azzal menne, de valami ismeretlen (klingon? :) ) nyelven beszél így nem értem sem gombok feliratát, sem a hiba üzeneteket.
Előre is köszi a válaszokat.
:R

A cikk egyébbként hiánypótló, sokminden megvilágosodott. Hatalmas köszi érte. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#27) perwathion


perwathion
újonc

Üdv! Sajnos későn bukkantam rá erre a magyar leírásra ami nagyon hasznos! és előbb cselekedtem mint utána jártam volna, tehát flasheltem a telefonom de nem vettem ki a pipát a preloader elől és most ott tartok hogy semmire nem reagál a telefonom nem lehet bekapcsolni semmi, a romom meg van hozzá és minden más kérlek írjatok valamit ha tudtok segíteni nem szeretném kidobni a telefonom köszönöm. :)

(#28) cappa72 válasza perwathion (#27) üzenetére


cappa72
nagyúr

Meg kell probalni visszaflesselni azt a romot ami neked van.
Nyilvan elotte azert meg meg kell nezni hogy van-e sajat scatter es megfelelo preloader.
Esetleg mtkdroidtool-os mentes.
Ismert tipusrol van szo?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#29) perwathion válasza cappa72 (#28) üzenetére


perwathion
újonc

Goophone 5c
Tehát mentés nem készült a telefonról így hát csak azt tudom használni amit találtam, eddig van 2 romom a legutolsó a leg megbízhatóbb talán iLauncher oldalról töltöttem le. Sajnos fogalmam sincs hogy a preloader fájl jó e. amit tudok hogy a mem teszt ezt dobta ki NAND flash memory not detected.

(#30) Keeperv85 válasza perwathion (#29) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ajaj... nem túl biztató jelek. A gép felismeri a készüléket?

(#31) perwathion válasza Keeperv85 (#30) üzenetére


perwathion
újonc

Sajnos elég rossz a helyzet, igen USBwiew: MT65xx PreLoader és a flashtool is működik ennyit elértem! de a telefon halott :(

(#32) Keeperv85 válasza perwathion (#31) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az jó! Mármint nem az, hogy a teló nem indul el, hanem az, hogy látja a gép és a flashtool. Ilyenkor még van remény, hogy:

a, találsz egy romot rá valahol
b, van másnak is ilyen és le tudja neked menteni róla, ami rajta van.

Ha nem gond, folytathatnák napközben... :B

(#33) perwathion válasza Keeperv85 (#32) üzenetére


perwathion
újonc

Igen, de sajnos nem nagyon találok rá romot, esetleg valami ötlet merre keresgéljek? tudom google a barátom de már túl vagyok rajta ;)

(#34) cappa72 válasza perwathion (#33) üzenetére


cappa72
nagyúr

Javaslat: kérdezd meg azt az eladót akitől vetted a telefont, hogy van-e neki gyári flash-elhető romja "tartalékba'". Hátha.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#35) Keeperv85 válasza perwathion (#33) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Itt a fórumon esetleg valakinek? :B

(#36) perwathion


perwathion
újonc

Sajnos az eladó nem valami közlékeny nem válaszol egy levelemre sem

(#37) cappa72 válasza perwathion (#36) üzenetére


cappa72
nagyúr

Itt találtam dolgokat: [link]
Meg itt: [link]

Tudni kellene, hogy neked valóban milyen volt. :i,5 5s vagy i5c

Ha jól látom mt6572-vel készült a telefon. Biztosan olyan a tiéd is?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38) cappa72 válasza perwathion (#36) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amit még megtennék mielőtt bármit flash-elsz, hogy a jelenleni preloader-t lementeném.
Csak azért, hogy össze lehessen hasonlítani a két linkelt rom-ban lévőkkel, hogy ugyanaz-e.
Ezt a mentést a flashtool-lal meg tudod csinálni. mentés flshtool-lal. De ha már ott jársz, akkor rögtön az NVRAM-ot is menthetnéd.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39) perwathion válasza cappa72 (#38) üzenetére


perwathion
újonc

Sajna a preloader is újra lett rakva tehát az nem hiszem hogy jó, az eladó pedig a 3. levelemre sem válaszolt.
kifogytam az ötletekből :(

(#40) cappa72 válasza perwathion (#39) üzenetére


cappa72
nagyúr

Most nem az volna a kérdés, hogy a tiéden lévő jó-e. Pont az a lényeg, hogy a tiéden lévő nem jó, tehát ha a linkeken amiket ide raktam azokban a rossz (mármint a tiéden jelenleg rajta lévő), vagy más - esetleg jó - preloader van.
Ezért kellene lementeni. Összehasonlítás végett.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#41) perwathion válasza cappa72 (#40) üzenetére


perwathion
újonc

Még egy kérdés az SP_MDT : Incorrect scatter file naming
Ilyenkor mi a teendő?

