Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lalszi


lalszi
aktív tag

Az eredeti aTAB5 phone bejegyzés hozzászólásai, hátha van benne ami segít:

(#33) VonSipi válasza lalszi (#32) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-03-26 21:10:30

VonSipi
(újonc)
Videó hívást gtalk-al és skype-al sikerült.
Sima 3G mobil hálón azt a hiba üzenetet küldi: "A videohívás nem állítható be."
Az első kamera ok. Én is beállítási hibára gyanakszom,csak még nem jöttem rá mi az.
A térerő gyengeség csak abban mutatkozik meg, hogy 3G-t ritkán mutat. Még ott is,ahol másik telon
fixen van. Ötlet?
(#32) lalszi válasza VonSipi (#31) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-03-22 20:36:34

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Szia, ha a térerővel van gond, akkor a telefon szerint van vétel, de mégsem tudnak felhívni. És még az is a tünete, hogy ugyanazon a helyen sokkal gyengébb a jel, mint egy másik telefonnál.
Skype-pal próbáltad a videóhívást? Nem lehet, hogy csak beállítási probléma van? Fényképező módban működik az első kamera?
(#31) VonSipi
Új Válasz Privát 2013-03-20 20:13:27

VonSipi
(újonc)
Helló! Nekem egy MTK6577 van. 2012 decemberben vettem és eddig minden rendben vele. Igazából egy dolgot nem értek. Nem tudok rajta videó telefonhívást indítani. Írtátok, hogy térerő gondok lehetnek a telóval. Leírnátok mire gondoltok. Nekem a térerő mindig megfelelő, még nem volt vele hiba, viszont a 3G nagyon ritkán érhető el. És amikor elérhető, akkor sem tudok videó hívni. A böngészés sebességét a jelenség egyáltalán nem befolyásolja. Valakinek hasonló? Vagy tippje, mi lehet a hiba?
[ Szerkesztve ]
(#30) silver10 válasza PECÁSKA (#28) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-02-12 12:51:41

silver10
(újonc)
Szia! Hát nem akarlak elkeseríteni, de akkor tényleg van valami problémád a telóval. Az én lányomnak ugyanis szintén OT 995-e van és nem gyorsabb a net mint nekem. Ha jó a 3G térerő akkor is tökéletesen streameli a netes TV-t, nem beszélve a 300-as Routeremről (igaz 8DB-s antennával tuningolt). De egy Opera, Chrome böngésző, vagy egy Youtube meg főleg gyors.
(#29) ferella válasza ferella (#27) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-02-08 19:01:09

ferella
(újonc)
No a naptárprobléma megoldódott, én voltam figyelmetlen és a naptár bejegyzésnél rosszul választottam naptárat. Van egy PC Sync naptár ami nem tudom, hogy mihez tartozik, és van a saját felhasználómhoz tartozó naptár. A fotók google + szinkronizálása még mindig kérdés. Aki tudja írja meg a hogyant.
(#28) PECÁSKA
Új Válasz Privát 2013-02-05 22:00:09

