Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) joestone válasza prwnd (#450) üzenetére


joestone
addikt

mindent formázni kell az a biztos.

(#452) prwnd válasza prwnd (#450) üzenetére


prwnd
csendes tag

Probléma:

ugye hibaüzenet nélkül felment a recovery v3.2.0.0 amit abból a zipből szereztem, amelyik romja most fut a telefonom (d2s)

backup and restore -> backup -ot futtatva sokadjára akad el data -nál.

ClockworkMod Recovery v3.2.0.0
SD Card space free: 7280MB
Backing up boot image...
Backing up recovery image...
Backing up system...
Backing up data...
Error while making a yaffs2 image of /data!

A recovery mod menüje alján nem volt hibaüzenet a művelet előtt. Van erre megoldás, vagy töltsem vissza az egyik backupm, amin még a 2-es futott?

(#453) Afgin


Afgin
újonc

Halllo!
nekem is van kis problémám, pedig nagyon tetszik meg hasít ez a 2.3 DE!
felraktam Joe változatát és azóta semmit nemtudok marketből telepíteni :D mert a gépem az eddigi "lg gt540" helyett "T-Mobil LGE GT540" lett... amivel már eleve ottvan bajom hogy a gépemen semmi tmobil feliratot nemszeretnék látni, de ez a kisebbik, nemtudok semmit telepíteni marketből, mert NEM KOMPATIBILIS O.o

(#454) Afgin


Afgin
újonc

jéééh :) viszont "telóról" marketből mennek a dolgok O.o

(#455) Overhaulin


Overhaulin
csendes tag

Hali. A gyári 2.1-es rom-ot hogy mentetted le joe??

(#456) prwnd válasza Afgin (#454) üzenetére


prwnd
csendes tag

Afgin
Weben is tárolja, milyen appok vannak fent. Te meg egyszer bejelentkeztél úgy, hogy az appok 95%a eltűnt. Idő kell, hogy szinkronizálódjon.

*

azt olvastam, hogy recovery t javítja, ha benne particionálok. Szóval csináltam ext partíciót (minek ext partíció? Kell egyáltalán?) persze nem javult meg, viszont kaptam damaged sd card ot. Szerencsére csak appok voltak, de szeretnék egy mentést visszaállítani. D2s ről átállhatok egy sima romra? Szerintem a d2s az oka, hogy mind a 3.0 mind a 3.2 frissített recovery elakad a data partíció mentésénél.

(#457) pomszi5


pomszi5
csendes tag

Sziasztok,
nem akarok hülyének tűnni,de meg szeretnék kérni valaki segitőkész emberkét, hogy irja le nekem linkekkel egy t-mobilos 2.1-es telefon rootolását 2.3-ra a kezdetektől a végéig. Olvastam sok mindent meg letöltöttem egy adag cuccot,de nagyon belezavarodtam, hogy mi merre hány kiló és nem szeretnék téglafont. Van egy spicám is, azt tök egyszerűen megcsináltam, de itt ez nekem kicsit kuszának tűnik. Bocsi még1x és hálás lennék a segitségért. :R

(#458) Afgin válasza prwnd (#456) üzenetére


Afgin
újonc

Szia!
Köszi már javulni látszik a helyzet :D --> nem foglalkozok a markettel, hanem innen-onnan szedem le a dolgokat amik kellenek meeert azjó h idő kell neki mire "összeszinkronizálja" magát...na 2-3 nap?? :D

(#459) coyote55 válasza pomszi5 (#457) üzenetére


coyote55
őstag

Nos, már ott bibi van, hogy mit akarsz csinálni...
Te operációs rendszert akarsz cserélni 2.1->2.3, míg a root a működő operációs rendszerhez biztosít többlet hozzáférési jogot. Olyasmi, mint M$ Windows esetén a rendszergazda.
Linkek nélkül csak felsorolom, mik kellenek Neked (lusta is vagyok, időm sincs)...
Android SDK + Tools
Kell egy GT540FWUPG2.pdf fájl (ebben található a frissítőprogram(ok) linkje is!)
Továbbá töltsd le a v20bhunmod.kdz fájlt. Ez alapból rootolt, recovery engedélyezett.
Ezt kell elsőnek feltelepíteni, utána már van recoveryd, fel tudod tenni a 2.3 - as Androidot.
Ha van még kérdésed, később még jövök.

