Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ANW2


ANW2
tag

Köszi az írást! :R

Rögvest kipróbálom hogy szuperál :)

(#2) Gergő_ válasza ANW2 (#1) üzenetére


Gergő_
őstag

ne kapkodj ;]

(#3) ANW2


ANW2
tag

Na megcsináltam a flashelést igaz floppyról mert ez nekem nem működött.

De köszi mindent! :R

(#4) janos666 válasza ANW2 (#3) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mi nem működött benne? :U
A pendriveot nem formázta meg, és tette rá a fileokat, vagy a gép nem akart bootolni róla, esetleg a FreeDOS fagyott meg?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó cikk :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) janos666 válasza ANW2 (#3) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Rájöttem mi lehet a gond.
Ugye kibontottad előtte? Vagy nem tán a pendriveról futtattad?
A zip-et ki kell bontani valahova a gépre, futtatni, és törölni, aztán használni a pendriveot. Nem a pendrivera kell kibontani és onnan futtatni.
A BIOS ilyenkor usb hdd-ként ismeri fel a sticket, azt kell választani.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) ANW2 válasza janos666 (#6) üzenetére


ANW2
tag

Úgy csináltam ahogy mondtad kibontottam a vinyóra, onnét futattam és lett 3 file asziszem a pendrive-on. Aztán rámásoltam még az nvflash-t meg a bios-okat. Aztán újraindít, biosban beállítottam h arról bootoljon és floppynak álcáztattam vagy mi fene.
És neme egyszerűséggel nem bootolt hanem csak egy fekete kép jött be és a kurzor villogott a jobb felső sarokban.

(#8) janos666 válasza ANW2 (#7) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes. Floppynak álcázni fura, mert elvileg HDD-ként kell megjelennie a pendrivenak.
Nekem a DOS 6.22 csinálta ezt, hogy csak villogott és sehova tovább.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9) Thunderzolee

Valaki válaszoljon nekem.

Ha az Asrock egy sima .exe kiterjesztésű fájlal lehetővé teszi Windows alól a BIOS frissítését, akkor a többi gyártónak ez miért nem megy ilyen egyszerűen?
Asrock oldalán alaplap kiválaszt, BIOS letölt, elindít, fut, gép kikapcsol, újraindul, és lőn, az új BIOS fent is van.
Minek kell a floppyt erőltetni, ráadásul néha komolyan mondom, elég bonyolult némelyik gyártónál a BIOS frissítés.

Vagy valamiről lemaradtam? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) lorenzen válasza Thunderzolee (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"Vagy valamiről lemaradtam? "

Igen. Ma már inkább a Windows alatti BIOS frissítéseket támogatják a gyártók. Le is töltik a megfelelő BIOS-t, tehát nem lehet rosszat beégetni.
Elemben a DOS lehetővé teszi rossz BIOS beégetését. :DD

Időnként viszont hasznos lehet egy DOS boot pendrive.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) Geller72


Geller72
veterán

Ez mind szép és jó, de ha nem akarsz win alól flashelni, nem akarsz dosozgatni, boot dolgokat használni, a legtöbb alaplapi gyártó a post screenben közli, hogy bios szinten is tud flashelni. Az újabb lapok közül ki merem jelenteni, hogy szinte mindegyik. Nyomsz neki egy F9-et, vagy épp, amit a gyártó kér, megadod az elérési utat, vagy magától meg is találja, mert érzékeli, hogy semmilyen más meghajtó nincs, csak mondjuk a USB mass storage, és ennyi.semmi nem kell, csak és kizárólag a bin fájl. Az írás egyébként jó. A bth-s accod is ez?.:DDD.
Üdv:
G.

(Ami jobban bosszant, hogy a tetves Raid drivereket még mindig csak fdd-n keresi.:D..hacsak nem hackeled meg az iso-t..)

[ Szerkesztve ]

(#12) janos666 válasza Geller72 (#11) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Vista és Win7 már bármiről megeszi a RAID drivereket, ez csak XP-s hülyeség.

Ez a DOS-ozgatás inkább az alábbi esetekben jön jól:
Windows alól flashelted a VGA-t egyénileg szerkesztett BIOS-al, de nem nyert, és a Windows már nem is akarja felismerni a kártyát. Illetve ha nincs kép, nehéz GUI-val ütyködni, gépelni vakon is lehet, tehát jól jön akkor is, ha van tartalék PCI VGA, de mondjuk csak 640x480-at tud, amire nem fér ki a windowsos flashelő program GUI-ja.
Gyakorlatilag Radeonnal is megoldható a módosított BIOS visszaírása, de körülményes, tehát már mindegy hogy csinálsz-e DOS pendriveot, ami jól jön, ha elrontod, és életbe lép ez előző bekezdés.

