Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Di Natale válasza Eastman (#4) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Nekem északi fekvésű lakásom van. Imádom! Nyáron hűvös van, télen meg alapból fűteni kell. :K

(#102) tDr1v3r válasza Tikakukac (#86) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De mégis veszik... amíg marad a CSOK ez lesz, az biztos. És MZP-ék is hagyni akarják.

Nekem új ház a cél, szépen lassan felújítom a sajátot, rendberakom a műhelyt (festés kvázi) és megy is el, többit kipótolom. Talán vevőt is tudok már rá... csak legyen addigra jobb építőanyagár.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#103) Eastman


Eastman
őstag

LuckD., csek disz!!

#101 Di Natale
Kinek a pap, kinek a paplan. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#104) #72042496 válasza tDr1v3r (#102) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem is csak magyarok veszik. Sok a külföldi is, akiknek ez befektetés és/vagy átmeneti lakásként használják, pl. a gyerek lakik benne amíg itt tanul.

[ Szerkesztve ]

(#105) A Zéé válasza Graphics (#96) üzenetére


A Zéé
addikt

Nagyban függ azoktól az emberektől is, akiket mellém sodor a sors, meg ennek eldöntésére igazából a vevők hivatottak. De talán nem nagyképűség azt mondanom, hogy ha mindenhol csak annyi hiba lenne, mint azokban, amiket igyekszem összehozni, akkor nem lenne ennyi panasz az új építésekre. [kép] [kép] [kép] [kép]

Eastman
Uruk Hai-ok néha itt is vannak :DDD

Tikakukac
Na igen, de néha amit találni olyan korú épületekben...
Azért a boldog békeidőkben is voltak ám nagy kókányolások... 2 sor élére állított előfalazó tégla, közte légrés mint tartófal, vagy 6mm-es lágyacél "vasalat" a vasbeton födémben (aztán mi meg csodálkozunk, ha le akar szakadni a 3m-es fesztáv is, amikor kivettük alóla a válaszfalat, vagy olyan alap a BP belvárosi régi gangos háznak, hogy csak be volt hajigálva a kő, meg a tégla, meg a minden, de habarcs az már kiveszett belőle teljesen (elmosta a ki tudja hány éve eltört szennyvízcső). De szép még az elővigyázatosságból betemetett pince is, mert akkor nem tud leszakadni a földszint sem. És ezek csak a legcifrább esetek az 50+-os épületekben :K

Just a simple Lineman...

(#106) #72042496 válasza A Zéé (#105) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem is a szerkezettel szokott a gond lenni, hanem a gépészettel és méginkább a burkolással amennyire én látom.

(#107) Tikakukac válasza A Zéé (#105) üzenetére


Tikakukac
titán

Lassan 3 házat raktam rendbe csak a családon belül, értsd főfalak is kuka métereken át, teljes újraalapozás stb. láttam már dolgokat :B

Opció lenne az építkezés és rendesen megcsinálni. De az nem vagyok benne biztos, hogy a felső 20%-on kívül bárkinek sikerülhetne már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#108) RudY válasza Tikakukac (#100) üzenetére


RudY
addikt

Anyám dunafüredi "retro" nyaralóját (1 szoba, wc, fürdőke, konyhácska, ~40 m2) úgy adtuk el idén tavasszal 8 nap alatt, hogy a meghirdetett ár fölé 3 rálicitáló közül lett kiválasztva a legnagyobb összeget ajánló....csak lestem, de az ingatlanos is. :DDD

(#109) zolikaDB válasza RudY (#108) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez nem igazan fakasztja mosolyra azt, aki nem tud/akar 3-4 gyermeket, de szeretne azert megis elheto korulmenyek kozt felnevelni azt az egyet, aki van.
Ez az egesz csók mizeria is arra volt jo, hogy felenk Debrecenben pl egy annak idejen eladhatatlan, semmirevalo 30m²-es, 10. emeleti panel a par evvel ezelotti 4-6m helyett most 22-24m-ba megy el, lelakva... Pedig nem is kaphatsz ra csók-ot.
Es ilyen/ehhez hasonlo panelt vett nagybatyam jo kornyeken, 2. emeleten 1999-ben 3m-ert. Tehat az inflacio rakodott ra kvazi 15-16 evig.
Tehat vicc az egesz. Egy groteszk, siralmas vicc.

