Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tom5


Tom5
addikt

Nah ez az amire én soha nem leszek képes. :DDD :R

(#2) morcosharcos


morcosharcos
tag

Nem kis munka van benne, gratulálok hozzá.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#3) klambi


klambi
addikt

nem semmi, gratulálok!!!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4) Lewzke


Lewzke
őstag

Szép munka. Én egy EMU 0404 PCI kártyán akarok kondikat cserélni, illetve a kimeneti műveleti erősítőt.

(#5) capulet75


capulet75
addikt

Azta... :Y

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6) UnA


UnA
Korrektor

...de mi az a LOCITECH? :)

(#7) Onderon válasza UnA (#6) üzenetére


Onderon
senior tag

kici kínai akszentusz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Ramachandra válasza UnA (#6) üzenetére


Ramachandra
tag

Ez afféle Kínai névferdítés, hogy még rá lehessen ismerni az eredeti márkanévre. :D Köszi, kijavítottam.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#9) viktor82


viktor82
őstag

Nem semmi az biztos :Y

Meg kérdezhetem milyen hangkártyát ajánlasz a z5500-höz amivel tudom optikai kábellel használni a hangrendszert? :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10) ricshard444


ricshard444
veterán

Komoly :) Én személy szerint szeretem a Logitech hangzását,ha komolyabbatszeretnék elkezdenék építeni valami rendszert,de köszi a cikket szép munka :R Mellesleg a mélynyomó hangzása(is) nagyban függ a hangkártyától,eddig 3al próbáltam:
2ZS: Tompább brummogó hangzás
Xtrememusic: Nagyon sok mély,kis hangerőn mellbevág,nagyobb hangerőn össemosódik,falat bont
Xonar DX: Kis hangerőn kevesebb mély,de tiszta,nagy hangerőn nem mosódik egybe és mellbevág

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#11) Ramachandra válasza viktor82 (#9) üzenetére


Ramachandra
tag

Az SB Titanium-nak már van optikai kimenete, de egy-két régebbi típus is létezik amit láttam eBay-en. Nem biztos, hogy Magyarországon forgalomba kerültek.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#12) viktor82 válasza Ramachandra (#11) üzenetére


viktor82
őstag

Ezen a tipuson van és win7 is támogatott szerinted?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#13) ricshard444 válasza ricshard444 (#10) üzenetére


ricshard444
veterán

Jahm és persze digitálison,de úgy nagyon gagyi volt,tompa élettelen,halk,kb mint egy integrált hangkártyával.

Vannak dolgok...

(#14) Narasim


Narasim
aktív tag

sound blaster x-fi titaniummal használom a rendszert. az elkövető előző cikkében írt a módosításáról.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#15) Xmodule


Xmodule
őstag

nekem is ilyen rendszer van mondjuk nem pc hez hanem egy wd tv live -hoz van kötve. de nagyon komolyan szol teljesen meg vagyok vele legedve. pedig nem most vettem hanem meg amikor megjelent. szep munka amugy:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16) bzoley


bzoley
veterán

Azt hiszem, ennek nem fogok nekiállni, de grat hozzá. Bár sosem lehet tudni, mit hoz a jövő.
Egy ideje sajnos optikán keresztül hajtom, mert analógon kegyetlenül búg, mióta elszállt benne egy egyenirányító, pedig analógon meghajtva jobban szerettem a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#17) Xmodule válasza bzoley (#16) üzenetére


Xmodule
őstag

én eddig szentul meg voltam gyözödve, hogy optican jobb a hang minösége. de akkor ezek szerint jobb az egy kabeles RCA(S/PDIF)?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#18) ricshard444 válasza Xmodule (#17) üzenetére


ricshard444
veterán

Ugyanolyan,mert a hangfal dolgozik a hangkártya helyett,ha minőség javulást szeretnél akkor analóg valami jó hangkarival.

Vannak dolgok...

(#19) Xmodule válasza ricshard444 (#18) üzenetére


Xmodule
őstag

jo de a WD be nem tudok hangkartyat tenni:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) bzoley válasza Xmodule (#17) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, optikát azért használok(kényszerből), hogy ne legyen fizikai, ill. elektromos kapcsolat a gép, és az erősítő között. Xonar D2X-em van, analógon lényegesen jobb.

(#21) joecontra


joecontra
addikt

Le a kalappal. :)
Szép, alapos munka és az írás is jól összeszedett. :K

Üdv,
J

(#22) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Logitechekék csak néznek, hogy mit csináltál a szegény hangrendszerükkel :D

Bárcsak lenne ennyi időm és szaktudásom, én is eljátszanám ezt a Z-2300-zal, az én mod tudásom ott kimerült, hogy lecseréltem az eredeti szateliteket 2 db 2 utas hangfalra (Magnat Motion 110) és hozzá forrasztottam egy kábelt, aminek az egyik vége RCA, a másik hangfalkábel ami a szatelitekbe megy.