PECÁSKA
(újonc)
ÜDV MINDENKINEK. 1 HETE VETTEM EGY ATAB OT A KÉTMAGOSBÓL,A DEBR AUCHAN BAN.KIAKARTAM PRÓBÁLNI HOGY MITTUD A PULTON AHOVA KIVOLT TÉVE. JÖTT A BIZTONSÁGI ÖR ÉS AZT MONDTA NEMLEHET BEKAPCSOLNI EZ SZABÁLY, LÁTTATLANBA KELL HOGY MEGVEGYEM. AKKOR HADNÉZZEM MEG A DOBOZBA HOGY NINCS E ÖSSZEKARCOLVA A KIJELZŐ,AZT MONDTA NEKEM, AKI ÉNIS VAGYONÖR VOLTAM BOLTBA, HOGY AZT SE LEHET MERT AZ RONGÁLÁSNAK MINŐSÜL. MONDOM NEKI EMBER NEM ÉN HANEM AZ ELADO NÉZNÉ MEG AZ NEM RONGÁLÁS. TELJESEN HÜLYÉNEK AKART NÉZNI AZ ÖR, NA MINDEGY. AZ ELSŐNEK AZ VOLT A BAJA HOGY AZ INTERNET NEM AKART ELINDULNI HIÁBA OTT ÜLTEM A RUTER MELLET 1 MÉTERRE, KIDOBÁLTA A WIFI JELET. HA MEGIS VOLT UJRA A JEL AKKOR NEM TUDTA BETÖLTENI AZ OLDALAKAT, EGYET SE.VISSZA VITTEM 2 NAP MULVA DEBIBE, UGYAN KICSERÉLTÉK A SZOKÁSOS DUMÁVAL PERSZE MEGINT JÖTT UGYANAZ AZ ÖR SÜKETELNI , DE SAJNOS MEGINT UGYAN AZ A BAJA, A NET NEMNAGYON FUT RAJTA, VAN AMIKOR BESE TÖLT. VAN A KÁRTYÁMON ADAT FORGALOM DE AZZAL SE VALAMI GYORS, ÁLLIT 2 MAGOS, AZ ALCATELEM AMI A 995-ÖS CSAK 1.4 ES A PROCI MÉGIS GYORSABB SOKKAL. MÁS BAJA EDDIG NINCS, A TEFON RÉSZE MÜKÖDIK EGYENLŐRE.RÁPAKOLTAM EGY 11 ES FLASH PLAYERT, VISZI A VIDEOKAT AMIT EDDIG NEM. AZ ZAVAR IGAZÁN HOGY NEMNÉZHETEK MEG VALAMIT MIELŐTT MEGVESZEM MERT AZ RONGÁLÁS. MONDOM MÉG ILYET NEM HALLOTTAM SEHOL HOGY NEMLEHET KIPROBÁLNI EGY TERMÉKET, FŐLEG EGY TELEFONT. BÁRHOL MEGLEHET NÉZNI,NYOMKODNI, A DEBRECENI AUCHAN BAN NEM LEHET. AKI OTT VESZI MEG KÉSZÜLJÖN ERRE. NA JOÉCCAKÁT MINDENKINEK.
(#27) ferella
Új Válasz Privát 2013-01-24 19:10:17

ferella
(újonc)
Segítséget kérek tőletek. Vettem egy ilyen tepsit, minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve, de a fényképeket sehogyan sem teszi fel a google+ azonnali feltöltésekbe és a naptárbejegyzést sem szinkronizálja az internettel . Fiókok/szinkronizálás minden pipa be van rakva, a google+ pedig a beállításokban azonnalifeltöltés/összes feltöltése kérésre sem rakja fel a képeket a netre, wifi is van és 3G kapcsolat is és mégse mennek fel sem a képek, sem a naptár bejegyzések az internetre. Valaki tudja a megoldást?
(#26) looser
Új Válasz Privát 2013-01-22 10:59:58

looser
(senior tag)
Nagyon szép collie, imádom őket :-)
inkább off :-)
[ Szerkesztve ]
Mindent tudok a rákászszakmáról...
(#25) silver10 válasza lalszi (#24) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-21 14:52:46

silver10
(újonc)
Szia lalszi!
Hát köszönöm azt a temérdek segítséget, amit innen kaptam. A gyári állapotra visszaállításnál ráhibáztunk. Rendbe tette a Mariskát, :D .a magyar SVOX progi mostmár fut rendesen. Az mtkdroidtools v2.3.0 már tette rendesen a dolgát. Már nem is HTC-t írt ki, hanem aTAB5-t Gondolom abba is MTK proci van. Annyit megtettem azért, hogy belehúztam hungobungo magyarítását és így ugyanolyan lett mint a korábbi verzsön :) Factory reset->mentés->korábbiakat feltelepít->mentés->ROOT(Super SU).ugye már ez is más verzió, mint a Root_with_Restore_by_Bin4ry_v16-tal volt-> kínaszoft törlés. De orosz nyelvre(ki tudja miért ) már nem állítottam át :K . Mégegyszer kösz mindent neked és a többi "aTABfanatikus"-nak :R
(#24) lalszi válasza silver10 (#22) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-20 03:28:36

