Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqcqqc


qqcqqc
őstag

A szerver alkatrészek mestere. :C :R
Már gondolkodtam, hogy érdemes lenne ezekkel a kártyákkal is kezdeni valamit. A mai árak mellett az én gépemben sem játékos kártya van, hanem egy w5500, árban jobban jöttem ki.
Barátaim is már a pro kártyák felé kezdtek kacsintani, így egy új szegmens nyílt meg, csak el ne szálljon az ára.

(#2) MasterDeeJay válasza qqcqqc (#1) üzenetére

Elég nagy az utánpótlás, bányászoknak szerencsére nem kell (gyenge hashrate). Játékosok sem veszik mert aránylag macerás beüzemelni.
Viszont aki hobbi szinten foglalkozik hardverekkel annak jó vétel lehet.
Amd vonalról még nem tudok semmit azaz a kimenet nélküli amd kártyákkal nem volt dolgom, de lehet egyszer belefutok olyanokba is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) qqcqqc válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


qqcqqc
őstag

Eddig csak videó kimentes kártyákban gondolkodtunk, most viszont kinyílt egy új világ. :Y

(#4) MasterDeeJay válasza qqcqqc (#3) üzenetére

Igazából eddig is megoldott volt ez csak bonyolultabban.
Notebookoknál is igen gyakori pl az intel igp és nvidia gpu elrendezés amelynél már nincs külön elektronika vagy speciális bekötés ami váltaná a jelet. Valamint speciális driver sem kel már hogy működjön.
Szerencsére windows 10 már régóta támogatja a több gpu használatát igaz nem tökéletesen.
Ennél a teslánál is a registry beállítás mondja meg hogy az legyen a nagy teljesítményű kártya. Igazából ha lenne rendes ilyen irányú támogatás akkor máshogy nézne ki az a menü azaz lenyíló választómenüvel lehetne több kártya közül választani és nem kellene a képet adó kártyát alacsony fogyasztásúnak jelölni.
Valamennyi pcie sávszél igénye van a kép átvitelnek és gondolom késleltetést is belerak.
Furcsa módon pl egy crossfire módnak meg szükséges hogy teljes képernyős módban menjen ennél meg ablakos módban is minden probléma nélkül megy a dolog. A képet adó kártya akár physixet is számolhat közben. Sőt akár megoldható hogy két játék fusson egyszerre két ablakban
más más gpuval vagy akár valami hardveres kódolás vagy felvétel. Viszont úgy tudom hogy teslákkal sli nem működik de a dx12 multigpu igen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

A lapom (Z490) nem ad képet csak windowsban ha nem uefi boot képes a vga. Az integrálttal meg sehogy, ha ilyen variáció van. Ezért ment a portáról többek között az rx580, aztán az ötödéből lőttem egy r9-et bányából, ami viszont uefi boot képes, de régebbi négy évvel... vicc. Szóval mennyi esélye van, hogy lesz képem ha szerzek egyet?

(#6) MasterDeeJay válasza CounterBoci (#5) üzenetére

Az a gond ha már inegráltal sincs kép akkor ez a kártya sem fogja megoldani a dolgot hiszen nincs kimenete, csak másik kártyán vagy integrálton ad képet már windows boot után 3d gyorsítóként (azaz amúgy RDP-vel kimenet nélkül is de ezt a megoldást hadjuk).
Uefi azért kell neki mert a moddolt bios K40-ből készült ami 12gb-os és vram címzés szempontjából wddm módban uefi mód az amivel legegyszerűbben hozzáfér a kártyához. Ez kicsit hasonló mint a mai resizable bar technológia igénye.
Procidban biztos van integtrált gpu? Mert ha nincs akkor értelem szerűen kimenetek sem vezetnek sehova.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7) CounterBoci válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Van, használtam is már. Rx 580-nal kemény volt az élet. Nem volt jó pl. a ram beállítás akkor vga ki, integrált bedug, hogy legyen kép biosban :D Aztán vissza. Először mire rájöttem, hogy miért nincs kép... Nem a kompatibilitási mód az alapértelmezett, véletlenül sem. Ebből lett elegem.

