Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) swanton


swanton
csendes tag

az mitől lehet hogy a mobilnet egyáltalán nem működik? amióta feltettem az 2.3.2-t (0508) azóta nem lát semmit. csak bekapcsolom hogy "adatok engedélyezése" és semmi

(#102) Mephisto09


Mephisto09
újonc

hívás közben a hangerő gomb szabályzás nem müködik.ha egyszer rányomok akkor elhallgat ha megint akkor viszajön a hang.amugy minden pöpec:) gratulálok minden eddigi munkádhoz.

(#103) Mephisto09


Mephisto09
újonc

hopp, nemszóltam :) közbe kiderült hogy néma üzemmódba voltam.Bocsika

(#104) buktagt540


buktagt540
senior tag

Wipe battery stats-ot mikor lehet csinálni?Kell a max akksi töltöttség?

(#105) swanton válasza swanton (#101) üzenetére


swanton
csendes tag

ja, és még annyi hogy egy csomó programba ha belépek kilép és azt irja hogy várarlanul leállt. kicsit instabil a rendszer...

(#106) St3ven válasza buktagt540 (#104) üzenetére


St3ven
addikt

Igen. Én eszerint csináltam:

mobilarena.hu/tema/re_lg_optimus_gt540_android_olcson_gyorsan/hsz_26462-26462.html

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#107) joestone válasza swanton (#105) üzenetére


joestone
addikt

A csomó programot részletezhetnéd . Ilyen hiba akkor szokott előjönni amikor nincsen megcsinálva a wipe data /factory reset , illetve a data2systemes kiadás esetén kimarad a recovery menüben a format system és a format cache. Az is produkálhat ilyeneket , ha egy régebbi rendszer adatai vannak visszatöltve.
Jelen esetben user hibára gyanakszom . A rendszer maga - a telepítéskor kívánt műveletek elvégzése esetén - stabil . A marketről pakoltam rá programokat szépen működnek , a gyárilag benne lévő programok úgyszintén.

Szóval írd le mit csináltál , mi kell ahhoz , hogy a hibát a reprodukálni lehessen.

(#108) joestone válasza swanton (#101) üzenetére


joestone
addikt

A vezetéknélküli beállításokban , a mobilhálózatok , hozzáférési pontok nevei alatt tegyél pipát az a hozzáférési pont neve mellé amelyiket használni szeretnéd. (pl vodafone internet vagy vodafone vitamax)

(#109) joestone válasza buktagt540 (#104) üzenetére


joestone
addikt

Célszerű feltölteni és utánna csinálni. De elvileg nem kell , legalábbi én nem csináltam vagy 3 hónapja .

(#110) darál0w válasza apaszka (#100) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:Y
komoly. pedig be kell vinnem...most is szarakodik...

felteszek egy appot, átteszem sdre, ki-bekapcs és eltűnik. illetve egy 4kbos kis izé marad helyette...

ami meg eleve SDre megy, az vagy fel sem megy, vagy felmegy, de sz*rul. ilyen az angry birds. :U

és nem a kártyának van baja...már a 4. kártya ami benne van...3 kingston és most ez egy nokia.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#111) swanton válasza joestone (#107) üzenetére


swanton
csendes tag

nos tehát. először is csináltam wipe data /factory reset-et (ezt kivételesen tudom hogy hol kell). én is a marketről szedem a progikat mint például jelen esetben a Glympse nevű alkalmazást. próbáltam többször újratelepiteni de mindig azt irja hogy: Glympse alkalmazás com. glympse.android.glympse folymata váratlanul leállt.. a mobilnettel csak annyi hogy eddig tudtam használni csak az új frissités után nem megy, de majd megpróbálom a 0508d2-t is hátha azzal jó lesz

(#112) joestone válasza swanton (#111) üzenetére


joestone
addikt

A d2s verzió tartalmilag ugyanez , csak a belső tárhely több , viszont a wipe (hr ) esetén oda kell figyelni , mert a megszokott módon végrehajtva magát a rendszert törli .
A mobilnet szépen működik nálam , az apn (hozzáférési pont) beállítást ellenőrizted ?
A glympse appot pedig megnézem .Előfordulhat , hogy nem működik rendesen 2.3 alatt.
A beépített alkalmazások ezek szerint rendben működnek ?
A rendszer akkor lenne instabil , ha program telepítés nélkül is hibákat produkálna.

