Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) prwnd


prwnd
csendes tag

repa77 által belinkelt CyanogenMod 7.1 v2 RC3 fut a telefonomon, és tényleg futnak rajta olyan dolgok, amik itt nem. Csak dicsérni tudom. d2s verzió csak a 2.3.4-es Androidon alapuló rendszerből van, de azt utána lehet frissíteni az Augusztus 2-ai 2.3.5-ön alapulóra. Így megmarad minden, új verzió is fent lesz, ezzel a módszerrel lehet d2s -ként használni az újat. Külön telepítőt írtak rá, elég egyszerű. /off.

[ Szerkesztve ]

(#702) Dzsabi89


Dzsabi89
csendes tag

Üdv megint újra itt !!!
Most kaptam sms-t a szerviztől hogy mehetek a telefonomért. Az elmúlt két hétben nem jött semmilyen válsz egyik kérdésemre. Még egyszer megkérdem hogy tud-e valaki segíteni a frissítésben ? email címem gergely.gabor.r@gmail.com És köszi a Romot !! :R :R :R :R :R :R :R

(#703) Totigyerek


Totigyerek
csendes tag

Sziasztok!

Felétettem a 0710-es recovery-s verziót, a következő kérdéseim (problémáim) lennének:

1. A Ringo pro (1.2.24 meg az 1.6-ot töltöttem le) nem akar települni (bár a többi 2.3-as androidoknál sem) Hibaüzenet: Gond volt a csomag szintaktikai elemzésével) :(

2. Névjegyek megjelenítési beállításánál a korábbi verziókkal ellentétben nem választhatom ki hogy pl Sim, vagy telenfonon tárolt névejegyek megjelenítése stb, meg ha betöltök egy elmentett vcardot, akkor nem írja felül a korábbiakat, hanem dupláz mindent. Törölni meg azt írja hogy csak a gyári beállítások visszaállításával lehet a névjegyeket (ez hogy a túróba lehetséges hogy csak azzal a módszerrel?!) :W

(#704) coyote55 válasza Totigyerek (#703) üzenetére


coyote55
őstag

Ringo Pro: nekem a Version 1.3.6 (build 66) van fent, gond nélkül települt.
A mentett névjegyek visszaállítása után nekem is érdekesen festett a listám, de én rafináltabb voltam: a MyPhoneExplorer-t hívtam segítségül, kiolvastam a listát, kijavítottam a gépen, és visszatöltöttem a telefonra ;]
Esélye sem volt hisztiznie :D

Memento Mori!

(#705) Totigyerek válasza coyote55 (#704) üzenetére


Totigyerek
csendes tag

Köszi az info-t, de sajnos a 1.3.6-os Ringo pro-t sehonnan nem bírom megszerezni. Ha esetleg át tudod dobni mailben, t.andraskukacvipmailponthu.

(#706) Totigyerek


Totigyerek
csendes tag

Lenne még egy kérdésem: melyik az a program, amelyik ha másik sim kártyát tesznek a telefonba (tehát pl ha ellopják), akkor üzenetet küld előre beállított telefonszám(ok)ra? A Where is my droid vagy másik program?

(#707) prwnd válasza Totigyerek (#706) üzenetére


prwnd
csendes tag

Én ezt használom erre a célre, le is zárja a telefont, meg azt hiszem sms-t is küld, de tud még több dolgot is + ingyenes

https://market.android.com/details?id=com.gadgetprojects.lostphone&feature=search_result

(#708) Akalifornia


Akalifornia
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje gyűröm a legújabb frissítést, az alábbiakkal kapcsolatban szeretnék infót kérni, ha lehet:

- az ezelőtti verzióval ellentétben, a legfrissebbnél sokszor gondol egyet a telefon és újraindul, nem tudom miért, legtöbbször telefonálás közben

- amikor headset-et használok és csörög a telefon, a headset-en lévő gomb nem fogadja a hívást, a telefonon kell nyomni a gomot

- néhány programot nem enged telepíteni, a telepítés indítása után gondolkodik kicsit, majd kiírja, hogy a program nem települt fel, hiba vagy hibakód semmi.

- mikor wifi-n keresztül netezek, nincs gond, de ha mobilnetet használok, a legtöbbször használt programok (market, facebook, soundcloud stb) nem igazán működnek, kilép a telefon a programból, vagy azt írja, hogy hiba történt, várjak vagy lépjek ki.