Memento Mori!

(#460) pomszi5 válasza coyote55 (#459) üzenetére


pomszi5
csendes tag

Köszi a segitséget...azért neveztem rootolásnak az egész folyamatot,mert a spicáéknál igy hivják és onnan megmradt,de amúgy tudom h mit takar. Nos,fent van a joestone féle 2.3 recoveryből és egy olyan kérdésem lenne,hogy erre rátolhatom a cyanogen mod 7et? mert azt recoveryben "aply any zip from sd" pontból nem csinálta meg...ezért lett a joestone féle,de cm-et akarok. App2sd csak ilyen gépes verzióban van,hogy ott rakod át?

(#461) darál0w válasza pomszi5 (#460) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mehet rá a cm...

app2sd alatt mit értesz? 2.2től alapbol SDre telepít, ha támogatja az adott program.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#462) pomszi5


pomszi5
csendes tag

na,hát sajnos a cm-et vmiért nem tudom felrakni,úgyhogy marad a joestone. Nem lehet valahogy kapcsolókat rakni a rendőnyre,hogy ha lehuzogatom,onnan is el tudjam érni a wifi,bt,gps gombokat, mert azok hiányoznak. A másik meg hogy lehet a redőnyt szinezni?

(#463) darál0w válasza pomszi5 (#462) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

melyik CMet akarod feltenni?

a kapcsolok a CM és a 2.1es LG softban vannak csak.

színezni nem lehet.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#464) pomszi5 válasza darál0w (#463) üzenetére


pomszi5
csendes tag

SwiftDroid_v2.0_recovery_M6.zip

(#465) darál0w válasza pomszi5 (#464) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fastboot vagy recovery?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#466) pomszi5 válasza darál0w (#465) üzenetére


pomszi5
csendes tag

recovery...benne van a file nevében

(#467) darál0w válasza pomszi5 (#466) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

valoban :DDD

viszont recoveryből sokaknak nem működik.

probáld fastbootbol fastboot tool-al

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#468) pomszi5 válasza darál0w (#467) üzenetére


pomszi5
csendes tag

okés,köszi...majd megpróbálom :))

(#469) apaszka válasza darál0w (#467) üzenetére


apaszka
veterán

Nekem egyszerűbb a recovery-s! Ment rendesen!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#470) czandor


czandor
csendes tag

Mikorra várható a BT fülesek korrekt kezelése? Mert már alig várom, hogy feltegyem ezt a romot, de sajna nekem fontos a BT füles... Köszi!

(#471) Nunder


Nunder
őstag

Egy gyors kérdés, lehet, hogy volt már, nem találtam rá utalást. A notifications bar-on lévő WiFi, GPS, Bluetooth és fényerő kezelő gombok mikor kerülnek beépítésre? Iszonyatosan hiányzik. Vagy van esetleg valami jól működő, alternatív megoldás erre?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#472) darál0w válasza Nunder (#471) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az nem lesz beépítve.

LG 2.1es rom és CMromok sajátossága.

a CM rom is megbízhato. az uj rc0 már szinte hibátlan...vagyis ugyan azokkal a hibákkal küzd, mint joe romja...ilyen a BT füles.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#473) Nunder válasza darál0w (#472) üzenetére


Nunder
őstag

:( Az nagy kár. És az említett másik alternatíva? Egyszer telepítettem egy appot, de az tényleg értesítésként kezelte, és ha rányomtam eltűnt. Senkinek nem hiányzott? Tudom, hogy az asztalra kitehető az Energiagazdálkodási widget, meg van a MySettings nevű csoda amit használok, de ha appon belül akarnék wifi-t kapcsolni akkor mindig ki kell lépni, ahelyett, hogy csak lehúzom a bar-t és kész.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#474) darál0w válasza Nunder (#473) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

csak ilyen widgetek vannak...

de miért félsz a CM romtol?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#475) wezyk válasza darál0w (#474) üzenetére


wezyk
újonc

Helló Corner!
Nos, attól nekünk (felhasználóknak LG GT-540 Swift, vagy Optimus) választ a lengyel támogatást az LG. Nevezetesen megjelenése Android 2.2 a mi telefonok nem a tervek, ezért úgy döntött, hogy létrehozza ezt a szavazást:

http://www.petitiononline.com/abcswift/petition.html

Tisztelt képviselőtársaim szeretnék ösztönözni, hogy aláírja alatt, mert még mindig vannak lehetőségek, és azok a nagyobb, annál aláírást!
Mindenkinek, aki aláírta őszintén köszönjük!

