Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) -FreaK- válasza mckangi (#4699) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi. Akkor viszont neked lesz igazad és tényleg nem a betűjel számít, hanem a dátum. Így akkor viszont a korábbi vélemények a különböző verziókról nem feltétlen felelnek meg a valóságnak.
Na ezt majd az 1. hsz.-ben is meg kell fogalmazni valahogy.

(#4702) anti1966


anti1966
tag

Ezidáig S3-at használtam, nemrég vettem meg ezt a telefont.
T-Mobilos, tehát függő...ezt ugyanúgy lehet makkerolni mint az S3-at, vagy ez kötöttebb?
Nem akarom, hogy a garancia elvesszen róla, tehát valami köztes megoldás érdekelne.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#4703) DIEGO15 válasza anti1966 (#4702) üzenetére


DIEGO15
őstag

Sem a root, sem pedig a rom flashelés nem okoz garanciavesztést. Persze mindent ésszel!

(#4704) tomalbert válasza -FreaK- (#4701) üzenetére


tomalbert
tag

Én lehet nagyon hülye vagyok, vagy nem figyeltem eléggé, de a build-ből hogy állapítható meg a dátum?

(#4705) anti1966 válasza DIEGO15 (#4703) üzenetére


anti1966
tag

Köszönöm, van olyan oldal, mint a Samsung esetében, ahol friss romokat lehet találni?

(#4706) -FreaK- válasza tomalbert (#4704) üzenetére


-FreaK-
veterán

KVT49L.A1407974778
Ez úgy néz ki mintha a dátumot jelölné, bár igazából csak az első 4 karakterre lehet igaz ez az állítás, vagyis 2014. július

(#4707) mckangi válasza -FreaK- (#4701) üzenetére


mckangi
senior tag

Igen,sajna elég kaotikus ez az abc féle jelölés az lg rézéről.

Végül is a G3 két nagy csoportra oszlik.
A Koreai meg a "nemkoreai".Ami nem koreai az mind International-Global verzió.
Most itt ne keverjük össze a Koreai verziót (F400x) az ázsiai verzióval.(Az ázsiai verzió is international,global verzió)

Pont ez miatt is rossz az adott rom betűjel megjelölés szerintem.
Mivel minden nemkoreai (global) verziót is régiónként frissíti az lg,ezért van a betűjelek között is különbség.

A kdz felrakásakor nem változtatja meg a telefon régiókódját a frissen feltett kdz rom,ezért jönnek különböző betűjellel a frissítések,annak függvényében,hogy eredetileg hová , melyik régióba szánta a telefont az lg.

Mivel a szolgáltatók ritkábban frissítenek ezért van egy kis csúszás a legújabb független rom és a szolgáltatói romok között.

Ha megnézzük az én telefonomat ami független 32/3 SEA-Szingapúri verzió (international-global),ami távolságban viszonylag közel van koreához,akkor látszik is,hogy én már eleve v10B-vel vásároltam.
Ez már a feltöltött videómon is látszott,hogy nemigen volt lagg.
2014 .06.19 gyártás / 2014.06.28 forgalomba helyezés / 2014 07.18 vásárlás.

De ha megnézzük ezt a weboldalt
akkor látszik,hogy a revision szám,és a mellette levő dátum annál nagyobb,ahogy közeledünk koreához.

A suffix nevű oszlop meg a frissítés darabszámát jelöli.
Ha megnézzük pld a tajvani romot akkor az ottani i verzió a 9-ik.(hányadik is az i a nem magyar abc-ben ? 9?).
Tehát a tajvani g3-ra jött ki minden frissítés,minden kihagyás nélkül ota-n.

Konklúzió :
A kiadott betűjel és a táblázatban levő suffix nem mérvadó.!
A cikkszám alapján lehetne talán meghatározni melyik is a legfrissebb rom.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#4708) -FreaK- válasza mckangi (#4707) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen igazad van. A cikkszám alapján fogjuk tudni csak meghatározni. Viszont ezzel csak a hónap deríthető ki biztosan mert az utána lévő két számjegy már valami mást jelölhet. Kellene még valami pontosabb meghatározás is. Van egybként még valami revízió száma is egy rom-nak, amit most így hirtelen nem tudom hogy honnan deríthető ki, de XDA-n is írták, hogy változó az is.

