Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) cappa72 válasza zsepii (#6050) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szkripttel visszatudom állítani?
Persze.
Simán.
CWM-be belépsz, elindítod a szkriptet.
Lefut, utána factory reset.
Aztán belső sd engedélyező szkript.

Ha ekkor bootloop-ba kerül, akkor lehet szükség még egy CWM-ből indított factory reset-re, vagy rom újratelepítésre (még nem volt időm mindent kitesztelni alaposan).

Ha a CP 5.3-at ki akarom próbálni vissza kell állítanom a particionálást, vagy ráengedhetem a CP 5.3-at?
Nem kell.
Azonban az átparticionálást nem veszi észre, ha nem szkripttel csináltad, hanem Meteos-szal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6052) Dexxter182 válasza cappa72 (#6047) üzenetére


Dexxter182
tag

Őőő akkor most mi a teendő? :) re-install? :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#6053) zsepii válasza cappa72 (#6051) üzenetére


zsepii
tag

Köszi!

Már csak egy kérdés: Az általad említett szkripteket hol tudom letölteni?

(#6054) cappa72 válasza zsepii (#6053) üzenetére


cappa72
nagyúr

Imhol vala: partíció visszaállító gyári partíckiókiosztásra
Az eredeti vold.fstab, gyári partíciók értelmezésére itt található. Úgy is lehet fogalmazni, hogy belső SD engedélyező.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6055) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Megjött a telefonom. Egy gond van csak vele: véletlen A820T-t küldtek, nem A820-at. Tudom, hogy ez nem tud itthoni 3G-t. Amúgy minden más (pl. rom) használható rajta, ami az A820-hoz van?

(#6056) cappa72 válasza peter9228 (#6055) üzenetére


cappa72
nagyúr

NEM!!!
Más a bele, más rom való hozzá!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6057) Dexxter182 válasza cappa72 (#6051) üzenetére


Dexxter182
tag

Feltettem újra bepipált háttérrel, de nem jelentek meg így sem az élő háttérképek...

Bug? Ha igen akkor mehet listára :) ha nem akkor valószínűleg én vagyok bal here :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#6058) peter9228 válasza cappa72 (#6056) üzenetére


peter9228
aktív tag

Szóval jobban járok, ha visszacserélem A820-ra?

(#6059) cappa72 válasza peter9228 (#6058) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igazából ez rajtad áll, de egyenlőre az A820T-re nincs olyan közösség, mint itt.
Orosz oldalon lehet még esetleg megnézni. De ott is figyelni kell a T-s változatot.

@(#6057) Dexxter182
Köszönöm, meg fogom nézni ezt is.
Jó, amikor az ember kapja a visszajelzéseket, így lehet haladni :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6060) zsepii válasza cappa72 (#6054) üzenetére


zsepii
tag

Köszi!

Lenne még egy kérdésem: Az átparticionáló szkriptet ráengedhetem egy Meteos-os átparticionálásra, vagy állítsam vissza először a gyári állapotot?

[ Szerkesztve ]

(#6061) peter9228 válasza cappa72 (#6059) üzenetére


peter9228
aktív tag

Köszi! Akkor megy vissza Kínába...

(#6062) zsepii válasza zsepii (#6060) üzenetére


zsepii
tag

Sziasztok!

Nos, próbálgattam ma este a telefont. Úgy néz ki, hogy mégsem hardverhiba. :)

Most szeretném felrakni a CP 5.3-at rendesen. - Ennek mi a menete?
Én a következőre gondoltam:
1. boot recovery-be
2. eredeti, gyári partíciókiosztás visszaállítása
3. reboot recovery-be
4. CP 5.3
5. reboot rendszerbe
(I) ??? - Érdemes itt végigmenni a varázslón?
6. reboot recoverybe
(II) ??? - Kell itt backup?
7. particionáló szkript 2.7GB-ra
8. reboot recovery-be
9. wipe data/factory reset
(III) ??? - SD-tiltó szkript kell itt, melyik verzió?
(IV) !!! - Ha kell (II), akkor restore a data-ra (vagy többre kell?)
(V) ??? - Mit felejtettem ki?

