Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) valenteen12


valenteen12
csendes tag

Üdv!
Kipróbáltam a leírás szerinti telepítést és szerintem ez a legstabilabb módja a 7.1.1 feltelepítésének úgy, hogy nem vagyok a linux/unix parancsok ismerője. Nem volt gondolkodás, vagy hibaüzenet a telepítés során, tette amit kell. Gyorsan és egyszerűen feltelepült.
Itt jegyzem meg, hogy a másik, költöztetni kívánt 6.2.3 NAS SHR tömbjének egyik lemezét az új NAS-ba behelyezve (ugyan arra a sata csatlakozó számra), a lemezen tárolt adatokat, és beállításokat megtartotta. Ez a saját tapasztalatom, nem tudom másnál működne-e.
Nyilván most rendszerhibát jelez a vezérlőpultban, de ha behelyezek egy másik lemezt, javíthatom és a rendszer újra ép lesz - most már a DSM 7.1.1 NAS-on.

A telepítéshez az arpl-1.1-beta2.img-t használtam. Új telepítés volt,, egy Asrock J4125-ITX lapot (CPU: Geminilake) vettem erre a célra.
Megnéztem a https://kb.synology.com/hu-hu/DSM/tutorial/What_kind_of_CPU_does_my_NAS_have oldalon, hogy Geminilake CPU-t melyik eredeti synology NAS használja. A DSM7.1.1 DS920+ -t azért választottam a telepítés során, mert az eredeti synology NAS is 4 lemezes és 2 db hálózati kártyával rendelkezik, valamint az alaplapnak megfelelő Geminilake CPU-t használja.
Mivel az alaplapomon csak 1 db hálózati kártya van, vettem egy két csatlakozós Digitus DN-10132 PCI-e hálózati kártyát, ami az alaplap PCIe 1x slotba belemegy.
A DSM 7.1.1 vezérlőpultjában viszont a három hálózati csatlakozó közül csak 2 csatlakozót látok, az egyik az alaplapé.
Ide is kell megjegyzés, mivel amint lett LAN2 a tűzfal beállításoknál, az eredeti 6.2.3 NAS-on a LAN2-re beállított tűzfal beállítások is megjelentek.
Tulajdonképp semmilyen további beállításra nem volt szükség az átköltöztetést követően. A 6.2.3 NAS GA-J3455N-ITX lapon futott.
Manuálisan szerkesztettem a user config file-t. A netif értékét 3-ra állítottam és a fájlban hozzáadtam a vásárolt hálózati kártya MAC címeit is.
Továbbra is csak kettő hálózati csatlakozót látok a vezérlőpultban a 3 db helyett.

A hosszú bevezető után egy rövid kérdés: tudnátok segíteni abban, hogy hogyan adható további hálózati csatlakozó a DSM 7.1.1 verziójú DS920+ NAS-hoz? Vagy lenne esetleg más javaslat?

Előre is köszönöm!
A

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.