(#42) cappa72 válasza perwathion (#41) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem megfelelő a scatter neve.
Vagy túl hosszú, vagy olyan karaktereket tartalmaz, amit nem szeret a flashtool
Vagy pedig olyan könyvtárnév szerepel az elérési útban, amit megintcsak nem szeret a flashtool.
Még az is előfordulhat, hogy a Flashtool verziója nem jó a scatter-hez.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#43) perwathion válasza cappa72 (#42) üzenetére


perwathion
újonc

Köszönöm, próbálkozom, még annyi lenne hogy amiker csatlakoztatom a telefont a gép felismeri aztán ledobja felismeri ledobja és ezt csinálja folyamatosan a Flash Tool megcsinálja a flashelést amikor felismeri a gép akkor nem dobja ki hanem végig megy a folyamat de az SP_MDT nem ismeri fel ott ugyanazt csinálja.

(#44) ÖregMackó


ÖregMackó
tag

Sziasztok!

Végre sok olvasás után mertem nekiállni a GoClever M713G tabletem lementésének, de a Backup gomb szürke maradt. Sehogyan sem tudom elérni, hogy elérhető legyen. Factory módba nem tudok belépni csak a menüben tudok fel-le mozogni. Az SP-Flash Tools ReadBack funkciójával lementettem minden particiót, kérdezem ez elég arra, hogy ha valami megsérül vissza tudjam tölteni a gyári ROM-ot?

(#45) cappa72 válasza ÖregMackó (#44) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az MTKDroidTools-hoz kell root jog, akkor tud menteni.
Ha az van, akkor a legújabb MTKDroidTools esetén (is) rá kell nyomni a root gombra, amivel ideiglenes root jogot szerez. Az ideiglenes root jog megszerzése után már aktív lesz a backup gomb.

szerk:
Az MTKDroidTools legalsó értesítési sávjában egyébként lehet látni, jelzi, ha van elérhető su bináris a telefonon. Ezt tudja is használni a root gomb megnyomása után, csak figyelni kell, hogy az eszközön nem kér-e jogosultsáhot a shell. Ha kér, meg kell neki adni az engedélyt.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46) tvamos


tvamos
nagyúr

Az tortent, hogy az Elephone P10C-re akartam felkuzdeni egy atparticionalt ROM-ot.
A FlashTool-ban nyomtam egy formatot, betoltottem a scattert, kiixeltem a PRELOADER letolteset, es Download... Most az van, hogy tok fekete a kepernyo, (hattervilagitas azert van,) elzeneli az indulasi muzsikat, utana zorges a hangszorobol, semmi kep. Mondjuk volt nehany hibauzenet...
Firmware upgrade:

Download:

De ha a downloadnal tovabbkuldtem, akkor ratoltotte a telefonra az img-ket...
Nagyon jol jonne a segitseg, mert a gyerek varja a "jatekot".

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47) cappa72 válasza tvamos (#46) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az ubootot csereld le a mukodore amit mentettel dd-vel. ( ugye van mentesed?!!!)

A flashtoolos formatot ideje lenne elfelejteni mindenkinek. Az csak vegszukseg eseten javasolt.
Olyankor ugrik az imei....

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#48) tvamos válasza cappa72 (#47) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor tolteni kene az nvramot is? (Persze van, 3 fele.)
Azt nem ertem, hogy amikor flashtools-szal betoltom a scattert, most nincs sor az nvramnak.
Format nelkul megmakacsolta magat, es nem toltott le semmit.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49) tvamos válasza cappa72 (#47) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bootloopos lett. :(
2. Visszaflashelem a regi recovery-t is.
3. Megint elkezdte a flashtool, hogy a folyamat kozben beall mint a gerely.
.... ..... ....... ........... 4008-as hiba

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50) cappa72 válasza tvamos (#48) üzenetére


cappa72
nagyúr

A gond az, hogy a flashtool verzióktól is függ, hogy mit hogyan csinál... van olyan telefon, amit 3-as verzióval lehet menteni, és 5-össel visszaflesselni....

Ha van dd-s mentésed, akkor azt is tudod használni, ha van pl. factory mode és root elérés.