A segítséget előre is köszönöm!

(#6063) cappa72 válasza zsepii (#6062) üzenetére


cappa72
nagyúr

Miért szeretnéd az eredeti partíciókat visszaállítani, ha úgyis szkripttel fogod megcsinálni az átparticionálást?
Mert úgyis a 2,7GB-tal használod, akkor:
1, reboot recovery
2, 2,7GB-ra partícionáló szkript
3, Factory reset
4, CP5.3-v1 felrak
4a, NVRAM és IMEI mentés!
Az átparticionálást így fel fogja ismerni, és nem kell belső sd letiltót futtatni.
5, reboot

(#6060) zsepii
Igen, nyugodtan (mint a fentiekből kiderül)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6064) vegyszer válasza peter9228 (#6055) üzenetére


vegyszer
addikt

Viszont egy A820T flip elő - hátlapom van hozzá...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6065) cappa72 válasza Dexxter182 (#6057) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mögvan a bög.
Egy fájl hiányzott az alap apk-k közül.
Pótolom és frissítem, illetve majd egy cwm szkriptet csinálok a hirtelen pótlásra. De csak este.

szer.: LiveWallpapersPicker.apk

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6066) Dexxter182 válasza cappa72 (#6065) üzenetére


Dexxter182
tag

Oké zsoké :) Nem is gondoltam hogy ez külön alkalmazás :)

A másik dolog ami nem tudom mennyire bug vagy nem (eddig lambdan éltem) A hosszan nyomott értesítési sáv vezérlők nem nyitják meg a beállításaikat (pl.: wifi, bluetooth stb)

Illetve a a lehúzott értesítési sávnál a dátum idő alatti 'háttér' csík mintha le lenne csúszva, vagy csak én nem értem a designe-t :D

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#6067) doc


doc
nagyúr

kezd zavarni hogy a telefonon (IR Lambda ROM) nem talalom a Wifi tetheringet
az USB-s tethering mukodik, de a wifis meg a menuben sincs, van valakinek otlete hogy mit csinalhatnek vele ez ugyben?

(#6068) cappa72 válasza doc (#6067) üzenetére


cappa72
nagyúr

Personal hotspot néven keresd.
(Ez engem is megszivatott annó)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6069) doc válasza cappa72 (#6068) üzenetére


doc
nagyúr

MOD: basszus, megvan, koszi :R
amugy ennek hol kene lennie a menuben? mert csak a keresovel talaltam meg ezt a menupontot...

MOD2: ja hogy ez kulon app :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6070) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Nekem is szinte tegnap jött meg a teló, de valamit még mindig nem sikerült beállítani.
Nevezetesen az nem megy (mert lehet hogy nem is támogatott :O), hogy a Google Chrome Béta le tudja játszani a YouTube videókat. A gyár böngésző tudja a flash segítségével, ez nem. De ez is, és a nem béta is a bemutató képet a videóról mutatja, utána pedig hibára fut.
Valahol ez hihetetlen, hogy a Google a Chrome saját böngészőjét bannolná, vagy nem támogatná... :W :F

Van valami jó ötlete valakinek, hogy hogyan megy, vagy megerősítést adna, hogy kár próbálni?

A képeket le lehet tiltani valahogy? A régebbi béta tudott ilyet is. A mostani meg nem. :O

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6071) beg válasza vegyszer (#6070) üzenetére


beg
veterán

Nálam is az előnézeti kép után hibára fut. Néha csinál eszementen elborult húzásokat a kugli. Én egy nyomoronc könyvjelző gombért (chrome böngészősávban)adnám oda fél királyságomat. Majdnem minden más böngésző tudja.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6072) OrcinusOrca válasza cappa72 (#2928) üzenetére


OrcinusOrca
csendes tag

T. Cappa72!

Lenovo A850-es, MTK MT6582M chipset-es telefonom van.
Meg tudnád mondani melyik MTKDroidTools-al mentsem le?

