Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) joestone válasza azur3orion (#300) üzenetére


joestone
addikt

nincsen külön publikálva a kernel. A cm7 alatt pedig nem fog működni , mert a cm7 nem a gyári 2G/2G memóriakezeléssel fut , ezáltal a modulok kezdőcímei teljesen mások a memóriában.

(#302) joestone válasza sadamsa (#299) üzenetére


joestone
addikt

Nem ment fel. Azon még mindig a cm van.

(#303) sadamsa


sadamsa
csendes tag

:S nem értem, pedig úgy csináltam, ahogy le volt írva.
Joestone tudnál esetleg egy olyan pdf-es leírást készíteni a fastbootos telepítésről is, mint amilyen a flashelős dologról, illetve a blackrom telepítéséről is készítettél?

(#304) sadamsa


sadamsa
csendes tag

Nem értem hogy pl adb-t honnan szedjek, ha rákeresek google-ba adb sdk tools-t találok csak, de azt sem értem, (a blackromos fórumon olvastam még, hozzászólások között), hogy valaki azt írta: "fastboot.exe letölt innen, majd bemásol az oveclock mappába" (196#), na most az én telomon van fastboot, pedig a memkártyán nincs overclock mappa, ez hogy lehet? Ha jól értem ugyanebbe a mappába kellene másolni a feltelepítendő romot is?
Ha ezek megvannak, a parancssor használatát már értem.

(#305) joestone válasza sadamsa (#303) üzenetére


joestone
addikt

Nem túl bonyolult. Mivel fastboot módban nincs képernyőfényképezési lehetőség a pdf-nek sok teteje nem lenne.

A lényeg kell hozzá a fastboot exe (ez az sdk tools része) és a két dll .
A legfontosabb , hogy legyenek telepítve a fastboot mód driverei a windows alá. Ezt a win7 a windows update webhelyről letöltött driverrel megoldja.
Belépsz fastboot módba a telefonon a kamera és bekapcs gomb nyomvatartásával , miközben a készülék ki van kapcsolva. Egy kék képernyőnek kell bejönnie .

A telefonra semmit nem kell másolni. Nem kell overclock mappa sem rá semmi.
A fastbootos verziót letöltöd (ginger...zip) kicsomagolod . Lesz benne 2 db img fájl ezeket bemásolod a gépen oda ahol a fastboot.exe is található.
Nyitsz egy dos ablakot a gépen és belépkedsz abba a mappába ahol a fastboot exe is megtalálható. Ide másold be a két darab img fájlt is.
Telepíteni pedig a fentebb leírt parancsokkal tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#306) joestone válasza sadamsa (#304) üzenetére


joestone
addikt

De használhatod ezt a programot is a fastboot módban történő telepítéshez :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1032888
A fastboot.exe akkor is kell hozzá.

(#307) sadamsa válasza joestone (#305) üzenetére


sadamsa
csendes tag

A lépések leírására + a linkekre gondoltam, de így már kezdem érteni.

Nekem a kamera+bekapcs gombra fekete képernyő jelenik, meg nem kék, (azt biztosan tudom hogy az előző romom, (mielőtt csináltam a wipedata+factory resetet és megpróbáltam a recoverys romot felrakni) fastbootból lett telepítve, az 0511-es, és ha jól emlékszem akkor is fekete volt a képernyő (nem volt hajlandó az illető elmagyarázni hogy hogy kell, ezért nem tudom attól függetlenül, hogy az van rajta :S). A kérdés, hogy ez most így jó e vagy lehet letörlődött a wipe dataval vagy valami?

Másik: SDK-t telepítettem, most pakolja a packeg-eket, de hol találom a letöltött fastboot.exe-t és a két ddl-t?

(#308) joestone válasza sadamsa (#307) üzenetére


joestone
addikt

a fekete képernyő a régi fastboot mód. jó az is.

(#309) sadamsa válasza joestone (#308) üzenetére


sadamsa
csendes tag

adbwinapi.ddl hiányzik neki, pedig mindent installáltam az sdkból.
Ezt honnan tudom letölteni? (googleba találtam dolgokat, de mind más méretű, ismeretlen helyekről, nem merem leszedni)

(#310) joestone válasza sadamsa (#309) üzenetére


joestone
addikt

a root csomagban benne van.
kicsomagolod a root csomagot belemásolod a kicsomagolt mappába a fastboot.exe-t . Úgy már működnie kell.