Grat

(#23) koxx


koxx
MODERÁTOR

Grat, szép meló. Én nem mernék nekiállni az enyémnek, de majd lehet felkeresem egy ismerősöm :)

(#24) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ötletes, de én egy ilyen cserénél inkább eladtam volna és vettem volna a JBL-ek mellé valami házimozi erősítőt. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#25) psyho85


psyho85
aktív tag

Azt tessék nekem megmagyarázni, hogy az egyenirányítás után létrejövő, lüktető egyenáramot simító pufferkondik hogyan szólnak bele a hangba? Elvileg elég egy 25%-os feszültség túlméretezés minél nagyobb kapacitással. Hogy ha a CapXon kimérve tudja azt, ami rá van írva, teszem azt 63V 10000uF, tehát szépen simít, akkor mégis mi különbség van? Nincs erről véletlen egy oszcillogramod?

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#26) Speeedfire válasza psyho85 (#25) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintem a táp nem nagyon szól bele a hangba, ha ki van simítva. Természetesen megfelelő CRC tagokkal.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27) psyho85 válasza Speeedfire (#26) üzenetére


psyho85
aktív tag

Igen, épp ezért gyanítom, hogy jelen esetben inkább a rendes simítás és hidegítés hozott ki némi pluszt. Akkor inkább úgy kérdezem, hogy egy, a ráírt kapacitást kimérve tudó nem high-end low ESR kondi és az ilyen audio gradek között mitől van különbség (természetesen most csak a puffer-kondikra gondolok)?

Szerk: és nem is a kondik között, hanem a hangba mi, hogyan szól bele. :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#28) Speeedfire válasza psyho85 (#27) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha jól tudom ezekben a kondikban mozgó alkatrészek vannak. High end ESR és sima ESR értékek közötti különbség...én ezeket már csak urban legendnek tartom.
Pár hobbi elektronikás összemért már ilyen drága cuccokat és vagy nem volt különbség, vagy meglepő módon az olcsóbb jobban teljesített.
Szerintem ezeknek a drága cuccoknak max a hang útjában lehetne változást érzékelni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Miért jobb az elko kondenzátor a ferroelektromos kerámiáknál?

(#30) echterion


echterion
nagyúr

Szép munka. :C Szrencsére én nem vagyok ilyen "vájtfülű", ezzel rengeteg gondtól szabadítom meg magam. Az eredet rendszer nekem bőven megfelel, évek óta azt használom.

**********

(#31) Angelo69


Angelo69
senior tag

Gratula az íráshoz. :)
Az a baj, hogy én nem vagyok annyira gyakorlott ebben, ezért nem mernék belevágni a kivitelezésbe. :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#32) Ramachandra válasza Speeedfire (#28) üzenetére


Ramachandra
tag

Nem gondolom, hogy a tápfeszültség simításában van a dolog megoldása vagy, hogy a noname Low ESR kondenzátorok le tudják körözni az audiograde kondenzátorokat a hangzás terén. Persze ha valki nem várja meg a szükséges beégési időt, esetleg nem megfelelő felszereléssel tesztelgeti ilyen (számomra igen furcsa :F ) végkövetkeztetésre is juthat. Az audiógrade kondenzátoroknak nincs annnyira érzékelhető hatása tápokban mint a jel utján, ennnek ellenére mégis halható a hatásuk. Oka kivitelezésben, anyagokban, rejlik. Habár kondenzátorok befolyása a hangzásra már régen ismert, csak az utóbbi néhány évben jutottak el oda, hogy mérhetővé tegyék. Az egyik "kedves" ismerős miután megtalálta ezt az írást nehezen de megbékélt a gondolattal.

Az, hogy megéri-e ezt a kis pluszt hangzásban amibe belekerül egy jó kérdés. A magafajtának igen :)

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#33) kromatika


kromatika
veterán

gratula,nagyon ügyes vagy.

(#34) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Te jó ég! Gratula! :R
Ahogy alkoholista szomszédom mondaná:

"te aztán rendesen belenyúltál" ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#35) vodkaboy22 válasza psyho85 (#25) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hehe ez engem is érdekel mer már lassan jó pár erölködőt építettem és tapasztalat, hogy oszcilloszkópon ha stabil terhelés mellett sincs "felharmonikus" a tápvonalban akkor az erősítőt aztán nem érdekli mivan elé kötve...
Én pl Hitano yamicron gyakorlatilag bármilyen kondit belerakok a tápba aztán mérem mit kapok a tervezett terhelés 110% mellett :P Ha van zaj akkor még 1 pár kondi vagy szűrés és nem lesz zaj.