Köszi

(#6073) cappa72 válasza OrcinusOrca (#6072) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tegnap láttam, hogy megjelent a 2.5.0.
De egy próbát lehet tenni a 2.4.8b-vel is nyugodtan.
Nem volt még 6582-es a kezemben.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6074) kezdő laikus


kezdő laikus
csendes tag

[link] Vártam már egy ilyesmi portot, tesztelni hétvégéig nem tudom.

(#6075) janaman01


janaman01
addikt

nem is tudtam hogy van 820T is....ha megérkezik az enyém, honnan tudom meg hogy nekem nem e azt küldték? van valami különbség ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6076) vegyszer válasza janaman01 (#6075) üzenetére


vegyszer
addikt

Már a hátlap sem egyforma. Az egyes sim nem WCDMA jelöléssel bír. A mikro USB, és a jack dugó nem megy át a levehető hátlapon, hanem a keretben fut, és persze nem megy fel a 3G hálózatra

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6077) vegyszer


vegyszer
addikt

Tegnap este olyan döntést hoztam, ami lehet, hogy titeket is érint. Egy vörös rizses telót rendeltem. Eredetileg továbbértélesítesi céllal. (antelife 199.99$ mínusz 26$ kupon a Redrice kódért. Azaz 174$)

Most majd lesz a "győzzön a jobb" rész. Szerintem vizkereszre simán itt lehet...

Persze ettől az A820 lelki segítségnyújtás projekt nem hagy alább. :)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6078) Dexxter182 válasza vegyszer (#6077) üzenetére


Dexxter182
tag

Egy ilyen tuti vétel még lehet engem is érdekelt volna :D Na majd meglátjuk Te hogy boldogulsz a dologgal :)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#6079) beg válasza vegyszer (#6077) üzenetére


beg
veterán

Hát mivel T-s soc, gondolom rosszabb nem nagyon lehet. A 4.7 kijelző nálam is a tűréshatár felső része, az még vállalható. Jobb felbontása van, meg a front kamerával több. Szép kis masina, de hát azt kimondani minden érdeklődőnek, hogy Xiaomi hongmi telefonom van :) Mindenesetre érdeklődve várjuk a fejleményeket. Vámmentes angyalka ejtse öledbe.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6080) cappa72 válasza vegyszer (#6077) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az egyik szem sír :O a másik nevet :DDD

Majd möglátod milyen is lesz a jövő évben az új telefonod. (szerintem idén már nem ér ide.)

Viszont portoltam cwm-et a Hongmi-hoz, amit nem mertek még a topikjában kipróbálni ;) Gondolom érted a céééélzást.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6081) Mercutio_ válasza vegyszer (#6077) üzenetére


Mercutio_
félisten

Most ,hogy az ünnepek miatt felnyomták az A820 árát neked meg volt kedvezményed közel kerültek egymáshoz árban, de alapvetően azért nem egy liga a rizsa :N
Kíváncsi leszek a benyomásokra, főleg a hangja érdekelne, ha van egy jó fülesed :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6082) osztraksajt válasza vegyszer (#6077) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az akksiidő legyen veled. :DDD

Azért a MIUI finoman fogalmazva darálja az akksit, ott elfelejtheted a 2-3 napos üzemidőket nyugodtan. Nekem a Nexus S az egy napot sem bírta ki vele, míg a CM10.1-el azért a 1,5 simán megvan.

(#6083) Dexxter182


Dexxter182
tag

Kobe és az ő Lenovója :D
http://www.youtube.com/watch?v=jhFqSlvbKAM

[ Szerkesztve ]

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#6084) vegyszer


vegyszer
addikt

A kupon mindenki előtt ott van. 15$ a Redrice kódért a hírlevél alapján. Hogy miért adott 26$-árt, azért majd Xiao Ping felel. (a Lenovo A820 is árhibásan jött, és egy árában kaptam két A630 - at, remélem kitart a dolog)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6085) gusthy válasza huncut123 (#86) üzenetére


gusthy
veterán

Mint ahogy a hivatalos neve is IdeaPhone A820 :)

(#6086) kissbg


kissbg
tag

Sziasztok, eltűnt az IMEI-m a nagy romolgatás közben, ezt hogy lehet visszabökni? Az egyiket nyilván tudom, hogy mi volt, a másikra van valami algoritmus?

