Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) viraga


viraga
tag

1-2 gondolat a sztereotípiákon túl társasház kapcsán:

Kis társasházban egyáltalán nem biztos hogy van fizetett takarító, gondnok és közös képviselő. Sőt, néha nagy társasházban sincs, tudok erre is példát Bp és vidéken egyaránt. Az ok nagyon egyszerű: a külsős takarító az egyik legnagyobb tétel egy társasház üzemeltetésben, ha nincs, akkor vagy a lakók takarítanak felváltva, és ők húzzák ki a kukát ingyen, vagy 1-2 lakó vállalja némi pénzért (amíg vállalja, aztán egyszercsak megunja, és senki nem akarja csinálni). Ezt az apróságot a lakáshirdetők hajlamosak elfelejteni megemlíteni, érthető okokból... :D Érdemes rákérdezni. A közösen végzett (vagy inkább nem végzett) melók miatt lesznek persze jó kis konfliktusok a szomszédokkal.

Ilyen jellegű szolgáltató cégekből nincs túlkínálat, Bp-en ez állandó probléma. Ha túl kicsi a társasház azt nem akarja elvállalni közös képviselő, mert neki sok macera jut "kevés" bevételre az alacsony lakásszám miatt. Ha viszont nagyon sok a lakás, akkor semmi figyelem nem jut egy tulajra: bármilyen ügyes-bajos dolgod van, nehezen éred el a közös képviselőt, akit folyamatosan másik 19 szomszédod is nyaggat vmivel.

A fűtés és mérőórák társasban is lehetnek egyedik lakásonként, ekkor pontosan ugyanannyi macera, mint családiban: kéményseprő, készülék-karbantartás, óraleolvasás, diktálás, órahitelesítés, óracsere... Ha házközponti fűtés van, az nagy kényelem, amíg működik. Ha nem működik, akkor óriási szívás lehet, éveken keresztül tapasztaltam, el sem tudom képzelni mit csinálnak pl. a kisgyerekesek. Nem is működik és ráhatásod sincs. :( Ezen kívül az összes "nem az én gondom" közös dolog egy kicsit a te gondod is lesz társasházban, ha pl. a közös képviselő "haver" cége horror áron dolgozik vagy kókler, de te nem hívhatsz mást aki végre megjavítaná rendesen a kaputelefont vagy a liftet.

Gondnok: két megoldás szokott lenni: A) Lajosbácsi a földszint egyből, aki zsörtölődik ha szombaton este kéred meg hogy zárja el a vizet mert csőtörés van de cserébe tudja hol a pincekulcs, vagy B) külső szolgáltató a közös képviselőn keresztül, aki független, tehát akkor zaklatod lelkiismeret-furdalás nélkül amikor csak akarod, cserébe nem tudja melyik csapot kell elzárni, és szombaton este ő sem veszi fel a telefont helyszínre kijönni pedig végképp nem akar majd. :D

Szóval a közhiedelemmel ellentétben a társasház sem feltétlen = a "felteszem a lábam és nem az én gondom" életstílus. Ilyen szempontból talán legjobb a panel, de engem pl. eléggé irritál az óriási embertömeg, és az ezzel járó állandóan koszos falak, lift, szemétledobó, bűzölgő kukák...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.