Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kklausz válasza sziszi-fuszi (#50) üzenetére


kklausz
tag

nem ragozom tovább. a fent csatolt képen lévő állapot során megáll a boot folyamat se előre se hátra. gépelni sem lehet, (pl reboot parancs) mert a prompt is döglött. max kikapcsolni lehet. Ennek a topiknak az elején lévő képek között ott van a rendes boot folyamat lefutása. jól látható a különbség. többen tapasztalták ezt külföldi fórumok alapján. de megoldás ott sem volt. pontosabban olyan megoldás ami általánosan megoldott volna
ebben az állapotában nem megy végig a boot folyamat, NEM elérhető a DSM.

(#52) sziszi-fuszi válasza kklausz (#51) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Rendben. Én sem ragozom tovább. Nincs értelme. Csak leírtam a saját tapasztalatomat 7 gép esetén (Ez 7 fiziikai gépet jelent.)

Mi alá kell írás?

(#53) zsolt501 válasza kklausz (#51) üzenetére


zsolt501
nagyúr

100%-os kompatibilitás minden géppel nincs, ez amúgy pontosan milyen gép is?
Alaplap és proci érdekelne, mert abból könnyebb lenne kiindulni, de én visszaolvasva nem láttam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#54) Ms2 válasza kklausz (#49) üzenetére


Ms2
csendes tag

Igen, ugyanez a felállás nálam is.

PSzabo

(#55) Dexter74 válasza zsolt501 (#37) üzenetére


Dexter74
csendes tag


Kész a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#56) gotz válasza Dexter74 (#55) üzenetére


gotz
tag

DSM kézi frissítésével pakoltad fel?

(#57) zsolt501 válasza gotz (#56) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam leszedte magától és befrissítette, nem volt gond (nálam, másnál még lehet).

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#58) Dexter74 válasza gotz (#56) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Én is hagytam, hogy intézze magától.

(#59) Ms2 válasza sziszi-fuszi (#50) üzenetére


Ms2
csendes tag

Sikerült feltenni és elindítani,viszont a külső elérés nagyon hiányzik belőle. Valóban el lehet érni az 5000-es portról,de kell várni pár percet az újraindítás után mire összeszedi magát. Illetve telepítéskor csak a rendszerlemez kell legyen rádugva, telepítés után le kell állítani és úgy rádugni az adattároló HDD-ket. Köszönöm az információt és a segítséget! :DD

PSzabo

(#60) sziszi-fuszi válasza Ms2 (#59) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ezt is írtam le. (Bár lehet a pár perc türelmet nem írtam. :) Remek, hogy sikerült! A távoli elérést is meg lehet oldani, csak nem syno ddns igénybevételével, hanem sajáttal. Pont ugyanannyira jó, ha valami free ddns-t használsz.
Nekem belső vinyók voltak rákötve. Igaz partíciók nélkül. Semmiféle gondot nem okozott. Gondolom nálad létre voltak hozva a partíciók, azt pedig a syno nem szereti.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#61) gotz válasza Dexter74 (#58) üzenetére


gotz
tag

Érdekes, mert nekem a 918+ -ra nem hozza fel a 7.2-64551 frissítést automatikusan

(#62) zsolt501 válasza gotz (#61) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mért akarod az RC stádiumú szoftvert feltenni, és mér nem maradsz egy stabil verzión?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#63) Ms2 válasza sziszi-fuszi (#60) üzenetére


Ms2
csendes tag

Nem volt semmi létrehozva. Egyetlen egy 16 gigás ssd volt benne a rendszerben....

PSzabo

(#64) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Nekem az a bajom, hogy a telepítésre használt pendrive nélkül nem indul el.
Mit csináltam rosszul?