Ez a probléma forrása: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Ha nem lenne áfa meg vám (értsd hátizsákban behozod, úgy van értelme), úgy lenne értelme..
De 1050ti 60-70-ért meg van
1060 3G 70-90 között

HP NVIDIA Tesla M40 lehet van 60-80-ért de mire áfa vám kifizeted ott vagy, hogy van majdnem egy 1070-ed
és kb csak egy szűk körnek tudod eladni utána.
ki van ez találva, hogy ne érje meg. Az ebay és a hardveraprón kb 1 árban van minden...ezerre 10e Ft-ra megegyezzenek az árak.
Tesla M40-esen én is gondolkodtam, de az hogy működik nem minden,
https://www.youtube.com/watch?v=v_JSHjJBk7E
Fagyásokról non supportról írnak a fórumokon :(

Technikailag egyébként érdekes :C
Sőt úgy tudom próbálkoztak HDMI csati visszaépítéssel is.

Úgy érné meg igazán, hogy ha jól működne az SLI 2db ilyen böszme Tesla K80

[ Szerkesztve ]

(#9) MasterDeeJay válasza angyalpc2 (#8) üzenetére

Csak halkan megjegyzem aprón kettő k20 is van 50eért, téssék alkudni. (40eft-ért vettem a k20c-t)
Aprós használt kártyákat meg jól meg kell nézni, iszonyat sok a javított, vagy eleve rossz minőségű.
M40-esnél ez új dolog kb 1 éve van ilyen lehetőség. Fagyás meg visszavezethető arra is hogy leírasokban OC is szerepel illetve legtöbben nem tudják lehűteni ami logikus is mert ilyen nagy nyomású ventik nem gyakori cuccok otthon, aztán a sima egyszerű ventikkel próbálloznak.
K20-nál nem tapasztaltam instabilítást, sőt amikor nem ment akkor is játszottam vele tovább csak éppen alig volt fps úgy belassult. Gtx 1060 3Gb vrammal határeset, nem biztos hogy vennék már 4gb alatti kártyát. (Skyrimezek is 4-8k modokkal bár a pro duo viszi de koppon van a 4gb ramja) bár tudom hogy ezek elvoltak ilyen kevés vrammal de akkor már ne ez (is) legyen később a limitáló tényező.
M40 ről még nem tudok nyilatkozni játékok alatt milyen de leleve úgy kezdeném hogy valami okos orosz bios raknék rá.

CounterBoci
Nekem a radeon pro duo nem volt gyárilag uefi biosos és nincs kép bootoláskor, amd gyári support adott uefi biosokat azt felraktam és gpuz ben már uefi képesnek írja de továbbra sincs kép csak windows alatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#10) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Kimenetet nem lehet valahogy rá ügyeskedni? PCB-ről kerestem képet, hely van neki. egy marék alkatrész hiányzik, de pl 1db HDMI vagy DVI is akár már bőven jó lenne.

(#11) MasterDeeJay válasza eldiablo (#10) üzenetére

Gyártófüggő, valamelyiken rajta hagyják a szükséges smd-ket.
Van amúgy egy régebbi teslám azon van DVI de nem működik rajta :DDD Valahol írták is hogy az valami szervízport 1600x1200 max felbontásra, szerintem valami karakteres felületű akármihez jó.

K20M ilyen:



Nem saját kép, orosz emberkétől van.
Az enyémről is ugyan úgy hiányzik egy rakás dolog.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12) kenand


kenand
veterán

:R :R :R

köszönjük a leírást

(#13) eldiablo válasza MasterDeeJay (#11) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Köszi a képeket.
Én úgy tudom, hogy ezeket a kártyákat egy ODM gyártja, aztán kerülnhetnek felmatricásásra.
Egyszerűbbb és olcsóbb is pl. a 780/Titan/Quadro PCB-ről lehagyni alkatrészeket, mint újat tervezni. Aztán lehet a gyártás szakaszában mégis megteszik valamiért.