(#110) Eastman válasza zolikaDB (#109) üzenetére


Eastman
őstag

...tekintve, hogy a gyermektelen felnőtt is ugyan olyan adófizető...

Morvára felkúsztak az árak.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#111) Graphics válasza RudY (#108) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az infláció miatt talan az ingatlan az egyetlen befektetes. De ennek is horror az ara

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#112) Tikakukac válasza RudY (#108) üzenetére


Tikakukac
titán

3.5 misit mondtam az öreg házára magunk között. Emberem nyitott 6.5 miskával, kérdés nélkül. Mondom hülye vagy? Ember?! Ács vagy, láttad már amúgy a falakat és tetőt, mi a szitu? Azóta is sokkos vagyok. Az, hogy az emberek felállt cerkával mennek lakást venni, mert megy a cukkolás, az meg általános. Ex albim, ami mondjuk ki, egy full-full teljes újraépítést kívánt, mindent beleértve, de tényleg mindent olyan szöveggel hirdettek, hogy szakadtam rajta. A durvább, hogy jöttek ilyen fiatal srácok meg lányok csillagszemekkel és úgy mondtak be 30-40 misit, hogy amúgy főfalat akartak kibontani teljes hosszában (kegyetlen sz@r elosztása volt a pecónak) a lakásban :DDD Egyszer nem bírtam ki, pont mentem a konyhába és ráfordulva elmondtam neki, hogy figyu, ha te azt a falat onnan kiveszed, rád fog esni 2 emelet. Akarod te ezt? ;]

Az sajnos se nem befektetés, se nem jó ötlet, hogy egy 10 bárra fújt gumira ráülünk és reménykedünk a többiek inkább kiengednek belőle, mintsem fújnak még. Márpedig úgy tűnik itt mindenki pumpál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113) A Zéé válasza #72042496 (#106) üzenetére


A Zéé
addikt

azt most nem tudok mutatni, majd csak február vége felé kezdjük :)

árak: itt Zalaegerszegen is eléggé elmentek sajnos. Ezeket a külvárosi lakásokat most olyan m2 áron áruljuk, mint 2 éve a BP VIII. kerületi, metró megállóhoz közeli lakásokat :F
4 éve lett volna lehetőségem megvenni egy full felújítandó lakást 11m-ért, de sokalltam is, meg még nem is volt annyira biztos a hazaköltözési szándék. Egy évre rá a 2 szinttel felette levő, ugyanolyan lepukkant lakás már 14-ért azonnal elment. Manapság 19-20m között lenne az ára.

Just a simple Lineman...

(#114) thesound válasza Tikakukac (#112) üzenetére


thesound
őstag

Az a baj nem fog pukkadni a sok pumpálótól, ereszteni fog, kicsit. Nem segít -rajtam sajnos nem-, hogy egy 50-70 millás ingatlannak majd esik 2-3m-t az ára. A következő nagy válságig nem lesz zuhanás, de akkor meg más bajunk is lesz, mint ingatlanozni.
Sajnos most értünk mi is olyan élethelyzetbe, hogy nagyon szeretnénk váltani, de kiestünk az ingatlanpiacról.

A topic témájához: ha lehetne (értsd: ha nem lennék én is rabja a fogyasztói társadalomnak :( ) egy hegyre költöznék. Miért? Hogy a sok idióta emberrel ne kelljen interakcióba lépni.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#115) OPiiPO válasza Tikakukac (#112) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, a gumis részre

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#116) #90088192 válasza thesound (#114) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az ország más, a szituáció ugyan ez volt, $0.5m tól egy 400nm telken egy rosz környékén lévő ház, vagy $0.4m egy 2.2ha jó környéken(~200km a nagyváros), igaz szar házzal.
Utóbbi, és ennél jobb nem lehet. Semmi gondunk nincs, lassan de halad a felújítás.
Amit írtatok az árakról, az nekem már 10 éve Teljesen természetes volt. Melbourne/Sydney/Brisbane lassan semmi nincs $1m alatt. Ezért kapsz zajt, tömeget, rossz levegőt, folyamatos dugókat, és rossz közbiztonságot.
Ennek ellenére veszik mert.... sikeres volt a marketing, azt mondták, hogy a gyerekek nem tudnak majd házat venni hiszen olyan drága lesz, erre a szülők elkezdtek mindent felvásárolni, és eredménye az lett, hogy a gyerekek nem tudnak házat venni, hiszen olyan drága. :DDD