Üdv

Attesz

(#65) gotz válasza Attesz (#64) üzenetére


gotz
tag

Semmit. Ez normális, hiszen az a boot pendrive. Az mindig marad a gépben

(#66) Attesz válasza gotz (#65) üzenetére


Attesz
aktív tag

Köszönöm

(#67) zsolt501


zsolt501
nagyúr


Szerintetek felrakható a frissítés?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#68) Egon válasza zsolt501 (#67) üzenetére


Egon
nagyúr

Több mint valószínű, de ha tutira akarsz menni, várd meg a visszajelzéseket.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#69) gotz válasza Egon (#68) üzenetére


gotz
tag

Nekem DS918+-on még az Update 1 van, viszont oldalon látom hogy Update 6-nál jár. Látnia kéne a frissítést?


[ Szerkesztve ]

(#70) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Jól látom, hogy február óta semmi frissítés nem jött ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#71) Dr.FantastiK válasza zsolt501 (#70) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

jol.
ennek nincs frisseb , de masnak van !!

https://github.com/AuxXxilium/arc/releases

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#72) zsolt501


zsolt501
nagyúr

DSM 7.1.1-42962 Update 6 nálam is fenn van, gond nem volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#73) gotz válasza zsolt501 (#72) üzenetére


gotz
tag

Úgy néz ki, beszoptam a recovery loopot. Valakinek ötlet? minden egyes újraindítás után ue. a képernyő. Nincs ssh elérés sajnos

[ Szerkesztve ]

(#74) zsolt501 válasza gotz (#73) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nincs egy üres HDD a közelben? Azzal nekem sikerült életre kelzeni egy ilyen esetet, de garancia nincs rá hogy nálad is menni fog.

Hogy sikerült ezt összehozni?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#75) gotz válasza zsolt501 (#74) üzenetére


gotz
tag

Manuálisan frissítettem DSM 7.1.1-42962 Update 1-ről DSM 7.1.1-42962 Update 6 -ra

(#76) zsolt501 válasza gotz (#75) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És az újra indulás után egyből ez fogadott?
Ott valami nagyon félrement, ez milyen gép és milyen loader verzió?
Olyan mintha költöztetve lett volna a gép, mintha nem jó lenne a loader, vagy elállítódott valami.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#77) gambeca


gambeca
tag

Sziasztok!

Telepített már valamelyikőtök Dell Poweredge 2950 gépre xpenologyt?

A leírás alapján sikerült minden, újraindítás után bootol, már ki írja az IP címet és utána még kettő sor szövegesen majd kifagy...

Valakinek valami ötlet esetleg?

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#78) sziszi-fuszi válasza gambeca (#77) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Csak látszatra fagy ki, próbáld meg másik gépről elérni. (Ne felejtsd el a portot is hozzáírni az elérési linkhez!) De várj a bootolás után legalább 5-10 percet.

Mi alá kell írás?

(#79) gotz válasza sziszi-fuszi (#78) üzenetére


gotz
tag

Simán kifagyhat, nekem se működött ARPL-lel. TCRP Loader lett nálam is a nyerő

[ Szerkesztve ]

(#80) gambeca válasza gotz (#79) üzenetére


gambeca
tag

TCRP-ről esetleg egy linket tudnál adni…?

De előtte azért még megnézem újból ARPL-el és várok akkor vele vagy 10 percet.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#82) sziszi-fuszi válasza gotz (#79) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A látszat - nem csak néha - csal. Persze ettől még bármikor, bármi lehetséges, akárcsak az ellenkezője is.

Mi alá kell írás?

(#83) gotz válasza sziszi-fuszi (#82) üzenetére


gotz
tag

Párszor végigzongoráztam az ARPL-t, mert jókat olvastam róla. Nekem nem működik Lenovo M900-on :W

(#84) gambeca


gambeca
tag

Most már működik az ARPL féle telepitő.
A következő a gondom:
Egy Dell Poweredge 2950, 2U magas szerverre telepitettem az xpenology rendszert.
SATA hdd-k vann benne, igen sata.
Weben már üdvözöl a rendszer ha brirom az ip cimet, viszont a szerverben lévő hdd-ket nem látja.
Gyanitom, hogy hardveres raid van a gépben. (free nas alatt meg vannak a hdd-k).

Mit csináljak, hogy lássa az xpenology a hdd-ket?
Tudok valami megoldást rá?
Keresek én is........