Régebben találtam videót amin egy ázsiai srác felszerele a minder VGA-ra a megfelelő ellenálás sort és már adott is képet az addig működésképtelen HDMI portra. Kis kézügyesség és annál több türelem kellett hozzá. :)

Amúgy fordított irányba is megy a konverzió: [link] :DDD

(#14) MasterDeeJay válasza eldiablo (#13) üzenetére

A vicces az hogy pont van egy döglött GTX780-asom (ram hibás) amiről át tudnám rakni a részeket. Megnézem de szerintem az nem ref verzió, ugyanakkor működhet.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#15) fatpingvin


fatpingvin
őstag

én nem látom semmi akadályát hogy működjön, viszont ez már szerintem tényleg az a szint ami abszolút nem rentábilis, jóval drágább lenne a leves mint a hús. ettől még persze jó buli :D

egyébként tényleg valahol mókásnak tartom hogy már Tesla GPU-kból csinálunk sima geforce-okat... ezt 3-4 évvel ezelőtt el se tudtuk volna képzelni szerintem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#15) üzenetére

Nem csinálunk geforce-okat. :DDD Még az ID-t sem módosítottam csak olyan bios ment rá ami WDDM-et támogat. Tesla marad, semmilyen formában nem lesz belőle geforce (magyarán a dupla pontosság számítása sem csökken le!).
Minden funkciója marad tesla, visszaállítható TCC módba is nvidia-smi-vel. :DDD
Nvidia egyszerűen engedi valamiért hogy játszhassunk rajta. Driver szinten letilthatná akár mikor.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

jó, na, érted... funkcionalitás :D

amúgy Teslaként miben van megnyesve? a grafikai pipeline vége van kiütve, jól rémlik?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) MasterDeeJay válasza fatpingvin (#17) üzenetére

Wddm mód van tiltva de nem mindegyiken. Illetve kimenetek de azok visszatéve működnek. Más nincs.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Emlékeztem régről, hogy van egy K20x kártyám, amit gyorsan előkerestem.
Passzív, viszont van rá egy bontatlan EK blokk is, ideje lesz előszedni. :D

Az órajel emeléssel hogyan változott a fogyasztás?

(#20) MasterDeeJay válasza juliabrilke (#19) üzenetére

Nem néztem, nálam nem tényező a fogyasztás. Gondolom így is messze kevesebb mint egy asztali GTX780-é ami alapból szét van feszelve és boostolva. Ezeknél az OC leginkább azt jelenti hogy a rendes asztali órajelekre vagy közelükbe vannak felhúzva de extra fesz nélkül szóval eleve alacsonyabb a fogyi mint az asztaliaknál (boost úgy tudom nincs szóval vedd az órajelet a boostnak, bár gpu-z ír valamit rá). Habár nem mindig összehasonlíthatóak mert a felépítésük is kicsit más (core, tmu, rop több)
Írj majd ha elakadsz valamiben, segítek!

Illetve némely újabb kepler teslákból nem készült asztali verzió. pl: GK180 GK210

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) eldiablo válasza MasterDeeJay (#20) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Boost nélkül amúgy is stabilabb FPS-t adnak ezek a kártyák. Anno 780Ti-ra volt moddolt biosom, ami kiölte a boostot. Nem volt olyan nagy a max fps, de az AVG sokkal jobb lett és játék közben is érezhetően jobban teljesített, hogy a bencsmárkokat meg se említsem. :D

