Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) ratobi válasza Anulu79 (#850) üzenetére


ratobi
senior tag

Igen, másikkal látni fogja !

(#852) Anulu79 válasza ratobi (#851) üzenetére


Anulu79
addikt

Két gyári ROM-ot már próbáltunk és azokkal nem jártunk sikerrel. Ezért gondoltam, hogy talán valami egyedi ROM segíthet a dologban. Ez talán hamarabb van mint a szerviz. :) Persze csak ha megy gyorsabban nekem és találok valami szájbarágós leírást. :DDD

(#853) coyote55 válasza Anulu79 (#852) üzenetére


coyote55
őstag

Ebből pedig szerviz lesz, vagy sűrített levegővel jó alaposan ki kell fújatni a memkari fészkét.
Megvallom őszintén, nem bízok benne, hogy sikeres lesz.
Ha két gyári ROM sem látja a memkarit, akkor vagy az a rossz, vagy a csatlakozó.
Gondolom, a kártyát kipróbáltad másik telefonban, és a tiédbe is tettél másik kártyát.
A kártya gyártóját nem is írtad. Noname, vagy márkás (bár már azt is hamisítják!)?

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#854) Anulu79 válasza coyote55 (#853) üzenetére


Anulu79
addikt

A kártya másik telefonban működik. Le is lett formázva androidos telefonnal. Az a poén, hogy egyszer látta aztán utána meg már megint nem akarta látni. Azóta csak szenvedek vele. Főleg úgy, hogy nem az én telefonom hanem csak én "szereztem" valakinek.
Kétféle kártyát próbáltuk. Noname-t meg márkásat is.

(#855) coyote55 válasza Anulu79 (#854) üzenetére


coyote55
őstag

Egyre inkább úgy tűnik, hogy a hiba hardveres, a kártyacsatlakozó a bűnös szerintem. Hiába görcsölsz vele, cserélgetheted a ROM-okat, lehet, hogy véletlenül meglátja a kártyát, de az nem korrekt érintkezés. :(

Memento Mori!

(#856) Overhaulin


Overhaulin
csendes tag

Hello Joe. Azt szeretném megtudni hogy szerinted mitől lehet az hogy, a GT540-emen cm7 2.3.7-es verzió van, a netre nem (de ha a tiéd volt fent akkor sem) csatlakozik, hiába van beállítva a net beállításokba minden. Nem tudok (pénzért kártyáról) felmenni a telóról a netre. Ha van valami ami szerinted beválhat akkor légyszíves írj rám. Azt írja ki ha belépek a böngészőbe hogy nincs hálózati kapcsolat a böngésző nem tudja betölteni ezt az oldalt mert nincs internet kapcsolat. Pedig a Google a kezdőlapom.

Várom válaszod.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#857) joestone válasza Overhaulin (#856) üzenetére


joestone
addikt

nézd meg azt , hogy az adatkapcsolat engedélyezett-e , ellenőrizd , hogy az apn beállításokban jó apn mellett van a pipa .

(#858) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem érdekességképpen, meg egy kis gondom a fastboottal kapcsolatban:

1. Lehetséges, hogy a 2.1-gyel (pl. Black ROM 1.3b04, de asszem tapasztaltam ezt az alap recovery engedélyezettel is) gyengébb minőségben jeleníti meg a kijelző a képet?
Hosszú ideig volt a telómon Joe féle 2.3, de azzal valahogy ugyanaz a háttérkép sokkal "smooth"-abb volt, de igaz ez egyes widgetek esetében is.

2. A telómat nem tudom fastboot módban használni, mert elindul ugyan, viszont a gépem nem tudja telepíteni a drivereket, addig jut el, hogy "Android" eszköz. XP-m van, engedtem neki már azt is hogy a Windows Update webhelyről telepítsen, meg 3 USB porton is próbáltam, de csak nem talál hozzá drivert. Hol tudom ellenőrizni, hogy akkor hol is akad el a dolog, ill. egyáltalán jól próbálom-e?
Ráadásul a fastbott módból ugye ki se tudok így lépni, elég gáz volt már párszor az akksit kikapni belőle, hogy egyáltalán elinduljon normálisan.

