Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) milu44


milu44
aktív tag

Új blog az új projecthez.
Most felraktam a 2.3-ad jól muzsikál.
Hiányolom a rezgést ha nyomkodom a telót vagy ha a funkció gombokat használom.
Az ékezetes betűk egy része nem jelenik meg csak egy kocka látszik helyettük.

Gratula a romhoz és így tovább.
:C :R :R :C

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#2) joestone válasza milu44 (#1) üzenetére


joestone
addikt

Hamarosan lesz újabb verzió amiben már jó a youtube hq lejátszás is.

A minden nyomásra rezgés az egy CM módosítás nincsen benne a tiszta Androidban. A gépeléskor rezgést a billentyűzet kis fogaskerék gombjának megnyomása után a billenytűzet beállítása alatt tudod bekapcsolni.

(#3) milu44 válasza joestone (#2) üzenetére


milu44
aktív tag

Pedig úgy emlékszem a gyári 2.1 is rezeg ha a menükben lépkedem.
Erre valami megoldást nem tudz?
Köszi sikerült beállítani a szöveg írásánál való rezgést.
Nálam a youtube HQ szaggat amúgy semmi bajom nincsen vele.
Bug:
A telefonálásnál lezár a képernyőzár de ugyan úgy tudom nyomkodni a számokat.
Ami még idegesítő az az ékezetek.

Ha van valami bug azt majd itt jelzem neked.

Így tovább. :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Ismert hibák :
Nincs kihangosítás hívás közben .
nincs hang a fülhallgatóban hívás közben.

Ez azért gond nem? =/ Amúgy ez még nemhivatalos 2.3, ugye?
Sorry nagyon kezdő vagyok még :)

(#5) milu44 válasza Dany007 (#4) üzenetére


milu44
aktív tag

Hivatalosan 2.1 után nem adtak ki romot, és nem is fognak.
A bugok gondok, de joe megpróbálja a legrosszab bugokat kijavítani elsőnek, és utána a többi.
Ha van szabad ideje akkor fejleszti a romot.
Így is sokkal tartozunk neki.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#6) Blokkolnam0


Blokkolnam0
aktív tag

mikor telefonálok, a képernyőn megjelenik ugye hogy "double tap to unlock" , ha pl. számokat kell beütni telefonközpontban való navigáláshoz, de igazából nincs lelock-olva a képernyő! Tehát véletlenül a user meg tudja nyomni a fülével...

Többiek Joestone 2.3-ával, megerősítitek ezt a bugot?
(még annyi plusz infónak, hogy nekem még fent van a keep screen app is, de ez fent volt a 2.2.1-nél is, és ott nem volt képernyő lock probléma hívás közben...)

bocs, most látom bár ezt beírták fentebb :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Moto x

(#7) tokaji6p


tokaji6p
újonc

hogyan kell meg csinálni 2.3 alatt hogy az sd karira telepítsen mert nekem az igo-t a telre telepítette!!
Most a marketről telepítem az angrybirds-t és azt meg a karira tette de csak 380 kb,az amugy 18 mb játék!
Az igo-rámásoltam a sd-re és telepítettem de a tel-re rakta! Vagy ennek igykell lennie??

(#8) Blokkolnam0 válasza tokaji6p (#7) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

menj be oda hogy manage applications, és ott amit enged, át tudod helyezni az SD kártyára...

Motorola Moto x

(#9) swanton válasza Blokkolnam0 (#8) üzenetére


swanton
csendes tag

"Particionált sd (nem csak egy darab fat(32) van a kártyán) esetén nem ismeri fel."
Ezt hogy kell érteni? Nem megy az app2sd és csak a telo memoriájára tudok telepíteni?

(#10) swanton


swanton
csendes tag

és még annyi hogy hogyan is kell fastboot-ból telepíteni, meg amikor a letöltésre kattintok onnan mindent le kell szedni vagy csak amelyiket én akarom?