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Most nézem, hogy butaságot írtam előbb, nem rootolni akarod gondolom, hanem lementeni a telefont.
Sikerült prudukálnom nekem is a hibát. Újabb változat kell az mtkdroidtools-ból, azzal jó lesz. A 2.3.0-val működik root gomb. Elsőre hibát írt annál is, de másodszorra lefutott.
Felraktam az újabb változatot az MTKdroidTools_v230.exe-t, ez egy önkicsomagoló fájl, nem települ, csak kibontódik ahova megadod neki.
Ne felejsd a telefonon megnyomni a teljes visszaállítás gombot amikor kéri az mtkdroidtools.
(#23) lalszi válasza silver10 (#22) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-20 02:29:32

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Szia. Próbáld meg az ITT leírt rootolást ha az mtkdroidtools-os nem működik. Lehet a tied újabb rommal van és azzal már nem biztos, hogy működik az mtkdroidtools-os root.
Annyit változott a leírás óta, hogy már a Root_with_Restore_by_Bin4ry_v18.7z-t kell letölteni.
[ Szerkesztve ]
(#22) silver10
Új Válasz Privát 2013-01-19 20:22:05

silver10
(újonc)
Szia! Az mtkdroidtoolsban a ROOT-ra kattintáskor ez fogad és leáll a folyamat: "--- HIBA : failed on '/data/local/tmp' - Permission denied" Itt vajon mi lhet a hiba?
(#21) silver10 válasza lalszi (#20) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-19 16:01:38

silver10
(újonc)
Igen erre gondoltam...
(#20) lalszi válasza silver10 (#19) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-18 19:51:34

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Melyik nincs meg? Az NVRAM Action gomb? Lehet egy másik verziót néztem véletlenül a leírása alatt :U . Annyi mindent letöltöttem már, hogy kezd kicsit káosz lenni nálam. De backuphoz az úgysem fog kelleni.
(#19) silver10 válasza lalszi (#18) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-18 19:41:41

silver10
(újonc)
Szia lalszi!
Dehogynem , az a kapcsoló az ami leállítja a mobiladatforgalmat...én béna :DD Az mtkdroidtools221_HUN_by_hungobungo-t letöltöttem. remélem másik verzió nincs, mert a leírásod olvasva -igaz még a telót nem dugtam rá, mert most is formázom az aksit-nem találtam meg minden kapcsolót a feltelepített progin. Gondolom akkor más lesz
(#18) lalszi válasza silver10 (#17) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-18 16:34:39

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
A root nem biztos, hogy eltűnik, mert rendszeralkalmazás, nekem például megmaradt reset után. Ami a system/app/ mappában van alkalmazás, azok meg fognak maradni reset után is.
Nem fontos a mentéshez a cwm recovery. Épp ma írtam egy bejegyzést a mentésről és a recovery felrakásról: http://logout.hu/bejegyzes/lalszi/atab5_ujraelesztes_megelozes/friss.html#rel_msgs
Ha azzal csinálod, akkor lesz saját, a telefonodhoz való scatter fájlod, amivel fel tudod rakni a cwm recoveryit is.
A lehúzható menüben a kapcsoló nem jó a mobilnet kapcsolására?
(#17) silver10 válasza lalszi (#16) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-18 15:53:41

silver10
(újonc)
Üdv. lalszi!
Köszi. Utána ugye újra kell rootolnom? De akkor most Root után rögtön CWM Recovery és csinálok backupot a "szűz" telórol. Ja és még egy ma aktiváltattam hozzá mobilnetet. Hol tudom kikapcsolni, hogyha csak a Wi-Fi-t akarom használni? Hiába mentem be a netes részbe("Több eszköz" ha jól emlékszem az almenü nevére), sajna nem jöttem rá)
[ Szerkesztve ]
(#16) lalszi válasza silver10 (#15) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-18 10:54:01

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Próbáld meg a gyári visszaállítást, ha nem gond, szerintem segíteni fog.
Valószinűleg más lehet a partíciós táblája a tiednek, azért nem jó a recovery hozzá.
(#15) silver10
Új Válasz Privát 2013-01-18 09:31:34