[ Szerkesztve ]

(#113) swanton válasza joestone (#112) üzenetére


swanton
csendes tag

igazából nekem többnyire csak a net miatt kellene a telefon a glympse-t csak érdekesség képpen irtam igazából nem ez a fontos... az APN pedig elvileg rendben van, én nem piszkáltam és ahogy emlékszem a frissirés elött is igy volt mint most

(#114) joestone válasza swanton (#113) üzenetére


joestone
addikt

A hozzáférési pontoknál , ha megnyomod a menu gombot válaszd a visszaállítás alaphelyzetbe menüpontot , majd pipáld be a feljövő listában azt amelyiket használni akarod.(pl Vodafone Internet) . Ha megjelent a kis zöld pötty mellette akkor már működnie is kellene.

(#115) swanton válasza joestone (#114) üzenetére


swanton
csendes tag

nem még így se jó, fel kell hivnom a szolgáltatót hogy most mi van mert elvileg kellene működnie...

(#116) joestone válasza swanton (#115) üzenetére


joestone
addikt

ha van root explorered egy dolgot kipróbálhatsz még.
Menjél be a system mappába bökj rá az rw gombra. Utánna a build.prop fájlon rajtva tartva az ujjad válaszd az open in text editort.
Keresd meg azt a két sort amiben ez van :
ro.ril.hsxpa=2
ro.ril.gprsclass=12

tegyél mindkét sor elé egy # -et.
#ro.ril.hsxpa=2
#ro.ril.gprsclass=12

mentsd el és indítsd újra a telefont.

(#117) buktagt540


buktagt540
senior tag

Na, most nézem Joe blogját, nekem recoveryből a wipe data/factory reset megvolt, de aztán kimaradt a format system és a format cache a data2system verzió telepítése előtt... Ez okozhat gondot a későbbiekben? :F

(#118) swanton válasza joestone (#116) üzenetére


swanton
csendes tag

ha megnyitom csak egy fehér képernyő jelenik meg:(

(#119) joestone válasza swanton (#118) üzenetére


joestone
addikt

én a rootexplorer 2.14.2 verziót használom .

(#120) joestone válasza buktagt540 (#117) üzenetére


joestone
addikt

Ez ugye azért kell mert a d2s rom esetén a format system csinálja azt amit a wipe data . Ha nincsenek hibák akkor nem nagyon lesz már gond vele.
Arra figyelj oda , hogy d2s esetén ne csinálj wipe data/factory reset -et csak a format system és format cache menüt használd ha hard resetet akarsz csinálni.

(#121) buktagt540


buktagt540
senior tag

Mielőtt felraktam a d2s csináltam wipe factory/data.Tehát ez így jó,csak ha esetleg valamilyért hardresetet kényszerülnék csinálni akkor ne megszokott módon csináljam hanem az általad elmondott utasítások alapján.Jól értelmeztem?
Amúgy nagyon jó a rom,nekem az akkuidővel van egy kis gond,de csinálok egy wipe battery stats-ot hátha az megoldja a problémát.Amúgy meg ha nappal bírja akkor este nem fáj hogy töltenem kell :D

[ Szerkesztve ]

(#122) joestone válasza buktagt540 (#121) üzenetére


joestone
addikt

igen , jól értelmezted.

Akksira fórumon válaszoltam.

(#123) swanton válasza joestone (#119) üzenetére


swanton
csendes tag

sikerült megcsinálnom, de még mindig nem jó

(#124) joestone válasza swanton (#123) üzenetére


joestone
addikt

van 3g ikonod is és mégsem működik ?
Furcsa , nincs most több ötletem , ez a két beállítás esetég egyes mobilszolgáltatóknál okozhatnak gondot , de a # a két sor előtt hatástalanítja őket. Újraindítás meg azért kell , hogy érvényre is jusson.

(#125) swanton válasza joestone (#124) üzenetére


swanton
csendes tag

amikor bekapcsolom a netet akkor semmi sem történik, semmilyen ikon nem jelenik meg

(#126) joestone válasza swanton (#125) üzenetére


joestone
addikt

ezt próbáld ki :
http://logout.hu/tema/re_lg_optimus_gt540_android_olcson_gyorsan/hsz_29128-29128.html[link]

(#127) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Gratu joe az új romhoz, rászántam magam és eddig tetszik.
Kezdő lévén ha buták a kérdések nézzétek el :
Viszont az akkut jobban eszi mint a black, ill. hiányzik a gyorsgomb sáv innen:
[link]
(a hangprofil, wifi, bt, gps sávja, ezeket innen értem el leggyorsabban)
Saját csengőhang (esetleg üzenethang, ébresztőhang) ebben nem állítható be ?
Divx-re jó lenne ha meg tudná oldani egy külső program is akár ... (mixzing-el se megy sajna amit eddig lejátszott)
Köszi a munkád és még sok sikert a továbbiakban is !

Ne dudálj, küzdj !

