Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) guga válasza Adamis (#49) üzenetére


guga
Közösségépítő

Rendszeresen olvasok Bibliát, na mondjuk most kicsit hazudtam, mert egy ideje csak a fürdőszoba ablakát támasztom ki vele, hogy ne csapja be a huzat. Mert volt Istennel egy kis konfliktusom, de már kijöttem belőle. Gyülekezetbe nem járok, és nem is fogok többet menni, ennek alapos oka van. Amire szükségem van lelki táplálék, azt megkapom a Bibliából, megtapasztalom magától Istentől, nap, mint nap jelez és tanít, ez a dolga, nekem meg az, hogy örüljek neki.

A feleségem elég felkészült, 16 év alatt sokat látott, végig ugyanazt éltük meg, szó szerint egymás támaszai vagyunk, nincs kedvünk több emberi csalódáshoz. Minél kevesebb emberi tényező játszik be, annál nagyobb a lelki nyugalmunk, s ezt nem véletlenül írom. Mikor ide költöztünk, azzal kezdtük, hogy elkezdtünk járni a helyi evangélikus gyülekezetbe. Volt, hogy egész éjjel üvöltöztünk egymással a pappal. Sétáltunk az üres utcákon, és hitről beszélgettünk, meg Istenről, mi másról. Sokat leveleztünk, aztán egyszer pause, szünet, vagy mi, elég hosszú ideig. Utána ő maga jött oda és mondta, hogy minden úgy lett, ahogy mondtam, mert Isten megmutatta neki. Azóta már nem járunk oda sem, az emberi tényező, maga a gyülekezet kiiktatta a dolgot. Tudnék érdekes dolgokat mesélni, de tisztelem ezeket az embereket, nem szeretném őket megbántani semmivel.

A régi gyülekezetem, amit tényleg gyülekezetnek hívok, mert ott van az a lelkész, aki elindul étel és pénz nélkül prédikálni, azzal tartom a kapcsolatot. Kapunk prédikációkat rendszeresen, azok nem hétköznapiak. De azt is el tudom mondani, hogy nincs mitől félni, nem is félek. Igazából gondom sincs, Isten végig szeretne vezetni egy úton. Most úgy élünk, mint a zsidók 40 évig a sivatagban, s minden nap kapták a mennyei mannát. Nem raktározhattak belőle semmit, de van cél, hogy hova tartunk. Sok mindent nem tudok, de nem is probléma, mindenkiben rész szerint van a tudás, személyre szabva. Emberek lehetnek ezerfélék, millió úttal Isten felé, az enyém egy a sok közül. Ember nem tudja megítélni, hogy jól, vagy rosszul csinálom, nekem tetszik, jól érzem magam a bőrömben. S azt hiszem ezzel el is érkeztünk a lényeghez, ha valami hülyeséget csinálok, majd Isten szépen megmutatja, hogy merre menjek. Ezernyi dolgot megtapasztaltam tőle, mesélhetnék is napokig, pont ezért nem félek, s nem vagyok kétségbe esve soha.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#52) guga válasza Adamis (#49) üzenetére


guga
Közösségépítő

"Református emberként a biblia alapján pedig hidd el, joggal fogom azt mondani, hogy más felekezetben van hiba."

Isten bűn és igazság tekintetében fogja megítélni a világot, nem felekezetek szerint, hogy ki hova tartozott. Sőt, nem is a felekezeted fog mögötted állni, amikor Isten ítélőszéke elé kerül a lelked. Egyedül leszel, csak is önmagadért felelsz + mint lelkész, hát hogy is mondjam, te is ismered a Bibliát, ha ne adj Isten tévútra vittél embereket, akkor annál nagyobb lesz a büntetésed. Ez azért kicsit húzós :DDD

Sajnos azt kell, hogy mondjam sokadjára, ha te magadat bűnös embernek vallod, és ezt tanítod, akkor Istenhez, aki szent nem sok közöd lehet. Újjászületés, Szentlélek, meg benned lévő kenet mind kizárja azt, hogy bűnös embernek valld magad.
Isten eltörölte a bűnt, Jézus felvitte a keresztre, de ezt már szerintem írtam. Isten szerint minden bűn ott van a keresztfán, Jézus mindenkiért megfizetett. Nálad elvileg nem lehet semmi, de hát te tudod :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#53) Adamis válasza guga (#52) üzenetére


Adamis
őstag

Olvastad Kálvin Intitutio-ját? Nem? Tedd meg! Csak négy kötet... ;) A Szentlélek teológusának nevezik, és mégis ír a bűnről. Látom, hogy olvasol Bibliát, de van még némi gubanc. Tévedés azt hinni, hogy mindet tudunk, és máris biztosított helyünk van Isten mellett. Node nem vészmadárkodom, mondtam, hogy pozitív ember vagyok. Prédikációimban mindig Isten szeretetéről beszélek, és ez így is marad! :K

(#54) guga válasza Adamis (#53) üzenetére


guga
Közösségépítő

Mindent nem tudok, de az üdvösség az elvégzett dolog. Jézus utolsó mondata ez volt, elvégeztetett. Magához az üdvösséghez nem tud az ember hozzátenni semmit. Ha neten fellelhető, akkor elolvasom szívesen, én mindent el szoktam olvasni a magam épülésére, még a sátánisták irományait is, hogy lássam hol tévednek, vagy miben van igazuk :D

Isten a mennyországot előkészítette, ahhoz, hogy bárki oda belépjen, nem tud érte tenni semmit.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#55) D1Rect


D1Rect
félisten

Most ti tényleg egymásnak magyarázzátok Istent?
6 milliárd nézőpont van.

Isten fénye mindenkin keresztülszűrődik és kivetül életünk filmje a vászonra.
Senki nem ugyanazt látja, egyezzünk meg annyiban, hogy van. :)

ui.:persze halomra is ölhetjük egymást azon vitatkozva, hogy piros vagy kék sapkája van Istennek. :P

(#56) rainmen


rainmen
aktív tag

Ettől a lájk szótól kezd heroutom lenni... :W :W :W
Guga: emlékeim szerint Isten előtt csak egyszer fogadsz hűséget...

(#57) guga válasza D1Rect (#55) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ahogy egy országnak vannak törvényei, és ahhoz mindenkinek kötelessége alkalmazkodni, úgy Isten országa sem egy liberális maszlag, hogy csináljon mindenki, amit akar :D
Isten világának is van egy hierarchikus törvénye, amit elénk tárt.

Aztán ezerfelé ágazott, lettek belőle budhák, szentjobbok, zsírosan meggazdagodott prédikátorok, 700-as klub, meg reformáció, aztán jött Luther Márton, aki mindenkinek beolvasott, meg előtte spanyol inkvizíció. Amit mondasz emberileg érthető, de akinek elvették az életét, megkínozták, mert nem abban az istenben hitt, az mérföldkő, és sok ezer ilyen ember volt. Egyik egyház sem tolerálja, ha nem ugyanazt hallja vissza, amit hirdet. Isten sem.
Ez a bökkenő.

Ha egy egyház kitagad, vagy a hívők közösítenek ki, nincs semmi veszélye, attól még Istent megtalálhatod. De, ha Isten világába nem tudsz belépni az életed végén, mert hiába próbálkozott nálad, hogy észrevedd, hogy is mondjam, volt saját igazságod. Na az kilépő a végtelenbe, pontosabban végleg kitaszítva.