silver10
(újonc)
Üdv. lalszi és a többi fórumozó!
A telefont "nyüstölöm" . Az eddig tapasztaltak alapján rendben működik. Mondhatom szinte minden szolgáltatási és működéssel kapcsolatos funkciót-programot kipróbáltam. Egy furcsaság van rajta: minden fordított, mint az előzőn. Gombkiosztás, SIM és SD kártyahely, és picit más a hangszórókialakítás is. A töltője viszont jó. Viszont elkövettem (egy nem nagy) hibát. Kinlódtam a magyar SVOX progival. És már nem tudom a Classic SVOX-ot feltenni. Jó lenne az iGO Primo-hoz. Panaszkodik, hogy nincs elég hely, pedig bőven van. Valószínű ott követtem el a hibát, hogy óvatlanul Lucky Patcherrel uninstalláltam. Más nemigen jöhet szóba. Lehet, hogy valami registry-féle bejegyzést tett? Egy WIN7 nél ez nálam nem lenne problem, mert minden nyomot megtalálok és kiírtok, de ehhez tök vagyok. Megpróbáltam rárakni a poganytamas CWM Backup-ját, de az bizony nem jó rá. Lehet, hogy teljesen más az én hardverem? A jó az a dologban, hogy csináltam előtte saját backupot, mert menetközben error-ral megállt. És ekkor visszaraktam az enyémet. Segíthet-e a gyári alapra (factory reset) való visszaállítás? Legfeljebb újra kezdhetem az egészet. Gondolom a rootolást is. Ha valaki tud érdemi tanácsot adni, várom a válaszát.
(#14) Jancsi1024 válasza lalszi (#13) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-16 08:53:28

Jancsi1024
(újonc)
Köszi!
Várom :C :C
(#13) lalszi válasza Jancsi1024 (#12) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-16 07:44:40

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Már meg van a mentés, ma feltöltöm valahova és szólok neked.
(#12) Jancsi1024 válasza lalszi (#11) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-16 07:17:16

Jancsi1024
(újonc)
Szia!
Sajnos ez nem jo.A te telefonod szoftver verzioszáma viszont ugyanaz mint az enyém volt. :W :R
[ Szerkesztve ]
(#11) lalszi válasza Jancsi1024 (#10) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-15 20:19:20

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Szia. Van a fórumban egy backup poganytamas jóvoltából, kipróbálhatod azt is, hogy működik e. Elméletileg jónak kéne lennie. CWM Backup
(#10) Jancsi1024 válasza lalszi (#9) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-15 11:18:42

Jancsi1024
(újonc)
Köszi!
Akkor holnap! :C :C
(#9) lalszi válasza Jancsi1024 (#8) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-15 11:15:51

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Megoldható, csak mennem kell dolgozni és csak későn érek haza. Ezt ma már nem tudom felrakni szerintem. De írtam a fórumra, hátha valaki gyorsabb lesz nálam. Ha meg senkinek nincs backupja, akkor ott lesz az enyém. Ennél bonyolultabb megoldásokban gondolkoztam, a legegyszerűbb nem jutott eszembe :)
(#8) Jancsi1024 válasza lalszi (#7) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-15 10:57:43

Jancsi1024
(újonc)
Szia!
2-mentésel megoldhato.1:saját számitogépre elment,telefon alapra vissza 2:mentés:1mentés telefonra vissza. :R :R :R
Ha igy neked jo?Örök hálám üldözni fogg!!! :R :R
[ Szerkesztve ]
(#7) lalszi válasza Jancsi1024 (#6) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-15 10:20:26

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Csináltam egy mentést, de tele van személyes adattal. Ha meg csak egy részét akarom feltenni, akkor nem teszi fel a cwm. Olyan mentés kéne ami gyári állapotban készült. Lehet meg kéne kérdezni a fórumban, van e valakinek. Még próbálkozom azért, hátha sikerül csak a rendszerről mentést csinálni.
(#6) Jancsi1024 válasza lalszi (#5) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-15 07:37:04

Jancsi1024
(újonc)
A cwm megmaradt,az operácios rendszert töröltem. :W
(#5) lalszi válasza Jancsi1024 (#3) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-14 21:30:20

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
A CWM megmaradt vagy azt is törölted? Anélkül azért nehezebb lenne visszaállítani.
Egyébként mit töröltél? Csak azért kérdezem, hogy mások ne kövessék el ugyan ezt a hibát.
(#4) lalszi válasza silver10 (#2) üzenetére
Új Válasz Privát 2013-01-14 21:27:32

lalszi
(tag)
(LOGOUT blog)
Remélem az új telefon jobb lesz. A másodikkal nekem nincs semmi bajom eddig. A Digistreet nálam is korrekt volt, igaz én személyesen vettem. Arra figyelj, hogy a 3 napos csere alatt kiderüljön, ha van valami baja.
(#3) Jancsi1024
Új Válasz Privát 2013-01-14 10:16:34

