Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A 87ft-os szilikon sütő formával mi lesz? Pl. Inkább a telefonok miatt aggódok. :DD

(#2) Samus


Samus
addikt

Úgy kb. 1.5 éve tudni, hogy lesz, Uniós csodaszabály. Nem is lenne baj vele, ha nem nálunk lenne az egész Unióban a legmagasabb az áfa, az ügyintézésről ne is beszéljünk. Három hónapon belül indul a buli, de gyakorlatilag semmit ne tudni még, csak hogy gőzerővel fejlesztik az informatikai rendszert (ettől félek) és hogy lesz elég ember (mint ahogy most is). Át kell állni az EU raktárakra, a kis műtyűröket meg vagy megvenni itthon (ha nem 3x árról indul), vagy ha nem kapni (ez a baj), akkor benyelni a sarcot, amit még mindig nem tudjuk, mennyi lesz. Csak az áfa biztos, az ügyintézés díjáról nagy a hallgatás.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) bozont válasza Samus (#2) üzenetére


bozont
veterán

Engem az ügyintézés díja zavar jobban, egy párszáz forintos tételnél nem akkora plusz az áfa., de az előbbivel már lehet nem éri meg. Pedig sok olyan dolgot rendeltem már amire itthon nem találtam alternatívát vagy csak sokszoros áron ami már nem érte meg. :(

(#4) Eastman válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Eastman
őstag

1.) Ki az aki a kajájával együtt műanyagot is tesz a sütőbe?
2.) Kicsike delfin torkán akad még akár harminc év múlva is, úgyhogy nem lenne érte kár, ha elmúlna ez a sok műa. bizbaz. :(((

Az a baj, hogy a kedves hölgyek közt nincs egy bacsis szintű gyűjtő/recirkulátor, aki a használt szilikon sütőformák megmentését tűzné ki céljául. Röviden ha már undi, és megy mind a kukába, aztán a földbe, vagy nagyvízbe. Gyász.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) t72killer válasza Samus (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a kolléga is írja, nem a 3$-os telefontok 1$ áfája a gond, hanem a magyar posta 10-12$-os ügyintézési díja, amiért méltóztatik neked intézni az 1$ áfa befizetését. Gyakorlatilag taccsra vágták az apróelektronikai bütyköléseket-javításokat ezzel és kismillió ház körüli apróságért fizethet az ember 3-10x annyit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) D1Rect válasza bozont (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Dettó, semmi bajom nem lenne a 27% áfával(lol, huszonhét) ha nem sokszorozná meg ezt a posta lehúzása.

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sztem nagyon sok a kérdés. [Ez] mondjuk volt pár száz ft. Ha ezzel végig akarom nyomni a vámeljárást, akkor bele fogok őszülni mire megkapom. Illetve amennyibe fog majd kerülni... Mondjuk ha rendelek egy rakás apró dolgot és azzal mindig végig nyomom az eljárást, abba a rendszer is bele fog őszülni. Csak úgy mit bírnak. Hehe

(#8) Samus válasza t72killer (#5) üzenetére


Samus
addikt

Mint írtam, még mindig nem tudni, mennyi lesz az ügynevezett sávos rendszer. Nyílván az 1 dodós terméket nem a jelenlegi 3500 forintos (Kb. 12 dodó) áron fogja vámkezelni, de rossz érzésem van ezzel kapcsolatban...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) t72killer válasza Samus (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1db a4-es papír kettőbehajtása simán belekerül ~300Ft-ba, szóval az az 1$ alsóhangon duplázódni fog :W. €U b.ssza meg (meg UK is, ezek brexitelve is uezt a sz.rt csinálják).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) dugo_ válasza Samus (#8) üzenetére


dugo_
veterán

Nyílván

Miért olyan nyilvánvaló, friss magyarországi lakos vagy, ahol a kibaszás és ellehetetlenítés nemzeti sport? ;]

(#11) t72killer válasza dugo_ (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nem magyar, EU-s baromság.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) dugo_ válasza t72killer (#11) üzenetére


dugo_
veterán

Tudom, de most a kezelési költségekről beszélgetünk, ami tagállami hatáskör és annak ellenére sem mond róla semmit a posta, hogy az eredeti ütemterv szerint ennek a rendszernek már működnie kéne, csak eltolták a bevezetését.