Ha már bootloop-os, akkor legaláb már él a telefon. ;)

MTKDT mentés is volt? Az azzal készült mentést átalakítás után esetleg lehet használni FW upgrade-re is, ha van cache és data partíció is. Mert akkor a saját preloader-ét használod, ami erősen csökkenti a téglásodás esélyét (dd-vel mentett és hex editorral átalakított preloader-rel hoztam rendbe egy p780-as telefont már)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#51) tvamos válasza cappa72 (#50) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... dd-vel lusta voltam teljes mentest csinalni... :(
Van MTK DT mentes, meg CWM mentes, de valamit elcseszerintettem, mert nem figyeltem oda, vagy nem is tudom, es a CWM mentes nem egy zip file, hanem egy rakat akarmi, amit viszont nem tudok vele betolteni.
Ami nagyon erdekes, hogy amikor visszaolvasom a sajat, MTK DT-szal a FT-hoz keszitett scattert, akkor nem hoz fel egy csomo particiot, amik ott vannak a scatter-ben, es nekem meg is van bin-ben.
Ami meg nagyon erdekes, hogy olyba tunik, a preloader is megserult, mert mar akkor szarakodik, amikor a VolUp+Power gombot nyomva inditom. (Ilyenkor feljon egy valaszto menu, hogy Fastboot, meg Factory mode, meg Normal boot, ha jol emlexem.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#52) cappa72 válasza tvamos (#51) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hat... dd-vel lusta voltam teljes mentest csinalni...
Virtuális ejnyebejnye ;)

a CWM mentes nem egy zip file, hanem egy rakat akarmi, amit viszont nem tudok vele betolteni.
Akkor vélhetően dup (blob) volt a mentési formátum.
Annak is van előnye, csak nehezebben kezelhető (szerintem)

Ami nagyon erdekes, hogy amikor visszaolvasom a sajat, MTK DT-szal a FT-hoz keszitett scattert, akkor nem hoz fel egy csomo particiot, amik ott vannak a scatter-ben, es nekem meg is van bin-ben.
Ami a scatter-ben __NODL_ előtaggal szerepel, azok nem flesselendő rom-szakaszok.
Pont ez az, ami elméletileg védi a rejtett, vagy fentartott tartalmakat: ilyen pl. az nvram is.

nem hoz fel egy csomo particiot
Melyeket nem hozza fel?

Ami meg nagyon erdekes, hogy olyba tunik, a preloader is megserult, mert mar akkor szarakodik, amikor a VolUp+Power gombot nyomva inditom. (Ilyenkor feljon egy valaszto menu, hogy Fastboot, meg Factory mode, meg Normal boot, ha jol emlexem.)
Nem, ha a preloader sérült, akkor se kép, se hang, mert a preloader az egy alacsony szintű indító.
Ha már látod a választó menüt, akkor az már az uboot. És ott lehet kiválasztani a recovery, normal és fastboot-ot. A fastboot-ot ne próbáld meg!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53) tvamos válasza cappa72 (#52) üzenetére


tvamos
nagyúr

A valaszto menu elott nyomat fura dolgokat az LCD-re. Az mi lehet?
Nem, szandekosan nem akarom elrontani.
Tenyleg elhittem, ha van CWM, FT, meg DT mentes, az eleg, ezert nem erolkodtem a dd-vel.
(Az az igazsag, a ZTE V5 foruman azt emlegettek, hogy dd-s visszatoltesnel majd jol teglazom a telot, ez is elgondolkodtatott, hogy akkor nincs is ertelme az egesznek.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54) cappa72 válasza tvamos (#53) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tenyleg elhittem, ha van CWM, FT, meg DT mentes, az eleg, ezert nem erolkodtem a dd-vel.
Szerintem ebben nem is tévedsz.
Ha az MTKDT mentés jó, akkor abból vissza lehet állítani egy telefont flashtool-lal.
Amit pedig a flastool nem hoz be mint flesselendő rom-szakasz, azt dd-vel vissza lehet tenni. Ilyen az nvram is.
Illetve, ha megnézed a flashtool-t, ott van olyan menü, hogy write memory. Itt adott mem címtől lehet írni a blokkeszközt.

A zte v5 meg quallcom-os, nem mtk-s.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55) tvamos válasza cappa72 (#54) üzenetére


tvamos
nagyúr

A zte v5 meg quallcom-os, nem mtk-s.
Valoban, ez dezinformazio volt! Bocs!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56) tvamos válasza cappa72 (#54) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amugy ebben a BMTPOOL-ban mi van?