Jancsi1024
(újonc)
Szia!
A teljes backup-odat be tudnád LINK-elni mert feltettem a cwm-et ahogy irtad jol müködik :R
Csak sajna letöröltem a telefont :W
Igy hátha vissza tudnám tenni:Köszi! :R :R
(#2) silver10
Új Válasz Privát 2013-01-13 19:38:00

silver10
(újonc)
A korrektség miatt muszáj kiegészítenem az itt leírtakat. A webáruház igen gyorsan intézkedett a garanciális cseréről. És nem kell postáznom, futárral hozzák térítésmentesen a cserekészüléket. Ez azért reménykeltő :R
(#1) silver10
Új Válasz Privát 2013-01-11 19:34:06

silver10
(újonc)
Üdvözlet ! A mai napon megérkezett az aTAB 5-ösöm az MTK 6577 procival. Nos ez az a telefon aminek a webáruházas-csomagküldős megvásárlását nem igazán javaslom, főleg vidékieknek. Inkább olyan helyen, ahol ki is lehet próbálni. Legfeljebb pár ezer Ft.-tal több. (ha több) A kollégám 2 napja kapta meg. Próbálgattuk a készüléket. Nála olyan hiba van, hogy hálózati töltésnél, opció nélkül is egyfolytában rezeg, össze-vissza nyitogatja az almenüket.(de ez egy hibátlan, kompatibilis töltő használatával valószínűleg kiküszöbölhető). A másik, hogy véleményem szerint feleslegesen sajnálkoznak azon hozzászólók akik még 6575-öst vettek. Igaz, hogy nemsokáifg lesz analóg TV adás, de azt a tunert nyugodtan meghagyhatták volna. 2. míg a 6575-nek ésszerűen az elülső szélére tettek 2 hangszórót, ennek az aljára 1 került. Leteszed ugye lapjára és alig hallasz valamit :W
3.A kamerák paraméterei sem előnyükre változtak. 4.Nem jár hozzá tok sem. Pozitív változás 1.CPU: 1Ghz-1mag->1Ghz 2 mag, 2.OS: ICS 4.0.3->ICS 4.0.4. Én inkább kicsit többet fizettem volna. És most jövök én újra. Én be sem tudtam üzemelni.Behelyeztem az egyik akkumulátort és be akartam kapcsolni. A bekapcsológomb hosszú( a 3mp.-nél jóval hosszabb) nyomvatartásra sem reagált. Ekkor kicseréltem a másik akkumlátorra. eredmény továbbra is semmi. Beüzemeltem a hálózati töltőt. Mivel erre sem reagált, felhívtam az ügyfélszolgálatot, jelezve a tapasztaltakat. Az ügyintéző hosszas töltést javasolt. Kérdésemre, hogy nem jelzi-e valami a töltő csatlakoztatott állapotát, azt válaszolta, hogy ennél a típusnál nem!!!??? Viszont én nem így emlékszem. Ugyanis kollégám 2 napja vett ebből a Webáruházból ugyanilyen típusu készüléket és gyakorlatilag eggyütt próbáltuk ki. Az összecsatlakoztatott állapotot(behelyezett akkuval) akkor is jelezte, ha az akku gyakorlatilag töltetlen volt. Kiírta, hogy 0% töltöttség. És a készülék is működik, be lehetett kapcsolni. Így maradt nekem a bosszúság és kitöltöttem a webáruház garanciabejelentőjét, kérve a cserét. Szerintem elég szép százalékban lehetnek selejtek ebből a 6577-es ből., gondolván arra, hogy kettőnkéből egyik sem kifogástalan, az enyém különösen nem! Remélem mások nagyobb megelégedéssel vásárolnak ilyen készüléket. Örülök, hogy van ez a fórumoldal és felhívta a figyelmet arra ,hogy bizony ki lehet fogni selejtet. (amit még meg is akarnak magyarázni :F ) Lásd térerő hiba.
Üdv mindenkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.