(#311) sadamsa


sadamsa
csendes tag

Rájöttem, hogy ahol azt a sokat kidobta, wiki-s forrás volt, szval leszedtem, bocs a spamért :B
Viszont most egy kicsit benéztem a dolgot...
Gépeltem szépen ami le van írva, viszont a normált akartam felrakni, nem a data to sd-t, és rossz parancsokat néztem, azaz túlvagyok a
fastboot earse system-en mit csináljak? Most itt állok a telepítés közepén és nem tudom, hogy elbasztam e vmit

A link egyébként nekem nem működik, már ha az 1 klikkes rootrol beszélünk, a 20 másodperces várakozási idő utána megjelenik a "download" felirat, rákattintok és újrakezdi a 20 másodpercről, akárhányszor próbálkozok 0.o

[ Szerkesztve ]

(#312) joestone válasza sadamsa (#311) üzenetére


joestone
addikt

nincsen gond, mert a következő úgyis a fastboot flash system system.img ami ugyebár felrakja a rendszert.

(#313) sadamsa válasza joestone (#312) üzenetére


sadamsa
csendes tag

Köszönöm! Sikerült!
Az előző romok egyébként nem cm alapúak voltak?

(#314) joestone válasza sadamsa (#313) üzenetére


joestone
addikt

nem , mindvégig sima android alapu volt.

(#315) sadamsa válasza joestone (#314) üzenetére


sadamsa
csendes tag

A gyári romba nincs olyan lehetőség mint a cmbe, hogy az appok installálási helyének az sd kártyát választom?
A feltelepített appokból csak néhányat enged átpakolni az sd kártyára, van erre megoldás?

(#316) joestone válasza sadamsa (#315) üzenetére


joestone
addikt

adb shell pm setInstallLocation 2
amindent az sdre telepítés cm mod. Az alap androidnál azok az appok kerülnek az sdre amik támogatják.

[ Szerkesztve ]

(#317) Protezis


Protezis
őstag

Tegnap még gyári 2.1-et használtam, aztán eljutottam a legújabb 2.3-as verziódig. Sikerült bekapcsolni a barangoló módban történő adatátvitelt, mire kaptam egy sms-t, hogy 3200 Ft-ba került mindez. Ezután pedig kaptam még két sms-t, merthogy valami román hálózaton volt a telefon (Szegeden vagyok) és tájékoztatnak, hogy ennyi meg ennyi lesz egy hívásfogadás, stb. Ezután visszaraktam recovery menüből a mentett 2.1-et.

Mennyibe fog nekem ez kerülni, és miért váltott át román hálózatra a telefon? Egyáltalán hogy talált itt román hálózatot?

(#318) SPY0817 válasza Protezis (#317) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Az nice én is szegeden vagyok de nem talált nekem véletlenül se román hálót :D

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#319) joestone válasza Protezis (#317) üzenetére


joestone
addikt

ténylegesen román szolgáltatón volt vagy csak sms-t kaptál?
mert elképzelhetőnek tartom , hogy egy korábbi sms csak most ért ki a telefonra.

(#320) apaszka válasza joestone (#310) üzenetére


apaszka
veterán

Neked ugye független a telód? Kérdeztem a szervizben,és azt mondták csak függetlenre teszik a c-s gyári romot! A függőkre b-t raknak! Ez az új rom verza már felmenne az enyémre is? Vagy várjak a 2.3.4 ig!?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#321) joestone válasza apaszka (#320) üzenetére


joestone
addikt

szerintem felmenne , mert ez csak 600 on ketyeg. Egy próbát megér. Csinálsz egy mentést recovery menüben a jelenlegi romról aztán mehet fel az új rom recoveryből.

(#322) Samus


Samus
addikt

Élő háttérképek közül melyik nem működik?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#323) Protezis válasza joestone (#319) üzenetére


Protezis
őstag

Kb 2 hete voltam Bekes megyeben, nem hiszem, hogy ez az oka. Eleg furcsa ez az eljaras a voda reszerol mivel mindenhol azt olvasom, hogy kulon engedelyeztetni kell ezt a szolgaltatast en viszont nem tettem.

(#324) joestone válasza Protezis (#323) üzenetére


joestone
addikt

csak azért kérdeztem , mert ennél a verziónál megérkeznek rendesen a szolgáltatói sms-ek rendesen. Ahogy olvastam ezzel gond volt a korábbi verziókban még a 2.1 esetében is.

(#325) Rurik


Rurik
csendes tag

Sziasztok,

Most jutottam el oda, hogy megpróbáljam feltenni a rom-ot. Egy kérdésem lenne, az teljesen normális, hogy a recovery.zip-et kicsomagolva sípol az antivirus?

Köszi a választ!

Üdv,
R

(#326) joestone válasza Rurik (#325) üzenetére


joestone
addikt

mit sípol , mert nem volt ilyen jellegű visszajelzés. Ráadásul a recovery zipben img fájlok vannak meg egy md5 sum.

(#327) Rurik válasza joestone (#326) üzenetére


Rurik
csendes tag

Virus: Exploit.Android.Lotoor.C (Engine A)
File: rageagainstthecage-arm5.bin
Directory: ...
Process: Explorer.EXE

(#328) Rurik válasza Rurik (#327) üzenetére


Rurik
csendes tag

Hát ahogy utána olvastam, ez nem egészséges ha benne van.