Én megvallom őszintén, hogy utáltam a vallást mindig is, meg jöhettek nekem Jehovások, körberöhögtem őket, mondjuk ma is. Megvolt a magamhoz való eszem, sikeres ember voltam, haladtam előre, törtettem, céltudatos voltam és hiába jöttem el 2000 Ft-al a zsebemben a szülői háztól 17 évesen. 4 év múlva saját házam volt. ha Isten hagyta volna, hogy úgy éljem tovább az életem, akkor lettem volna igazán sikertelen.

Látom magam körül az embereket, akiknek tényleg jól megy, akár nekem is mehetne úgy, mert "volt" hozzá képességem, és néhány dolgot elértem. De ezeknek már nincs családjuk, elváltak, megy a vita, hogy kié a ház, kié a gyerek, akár az Istenek, és a verdáik csillognak, mindenkit letolnak, nincs bennük semmi emberi érzés, akár a vaddisznók úgy beszélnek mindenkivel, mert a pénz. Szóval csak most látom, hogy mitől menekültem meg. Köszönet Istennek mindezért :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#58) guga válasza rainmen (#56) üzenetére


guga
Közösségépítő

Routert olvastam :DDD
Nem vagyok egy tipikus sokszor házasodó ember, lehet rosszul tudom, de aki másodjára megy templomi esküvőre, az nem ugyanazt a liturgiát nyomja le?

Báááhhh :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#59) D1Rect válasza guga (#57) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem mindegy. Számtalan vallást és világnézetet megismertem. Mind ugyanarról szól, csak mások a szavak. ;)

(#60) guga válasza D1Rect (#59) üzenetére


guga
Közösségépítő

A világban sok pénznem uralkodik, egyszer láttam egy gyűjteményt, régiek, mostaniak, hatalmas kollekció, kint a falon, albumokban, a fickó teljes átéléssel beszélt róla. Öröm volt őt hallgatni, s a papírpénzek illata, hát az valami csodálatos volt. Akkor jutott eszembe, hogy igen, ezek a pénzek önmagukban értéket hordoznak, ha abban az országban vagyok, ahol használják.

De, ha Magyarországra belépnek, itt csak Forintban lehet fizetni.
Számtalan pénznemet megismertem, mind ugyanarról szól, csak mások a szavak ;)
Isten országában is csak egyetlen fizetőeszköz létezik, az pedig az Ő igazsága, amit kijelentett. Baromira leharcolt, és elhasznált klisé, meg az egyházak már rég lejáratták Jézus nevét, de más ezen a földön nem adatott :D

Kérel jutigörlt?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#61) Prophetic válasza D1Rect (#59) üzenetére


Prophetic
csendes tag

...Bár így lenne. Azért ez így szerintem túlzás. :)

(#62) D1Rect válasza guga (#60) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem így jó, csak ne akarják rámtolni, hogy én rosszul ismerem. ;)

Tartsd tiszteletben mások vallásos hitét, ha azt akarod, hogy a tiedet tiszteletben tartsák.

(#61) Prophetic: Nyilván, de inkább mint összebalhézzunk Istenen. ;)
Abból még soha semmi jó nem sült ki.

[ Szerkesztve ]

(#63) guga válasza D1Rect (#62) üzenetére


guga
Közösségépítő

Senkitől sem várom el, hogy tiszteletbe tartsa bármimet is, nem hogy a vallásomat.
Isten viszont elvárja, de megteheti, mert Ő az Isten :DDD
Ezt viszont tiszteletben tartom, igazság csak egy van, amire te gondolsz, az az, hogy mindenki másképpen éli meg. A tenger hány vízcsepből áll? A földön hány ember él? A sok vízcsepp mind más, vagy mind ugyanaz? természetesen mindkettő. De igazság csak egy van. Születni ugyanúgy szoktunk, mindenki meghal, éhesek is szoktunk lenni, meg sírni, könnyezni, és van öntudatunk, meg lelkünk. Honnan mindez? S miért a négy évszak? Mindez a véletlen műve? A föld össze-vissza forog, minden ember vallását tiszteletben tartva? nem, minden ember ugyanabba az irányba tart, ugyanaz a föld forgat minket, s a testünk, lelkünk is ugyanoda tér.

Én vagyok a legnagyobb kételkedő a világon, rühellem Istent, én nem kértem, hogy megszülessek, legalább annyi szabadságot adott volna, hogy végignézzem előtte az életem, hogy érdemes e.
Szerencse, hogy nem tette, mert már rég úgy gondolom, hogy megérte :D
De már azt sem merem kimondani, hogy hála, mert a sok bozótbuzi vallásos lejáratta azt a szót is, mint a Népstadionnál, minden kasszát összehugyoznak a hajléktalanok :DDD

Érted?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#64) finest válasza guga (#63) üzenetére


finest
őstag

Így van, guga, a fontos dolgok nem kerülnek pénzbe (süt rád a Nap, szeret egy nő, veled van Isten), csak a sallangért kell fizetni, ami viszont nem számít (szép lakás, gyűrű, tized, meg a sok egyéb hiúság). :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#65) szab.tam válasza guga (#51) üzenetére


szab.tam
nagyúr

uhh. :)

próbáltam emészteni a leírtakat, de Adamis-szal többek közt abban is egyetértek, hogy bonyulolt ember vagy. :)
vagy legalábbis annak tűnsz.

nagyon sok igázságot összeszedtél. de ezekből pár levont következtetés a hitem és tapasztalatom szerint téves.

nem vélem hogy most jogom lenne ebben kioktani téged, (vagy elbátortalanodtam a feladat előtt?), majd Isten Szentlelke meggyőz az igazság fölött.

nem vagyok sem lelkész, sem pszichomókus. téged valami nagyon mélyen bánt. nem tudhatom, mi az. volt elég zűr az életedben, bármi meglapulhat a régiekből. vagy újakból. nem tudhatom, nem tisztem találgatni, megítélni.

valamit még nayon tisztáznod kell majd Istennel. nem tudhatom, mi az. de ez mind olyan dolog, amit bátran Elé lehet vinni. mondd el Neki!
"Uram, nem tudom, mi bújik meg a mélyben, amit Veled le kell még rendeznem!

ugyanígy vidd Elé a gyülekezetbe járás, nem járás kérdését. de ne riadj meg, és ne ellenkezz, ha valami módon úgy és olyat válaszol, ami nem illik bele a kis magad köré épített világodba, és arról bebástyázott elképzeléseidbe.

de hogy valami konkrétat is mondjak.
itt a net. rákeresel különböző keresztény gyülekezetek honlapjaira. egy kis lelki éttermjárás. letöltesz pár igehirdetést. mp3, html, ahogy tetszeik.
előtte imádkozol, hogy Isten vezessen, hogy jó helyere találj el.
és nyitott szível hallgasd.

a szavaidból csak úgy dőlnek a kifogások. kicsit talán több, mint egy egyszerű megmagyarázás. ez már magyarázkodás. nekünk lehet. mi visszamagyarázunk, érvelünk, és egy tök értelmetlen párbeszéd alakul ki, ahol többbszáz soros egymás melletti elbeszélés alakul ki.