(#13) b0bcat válasza bozont (#3) üzenetére


b0bcat
addikt

Állítólag sávos lesz a vámügyintézési díj.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#14) t72killer válasza dugo_ (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jó, de ez egy full vesztes helyzet a postának, akire rányomják a kötelezettséget. Nem tehet mást, és szvsz tételenként 1-2$-nál olcsóbban fizikai képtelenség megoldani.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) b0bcat válasza t72killer (#14) üzenetére


b0bcat
addikt

Meg az is megérne egy misét, hogy mekkora környezetkárosítás az, hogy 1 dolláros bigyókat rendelgetnek az emberek ingyen postával a világ másik feléről. :U (Én is szoktam amúgy, de nyugodtabb lennék, ha EU lerakatból jönne a cucc, akár drágábban.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#16) t72killer válasza b0bcat (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És az a kb 5kiló KÉRETLEN SZEMÉT színesen nyomtatott papír amit kidobok a postaládából 2hetente, az mekkora környezetkárosítás? Az, hogy az észak-svéd falusi kisboltban új-zélandi hagymát árulnak?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) b0bcat válasza t72killer (#16) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez mind szennyezi a környezetet. Ezekkel sem értek egyet. :N

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#18) #81556480 válasza b0bcat (#15) üzenetére


#81556480
törölt tag

MI változik akkor a környezet javára ha a láncba beiktatnak még egy gigantikus raktárat, dolgozókat, gépeket, fűtött irodát eztazt? :D ugyan azt a szemetet kapod kínából csak az eu raktáron keresztül az nagy környezetvédelem

amúgy nem fog változni semmi. eleinte drágább és nehezebb lesz de max egy fél évre rá kialakul teljesen az eu raktáras rendszer szerintem, ahol már levámolják meg ráteszik az áfát, így látni fogod már online hogy mennyibe kerül valójában és nem lesz vele ugyanúgy semmi dolgod.

(#19) Avicularia válasza Samus (#8) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálunk svédben már 3 éve bevezették ezt a szabályt. Napi 120-150K kicsi sárga boríték jött Arlandara. Első koronától 25% áfát kell mindenre fizetni, + 75 sek vámkezelési díj ami kb 7-7.5 EUR. 1 dodós termékre is ugyanannyi a vámkezelési díj. Azóta töredékre eset vissza a rendelések száma Kínából nálunk.
Mióta ez van csak EU-ból rendelek, illetve BG kiválóan tudja beküldeni az EU-ba a csomagokat, még egyszer sem fogták meg a vámon, mindig veszek a küldeményhez tariff insurance-t, de eddig még egyszer sem akadt fent küldemény BG-ról.
Örülök, hogy az egész unióban bevezetik ezt, mert emiatt a kínaiknak fent kell majd tartaniuk normális EU-s raktárkészletet vagy megoldani az EU-ba való beküldést mit a BG csinálja.

(#20) JóGéza


JóGéza
aktív tag

Az is jó lesz, amikor kifizetem az adót, ügyintézési díjat a csomagra, és utána tűnik el az amúgy nem nyomkövetett küldemény.
Ha az Aliexpress beszedi az adót már vásárláskor, vajon az államnak is csak akkor fogja utalni, amikor leigazolom, hogy megkaptam? Ha nem kapom meg, akkor az adót is visszaadja?

(#21) D1Rect válasza b0bcat (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Egészen pontosan, hogy nagyobb környezetszennyezés mintha ezeket a termékeket konténeres mennyiségekben hoznák a nagykerek, tárolnák, eladnák kiskereknek, azok is tárolnák majd a user elmegy és megveszi?

Mert szerintem a közvetlenül a meglévő szállítási kapacitást(posta) kihasználva pontosan a userhez juttatni a legolcsóbb megoldás.

(#22) Ceree válasza D1Rect (#21) üzenetére


Ceree
senior tag

Szerintem az egyenkent csomagolt termek egesz ellatasi lancon valo atmozgatasa a legrosszabb. Hatekony egysegrakomanyokban, fajlagosan joval kevesebb ballaszttal mindenkinek jobb. A keszlettartasnak nyilvan van koltsege, ezzel persze szamolni kell, de sok olyan termek lesz, amire ha nem filleres, igeny sem lesz.
Valoszinuleg emiatt a jelen mennyiseg megmozgatasara nem is kell keszulni, mert be fog esni a volumen. Ennek lesz talan a legnagyobb kornyezeti haszna.

A felvazolt klasszikus ellatasi modellben amugy jelenleg is ott vannak ezek a termekek, mindket forrasbol elerhetok, csak a mennyisegek fognak noni ami szinten javitja a hatekonysagot az elosztasi lepcsok kozott.

Amugy tenyleg vicc, ami ment: havonta valtogatott 1$-os mobiltokok, noi kiegeszitok, hulladek muszaki cikkek mert nem szamit ha tonkremegy, addigra ide er a masik... Nem is csak a csomagolas novelte a kornyezeti terhelest, a termek is kemenyen. De ez mar masik mese.

