Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#400) Tanisz


Tanisz
senior tag

Jó cikk, jó volt olvasni :)

Egyre többet dolgozom linuxon, főleg szervereken, ezekből is a RedHat alapokon: Oracle Linux, CentOS.
Egyre jobban kedvelem, ahogy megszokom a "sajátosságokat".
A vicces az, hogy egy Oracle 11gR2 EE/SE telepítést sem tudtam (grafikus úton) megcsinálni gond, heggesztés, mókolás nélkül :) Next,next-Finish nem ment zökkenőmentesen :)
Bár ez ugyanúgy igaz tud lenni, ha Win-re rakja az ember, ott is vannak vicces dolgok :)

Itthon is próbalkoztam linux distrókkal (Ubuntu, Arch, Mint....stb). De a grafikus felületük egyáltalán nem áll kézre, vagy mindig akadályokba ütköztem. Valahogy terminálból mindig mindent egyszerűbb volt megoldani, persze ahhoz meg tudni kell a parancsokat, nem túl "felhasználóbarát" :)

A munkám egy részét is ki tudná váltani (Eclipse, JAVA, php, Oracle, a C#ot nem), de akárhogy próbálkoztam, nem volt kényelmes, nem tudtam megszokni.
Lehet túlságosan hozzászoktam a Win sajátosságaihoz, fene tudja.

Mindegyik OP rendszer jó szerintem (mindenhol vannak gondok, persze), mindegyiket meg kell ismerni, meg kell tanulni használni :)

Szerintem hülyeség kijelenteni, hogy a Linux sz@r, vagy a Win fos :) Megszokás és kompromisszum, preferáltság kérdése mindegyik.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.