őszinte imádság, (elkérni előre Isten üzenetét), majd igeolvasás vagy hallgatás, és a megértettek azonnali megtartása.
ha már bírálgató, méricskélő lekülettel ülsz neki, sokkal nehezebb dolgod lesz. Isten előt semmi nem lehetetlen, csak a magad útját göröngyösíted vele kicsit...

próbáld meg a receptet. vesztenivalód nincs. ha letöltesz pár igehirdetést, és meghallgatod, nem fog ottálni egy tizedbehajtó sem...
(a tizedről, hogy miért is kéne fizessük, majd későbbiekben 1x megírom de nem most...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#66) guga válasza szab.tam (#65) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ragyogó példája vagy annak a hitközösségnek, amitől kiráz a hideg, és menekülök előle. Amiről beszélek azt nem érted, kitérő válaszokat adsz, majd görcsösen leakasztod a szögről ugyanazt a kabátot. Csak arra figyelsz, amit mondani akarsz.

Leírom neked tömören, Istennel nincs problémám, ragyogóan elvagyok, mióta nem járok gyülekezetbe, végre rendezett az életem. Nincs konfliktus, nem akarják megváltoztatni az életem (ami egyébként teljesen rendben van), nincs okoskodó, levakarhatatlan hívő a közelünkben, akinek egyébként romokban hever az élete). Nincs, aki beugat, hogy miként neveljem a gyerekeimet, s általában ezt olyan hívők teszik, akiknek nulla gyereke van, vagy rég elvált, és totál sikertelen élete van.

De vehetjük úgy is, hogy én már megmásztam 10 hegyet, edzett vagyok lélekben, nem szoktam megrettenni a nehézségektől, mert pontosan tudom, hogy nem azért kapom, hogy Isten megsemmisítsen, hanem azért, hogy megtapasztaljam Isten miként segít ki belőle. Azért is, hogy tudjam nélküle nem tudnék létezni sem.
S erre jönnek a bozótharcos vallásos emberek, és elkezdik tőlem megvédeni a vallásukat, Istent, és felhívják rá a figyelmemet, hogy valamit nagyon elrontottam :DDD

Első osztályú, ezért tartok sajnos ott, hogy Isten ügyének a legtöbbet a magukat kereszténynek valló emberek ártanak :DDD teljesen megértem azokat a nem hívő embereket, akik esetleg Istent keresnék, de meglátva egy ilyen bozótbuzi csontkeresztényt, seggel fordulnak ki az egyházból.

Ebből láthatod, hogy nekem nem Istennel van problémám ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#67) guga


guga
Közösségépítő

Hja, még valami. Rengeteg prédikációt hallgatok, olvasok. Töltöm fel a netre, a nejem szerkeszti a gyülekezetünk honlapját, fordítja a prédikációkat, füzeteket készít belőle, és azt osztogatják a gyülekezetünkben, ahová már nem járunk. De tartjuk velük a kapcsolatot.
Az okokat fentebb leírtam.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#68) guga


guga
Közösségépítő

Vegyük lazábbra a figurát, mert a felesleges szóharcok nem vezetnek sehová sem. Olyanról beszéljünk, amiből mindenki épül. Én számtalan bizonyságtételt leírtam, hogy Isten, hogyan avatkozott be az életembe, nem takargattam el a hibáimat, nem finomkodtam.

Úgy gondolom, hogy joggal várom el tőled, vagy akár a református lelkésztől is, hogy hasonló mélységű dolgokat osszon meg velem, ahelyett, hogy rámutatnak hol rontottam el az életem, s azt hogyan rendezzem :D

Előre is köszönöm, riszpekt.

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#69) D1Rect válasza guga (#63) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nem tartod tiszteletben más tulajdonát, láttad, hogy jársz. Az igazságot mindenki önmaga tapasztalja meg. Senkit nem lehet "meggyőzni".

(#70) guga válasza D1Rect (#69) üzenetére


guga
Közösségépítő

Na ezt most nem értem :D milyen tulajdon, hogy jártam?
Rühellem azokat az embereket, akik másokat győzködnek :DDD az igazság megtapasztalását illetően mélyen egyetértünk, mert az személyre szabott, ám maga az igazság egyetemleges, és mindenkire érvényes.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#71) Noddy


Noddy
senior tag

Jó kis vita kerekedett :)
De szerintem építő.
Furcsa dolog a cselekedetek és a hit kapcsolata. Hol az egyiket hangsúlyozzuk túl, hol a másikat.
- Egyedül hit által üdvözülsz.
- Ha a fának rossz gyümölcse van kivágattatik.

Nagyon fontos látni ebben a kérdésben a helyes sorrendet. Jakab rengeteget ír a cselekedetek fontosságáról, mert abból látszik a hit. És nem fordítva, ha ilyet cselekszel akkor hívő vagy. Azon érdemes elgondolkodni, hogy a cselekedeteimen látszik-e hogy hívő vagyok, de nem azért vagyok hívő mert a cselekedeteim alapján annak tűnök (belülről kell valaminek jönnie.)
Jópáran látják a keresztyénségben lévő pozitív dolgokat (család és közösségi modell, erkölcs, etika, stb), de ha a cselekedetek hit nélkül történnek annak képmutatás a vége és csalódásba torkollik.

A gyülekezetekkel kapcsolatban:
Szerintem nem véletlen, hogy gyülekezetek jöttek létre Pünkösd után és az se hogy Jézus is közösséget hozott létre maga körül (tanítványok és szolgálók, tanulni vágyók, férfiak , nők vegyesen). De ahogy látjuk soha nem volt fényes a helyzet, már az ApCsel és az összes apostoli levél és még a Jelenések Könyve is arról szól, hogy folyamatosan feddni kell a gyülekezeteket, hogy maradjanak meg Jézus mellett, mert folyamatosan rossz úton kóvályognak, de mégis Jézus munkája az, hogy gyülekezetek legyenek, ne magányos rambók szétszórt népe. Tehát a gyülekezetek Isten munkája még akkor is ha azt megrontja az emberi természet, de ezért kellenek őrállók akik tudnak inteni és bátorítani. Fontos a személyes hit, de gyülekezet nélkül nincs például igaz Istentisztelet. De annyiból jó a helyzet, hogy ahol már 2-3-an összegyűlnek ott már Jézus is ott van :)
Tehát egy család is lehet gyülekezet.

Az íráshoz annyit, hogy nagyon gugás lett :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#72) guga válasza Noddy (#71) üzenetére


guga
Közösségépítő

Jó, hogy felhoztad a hit és cselekedet kapcsolatát :D
A gyülekezet problémát is nagyon szépen ábrázoltad.
Előbbire azt kell, hogy mondjam, hogy az ember ne dicsekedjen, viszont szünet nélkül szükség van az önvizsgálatra. Egyedül Isten a megmondhatója, hogy egy hívő, aki tényleg Istenhez tartozik, az jó úton jár vagy sem. A többit hagyjuk.