Ja... a CWM mentesben meg ilyenek vannak:
boot.img
cache.ext4.tar
recovery.img
.... par file meg...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57) tvamos válasza cappa72 (#54) üzenetére


tvamos
nagyúr

dd-vel nem megy vissza semmi, mert nincs su. Mi lehet a megoldas?

Bocs! Elfelejtettem mountolni az emmc-t, csak az sd kartya volt felmountolva.
:(

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58) tvamos válasza cappa72 (#54) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez lett a dd visszairas eredmenye:
dd if=android.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 count=716800 skip=62976
653824+0 records in
653824+0 records out
669515776 bytes (638.5MB) copied, 70.094960 seconds, 9.1MB/s
dd if=cache.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 count=129024 skip=779776
0+0 records in
0+0 records out
0 bytes (0B) copied, 0.000133 seconds, 0B/s
dd if=usrdata.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 count=1048576 skip=908800
139776+0 records in
139776+0 records out
143130624 bytes (136.5MB) copied, 15.042842 seconds, 9.1MB/s
dd if=fat.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 count=1461760 skip=1957376
0+0 records in
0+0 records out
0 bytes (0B) copied, 0.000132 seconds, 0B/s
dd if=nvram.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 count=5120 skip=8192
0+0 records in
0+0 records out
0 bytes (0B) copied, 0.000193 seconds, 0B/s
:( Nem indul. Bootkor megall, az "El3" feliratnal.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59) tvamos válasza tvamos (#58) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na, azert elindul, ha megformazom a data/cache-t, csak imeim nincs...
(Nincs meg a root sem... kuzdok vele tovabb. :)) )
Mostmar ertem a melyvizet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#60) cappa72 válasza tvamos (#59) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na! Azért az már nagy eredmény, hogy elindult.
Imei null esetén érdemes a dd mentésből visszapakolni szépen a secro-t, az nvram-ot.
Ha még eztán sem lesz, akkor meg a protect_s és protect_f szakaszokat is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61) tvamos válasza cappa72 (#60) üzenetére


tvamos
nagyúr

Probalom, csak nem sikerul a root, mert nagyon kinaiul beszel a kingroot. (Majd probalom vroot-tal is.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#62) cappa72 válasza tvamos (#61) üzenetére


cappa72
nagyúr

Rootgenius?
Vagy CWM+root.zip?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#63) tvamos válasza cappa72 (#62) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudja rootolni, azt mondja a telefon, hogy az interaktive shell akar ROOT permission-oket, es menjek a permission manager-be, amit viszont nem tudom, hogy hol van. :( De a Rootgenius meg kuzd. Mar 2 oraja... rosszul csinalok valamit?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64) tvamos válasza cappa72 (#62) üzenetére


tvamos
nagyúr

A rootgenius nem ment, flashtool nelkul meg a cwm-et sem tudom visszatenni. Csak kinai reco van. Kezd elegem lenni ebbol a sz@rbol.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#65) tvamos válasza cappa72 (#62) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, egy regebbi scatter alapjan feltette a flashtool a cwm-et, de az nvram-ot nem. Van mar root is, update.zip-pel. Most meg az mtk droidtools nem csatlakozik, hogy azzal probaljak nvram-ot telepiteni.
:Y
CWM-mel fel lehet valahogy eroszakolni az nvram-ot?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66) cappa72 válasza tvamos (#65) üzenetére


cappa72
nagyúr

No, egy regebbi scatter alapjan feltette a flashtool a cwm-et, de az nvram-ot nem.
Ez teljesen logikus, hiszen az egy védett rom-szakasz, minden telefonra egyedi, így nem is szabad flesselni a gyári rommal. Ezért van a scatterben __NODL_ előtag.

Van mar root is, update.zip-pel. Most meg az mtk droidtools nem csatlakozik, hogy azzal probaljak nvram-ot telepiteni.
Ha van root, akkor az 5MB-os bin-t tedd vissza dd-vel.
dd if=/sdcard/nvram.img of=/dev/nvram
Ez visszateszi a helyére.