(#4709) ithomas válasza mckangi (#4699) üzenetére


ithomas
őstag

Na én most megnéztem az OTA-s V10C-t, és NINCS beállítva a 60 fps (érzésre se látom hogy gyorsabb lenne mint a B)
Innentől kezdve számomra hatalmas katyvasz ez a build number meg verzió szám, mert akkor ezek szerint mégsem igaz, hogy a T-Mobiles-os V10C a global V10I-nek felelne meg .. :(

Real eyes realize real lies!

(#4710) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Tegnap éjjel feltettem pár romot hogy megnézem a cikszámot. Van olyan v10i rom ami cikszám szerint 1406 tehát ezek szerint júniusi, SEA v10i pedig 1408. Mindkettő i, a különbség az hogy a SEA rev. 5.

[ Szerkesztve ]

(#4711) -FreaK- válasza ithomas (#4709) üzenetére


-FreaK-
veterán

Lehet hogy az a C még a többi H-nak felel csak meg és korább készült. De tény, hogy marha nagy a katyvasz így.

(#4710) DonLaca@: az rev. szám lehet hogy mévvadó, vagyis így a betűjellel együtt. Vagy még inkább a dátummal is együtt :) hol lehet megnézni a revízió számot?

(#4712) ithomas válasza -FreaK- (#4711) üzenetére


ithomas
őstag

A V10H-nál nincs bekapcsolva a fix 60 fps paraméter?
Mert ha ott be van, akkor ez a V10C még annál is régebbi lehet...

Real eyes realize real lies!

(#4713) DonLaca@ válasza -FreaK- (#4711) üzenetére


DonLaca@
senior tag

mckangi (#4707) hozzászólásában belinkelte az oldalt.

(#4714) -FreaK- válasza DonLaca@ (#4713) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igaz, köszi, most hogy látom jutott eszembe hogy már néztem régebben.

Van már rev 00_09 is, én valszeg este felteszek egy ilyet, ha minden igaz, ez kellene a legújabb legyen:
Taiwan D855 ATWN 10i 00_9 2014/8/29

(#4712) ithomas: most nem tudni hogy melyik H-ban, mert ugye az még önmagában nem sokat jelent. Viszont elvileg a válasz nem :)
Először a J test leak-ben volt ez alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#4715) DonLaca@ válasza -FreaK- (#4714) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Én is a rev 9-es romot akartam letölteni de nem találtam sehol. Így maradt a SEA.

(#4716) Bossi válasza -FreaK- (#4714) üzenetére


Bossi
őstag

Nekem V10H-216-30 KVT49L.A1407214586 van fent fix. 60FPS az beállítás

(#4717) -FreaK- válasza Bossi (#4716) üzenetére


-FreaK-
veterán

Akkor ez is alátámasztja, hogy a betűjel mit sem jelent, köszi!

Más:
Ezt meg tudná nézni valaki, hogy helytálló-e?

Qi vezeték nélküli töltés (Csak a D855, F400, F460-as modelleknél)

Folyamatosan finomítom a leendő 1. HSZ.-t, már benne vannak az ismert hibák is, szóljatok ha valamit máshogy kéne írni!

(#4718) k5.20 válasza -FreaK- (#4717) üzenetére


k5.20
senior tag

Pl.ezt a mondatot:
"nehezen észrevehető, de nagyon készüléket érinthet."

Javaslom:
nehezen észrevehető, több készüléket...

csak ne a "nagyon sok készüléket" legyen...(mert nem lenne igaz)

(#4719) FókuszPók


FókuszPók
tag

A fix 60fps dolgot hol lehet lecsekkolni?

Lakatos Gedeon Gusztáv Három - 16LibaMáj - Westel - Sárgaréz

(#4720) FókuszPók válasza FókuszPók (#4719) üzenetére


FókuszPók
tag

Közben megtaláltam, viszont akkor most mi is van? (10h)

Lakatos Gedeon Gusztáv Három - 16LibaMáj - Westel - Sárgaréz

(#4721) Grawens


Grawens
senior tag

Vajon mi köze van a fiók szinkronizálásának a zárképernyőn megjelenő időjárás animációhoz? :U
Ha kikapcsolom a szinkronizálást, nem jelenik meg animáció (jelenleg esőcseppek), ha viszont visszakapcsolom, egyből működik.

[ Szerkesztve ]

(#4722) jacis válasza FókuszPók (#4720) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez mi?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4723) FókuszPók válasza jacis (#4722) üzenetére


FókuszPók
tag

Hát ez az, alapból nem volt ott semmi, akkor ezt szabadon módosíthatom, vagy zárolt?