Számomra az is kérdéses, hogy egy cselekedet, ami hitből és ösztönösen fakad, milyen súlyúnak kell lennie. Elég, ha figyelmes vagyok, beleérző, udvarias, stb. Például közlekedésben, ami egyébként alap kellene, hogy legyen, mégsem az. Tehát mindjárt találok egy pontot a hitéletemben, hogy helyesen cselekszem, mert mások ugye nem. Itt már magamra is húzhatnám a szobám ajtaját, hogy végül is minden rendben, jó hívő vagyok :D

Aztán jönnek az emberi kapcsolatok, szó szerint minden emberi kapcsolatot megszüntettem.
Az ok rendkívül egyszerű. Én kérdezek, érdekel, ha szükség van rám megyek, kihasználnak a végtelenségig. Az én problémáimra meg nem kíváncsi senki :DDD egyedül Isten elé vihetem, s természetesen segít meg minden, de elszigetelődtem. Nem ugyanazt kapom vissza soha, amit adok, hanem mértéktelen és felháborító közöny.
Paff, nem és nincs szükségem szenvtelen emberek megvető pillantásaira. Egyetlen barátom van, aki sajnos ugyanazt műveli, mint minden más ember. Bebújt az odújába, rám sem telefonál, nem érdeklődik utánunk. Én eleinte rendszeresen kerestem, levelet írtam neki.

És most jön a bökkenő. Feltettem a nejemnek a kérdést, hogy szerinted velem van a baj, vagy a világ sötétedik? Miért zárkóztak be az emberek lelkileg? Miért közönyösek, szomorúak és depressziósak? Sehol egy mosoly, csak tülekedés, max. az akciós újság villanyozza fel őket. Minden ünnep teher, minden nap munka és fáradtság, nulla öröm, nulla kommunikáció csak az igénytelen bulvárműsor és a benzin ára is. Oké, értem én, a hitel, meg nincs kiút, meg nehéz. Kinek nem az? Ettől még nem kell emberileg leépülni.

Gyülekezetbe az ember elvileg azért jár, hogy ott jól érezze magát, feltöltődjön lelkileg, megossza a többiekkel a bizonyságtételeit, Isten milyen problémákat adott, s hogyan segített ki belőle. De ott is ugyanez megy, meghaltak a gyülekezetek, alig van bennük élő és termést hozó ember. Mivel sikertelenek, jó magyar szokás szerint osztják az észt, mert abban még a legelesettebb hívő, akinek totális kudarc az élete, az is bővölködik.
A legtöbb hívő abba fáradt bele, hogy folyamatosan azt hallják hinni kell és jobb lesz, Isten segíteni fog. Aztán, aki ezt mondja maga sem hisz benne, így nincs is mit átadnia, a probléma továbbra sem oldódik meg. Egyre fáradtabbak, és csak kötelességből járnak, mert gyülekezetbe kell járni, Istenbe kell hinni. Saját magukat kötözik meg és ebben az állapotukban természetes, hogy Isten nem segít. Miért tenné?

Ha az én két fiam úgy ülne le az asztalhoz ebédelni, hogy mindenen fanyalognak, húzzák a szájukat, meg tessék lássék módjára falatoznának, nem örömmel, elzavarnám azonnal őket. Majd jöjjenek vissza akkor, ha tényleg éhesek.
Aki igazából bajban van, az igazából megéhezik lélekben Istenre. Én nem látok magam körül olyan magát hívő embernek valló embert, akiben Isten lelke élne.
Persze, arról beszél, meg kijön a száján, meg ismer szavakat, de csak tudásból nyomja, meg azt is tudja, hogy Istenben hinni kell.

Az én két fiamnak sohasem mondtam, hogy fiaim bennem hinni kell! Egyik sem buzdította a másikat arra, hogy higgyél apában, mert baj lesz! Még is hisznek bennem, mert közösséget alkotunk, együtt élünk, a gondolataink közösek, tudják mi az akaratom, nem is kell mondanom, és én is igyekszem a kedvükben járni. Nem is kicsit, a nagyobbik fiamat elkísértem a Beertok fesztiválra, ahol dj-ként fellépett. Én színpadot és hangtechnikát építettem, bontottam. Csak is miatta vállaltam el a melót, oszt mit kerestem ott 43 éves létemre? Jobbára több ezer 20 éves ember, mind a gyerekem lehetne.

Így működik Isten, kinek kinek máshogy, de ahhoz, hogy valaki ki tudja magáról jelenteni, hogy ismerem Istent, nem csak beszélnie kell tudni róla, hanem azt is el kell, hogy mondja isten mit cselekedett az életében.

Nekem ezt jelenti a cselekedet és a hit kapcsolata :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#73) szab.tam válasza Noddy (#71) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bün.
az orvos diagnosztizál. te vagy elhiszed és gyógyíttatod magad, vagy hazamész.
a bűn természete pedig ilyen. Isten tükröt tart elénk. megmutatja pontról pontra bűnös természetünket, és annak tettenérhető bűnös következményeit. bűnbocsánat csak a meglátott, fájó, megvallott, és elhagyott bűnökre van. az, hogy Isten igaznak lát való, azt jelenti, hogy már Jézusra néz a bűneinket látva.
de a megtéréssel nem lettünk bűntelenek. csak egy volt bűntelen: az emberi testet felvett Jézus. mi nem tudunk azok lenni. csak bűnbocsánatot nyert bűnösök.
ez kikerülhetetlen dolog. nem helyes így látnod, godnolnod, és szinte egy válrándítással, Isten minket igaznak látására hivatkozva ezt besöpörnöd a szőnyeg alá.

pár meggyőződésedhez találtál odapaszoló részt a Bibliából. ok.
utolsó hsz-odban a gyülekezet megmagyarázása is pont ilyen. önmagában minden szava igaz. de összességében akkor sem magyarázat...

az Igét igazítod az életedhez, és nem az életedet az Igéhez ...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#74) guga válasza szab.tam (#73) üzenetére


guga
Közösségépítő

Sajnos nem tudok neked igazat adni a bűn kérdésében. 1998 környékén elég sokat jártam mindenféle gyülekezetbe, nagy egyházak, kis csoportosulások. Nem ismertem Istent, és azt sem, hogy az ő szemében én milyen ember vagyok. Egyszer aztán egy koreai lelkész mindenre ráébresztett, végre egy ember, aki nem tudott magyarul, de értettem mit akar mondani. Páratlan élmény volt, megértettem, hogy bűnös ember vagyok, persze mire vele találkoztam, már éreztem én ezt a bensőmben, csak még nem volt világos.

Igen ám, de ezt ott és akkor letudtuk, átbeszéltük, hogy az ember születésétől fogva az, mert bűnben fogant, stb Ádámig visszamenőleg. Meg, hogy nem azért leszünk bűnösök, mert valamit elkövetünk. Az elkövetett bűnök csak a lelkünkben lévő bűn külső tünetei.
S ezzel vége is volt, elmondta azt is, hogy erre mi a megoldás.
Isten eltörölte a földről a bűnt, a szemében már nem létezik.
Ez Isten igazsága, aki mást hirdet az hazudik. Istentől született ember vagyok lélekben, bennem él, ezért van az, hogy minden nap megtapasztalom, ezért nem félek semmitől, ami a világban van, mert minden Isten keze és hatalma alatt van. Igaz és bűntelen ember vagyok, ezt mondja rólam Isten, de ha magamra nézek, akkor nem ezt látom.
Mert nem az én cselekedeteimre tekint Isten, hanem egyedül Jézuséra, és arra, hogy Jézus általam mit cselekszik, mire használ, mert nem vagyok több, mint egy véső az asztalos kezében.