CWM-mel fel lehet valahogy eroszakolni az nvram-ot?
Persze, csak szkriptet kell hozzá írni. Egyszerűbb a dd.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#67) tvamos válasza cappa72 (#66) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a baj, hogy valamit rosszul csinalok, es nem tudom eletre kelteni az adb kapcsolatot.
>adb shell
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
ADB server didn't ACK
* failed to start daemon *
error: cannot connect to daemon

Hiaba recovery, fastboot, vagy normal inditas...
Vagy valami gyik van a root joggal. Mindjart kivizsgalom. - A Root Checker szerint a root oke. Ez nem lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#68) tvamos válasza tvamos (#67) üzenetére


tvamos
nagyúr

Valahogy vissza kene tenni inkabb az eredeti ROM-ot, mert ott okes volt az NVRAM, meg ez most csak 4.2.2.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69) tvamos válasza cappa72 (#66) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez NAGGYON JO! Inditottam a telefonon egy terminalt, su -, dd... es mar ez is meg van.
Az viszont furi, hogy nem volt eleg ujrainditani a telefont, az aksit is ki kellett venni, hogy lassa az imei-t.

Van atparticionalt ebr1, ebr2 a telefonhoz. Lehet, hogy azt is feltehetnem igy, dd-vel, es akkor lenne nagyob rendszer particiom, es kisebb belso SD? Vegulis ez lenne a cel. Bar a KitKat-ot is jo lenne visszavarazsolni...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70) cappa72 válasza tvamos (#69) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van atparticionalt ebr1, ebr2 a telefonhoz. Lehet, hogy azt is feltehetnem igy, dd-vel, es akkor lenne nagyob rendszer particiom, es kisebb belso SD?
Igen.
Az ebr1 ebr2 felel a ténylegesen dedikált partíciók elhelyezkedéséért (persze az mbr is ebbe a csoportba tartozik), lásd a hátterét: [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#71) tvamos válasza cappa72 (#70) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ooo... Nagyon jo leiras! Koszonom! :R
Lehet, hogy fizikailag megMihalylott a telo? Nincs adb kapcsolat, (igy Droidtools sincs,) nagyobb particioknal lafagy a FlashTool... A dd a telefonon futtatott terminalbol megy csak.
Vagy valamit nagyon rosszul csinalok.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#72) cappa72 válasza tvamos (#71) üzenetére


cappa72
nagyúr

Háááát bizony akár az emmc is beadhatta a kulcsot.
Én is jártam így, egy Haier W718-cal. Emmc megdöglött.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#73) tvamos válasza cappa72 (#72) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor igy hagyom, nem kuzdok vele. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#74) Karesszo


Karesszo
csendes tag

Sziasztok... Tudna-e nekem segíteni valaki...
Van egy Cubot S208 készülékem, gyári JB 4.2.2 rommal...
Nos nem rég adtak ki hozzá egy hivatalos gyári, 4.4.2 Kitkat frissítést, de sehogy sem akar működni... :F
Az Sp Flash toollal felmegy a 4.4.2 Rom de a Cubot logónál megáll az egész.. :( (Recovery az van)
A Sp_Flash_Tool_v5.1348.00 használom hozzá, Formatálás nélkül úgy, hogy a Preloader elől, kiveszem a pipát...
A két rom között annyi a változás, hogy a 4.2.2 romnál 2-db EBR fájl van, míg a 4.4.2-nél csak egy...
Van MTK droid mentésem a 4.2.2 ről..
Meg az IMEI-is levan mentve...
A 4.2.2 romot már nem egyszer raktam fel újra....
Mit kel csináljak hogy induljon a 4.4.2 rom...?

Jelenleg ezt a romot használom: [link]

És ezt szeretném feltenni: [link]

Előre is köszönöm a segítséget... :)

(#75) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nos a segítségeteket kérném.
Szeretnék erre a gyöngyre egy custom romot felrakni, de erre semmis sincsen.
Márka:Swees X506-3G
MTK6572,Dual SIM,
Android: 4.2.2 (Jelly Bean)
Proci: 2x1.3Ghz
Ram: 512MB (466MB)
GPU: Mali 400 MP
Root és Touch Carliv Recovery van rajta.
Rom-ot sehol sem találtam. :(
Egyre kezd lassúlni és dühös vagyok, hogy a 466MB Ram-ból csak 50-90MB szabad.
(Samsung Galaxy Mini 2 Jelly Bean Custom romon 150~200MB szabad ram volt a 466MB-ból
Semmit sem találtam erre a telefonra. :(
Valahogyan a ti segítségetekhez megpróbálunk valami romot összedobni?
Ha portolni kell akkor megcsinálom. Nagyon kérlek segítsetek nekem.
Nagyon várom a válaszaitokat!
Üdv!

