Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Én is kb. 1 éve álltam át teljesen WIn7-ről Xfce-s Linux Mint-re. Az akkor megjelent 16.04 10 percen belül 2x csontra kifagyasztotta a gépet közvetlenül a telepítés után így jegelve lett. Ez is ubuntu lts alapú, csomagok ugyanúgy felmennek rá.

Bár csak s775-ös gépem van, de a 2. legcombosabb procival (QX9650) bőven van benne kakaó, ezért az xfce talán nem indokolt, de egyszerűsége, gyorsasága megfogott. Nekem a használhatóság a fontos, pl. a jobb gombos teljes menü nagyon alap.

A fenti programokon túl, jól jöhet még egy equalizer (a mintben alapból nincs), én clipit-et használok vágólapkezelőnek, kódszerkesztőnek meg könnyűsúlyban: visual studio code (kicsit megmosolyogtató hogy egy microsoft progi most az egyik legjobb editor linuxon), nehézsúlyban meg vmelyik Jetbrains IDE. Szinte akármilyen fejlesztői feladatra jobb a linux, webesekre meg főleg.

Játékra is teljesen jó, a steam remekül megy, a kb. 300 játékomból 100 körüli menne linux alatt is, a maradéknál meg a másik partición maradt w7-re kell átváltani, amin csak steam + a biztonsági cuccok maradtak. CS:GO jól megy, de pl. a ETS2-ben nincs támogatás a force feedbackre (kormánynál) ami azért zavaró.

Nekem se hiányzik semennyire a windows, már-már kellemetlenül érzem magam windows alatt, pedig a 3.1 óta használtam. A 8-8.1-10 pedig sose járt a gépen (remélhetőleg nem is fog) :]

Go linux :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.