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#85) gotz válasza gambeca (#84) üzenetére


gotz
tag

https://xpenology.com/forum/topic/485-dsm-42-x64-on-dell-poweredge-2950/

"Big waste of powerful hardware and electricity. The whole point of NAS is to have it on the cheap hardware with large storage."

(#86) gambeca válasza gotz (#85) üzenetére


gambeca
tag

Igen, igen, ezt én is megtaláltam.
Da sajnos ezzel nem jutottam előrébb...

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#87) gotz válasza gambeca (#86) üzenetére


gotz
tag

Drivert valószínűleg nem találsz hozzá. Lehet egyszerűbb egy PCI-Sata kártyát venni

(#88) gambeca


gambeca
tag

Szeretném megosztani veletek eddigi tapasztalataimat.

Az alany egy Dell Poweredge 2950 szerver.
6darab sata (igen sata) hdd-vel, amit egy Dell PERC 6/i vezérel, hardveres raid-ben.

FreeNas telepítése zökkenő mentes volt és látta a hddket.

Három féle betöltőt találtam az xpenology-hoz.
1. ARPL
Az usb stick betöltő hibátlanul lefutott, telepített mindent.
A synology rendszer első indításkori web felülete is betöltött, DE SAJNOS NEM talált hdd-ket. Így tovább lépni sem lehetett/tudtam.

2.TCRP
Valami linuxot telepít, majd az alatt fut a synology rendszere.
Nem folytam bele, nem olvastam végig a teljes leírást, kicsit bonyolult volt nekem, lehet nem is telepít linuxot...
Nem próbáltam ki.

3. ARC
SIKER.
Telepítése szinte ugyan az mint az arpl.
LÁTTA a hdd-ket, feltelpült, megvolt a beállítás és már üzemel is.

7.2 települt rá, a gyáró honlapjáról töltötte le a "nas".

[ Szerkesztve ]

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#89) zsolt501 válasza gambeca (#88) üzenetére


zsolt501
nagyúr

ARC-t honnan szerezted be?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#90) gambeca válasza zsolt501 (#89) üzenetére


gambeca
tag

https://github.com/AuxXxilium/arc/releases/tag/23.8.11b

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#91) zsolt501 válasza gambeca (#90) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi, most már nekem is beugrott, hogy ez melyik verzió, csak az ARC elnevezésből még nem ugrott be először. :R

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#92) balkoger


balkoger
tag

Köszi a leírást, nagyon szépen felment egy mini itx.es configra. :DD
Pár kérdés:
Synology fiókot érdemes csinálni? A gépet hozzáadhatom a fiókhoz? :N :DDD
Van a hardverben 2db nvme ssd, sajnos alapból SSD gyorsítótárként kezeli, nem tudom eltávolítani onnan? :W
Amennyiben a sima sata-s ssd (amire települt a dsm) kiveszem és úgy megpróbálom telepíteni, akkor használhatom rendszerként az nvme ssd-ket, (természetesen egyformák) és akkor telepítés után raid-be? :F

köszönöm :R

(#93) halisa válasza balkoger (#92) üzenetére


halisa
tag

Ez a topic jobban megy! Itt kérdezd meg!

(#94) balkoger válasza halisa (#93) üzenetére


balkoger
tag

Köszi a választ, közben olvasások után egyértelmű lett.
A verzió dsm amit felraktam csak ssd-gyorsítótárként fogja kezelni az nvme meghajtót, mondjuk azt hozzáköthetem raid tömbhöz, ami megfelelő.
Fiókot hiába csináltam, nyílván generált serial nem használható, így ez zsákutca, de van megoldás a külső csatlakozásra (mobil pl) és szolgáltatások használatára, amit meg is csináltam és faszán megy. :DD

(#95) gotz válasza balkoger (#94) üzenetére


gotz
tag

VPN vagy DNS szerver is megoldás

(#96) Imco


Imco
őstag

Köszi a leírást! Részben ezzel sikerült, más loadert használtam.
Akinek sikerült a régi dsm HDD-t felszippantani az újjal adatvesztés nélkül az hogy csinálta? Torrentek megmaradtak? Örülnék a beállításaim importjának is. :)
Köszi!