De arra kivi lennék, hogy a jelútban lévő fóliakondi induktivitása miatt sokszor hallható fázistolással mivan ? :) Ja hogy sokan akkor már inkább minőségi kerámiát raknak :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#36) vodkaboy22 válasza Speeedfire (#26) üzenetére


vodkaboy22
addikt

CRC keveset szűr és ha nagy az R akkor sok fesz esik rajta CLC vagy regulálás az már valami :) Pl én amit most olyan CLC szűrést kap, hogy 5A terhelést tudjun és 40Hznél legyen a vágó frekije Számoljatok mennyi kondi lehet benne ha az 470 mikroH tekercsek vannak L tagként :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#37) vodkaboy22 válasza Speeedfire (#28) üzenetére


vodkaboy22
addikt

MOZGÓ alkatrész kondiban??? nono kérem nekem ilyet nem tanítottak elektronikai technológián. Max trimmer kondi az mozgó :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#38) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#36) üzenetére


vodkaboy22
addikt

javítás *
...amit most építek erősítő az olyan CLC szűrést kap...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39) balu72


balu72
tag

Valami azt súgja hogy jobban járok ha nem próbálom meg utánad csinálni! :U :D

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#40) Kleroo


Kleroo
veterán

Nagyon nagy respect, komoly munka. :R
Viszont egy kis probléma: Úgy lett volna mérvadó,ha az eredeti hangszórókkal hallgatjátok(csak nem dobta ki a tulaj). Nem hiszem,hogy Logitechéknél hülyék lennének. Amennyit tud az "eletronika",kb annyit tudhat a hangszóró is. Eredeti hangszórókkal lehet,hogy sokkal kisebb előrelépést hallottatok volna.
Szerintem ez túl komplikált,és nem éppen olcsó belenyúlás. A Logitechnek az a bája,hogy elérhető árú,kompakt,és jó. Akinek ennél több kell annak édeskevés lesz egy kis tuning,bármennyire is profi munka.

Én is "tuningoltam",annak is sok hatása volt. Kibéleltem egy erre a célra való anyaggal a kis tejfölösdobozokat. Meglepően jól lehetett hallani a javulást.

balu72 Egy régi minőségi Grundig bélését szedtem ki kidobás előtt. Nem igazán tudnám minek nevezni. Ilyen szivacs-rongy-filc mix :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#41) balu72 válasza Kleroo (#40) üzenetére


balu72
tag

Pontosan milyen anyagot raktál bele?

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#42) XtremLor válasza Kleroo (#40) üzenetére


XtremLor
őstag

Kibeleltem en is a z906-ot ugy hasznaltam 1 evig , hallható volt a kulonbseg, csodakat nem lehet varni, de javult az biztos, nekem volt csillapito gyapjum azt hasznaltam. A cikkben szereplo rendszert szivesen meghallgatnam, a tuning utan a kis jbl szateliteket hogyan tudja meghajtani.
Gratulalok Ramachandra nekem nincs eleg ver a pucamba hogy megprobaljak egy ilyen atalakitast. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#43) balu72 válasza Kleroo (#40) üzenetére


balu72
tag

Köszi,kipróbálom ! :R

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#44) aram01


aram01
nagyúr

gratulálok,nem semmi teljesítmény

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#45) Ygg válasza aram01 (#44) üzenetére


Ygg
senior tag

+1

(#46) Satyricon


Satyricon
addikt

Gratula! :C

Ha lenne mégegy mélynyomóm és ST-m(szatelitek már megvannak!) akkor tuti kipróbálnám én is! Plusz még az Xtreme Gamer Fatal1ty Pro-mat vagy az Elite Pro-mat is felturbozám! Na akkor milyen ütne a Z-5500 :Y

Szerk.: Jó annak, aki ért az ilyen modokhoz!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#47) F34R


F34R
nagyúr

Grat :)

Igaz szervbesen nem ide tartozik, de ilyen erositos hangfalba beepiett aktiv dolgot is tudsz kesziteni?
2 stereo doboznak ugy 50-50 wattra.

S ha igen akkor milyen alkateszek kellenek hozza?

(#48) aram01 válasza F34R (#47) üzenetére


aram01
nagyúr

és mennyibe kerül ? :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) McNamara


McNamara
Ármester

WOW!! Szép munka. Nekem max egy jobb hangkártya marad :)

(#50) Narasim


Narasim
aktív tag

ha valaki akar oszcillálni (én nem nagyon tudom, hogy az ilyesmi, hogy működik), akkor szívesen látom szerény hajlékomban nyíregyházán!
hogy mi mit simít meg mennyire, arra sem igazán tudnék mit mondani, sok helyen széthülyézik a szerzőt miatta, de engem az egészből annyi érdekel, hogy ÉG és FÖLD a különbség az eredeti és a módosított között hangzásban!!!

házimozi erősítő lehet jó lenne, de ahhoz már a kis jbl-ek lennének kevesek.

eredeti hangszórókat nem dobtam ki, de szintén ég és föld különbség a jbl-ek javára. innen indult ki az egész tuningmánia. kollégám hülyeségből megkérdezte, hogy kell-e nekem egy jbl scs 178 5.1-es rendszer. mondtam, hogy próbáljuk ki mit bír ha rákötöm a z5500-ra. másnap ki is fizettem.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.