Ha erre gondoltál, hogy az igét igazítom az életemhez, akkor kimondtál egy olyan ítéletet, ami hát hogy is mondjam, elég sikítós, de téves :D már majdnem olyan kemény kijelentés volt, mint amilyeneket én megengedek magamnak néha :DDD
Határozottan fejlődsz, gratula :D

Istentől nem származik bűn, bárki, aki Istentől született, az ugyanolyan szent, mint Ő maga, csak is ezért tud vele közösséget alkotni. A testem bűn alá van rekesztve, de Isten rekesztette, nem tud engedelmeskedni Istennek. A lelkem viszont tőle van, a bűn miatt halott volt, de életre keltette.
Nyilván tudod, hogy egyetlen bűnös lélek sem teheti be a lábát a mennyországba, csak is az igazak. De mitől lesz igaz ember valaki? Olyat tesz?

Rm 8,10
Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#75) szab.tam válasza guga (#74) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem akarok a szövegkörnyezetből mazsolászni, hanem de..... :DDD

"Isten eltörölte a földről a bűnt, a szemében már nem létezik."

ezt így és komolyan gondolod? :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#76) guga válasza szab.tam (#73) üzenetére


guga
Közösségépítő

A kedvemért megoszthatnál velünk néhány bizonyságtételt, hogy Isten mit cselekedett az életedben :D ;)

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#77) Peti66


Peti66
senior tag

guga! Látó vagy ez már nem is kérdéses ;) :K Visszaolvastam az összes kommentet :K
Az eleve elrendelésről-kiválasztásból adódó értelmezésre,tényleg kíváncsi lennék :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#78) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Isten?
De melyik?
Van vagy 400.....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#79) szab.tam válasza guga (#76) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mivel már készen volt leírva word doc-ban, így az adatlapodon lévő mail-re elküldtem...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#80) guga válasza szab.tam (#75) üzenetére


guga
Közösségépítő

Mivel tudod igazolni a bűn létét a földön?
Az emberek lelkében van bűn, s akár egy betegség, nátha, aminek köhögés, láz, izzadás a tünete, úgy a lelkekben lévő bűnnek hazugság, gyilkosság, lopás, Istentelenség.
De maga a bűn el van törölve, Jézus utolsó szava az volt, hogy elvégeztetett, ő maga lett a bűn egyszemélyben. S hol van? itt a földön?

2Kor 5,21
Mert azt, a ki bűnt nem ismert, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő benne.

Jézus nem ismert bűnt, és most is azt mondja, ha valaki önmagáról azt állítja, hogy én bűnös ember vagyok, hogy nem ismerlek. Isten nem változik, ha régen azt állította Jézusról, hogy bűnt nem ismert, akkor ez most is igaz.
Ha úgy állok Isten elé, hogy bűnös vagyok, akkor sajna oda kell mennem, ahová a bűnös emberek :D Én Isten igazsága vagyok, pontosabban szólva nem vagyok én ilyen raj, csak hiszek Isten szavában. Emberek mondanak mindenfélét, sőt, nagyon sőt. Mekkora arcátlanság már részemről kijelenteni, hogy bűntelen ember vagyok? Istenről beszélünk, nem a sarki fűszeresről. Isten meg azt mondja:

Mt 12,36
De mondom néktek: Minden hivalkodó beszédért, a mit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján.

Szerinted hivalkodó a beszédem? Szerintem lesz ítélet napja? Szerinted ennek ellenére miért van bátorságom ezt nyilvánosan hangoztatni, leírni? Felelőtlen vagyok? Lehet, de Isten engem igazol, mert 13 év alatt annyi bizonyságtételem van róla, és arról, hogy miként avatkozik be az életembe, hogyan és mire tanít, mi az, amit ad, és miért, meg ez az egész hova vezet, hogy legszívesebben egész nap Isten dolgairól mesélnék, hogy mások is ugyanezt megéljék, akinek segítségre van szüksége. Mert én már nem félek.

Extrém hülyeség, de a problémáktól mindenki fél, és tart tőle, jaj csak nehogy baj legyen.

Én meg azt lesem mikor történik végre valami baj, mert már pajkosan várom, minden baj mögött Isten lapul, és az, ahogy ki fog segíteni belőle.

Egyszer mentünk kicsit belföldre pár napra, ilyen hétvége. Pénz alaposan kiszámolva, akkor még csak egy gyerekünk volt. Nagy boldogan beültünk a suzukiba, irány az alföld. benzin oda vissza kiszámolva, szállás és kajapénz, semmi több. Erre még Pesten defektet kaptunk a Könyves Kálmán körúton, ráadásul a belső sávban, felszedtünk egy nagy szeget és laposodott, egy kamionsofőr meg integetet. Mondom ennek mi baja, de akkor már éreztem. Alig bírtam kiverekedni magam a forgalomból és ott is csak feltartottam a sort. Nézünk a nejemmel egymásra, hogy most mi legyen? Pótkerék nincs, mert akkora májer vagyok, hogy a csomagtartó helyett a pincében tárolom, ekkora forgalomban amúgy sem mernék kereket cserélni. Oké, hívjunk egy autómentőt, vagy valamit találjunk ki. Közben nézünk körbe, és nééé, mit ad Isten, a kocsitól 10 méterre ott egy gumis, izéééé, juj de jó, hatalmas kapu, nyitva. Áhhh, aztán rögtön eszembe jutott, hogy biztos nagyon le fog húzni, aztán a pénz nem lesz elég hétvégére, mehetünk legfeljebb haza, a lényeg, hogy nem történt baleset. Betoltam a kapun az autót, s mondom kitrákotty, van egy defektem.

Fickó meg megismert, hogy te vagy az guga? Én azt sem tudtam kicsoda, de ő felfedte, hogy szegről végről rokonom, aztán 5 perc alatt megcsinálta és jól lebaszott, hogy a pincében tartom a pótkereket. Egy vasat sem kért, majd megiszunk pár sört oszt letudva. Úgy háláltam meg neki, hogy mikor elromlott a számítógépe, én sem kértem pénzt, csak megittuk a söröket.

Ilyesmire gondolok én tudod, s valami ilyesmit várnék tőled is, hogy veled mi és hogyan történt? isten hogyan mutatta meg a hatalmát, hogy a bajban nem hagy el? én ilyeneket napestig tudnék mesélni, oszt lehet neked van igazad, nem is Isten, csak véletlen. Már, ha a véletlenekben hiszel.

Te jössz :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#81) guga válasza szab.tam (#79) üzenetére


guga
Közösségépítő

Elolvasom, de ez így nem ér :DDD szégyenled Isten munkáját, hogy nem osztod meg kicsiny közönségünkkel :F ;] :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#82) szab.tam válasza Peti66 (#77) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az előre kiválasztás, eleve elrendeltetés egy olyan téma, amit sokan megpróbáltak megmagyarázni, meg is lehet, de valójában nehéz. talán a legnehezebb téma.

kb. annyira összetett, mint Jézus egyszerre ember és Isten volta. elfogadjuk, de megérteni csak odaát fogjuk, amikor már nem lem tükör által, homályosan látunk.