Az emberisegnek fel kene vegre fognia, hogy a kornyezetvedelem a fogyasztas visszafogasa nelkul nem fog menni...

Másolat_eredetije

(#23) UnA válasza D1Rect (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

Esetleg rá kellene jönni, hogy nem érdemes a világ másik végén gyártatni a termékeket, még akkor sem, ha ezen x százalékot lehet spórolni a vásárlásnál. És ha nincs rá pénzem, akkor talán nem veszem meg ;)

(#24) t72killer válasza b0bcat (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, akkor mondjuk kezdjük ezeknek a felszámolásával, mert bár az én saját magán postaládámban landol ABSZOLÚT NULLA hasznom van belőle, még nekem kell eltüntetni. Miközben ha egy javítandó eszközhöz rendelek egy 1$-os alkatrészt, akkor lehet nem lesz kidobva 3 kiló műanyag és fél kiló színesfém, merthogy EU alkatrészárakkal nem érdemes javítani.

#22: ha van egy lerakat, akkoris egyesével csomagolva utaznak az Evergreen-nel a dolgaid. Vagy szerinted majd raklapos tételben szállítják át az ellenállásokat, LED-eket, USB-kábeleket és EU munkabérek mellett számolják+borítékolják vhol Ny-EU-ban?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) D1Rect válasza Ceree (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

A "filléres" kínai cuccokról jellemzően még a csomagolást is lespórolják.
Szerintem teljesen invalid az, hogy az aliról és társairól rendelt cuccok nagyobb környezeti terhelést jelentenének, mintha ezt egy beszállítói láncon keresztülfuttatjuk ennek minden velejárójával.

Abban is biztos vagyok, hogy boltban könnyebben rávehető az egyszeri ember az impluzusvásárlásra mint egy weboldalon.

Ami szerintem itt megállja a helyét, hogy fizesse ki mindenki tisztességesen a küldés költségét, ne a postára legyen ráhúzva.
Persze itt beszélgethetünk róla, hogy mennyire hatékony a posták működése(nem csak itthon bárhol a világon) és mennyire tisztességes ezt kifizettetni bárkivel is.

(#26) D1Rect válasza UnA (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem ez így tök jó, inkább azt a felét basszuk szanaszét a bolygónak ahol nem én lakok.

(#27) buherton


buherton
őstag

Az EU részéről teljesen jogos és azon csodálkozom, hogy nem döntöttek erről hamarabb.

A csomagszállítók között van egy olyan megállapodás, hogy a küldő ország zsebeli be a pénzt és a cél ország ingyen kézbesít. Ez a rendszer addig működik jól, amíg valamennyire kiegyenlített a két ország közötti forgalom. Vagyis a magyar posta azért nem siet a kézbesítéssel, mert semmilyen bevétele nem származik ebből. Kína ezt hackelte meg és ezért vezetik ezt be.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#28) t72killer válasza D1Rect (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1. Én is erősen kétlem, hogy (rendesen körbejárt) környezetvédelmi oka lenne ennek a döntésnek, hiába EU.

#27: akkor kérjenek pénzt az európai posták, ennyi. xxi.szd van, a papíralapú levelezés minimálisra csökkent, csomagokat szállítanak zömében - ehhez kéne igazítani a bevétel elosztását. De ennek semmi, 0 köze a vámhoz, áfához +ezekhez kapcsolódó erdőmészáros bürökráciához.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Eastman válasza D1Rect (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Kiegészítés:

Nem versenyképes a Magyar Posta, és
nincs elegendő postás. Szerintem, így vagy úgy, a hattyúhalálát fogjuk végignézni. Biztosan akad rá majd vevő...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) hcl válasza t72killer (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ilyenkor lehetne elővenni a Főni szabadságharcos énjét, és csak azért sem áfáztatni, de hát mit várunk :D

@UnA : OK, ha lenne EU-n belüli Arduino, mondjuk 2x áráért a kínainak, semmi bajom nem lenne. Van?
Lítiumtöltő modulok sincsenek EU-n belülről.
Egyszerűen itt magasabb a hozzáadott érték, nem tömmeggyártunk.

@b0bcat : +1 annak, hogy ha rendelek valamihez alkatrészt, amit nem kell kidobni, az kisebb szennyezés. Alapvetően nem csak több tízezer Ft-os telefonokat szokás rendelni.
Ráadásul ezek közül egy csomó minden olyan, amit nem is kapni máshogyan EU-n belül.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) buherton válasza t72killer (#28) üzenetére


buherton
őstag

Azzal megsértenék a megállapodást, ezért sem "csak ennyi". Az ÁFA-val és a vámeljárással pedig nem. És ugye a posták már ma is állami támogatásra szorulnak, amit az előbbivel lehet fedezni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32) hcl válasza buherton (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja meg a másik!
A Posta az adómból működik, jórészt.
Tök szívesen adózok arra, hogy megjöjjenek a csomagok bárhonnan, míg egy csomó egyéb marhaságra nem (valahogy mindig stadion lesz belőle, meg yachtos utazások, magánrepülők...!)