(#117) UnA válasza zolikaDB (#109) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha a CSOK-ot hibáztatod az ingatlanpiaci árak emelkedése miatt, akkor nem igazán néztél körül a gazdaságban, és persze a világban.
Az utolsó évtizedben a kamatok 0 százalékon voltak, eközben a pénz mennyisége növekedett. Emiatt pörgött fel a tőzsde (többek között) és az ingatlanárak. Mert ha nincs kamat, akkor legalább valami értékálló dolgot kell találni, és egy ház vagy lakás megfelel ennek.
Nálunk ez annyiban különbözik a nagyobb trendektől, hogy a 2008-as válság után kb. 5 évig teljesen befagytak az árak, ezért utána gyorsabb volt az emelkedés.

(#118) Graphics válasza UnA (#117) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nagyban hozzájárult az árfelhajtó tendenciákhoz

Csok, majd otthonfelújítási támogatás címszóval is.

Nekünk szerencsenk volt, áremelkedes kozben sikerult hazat venni , egy bebukott családtól... Mas szerencsétlensége lett a szerencsénk... Remeljuk nem lesz hasonlo helyzet ... Pedig affele tartunk szerintem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119) Luck Dragon válasza voyager4.4 (#89) üzenetére

Sajnos nem megoldható . :N

Eastman
Elolvastam , hát tuti , hogy kábel csere fontos dolog, de nagy meló is. Köszi .

Ui. Mindenki , holnap indulunk megnézni egy szimpatikus lakást .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#120) Tikakukac válasza UnA (#117) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha közgazdász lennék és kellene valamit összekaparnom, hogy megmagyarázzam a borzalmasan sz@r támogatási struktúránkat itthon én is ezt írnám.

Most pedig akkor meséld el, hogy lesznek a 7 üléses autók alsó-közép kategóriában egy támogatásnyival drágábbak :P Kitalálom, ebben is értékállóságot találtak hirtelen az emberek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121) tDr1v3r válasza #72042496 (#104) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tiszta sor, de annyira ez nem nyomja fel az árakat. Nálunk a városban nem vesznek külföldiek lakásokat, házakat, inkább a környező falvakban de ott sem lehet észrevenni hogy annyira nyomná fel az árakat mint a CSOK.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#122) #72042496 válasza tDr1v3r (#121) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, hogy mi mennyire járul hozzá, nálunk ez is eléggé látszik, és ingatlanosok szerint Budapesten is abszolút jellemző.

Iparosok meg azt mondják, a támogatásokkal lőttek ki az árak, mindenki vesz-költözik meg felújít. Ez mondjuk látszik is, annyira, hogy a cégen belül egy külföldi projektvezető megkérdezte, hogy Magyarországon ez nemzeti sport lett? :D

Erről jut eszembe; Képtelen krónika podcast - Moving day. Mindennél van vagy volt valami abszurdabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#123) zolikaDB válasza Tikakukac (#112) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyit mondj meg: a csillagszemuek mibol fossak be, h 40-er viszem?
Ennyire van penz abban az orszagban, ahol haboru folyik a brutto 200 ezres minimalberert, es valasztasi kampanyfogas lesz belole?

(#124) Tikakukac válasza zolikaDB (#123) üzenetére


Tikakukac
titán

Fater vagy muter megoldja, vagy eleve olyan a család, hogy volt 2-3 rendes helyen lévő lakásuk és egyet elad sima.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#125) tDr1v3r válasza #72042496 (#122) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A támogatások iszonyatosat dobtak. Nekem vannak ingatlanos, generálkivitelező és kőműves, ablakos, ács mellett segédmunkás ismerőseim, mind ezt mondják. Sokan CSOK-kal házat vettek és felújítanak, vannak akik külföldön dolgoznak és itthon vettek most házat, vagy örökölnek/szart vesznek és felújítva eladják többért, etc etc.

Az a durva hogy ami nem menthetetlenül szar az már elmegy bizarr összegekért. Itt nálunk az utcában - közel a központhoz, de nyugodt helyen - most volt egy ház pár hétig eladó, 23mil 90nm 60-as évek beli, kábé a főfalakon kívül minden kuka és pikk-pakk pár hét alatt elment - úgy, hogy kolléga még 22.5-ben vett egy kétszintes, modern szigetelt 2009-es házat (170nm lakótér?) garázzsal a városunk "Rózsadombján" 2018-ban. Annyira bizarr ez nekem is, de ennyire veszik... pedig nem egy nagy város ahol lakok, mennek fel az árak de még így is elkel amit érdemes megvenni.