(#22) MasterDeeJay válasza eldiablo (#21) üzenetére

Igen a boost az kétélű dolog. Ideálisan körülmények között felboostol a kártya, hőmérséklet, vrm terhelés, meg a fene tudja csillagok állása szerint és persze össze vissza változnak a dolgok, logikusan nagyobb tartományban mozog az fps-is azaz ahogy írod max fps feljebb megy de annak nincs átlagos játékosnak semmi érezhető előnye.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) eldiablo válasza MasterDeeJay (#22) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hőmérséklet/fogyasztás alapon variálja. Ha behűtött vízzel járatod akkor az alap boostra még rádobhat pár száz Mhz-et automatikusan a kártya amit kitart utánna folyamatosan.
Ezzel a módszerrel szintetikus körülmények között jobbak tudnak lenni mint a konkurencia. :DDD

(#24) MasterDeeJay

K20c vs 1050ti

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25) MasterDeeJay

Következő cikk Tesla M40-es lesz. Kicsi ízelítő:

Látható hogy órajelekben rendben van (na jó ramot kell piszkálni és azért egy 980ti-hez képest erősebb lesz. 24gb vramos modell játékra értelmetlen, szóval maradtam a 12gb-osnál az sem hiszem hogy elfogyna.
Biosokból is lehet miből válogatni amik készen vannak:

Kis videó oroszoktól a moddolás menetéről és ajánlások:
https://www.youtube.com/watch?v=v_JSHjJBk7E
Egyéb infók:
https://www.miyconst.com/Blog/View/2094/nvidia-tesla-m40-cooling-tuning-gaming-overclocking-and-bios-modifications
Persze ennek a kártyának már húzos az ára kb ~85eft-ra jön majd ki áfával. Ebay
Kb GTX1070 szint és ugye vram sem limitálja, szóval el lehet vele játszogatni. Pár éve ez még nem volt jó vétel hiszen ennyiből simán kijött egy GTX1070-es ami is de ma már ennyivel kell beérni sajnos.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26) CounterBoci válasza MasterDeeJay (#25) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Hogyan tudnám letesztelni, hogy nálam működne-e a z490-ben? Piszkálja a kíváncsiságom nagyon. Főleg úgy, hogy lassan kész a vizem.

(#27) MasterDeeJay válasza CounterBoci (#26) üzenetére

Ha van above 4g decoding a biosban és uefibe van a windows telepítve akkor mennie kell. Az m40-nél pcie 8x slot nem jó, 16x kell neki.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#28) CounterBoci válasza MasterDeeJay (#27) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ez stimmel, csak volt egy rx580-am, ami csak windowsban adott képet mert nem uefi boot lépes vga. Szép új világ. Itt ha jól értelmezem az integrált lesz az elsődleges. Van arról info, hogy okoz-e késleltetést a képben ez a felállás?

(#29) MasterDeeJay válasza CounterBoci (#28) üzenetére

Késleltetést biztosan mert pcie hídon kell átmennie a képnek, de szerintem nanosec mérhető csak.
Integrált lesz elsődleges igen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#30) ЯazoR


ЯazoR
újonc

Hogy én ezt miért csak most fedeztem fel :) Hiánypótló tartalom, köszönjük szépen!

eBay-en aktuálisan most 90EUR áron kapható ennek amkártyának a nagytstvére, a K20x:
https://www.ebay.com/itm/115187203768?hash=item1ad1b13eb8:g:Vv4AAOSwUrZhqeMD
Hozzáértők biztosan meg tudják mondani, hogy ez a kártya is mod-olható-e így.

Sajnos nekem csak egy régebbi konfigurációm van, amivel ezt a kártyát nem merem meghajtani, de hátha másnak jól jön.

(#31) MasterDeeJay válasza ЯazoR (#30) üzenetére

Köszi a linket! :R Kicsit javítok rajta.
Mindegyik K20 moddolható. Ugyan azt a biost használom a K20C-n mint az K20X-en.
Igazából azért írtam hogy K20 széria, ugyan az a módosítás menete. Az X verzió a legerősebb.
Graphics Card NVIDIA Tesla K20X kb 33eft-ra jön ki postával.
Most jelenleg talán az S9300x2 a jobb vétel (48eft dual Nano) de extrém módon kell hozzá barkácsolni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.