(#128) joestone válasza vviktor1 (#127) üzenetére


joestone
addikt

Az a cm által végzett módosítás a 2.3 esetében , a 2.1 esetén pedig az lg csinálta meg. A sima alap androidban nincs benne.
A divx-et ki lehet próbálni rockplayerrel , a cm alatt is csak azzal működik , ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

(#129) Mephisto09


Mephisto09
újonc

újra itt.Na tesztelgettem picit és lehet az én telefonom van megzakkanva de amikor telefonálok és közben hangosítani, halkítani akarok akkor a leghangosabb szint előtt 1 el néma a hangszóró, ha tovább halkítok azon vagy hangosítok akkor megint szól.Csak gondoltam leírom a hibákat mert ugye ez kell a fejlesztéshez :)) amúgy istentelen jó ez a rom.

(#130) apaszka válasza darál0w (#110) üzenetére


apaszka
veterán

Megkapták a levelet a fogyvédőktől! Felhívtak ! Munkahelyen nem hallottam,volt 7 nem fogadottam! Szóval mondja a tag,hogy a vezetőség úgy döntött,hogy kicserélik a telómat még is! Menjek be Fehérvárra,és mehet a csere,miután a központi szervizből leküldik minden cuccomat! Telót ,papírokat! :W A facebook oldalukat telenyomtam minden féle negatív hozzászólásokkal! De törölték nagyját! Aztán mellém álltak páran kiket szívat a voda! A fogyasztó védők meg reagáltak,és lámmmmm! Viszont most nem tudom mit csináljak! Megvan az ütközet időpontja a voda és én a fogyasztóvédőknél! ",,,juni 9 " Mikor oda lehetne a vodának cseszni rendesen! Példa értékű lenne tuti! Ha átveszem a telót,akkor ugye ????? :O Nem tudom mit csináljak!?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#131) joestone válasza apaszka (#130) üzenetére


joestone
addikt

Fogadd el a cserét , kapsz egy vadiúj telót , újraindul a gari is. Balhézni ráérsz legközelebb is.

(#132) zsola911


zsola911
csendes tag

Helló!most raktam fel a d2s verziót,szerintem nagyon jól mükszik:) csak annyi lenne a kérdésem hogy telepítésnél nekem kiírt valamit az ext2 röl szerintem azêrt mert most nincs a kártyámon de ha csinálok rá ês újra telepítem akkor pár dolgot oda pakolna és esetleg müködne az egy klikkes rootapp2sd full app2sd része? Mert az nekem 2.1-en semmit helyet nem vett el a telefon mem böl?Bocs a nem gyenge fo galmazásért de tiszta izgatott vagyok:)

(#133) joestone válasza zsola911 (#132) üzenetére


joestone
addikt

Nem javaslom az autorootapp2sd-t 2.3 alatt .

A 2.3 egyébként már alapból támogatja az sd-re telepítést. Azok az appok amik támogatják az sdre helyezést alapból oda is települnek. Szóval 2.3 esetén elég egy fat partició az sdre.

(#134) buktagt540


buktagt540
senior tag

99% volt reggel(fél nyolc) az akksi.játszottam kb fél órát azon kívűl semmi(wifi 15 percig be volt kapcsolva) és délután kettőre már lemerült majdnem fullosra.Feldugtam töltőre 10 perc után 60% volt a töltöttség.Wipe battery stats volt.Mi lehet a gond és mit kéne tennem? :F

(#135) St3ven


St3ven
addikt

Nem tudom, volt-e már, de jelentem, most már működik a telefonálás közben "fekete" képernyőnél a beszélgetés hangerejének változtatása. (Szóval nem kell a Home gombbal feléleszteni, ahogy korábban írtam.)

Annyi bug van csak, hogy a legnagyobb hangerő előtti szinten (másképpen mondva: az utolsó előtti állásnál) elnémul a hangszóró, előtte, utána állásnál jó.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#136) joestone válasza buktagt540 (#134) üzenetére


joestone
addikt

Próbáld ki ,az üres rendszert (ne tegyél rá semmilyen programot), wipe data/factory reset stb után. Ha akkor nem merül akkor biztos, hogy valami beragad és megeszi az akksit

(#137) virgilke


virgilke
újonc

Sziasztok!
Új vagyok a blogon, de a gt540-esem már rég nem a gyári szoftverrel fut. Jelenleg cyanogenmod7 van rajta, de csak most találtam meg Joe blogját. Nagyon ügyes, az biztos. Szeretném én is az Ő rendszerét futtatni a telómon, de ezzel csak egy baj van: rengeteget olvastam, hogy lehet feltelepíteni a 2.3.as rom-ot. 3 verziójú recovery van a telón, de nem tudom feltelepíteni a romot. Joe írta, hogy restore-ral lehet felrakni. de nekem nem sikerül. Azt írja ki, hogy nem találja a fájlt. Nem arra kérlek titeket, hogy rágjátok a számba a megoldást, de ha esetleg már le van írva, akkor a hsz. számát jó lenne ha megmondanátok.