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) UnA válasza hcl (#30) üzenetére


UnA
Korrektor

Az a baj, hogy az áfa nélkül összeomlik a költségvetés, az nem a legjobb szabadságharc :)

(#34) Ceree válasza D1Rect (#25) üzenetére


Ceree
senior tag

Amikor az egy db uvegfolia/tok/csipkes l0f@sz is polisztirol csomagban jon, plusz a zacsko. (Ami raadasul mar veszelyes hulladeknak is minosul.)

Pedig valid. A logisztikaban is merethatekonysag van (szallitasban, raktatrozasban is), fajlagosan kisebb a kornyzeti terheles. Raadasul a hagyomanyos ellatasi lancban a logisztikai kozpontokban es szolgaltatoknal a csomagoloanyag ujrahasznositas is nagy aranyban mukodik, hiszen tiszta anyagokrol beszelunk, mig ez az egyedi felhasznaloknal megy a kommunalisba. (Tisztelet a kivetelnek, de az ujrahaszbositasi aranyok itthon a lakossagnal elszomoritoak.)

#24: A kontenerben homogen egysegrakatok utaznak az elosztokozpontba, nem darabaru. Ha te egy db-ot rendelsz akkor annak a koltsege oriasi lesz nyugaton, igen. Ha 10/100/1000 a rendelesi egyseg, akkor fajlagosan mar elfogadhato, ugye. Ezzel Te mint fogyaszto akkor talalkozol, ha direktben keresel meg az ellatasi lancban joval elorebb levo elemet. Kulonben meg darabra veszed a sarki elekroban, de akkor neki fizeted ki a megbontas koltseget. Most is igy van, nem?
De tok egyetertek a javitasos elveiddel, gyulolok csak azert kidobni valamit, mert gazdasagilag javithatatlan: nincs alkatresz/GTK. Csak kozben meg felek, hogy azert olyan olcso a kinai alkatresz, mert kizsakmanyolt munkaerovel kornyezetvedelmi normak betartasa nelkul gyartjak le (minosegrol most ne beszeljunk). Szoval mikor eppen melyik ujjam harapjam meg? :(

A kulcs szerintem is amt Una ir. Ez a globalizalt fogyasztoi tarsadalom fenntarthatatlan.

Másolat_eredetije

(#35) t72killer válasza Ceree (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kisbolt szted egész konténernyi csomagolt de homogén árut vesz? :N

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Eastman válasza UnA (#33) üzenetére


Eastman
őstag

...mega magánnyugdíj-pénztáram nélkül is...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) hcl válasza UnA (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy itt még sarcot el nem töröltek, és ha van lehetőség, jóhogy be fogják szedni.
Ez a költségvetés meg EU pénzek nélkül bedőlne, de ha a pazarlás+mutyi megszűnne, itt Svájc lenne.

@Ceree : Tök jó, fenntarthatatlan, de nem azért, mert Kínából rendelünk, vagy nem rendelünk... Inkább az agyatlan tömegtermelés, nem szabványos, nem javítható, optimalizálatlan szoftverek miatt avuló cuccok miatt.
Ezekkel lehetne kezdeni a reformokat, nem az a kulcs, hogy fú, megsarcoljuk a külföldi árukat.
Pláne nem egy évtizeddel azután, hogy elkezdődött a dolog.

"Tisztelet a kivetelnek, de az ujrahaszbositasi aranyok itthon a lakossagnal elszomoritoak."
Bingó, akkor ezen kéne javítani!

"Csak kozben meg felek, hogy azert olyan olcso a kinai alkatresz, mert kizsakmanyolt munkaerovel kornyezetvedelmi normak betartasa nelkul gyartjak le"
Efelől megnyugodhatsz, mert már azt a cuccot is így gyártották, amihez vetted. (Esetleg nem Kínában.)

Illetve tök benne lennék, hogy marad 1 hónap a szállítás, de vitorlás hajó hozza (vannak olyan vitorlafejlesztések, amik nem is emlékeztetnek a szokásos vitorlára, hatékonyságban is jobbak).

"A kontenerben homogen egysegrakatok utaznak az elosztokozpontba, nem darabaru."
Szerintem tök mindegy, hogy hogyan van csomagolva...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Remélem ezt a kezelési költséget ki lehet majd kerülni valami online befizetési felületen.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) joghurt


joghurt
addikt

Mindenki úgy hisztizik itt, mintha mindent kötelező lenne közvetlenül Kínából rendelni.