(#11) milu44 válasza swanton (#10) üzenetére


milu44
aktív tag

A 2.3-as rom alapból amit tud sd-re rak.
Így nem kell ap2sd és társai.
Menny bele az a beállítások
ezen bellül alkalmazások
ezen bellül alkalmazások kezelése.
Itt ha rá áll egyesével a progikra akkor megtudod nézni hogy átrakhatod-e SD-re

Ha a downloads-ra gondolsz akkor az ott felsoroltak azok amit te letöltöttél a netről.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#12) swanton válasza milu44 (#11) üzenetére


swanton
csendes tag

Joestone file list
recovery0426.zip ( 69.53 MB )
ginger0425.zip ( 69.09 MB )
2011-03-24.22.36.20.zip ( 67.92 MB )
Ginger0403.zip ( 63.93 MB )
recovery.zip ( 68.09 MB )
qwerty.kl ( 2.20 kB )
recovery0425.zip ( 72.75 MB )
ginger0426.zip ( 65.87 MB )
ginger2.zip ( 62.22 MB )

erre gondoltam... hogy itt minden kell-e? és hogy kell fastboot-ból telepíteni?

(#13) milu44 válasza swanton (#12) üzenetére


milu44
aktív tag

Gondolom kell mind azért van benne a zipben.
Fastbootból még soha nem raktam romot így én nem is tudok ebben segíteni.
Recovery miért nem jó neked?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#14) Blokkolnam0 válasza swanton (#12) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

le van írva, hogy melyik mihez kell:

A ginger0426.zip fastboot módból telepítendő.
Fontos , hogy telepítés előtt a recovery menüben le legyen futtatva a wipe data/factory reset !!
Telepíteni fastboot módból
fastboot -w
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img
fastboot reboot

A recovery0426.zip pedig recovery menüből restore -ral.
Fontos , hogy telepítés előtt a recovery menüben le legyen futtatva a wipe data/factory reset !!

A fastboot-os file-t fastboot-al telepíted, a recovery-s file-t pedig recovery-vel...
ha nem világos mi a recovery, meg a fastboot, akkor ezt nyálazd végig:
[link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Moto x

(#15) Blokkolnam0 válasza milu44 (#13) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

nem érted, a srác azt nem tudja, hogy a sok letölthető file közül melyik kell neki...pedig le van írva minden, egyre több funkcionális analfabétával találkozom mostanság :)

egyre több ember van, aki lusta dolgozni, meg utánaolvasni, az kell nekik hogy rágd a szájukba egészen odáig hogy mi az hogy DOS ablak...

[ Szerkesztve ]

Motorola Moto x

(#16) joestone válasza swanton (#12) üzenetére


joestone
addikt

Le van írva , hogy hogyan tudsz fastbootból telepíteni. A bekapcsolást benyomott kamera gombbal végezd. Ha megjelenik egy kék képernyő az a fastboot mód.
Fentebb le van írva , hogy melyik a legfrissebb verzió. Értelemszerűean csak azt kell felrakni ,(0426).A ginger0426 a fastbootos telepítéshez szükséges fájlokat tartalmazza .míg a másik a restore-al történő telepítéshez szükséges fájlokat tartalmazza.

(#17) joestone válasza Dany007 (#4) üzenetére


joestone
addikt

Mivel az ismert hibák alatt szerepel nyílván gond , de azért vannak felsorolva , hogyha valaki ezeken kívül mást is tapasztal akkor jelezze , hogy késöbb lehessen javítani . Illetve tisztában legyen vele mire számíthat a rom telepítése után. Azt pedig már írták , hogy hivatalos 2.3 nem lesz soha , de még 2.2 sem. A hivatalos romok pedig az lg oldaláról tölthetők le kdz formátumban. Amit a kdz updaterrel lehet felrakni a telefonra. Hivatalos rom esetén nincsen sem recovery menu sem fastboot mód , ezek ugyanis tiltottak benne.