Köszi

(#138) joestone válasza virgilke (#137) üzenetére


joestone
addikt

kicsomagolod a recovery-s zipet . A benne lévő mappát bemásolod az sd clockworkmod mappában a backup mappába . A recovery menüben a restore menüpontban kikersed azt a dátumot ami a könyvtár neve és elindítod a restore-t.

(#139) virgilke


virgilke
újonc

köszi Joe, hogy válaszoltál. Mindent úgy csináltam, ahogy mondtad, de mégsem müxik. Az sd-n nincs clockworkmod mappa, de viszont van simán egy restore mappa. Wipe data/reset megvolt, format system, ill. format cache is.Egyedül ami bejön a cyanogenmod logoja (swiftDroid gt540)

[ Szerkesztve ]

(#140) joestone válasza virgilke (#139) üzenetére


joestone
addikt

akkor csinálj egy backupot , akkor csinál egy mappát , oda az mellé rakd be a zipből kicsomagolt mappát és restore.

(#141) virgilke


virgilke
újonc

Nagyon király!

Mostmár a romániai magyarok gt540-esén is ez fog futni!
köszi!

(#142) apaszka válasza joestone (#131) üzenetére


apaszka
veterán

Ez rendben van,de nem simán szánták rá magukat,hanem a fogyvédők idézése nyomán! Tehát oda kell menni ütközni! De ha elfogadom akkor???? Persze egyszerű lenne,de akkor miként tudom vissza mondani a procedúrát? :F

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#143) joestone válasza apaszka (#142) üzenetére


joestone
addikt

Simán szólsz a fogyasztóvédelemnek , hogy megoldották a problémát és nagyon köszönöd a segítségüket. Persze csak akkor fogadd el , ha új készüléket kapsz .

(#144) vviktor1 válasza joestone (#143) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Egy új x2-t pl. hihi... :DD

Alakul az akku, hagyni kell 1-2 napot neki mire beáll a rendszer ?

A beszélgetés közbeni fentről második hangerőfokozat nálam is néma (a sima fórumon írta valaki ? ....nem zavar csak megjegyzem)

Ne dudálj, küzdj !

(#145) joestone válasza vviktor1 (#144) üzenetére


joestone
addikt

A 0511 verzióban már nem , ott működik rendesen.

(#146) apaszka válasza joestone (#143) üzenetére


apaszka
veterán

Még szép! Hétfőn hívtak melóban,hogy mehetek azonnal akár az új telóért! Vigyem be ,meg a papírokat! Mondom,-nálatok van minden a szervizben!!!,??? Akkor a személyimmel menjek! Mondta!
Egy óra múlva hívnak megint,hogy bocs,de a telefont előbb leküldetik gyors a szervizből Fehérvárra,és majd onnan szólnak,hogy megérkezett ,és akkor mehetek érte! Na ez volt hétfőn délután! Azóta csend! :P

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#147) apaszka


apaszka
veterán

A ginger,vagy a recovery-s jobb??? Hülye kérdés tudom,de melyik egyszerűbb vagy használhatóbb nekem is akár? :W Ha meglesz a telóm gyors felhúzzuk rá,aztán irány horgászni több napig! :DD Zalacsányi halak rettegjetek! :C :Y Jönnek a Suzukisok!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#148) joestone válasza apaszka (#147) üzenetére


joestone
addikt

mindegy mindkettő ugyanaz , de van akinek nincsenek fastboot driverek a gépén ezért van recoverys verzió is.

(#149) tokaji6p


tokaji6p
újonc

hm nekem is nagyon gáz az aksi kb fél napot nem bír ki ha meg nyomogatom is kicsit akkor kb 2-3 óra! Már csak a 2 alapvető prog megy rajta minden mást leállítottam! De így is gáz!
Ja és a javított romot 0511-et honnan kell letölteni???????
Pedig én csináltammeg a 2.3 at a telómra de nem bírok rájönni hogy honnan kell lepattintani,nekem a recovery-s kéne!

[ Szerkesztve ]

(#150) St3ven válasza tokaji6p (#149) üzenetére


St3ven
addikt

A fenti cikkben benne van, a Letöltés-re kattintva megtalálod az egyes verziókat.

De figyelj majd, már van data2system változat is.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.