Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) guga válasza szab.tam (#22) üzenetére


guga
Közösségépítő

Na, amíg a nejem elkészíti a reggelit, erre reagálok:

az őszintét így értem:
az életemben vannak olyan dolgok, amik tudom, hogy nagyon nem helyes mederben folynak. Isten megváltott gyermekéhez méltatlanok. imádságban el is szoktam modnani, hogy szeretnék tőlük szabadulni. Isten már megmutatta rajtam gyors, teljes és végleges szabadító haltalmát igen súlyos dolgokon. (pia, cigi kóros játékfüggőség).
de akkor nagyon őszintén és mélyen megundorodtam ezektől, a szabadítás mértéke is eszerint jött.
most erőtlenek ezek a kérések, kicsit képmutatóak is. jól esik dagonyázni kicsit.
Istent nem lehet félrevezetni, ő látja a tényleges vágyat, menyire erős, vagy mennyire névleges, üres, mint most nálam a változtatni valók sokaságánál.

Jól értem? Gondolom nálad is standard, hogy bűnös embernek vallod magad, én nem, én igaz embernek vallom magamat, ahogy Isten megigazított. Persze, Istennek van kegyelme, ezt ki nem tudja?
Például nem cigizel, már nem vagy játékfüggő, és még, amit nem soroltál fel, viszont bűnös ember vagy, mint mindenki más, csak nyilván már valamivel közelebb Istenhez, mert az tapsikol örömében, hogy őszintén vágytál arra, hogy megszabadítson ezektől a dolgoktól. Én meg őszintén mondom, hogy ezek csak tünetek, a bűn tünetei, ami a szívedben van, csak nem tudsz uralkodni rajta. Kb. mint, ha egy náthás betegnek azt mondaná az orvos gyógyszerek helyett vallási alapon ne tüsszögjön, ne legyen lázas, stb, s akkor Isten örülni fog. Isten meg őszintén nem a bűn tüneteitől szeretne megszabadítani, hanem magától a bűntől, mert, amíg bűn van a szívedben, s dédelgeted, meg önámítva azt hiszed Istennek baromi szimpatikus, hogy te bűnösnek vallod magad előtte. Hogy tudna így neked Szent lelket adni? Szerinted miért ölte meg a saját fiát? ha előtte is bűnös voltál, amíg izé, meg nem tértél, meg most is bűnös vagy, akkor mi voltz a változás? Hogyan születtél újjá, mi az az új dolog? Az, hogy nem cigizel meg ilyenek? csomó más bűnös ember van, aki magasról tesz Istenre, oszt nem cigizik. De lehet valamit rosszul értelmezek :D

Egy biztos, Istennek a lelke bűn nélkül való, ha a tied bűnös, akkor semmi közöd hozzá egyelőre, de még nem késő. Van a 10 szűz, aki várja a vőlegényt, oszt lehet tudod, lehet nem, de az azokról a hívőkről szól, akik hisznek Jézusban és várják, hogy Jézus másodjára megjelenjen. Tudod mit mondott a felének? Hogy bolondok, távozzanak tőle, mert sosem ismerte őket. Na ezek azok a hívők, akik bűnösnek vallják magukat Isten előtt, meg zsolozsmáznak napestig, hogy én bűnöm, én vétkem. Holott:

2Kor 5,21
Mert azt, a ki bűnt nem ismert, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő benne.

Jézus nem ismeri a bűnt, ezért, ha te magad bűnösnek vallod magad előtte, akkor téged sem ismer. A mennyországba nem juthat be a bűn, akkora közbevetés van igazak és bűnösök között, hogy nem lehet átjutni. Gondolom ismered azt a fogalmat te is, hogy igaz ember. Szerinted ez, hogy került a Bibliába és ki az, aki kijelentheti magáról? Meg, ha te bűnös vagy, bűn van a lelkedben, akkor hova gondoltad letenni a mennyország és az életed között? majd kint hagyod a bejáratnál, hogy vigyázzon rá valaki egy darabig?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.