És ha van egy ilyen pendriveod, akkor tehetsz rá DOS-os particion recovery-t, és hasonlókat, csak úgy szükség esetére, pár mega elfér.
Nekem arra is jó volt, hogy DOS alól le tudtam csekkolni a RAID tömb SMART értékeit, mert ezen a tömbön van a windows, és amíg össze van rakva, nem láthatóak a lemezek, ha szétszedem, nincs Windows, ahonnan HD sentinel fusson. Ha letiltom a RAID vezérlőt, látja a lemezekez, lehet smartot csekkolni, aztán újra engedélyezni a vezérlőt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13) Thunderzolee válasza janos666 (#12) üzenetére

Igen, ez a Sentineles RAID téma ez nálam is megy, bár én CD-re írtam ki a weboldalukon levő erre alkalmas DOS-os programjukat (ISO fájl); bár sokra nem megyek vele, a hőmérsékleteket így csak indításkor írja ki, azok meg nem a terhelt állapotú hőfokok. Aztán újraindítani.. Áhhh, ez olyan macerás.
Ahhoz meg szintén lusta vagyok, h pár órai intenzív használat után restartoljak csak azért, h leellenőrizhessem a RAID-ben levő winchesterek adatait.
Bosszantó, h nem lehet win. alól kiolvasni az értékeket a RAID miatt. :(

És hát igen, ez az XP-s RAID driver is egy rémálom sokszor. Még jó, h van nLite, én is csináltam egy "hackelt" telepítőlemezt, így azért már lényegesen egyszerűbb.
Az meg nem vigasztal, h ez "csak" XP-s h×lyeség.
Nekem az XP-m eredeti. Szinte mindenre megfelel amire használom a gépem.
Most emiatt vegyek sok-sok tízezerért egy másik oprendszert?
Jó, a Vista kilőve, mert úgy tűnik zsákutca lett, a 7 meg biztos drága lesz, bár előbb utóbb úgyis kénytelen leszek rászánni magam. :K Mindenesetre vigasztal, h azzal már nem kell majd driverekkel vacakolnom. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Szia, ez lenne a problémám:

http://prohardver.hu/tema/windows_xp_kerdesek_es_valaszok/friss.html#msg31314

Tudnál segíteni?

Preferencia: email, privi, másik téma, telefon, itt

Köszi szépen!

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#15) szombi


szombi
tag

Én saját vinyó partíciót használok e célra, kb. 100 mega az egész, de el is fér a regrébebbi sz*ron is. :)

Magam állítottam össze mindent, Partition Magic, Norton Utility 5.0, meg még jópár apróság rajta van.
Ja, és ide tettem a Borland Pascal és Borland C DOS-os verzióit, illetve olyan DOS-os progikat amiket megzavar a windóz(vagy fordítva).
Így nyugodtan hegeszthetek...

Amúgy a win98-as DOS-t használom, az minden gépen elindul, és minden progival kompatíbilis.

Am. nem értem, az XP/Vista/Win7 CD igazán tartalmazhatna már valami kompatíbilis DOS konzolt...

Floppyról töltőknek:
A floppy nem biztonságos, BIOS flasheléskor is keletkezhet bad sector.
Tegyetek rá RAMDRIVE-t, másolj át mindent oda(autoexec.bat, config.sys-ből megoldható mindez), és csak onnan szabad flashelni!

(#16) bakerman89


bakerman89
tag

Köszi az írást!Sokat segített :R

(#17) eziskamu


eziskamu
addikt

Én egy hasonló USB-s megoldással tudtam egy IDE RAID kártyára ATAPI BIOS-t égetni.
Az adott alaplapon már csak sata port van, az adott raid vezérlő meg majdnem olcsóbb volt (2000 postával) mint egy Serillel (amivel nekem amúgy nem is ment a CD-ről bootolás, régebben próbáltam), egy új íróról ne is beszéljünk. Így most megy a DVD meghajtó, az írással és a bootolással sincs gond (utóbbihoz egy picit mókolni kellett a bioszban, de majdnem hogy olyan volt a beállítása, mintha rendes alaplapi IDE vezérlőn lett volna)

[ Szerkesztve ]

(#18) eziskamu válasza szombi (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Ramdrive? Hümm, mintha a DOS alatti flash progik mellett nem lenne szerencsés memória hergelő progikat használni, de mindegy.

(#19) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Üdv.

Nekem lenne 1 kis bajom ..

Fel telepítettem ....a dolgokat. ... ahogy írtad . de meg fagy az elején :(((

Mit csináljak ??

