Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#266) bunfi válasza Giovan! (#263) üzenetére


bunfi
őstag

Már megbocsáss, de nem azért írtak pl. Magyarországon egy ~380 000 karakteres törvényt, mert el lehetne intézni egy ennyire pongyola megfogalmazással... A tisztességtelen piaci magatartás és versenykorlátozás nem csak és kizárólag a monopolhelyzetre vonatkozik. Ez a témakör ennél csak szigorúan jogszabályértelmezésileg is sokkal bonyolultabb. Arról nem is beszélve, hogy hogyan tudsz a jogerős ítéleteknek érvényt szerezni, olyan szereplőkkel szemben, amelyeknek készpénzállománya nagyobb, mint néhány kisebb ország GDP-je? (Ismét az elmélet és a gyakorlat drasztikus különbsége.) Ezen felül nem csak az Apple-t neveztem meg, minden platformra egyaránt érvényes megállapításokat tettem, kérlek ne szűkítsd le megint az Apple/iOS-re.

Ha nem értesz egyet a tulajdonjog ok nélküli korlátozásával, akkor hogyan foglalnál állást abban ami az Imagination-nel történt az Apple 2017-es bejelentése után, annak tudatában, hogy mi lett az ügy végkifejlete idén januárban? Nagy vesszőparipád ez a zárt rendszer dolog is, de mélyen érdekelne, hogy hol van az érvényesíthető garancia a szolgáltatási feltételekben vagy bármelyik megkötött szerződésben ami garantálja ezeket a zárt rendszer által képviselt előnyöket, valamint vállal-e proporcionális garanciát a kártalanításodra, ha ezt a szerződést megszegi?

Egyébként az Epic magasról tesz arra, hogy zárt rendszer marad-e az iOS vagy nem. Nekik csak a sarc mennyiségével van bajuk és a szenzációhajhászást kihasználva próbálják az érdekeiket érvényesíteni. Én csak abban reménykedem, hogy ennek lesz valami hozadéka is a végfelhasználónak és visszább vágják kicsit a pofáját a techóriásoknak.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.