(#476) coyote55 válasza wezyk (#475) üzenetére


coyote55
őstag

Aláírtam

Memento Mori!

(#477) zsolti07


zsolti07
csendes tag

Sziasztok!
Pár hete írtam, hogy a 2.3-ra frissítés a receovery-ből nem sikerült, majdnem tégla lett a telefonomból. :Y
Azóta több romot is kipróbáltam, de egyiket sem sikerült felrakni receovery-ből. :F
Rájöttem, hogy valószínűleg azért, mert a boot.img nagyobb mint a telepített. :W
Ezután fastboot-al simán elsőre felraktam a Joestone romot. :C
Jól müködik, de én nem tapasztaltam olyan nagy javulást. :F
Lehet, hogy még valami segédprogram kéne?
Na mindegy még próbálkozom, ha nem jön be, vissza rakom a 2.1-es blackromot. :U

(#478) apaszka válasza wezyk (#475) üzenetére


apaszka
veterán

Aláírtam! 253 dik vagyok! :C

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#479) coyote55 válasza zsolti07 (#477) üzenetére


coyote55
őstag

A procid mennyivel pörög?

Memento Mori!

(#480) Takiace


Takiace
csendes tag

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy hogyan lehet a a 2.3.2 rom verziójú telefont egy win7es 64 bit géppel felismertetni. Mert szeretném felrakni a korábban elmentett névjegyzéket, de my phone explorerrel és mobil edit programmal sem látom a telót. Csak háttértár módban a memkártyát.(nem találtam a fórumban semmit erről, ha mégis van elnézést)
Előre is köszönöm a választ.

(#481) joestone válasza Takiace (#480) üzenetére


joestone
addikt

A my phone explorernek futnia kella telefonon és a gépen is. A gépen futó része megtalálja a telefont wifin és usb-n is , csak be kell kapcsolni a az usb hibakeresést.

(#482) Samus válasza Takiace (#480) üzenetére


Samus
addikt

Nos, 2.1 alatt ez úgy működik, hogy fogod, és a névjegyeket rápakolod a memóriakártyára (a gyökérben létrehozol egy mappát, és oda beleszóród a névjegyeket). Ezután a telefonon belépsz a névjegyzékbe, majd Opciók gomb (vagy menü, ki hogy hívja, a négy picit négyzet formájú gomb), a felugró lehetőségek között: További->Import/Export->Másolás SD kártyáról. Ugyanitt lehet menteni a jelenlegi névjegyeket is kártyára. Én, mikor N82-ről költöztettem a névjegyeket, annyi volt, hogy kijelöltem mindet a Nokián, elküldtem az LG-re (kékfoggal), majd két óra után rájöttem, hogy lehet importálni (:D), és 2 perc alatt megvolt a 35 névjegy, minden névjegy több számot tartalmazott, esetenként több címet is (munkahely, otthon), email címet, kontakt képet, stb, minden megmaradt és korrektül kezeli az LG is...Próbáld ki, hátha ezen nem változtattak.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#483) prwnd


prwnd
csendes tag

Névjegyeket szerintem fölösleges a http://www.google.com/contacts/ -on kívülre menteni.
Újrarakom a telót, bejelentkezek az accounttal, és máris megtelt a telefonkönyvem.