***********
GEN8-ra tettem a arpl-i18n-23.10.0 loadert és hozzá DSM_DS3622xs+_69057.
Kis ösztökélésre 2.-3. nekifutásra müködik.

Üdv! Imco

(#97) depmod válasza Imco (#96) üzenetére


depmod
senior tag

Nálam blackout volt, a régi DSM alól elszállt a táp, 3 HDD és az alaplap úgy tűnik maradt épségben. És mellékesen szétesett a pendrive is fizikálisan, mikor kivettem. Jó kezdet volt.

Aztán az ARPL segítségével a leírásnak megfelelően, ugyanazon SATA portokon hagyva a 2 fő HDD-ket megcsináltam a konfigurálást, a harmadik backup HDD-t lehúztam. 3517XS 7.1.1 DSM ment fel a Kontron KTQM87 -es lapra, ebben van egy i7 4860EQ.
Maga a telepítés gond nélkül ment, sőt, az adatokat is áthozta a régi rendszerről, beállításokat, adatbázisokat, megfrissítette a package-eket. Az adatok nem sérültek, habár a Transmission hibát jelzett, de rekonfigurálással bevette már. Öröm, és boldogság.

Viszont érdekes, hogy rádugva az a alaplapra 3. és 4. HDD-t, azokkal nem hajlandó bootolni a gép, vagy csak sokadik próbára. Anno csinált már ilyet, akkor a rendszercsere és másik NAS alá pat fájl megoldotta a dolgot, de még teljesen a táphibát sem zárom ki.

Most csináltam egy külső mentést a fontos állományokról, és szerintem újrahúzom új tápegységgel a komlett rendszert, viszont nem tudom, hogy a különböző NAS típusok közül melyik lenne a legjobb az alaplap alá, 4 HDD-nél többet nem terhelnék rá, kezelni sem tudná. Tipp, javaslat?

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#98) Imco válasza depmod (#97) üzenetére


Imco
őstag

Nem vagyok hozzáértő! :) De a DSM_DS3622xs+_69057 /talán 7.2.1 van már/ Gen8-on most telepítem 5.-re. Müködik hibátlanul. Talán neked is jó lehet ez mert intel a lapod. / 10-30 perc egy próba kb./
A torrentel /TM/ nem boldogulok.
Az újakat simán megoldja, de sok régebbi van amit nem tudok felszedni vele.
A sok újra telepítés a hozzá nem értésem eredménye. :)

Üdv! Imco

(#99) 1juhfej


1juhfej
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy melyik loaderrel és DSM-el tudok működésre bírni egy
Mini PC - HP Elitedesk 800 G4 DM - i5-8500 / 16GB / 512GB / WIFI / készüléket, melyben nvme m 2 ssd
van. Sajnos a próbálozásaim során eddig sajnos nem látta a hdd-t.
Előre is megköszönöm.

(#100) gotz válasza 1juhfej (#99) üzenetére


gotz
tag

Melyiket próbáltad? ARPL TCRP ARC ?

(#101) csehig


csehig
csendes tag

Hp microserver N36L gen7 amd

próbáltam ARC 23.11.12, arlp v1.1-beta2a , modell: ds3617, ds3622 (a dsm6.1 ezzel futott ue a vason), dsm7.1, 7.2, a configurálást követő bootolás után lefagy.

biosban az ec1 disabled (mert korábban is xpeno futott rajt')

4G-s pendrive bárhova dugva

lemezek kihúzva, csak egy maradt bent, vagy ha az összes, mindegy. bootolás alatt van ipcím, pingelhető egészen a lefagyásig.

bárkinek bármi ötlete hogy lehetne 7.x-et telepíteni?

köszönöm!

(#102) Imco válasza csehig (#101) üzenetére


Imco
őstag

Olvass vissza 1 picit.
Ugyan GEN8 az enyém, és küzdöttem én is, de simán felment.
Amit még ajánlanak, hogy 8 GB pendrive minimum. A 6.2 még 4-esen volt nekem is.
GEN8-ra tettem a arpl-i18n-23.10.0 loadert és hozzá DSM_DS3622xs+_69057.
Kis ösztökélésre 2.-3. nekifutásra müködik.