Lakatos Gedeon Gusztáv Három - 16LibaMáj - Westel - Sárgaréz

(#4724) jacis válasza FókuszPók (#4723) üzenetére


jacis
nagyúr

De ezzel mit állítasz?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4725) DJ. Ru$y válasza Grawens (#4721) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak akkor szinkronizál az időjárás widget, ha a szinkronizálás be van nyomva, ha nincs, akkor nincs "friss információja" így nem animál, mert nem tudja milyen az idő.

Amúgy nekem alapból nem működik, mert nem GPS pozíció alapján van a helyzetem, hanem hozzáadtam a lakhelyem, de ha azt hozzáadnám a zárolt képernyőhöz azt írja, hogy már létező város, szóval nem működik... :D :(((

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4726) -FreaK- válasza k5.20 (#4718) üzenetére


-FreaK-
veterán

Javítottam, köszönöm!

Más:
Ő azt írja hogy az összes fájl azonos egy betűjel verzióban, vagyis az összesnek amit eddig néztek egyezett az md5 hash-e. Mindegy hogy leak vagy hivatalos J, egyformák. Ugyan így az i, H stb..

(#4727) FókuszPók válasza jacis (#4724) üzenetére


FókuszPók
tag

---> #3183 ...elvileg a képernyő frissítését, mely a lagolásra és a fogyasztásra is lehet hatással, pontosan nem tudom, hátha valaki kompetensebb ebben :)

Lakatos Gedeon Gusztáv Három - 16LibaMáj - Westel - Sárgaréz

(#4728) -FreaK- válasza FókuszPók (#4727) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem is a laggolásra hanem inkább a kezelőfelület simaságára van hatással és persze az aksira.
Ahogy írtam is a linkelt hsz.-ben, annyit csinál, hogy ha engedélyezve van akkor folyamatosan változtatja a kezelőfelület fps-ét aksi kímélés céljából, ha kikapcsolod, akkor a fixen beállított értéken tartja.

Ezekkel mind egybe esett amit a J verzióval tapasztaltam, vagyis hogy a korábbiaknál picit simább a felület, viszont kicsivel több aksit is eszik.

(#4729) mckangi


mckangi
senior tag

Akinek volt térerő gondja és visszavitte a szervízbe,sikerült szervízben megoldani a problémát ?

Poco F3

(#4730) -FreaK- válasza mckangi (#4729) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem van gondom vele, de az elmúlt pénteken/szombaton sem vittem be gariba még sajna, másról meg nem tudok hogy beadta már. Talán ezen a pénteken már ráveszem magam.

(#4731) jacis válasza -FreaK- (#4730) üzenetére


jacis
nagyúr

Mi vele pontosan a gond?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4732) Bossi válasza jacis (#4731) üzenetére


Bossi
őstag

Ingadozik a térerő sőt néha teljesen elmegy...
ezt az akkumulátor használaton belül, a telefon készenlétnél, jel nélküli időben látni is %-os értékben...

[ Szerkesztve ]

(#4733) DIEGO15 válasza Bossi (#4732) üzenetére


DIEGO15
őstag

Ez azért érdekes mert én panelben lakom a betondzsungel közepén (vidék), és a munkahelyem is egy hatalmas vasbeton ...kupac, ennek ellenére nincs térerőproblémám, sőt összehasonlítva más készülékekkel egy picivel jobb is.

(#4734) mckangi válasza DIEGO15 (#4733) üzenetére


mckangi
senior tag

Telekomos vagy?

Poco F3

(#4735) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Már többször beszéltünk a térerő problémáról korábban.

(#4733) DIEGO15: semmi érdekes nincs benne, a tiéd nem hibás példány, ennyi :)

(#4736) DIEGO15 válasza mckangi (#4734) üzenetére


DIEGO15
őstag

Igen telekom. Azt hitten egy tervezési hiba. :-)

(#4737) jacis válasza Bossi (#4732) üzenetére


jacis
nagyúr

Én vodás vagyok és nem tapasztaltam még eddig ilyet. Hála az égnek engem eddig minden ilyen bajság elkerült.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4738) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Ázsiai G3-ra már elérhető az L rom abban pont a térerő problémán javítottak. Lehet érdemes lenne megvárnod amíg hozzánk is megérkezik a frissítés.
Az én telefonom a 2G hálózatot atom stabilan tartja az LTE viszont sok helyen szinte használhatatlan.
Állok egy helyben és 4-0 között ingázik a térerő.