(#484) coyote55 válasza prwnd (#483) üzenetére


coyote55
őstag

Valamiért ez nem akar nekem korrekten menni, mindig hiányzik valaki a "táncból", de nem jöttem rá, miért...
Tudja valaki, hogy mi lehet a baj? 1-2 nevet kézzel kell bevinnem, de nem ugyanazokat ráadásul. Beállítok mindent, szinkronizálok, úgy néz ki, minden jó, de a legközelebbi op.rendszer-csere után mégis hiányos a lista...
Nem azt mondom, időmbe belefér, de :F

Memento Mori!

(#485) prwnd


prwnd
csendes tag

Telefonkönyvről van szó?
Én egy órát rászántam, azóta bombajó. Leültem, majd a contacts weblapon kézzel beírtam a dolgokat. Gépen csinálod, gyortsan megy. Leendő gmail partnerekhez számot csatoltam, 1 óra alatt megvolt, és ezt egyszer kell megcsinálni.

Gond lehet, ha valamelyik szám SIM-en van. A telefonmemóriában levő tárolás eltér a SIM-étől, pl SIM-en csak egy névhez egy számot lehet csatolni, nem lehet egyéb adatokat, e-mail címet stb csatolni és karakter limitek is vannak. Vagy ha használsz szinkronizálóprogramokat, azoknak is lehet hasonéó heppje, ezektől szabadulni kell szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#486) wezyk válasza prwnd (#485) üzenetére


wezyk
újonc

Helló Corner!
Nos, attól nekünk (felhasználóknak LG GT-540 Swift, vagy Optimus) választ a lengyel támogatást az LG. Nevezetesen megjelenése Android 2.2 a mi telefonok nem a tervek, ezért úgy döntött, hogy létrehozza ezt a szavazást:
http://www.petitiononline.com/abcswift/petition.html
Tisztelt képviselőtársaim szeretnék ösztönözni, hogy aláírja alatt, mert még mindig vannak lehetőségek, és azok a nagyobb, annál aláírást!

Mindenkinek, aki aláírta őszintén köszönjük!

Kérjük küldje el üzenetét az egyéb fórumok Advance Köszönöm!
Słuchaj

(#487) Takiace válasza joestone (#481) üzenetére


Takiace
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a választ kipróbálom a my explorert és a google megoldást is bár már azóta a memkártyára másolással megoldottam, igaz az ékezetes karaktereket újra kellet írni, mert csak egy kérdőjel volt a helyükön.

Köszi 1x
:R :R :R

(#488) Takiace


Takiace
csendes tag

Sajnos a myphone explorer nem látja a telót igaz semmi más sem:
Azt írja ki hogy a kapcsolatot nem sikerült létrehozni:
SocetError:10061 - Connection is forcefully rejected

Gondolom a driverrel lehet gond de nem tudom hogyan hozzam rendbe win7 64bit

(#489) prwnd


prwnd
csendes tag

Ha jól sejtem, itt a 10061 -es hibáról van szó:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms740668

Connection refused.

No connection could be made because the target computer actively refused it. This usually results from trying to connect to a service that is inactive on the foreign host—that is, one with no server application running.

Hát nem biztos, hogy ez driver...

(#490) Galo12


Galo12
csendes tag

Hello!

Én nem látok az sd kártyán clockworkmod mappát!
a recovery menüt az progival csináltam.
mi lehet a gond?

előre is köszi

(#491) Takiace válasza prwnd (#489) üzenetére


Takiace
csendes tag

Ok thx
megpróbálom másik gépen majd
:R

(#492) joestone válasza Galo12 (#490) üzenetére


joestone
addikt

csinálj egy backup -ot recovery menüben , és lesz clockworkmod mappád.

(#493) prwnd


prwnd
csendes tag

Hello, közönség segítségét kérem.

Ha akksiról megy a teló, és sokáig (fél óra) nem használom, akkor "felébresztéskor" eldobja a kingston 8 Gb class 4 Microsd sdhc kártyám, és ilyenkor random ujraindítás is előfordul. Hiába hibátlan a kártya a gépen, vagy ha tápon van a teló, ez gyári romon is előfordult. Más fórumokon ugyanilyen gondok vannak ezzel a kártyával, ezért lecserélem, ehhez kérnék segítséget.

Jó lenne, ha valaki, akiknek hibátlan 4 vagy 8 gigás kártyája van, leírná ide a márkáját, és hogy hanyas a class értéke. Nem szeretnék mégegyszer így járni. Köszönöm.

