Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) guga válasza szab.tam (#48) üzenetére


guga
Közösségépítő

Addig mesélek egy érdekes sztorit :D

Pár hete a Kossuthon vallási félóra, katolikus és református lelkész az ökumené jegyében beszélgetett. A téma Jákób és Ézsaú, hogyan csapta be Jákób Ézyaút és szerezte meg csellel az atyai örökséget. A katolikus lelkész nekirohant teljes mellszélességgel, hogy Jákób alávaló bűnös, micsoda ilyen dolog. Becsapta Istent, az atyját, és a bátyját is átverte az anyagi haszonért cserébe. Reformátusunk kicsit tompította a dolgok élét azzal, hogy Istent nem lehet becsapni, meg vannak emberi tényezők, stb, de összességében halvány fingjuk nem volt az egészről. Pedig elvileg jártak valami egyházi iskolába, ahol ugyan ezt nem lehet megtanulni, de az odavezető utat, miszerint minden Isten akarata, s mindenből haszna van, meg semmi sem történik, amit ne engedne, ne tudna róla, meg ilyenek.

Röviden, hogy mások is értsék. A testvérek apja, Isten prófétája érezte, hogy közeleg a halál, Ő Izsák volt és a felesége Rebeka. A történet elé tartozik, hogy Ézsaú jött haza és cudar éhes lehetett. Kérte Jákóbot, hogy adjon neki enni lencsét, amit főzött.

29. Jákób egyszer valami főzeléket főze, és Ézsaú megjövén elfáradva a mezőről,
30. Monda Ézsaú Jákóbnak: Engedd, hogy ehessem a veres ételből, mert fáradt vagyok. Ezért nevezék nevét Edomnak.
31. Jákób pedig monda: Add el hát nékem azonnal a te elsőszülöttségedet.
32. És monda Ézsaú; Ímé én halni járok, mire való hát nékem az én elsőszülöttségem?
33. És monda Jákób: Esküdjél meg hát nékem azonnal, és megesküvék néki és eladá az ő elsőszülöttségét Jákóbnak.
34. S akkor Jákób ada Ézsaúnak kenyeret, és főtt lencsét, és evék és ivék, és felkele és elméne. Így veté meg Ézsaú az elsőszülöttséget.

Na mindegy, ezért Isten baromira megutálta Ézsaút, de nyilván ez is a terv, meg a megváltásnak, a kegyelemnek, és az üdvösségnek a része volt, ugyanolyan minta, mint a rézkígyó.
Izsák magához hívta Ézsaút, az első szülött fiát, hogy menjen el vadászni, és hozzon neki vadat, főzze meg a szája íze szerint, mert elközelgett az ő ideje. S szeretné őt megáldani. Ézsaú már pattant is, rohant ki a mezőre, erdőbe, nagyon jó vadász volt. Meg pontosan tudta mit jelent az áldás. Nem csak gazdagságot, hanem Istennel egy közvetlen, élő kapcsolatot, Isten megosztotta a titkait mindig a prófétáival. Ha valaki elvesztette a szamarát, simán meg tudta mondani, hogy hol van, ezért aztán jól tartották a valagát, meg tyúkperekben is döntött bölcsen. Háborúkat megjelentett előre, hogy mi lesz a vége. Királyoknak odaszólt keményen, hogy ha nem vigyázol, akkor így fogsz járni meg blabla, ezért aztán némelyiket ki is nyírták. Lényegtelen. Ézsaú úton a szemei előtt már elejtett vad, s pontosan tudta, hogy az apja, hogyan szereti.

Igen ám, de Rebeka, Izsák felesége kihallgatta ezt a párbeszédet és futott Jákóbhoz. Rebekánál jobban senki sem tudta, hogy a férje mit szeret enni és hogyan. Mondta Jákóbnak, hogy íme vedd fel eme báránynak a bőrét, öltsd magadra, és vidd apád elé az étket, hogy téged áldjon meg. Hja, Ézsaú szőrös ember volt, Izsák meg már nem látott, csak tapogatott. Jákób megijedt, hogy ilyet nem lehet, mert mi fog történni, ha megátkoz, mert kiderül?

Rebeka azt mondta, hogy ne félj, csak menjél bátran, ha megátkoz, az az átok rám szálljon, s ezzel elbocsátotta az apjához. Az meg megörült, hogy fiam de hamar megjöttél, s az orrában az illatok eloszlattak minden kételyt, de azért megtapogatta a fiát. Olyan a hangod, mint Jákóbé, a tested meg, mint Ézsaú. Megáldotta őt, megette az ételt, aztán jött Ézsaú, és kiderült a turpisság. Ézsaú sírt, hogy neki már nem maradt semmi áldás? És érdemes utána olvasni, hogy miben részesült Ézsaú, valójában őt átkozta meg, és eszébe sem jutott Jákóbot megátkozni, holott pontosan tudta mit tett, de azt is, hogy ez Istentől való dolog volt.

De tovább menve, én ha Isten elé állok, mint Jákób az apja elé, akkor még ha tudom is, hogy valójában Jákób vagyok, még is azt fogom Istennek mondani, hogy Ézsaú vagyok. Pontosabban, tudom, hogy van bennem bűn, de igaz embernek fogom magamat vallani, mert fehér ruha lesz rajtam, ami eltakarja a valódi lényem, ahogy Jákóbot a beborított báránybőr, ami Jézus jelképe. Jézus is azt mondta, hogy minden átkot magára vesz, én csak álljak bátran Isten elé, ergo? Miért is kéne bocsánatot kérnem?
Ha nem kérek bocsánatot semmiért egész életemben, s Isten meg akar átkozni, akkor azt az átkot is Jézus fogja kapni. Így megy ez, csak, hogy értsd miért nem járok gyülekezetbe.

Akarok én olyan lelkészektől bármit is tanulni, akik nem ismerik Istent, hogy miként működik?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.