Ez a reményem nekem is, ha végzek a házzal sztem a műhellyel együtt érni fog vagy 70-et az egész. :DDD

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#126) thesound válasza Tikakukac (#120) üzenetére


thesound
őstag

Én is így látom. A következő a BB-s építkezésekre adott választási kampány támogatás. Minden ingatlanos/kivitelező mondja, hogy ez lesz a következő (már az) árfelhajtó tényező.

#119 Luck Dragon
-bemondásra ne higgy el semmit az eladónak/ingatlanosnak
-tulajdoni lapot lásd (megfelel-e a valóságnak, nincs-e 'egyébként engedélyköteles lett volna' átalakítás; tehermentes-e...stb.)
-beszélj a szomszédokkal vagy más ott lakókkal (nem ciki becsöngenti)
-közös képviselettel beszélj (láttam olyan társasházi alapító okiratot, hogy bele volt írva, hogy amíg a kivitelező tulajdonában van xy lakás addig nem fizet közös költséget - elsőre logikus, de ha nem fogja őket eladni, csak kiadni, akkor pl. 20 lakás helyett csak 12 fog közös költséget fizetni míg világ a világ (persze ő be fogja szedni a bérlőtől) --> indokolatlanul magas közös költség lesz, mert kevesebb felé oszlik; illetve új építésűnél az építő készíti a társasházi alapító okiratot és magas biztosítást fog kötni, hogy a silány építést és a kispórolt anyagok miatt hibákat a biztosító fizesse ki --> ergo a biztosító pénzéből fejezi be az építkezést/javítja ki a trehány munkát --> a biztosítót ki fizeti? a lakók a közös költségben és a káresemény miatt csak nőni fog --> a ház ettől soha nem fog tudni megszabadulni, akkor sem ha az általában 3 év garancia után elhúz a kivitelező; mint a KGFB-nél, megy tovább a kártörténet)
-a szolgáltatókkal ki van szerződve? A ház vagy egyedileg mindenki (ha a ház és xy lakó nem fizet, akkor bizony kikapcsolják a szolgáltatást, ha a lakók egyesével, akkor hiába nem fizet xy, pl. nem tudja a fűtést kikapcsolni a szolgáltató)
-ha van parkoló a ház alatt vagy bárhol, nézd meg (megfelelő méret, be tudsz-e állni..stb.)
-nézd meg a tájolást (telefonon iránytű app)
-keress beázást
-sétálj végig a parkettán, hogy nincs-e feljőve
-ahogy írták már, nézd meg vagy menj el a környékre más-más időpontokban (fontos látni, hogy milyen a környezet)
-sétáljatok a kinézett ingatlan körüli utcákban is

Nyilván az ember mindenre is nem tud figyleni és más-más embereknek mások a szempontjai és a végén kompromisszumot kell kötni, de nagyon észnél kell lenni. Ebben az ingatlan boomban nagyítóval kell keresni a korrekt partnert.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#127) Luck Dragon válasza thesound (#126) üzenetére

Szuper köszönöm. :R

Összeségében három lakás volt a hétvégére beszervezve , hogy megyünk megnézni.
De ebből csak egy maradt.
Az első egy cég árulta , semmiből sem akart engedni, mindent kötött a karóhoz , egyszerűen nevetségesek voltak . Így el is engedtük .
Másodikat felhívtuk , mondta,hogy elvileg már megvannak rá a vevők , de hívjam fel másnap és tényleges választ tudd adni. Így is történt . De elvitték. Nincs mese , gyorsabbak voltak.
Maradt a harmadik . Majd meglátjuk .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#128) thesound válasza Luck Dragon (#127) üzenetére


thesound
őstag

Az első egy cég árulta , semmiből sem akart engedni, mindent kötött a karóhoz , egyszerűen nevetségesek voltak . Így el is engedtük . - szvsz helyes döntés volt. Tapasztalat, hogy ha a telefonos "előszűrésnél" sem lehet belőlük konkrét kérdésre konkrét válaszokat kapni vagy "mindet kötött a karóhoz", akkor valami balekot vár.