(#329) joestone válasza Rurik (#328) üzenetére


joestone
addikt

ez a 2.3 recoveryben nem nagyon kellene , hogy benne legyen . 7 db img fájl van benne és egy darab md5 fájl.
Rosszul olvastál utánna , az a fájl a 2.1 rootolásához volt használva , és mivel az android egy biztonsági rését kihasznállva juttat root jogokhoz a rendszeren ezért visít a vírusirtó.
A root jogok megszerzésén kívül semmilyen más mellékhatásról nem tudok , és a MS oldalán is ez szerepel.
Ezt olvasd el :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=853704

De ez a fájl a 2.3 recovery zipjében nincsen benne. (recovery0522.zip)

Ha pedig a recovery menü telepítőről beszélsz akkor pedig az nélkül nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#330) Rurik válasza joestone (#329) üzenetére


Rurik
csendes tag

Ezek szerint valamit benézek, amitől nem vagyok boldog :)
Tudom, hogy ezredszer kérdezik meg, de akkor mi is a menete a dolgoknak?

Letöltöttem a v20bhunmod.kdz -t, ha jól értettem ezt kell először feltelepítenem. Gondolom a flasher használata az még mehet a GT540FWUPG2.PDF-ben leírt menetrend szerint.
Viszont nem tudom, hogy ezek után mi a teendő? Hogyan telepítek recovery-t? Melyik recovery-t telepítem?

Letöltöttem a ginger0522.zip-et valamint a recovery0522.zip-et is. Valamint a Optimus_GT540_pc_sync -t is.

Bocs, ha nagyon unalmas már a kérdés, de azt hiszem ezek szerint mégsem a megfelelő postokat olvastam el.

Bocs és köszönöm!

Üdv,
R

[ Szerkesztve ]

(#331) Rurik


Rurik
csendes tag

Ha ennek megfelelően csinálom, az jó?

[ Szerkesztve ]

(#332) joestone válasza Rurik (#330) üzenetére


joestone
addikt

Igen telepítheted az alapján is, de alapvetően ezek a lépések szükségesek :

Egyedi romok telepítéséhez szükséges lépések gyári romot használóknak:
1. Recovery engedélyezett V20B Magyar rom telepítése
2. Recovery menü telepítése
3. Egyedi rom telepítése

ez fent van a blogomon. Gondoltam a 2.3 blogjára nem rakom fel mégegyszer.
A recovery menü telepítése is le van írva a blogon.
Ha a recovery menü telepítőt használod akkor kapcsold ki a vírusírtót.
Utánna pedig az oldal tetején leírtak alapján mehet a telepítés.
Ha fastboot módból telepítesz akkor a ginger0522.zipet kell használnod , ha pedig recovery menü restore menüpontjából szeretnél telepíteni akkor a recovery0522.zip -et kell használnod. Ki kell csomagolni mindkét esetben a zip fájlokat.
Ha pedig a data2systemes verziót választod akkor pedig a d2s jelöli azt a verziót . ott egy kicsit más a fastbootos telepítés , de le vagyon írva az is itt az oldal tetején.

[ Szerkesztve ]

(#333) Rurik válasza joestone (#332) üzenetére


Rurik
csendes tag

Sikerült, köszönöm :)
906 pont quadrantban, minden alapon.

Üdv,
R

(#334) Rurik


Rurik
csendes tag

Ez a 2.3as keyboard egesz furcsa.. valahogy nem lehet visszarakni a régit? :)

(#335) apaszka válasza joestone (#321) üzenetére


apaszka
veterán

Az a baj,hogy az aksi időmet féltem ! 2 napos simán bír a telóm,és 8 óra kevés lenne ! Ez miatt várok egy olyan romra,ami legalább 1 napot kibír ha nyomom is! :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#336) apaszka válasza apaszka (#335) üzenetére


apaszka
veterán

Ezt sajnálom!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#337) apaszka válasza apaszka (#336) üzenetére


apaszka
veterán

De valamikor megpróbálom,hátha felmegy ! Talán az aksim is bírni fogja!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#338) joestone válasza apaszka (#336) üzenetére


joestone
addikt

Jelenleg így áll :

(#339) Rurik válasza apaszka (#337) üzenetére


Rurik
csendes tag

Tegnap este óta tapasztalat:
reggel vettem le a töltőről, 1-2 óra zene és némi marketezés után még mindig 90%on az akksi.
DSP Manager: ha a dynamic range compressiont bekapcsolom, akkor irgalmatlanul hangos és torzított lesz a hang (hangos alatt azt értem, hogy majdnem leszakadt a fejem és kb 2 órán át zúgott a fülem, pedig csak közepes hangerőn volt a csúszka). Gondolom ez nem normális viselkedés :)

Ha a keyboard-hoz lenne valakinek ötlete, azt szívesen venném.