(#18) tokaji6p


tokaji6p
újonc

Értem milu!

Most próbáltam csinázni egy másik LG gt 540-et letöltöttem a recovery telepítőt bekapcsoltam a usb hibakeresést telepítette is ki is kapcsolt a tel. pont ugy hogy leírta joestone de nem tudok belépni a recovery-be háziko és bekapcs gombal! Vajon miert??
Lehet azert mert nem a joestone féle 2.1 v20b van rajta??????? Hanem hivatalos frissétés!???
Érdekes viszont a superuser ikon meg van a telón éppen csak nem tudok belépni a recoverybe!!

(#19) lggt540user


lggt540user
csendes tag

Szia Joe!

Én is jöttem szurkolni...Hajrá!Sok szabadidőt,hozzá!
Hétvégén remélem lesz annyi időm,hogy felrakjam és belakjam a ROM-od.Azután pár nap és közzéteszem a tapasztalataimat itt.Még egyszer sok sikert,én a te 2.3.3-ad mellett teszem le a voksom! :C

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#20) tokaji6p


tokaji6p
újonc

Ja és még mindig nem tudom hol tudom megnézni a proci teljesítményét!

(#21) St3ven


St3ven
addikt

Hehe, két kisebb érdekesség:

1. A térerő és hálózat ikonok a status baron alapból zöldek, de néha ez fehérre változik hosszabb-rövidebb időre. Megjegyzem, nekem a fehér jobban tetszik.

2. A rendelkezésre álló belső memória értéke jelentősen eltér(het) a „Tárhely-használat” menü grafikus (kapcsos zárójeles) részénél és a „Tárolóhely beállításai” menüpont alatt (újraindítás után is).
Nekem jelenleg az első menüpont 10 megával többet mutat (30 és 40 mega értékekről beszélünk), nem tudom, ez miből fakadhat.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#22) St3ven válasza tokaji6p (#20) üzenetére


St3ven
addikt

Én az Android System Info-t használom, rengeteg infóval tud szolgálni, köztük futó appok/szolgáltatások listája, pillanatnyi memória/procihasználat.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#23) joestone válasza tokaji6p (#18) üzenetére


joestone
addikt

Recovery menut csak a v20bhunmod kdz telepítése után lehet telepíteni a telefonra. Gyári romra felmegy , de nem működik , mert ez a lehetőség le van tiltva benne.

(#24) tokaji6p


tokaji6p
újonc

Aham! Értem! Köszi joe!! Köszi st3ven megnézem azt a cuccot!!

[ Szerkesztve ]

(#25) tokaji6p


tokaji6p
újonc

Oké de sajnos olyan rég csináltam hogy már nem tudom hogy kell felrakni a reco.engedélyezett v20b kdz-t?
Hogy is kell????

(#26) St3ven


St3ven
addikt

Egy-két rendben lezajlott telepítés után ma megint előjött a Market-probléma:

"Ha elindítok egy letöltést, a
statusbaron követve azt látom, hogy szépen
letölti, de valamiért nem telepíti.
Végigfut, és utána is aktív a "Free" gomb a marketen, amivel le lehet tölteni az appokat.
Rányomok még egyszer, és jó esetben
megint letölti, majd telepíti. Rosszabb
esetben keletkezik a cache
könyvtárban egy újabb downloadfile-[szám].apk
(ugyanakkora mérettel, mint az előző
letöltés után), és megint nem telepíti.
Ez tapasztalta már valaki? Eddig soha nem
volt gond a markettel, gmail-es címem
beállítva, gTalk van. "

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#27) milu44


milu44
aktív tag

Egy érdekesség:
A 2.3-nál megkapom a nem fogadott hívásokról az értesítő sms-t. :DD

Nálam is néha csinál ilyet a market.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#28) St3ven válasza milu44 (#27) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem mar otszor nem telepitette ugyanazt az otmegas jatekot, az apk-k meg csak gyulnek a cache konyvtarban. :( Manualisan telepiteni egyiket sem engedi, mondvan "Gond volt a csomag szintaktikai elemzesevel."