A legújabb 0710-es romot szeretném feltenni, de ebből csak fastboot-os van, előre is köszi a segítséget! :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#859) joestone válasza St3ven (#858) üzenetére


joestone
addikt

telepítsd fel a pdanet csomagot . Elsőnek az usb hibakeresést kell bekapcsolni , majd amikor az települt akkor indíathatod fastboot módban és már települnek is a driverek.
http://junefabrics.com/android/download.php

(#860) St3ven válasza joestone (#859) üzenetére


St3ven
addikt

OK, köszönöm, intézem! :)

Lekorlátozott, wifin megosztott mobilnettel nyomom (32kbit/s), majd beszámolok egy-két óra múlva, hogy mire jutottam! :D

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#861) coyote55 válasza St3ven (#858) üzenetére


coyote55
őstag

Én csináltam recovery-s verziót a 0710-es ROM-ból.
[link]

Memento Mori!

(#862) St3ven válasza coyote55 (#861) üzenetére


St3ven
addikt

Húha, köszi, feltétlen megnézem majd, ha normális net közelében leszek!

Ez amúgy data2systemes változat? És felmegy 2.5.0.5 recoveryvel?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#863) St3ven válasza joestone (#859) üzenetére


St3ven
addikt

Ezer köszönet, nem ment egykönnyen, de sikerült fastboot módban felismertetnem a telót, legalábbis a "fastboot reboot" parancsra újraindult, egyelőre csak ezt próbáltam ki.

Most le kell húznom valami rendes nettel a d2s-es romodat, aztán hajrá. Most a Black rom van rajta, és ha jól értem a leírásod, ez lenne a sorrend:

1. recoveryben: wipe data/factory reset (más nem is kell, hogy kipucoljam az egész telót?)
2. fastboot -w
3. fastboot erase system
4. fastboot flash boot bootd2s.img
5. fastboot flash userdata system.img
6. fastboot reboot

Kell a fenti rom (0710 d2s) telepítését követően rögtön egy factory reset? Mármint recoveryben format system és format cache?

Még egyszer hálás köszönet, eddig egy éven át irtóztam a fastboot módtól, de most talán összejön! :R :C

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#864) joestone válasza St3ven (#863) üzenetére


joestone
addikt

ha a ginger0710d2s.zip fájlt használod akkor jók a fenti parancsok.

(#865) St3ven válasza joestone (#864) üzenetére


St3ven
addikt

Igen, azt szemeltem ki! Köszönöm a megerősítést, most megyek keresek valami ingyen wifit, aztán délután nekiveselkedem. :))

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#866) coyote55 válasza St3ven (#865) üzenetére


coyote55
őstag

Állj, állj!
Ez a sima, nem a d2s változat!
A d2s-ből tudtommal nincs recovery-s...

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#867) St3ven válasza joestone (#864) üzenetére


St3ven
addikt

Joestone (és persze Neked is coyote55) nagyon köszönöm a gyors segítséget, sikerült a dolog! :R

A teló fastbootos képernyőjén összesen kb. hatszor írt ilyeneket hogy "bad block @ 3439" meg "skipping @ 3531 /bad block?" de a parancssorban minden lépés után azt írta, hogy "OKAY" :))

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#868) gevike


gevike
csendes tag

helÓ mindenki,
újonc kérdés, most akarom upgradelni a gt540et, hogy legalább tudjak a memóriakarira telepíteni, mert ugye a belső memória igen csekély. 2.1es gyári van rajta, ezzel az ANdroot nem csinál semmit.
- mivel tudom rootolni?
- melyik rom az amin a legtöbb dolog működik, legkevesebb nem működik? nekem kéne a bluetooth fülhali, mert igen szeretem. meg minden. ha már upgrade, akkor ne kelljen elveszítenem semmilyen funkciót. mondjuk a divx nélkül elvagyok ok, meg ilyen apróságok, de semmi komoly.
előre is köszi

- Ti mind egyéniségek vagytok! - Én nem.

(#869) coyote55 válasza gevike (#868) üzenetére


coyote55
őstag

A gyári ROM-ot semmivel...
Ellenben, ha felrakod a v20bhunmod.kdz-t, az rootolható, recovery engedélyezett ROM.
Ajánlott olvasmányok: "Joestone LG GT540 optimusra készült művei" valamint jelen blog.
Minden le van írva, letöltési linkek, leírások - minden van mint Karácsonykor. ;) :K

Memento Mori!