- nagyon jó egyébként az összeállítás, de ha szeretnék egy hasonló, kevesebb alap programból álló rom-ot összerakni magamnak, mint pl amilyen a black-ből is létezik, azt milyen programmal tudom megtenni, illetve ha jól gondolom, akkor a data.img file-ban kell túrkálni, kitörölni azokat az appokat, amik nem kellenek (ha így kell esetleg, akkor ajánlatok egy programot, ami megnyitja az .img kiterjesztést? mert nem találtam még olyat.)?

- van-e rá lehetőség, hogy azt a fényképezőgép programot telepítsem fel a telefonra, mint ami a 2.1-en volt? Mert a legfrissebb verzión található fényképező progival nem tudok képeket csinálni, elindítom, kattintok és megfagy, csak home-al kilépés létezik, a képet nem menti el. Továbbá azért is lenne jó a régebbi verzió, mert azzal lehetett panoráma képet csinálni, illetve személy szerint nekem jobban bejön. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!!!

Köszi a supportot!
Bence

LG GT540 Joestone 2.3.2

(#709) coyote55 válasza Akalifornia (#708) üzenetére


coyote55
őstag

Melyik az a "legújabb frissítés"?
Telepítés előtt, után HR volt?

Memento Mori!

(#710) patex1983 válasza Akalifornia (#708) üzenetére


patex1983
őstag

a fényképezős, lefagyásos dolog nálam is játszik sajnos...pedig eleinte normálisan működött...használd az LG Camera app-ot, nekem bevált.

X

(#711) Akalifornia válasza coyote55 (#709) üzenetére


Akalifornia
csendes tag

a legújabb az én olvasatomban a 07-es :) előtte és utána recovery-ből volt factory reset.

LG GT540 Joestone 2.3.2

(#712) prwnd


prwnd
csendes tag

Most lehet, hogy ez offtopic lesz, de az általad felsorolt hibák nekem mind megszűntek az Android 2.3.5 -ön alapuló CyanogenMod 7.1 v2 RC4 d2s ROM-mal:

http://androidforums.com/optimus-gt540-all-things-root/352239-updated-15-august-android-2-3-5-gingerbread-cyanogenmod-7-1-lg-gt540-new-method.html

(#713) apaszka válasza Totigyerek (#703) üzenetére


apaszka
veterán

Megvan már a jó? Privibe elküldöm ha kell az enyémet! 1.6-2.3.5 ig mindegyiken megy jól!

Máj wéj 2009 ( 8.4.2.1.24036) van nekem!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#714) Amper01


Amper01
újonc

Helló :)) :)) mindenkinek Most akkor a2,3,5 az működik jól ?? milyen a nyelv?
tenne ki valaki egy működő linket mert az sajna nekem nem működik

(#715) Amper01


Amper01
újonc

na találtam egyet most próbálom
Ilnk:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=927379
:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD
Pár perc lejön és megpróbálom remélem jóó lesz

(#716) Amper01


Amper01
újonc

Kérnék egy kis segítséget hogyan tudok feltenni CyanogenMod Rom-ot??
előre is köszi a segítséget :Y :Y

(#717) patex1983 válasza Amper01 (#716) üzenetére


patex1983
őstag

Ahogy néztem, mindegyik verzióhoz van recovery-s, meg fastboot-os verzió is. Mindkettőnek a felrakását megtalálod ebben a cikkben. Véleményem szerint a recovery-s verzió felrakása egyszerűbb. Nagy vonalakban:
-recovery engedélyezett rom felrakás
-A zip fájl kitömörítése után a mappát be kell másolni az sd kártya clockworkmod/backup mappájába és utánna a restore menüponttal települ.
Fontos , hogy telepítés előtt a recovery menüben le legyen futtatva a wipe data/factory reset.

Recovery menübe bekapcsoláskor a home gomb nyomva tartásával tudsz belépni.
Ennyi.

X

(#718) huliganboy válasza patex1983 (#717) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia és Wipolni is lehet d2s esetén vagy azt kihagyhatom és mehet fel a CM7?

Köszi

(#719) Akalifornia


Akalifornia
csendes tag

Nos a felsorolt hibák megszűntek, amikor visszaraktam a hatodik havi frissítést a legújabb helyett.....