Másodikat felhívtuk , mondta,hogy elvileg már megvannak rá a vevők , de hívjam fel másnap és tényleges választ tudd adni. Így is történt . De elvitték. Nincs mese , gyorsabbak voltak. - ha tetszett a hirdetés alapján -és nem találtok másikat- akkor a hirdetést mentsd el, sok ügylet meghiúsul a szerződéskötéskor (nem kap hitelt, végül olyan dolog kerül/kernülne a szerződésbe, amit egyik fél nem akar elfogadni...stb.).
Nagyon pörög az ingatlanpiac, mi is csúsztunk le ingatlanról, de ne hagyd, hogy bepörgessenek, hogy elviszik és hogy napi 20-an nézik meg... általában kamu.

Kitartás, remélem megtaláljátok a megfelelőt!

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#129) Luck Dragon válasza thesound (#128) üzenetére

Köszönöm :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#130) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Szüleim falusi vásrosban laktak nőttek fel
Nagy családi ház és azok nyűgjeivel.
Örültek hogy városi panelba költöznek a 80-as években
Én panelban születtem, nem kifejezés mennyire nem szerettem, semmi helyem nem volt.
Zajongni nem lehet, ha igen akkor téged zavarnak...(természetesen)

Lakni 1-2 ember tud de már a hangosabb ágydolgokat se nagyon mert füle van a falnak.
Kutya kizárt, meghülyül benne.

A panel csak lakni lehet élni nem, haza mész kaja fekvés munka kaja fekvés, semmi másra.
Nem lehet benne élni.

A sors fintora hogy a csok olyan szinte felverte az ingatlant 2016-től, hogy mire összejött a pénz, nem tudtam családi házat venni.
Megint panelban vagyok (és már az is kurva drága 20M a felújítás alatt 4 milliót ugrott fel az ára)...de ugyan azok a problémák mint gyerekkoromban.
Szűk, nincs életér, és el kell viselni a szomszédok furcsaságait.

Nekem is lenne jobb állásom napi 120-130km-ert kellene utazni (ideggyogyó M3)...képtelenség bevállalni napi 8-9óra még lájtos munka mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#131) Yaye


Yaye
őstag

Közel 15 éve, hogy Budapest belvárosából, társasházból vidékre költöztem, egy felújításra szoruló családi házba, 5 helyett 45 kilométerre az (akkori) munkahelyemtől. Életem egyik legjobb döntése volt.
Egyébként a kilométer egyáltalán semmit se számít. Az idő, az igen. 20 perccel tart(ott) tovább a munkába járás, mint a belvárosból. Simán, nagyon-nagyon simán megérte. Csend, béke, saját kert, nincs falszomszéd, garázs, pince, padlás, sok szoba, jó levegő, zöld. Priceless.
És ha már múlt idő.. Előszörre talán jó ötletnek tűnik munkahelyhez választani saját lakást, pár perc távolságra. Ha valakinek ez kell, akkor jó is, persze amennyiben az illető 100% biztos lehet benne, hogy a jelenlegi pozíciójában akar és fog is megöregedni. De ha nem, és messze még a nyugdíj, akkor előbb-utóbb jön egy munkahelyváltás, és már kezdheti is a lakáseladást, újlakás-keresést, költözködést. Aztán megint. És talán megint.