Ismeretségi körben régóta csak EU-n belül rendeljük ezeket is, több okból:
- a tipikus 6-8 hetes szállítási idők helyett általában 1 héten belül itt van,
- EU-n belül nincs vám és adó (bónuszként a Magyar Posta majomkodása is elmarad).

Igen, amikor az EU-ba lépnek a cuccok valamelyik holland/német kikötőben, akkor gyakran "elfelejtik" befizetni utána a vámot/adót, erről tudunk.

Igen, EU-n belül van postaköltség, mert nem dotálja a kínai állam a gyarmatosítás jegyében.

(Magánvéleményként én az EU-n kívüli árukat masszívan meg is vámoltatnám. A multiknak máris nem annyira érné meg Kínában gyártatni.)

A tej élet, erő, egészség.

(#40) Dr. Romano válasza joghurt (#39) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A te ismerősi köröddel nem tudok mit kezdeni, engem nem érint :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) t72killer válasza joghurt (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

és a cuccokat az eu-ban is gyártják?
Vámvédelem: hátigen, nemzetünk büszkesége lehetne a LED és USB-kábel gyártás...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) joghurt válasza t72killer (#41) üzenetére


joghurt
addikt

Nem tudom, melyik részére kérdezel.
Az EU-n belüli rendelést a kínai bóvlira értettem. Mondjuk nem az alibabáról rendelsz, hanem az ebay.de-ről.
EU-n belüli wish-alternatíváról persze nem tudok. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#43) t72killer válasza joghurt (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ebay.de dugig van kínából szállító, kínai kereskedővel ;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) hcl válasza joghurt (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arduino EU-n belülről, hol?

Lightning kábel, micro USB kábel?

Amiket EU-n belülről rendelsz, azok egy jó része is Kínából jön.

Amúgy gyártat itt multi. TV-t, hifit, telefont, stb. Autóalkatrészt.
Kisebb dolgokat nem nagyon.

A másik jelentős dolog a Távol-Keletről a használt alkatrészek, amiket EU-n belül megint nem kapsz, mert a környezetvédelem jegyében kidobálnak mindent, ami elromlott (nagyobb cégek meg mindent, ami pár évet ment).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) joghurt válasza hcl (#44) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, Kína a gyártó, csak jelentős különbség, ha már egy EU-n belüli raktárba behozta valaki konténerszám.
Az Arduino Store szintén EU-n belüli (pármai) raktárból dolgozik. [Kéretik nem flame-elni, nem vagyok képben az összes bizbaszban, hogy minek hol pontosan mennyi az ára.]
De van az ebay.de-n és az amazon.de-n is, szintén európai raktárakból. (Korábban egy csomó minden Nagy Britanniából jött.)

A tej élet, erő, egészség.

(#46) hcl válasza joghurt (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megnéztem, és 5000 fölött van a legolcsóbb Micro + gondolom posta. Na most ez ebay-en ezres körül max. Ez talán elfogadható, ha olaszban is gyártják (hm, végülis az van ráírva), de sajnos csak elvek szintjén, mert a pénztárcámnak nem. (+plusz dobozban van, és még azt postázzák.)
Ennyiért inkább rendelek jópár 328-ast, meg pár 22nf kondit, kvarc van, és újra maratjuk magunknak a NYÁK-okat...

(Amúgy marha jó cuccok vannak azon az oldalon, de inkább az áruk kéne :D )

"Igen, Kína a gyártó, csak jelentős különbség, ha már egy EU-n belüli raktárba behozta valaki konténerszám."
Mi a különbség? EU-ban csomagolják le és postázzák? Annak lenne értelme, ha itt is készülne, akár itt Összeszerelő-országban.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) angyalpc2 válasza t72killer (#5) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

smd alkatrészek amik
1. nem beszerezhető eu piacon (nem is gyártják)
2. ha van itthon 10x-eres áron van 1-2 ic 5-10e Huf

KO, gazdasági totálkár

a jó édes k. anyjukat

(#48) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekünk fogyasztóknak meg marad az élettartam akku

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#49) t72killer válasza angyalpc2 (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásképp az lesz ezzel a gond, hogy a magánemberekkel szóbaálló kínai kereskedők lehúzzák a rolót és 1$+27%+10$-ért SEM tudod majd beszerezni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) hcl válasza t72killer (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Még ami eszembe jutott, hogy az ebből élő (mondjuk hogy legális) EU-n belüli kereskedők is bezárnak majd a drágulás miatt.
Esetleg lehetett volna kevésbé a lakossággal kib*ós módon megoldani, pl. hogy a külföldi direkt kereskedőkkel fizettetni (pl. csak regisztráció után küldhet), vagy ilyesmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51) D1Rect válasza Ceree (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Az árral együtt sacc/kb egyenesen nő a környezeti terhelés is, az egyszeri ember messze alábecsüli, hogy a körömreszelő kislány mennyi fölösleges energiát/szemetet/co2-t termel pusztán azzal, hogy őrzi a telefontokokat és üvegfóliát a pláza boltban, aztán mehetünk feljebb, neki is van egy munkaadója, etc-etc.