Akksi: egesz ejjel tolton volt, majd lehuzva folyamatos nyomogatas, net, Angry Birds es tiz perc beszélgetés utan 3,5 ora alatt lement 20%-ra... :( Lehet kene csinalnom egy battery stats wipe-ot?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#29) swanton válasza Blokkolnam0 (#15) üzenetére


swanton
csendes tag

na tessék egész nap ezt olvastam, de még mindig nem értem ezt:
"Nyissunk a gépen egy dos ablakot és cd parancsokkal lépjünk be az sdk tools mappájába." és ezzel sztem nem csak én vagyok így hogy nem értem amit ti kibaszbott kocka nyelven leirtok. nem lehet mindenki olyan nyomott mint te hogy egész nap a kurva gép előtt ül. az oké hogy neked nincs életed a gépen kívül és másnak van....

(#30) zollerkmd válasza swanton (#29) üzenetére


zollerkmd
tag

Melyik része nem érthető?

(#31) joestone válasza swanton (#29) üzenetére


joestone
addikt

start menu- futtatás - cmd majd enter. (vagy a programok között megkeresed a parancssor nevűt .)
Nyílik egy fekete, karakteres ablak (ez a dos ablak).

Az android sdk (sdk = fejlesztői csomag) a google oldaláról tölthető le (blogomon találsz linket oda) , ehhez van egy olyan plusz letöltendő rész is amit sdk toolsnak hívnak. Ebben található meg a fastboot.exe.
Ezt a csomagot telepíted a gépedre valahova (azt hiszem csak másolni kell) , mondjuk a c:\sdk\tools mappába.
Ha ez a mappa mondjuk c:\sdk\tools névre hallgat akkor a következőket kell begépelni a fekete, karakteres ablakban:
cd \
cd sdk
cd tools

( a \ karaktert a jobb oldali alt(gr) és a q betü együttes lenyomásával éred el)
ebbe a mappába másold be a 2 db img fájlt is és utánna mehet a telepítés.
A telefont bekapcsolod fastboot módban (kamera gomb teljesen benyomva tart és bekapcs) Egy kék , karakteres képernyő jelenik meg a telefonon. Ez a fastboot mód.
A gépen a korábban megnyitott dos ablakban begépeled a következő parancsokat :
fastboot -w
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img
Amikor lefuttott akkor begépeled a következő parancsot :
fastboot reboot
a telefon újraindul a frissen telepített rendszerrel.

A hozzászólásod többi részére reagálva , van akinek munkájából kifolyólag egész nap a gépet kell bambulja . A cd parancsok használatát pedig már azt hiszem az ált iskola számtech óráin is tanítják közvetlen az mkdir parancs után.

(#32) swanton válasza joestone (#31) üzenetére


swanton
csendes tag

szóval sikerült eljutnom addig hogy fastboot -w, ok beirtam, és 30perce azt irja hogy
"waiting for device" ezzel mit lehet kezdeni?

(#33) joestone válasza swanton (#32) üzenetére


joestone
addikt

win7 esetén engeded , hogy a windows update webhelyről feltegye a drivereket. Xp esetében pedig a junefabrics.com weboldalról letöltöd a pdanet csomagot androidra és felteszed a gépre.