Isten már a világ teremtése előtt tudta, hogy kik fognak üdvözülni. az élet könyvébe be vannak írva. már most tudvalevő Isten előtt, hogy kik ezek. pedig a vilgátörténelem folyik.
de hogy ez azért van-e, mert Isten akit az idővonal nem korlátoz a látásban, előre tudja, kik azok akik mellette döntenek, vagy ténylegesen kiválsztott egyeseket az üdvösségre? na, ezen megy a véget nem érő ellemzés és vita.

teológusok évekig képesek ezen elrágodni a kis érvrendszereikkel, természetesen Igével alátámasztva. én nem teszem... minden hosszabb magyarázat nélkül, mindemelett én hiszem: Isten egyeseket kiválaszt üdvösségre, mert Isten, és megteheti, de senkit nem választ ki a kárhozatra.

ezek lehetnek fontos kérdések. de másodlagosnak kell tartani ahhoz képest, hogy nekünk megvan-e az üdvösségünk már....
kb, mintha egy égő házban valaki a tűzrendvédelmi szabályokról elmélkedne.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#83) szab.tam válasza guga (#81) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. túl hosszú ide. de lehet, hgy logout-ban kiteszem majd, adtál egy ötletet. :R
és dolgoznom is kéne, így most nem tudok ide, hsz-ba való mazsolázó szemelvényezést csinálni belőle....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#84) guga válasza Peti66 (#77) üzenetére


guga
Közösségépítő

Fogalmam sincs :DDD én azt sem tudom, hogy maga az elrendelés mit jelent, talán valaki félrerendelt valamit, de akkoriban még nem voltak webshopok :DDD meg kiválasztás :F az olyasmi, mint a nyálelválasztás? :D

Na jó, a föld élete a teremtéstől az utolsó napjáig olyan, mint egy videófilm. bemész, kikölcsönzöd, végignézed. Amikor nézel egy videófilmet, akkor elképzelheted, hogy Isten miként lát minket. Oda vissza tekergetheted, megállíthatod a jelenetet.
Egy a lényeg, a film mivel már kész van, nem változik meg, esély sincs arra, hogy akár egy mozdulat is más legyen benne.
Viszont és most jön a de, hiába film, mi közben élünk, van bennünk lélek, Isten szerint halott a bűn miatt. Ezen szeretne változtatni, nem a filmen.

Te is megteheted, hogy lejegyzeteled a filmet, hogy abban mi történik, csak nem tudod bejuttatni a film szereplőinek. Isten ettől Isten, hogy mindig volt egy prófétája, akivel közölte a szándékát. Azok már Ábrahámtól kezdve arról beszéltek, hogy mi lesz a film vége. Nem megváltoztatni szeretnék a filmet, hanem azt szerették volna elérni, hogy éljen a lelked.

Megint csak van egy bökkenő:

20.
A ki eleve el volt ugyan rendelve, a világ megalapítása előtt, megjelent pedig az idők végén ti érettetek

Milyen jó mi? Az a fene nagy szerető Isten hirtelen kiderül, hogy előre tudta az egészet. Még meg sem volt a föld, de Jézus már megvolt, általa teremtette, aztán még volt oly pofátlan és azt kérte az embertől, hogy ne egyen a fáról. Hát Istenem, megtörtént.
Még a bűnt el sem követtük, ember sem volt, de az áldozat már kész volt azért a bűnért, amit még senki el sem követett :DDD

Okkoooos ;]

Ezért van az, hogy Isten szemében minden ember igaz és bűntelen, mert Jézus ugyan az idők végén jelent meg, és egyetlen áldozatával eltörölte a bűnt a földről, de ez eleve el volt rendelve. Az emberek azzal, hogy Istenhez fordulnak, nem terhet vesznek fel magukra, meg kötelességeket. A Biblia azt mondja, hogy az igazság megszabadít és valóban szabaddá tesz. Csak az egyházak sajnos nem ezt közvetítik. Isten azt mondja róluk, hogy olyanok, mint a meszelt sírok. Kívül vakítóan fehér, belül meg oszlik, bűzlik a hulla.
Teljesen természetes, hogy az emberek ösztönösen sikítva menekülnek a túlbuzgó hívők elől, és körberöhögik őket.

Milyen egyházakról beszélünk? Ahol a bűnöző életmódot folytató, hívőket kisemmiző papokat áthelyezik egy másik gyülekezetbe, ahelyett, hogy végleg kitagadnák, mert meggyalázta Isten nevét? Ebből látszik, hogy a papok nem kíváncsiak Istenre, szégyenteljes világban élünk. Gyönyörű autókkal járnak, gyertyás vacsorákra hivatalosak magasrangú embereknél, szeretik a jólétet, a fényűzést, a rangokat, a méltóságot, a kincseket és fel is halmozzák. Lásd esztergomi bazilika. Nem az lenne a dolguk, hogy elosszák mindenüket, amilyük van? Becsukott szemmel mennek végig a szegénynegyedeken, s mindenre van egy okos érvük, mert tagadhatatlan, hogy okosak, de egyben Istentelenek.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#85) guga válasza szab.tam (#82) üzenetére


guga
Közösségépítő

"Isten egyeseket kiválaszt üdvösségre, mert Isten, és megteheti, de senkit nem választ ki a kárhozatra."

Miért ne választana ki embereket arra, hogy kárhozatra jussanak :F ha én Isten lennék megtenném :DDD hát pont erről van szó, hogy neki mindent szabad, soha nem fogja felelősségre vonni senki ;] de csak, hogy te is lásd, oszt ha kell keresek még neked. Van bőven az ószövetségben is, meg az újban is, hogy eleve megtartotta őket az ítélet napjára :DDD jó kis Isten mi? nem árt vele vigyázni ;]

2Pt 2,9
Meg tudja szabadítani az Úr a kegyeseket a kísértésekből, a gonoszokat pedig az ítélet napjára büntetésre fenntartani.

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#86) .bableWes válasza callmeakos (#2) üzenetére


.bableWes
őstag

aki megbök az szexuális kapcsolatot szeretne vele(d) részesiteni. szal guga, sok szerencsét istenhez:D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#87) .bableWes válasza callmeakos (#2) üzenetére


.bableWes
őstag

duplá

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#88) Brutális eb válasza guga (#85) üzenetére


Brutális eb
addikt

Én a kárhozatot választom.Melegebb van nem annyira hűvös rideg min a menyország.
Meg ki a franc szeretne annyi hullával együtt lógni.
666

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#89) szab.tam válasza guga (#85) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gyengének és erőtlennek érzem magam, hogy nekiálljak kibogozni az elképzeléseidben lévő kuszaságokat.
bele sem kezdek, mert ez nem az én feladatom, nem itt és nem most. :N

úgy érzed, hogy most teljesen rendben vagy Istennel. ezt viszont nagyon bátran kimondom, hogy nem így van. vannak dolgok, amikben már igen. de ha úgy gondolod, hogy mindenben, akkor ki kell ábrándítsalak: biztos nem így van. még ha így érzed, akkor sem. sugárzik a szavaidból, hogy valami(k)ben harcolsz, vitakozol Vele.
nem mászok bele konkrétumokba, mert mint az előbb is mondtam, ennek nem itt és most van a helye. megpróbálhatsz belevonni, de nem teszem meg.

ha nem félsz a választól, és hogy Isten gyökeresen felborogatja majd a védőbástyaként magad köré kreált meggyőződéseidet, akkor vidd elé imádságban, hogy pontosan világítson rá, azon a módon, ahogy Ő gondolja. ha valamit rosszul hiszel, látsz, értemezel, mutasson rá.
meg fogja tenni. kérjed el! és ne ijedj meg, ha majd válaszol....
ha tényleg bízol Istenben, akkor tudhatod, hogy nem fog becsapni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#90) Peti66 válasza szab.tam (#82) üzenetére