Persze vitatkozhatunk ezen örökre, amíg nincs erről valid számítás(ami ugye nem úgy készül, hogy a saját megérzésünk akarjuk alátámasztani "kutatással").

(#52) szipipeti válasza joghurt (#45) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Gondolod, hogy a Kínában (Indiában ect) legyártott mütyüröket beleborítják egy kosárba, markoló géppel belerakják egy konténerbe, áthajózzák a Szuezi csatornán, és a Hamburgi kikötő vám-szabadterületén Jürgen és Hans 10 eurós nettó órabérrel szétválogatja és becsomagolja?
Segítek: Kinában becsomagolják egységcsomagba, bliszterbe... gyűjtődobozolják, raklapozzák, konténerezik. Innentől mindegy...
Más:Ha Kínából rendeled, ha az EU raktárból, ugyan az a hajó hozza, amivel a EU-s raktárakat töltik...
Ha Kínában rendeled, a Te egységcsomagod Kínában készül... Ha EU-s raktárból rendeled, akkor Európában készül (de szintén Kínából hozott csomagoló anyaggal, (csak eddig külön utaztak), de neked a kezedbe ugyan az a minőségű és környezetterhelésű csomagolás kerül...

(#53) Ceree válasza t72killer (#35) üzenetére


Ceree
senior tag

Nem is irtam ilyet. Az egyes elosztasi lepcsokben bontodik meg az egysegrakomany, de minden lepcso megfizeti a koltseget. A koltsegek optimalizalasara talaltak ki a minimum rendelesi mennyiseget (MOQ), es ez termekenkent es halonkent mas es mashol jelentkezik.
Egyszeru pelda: asvanyviz sok esetben megy raklaposan a kiskerig, a dom perignon meg darabosan. De ha a kisker nem tud fogadni egesz rakla vizet csak 4kartont, akkor neki dragabb lesz fajlagosan ezt kiszolgalni. Es a vegen ki fizeti meg? Te meg en.

Hcl: Erre irtam azt hogy a globalis fogyasztoi tarsadalom a gond. Globalis, amiben benne van, hogy nem a vilag vegerol kell hozni, es fogyasztoi, mert gatat kell szabni a fogyasztas mertekenek is. Tomegtermels azert mukodik, mert van aki megveszi. Idealizaljunk, hogy nagyobb legyen a kontraszt: ha holnaptol atternenk, hogy csak olyan termeket veszunk, ami valoban tartos es ugy van tervezve, hogy konnyen javithato is legyen, akkor mennyivel kevesebb termek eloallitasara is lenne szukseg? De akkor ugye ritkabban vennenk, a vallalatok bevetele lecsokkenne, lelassulna a K+F, stb. Nem egyszeru kerdesek ezek, de valahol el kell kezdeni ezt: szemleletvaltas kell a fogyasztok fejeben. A recycling csak a jeghegy csucsa: ha kevesebbet fogyasztunk kevesebbet kell visszaforgatni is.

A csomagolas pedig nagyon-nagyon sokat szamit, minel tobb a csomagolas, annal tobb a feleslegesen szallitott tomeg, igy a koltseg es kornyezeti terheles is. Ez a logisztikai vetulet, a felhasznalt anyagmennyiseg meg ugye trivialis.

Másolat_eredetije

(#54) Ceree válasza D1Rect (#51) üzenetére


Ceree
senior tag

Ha valoban a gyartotol a felhasznaloig valo direkt szallitas lenne a legolcsobb es mindenkinek a legjobb, akkor miert nem igy csinalja mindenki? Megbolondult a vilag, hogy csak a kinaiak csinaljak igy? Nem hiszem.

Másolat_eredetije

(#55) D1Rect válasza Ceree (#54) üzenetére


D1Rect
félisten

"Megbolondult a vilag"
Elnézve, hogy mennyi szemétbe csomagolt buborékos betegséget lehet eladni a világon, ez elég valószínű.

"Ha valoban a gyartotol a felhasznaloig valo direkt szallitas lenne a legolcsobb es mindenkinek a legjobb, akkor miert nem igy csinalja mindenki?"
Mert se a fogyasztói, se a környezeti érdekek nem számítanak amikor valamiből többet kell eladni.