Arra tud valaki válaszolni, hogy hogyan tudok belenyúlni a data.img file-ba, hogy a nem szükséges appokat és egyebeket kiszedjem?

Köszi

LG GT540 Joestone 2.3.2

(#720) Hypnoise


Hypnoise
csendes tag

Sziasztok. 2.3.2 joe féle 20110522-es android van a telomon (GT540) és olyan kérdésem lenne hogy jelenthet e ez problémát a vodafone-os garanciánál mert elromlott a felvevő és a home gombom. És ha igen akkor vissza tudom tenni rá az eredetit ? Amugy valakinek volt hasonlo problémája ? Javitani fogják vagy újat adnak? (bár gondolom utobbi nem valoszinü )

The world is yours!

(#721) coyote55 válasza Akalifornia (#719) üzenetére


coyote55
őstag

A SetCPU progiban mennyi volt a magasabb, és mennyi az alacsonyabb órajel?
Eleinte nekem is hisztizett mindenért, de átállítottam az alacsonyabb értéket 245 MHz-ről 320 MHz-re, és elnyugodott :D

Memento Mori!

(#722) apaszka válasza Hypnoise (#720) üzenetére


apaszka
veterán

Nem gond a rom! Max újra kell raknod mert vissza rakják az eredetit!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#723) apaszka válasza Amper01 (#716) üzenetére


apaszka
veterán

linkeled ! ott van minden!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#724) Akalifornia válasza coyote55 (#721) üzenetére


Akalifornia
csendes tag

Arra már sajnos nem emlékszem. Most 245760 / 787200 -ra van beállítva. Most nem vettem még észre hibát. Annyi még mindig van, hogy az eredeti kamera alkalmazás nem működik. Az előző kérdésre: Bele tudok-e nyúlni az .img file-ba, hogy töröljem az appokat, h ne kelljen utólag törölnöm őket??? Illetve a 2.1-es rendszerben található camera apphoz hozzá lehet-e jutni és működne-e a 2.3-assal??

Köszii!!!!

LG GT540 Joestone 2.3.2

(#725) coyote55 válasza Akalifornia (#724) üzenetére


coyote55
őstag

Az .img fájl boncolásához nem tudok mit írni, sosem próbáltam.
A kamera apk-hoz lenne ötletem, csak nem biztos, hogy működik. A 2.1 rendszerrel nem használtad a Titanium Backup progit? A mentésből talán sikerülhet újratelepíteni 2.3 alá.

Memento Mori!

(#726) Akalifornia válasza coyote55 (#725) üzenetére


Akalifornia
csendes tag

Nem sajnos nem használtam még. Lehet, hogy megpróbálom, hogy visszarakok átmenetileg egy régebbi 2.1-et, abból kimentem app saverrel a camera.apk-t. Illetve megnézem a Titanium Backup-ot. Ott mit kellene tennem?

B

LG GT540 Joestone 2.3.2

(#727) Hypnoise válasza Akalifornia (#726) üzenetére


Hypnoise
csendes tag

Camera 360 én ezt használom és igen szép képeket lehet vele csinálni. Vannak benne effektek is de igazábol én csak a HDR-t használom ami télleg jó !

The world is yours!

(#728) Akalifornia válasza Hypnoise (#727) üzenetére


Akalifornia
csendes tag

Megoldottam a kamera kérdést, Photaf-al a panorámát, Camera Advance-al pedig a normál képeket... Most stabil minden.

Azt be lehet valahol állítani, hogy a normál headset gombnyomásra felvegye a hívást? Ez a funkció nem működik...

Köszi :F

LG GT540 Joestone 2.3.2

(#729) Totigyerek


Totigyerek
csendes tag

A 7.10-es verziós nálam is instabil, a kamera lefagyogat, ujraindul néha a teló, eldobálja a memkarit, lehet hogy visszarakom a 6. havit, vagy a Cyanogent...

(#730) Totigyerek


Totigyerek
csendes tag

Letöltöttem a SwiftDroid_v2.0_RC4_recovery.zip-et a Cyanogen-es oldalról, gondolom ezt ki kell tömöríteni, mivel közvetlenül ezt nem sikerült telepítenem.
Ha kitömörítem, akkor a update-cm-7.1.0-RC1-signed.zip-et kapom (meg egy recovery.img file-t), ha ezt akarom telepíteni (elvileg ezt file-t a recovery-ből az install zip file from sd-card paranccsal lehetne telepíteni, gondolom), akkor hibaüzenetet kapok, és "installation aborted". A recovery.img file-t az "update-cm-7.1.0-RC1-signed.zip" mellé kell másolni, vagy azzal mit kell kezdeni?