Üdv! Imco

(#103) csehig válasza Imco (#102) üzenetére


csehig
csendes tag

köszönöm.

sajnos ugyan úgy és akkor lefagy, nem tudom hogyan kellene ösztökélni jobban. 8G pen, stb.

(#104) snorbi82 válasza csehig (#103) üzenetére


snorbi82
senior tag

Én ezt használom próbáld meg:
https://github.com/wjz304/rr

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#105) Imco válasza csehig (#103) üzenetére


Imco
őstag

Másik loadert próbáltad?

Üdv! Imco

(#106) csehig válasza Imco (#105) üzenetére


csehig
csendes tag

2 napot csesztem el mindenféle kombinációval (dsm 6.2-t szerettem volna visszatenni, az eredeti boot image-t is lementettem hozzányúlás előtt, de abból sem sikerült visszaállni), végül hagytam a fenébe, ment a microserverre egy nas4free, volt adatmentésem, a raid pool-ok megvannak így is, ennyi volt.

(#107) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok,
tud valaki olyanban segítséget adni, hogy volt egy 1TB merevlemezem Xpeno szerveren (DSM 7.1.1-42962) kicseréltem 4 TB-re, ezen csak média állományok voltak tárolva főleg a DS futott róla.
Jelenleg ott tartok, hogy korábban letöltött kb 800 GB torrentem egy részét sikerült újra betöltenem és megy a megosztás rendben, de pl a lényeg a sorozatokat 4 GB iso állományokat nem. A valamikori több mint 200 torrentem kb fele nem akar betölteni.
Leszedtem a DS-t újra telepítettem csomagkezelőből, nem segített. Indítottam újra is a rendszert, ez sem segített. Valami jogosultság bajom van? Járt esetleg hasonlóan más is? Mi lehet a megoldás? Köszi előre is.

(#108) Imco válasza Dexter74 (#107) üzenetére


Imco
őstag

A xpenology topicba több esélyed van a segítségre.
A TMmel szívtam. SSH-n keresztül, nagy nehezen, de végül összetákoltam.

Üdv! Imco

(#109) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok!
Először is BUÉK mindenkinek!
Az elmúlt hetekben több hardvert is cseréltem az itthoni NAS eszközömben, így elérkezettnek láttam, hogy megpróbáljak egyel magasabb DSM verzióra váltani.
A loadert innen töltöttem le.

A loader konfigurálása több lépés mint az eredeti leírásban látható és én a NAS-ra kötött eszközökkel (monitor-billentyűzet) készítettem nem pedig böngészőben másik gépről jelentkeztem be. Nem tudom a másik módszer működik e mivel nem próbáltam.
Az elvek ugyanazok a loder felépítését tekintve, mint a 7.1-esnél. Modell választásnál nem volt közötte a DS3617xs ezért a béta modellek listáját is bekértem, ott meg is találtam.
Pat állomány elérésére is a loader konfigurálás közben került sor, de automatikusan adott egy linket, amit elfogadtam, így telepítéskor már csak a letöltést választottam és azzal sikerült is.

Alapból a DSM 7.2.1-69057 Update 3 ment fel és egyenlőre tökéletesen működik nálam.
Ha valakinél esetleg az újra telepítés került szóba, megpróbálkozhat vele.

[ Szerkesztve ]

(#110) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Aztaa van ilyen, szuper, el tudok indulni. Viszont egyből kérdés az elején: ARPL vagy TCRP? Mind1 igazából? Illetve mi alapján válasszam ki a DSM-et? N100 procis kis egybegépre raknám fel, SSD-re menne a rendszer. Nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#111) Dexter74 válasza KaiotEch (#110) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Ha szeretnél jobban utánajárni [itt] megteheted.

Nekem jelenleg ARC fut az itthoni tárolón egy J1900 processzoros ITX gépen. Meg vagyok vele elégedve, amire nekünk itthon szükségünk van azt megoldottam ezzel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.