Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) szirtizsiraf válasza cappa72 (#6548) üzenetére


szirtizsiraf
csendes tag

Hali,
Most fut a zip-ed és kérdi, hogy mentse-e az nvram-ot, meg az IMEI-t? Gondolm kellene nem?

(#6552) cappa72 válasza szirtizsiraf (#6551) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mindenkepp mentsd amit lehet.

A cwm egyebkent nem teljes rendszermentes, de az nvram mindenkepp kell

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6553) szirtizsiraf válasza cappa72 (#6552) üzenetére


szirtizsiraf
csendes tag

Köszi , ez összejött. Már be vagyok bootolva rendesen :) :R . Rákaptam a ROM csere ízére. Van másik ROM , amit ehelyett javasolnál?

(#6554) cappa72 válasza szirtizsiraf (#6553) üzenetére


cappa72
nagyúr

A needrom.com oldalon sok romot talalsz.
Errol a master-rom-tester Vegyszer kolléga tudna mesélni.
No meg kinek mi tetszik.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6555) janaman01


janaman01
addikt

ha már itt tartunk, akkor melyikek azok a romok, amik a gyárira épülnek, vagy épp a gyáriból lett csinálva...gondolok itt kinézetre stb ? ( vegyszer kolléga ? :) :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6556) vegyszer válasza janaman01 (#6555) üzenetére


vegyszer
addikt

Az osztráksajt féle fordított, az infrared féle (nem 4.2-es), és a litery féle biztos a gyárira épül. épp ezért max egy boot után 2-3 napot volt fent kb az összes rom összes verziója.

Én a stock felületet kedvelem. Ez van. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6557) janaman01 válasza vegyszer (#6556) üzenetére


janaman01
addikt

köszi a tippeket, na majd ha lezavartuk a karácsonyozást , nekiállok :) igazából nekem meg pont az jön be, hogy nem ilyen ics , meg bean felületű...már marhára unom azokat, az összes telóm olyan volt....izlések és pofonok ...:)

ezt is azért akarom most cserélni, mert a proximity szenzorral küzdök....hátha a rom csere megoldja a problémát....
jelenség : elkezdek telefonálni ( még kezembe a teló) egyből elsötétül a kijelző, viszont ha letakarom 1-2 másodpercig és elengedem akkor már tökéletesen müködik...van hogy elö sem jön a probléma....factory modban 100 ból százszor jól müködik a tesztnél.....

nade várjál már...a stock felület , allatt mit értesz ? az nem az eredeti lenne?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6558) beg


beg
veterán

KKÜK
(Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok) Meg sztrájkoló vak vámosokat és főzött 4.4-ben gazdag új évet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6559) Švejk válasza beg (#6558) üzenetére


Švejk
őstag

:C

(#6560) janaman01 válasza beg (#6558) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi a jókivánságokat :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6561) cappa72 válasza beg (#6558) üzenetére


cappa72
nagyúr

Minden Kedves Klubbtársnak Boldog Karácsonyt!
Ne legyen szükség Flashtool-ra, CWM-re, TWRP-re, ROM cserére...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6562) janaman01 válasza cappa72 (#6561) üzenetére


janaman01
addikt

köszi viszont neked is, viszont ha mégis kellenek, én azért (és szerintem, a többiek) örülök, hogy ebben a témában, van egy pár koponya, aki megoldja a komolyabb problémáinkat, nem akarok ujjal mutogatni, :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6563) szirtizsiraf válasza cappa72 (#6554) üzenetére


szirtizsiraf
csendes tag

Most nézem, hogy ez a lehető legfrissebb ROM-od. Nekem megfelel ez így is. Van olyan feature amiről már kiderült, hogy valami javítás is kellene? Hirtelen az FM rádiót találtam, amihez a ROM-od alapján kellene füllhallgató antenna gyanánt, de a gyárihoz még az sem kell. Van még valami ilyen ismert "bug" a az 5.3 ROM-odban?

(#6564) hati válasza szirtizsiraf (#6563) üzenetére


hati
addikt

Nekem nem kapcsolja be a hívásnál a rezgést. A profile scheduler bekapcsolja, így kerülő megoldásnak jó.