(#34) atiss1976


atiss1976
csendes tag

Sziasztok! Erről már hallottatok?.. http://androidhungary.com/2011/04/megnyilt-az-android-os-2-3-4-forraskodja-es-elindult-a-nexus-s-keszulekek-frissitese/
Jól gondolom, hogy a portolás így könnyebb lesz? Vagy nem?
Nagyon örülök én is ennek a kezdeményezésnek, hogy nincs elfelejtve a készülék, de a rádió miatt egyelőre a cyanogenmod7-t használom, de a kingston 8gb cl4-es kártyámat el-el dobálja mindkét féle 2.3-as rom (joestone és cyanogen mod) úgy hogy 1 partíció van a kártyán... a többféle partícióval meg pláne... :( Ez van, majd kártyát cserélek... :(

[ Szerkesztve ]

(#35) swanton


swanton
csendes tag

nemtom hogy ez oprendszertöl függ-e de nekem nem engedi a facebookos ismeröseimet telefonkönyvbe szinkronizalni...

(#36) St3ven válasza St3ven (#28) üzenetére


St3ven
addikt

Na, ma 6 órát bírt az akksi átlagos használat mellett (előtte éjjel fullra töltve), játék/hívás ez alatt nem volt, net 2G-n, egy fénykép készítése. :(

Ma éjjel megint fullra töltöm, reggel nyomok egy battery stats wipe-ot, majd beszámolok.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#37) GT5402


GT5402
csendes tag

Sziasztok!
Új és kezdő vagyok
GT540 2.3 rom?!
Hogy kell felsorolni telepítés követést GT540 2.3 rom?
Előre is köszönöm szépen!
Üdv

Tanulj a tegnapból, élj a mának és reménykedj a holnapban. A legfontosabb azonban, hogy ne hagyd abba a kérdezést.

(#38) joestone válasza GT5402 (#37) üzenetére


joestone
addikt

Mit szeretnél tudni ?

You can write english.

(#39) GT5402 válasza joestone (#38) üzenetére


GT5402
csendes tag

Hogy kell telepíteni GT540 2.3 romot?

Tanulj a tegnapból, élj a mának és reménykedj a holnapban. A legfontosabb azonban, hogy ne hagyd abba a kérdezést.

(#40) martin255


martin255
csendes tag

Hello Joestone!

Épp olvasgattam a rom-odról az infókat, szerintem ma váltok a Mur4ik-féléről a Tiédre. Az aksi meddig bírja ebben a verzióban? Mur4ik romjában max 1,5 nap és akkor még nem is használtam sokat egyáltalán...

A következő verzióban meg tudnád oldani az .mp4-es videofelvételt?
Mikor jön a következő verzsön? :D

Töltöm telót, aztán megy a telepítés :)) Kíváncsi leszek rá.

martin255

(#41) tokaji6p


tokaji6p
újonc

A 2.3-ban tudja valaki, hogy lehet törölni a telefonkönyvben a neveket egyszerre? Telepítés elött a telefonkönyvet másoltam az sd kártyára is meg a sim kártyára is, miután megvolt a telepítés vissza akartam tenni a számokat és a hibaüzenet :nincsenek további adatok ennél a névjegynél! Erre valaki tud megoldást? Nevek megvannak a telefonszámok eltüntek! Számítógépre is másoltam a telefonkönyvet, oda meg csak azok a számok mentek amik a telefon memóriában voltak! Szám nincs se a sim se az sd kártyás átmásolásnál

(#42) Samus


Samus
addikt

Ha meglesz oldva a kamera és FM rádió, illetve a hívással kapcsolatos problémák, na meg a magyar ékezet kezelése, akkor lehet kipróbálom...
Amúgy szép, az LG is gondolhatna azért a felhasználókra, ha a telefon képes az újabb verziók futtatására.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#43) integrated


integrated
tag

Üdv csak pár számotokra egyszerű kérdésre szeretnék választ kapni, amivel megkönnyítenétek a dolgom. gyári 2.1 rom van a telómon, rootolva és overlock, na már most ahhoz h a joestone féle 2.3-mat felrakjam unrootoljam és az overlockot is távolítsam el először? Továbbá Ha fastbootból telepítem ezt:ginger0426.zip utánna ha megunnám hogyan tudok visszaállni 2.1-re? Ja és ez a mondat is szemet szúrt: Fontos , hogy telepítés előtt a recovery menüben le legyen futtatva a wipe data/factory reset !! <---- és ez mit is jelent és hogyan is végezzem el? Olvastam a blogod, és nagyjából megértetem, de érthető okok miatt nem baszom el inkabb a telót, mert ha vmit félre értek akk kapmó, így hát megkérek vmi kedved hozzáértőt, aki válaszol nekem, ezer hála köszi és bocs h ilyenekkel nyaggatlak titeket. További sok sikert, és mindent kösz.