(#870) apaszka válasza St3ven (#863) üzenetére


apaszka
veterán

És ehhez mit szólsz? Na ezzel aztán nagyon egyszerű!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#871) St3ven válasza apaszka (#870) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi, tényleg nem tűnik rossznak, de remélhetőleg nem lesz már rá szükségem. :)

Azért lementem, ki tudja... :P

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#872) gevike válasza coyote55 (#869) üzenetére


gevike
csendes tag

halihó,
na lehet, hogy valami nagyon alapvető hiányosságaim vannak a rootolással kapcsolatban.
Homályosítsatok fel. Eddig úgy gondoltam, hogy először kell rootolnod, utána jön a fastboot meg a recovery (ezekkel még nem vagyok tisztában, mert nem jutottam túl az 1 ponton) és aztán tudsz feltenni bármilyen custom romot.
1. root
2. fastboot és recovery
3. romtelepítés.
Nem?
Szétolvastam a netet, azok az LG GT540esek amiket a Carphone Warehouse-ban lettek vásárolva, mint az enyém nem rootolhatók. Nem működik semmilyen progi, se a S4root, se a Superoneclick se az Androot és letiltották a Hidden settingsben is az root lehetőséget.
Szóval, nálam a root kiesett. És eddig úgy gondoltam, mivel ez az első lépcső, a többit is lőtehem.
Ha nem így van, akkor szóljatok és tovább kűzdök. 120mb tárhely a progiknak nagggyon kevés. :W

- Ti mind egyéniségek vagytok! - Én nem.

(#873) coyote55 válasza gevike (#872) üzenetére


coyote55
őstag

Írtam már, hogy a gyári ROM nem rootolható! :F :(
Le kell cserélni a rootolható, recovery engedélyezett v20bhunmod ROM-ra.
Telepíted a recoveryt.
Innentől olyan ROM van a talefonodon, amilyet csak akarsz! :K

Memento Mori!

(#874) gevike


gevike
csendes tag

akkor nem kell rootolni, csak kdzvel rátöltök vmi romot ami tudja ezt és kész?
mikor kell és kell-e fastbootot meg clockwork recoveryt telepíteni? előtte, utána, sose?

- Ti mind egyéniségek vagytok! - Én nem.

(#875) coyote55 válasza gevike (#874) üzenetére


coyote55
őstag

Ha már választani lehet, akkor utána... :D
Fastboot-hoz kell az Android SDK, recovery-hez elég az "1 klikkes recovery" telepítő, kikapcsolt vírusvadásszal.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#876) mikemyers133


mikemyers133
csendes tag

Hi Mindenki, :R

A kérdésem az lenne hogy ez a ROM segithet-e megoldani a micro SD kártya problémát?
Sajnos nem ismeri fel a Teló, pedig már PC- n is többször újraformáztam..
4Gb nokia micro SD kártya, eddig nem volt vele semmi gond.Gyári 2.1 (20b) android fut rajta.

Köszi a segitséget! :))

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#877) coyote55 válasza mikemyers133 (#876) üzenetére


coyote55
őstag

Van rá esély, ha nem is 100%
Ha mégsem ismeri fel, akkor vagy a kártyacsatlakozó "beteg", vagy a kártya és a telefon nem fér össze. Ha másik kártyával nincs gond, akkor a telefon és a kártyád között nincs összhang, valami időzítési, esetleg jelszint probléma lehet. Ez esetben próbáld meg lecserélni másikra.
Az SD foglalat csatlakozóját sűrített levegővel kifújathatod, illetve tiszta (gyógyszertári) alkohollal nem szöszös puha ruhával áttörölheted a kártya csatlakozóját. Néha ez is segít.
A kártya osztálybasorolás szerint hányas? Class4 -nél lassabb kártyát nem érdemes használni...

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#878) mikemyers133 válasza coyote55 (#877) üzenetére


mikemyers133
csendes tag

Szia coyote55,

Próbálkoztam másik típussal is, az is 4Gb os class 4es volt,de nem reagált arra sem.
Windows alól teljes format FAT32-re.
Anno asszem 2Gb os noname-el vettem, azzal nem volt semmi gond sosem, de már elkallódott valahol. :F
Megpróbálom az alkoholos projektet, meg "kisípoltatom" a lábakat egyenként.
Lehet hardveres oldalról kell megközelítenem a probléma gyökerét.
Akkor viszont nem lesz olcsó mulatság...

Köszi a segítséget,majd jelentkezem.

B.U.É.K. :C

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#879) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok, nekem csak annyi a problémám a frissítéssel, hogy a recovery menüben wipe data/factory reset-et nem találok. Esetleg valamelyik almenü-ben keressem?