Üdv hege :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Király írás, megspórolt nekem egy csomó időt.
Ezer hála. :R

(#21) mmcc02


mmcc02
tag

Jó cikk!!! Én elflasheltem a HIS 5670 1GB VGA-m biosát, sehogy se akart elindulni...PCI-os VGA-val lett képem, de DOS kiírja hogy adapter not found, amikor az eredeti BIOS-t vissza akarom flashelni. Pedig a kártya be van téve a PCI-E slotba. Valakinek ötlete? :F Vagy dobhatom ki a kártyát? :O
Előre is köszönöm!

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#22) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, a hülye szolgáltató a képeim után most a file-jaimat tüntette el. :W

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23) danih válasza janos666 (#22) üzenetére


danih
addikt

Dobj már egy mirrort - mondjuk megaupload.com -osat...

(#24) janos666 válasza danih (#23) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Frissítettem a linket. (És egyúttal akkor már a syslinux fileokat is.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25) danih válasza janos666 (#24) üzenetére


danih
addikt

:R

(#26) PhoenixK válasza janos666 (#24) üzenetére


PhoenixK
őstag

Két dolog mehetne még a cikkbe:
- Win7 alatt alapból nem csinálja meg az MBR-t, csak ha Adminként futtatott command prompt-ból indítjuk az install.bat-ot
- A betűjelet átírni G:-ről L:-re, mert van, akinek ez is bekavart....

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#27) Toomy


Toomy
senior tag

Thanx ezt a kis hasznos bejegyzést! Sokat segített nekem is :R

(#28) deathtania


deathtania
senior tag

kössziiii!!!

nagyon hasznos volt ma két esetben is: egy samu winyó firmware frissítésénél és a wd winyóm idle mód állításánál!

köszikösziköszi!!! :R

www.brczart.hu

(#29) kungl


kungl
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Nekem egy Asrock P4I45GV alaplapom van. Ezen próbálom frissíteni a BIOS-t. Az oldalról letöltöttem a BIOS-t, és meg is csináltam mindent, ahogy leírtad. Bootolok a pendriveról, betölti és hibát ír, nem találja a bootolni kívánt fájlt. Beírom neki, hogy 'ASRUBIOS P4i45G_3.40' (mert a BIOS-os pakk, readme-jába van valami ilyen) és ő nem találja még mindig a boot fájlt. Azért kéne frissítenem a BIOS-t mert a gépem ventrije 5400on forog > hangos, és nem tudom sehogy se lejjebb venni, talán a frissebb BIOS-ban van rá lehetőség.

(#30) jgyorgy


jgyorgy
csendes tag

Erre valaki valami megoldást?
bad or missing command interpreter: command.com /P /E:256
enter the full shell command line:

Mindent a leírás alapján csináltam (kitömörítés külön mappába, átírás a saját meghajtómra az install.bat-ban, win7 alatt adminként futtatás)

Előre is köszi a segítséget! :R

(#31) moha21


moha21
addikt

Hasznos írás bár nekem van CD-m erre a célra. :R

DOS-t egyébként sys.com -al lehet varázsolni vmire. vagy format /s

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) jgyorgy válasza jgyorgy (#30) üzenetére


jgyorgy
csendes tag

Ha valakinek nem menne ez a módszer, akkor ajánlanám ezt a megoldást, ami nálam hibátlanul bootol.

(#34) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi az írást nekem most pont ez kellett, viszont 32MB pendrive-al nem működött, mert nem lehetett FAT32-re formázni :N
a 16GB-al már tökéletes volt :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#35) Gus


Gus
aktív tag

Köszi, hasznos volt most nekem is.

(#36) Yutani


Yutani
nagyúr

Örök hála ezért a szösszenetért! :R

#tarcsad

(#37) Yutani válasza Yutani (#36) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mégsem, sajnos a FreeDOS boot közben megáll. :(

#tarcsad

(#38) Yutani válasza Yutani (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem ez működött, és sikeresen frissítettem a CrossFireX-ben összekötött HD 3850 kártyáim BIOS-át.

#tarcsad

(#39) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Üdv,

A videokártyám BIOS-át szeretném lementeni. De a lementett fájlom 42 bájtos, és a G:-re ment amikor a parancsban én C:-t írtam.

nvflash -b c:\>oldbios.rom

Válaszaitokat előre is Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#40) Nono89


Nono89
tag

Köszönöm!

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#41) saferike válasza jgyorgy (#32) üzenetére


saferike
csendes tag

no ez hasznos volt nagyon ... nekem is

köszönet érte ez működik végre.. :R

Feri

(#42) Titanosz


Titanosz
csendes tag

Sziasztok!

Hát nálam ez sem működik. Villog a kurzor és ennyi.