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#76) cappa72 válasza magmakocka (#75) üzenetére


cappa72
nagyúr

Semmit sem találtam erre a telefonra. :(
Vélhetően nincs is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#77) magmakocka válasza cappa72 (#76) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

De az a fura, hogy még a "swees"-nek sincsen gyártói oldala.
Valamilyen módon lehet mondjuk mtk6572-es custom rom-ból valahogy portolni hogy a telefon megfelelően működjön rajta minden? Gondolom sok időt vesz igénybe, de nem bánom, úgyis itt a hétvége. Mellesleg, ha kell valami infó még a telefonról akkor azt leírom. Swap Ram-mal futnak a játékok, mivel mint mondtam, piszok lassú a telefon, 50MB-Ram-ot eszik most is egy csomó rendszeralkalmazás. Csak akkor van 100-150MB ha újratelepítem a telefont. De ha már elindítok egy játékot és egy picit befagy akkor meg szinte akadozik mint az állat, de ha egy picit megütögetem a szélét, akkor meg továbbugrik. Volt olyan custom mtk6572-es rom ami 100%-fel ment csak nem ment a kamera. Valamint google szórakozott velem egy bonyodalmas telepítési hibával... :))
Tudom hogy egy híresebb telefonnak van saját custom romja. Láttam olyan videót hogy portolt volt a rom arra a telefonra és minden rendesen ment rajta. Gondolok pl:wifi,bluetooth,gps,kamera,rádió stb..
Várom a válaszaitokat!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#78) cappa72 válasza magmakocka (#77) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még mindig ez a topik lesz a megfelelő: dual sim mélyvíz.
Hiába írod be töb topikba ugyanazt, vélhetően aki MTK-s cuccokkal foglalkozik, az előbb utóbb oda irányít.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#79) magmakocka válasza cappa72 (#78) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Ott elkezdtek hogy semmit sem rakhatok fel 😢

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#80) magmakocka válasza magmakocka (#79) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Nekem nem hajlandóak segíteni..
Pedig csak egyszerű segítséget kértem. :(

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#81) Yocooka


Yocooka
csendes tag

Sziasztok!
Elsősorban cappa72-höz szól a kérdésem, mert látom ő a legaktívabb szaki.
Sajnos én is későn találtam rá erre a magyar leírásra.
Doogee DG550-es telóról van szó, ami másfél éves. Azon felül, hogy kevés a belső memória az appoknak, más problémám nem volt vele. Igaz, egy kijelző és hangszórócserén már túl vagyunk, de ez az én hibám.
Tegnap változtattam ezen. Bár reggel még azt sem tudtam hogyan kell rootolni, estére teljes rom cserét csináltam, pedig már gyárilag is 4.4.-gyel kaptam (format+download). A művelet sikerült, a használt ROM 4.4 2015.01.26. Végre 7Gb jár az appoknak. Aztán pillanatnyi örömöm után konstatáltam, hogy érvénytelen IMEI.
...Csak szólok, hogy, nem hogy NVRAM, de semmilyen mentésem sincs....
No de sikerült megoldani, sikerült visszaírni a gyári IMEI-ket, bár valamiért a második megadása után az elsőjét is átírta a másikéra (újraindítás megvolt), így kb egy órán át mindkét kártya ugyanazon az IMEI-n volt fent, de végül megoldottam. (Gondolom ha akkor nem tiltottak le, ezután se fogank...ugye?) :D
Aztán jött a WIFI NVRAM Error 0x10 probléma, melyet már szintén megoldottam.
Viszont! Bekapcsolás után nehezen talál hálózatot. Aztán van, hogy maxon van a térerő, de van, hogy nagyon minimumra lemegy és néha elvész.2 SIM van benne, mindkettő T-mobile.
Most ennyi hibajelenségről tudok beszámolni. A kérdésem, hogy a későbbiekben mire számíthatok még esetleg, vagy mit ellenőrizzek? A GPS-t most néztem az udvaron és hát sose volt valami jó, de azt hiszem rosszabb nem lett. Egy felhő sincs az égen. Néha 9 műholdat lát, de inkább csak hetet. A jel meg max 40-ig ugrik fel, az is csak néhánynál.
Mi az ami hiányzik, csak most nekem tűnik fel?
Ötlet: Ha áttöltenénk egy másik, magyar dg550-es NVRamját és utána abban átírnám a sajátomra az IMEI-t, nem-e lehetséges, hogy javulna a hálózatos problémám?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.