(#56) t72killer válasza Ceree (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az, hogy mit hiszel, és hogy egy konkrét útnak valóban mi a környezeti lábnyoma, nem feltétlen egyezik. Amit a kolléga leír, erősen valid.

+szerinted a világon hány dolgot üzemeltetnek be úgy, hogy a környezetvédelem az ELSŐ szempont??
Sweet summer child... Amikor a NYUGATNÉMET multi, akinél dolgozom, a belső környezetvédelmis meetingen rákérdezve, hogy terveznek-e olyan helyre üzemet telepíteni, ahol magasabb a zöld energia aránya a mixben, azt válaszolja, hogy frászt, jövőre épül 2 üzem Kínában, szenes erőmű mellett...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57) hcl válasza Ceree (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg azért működik a tömegtermelés, mert olcsóbb, így az alakult ki.
Ha nem csak az ár a szempont, akkor működne másképpen is.
Különben ha környezetbarát módon lehet szállítani dolgokat, akkor maradhatna is az a dolog, hogy megfelelő telephelyeken gyártják a termékeket. Erre írtam a next-gen vitorlás hajókat. (Az lényeges, hogy mínusz hajócsavar, stb., mert az baromira zavarja a tengeri élővilágot.)
Nem mellesleg, helyben gyártani sem mindig érdemes, mert pont az általam használt step-down modulok, lítiumakku töltők, BMS-ek olyanok, hogy sok kis gyárat nem érdemes fenntartani miattuk.
Nem véletlenül itthon is csak drágább elektronikák készülnek, amit már megéri (TV, hifi, ilyesmik, dolgoztam ilyen területen sokat).

Amúgy én nagyon támogatnám azt a modellt, hogy egyedi igények alapján legyen gyártva mindenféle, annyi, amennyire szükség van, olyan konfigban, ahogy kéred, és simán menne is, csak jelen gazdaság mellett nem éri meg. (Bár mondjuk a crowdfund-os startup termékek már ehhez hasonlóan mennek.)
Amúgy hogy a K+F lelassulna - a tömeg, mesterségesen gerjesztett igények alapján történő.
Amikor olyasmire volt szükség (pl. űrrakéták), amire nem volt fogyasztói igény, azt is ki lehetett fejleszteni.

"minel tobb a csomagolas, annal tobb a feleslegesen szallitott tomeg,"
A csomagolóanyag is jön valahonnan :) Mindegy, hol pakolják bele a terméket :)

Azért nem dívik jobban a direkt vásárlás, mert túl sok réteg épült rá, hogy dolgokat eladjon, boltokban. Ezek nyilván szeretnének ebből megélni továbbra is.
Ráadásul pl. maradva az alkatrészes dolgoknál, pl. akarnék venni pár 1000uF 25V kondit, mert kell monitorba, akkor elmászok a boltba -> nem mászok el, mert csak munkaidőben van nyitva. Tehát van egy elég púpos modellünk, ami pazarló is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Illetve ne már.
A Kínából kis tételben rendelés mennyi műanyagszeméttel jár (csomó minden papír borítékban/dobozban jön) ahhoz képest, hogy mennyi ásványvizet visznek haza az emberek műanyagpalackban?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#59) Ceree válasza D1Rect (#55) üzenetére


Ceree
senior tag

"Ez elég valószínű."
Ennyi. :(

"Mert se a fogyasztói, se a környezeti érdekek nem számítanak amikor valamiből többet kell eladni."
Szomoru, de sajnos meg mindig a penzugyi mutato a donto tenyezo az uzleti dontesekben, a fogyaszto es a kornyezet is hatrebb van priorizalva. Mint irtam, szemleletvaltas kell.

t72killer, neked is: pont arrol irok folyamatosan, hogy ez igy nem fenntarthato, hiaba megy igy az en cegemnel is.

Hcl: Hiaba lenne tomegtermeles, ha nem venne meg senki. Nem a tomegtermelessel, mint gyartasi eljarassal van baj, hanem azzal, hogy hulladekot gyartunk. Mert megveszik, lasd D1rect kommenje is.

"Amikor olyasmire volt szükség (pl. űrrakéták), amire nem volt fogyasztói igény, azt is ki lehetett fejleszteni."
Ezt ne keverjuk ide, ez nem piaci kerdes.

"csomagolóanyag is jön valahonnan :) Mindegy, hol pakolják bele a terméket :)"
Ez igaz, de az egyesevel csomagolt, vagy az egysegrakomanyban szallitott termek fajlagos csomagolasmennyisege nem ugyanaz.