(#6565) vegyszer válasza szirtizsiraf (#6563) üzenetére


vegyszer
addikt

Van fm rádió csere zip. Azzal megy füles nélkül is (minden más) Cappa72 romon a rádió. Szerintem itt is működik, de bevallom, hogy nem teszteltem.

Lelőhelye: itt

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6566) vegyszer válasza cappa72 (#6561) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha bootlop, tapi inverzió, félre flashelés mentes évet kívántál volna érteném. De így...
;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6567) Mercutio_ válasza vegyszer (#6566) üzenetére


Mercutio_
félisten

Karácsonykor mindenki hajlamos a túlzásokra :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6568) szirtizsiraf


szirtizsiraf
csendes tag

Kínai (Tmallbox-os) garanciális javítás tapasztalatokat szeretnék megosztani veletek.
Röviden: működik, időbe tellik
Hosszabban: Augsztusban vettem és kaptam meg az A820-amat Tmallbox-tól. Linerty ROM-mal jött. A forum leírások alapján úgy döntöttem
átparticionálom (ROM csere nem volt). Gyönyörűen működött egy darabig, egyszer csak hirtelen az LCD bedöglött. Csak egy bal oldali
kb 1 cm-es sáv volt látható. Tekinve, hogy átparticionáltam és ez gari vesztést is eredményzhet, a fórumhoz fordultam tanácsért. Cappa
javaslata az volt , hogy flasheljem vissza a Linerty ROM-ot. Tekintve, hogy a képernyőn nem sok mindent láttam, nem mertem meglépni.
Ehelyett mindössze csináltam egy Wipe/Factory resetet bízva abban, hogy legalább fontos jelszavaimat nem tudják majd elolvasni Kínában.
Tmallbox-ot nagyon nehéz volt elérni, pont ebben az időben volt az akkumulátor mizéria, és mindenki azzal zargatta Justint, hogy mikor adja
fel a kacatját. Írtam mail-t a homepage-ükön az eredeti rendelésemhez, semmi válasz. Írtam mailt a homepage-ükön az általános kérdések menüben.
Semmi válasz. Skype-on nyomtam neki szöveget. Semmi válasz. Végül kértem Justin-t vegyen fel Skype partnerlistában, de bemutatkozásként
jeleztem garanciás problémámat. Ez hatott, és néhány kérdés után Justin tolta a kínai Shenzen városi címét, ahová a telóm kellett
küldenem. Kérte, hogy a telót csupaszon, doboz nélkül, akku nélkül küdjem. Így könnyű lett a cucc és 1995 Ft-ért elsőbbségi ajánlott
levélként (tracking számmal) ment vissza a cucc kínába. Nov 4-én adtam fel. Utána írta Justin, hogy küldi a telót a Lenovonak javításra.
Dec 23-már ismét a kezemben volt a teló-javítva, de már HoloDark ROM-mal.

(#6569) vegyszer


vegyszer
addikt

Tudom off topic, de csak 179$ a Lenovo S650

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6570) BaginZe válasza szirtizsiraf (#6568) üzenetére


BaginZe
tag

Masfel honap teljesen jo. Minidealnek 06.11.-en kuldve, 08.29.-en erkezett vissza.

(#6571) hati válasza vegyszer (#6569) üzenetére


hati
addikt

Erre is van magyar custom rom?

(#6572) vegyszer válasza hati (#6571) üzenetére


vegyszer
addikt

ez eleve egy MIUI szerű rommal jön ki.
miért kéne pluszban főzött rom rá?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6573) EG0 válasza vegyszer (#6569) üzenetére


EG0
aktív tag

Pandán is csak 186 dollár már egy ideje, szépen lement 200 felettről.

(#6574) vegyszer válasza EG0 (#6573) üzenetére


vegyszer
addikt

Én még a 210$ körüli áron figyeltem fel rá, és ahhoz képest jónak tűnt a 179$, persze így már más a leányzó fekvése...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6575) hati válasza vegyszer (#6572) üzenetére


hati
addikt

Úgy értettem, hogy ugye, nem egy kínai-angol, play nélküli teló?