(#494) coyote55 válasza prwnd (#493) üzenetére


coyote55
őstag

4 GB -os Kingston Class4 -> hibátlan!
Jó volt gyári ROM-mal, és jó most 2.3 -al is.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#495) Butha007


Butha007
csendes tag

sziasztok !
srácok nagy problémám van nem is értem hogy történt VALAKI SEGÍTSEN LÉCCI
tegnap este Lg honlapjáról optimusomról az 1.6 -ot frissítettem 2.1 re ma feltettem a root ot illetve a app2sd - t eddig még ment is . Majd feltettem a Recovery -t , csináltam egy backupot a romról majd pedig elkellet mennem sürgősen valahova a telefont magára hagytam . 20 perc múlva jövök vissza a telefon becsíkozott a közepe majd kezdett fagyni...Nyomtam rá egy gyári beállítások vissszaállítását ezután pedig fatal :
bekapcsolásakor ezt írja :
"UIDs on the system are inconsistent, you need to wipe your data partition or your device will be unstable"
most mi van ilyenkor ? mit kell csinálnom ? mondjátok hogy nem kuka !

Thunderdome is never die!

(#496) prwnd


prwnd
csendes tag

Első ránézésre nem kuka. Ne pánikolj! Újra kell majd telepíteni, az majdnem biztos.

A "wipe data partition" menüpont a recovery menüben futtatható, az adat partíciót letörli. Emelett újrarakás előtt mást is törölni kell majd, de várd meg, amíg más is ír valamit.

A kommentedet ha jól értem, a recoverynél a helyreállítás sikerrel lefutott. Ha ez így van, az megtalálható a memóriakártyádon, arról majd vissza tudsz rakni mindent a recovery menüből. Nagyjából ez a helyzet, de várd meg, míg más konkrétabban leírja, hogy milyen partíciókat kell pontosan törölni a recoveryből telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#497) Butha007 válasza prwnd (#496) üzenetére


Butha007
csendes tag

de a telefonnal nem lehet semmit kezdeni, kiíírja azt a hibaüzenetet és kész, nem csinál demmit. Idegesít hogy a telefon közepénél becsíkozódott. Ebben az egés recovery meg mindenben nem vagyok ám nagyon otthon tegnap kezdtem el olvasgatni és mindent leírás szerint csináltam és mégis itt tartok ... :(
ja csináltam hard resetet is nem segített

Thunderdome is never die!

(#498) coyote55 válasza Butha007 (#497) üzenetére


coyote55
őstag

Nyugi, ne pánikolj!
Azt írtad, hogy felment a recovery, na, akkor használjuk is!
Kapcsold ki a telefont, várj fél percet, és úgy kapcsold be, hogy a házikó, és a bekapcsoló gombot egyszerre nyomod. Be kell jönnie a recovery menünek.
Itt megtalálod a wipe data partition, és a wipe cache partition menüpontot. Ha végzett, akkor az advanced menüpont alatt keresd a "wipe Dalvik cache"-t. Ha végzett, a Backup/Restore menüpontban kiválasztod a Restoret, és visszateszed az op.rendszert, amit mentettél.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#499) Butha007 válasza coyote55 (#498) üzenetére


Butha007
csendes tag

http://logout.hu/bejegyzes/vbalazs1234/recovery_menu_felrakasa/hsz_1-50.html

hát ezt csináltam meg ! ez az nem ?
ha benyomom azt a 2 gombot akkor ugyanúgy a kezdőképernyő jön be annyi különbséggel hogy lenn azt írja hogy biztonsági üzemmód !

Thunderdome is never die!

(#500) coyote55 válasza Butha007 (#499) üzenetére


coyote55
őstag

Akkor rossz hírem van, nincsen recoveryd... :(
Nincs más hátra, kerülő úton megyünk ;)
Az LG-RDTT segítségével fel kell tenned a V20bhunmod.kdz rendszert, aktiválnod kell a recoveryt, és innentől már az működik, amit leírtam.
Most néztem, a leírás nem LG GT540-hez való!

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.