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#880) St3ven válasza fabicska (#879) üzenetére


St3ven
addikt

Hányas recovery? Elvileg ott kellene lennie felülről talán a harmadik menüpont, rögtön a főmenüben.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#881) fabicska


fabicska
aktív tag

Megoldódott a probléma, és a 2.3.2-est tettem fel (710-es verzió) én nem a recovery főmenüjében voltam, ezért nem lett meg.

Egy kis észrevétel, amit nagyon hiányolok: Az állapotsorból a Wifi, Blue, GPS közvetlen ki-be kapcsolást vissza kellene valahogy építeni, égető szükség lenne rá.

Innentől ha megtetszik egy ROM, akkor recoveryből simán restore, és akármilyet feltehetek?

A másik fórumban is feltettem a kérdésemet, mert nem akartam hazavágni a telót a szórakozásokkal, de a témát itt folytatom.

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#882) St3ven válasza fabicska (#881) üzenetére


St3ven
addikt

Azokat tartalmazza az Energiagazdálkodás widget, azt tedd ki az egyik lapra, én is azt használom.

Ha ennél részletesebben beállítható dolgokra vágysz, esetleg ragaszkodsz ahhoz, hogy az állapotsoron legyenek ezek a kapcsolók, itt biztos tudnak segíteni egy külön appal, de alapból ezt nem tudja ez a rom, csak a CM romok.

Igen, ezzel a módszerrel fel tudsz tenni más romokat is, de a legújabbakhoz már 4-es vagy 5-ös recovery kell. És előtte mindig érdemes egy factory reset meg az az összes wipe, hogy ne maradjon nyoma az előzőnek, meg utána is közvetlenül egy factory reset.

Az SD-re telepítés meg úgy megy, hogy belemész a feltelepített alkalmazás adatlapjára (Beállítások -> Alkalmazások -> Alkalmazások kezelése), és ha engedi, ott választható az "Áthelyezés az SD-kártyára" gomb. Tehát telepítés előtt ez nem megy külön buherálás nélkül (CM romokban asszem igen).

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#883) fabicska válasza St3ven (#882) üzenetére


fabicska
aktív tag

Igen, ezzel a módszerrel fel tudsz tenni más romokat is, de a legújabbakhoz már 4-es vagy 5-ös recovery kell.

Honnan derül ki hogy hányas?

Valamint Itt kinéztem magamnak egy ROM-ot, (Gingerbread Optimum), de teljesen más a könyvtárstruktúrája, mint az eddigieknek, nemtudom azzal mit csináljak, pedig állítólag az is recoverys.

Esetleg ez? (Froyo Optimum 6.0 (Zip install))

Most kezdtem, bocsi a sok kérdésért! :)

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#884) St3ven válasza fabicska (#883) üzenetére


St3ven
addikt

Azt írni szokták az adott topicban, hogy hányas recoveryvel megy fel, de gondolom az ötössel felmegy a legtöbb.

Arról nem tudok nyilatkozni, amit linkeltél, nem ismerem, de itt többen is vannak mindenféle custom romokkal, érdemes visszaolvasni/körbeérdeklődni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#885) fabicska


fabicska
aktív tag

Na egy témába vágó problémám is lenne:

Hogy lehet hogy ez a 2.3.2-es Android nem enged saját zenére ébreszteni? :F

Most este szembesültem vele, hogy csak az 5 beépített zenéjét tudom beállítani ébresztőhangnak.
Nemár hogy erre is külön ébresztő programot használjak....

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#886) fabicska


fabicska
aktív tag

kicsúsztam a szerkesztési időből, úgyhogy külön írom, hogy joestone, próbáld meg ezt a hiányosságot egy következő kiadásban javítani.

Köszönöm

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#887) St3ven válasza fabicska (#885) üzenetére


St3ven
addikt

Csinálj az SD kártyán egy media/audio/alerts mappát, és tedd oda a saját ébresztési hangodat. Ez ugyanúgy működik az értesítési hang (notifications) és a csengőhangok (ringtones) esetében is.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#888) fabicska


fabicska
aktív tag

Elsőre megijedtem hogy én toltam el valamit, de szerencsére a 2.3.2-be beépített "fájlkezelő", megmentett mert hozzáférést biztosított a telefon belső memóriájába, így jöttem rá, hogy alerts helyett alarms-ot kell beírni, és úgy jó is lett, sikerült saját fájlokat felismertetni az ébresztővel.
Köszönöm! :)