(#132) Elmör


Elmör
senior tag

Már régebbi ez az írás, de mivel nem is olyan régen költöztem saját házba gondoltam megírom hogyan látom én. 38 éves vagyok, egyedülálló, vidéki városban. Panelban laktunk egészen kiskorom óta, földszinten, de városközpontban, aztán a fősulis évekre elköltöztem megyeszékhelyre, szintén 3 év panelban, első emeletre, ezek után 2.5 év budapesti 10 emeletes panelban lakás következett a 4. emeleten, lift volt, de amikor tönkrement, na akkor határoztam el, hogy soha többet az életben nem megyek első emeletnél feljebb lakni. Cirka 25 évnyi panelban lakás volt ez és bár egyedül a pestivel volt gondom, azért tényleg mindenképp más mint házban. Persze attól is függ, hogy hol van és milyenek a lakók. A földszinti panelban aludtam a legjobban, igaz télen ott is fáztam a legjobban, de nyáron is az volt a legtovább hűs. A fázás dolog az nálam 22 fok alatt kezdődik, a melegem van pedig 26 foktól, ideálisnak én 22.5-23 fokot tartom állandónak, amiben el lehet üldögélni is akár a gép előtt, de nem is izzad meg az ember ha valamit csinálni kell (takarítás, teregetés, bútor összeszerelés stb.) A földszinti panelban egyedi számlálós, de távhős rendszer volt, tehát nappal adták a forróvizet a rendszerbe, akkor lehetett csavargatni a radiátoron a szabályzót, de este 10-kor lezárták és onnan csak hűlt ki a szoba egészen a hajnali 5 órás kezdésig. A gondom csak az volt, hogy én is kb akkor keltem és mentem dolgozni, tehát még a hidegben kellett kelni ki az ágyból. A másik 2 panelban érdekes módon olcsóbb is volt a fűtés és tudtak éjjel temperálni, tehát reggel nem 18-19 fok volt, viszont a pesti panelban volt középen szemétledobó és jópáran használták éjjel, imádtam arra ébredni, hogy valahogy pont a falnak csapódott vagy ha a mi szintünkön csapta le valaki az ajtaját, nem is értem, oda miért nem tette ki valaki közösképviselő vagy tudom is én, hogy este 9 után nem illik használni. A lakók mondjuk az én szintemen halkabb fajták voltak, de valaki mindig kiabált vagy bulit tartott, szóval volt velük gondom, ráadásul csak egyik irányba volt ablakom, nyáron nem lehetett szellőztetni, iszonyat volt klíma nélkül. A megyeszékhelyen a szemetes sajnos kint volt az utcán, így oda bizony mindig cipő, kabát (hidegben) fel és úgy, míg a saját panelban a szemetes sajnos pont az én falammal volt közös, igaz fél percen belül ismét bent voltam, de ha valaki a kuka tetejét felvágta, na azt meghallottam. Egyébként ott csak felettem volt közvetlen lakó, néha a kutya ugatott meg ha magassarkúban jött haza a csaj azt hallottam, de nem volt gáz, viszont nyáron az ablakom alatt megálltak beszélgetni meg felfelé kiabálni, na akkor egyszer anyáztam kifelé nagyot, egyszer pedig mivel visszaugatott vizet is borítottam rá, akkor megtanulta mi a rendje a dolgoknak. :DD A közösköltség a pestiben volt a legtöbb, ugye liftfelújítás, karbantartás, stb vitte a pénzt, aztán később a saját panelnál meg amikor kitalálták ,hogy kellene szigetelés újítás, akkor úgy hasba vágott, hogy lakásonként beszednek 140 ezret csak úgy és van rá max 3 hónapom. Na mindegy, 2011 után költöztem haza szüleimhez családi házba, ahol kapásból pozitívum, hogy volt kocsinak garázs, lett közben kutyájuk is, na meg max nyáron zavart a hajnalban ablak alatt elhaladó traktor, de csendes volt viszonylag. Legalábbis akkor még azt hittem. Az egyik szomszéd nagy szarkavaró volt, mai napig rühellem a palit, viszont ekkor már majdnem 30 éves voltam, elegem lett nekem is meg a szülőknek is a velük lakásból 3 év után, így a korábbi panelbe vissza tudtam költözni amikor tesóméknak is lett saját háza. Úgyhogy kb úgy jön ki a 25 év, hogy volt benne ez a 3 év megszakítás és szerencsére tavaly decemberben meg tudtam venni az első saját házamat, akkor költöztem végleg ki. Itt is van garázs, ráadásul van fészer is, jobban elférnek a dolgok, de abba nem gondoltam bele, hogy nagy lesz a hátsó telek nekem. Igaz a fűnyírás nem mindennapos dolog, de azért eléggé sok tud lenni a heti 3 óra fűnyírás önjáróssal is, főleg