Üdv

(#43) janpier válasza Titanosz (#42) üzenetére


janpier
tag

Köszönet az írásért. :R

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#44) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

helló valaki tudna segiteni hol tudom ezt az irást elolvasni,mert inditó pendriv-ot akarok csinálni de nem tudom hol kell elolvasni a cikket.köszönöm

(#45) bluyoo válasza halhatatlan (#44) üzenetére


bluyoo
nagyúr

(#46) halhatatlan válasza bluyoo (#45) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

köszi

(#47) Bjørgersson válasza halhatatlan (#44) üzenetére


Bjørgersson
félisten

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#48) halhatatlan válasza Bjørgersson (#47) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

oké már megvan,megis csináltam köszönöm mindenkinek.

(#49) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!
Ha valaki tud esetleg személyesen cserélni bioszt a kártyámon, akkor megegyezés szerint el is tudom vinni hozzá.
Utánaolvasgattam és annyira nem egyszerű, elrontani és a kártyát tönkretenni nem szeretném.
Előre is köszönöm!
Üdv: Olaj

[ Szerkesztve ]

(#50) adraold


adraold
újonc

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy kaptam egy új gépet (Lenovo G50-30) win10 OS-el, viszont ráakartam rakni a win7-et helyette. Beállítottam BIOS-ban, hogy a telepútőről boot-oljon, de ezzel konkrétan azt értem el, hogy a win10 teljesen elszállt, a 7-et meg az istenért sem akarja feltenni mert a ezt a hibát írja.
Utána olvastam, de amiket írtak módszerek egyik sem segített. Így csak a BIOS frissítés maradt utolsó lehetőségnek, viszont nem találok hozzá csak .exe fájlt, azt viszont nem tudom megcsinálni pendrivera, hogy arról boot-oljon.

Valami ötlet?

Előre is köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#51) Sullivan


Sullivan
tag

Akinek sehogysem sikerült, próbálja meg ezzel!
Create a bootable disk using résznél MS-DOS-t választva sikerült csak megoldanom egy régi asrock lap bios frissítését.

(#52) carr válasza adraold (#50) üzenetére


carr
őstag

Nálam anno ey Lenovo T60 volt a delikvens, szintén pendrive bootolható win7 telepítés, de semmi sem segített, csak amikor telepíteni akarta a vinyóra a cuccokat, akkor lehúztam az USB-t a gépről, enter, h telepítse, majd bedug USB, és újra rákatt a telepítésre. azonnal indult. beteg... :|
Bár az időpontból ítélve, biztosan aktualitását vesztette. :DD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#53) Szabi2121


Szabi2121
tag

Sziasztok, vettem egy laptopot amin freedos volt, fel tettem rá a win10, majd vissza szerettem volna vinni időközben de azt mondják csak freedossal vaszik vissza. Hogyan tudnám visszállítani? Lehet már volt róla szó, estig kellene megcsinálnom és most dolgozom így nem tudok olvasgatni, előre is köszönöm!

(#54) King Unique válasza Szabi2121 (#53) üzenetére


King Unique
titán

Egyes laptopoknál szokott lenni többek között a gyári állapot visszaállításához is használható kis recovery gomb. Ha a tieden ilyen nincsen, vagy nem használható ezen célra, akkor manuálisan kell rá a FreeDOS-t feltelepíteni.

Egyébként nem a legjobb helyen kérdezed, mert eleve a Notebookok téma megfelelő topikjában kellett volna!

[ Szerkesztve ]

(#55) Weareus válasza King Unique (#54) üzenetére


Weareus
addikt

Üdv.
Kell még ma is ez a varázslat, vagy elég egy sima, üres pendrive (a bios file-lal) és mehet a móka? :R
1150-es lapról van szó.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#56) Titanosz


Titanosz
csendes tag

Szuper! Bootol csak az *.exe Bios filet nem futtatja :)

(#57) rumkola válasza Titanosz (#56) üzenetére


rumkola
veterán

10 év nagy idő :DDD

(#58) abdulka1


abdulka1
őstag

Szia!
Pici idő eltelt az cikk megírása óta, de nekem most lenne szükségem segítségre a témában.
Egy MSI CR500 laptopon szeretnék BIOS-t frissíteni.
BIOS-ba integrált alkalmazás nincs, és a neten talált letölthető frissítés, csak DOS alatt indítható ezért kipróbáltam az írásodban szereplő metódust is, de a pendrive nem látszik a boot listában.

Egyébként csak win10-et futtató gépek állnak rendelkezésemre.
A letöltött frissítés az alábbi fájlokat tartalmazza.

Tudnál esetleg tanácsot adni, hogy miként oldhatnám meg a problémát?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.