(#731) coyote55 válasza Totigyerek (#730) üzenetére


coyote55
őstag

Tudomásom szerint a recovery cserélendő a ROM telepítése előtt.
De, hogy miért nem lehet egy recovery-vel megoldani? :F

Memento Mori!

(#732) Totigyerek


Totigyerek
csendes tag

Jajj, tehát a recovery-t is frissítenem kell előtte ezek szerint? Ha valakinek van linkje frisebbhez, az betehetné...

(#733) prwnd


prwnd
csendes tag

Nem voltam netközelben, hazaértem. A recovery-s és fastbootos telepítéshez szükséges (d2s) fájlok itt fent vannak:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1037063&page=34

A fenti linken #335 -ös komment, onnan átmásolom a linkeket ide:

**********

CyanogenMod 7.1 v2 RC3 d2s (Android 2.3.5)

a) for fastboot:
http://www.fileserve.com/file/DWdfUnJ

b) for restore in recovery (backup):
http://www.fileserve.com/file/9325RCz

Én a fastboot módszerrel telepítettem fel gond nélkül, szerintem recoveryvel sem lehet gond.

1 Telepítés előtt készíts recoveryvel backupot!
2 Recoveryben keresd meg a wipe dalvik cache-t, és futtasd le. (Ez visszavonhatatlanul törli)
3 Recoveryben keresd meg az erease system és erease data parancsokat, és futtasd. (Ez visszavonhatatlanul törli a rendszer és adat partíciót)
4 Telepítés fastboot vagy recovery módszerrel, Joe ezt szépen összefoglalta a topicjában.
5 Telepítés után orosz nyelv fogad (orosz fickó készíti nagyban) nem kell megijedni, a beállítások ikon itt is ugyanígy néz ki, azon belül a nyelv ikont szintén meg lehet találni (egy A betűre hasonlít), azon belül a legelső menüpont a nyelv. Igen, van magyar nyelv.

Ha valami balul sül el: nem d2s verzióból létezik egy automata EXE telepítő, amit csak futtatni kell, miután a telefont fastboot módba raktuk. Hátránya, hogy nem d2s verzió (telepítés után kevesebb lesz a szabad hely) viszont arról megint meg lehet próbálni a frissítést a d2s verzióra.

Létezik RC4 kiadás, mivel nem hozott sok újítást (Calendar tweaking) nem telepítettem fel, arról nem tudok mit mondani, azt nem is linkelem ide. Nincs bluetooth headsetem, de a kommentek alapján ez (és sokminden más is) már működik ebben a verzióban. A CyanogenMod -os plusz funkciók is benne vannak az Androidon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#734) Amper01


Amper01
újonc

helló
Nekem az lenne a problémám hogy nem tudom feltenni a CyanogenMod-so Rom hoz való recoveryt szóval segítséget szeretnék ehhez kérni
A fastboot meg nem megy a fastboot-w után csak várja meg várja az eszközt de mind hiába
a driverek pedig fent vannak
most a recoveryböl a 2,3 van fent
kösz a segítséget előre is
:R :R :R :R :R :R :R :R :Y :Y :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#735) patex1983 válasza Amper01 (#734) üzenetére


patex1983
őstag

a problémádon nem tudok segíteni, de szerintem hanyagold ezt a rengeteg smile-t, amíg egy moderátor seggbe nem rúg érte... :(((

X

(#736) prwnd válasza Amper01 (#734) üzenetére


prwnd
csendes tag

Addig nincsenek fent jól a driverek, amíg fastboot modban össze van kötve a géppel, és nem írja ki a telefon (fastboot modban), hogy
"processing commands"

[ Szerkesztve ]

(#737) Rurik


Rurik
csendes tag

@Joe:
Az általad készített recovery telepítővel fel lehet tenni az új recovery verziót is?

Ha letöltöm ezt, átnevezem recoveryswift-re ahogy az eredetit te elnevezted, akkor simán felmegy az 1 klikkes recovery?

Előre is köszi a választ.