"A Kínából kis tételben rendelés mennyi műanyagszeméttel jár (csomó minden papír borítékban/dobozban jön) ahhoz képest, hogy mennyi ásványvizet visznek haza az emberek műanyagpalackban?"
Ertelmezd amit irtam: ebben a peldaban a tetelnagysagrol volt szo eppen, nem a csomagolasrol.

"Amúgy én nagyon támogatnám azt a modellt, hogy egyedi igények alapján legyen gyártva mindenféle, annyi, amennyire szükség van, olyan konfigban, ahogy kéred, és simán menne is, csak jelen gazdaság mellett nem éri meg."
Ezen meg gondolkodk kicsit, mert elsore tetszik, bar nyilvanvalo, hogy nehezen fizetheto meg, foleg nyugaton, de ennek lenne helye.

Másolat_eredetije

(#60) hcl válasza Ceree (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Hiaba lenne tomegtermeles, ha nem venne meg senki."
Naív vagy. Mesterségesen gerjesztett igények, tervezett élettartam, szándékosan rövid sw support időtartam...

A műanyagpalackost tök függetlenül írtam mindentől.

"Ezt ne keverjuk ide, ez nem piaci kerdes."
Pont azért írtam, mert nem piaci. A K+F mostanában inkább parasztvakítás-fejlesztés, mint lényegi, legalábbis konzumer vonalon. Valódi K+F ettől függetlenül is létezne. (Ja, meg a K+F azon része, amikor kis startupok használnak beágyazott számítógépeket/kontrollereket, kis mennyiségben gyártott prototípusokat, na az honnan jön : Kínából. EU-ban pont tudok céget, akik gyártanak ilyen egyedi (azaz pár száz/pár ezer db-os) cuccokat, de ezek magányosak.

"Ez igaz, de az egyesevel csomagolt, vagy az egysegrakomanyban szallitott termek fajlagos csomagolasmennyisege nem ugyanaz."
:D
Teljesen mindegy, ha elcsomagolnak 10m3 fóliát, hogy azt hol és hogyan...

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) t72killer válasza Ceree (#59) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ez igy nem fenntarthato, hiaba megy igy az en cegemnel is."
Hátigen, nagyon sokmindent egyenesbe kéne állítani a világon, pl home office munkavállalók millióinak, a "dobdki" helyett a "javítsd meg/add oda vkinek, aki tudja használni" filozófia, és sorolhatnám még estig :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62) hcl válasza t72killer (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K
https://logout.hu/bejegyzes/hcl/ne_dobd_ki.html

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) Ceree válasza hcl (#60) üzenetére


Ceree
senior tag

"Naív vagy."
Inkább idealista. :DDD De ez kell pl ahhoz, hogy a munkámban is meg merjem kérdőjelezni az olyan alapfolyamatokat is, amik évtizedek óta be vannak betonozva, vagy azt hiszik róluk legalábbis sokan.

"Mesterségesen gerjesztett igények, tervezett élettartam, szándékosan rövid sw support időtartam..."
Ezzel tisztában vagyok, ez a fogyasztói társadalom alappillére. Undorító az egész és ez nem csak a műszaki cikkekre igaz, lásd fast fashion.

""javítsd meg/add oda vkinek, aki tudja használni" filozófia"
+1! Tavaly szedtük össze feleségemmel az e-lomot itthon, de az avulás okán a legtöbb hiába működőképes, egyszerűen annyira elavult (pl.: walkmanek, discman, 256megás mp3 lejátszók, stb) hogy nem lehet mit kezdeni vele. Amivel lehetett (pl. kompakt fényképezők) azokat elajándékoztuk rászorulóknak, akiknek még ilyen sem volt. De őszinte leszek, annak sem volt egyszerű megtalálni a helyet...
Nagyra becsülöm ebből a szempontból hcl javítós blogját is, rendszeres olvasója vagyok.

Másolat_eredetije

(#64) hcl válasza Ceree (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azzal nincs baj, ha újítasz... De voltam már úgy vele, hogy akkora baromságot kellett csinálni, hogy inkább megoldod, mint szórakozz sok hülyével :D

"Ezzel tisztában vagyok, ez a fogyasztói társadalom alappillére. "
Per definíció nem szükséges hozzá. De azok után, hogy a jelen világrend is csak kapitalizmusnak látszik, tök mindegy.

"hogy nem lehet mit kezdeni vele"
Sosem tudhatod. Olyan dolgokat adok el aprópénzért, hogy a legtöbben csak röhögnek, amikor meglátják. Fb. csoportokban meg mindenféle hibás dologra fújolnak.
Mp3 lejátszót szerintem pár nap alatt elkapkodnák.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.