Peti66
senior tag

Értem én a célzást :D Halleluja Istennek és az Ő szent fiának Üdv bizonyosságom van :K
Tehát,már akár elmélkedhetek is,úgy ahogy Jób tette.És persze ha késztetést érzek hozzá :)
Érdekes azért, az Isten pecsétjéről ill.a sátán bélyegéről tett Írások :Y

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#91) guga válasza szab.tam (#83) üzenetére


guga
Közösségépítő

Elolvastam, igen komoly írás, és igaz, ahogy leírtad, minden kerek. Az a bizonyságtétel és a hozzászólásaid köszönőviszonyban sincsenek egymással :D más lelkiállapotban íródnak. Vagy alszik ki a gyertya, vagy a világ gondja. Emlékezz meg az első szeretetedről :D
Na mindegy, jó durva. A kétely, ami felmerült, hogy sorozatosan szembetaláltad magad a bűneiddel, stb. Küldök neked én is egy írást.
Remélem sikerül majd elolvasnod, nem túl rövid :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#92) guga válasza szab.tam (#89) üzenetére


guga
Közösségépítő

Az a helyzet, hogy én ilyet nem szoktam tenni, szoktam tőle dolgokat kérni, de az nem önmagamért való kérések. Magam felől nem aggódok, bátran hibázhatok, annyira már ismerem, hogy ha nagyon elbízom magam, akkor jön egy tasli :DDD én csak abból értek :DDD

Nekem az túl izé, szóval szánalmas, hogy bocsásson meg ezért, meg azért, és fedje fel, hogy miben hibázok, de nem is biztos, mert lehet nem őszintén kérem, de lehet, hogy mégis, meg lábvíz, és ne legyen túl meleg :DDD

Francokat, Isten igazságát ismerem, szabad vagyok még ezektől a dolgoktól is, Isten felügyeli az életem, olyan lehetek, akár egy kisgyerek :D
Én nem érek rá ilyen blődli dolgokra, szeretem, ha a dolgok haladnak. De mondom, azt is megtapasztaltam már nagyon sokszor, hogy Isten néha ledurrant egy kiadós sallert, na olyankor mindig tudom, hogy elérkeztem arra a határra, amit már nem érdemes tovább feszegetni :D én így szoktam Istenhez imádkozni :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#93) szab.tam válasza Peti66 (#90) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

(#91) guga

mindent márcsak holnap. mára kifogytam végleg az időből....

amit az első szeretetről írtál, csont igaz. sóvárogva pillogok vissza azokra időkre. most kicsit a sem nem hideg, sem nem hév, langyos, kiköpni való időket élem... :(((

de azért a véleményem persze, megvan.... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#94) Peti66 válasza guga (#84) üzenetére


Peti66
senior tag

Különben, tényleg érdekes ez az egész,majdnem teljesen egyezik az általad ill. általam futott körökkel :K :D uszkve 99.999% még a fű is(na jó gomba nem volt) :DDD
Én, ugyan nem vagyok a közbenjáró,de itt és most+1 Lájk :C

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#95) rainmen válasza guga (#58) üzenetére


rainmen
aktív tag

A többit nem ismerem, de római katolikusnál csak akkor lehet második, harmadik, stb. esküvőd, ha megözvegyülsz. Esetleg a pápa felbontja a házasságodat, de ahhoz nagyon nyomós ok kell.
Valami VIII. Henrik is ezért alapított új egyházat... :D

(#96) guga válasza rainmen (#95) üzenetére


guga
Közösségépítő

Akkor kapsz egy jutigörlt, mert ezt eddig nem tudtam :DDD

Vigyázz vele, elég tapadós, nehogy oltár elé cipeljen :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#97) Brutális eb válasza rainmen (#95) üzenetére


Brutális eb
addikt

A mostani pápára nem nagyon bíznék ilyesmit.Hétvégente fura kis bajszot hord titokban. ;] 666:És furcsán lendíti karját a reggeli ébredésnél. :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#98) guga válasza Brutális eb (#97) üzenetére


guga
Közösségépítő

S, képzeld, ő azért gondolja azt, hogy Isten szolgája, mert te írod róla ezt, ő meg nem foglalkozik veled :DDD ha ő szól, akkor bemondják a híradóba, ha te nyivákolsz, az hangyapisi. Na ezt pipáld le szájkarate :DDD :F

brutális eb

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#99) guga


guga
Közösségépítő

Ül! :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#100) Adamis válasza rainmen (#95) üzenetére


Adamis
őstag

Igaz, ez így van, abból lett az anglikán. Ha a hegy nem megy Mohamedhez... :DDD

(#101) Adamis válasza guga (#99) üzenetére


Adamis
őstag

Elkezdtem elolvasni a hsz-eket, de volt, ahol nem jutottam a végére, mert olyan kusza! Valami nem jó, ebben igaza van szab.tam-nak! Bár, az a lényeg, hogy te érezd magad jól. De azt hiszem, nem foglak megmisszionálni... Ha nem haragszol. :U

(#102) guga válasza Adamis (#101) üzenetére


guga
Közösségépítő

Sőt megköszönöm, elég nekem Istentől a pofon, a két végén égetem :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#103) JoseGee


JoseGee
tag

Asszem vágom, amit mondani akarsz. Nekem is volt egy-két-hár... szóval sok ilyen sztorim. A tanulság az, hogy mindig megfizetünk a tetteinkért. Emlékszem egyszer valaki nálam hagyott egy márkás kipufogó dobot, hogy adjam el. El is telt vagy 1.5 év, egy szép napon elvitték a cuccost. Jól összedörzsöltem a mancsaimat, hogy ez már úgysem hiányzik a gazdájának, már eltelt vagy 540 nap, nem is emlékszik rá. Másnap megcsörren a telefon.....na ki az? Iiiigen, persze, hogy a tulaj. Szimplán érdeklődött, hogy eladtam-é már a kipuffot? Na azóta csak egyenesen, mint ahogy a nyílvessző repül a levegőben.

Ami késik, az nem jön időben

(#104) guga válasza JoseGee (#103) üzenetére


guga
Közösségépítő

Na, ez legalább ugyanolyan súlyú meglátás, felismerés, s abból tanulás, mint amit leírtam, csak ugye én kicsit tovább mentem ennél, és a saller is nagyobb volt, de a végeredmény ugyanaz :D

Kapol jutigörlt, sőt a hozzászólásod többet is érdemelne ;] voltál már egyszerre két nővel :F ;] :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#105) rainmen válasza guga (#96) üzenetére


rainmen
aktív tag

Köszi, de esélye sincs a hölgynek, ráadásul az már nekem is a második lenne... :D

Adamis: kösz, akkor jól rémlett valami a történelemből. Utána hullottak a nők. Főleg a fejük...

[ Szerkesztve ]

(#106) ClayMore válasza Tutu7030 (#4) üzenetére


ClayMore
aktív tag

dettó. félig olvastam. majd folytatomh.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#107) CL Smooth


CL Smooth
tag

Guga, gondolom tudod, hogy a hallucinogén drogok nem valók akárkinek! A gomba amúgy az egyik legártalmatlanabb drog a szervezetre nézve, de van aki lelkileg nagyon meg tud zavarodni tőle. Nekem van ismerősöm aki tizenévesen begombázott, azóta be van fordulva, és ez már vagy 15 éve volt.