(#6576) vegyszer válasza hati (#6575) üzenetére


vegyszer
addikt

Én egy 4.2 Viber, vagy milyen MIUI szerű romot tettem erre az A820-ra fel. Jelentem, az volt az egyetlen fordított MIUI az eddigi prsxisomban. De hogy a moddoló követte e el, vagy alapból tudta, az jó kérdés. Play volt benne. Az biztos.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6577) mgy


mgy
senior tag

Mennyit érhet szerintetek egy háromhónapos lila 820-as. Van hozzá egy piros nilkin tok is, meg nyilván az összes gyári fisz-fasz.
Eladni szeretném, nem hirdetgetni...

(#6578) vegyszer válasza mgy (#6577) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem egy sört megér! ;]

Miért válsz meg tőle?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6579) Viktor0610 válasza mgy (#6577) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha fehér lenne és S820, átvenném. :D

Samsung Galaxy A54

(#6580) Arburgnagyúr


Arburgnagyúr
csendes tag

Sziasztok!

Elszállt az akksi a bnőm a820ban, esetleg lenne valamelyikőtöknek egy eladó akksija? Mert amire Kínából ideér az év ezen időszakában, addigra megunom az életem. :(

Üdv!

(#6581) Mercutio_ válasza mgy (#6577) üzenetére


Mercutio_
félisten

Karácsony után szinte senkinek nincs pénze :( én első körben a vételár X USD árfolyam árral próbálkoznék, max beleírnám, hogy 3 nap licit, aki addig a legtöbbet ráígér a kezdő árra az viheti :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6582) mgy


mgy
senior tag

Kösz a válaszokat! Meghirdetem 36-ért tokkal együtt, aztán meglátjuk. Sokat nem akarok vele pöcsölni.
---
Nekem nem jött be a hangminősége, engem sem értenek a másik végén, én se mindig értem a beszélőt. Jó, hogy mindent lehetne az mtktoolsal állítani, de így dokumentálatlanul valahogy nemgyerebe. Asszem öreg vagyok már az ilyesmi faragásokhoz.
Kicsit finomabb, kiforrottabb telót szeretnék. Nyilván sokszor ennyibe fog kerülni, ár/értékben ezekkel a kínaiakkal nehéz versenyezni. Hát feltöröm a malacperselyt, s lépek egyet. Vagy inkább ötöt. :D

(#6583) vegyszer válasza Arburgnagyúr (#6580) üzenetére


vegyszer
addikt

Ment pü

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6584) Mercutio_ válasza mgy (#6582) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen szolgáltatós sim-mel használod? Ja és 3G/2G?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6585) mgy válasza Mercutio_ (#6584) üzenetére


mgy
senior tag

Vodafon, Té, osztrák A1. Amúgy épp a Voda "vidéki" 900-as 3g miatt esett erre a készülékre a választás anno.
És persze 3g, meló miatt ez is szempont.
Szerintem az első 100-ban voltam itthon, akinek volt HSDPA modeme, már akkor is számított, hogy bárhol-bármikor legyen netem. A svéd kollégák csak lestek, mit csinál ez a távolkeleteurópai csóka azzal a nagy rózsaszín pcmcia kártyával... :D

[ Szerkesztve ]

(#6586) janaman01


janaman01
addikt

szakik...a gyári romban hogy lehetne megoldani az akku %os kijelzését ? a graviti nem oldja meg....van rá lehetőség ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6587) janaman01


janaman01
addikt

vegyszer kolegga , egyébként az uj 2.8.4 es gravity már leveszi a térerő előtti G/3G jelzést a gyáriban..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6588) Minstrel


Minstrel
senior tag

Arra van valami megoldás, hogy MX Player-el legyen hang H/W módban is?

(#6589) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki közületek a "Lenovo A820 JB 4.2.2 Sniperok163" ROM-ot? [link]

Esetleg tudnátok ajánlani egy stabil Android 4.2-es ROM-ot?

Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#6590) beg válasza ZSOOLT2 (#6589) üzenetére


beg
veterán

Fórum szerint nincs benne kamera autofókusz és su binary. De mindkettő már orvosolható. Én chiptune 4.2.2-t kedvelem, ízlések és pofonok.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6591) vegyszer válasza Minstrel (#6588) üzenetére


vegyszer
addikt

a kodeck pack mellett lesz
(neon)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6592) Minstrel válasza vegyszer (#6591) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszi! Ezt még sose tettem fel, azt hittem nekünk a sima ARMv7 kell.