(#6087) beg válasza kissbg (#6086) üzenetére


beg
veterán

Ment PÜ.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6088) janaman01 válasza vegyszer (#6076) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi az infókat , jó ezzel tisztába lenni, ha csomagot bontok, és értékelés elött állok majd :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6089) cappa72 válasza kissbg (#6086) üzenetére


cappa72
nagyúr

Háttérinfók itt:
[link]
Az mtkfroidtools-zal vissza tudod varázsolni, talán azzal a leg egyszerűbb.
Ha van nvram blokkmentésed, akkor visszavarázsolható.

Egyébként hogy sikerült elküldeni?
A fellelhető flashtool-os romok általában védett blokként kezelik az nvram-ot.
A zip-esek esetén meg nem is nagyon piszkálják ezeket.
(kivéve, ha /data is van benne, és valami folytán ott hagyta valaki)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6090) beg válasza cappa72 (#6089) üzenetére


beg
veterán

Nekem anno a tmalltól jött úgy a linerty rommal, hogy nem volt IMEI-m :) Valahogy sikerült Huan-Pang Chi kollégának.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6091) kissbg válasza cappa72 (#6089) üzenetére


kissbg
tag

Kösz, nem tudom, flash tools-al sikerült, valamit kavartam közben a /data-val, talán ez a gebasz. Mostmár jó.

(#6092) kissbg


kissbg
tag

Factory reset után eltűnik megint az imei.

(#6093) arfer válasza kissbg (#6092) üzenetére


arfer
aktív tag

Tudtommal azért, mert a telefon factory reset után az "nvram" partíciórol vett adatokkal hozza létre a "data" partíción az IMEI és egyéb infókat. MobileUncleTools-szal (és egyéb módszerekkel) meg ezt a másolatot manipulálhatod, ami értelemszerűen data format után elveszik, újra az nvram értékei lépnek életbe. Az nvram partíció manipulálása is megoldható elvileg, de olyan bonyolultnak tűnt nekem, meg olyan eszközök kellenek hozzá, hogy sohasem próbáltam... Vagyis az egyszerű módszerekkel ezt mindig el kell játszani factory reset után.

(#6094) cappa72 válasza kissbg (#6092) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amit linkeltem, ott leírtam , miért is.
arfer is összefoglalta.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6095) beg válasza kissbg (#6092) üzenetére


beg
veterán

Igen, azért olyan nyögvenyelős nekem is egy új rom próbálgatása, mert mindig be kell pötyögnöm az imei-t (amiért "gyárilag" a kissárkányok elbaltázták az nvramot). Véglegesre meg lusta vagyok megcsinálni :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6096) kissbg válasza kissbg (#6092) üzenetére


kissbg
tag

Köszönöm, akkor 2 dolgot is tanultam, ez van.

(#6097) kissbg


kissbg
tag

file szinten hol lehet az imei? Legalább egy telepítő szkriptet csinálnék, hogy egy factory reset után csak a szkriptet kelljen lefuttatni, és beállítódik az imei-m.

(#6098) cappa72 válasza kissbg (#6097) üzenetére


cappa72
nagyúr

/data/nvram/md/NVRAM/NVD_IMEI könyvtárban 3 fájl: MP0B_001, ST6TA001, ST6TB001
szer.: ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6099) vegyszer válasza cappa72 (#6080) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen értem... ;]
De a mentések sokaságát előbb el kell készíteni...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6100) kissbg válasza cappa72 (#6098) üzenetére


kissbg
tag

Kösz, kipróbáltam, az egész NVRAM könyvtárat szkriptől viszatéve beáll a jó IMEI is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.