Üdv,
R

(#340) Protezis válasza joestone (#324) üzenetére


Protezis
őstag

Azt tapasztaltam, hogy Szegeden néha elérhető egy Orange RO nevű szolgáltató. Erre sikerült automatikusan csatlakoznia a rendszernek. A gyári Vodafone szoftver hogy van konfigurálva? Automatikus hálózatválasztás, vagy Vodafone? Mert ha előbbi, akkor miért nem tapasztaltam ezt eddig?

(#341) Rurik


Rurik
csendes tag

Ja és még egy kérdés ami megfogalmazódott bennem. A gyári romban volt lehetőség arra, hogy a netet "always ask" módra állítsam, így mindig rákérdezett, ha valami csatlakozni szeretett volna. Ez az újabb verzióban nem elérhető, vagy csak én nem találom?

(#342) atiss1976


atiss1976
csendes tag

A gyárilag hozzáadott sandisk típusú 2 GB kártyám (1 db FAT32-es partíció), el-el szálogat... És a teló is újraindul :O A gyári rommal sem történt ilyen, meg a 0511-es release-ig egyik rommal sem... Az új kernel lehet a hibás vagy másképp kellene partícionálnom? Köszi a segítséget...
Már-már kezd bosszantó lenni... :(
Ha így haladok visszarakom a 0511-est... :U
A leírásban szereplő, lg által kiadott 20110412-es kernel kimondottan erre a telóra kiadott kernel?
Ki milyen kártyát használ, megkérdezhetem? :W

[ Szerkesztve ]

(#343) bobie


bobie
tag

Nekem is problémám támadt :)
Szóval - ezúton ezer köszönet Joenak a fáradozásaiért- elméletileg mindent úgy csinálok ahogy le van írva. De valahogy nem hajlandó feltolni a 2.3-őt recoveryből mindig kidob hogy:

"Error while flashing boot image"

Olvastam , hogy esetleg SD formázás de az se nem oldotta meg sajna.
3 napja küzdök vele mint szúnyog a viharba de nem jövök rá mi lehet. Esetleg valakinek valami tipp?

A Black rom szépen megy is csak kipróbálnám én ezt a 2.3 at is :)) :))

Nullán, szimplán ahogy ringat a membrán..

(#344) vviktor1 válasza Rurik (#334) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Állított telónál nekem is jobban esne a régi bill. ezzel csak fektetve tudok írni, ehhez hozzátesz még a minimális pontatlanság (kicsit fölé kell érinteni a gombokat) csak kéne bele a kijelzőkalibrálás is.
Amúgy teljesen rendben van a 0522-es, gratu Joe ! Spb tv-t sajnálom csak (másik 2.3-on se ment) de anélkül kibírom, majdcsak lesz rá orvosság.
Sd-t még nem dobta el az 5.22 se, és egyik előző verzió sem Kingston class4 4Gb-os van (koppkopp) (...pedig meghagytam rajta az ext particiót, is mert nem volt kedvem úrjapartiózni...)

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

(#345) apaszka válasza joestone (#321) üzenetére


apaszka
veterán

Hurrá! Megy a rom! :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :C :C :C :C :C Nem bírtam ki tovább!!!!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#346) apaszka válasza bobie (#343) üzenetére


apaszka
veterán

Huha ! Én meg nem formáztam le,és a link2sd miatti partom is rajta van! ?:?????? :C Semmi gond vele! :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#347) apaszka válasza joestone (#338) üzenetére


apaszka
veterán

1 megával jön a wifin a letöltés!???? Cefet gyors lett! :C Köszönöm! Gratula a munkádhozzzzz!!!! :R :R :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#348) joestone válasza apaszka (#347) üzenetére


joestone
addikt

Az most sok vagy kevés ? Elvileg a max sebességek felfelé módosítva lettek.
15 megás adsl -en tudtam tesztelni ott a speedtest szerint kihasználta mind a 15 megát.

(#349) buktagt540


buktagt540
senior tag

Az miért van,hogy az előző verziónál tök jól ment 787 mhz a teló,most meg cpumasterrel felraktam 600ról 787,2-re és egy fél óra múlva újraindult?Most 728 Mhz megy hibátlanul.Ja és a google maps nem találja meg wifin keresztül a pozícióm.Black rom alatt ez ment de 2.3 allatt nem.Ez bug?a "google backup az mi?

[ Szerkesztve ]

(#350) joestone válasza buktagt540 (#349) üzenetére


joestone
addikt

Kevésbé húzható a proci az új verzióban, a wifi alapú pozicionálás pedig egy bug.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.