(#6593) vegyszer válasza ZSOOLT2 (#6589) üzenetére


vegyszer
addikt

Valóban recoveryből kell feltenni a SuperSU-t, de ez nem olyan komoly gond, van pár ilyen rom.
Ellenben az, hogy a build.rop fájlban nem Lenovo A820, hanem csak A820 szerepel, több programnak is azt mondja, hogy így nem települhet, mert nincs a kompatibilitási listán, Pl Google+, Raiffeisen bank mobil alkalmazása, QR droid, nemely GPS tester, stb

Az alap ígéretes, mert multi user rom lenne (de ez bugzik is benne sajnos), mint a táblák esetén, és az egyik a kevés olyan 4.2 romok közül, ami elindul azután is, hogy a 2,77GB (meteos) partícionálás utáni telepítést követően a 14MB-os belső SD kártya tiltásra kerül.

Nekem az AF hiánya azért sok volt... Az nem zavar, ha elállítódik a kijelző színe egy rebootig, de azért ez nekem sok volt. Egyébként egy nagyon jó minimalista rom, mintha 250MB körül lenne...

Legóztam a bulid.prop megfelelő szerkesztésével, de nem vezetett eredményre

Az aláírásomban ott az általam preferált 4.2 rom neve, de ha itt rákeresel az RC1 szóra, letöltési link is jön mellé, majd az RC2 után a frissítés is meglesz
Jó stabil, (mp3 miatt egy lib fájlt cserélni kell, és megy gond nélkül, két kamera, és galéria app van benne, az egyik 4.2, a másik 4.1 alapú. Az első nem cseszi el a kijelző fehéregyensúlyát, de olykor szobában sötétebb képet produkál, míg a másik nem, cserébe eltolja... )

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6594) ZSOOLT2 válasza vegyszer (#6593) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Ezek a ROM-ok közvetlenül CWM-ből telepíthetőek, ha jól értelmezem, felrakom az RC1-et, majd az RC2-t, és rákeresek az OTA frissítésekre?

(#6595) DJGABI válasza ZSOOLT2 (#6589) üzenetére


DJGABI
addikt

kamera jó valamelyik 4.2-esben? mármint stock (lenovo) rom féle jó (sötétebb helyeken is tud képet készíteni)?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6596) vegyszer válasza DJGABI (#6595) üzenetére


vegyszer
addikt

a stocsk kamera jó, nem sötét, csak eltolja a megelenített színeket
a 4.2 körkamera nem teszi, de olykor sötét.

igen, rc1.zip, majd az rc2 frissítés, a recoveryből, és kész

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6597) ZSOOLT2 válasza vegyszer (#6596) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Köszönöm a segítséget, amint feltöltött a telefon, kipróbálom :)

(#6598) Mihókjól


Mihókjól
csendes tag

Sziasztok!

Volt-e valakinek olyan gondja, hogy bekapcsolt GPS mellett a rendszer teleszemetelte a \data\misc mappát gpsdebug.log.xxx..xxx fájlokkal (az xxx..xxx az időbélyeg)?
Ha a GPS-t kikapcsolom, természetesen nem készülnek ezek a fájlok.
Azért gond ez, mert igen gyorsan teleszalad tárhely. Van ezek között a fájlok között pár kilobájtos is, de van ami több megás.
Szóval a végső kérdés az az, hogy mi lehet az oka ennek? Én állítottam át valamit, amit nem kellett volna?

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#6599) cappa72 válasza Mihókjól (#6598) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elérhető a CWM recovery 6.0.4.4 recovery A820-ra portolva, az eredeti carliv@xda munkája ZTE V967s-re készítve.
[link]
md5sum 22c6d8b2073f72d3d4417e6e92b2971b

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6600) beg válasza Mihókjól (#6598) üzenetére


beg
veterán

Gps logolást nem kapcsoltad be mobile uncle toolsban? Vagy abban az alkalmazásban amivel navigálsz?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.