(#108) guga válasza CL Smooth (#107) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ez most, hogy jön ide? Nem a drogokról beszélgettünk eddig, hanem Istenről :D de egyébként tudom, nem adtak hozzá használati útmutatót, 1990 környékén jártunk.

Mindegy, kapsz egy hétvégi jutigörlt :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#109) CL Smooth válasza guga (#108) üzenetére


CL Smooth
tag

Azt nem tudom miről beszélgettetek, csak a cikkedre reagálva írtam, mivel írtad, hogy nagyon be voltál fordulva. Egy sarokban ülni és sírni férfi létedre, nem vall optimális lelki állapotra szerintem.

(#110) ClayMore válasza CL Smooth (#109) üzenetére


ClayMore
aktív tag

vagy pont h arra vall. :DDD

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#111) guga válasza CL Smooth (#109) üzenetére


guga
Közösségépítő

Pillanatnyi volt, s nem is álltam hatása alatt semminek, csak valakinek :D Isten csalogatott.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#112) wdtv


wdtv
tag

dehat isten nincsen, altalaban a primitiv emberek menekulnek a vallasba, mert keptelenek megerteni a valosagot, persze megertem nem lehet mindenki 100-as iq folott

(#113) Noddy válasza wdtv (#112) üzenetére


Noddy
senior tag

Ezt beszéld meg Einstein-nel, Newton-nal, Pasteur-ral, Kepler-rel :)

De ez az egész, hiszek Istenben dolog nem úgy működik, hogy én most fogom és bekábítom magam. Isten megragad embereket. Ő valóság, még akkor is ha sokan nem hajlandóak tudomást venni róla.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#114) guga válasza wdtv (#112) üzenetére


guga
Közösségépítő

Úgy érted, hogy bejössz egy olyan topikba, aminek a témája nem érdekel, de minden erőddel azon vagy, hogy elismerjük te vagy nekünk a kiút a sötétségből?
Ez a beleszarok a ventillátorba, s utána elszaladok már nem divat, még 100-as izzóval sem.

Nem kapsz jutigörlt ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#115) CL Smooth válasza Noddy (#113) üzenetére


CL Smooth
tag

Én úgy vagyok vele, hogy vannak felfoghatatlan dolgok a világban ami elgondolkodtatja az embert, hogy talán létezik egy felsőbbrendű lény aki ezt megteremtette. Viszont, ha létezik Isten akkor miért hagyja, hogy ártatlan csecsemők haljanak meg? Miért történhetnek olyan dolgok, hogy felnőtt emberek agyonverhetik a kisgyereket? Miért van az, hogy egyes bűnözők élnek 80 évet betegség nélkül, és egy becsületes családapa meghal 40 évesen rákban?

(#116) guga válasza CL Smooth (#115) üzenetére


guga
Közösségépítő

Amit felsoroltál az emberi logika. A saját magad jó és rossz tudásából fakad, az alapja az, hogy szerinted mi jó, és mi rossz.
Minden ember Isten teremtménye, de nem minden ember Isten gyermeke.
A kérdésedre ez a válasz. Ahhoz, hogy egy ember, de inkább a lelkéről, s azon túl az életéről beszélünk, Isten felügyeletére számíthasson, vagy a védelmére, hogy ilyen dolgok ne történjenek vele. Újjá kell születnie. Az ember lelkében lévő bűn az, ami meggátolja Istent abban, hogy az emberen segíteni tudjon. Az első lépés a bűn eltávolítása a lelkéből.
Ez sem bonyolult, az embernek ezzel nincs semmi dolga, mert ezt a munkát már Isten elvégezte. Ez Isten igazsága, csak hinni kell benne, s onnantól már számíthatsz arra, hogy Isten felügyeli az életed.

Kétféle ember van, az egyik azt mondja nincs Isten, így számára a lelkében lévő bűn sem probléma, nem is érdekli. A másik, aki hisz Istenben, és azt mondja én bűnös ember vagyok. Egyik sem jó. A menetrend az ember állapotának felismerése, hogy valójában Isten előtt milyen. Igen bűnös, de Isten nem szeretné ebben az állapotában hagyni, már megváltotta az emberiséget. Isten szemében mindenki igaz ember.

Az utolsó ítélet napján nem is Isten ítél el, hanem a bűnös ember saját magát, mert nem egyezik Isten igazságával. Kicsit hülyén hangzik, de csak gondolatok miatt távolodik el az ember Istentől.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#117) CL Smooth válasza guga (#116) üzenetére


CL Smooth
tag

Én szeretnék hinni Istenben, de sokszor olyan dolgokat látok, hogy elbizonytalanodom. Ráadásul meg sem vagyok keresztelve. Gondoltam rá, hogy meg kéne keresztelkedni, de annak csak úgy látom értelmét ha igazán hinni is tudok Istenben. Ettől függetlenül nem gondolom azt, hogy csak úgy magától lett minden, az egész világ, valami felsőbbrendű dolognak lennie kell, hogy az most maga Isten azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#118) Noddy válasza CL Smooth (#117) üzenetére


Noddy
senior tag

Arra nagyon vigyázni kell, hogy mikor az ember keres, akkor ne olyan istent keressen, ami saját elvárásának megfelel :)
(más vallásokban inkább az önmegváltás van előtérben, ennyi áldozat, jócselekedet, stb, és ha ezek megvannak jobban érezheted magad... de ahogy elnézi az ember ezt a világot, látszik, hogy az ember önmagában nem sokra képes)

Az élő Istent nem mi formáljuk a saját ízlésünknek megfelelően, hanem éppen ő teremtett minket a saját hasonlatosságára. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy még a Bibliát is a saját kedvük szerint (félre)értelmezik és csodálkoznak, ha nem az történik amit vártak.
Ha megakarod őt ismerni foglalkozz Jézussal és a Bibliával. És ha még nem is tudsz imádkozni annyit mindig lehet mondani mielőtt Bibliát olvasnál, vagy igehirdetést hallgatnál, hogy: Istenem segíts téged megismernem. Ámen.

Érdekes, hogy pont most hoztad fel a szenvedés témáját. Vasárnap ez volt az istentiszteleten a téma: Kérdőjelek a szenvedés körül.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#119) guga válasza CL Smooth (#117) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv!

Jn 6,44
Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Ez Isten valósága, hasonlítsd össze a gondolataiddal, ill., hogy mit tehetsz. Szinte semmit, elég vágyakoznod Isten után. Isten előtt minden ember meztelen, lelkileg. Látni fogja, hogy vágyakozol utána. S még valami, a vágy sem tőled van, azért alakul ki, mert Isten von magához.

Egy kis fémdarab, ha vonzódást érez a mágnes irányába, az sem a saját érdeme.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#120) Peti66


Peti66
senior tag

"Ki kétkedőn boncolgatja Őt annak választ nem ád,de a hívő ember előtt megfejti az Úr önmagát" :C :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#121) wii90


wii90
tag

A cím révén eszembe jutott egy nagyon vicces kis sztori. Az ismert fa..book oldalon megjelöltem "A Jó Isten" -t mint ismerősőmként gondoltam ha már esténként fogászkodom hozzá csak elfogadja jelölésem.. másnap jön az értesítés "A Jó Isten elfogadta felkérésed hogy ismerősöd legyen." :) :R Ámen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.