Üdv,
R

[ Szerkesztve ]

(#738) Rurik válasza Rurik (#737) üzenetére


Rurik
csendes tag

akarom mondani ezt. Sikerült rossz linket másolni :)

(#739) prwnd


prwnd
csendes tag

Ha jól értelmezem, akkor szerintem a #446 -os komment lesz a válasz a kérdésedre.

(#740) Rurik válasza prwnd (#739) üzenetére


Rurik
csendes tag

Köszi, csak nem nagyon vagyok képben ezzel a fastbook témával. Az első recovery-t is Joe 1click recoveryjével tettem fel, az bolondbiztos volt. Ha azzal nem lehet, akkor utána fogok olvasni, de perpill még nem látom át, hogy mit kellene csinálnom.

(#741) prwnd


prwnd
csendes tag

"csak várja meg várja az eszközt de mind hiába" ez nekem driver hibának tűnik, tipikusan xp használóknál fordul elő. Win 7 még felrak updaten keresztül egy drivert, mikor fastboot modba kapcsol a telefon. Xp-re is a két fórum közül valamelyikben le van írva mi kell, de holnap költözök, most azt nem kezdem el keresni.

Ha össze tudnád hozni, hogy fastboot modban összedugott telóval a telefon kiírja hogy "processing commands" akkor én is adnék neked egy "1-klikkes" automata telepítőt ahhoz a rendszerhez.
De amíg ezt nem hozod össze nem fog működni, így hiába küldeném. Meg így a telefont se "cseszed el".

(#742) Rurik válasza prwnd (#733) üzenetére


Rurik
csendes tag

Van recovery verzio a nem d2s valtozatbol?
Ha van egy linket megkoszonnem, mert en nem talaltam meg eddig.

R

(#743) prwnd


prwnd
csendes tag

Olyat én sem találtam, pedig nem lenne nagy szám megcsinálni.

(#744) zyben


zyben
tag

Sziasztok!
Ezzel a programmal lehet romot telepíteni egy rootolt szűz 2.1-es gt540 re?:
ROM Manager Premium v4.4.0.1
Köszi a választ.

(#745) Akalifornia


Akalifornia
csendes tag

_Haló!

Szerintem ez Joestone blogja az ő romjáról, ha a C betűset szeretnétek használni, akkor azt kérdezzétek a C betűs fórumján. Én megtisztelem azzal, hogy a Joestone ROM blogján nem fogom kérdezgetni a C betűs ROM-ot, meg ajánlgatni sem. Ennyi tisztelet kijár Joe-nak.

Béke veletek!_

LG GT540 Joestone 2.3.2

(#746) corey.b


corey.b
újonc

Hali.!

Valaki tudna nekem segíteni abban hogyan kel felrakni a 2.3-mat a gt540-emre :D
teljesen a 0-áról vagyis 2.1-van rajta és nem tudom hogyan kell ezt a telót módolgatni.
valami nagyon részletes és egyszerű leírást megköszönnék ;) :)

(#747) coyote55 válasza Akalifornia (#745) üzenetére


coyote55
őstag

+1! :R

Memento Mori!

(#748) zyben


zyben
tag

Sziasztok!
Kisebb gondom akadt. Feltettem a gt540-esemre a 2.3.5 swiftdroidot.
Ebben sajnos nem találok képernyő kalibrációt. Viszont szükségem lenne a dologra, mert a kijelzőm felső harmadát érintve, kb 4 mm-rel fentebb érzékeli az érintést. Ez mitől lehet? Lehet hogy kijelző hibás? Esetleg ha nem tudtok megoldást, valaki leírná nekem, hogy lehet visszarakni a 2.1-es? Mert akkor visszavinném gariba. Vagy esetleg feltegyem a joestone romját? Egyébként fastbootból telepítettem,

(#749) coyote55 válasza zyben (#748) üzenetére


coyote55
őstag

Olvasd el a blogot, le van írva, hogyan lehet visszatenni a 2.1 gyári ROM-ot.
Természetesen recoveryből egyszerűbb a dolog ;)
Próbáld ki joestone alkotását, ha annál sem jó a kijelző, akkor szerviz.

Memento Mori!

(#750) Adrián0419


Adrián0419
tag

Felraktam az új CyanogenMod 7.1-et és az a problémám hogy akárhányszor telepíteni akarok marketről installnál vagy kifagy vagy újraindul.. Valami megoldás? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.