iNew V3 1.0.8 ROOTED; Nokia Lumia 1520, Xperia Z2 WHITE

(#44) milu44 válasza integrated (#43) üzenetére


milu44
aktív tag

Gyári romod van vagy moddolt?
Amíg ezt nem tudom addig a többire nincs értelme válaszolni.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#45) integrated válasza milu44 (#44) üzenetére


integrated
tag

Gyárilag így hoztam ki a boltból, 2.1el a romhoz nem lett hozzányulva csak root meg overlock van. Vagy várj csak, a Firmware verzióm 2.1-update 1 az alap verzió 2.6.29 joestone@joe-virtualbox.... de am boltból is 2.1el lett kihozva

[ Szerkesztve ]

iNew V3 1.0.8 ROOTED; Nokia Lumia 1520, Xperia Z2 WHITE

(#46) milu44 válasza integrated (#45) üzenetére


milu44
aktív tag

2.6.29 joestone@joe-virtualbox
Ez csak azért lehet mert overcloc-olva van.
Fel kellene raknod a v20bhunmod romot majd erre a recoveryt és utána recoveryből mehet fel bármelyik moddolt rom.

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#47) Nunder


Nunder
őstag

Ugyanott vagyok megragadva, mint a kolléga fentebb, a fastboot -w parancs után a várakozás jelenik meg, minden létező módon feltettem a drivereket, pdanet fenn van, fastboot módban a teló és ennek ellenére nem megy tovább. SDK fenn, minden csomagot frissítettem hozzá, api-k is megvoltak, először az abd...api.dll-t nem találta, mivel az adb-t külön mappába tették, de bemásoltam neki hátha. Azóta fut a fastboot, de nem megyek vele sokra.

Ja még annyi, hogy a csatlakoztatott állapotban, a fastboot mód így áll:
processing commands

Nem vesz semmit -> lehúz, visszadug:

suspend
suspend
reset
EP1/out FAIL nfo=40 pg()=15418
portchange
usb_read() transaction failed
fastboot: oops!
reset
portchange

és megint a process, ha ez segít valamit.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#48) Nunder válasza Nunder (#47) üzenetére


Nunder
őstag

Most valami istentelen csoda folytán bemásoltam az adb.exe-t és a két dll filet a tools-ba, ahol elvileg lennie kellett, egy adb devices parancs után már reagált is a fastboot.

Ki érti ezt? :F

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#49) atiss1976


atiss1976
csendes tag

Sziasztok! Éredekes, hogy az akksi ugyanolyan használat mellett gyorsabban merül, mint a CM esetében. A korábban leírt sd kártya eldobálások joestone verziójában többször történik meg, mint CM alatt.
Tetszik nekem a Camera360 Ultimate Pro fényképezős progi, de joestone verzióban a makro üzemmód meg sem jelenik, képstabilizátor üzemmódban fotóz csak, amennyiben kikapcsolom, autófókusz közepette lefagy az app. CM alatt van és műxik a makro üzemmód, valamint ki- és bekapcsolt képstabilizátor mellett is lehet fotót készíteni, de ott is 20-ból 1-en valamiféle interferáló hibajelenség jelenik meg a képen.
Köszönöm a fejlesztgetéseket, én is nagyon hálás vagyok mindenért... :R

(#50) Blokkolnam0 válasza atiss1976 (#49) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

nekem egyszer nem dobta még el az SD kártyát

Motorola Moto x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.