(#4739) -FreaK- válasza DonLaca@ (#4738) üzenetére


-FreaK-
veterán

Megvárom, de nem hiszem hogy ez szoftveres probléma. Ha a készülék alját fogod akkor megy el igazán, ez érintkezési hibát jelent. De áttárgyaltuk ezt már korábban ha visszaolvasol.

(#4740) mckangi válasza jacis (#4737) üzenetére


mckangi
senior tag

Vodás és telenoros kártyával stabil a térerő ikon.Max a beállításokon belül látszik az értékeken,hogy van egy kis minimális ingadozás.

Poco F3

(#4741) mckangi válasza DonLaca@ (#4738) üzenetére


mckangi
senior tag

Hol érhető el az L rom ?

Poco F3

(#4742) DonLaca@ válasza -FreaK- (#4739) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Most próbálgattam ha alul körbefogom a telefont még a wi-fi jel is lemegy egy csíkot. :DDD Lehető legrosszabb helyre tették az antennát.

(#4741) mckangi
Ázsiai verzióra F400-ra. D855-re még nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#4743) mckangi válasza DonLaca@ (#4742) üzenetére


mckangi
senior tag

Azon gondolkoztam,ha lenne itthon egy normális műszerész csavarhúzó,akkor lekapnám az alsó takaró lemezt.
Legalul van az antenna,egy kis vékony nyák.Ott lehet valami kis pár tized milliméter eltérés az érintkezőhöz,vagyis nem érnek össze rendesen.
Szerintem még garivesztéssel sem járna.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#4744) jacis válasza DonLaca@ (#4742) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is megnéztem. Mind a kettő fullon volt és tényleg lement min d a kettő egy csíkot :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4745) Rx válasza Bossi (#4732) üzenetére


Rx
aktív tag

Megnéztem én is, nálam 18% a Jel nélküli idő (Idő be: 1d 7h14m).
Az igazság az, hogy a munkahelyemen a telenor és a tmobil is gyengélkedik a térerővel, egyedül a vodafone ami itt használható bárhol.

Otthon nem vettem észre, hogy le dobálna a hálózatról....
Akinek ilyen hibája van annak hány % a jel nélküli idő?

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#4746) DonLaca@ válasza Rx (#4745) üzenetére


DonLaca@
senior tag

2G 0% stabilan tartja a jelet szinte mindig maximumon. 3G/4G 1-2% szokott lenni. Viszont maximumon soha nincs a térerő.

(#4747) -FreaK- válasza Rx (#4745) üzenetére


-FreaK-
veterán

12h 4m 43s Bekapcsolt idő mellet 11% jel nélküli időm van. Nekem főleg otthon rossz a helyzet, itt melóban van jelerősítő, de ha kézbe veszem alul fogva, a 4-ről most esett le 2-re rögtön.

Otthon meg kb. amint kézbe veszem eldobja.

(#4748) mckangi


mckangi
senior tag

Ezért kellene tudni,hogy az lg tudja-e ezt javítani ?
Most lehet,hogy az összeszerelés minősége a rossz vagy szimplán alul van méretezve az antenna?
Az,hogy rossz helyen van,az nyilvánvaló.

Poco F3

(#4749) -FreaK- válasza mckangi (#4748) üzenetére


-FreaK-
veterán

Elvileg az előbbi kell legyen, mert ha alul lenne méretezve akkor mindenkinél jelentkezne, nem csak 1-2 embernél. Az még kérdés, hogy meg tudják-e csinálni gariba, az akkor fog kiderülni ha végre beadom gariba a telómat :)

(#4750) Grawens válasza DJ. Ru$y (#4725) üzenetére


Grawens
senior tag

Igen valóban. Köszönöm! ;)

Viszont ami újfent érdekes. Asszonypajtás a kezébe vette, majd rávetette magát az FM rádio-ra (mert ugye ki más hallgatná ezeket a fos adókat?) majd pár perc után azt mondja: " te! ez nagyon szarul szól ". Bepattintom a fülest és valóban. Csak mono-ban hajlandó megmukkanni. :U
Nem mintha zavarna, mert amúgy is a Digitally Imported-et használom, de ez egy újabb mínusz. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.