Tegnap leszedtem a 710-es verziót a helyére ment a 613d2, és tényleg 200MB helyem van alkalmazásokra, a rendszer bivaly gyors, a 2.3.2-es Android nagyon szépen muzsikál (1 napja.. :D), és ahogy látom minden problémára van megoldás, csak rá kell jönni, ezért van a fórum ugye... :)

Köszönöm a segítségedet St3ven, sokat segítettél hogy én is Gingerbread felhasználó lehessek! :B :R

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#889) St3ven válasza fabicska (#888) üzenetére


St3ven
addikt

Nagyon szívesen, remélem örömöd leled a telódban. :)

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#890) joestone válasza fabicska (#886) üzenetére


joestone
addikt

Körülbelül fél éve már nem vagyok gt540 tulaj , így a romnak a legutolsó verziója a 0710 .

(#891) St3ven


St3ven
addikt

Letöltöttem a SetCPU progit.

Max. frekvenciának mit ajánlanátok az aláírásomban szereplő romhoz?
Van valami speciális beállítás, amit meg kell tennem, hogy stabilan működjön az overclock?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#892) fabicska válasza St3ven (#891) üzenetére


fabicska
aktív tag

Én 850MHz-ről olvastam mindenhol hogy azt tutira bírnia kell. Kezd 800MHz-el, és ahogy jólesik

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#893) coyote55 válasza fabicska (#892) üzenetére


coyote55
őstag

Erre azért mérget ne vegyél be, sőt C vitamint se :N
Processzorfüggő a dolog, az enyém a 787 MHz-t szereti, 806-nál már időnként fagy.
Az alsó frekvenciát ajánlott 245-ről 320-ra állítani ;) :K

Memento Mori!

(#894) St3ven


St3ven
addikt

Köszi srácok a tippeket, 787 Mhz lett a vége, nagyon pöpec vele a masina, érezhetően gyorsabb, főleg hívás esetén a hívókép megjelenítése.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#895) Johny_


Johny_
újonc

Sziasztok!

Anno frissítettem a telómat, most 2.1es Android megy rajta, de szeretném frissíteni, azonban nem igazán akar nekem elindulni fastboot modba, akármit is nyomok.
Kipróbáltam már kb. minden leírtat de csak download modban akar indulni.
Félek a probléma ott kezdődik hogy nem az a fajta android van rajta aminek kellene lennie vagy amit kellett volna feltennem anno.

Firmware verzió: 2.1-ipdate1
Alap verzió: 2.6.29 lg-electronics@si-rd10-ubld01 #1 Thu Dec 9 08:44:39 EST 2010
Software Verzió: GT54-V20B-DEC-09-2010

Nem vagyok mestere az andoidos telóknak, de ha valaki leírja Érthetően hogy hogy tudom megoldani a szitut (már ha meg lehet valahogy) azt megköszönném.

Johny

Johny

(#896) coyote55 válasza Johny_ (#895) üzenetére


coyote55
őstag

Szia!
Azzal kezdd, hogy elolvasod ezt.
Itt lelkesen letöltesz mindent, ami csak kell (értelemszerűen!), veszel egy nagy levegőt, és belevágsz...
Ha probléma adódik, írsz, és megpróbálunk segíteni! :K

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#897) Johny_


Johny_
újonc

Igen, Köszi, ez alapján frissítettem anno.
De most ahogy előzőleg is leírtam a problémám ott kezdődik hogy hiába nyomom a leírtat (kamera nyomva tart és bekapcs), nem megy fastboot modba se így se úgy hogy hangerő le+home+bekapcs, mind a két esetben download modban indul el.

Johny

(#898) coyote55 válasza Johny_ (#897) üzenetére


coyote55
őstag

Feltetted a v20Bhunmod-ot?
A fastboot és a recovery csak akkor működik, ha a ROM-ban engedélyezve van.
A ROM csere utáni HR is megvolt? (HR=hard reset)

Memento Mori!

(#899) s.balla


s.balla
csendes tag

Üdv! Egy problémám lenne.Elment a térerö a készüléken.Eddig rendesen üzemelt.Ha hivni akarok akkor meg ki irja hogy mobilhàlozat nem érhetôel.Màsik simmel is.Esetleg valami megoldás? Joestone 2.3 van fent.

(#900) coyote55 válasza s.balla (#899) üzenetére


coyote55
őstag

Azt, hogy "Csak segélyhívás" nem írja ki?
A "Repülőmód" nincs bekapcsolva?

Memento Mori!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.