mivel részben fizikai munkát végzek és ugye magamra mosok, teregetek, porszívózok, mosogatok, néha főzök is, így nem érzem azt soha, hogy unatkozok. :)) Ami viszont ezzel a házzal szívás volt az a tél. Ismét fáztam, mivel egész novemberben szinte nem volt fűtve, jól kihűltek a falak és 2 kandallóval kellett kifűteni a festés, parkettázás után. Mondanom sem kell nagyot csalódtam a kandallóban, mivel szüleimnél cserépkályha volt és az tartotta reggelig rendesen a meleget, hát a kandalló max 3-4 órát, így főleg hétvégén keltem sokszor 12 fokban, hiába tettem rá éjfélkor és volt 24 fok, reggel 9-re ilyen brutálul lehűlt. Úgyhogy december 18 és február 4 között így jártam, igaz januárban vettem 2 infrapanelt, de azokkal sem nyertem sokat, ha 20 fokot tudtak csinálni akkor 26-ra kellett állítani és ette az áramot rendesen, így sokszor bennem volt, hogy eladom a francba a házat, kutyát is szerettem volna, de azzal foglalkozni kell és nincs rá időm, ráadásul nem tudom elvinni senkihez ha épp nem vagyok itthon 2 hétig, mert sem szüleim kutyája sem tesómék kutyája nem tűri meg a többi kutyát. Úgyhogy végül a légkondi lett a megoldás, de hiába rendeltem meg januárban, csak februárban lett beszerelve és aztán akkor eljött végre az állandó 22-23 fok. Nyáron nem igazán kellett használnom, pedig észak - déli fekvésű a ház, csak amikor már tényleg egy hete 30 fok felett volt akkor kapcsoltam be hűtésre. Végül nézzük a számokat. Én a házban villanyra fizetek a legtöbbet a légkondi miatt, 22 ezer Ft-ot havonta, de ebben benne van a villanybojler, tv, pc, lámpák, kávéfőző, mikró, mosógép, hajszárító, tehát minden. Gáz nincs bevezetve, vízre 2600Ft-ot fizetek havonta, szemétdíjra meg negyedévente 6000Ft-ot, amit sokallok, de sajnos 120 literes kukákkal kaptam a házat, 80 literesre lehetne csökkenteni, de akkor vegyek új kukákat is, így hagytam a fenébe, mert többe kerül a kuka, mint 2 év alatt a megtérülés. Ja internet van még, kemény 5000Ft a 200Mbites. Lakásokban általában télen 30-35 ezret fizettem fűtésre, nyáron 4-6000Ft környéke, igaz egyik panel sem volt új, tehát valószínűleg az újabbakban ez olcsóbb. Közösköltség 8-15 ezer között havonta, vízre kb mindenhol 2000-2500Ft-ot, szemétre csak 3000 körül, a net szintén 5000 volt kb, csak lassabb. A villanyszámla érdekes volt, mert ahol volt villanybojler ott 9000Ft havonta, ahol nem ott 8000Ft, de ott meg kellett külön gázáltalányt fizetni, valami 2000Ft-ot, de abban benne volt, hogy a sütő is mehetett amennyit csak akat a központi gázról. Máshol pedig palackos gázt használtam, ahogy most is, de a nagyobb palackból nekem 1 évben jó ha 3-szor kell cserélni, nem főzök minden nap, tehát összességében úgy néz ki a ház jobban megéri, igaz itt 52 négyzetméter a lakható rész, pedig a ház 70, csak ugye a garázst is beleszámolták és volt olyan lakás ami 74 négyzetméter volt, tehát lazán tudtam fogadni vendégeket, volt 3 szoba, itt csak kettő van. A szomszédok itt a legjobbak, pedig vannak gyerekek mégis nagyon ritkán hallok valamit, egy-egy nap nyomkodják a dudát a kocsiban játékból vagy valami hangosabb játékkal el vannak kint, de éjjel síri csönd van és nekem sem szóltak még, hogy hangosak voltunk, igaz 2 buli volt mindössze mióta itt lakok és azoknak is vége lett éjjel 1 előtt valamikor. Amit imádok a házban, hogy magaménak tudom jobban érezni, kimegyek hátra a fáskamrához, ott is van mindig meló, hátul 40 fa van, amiből jövőre már lehet pálinka is akár, elől szőlő van, azt pont holnap fogom leszedni, hogy lehessen belőle szőlőlé meg pálesz, vettem egy 6-os kiülős szettet, tudunk bográcsozni, grillezni, majd később lesz térkövezés elöl, akkor pedig az autómosást is meg tudom oldani. A kutya az 1 fájó pont, de egyelőre annyira még vagyok fiatal, hogy nyáron megyek erre-arra, szeretek kirándulni akár országon belül, akár külföldön és nem tudom össze egyeztetni sajnos, rossz gazdája meg végképp nem akarok lenni, így is túl sok kutyát visznek be a menhelyekre. :W

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.