Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) guga válasza Adamis (#49) üzenetére


guga
Közösségépítő

Rendszeresen olvasok Bibliát, na mondjuk most kicsit hazudtam, mert egy ideje csak a fürdőszoba ablakát támasztom ki vele, hogy ne csapja be a huzat. Mert volt Istennel egy kis konfliktusom, de már kijöttem belőle. Gyülekezetbe nem járok, és nem is fogok többet menni, ennek alapos oka van. Amire szükségem van lelki táplálék, azt megkapom a Bibliából, megtapasztalom magától Istentől, nap, mint nap jelez és tanít, ez a dolga, nekem meg az, hogy örüljek neki.

A feleségem elég felkészült, 16 év alatt sokat látott, végig ugyanazt éltük meg, szó szerint egymás támaszai vagyunk, nincs kedvünk több emberi csalódáshoz. Minél kevesebb emberi tényező játszik be, annál nagyobb a lelki nyugalmunk, s ezt nem véletlenül írom. Mikor ide költöztünk, azzal kezdtük, hogy elkezdtünk járni a helyi evangélikus gyülekezetbe. Volt, hogy egész éjjel üvöltöztünk egymással a pappal. Sétáltunk az üres utcákon, és hitről beszélgettünk, meg Istenről, mi másról. Sokat leveleztünk, aztán egyszer pause, szünet, vagy mi, elég hosszú ideig. Utána ő maga jött oda és mondta, hogy minden úgy lett, ahogy mondtam, mert Isten megmutatta neki. Azóta már nem járunk oda sem, az emberi tényező, maga a gyülekezet kiiktatta a dolgot. Tudnék érdekes dolgokat mesélni, de tisztelem ezeket az embereket, nem szeretném őket megbántani semmivel.

A régi gyülekezetem, amit tényleg gyülekezetnek hívok, mert ott van az a lelkész, aki elindul étel és pénz nélkül prédikálni, azzal tartom a kapcsolatot. Kapunk prédikációkat rendszeresen, azok nem hétköznapiak. De azt is el tudom mondani, hogy nincs mitől félni, nem is félek. Igazából gondom sincs, Isten végig szeretne vezetni egy úton. Most úgy élünk, mint a zsidók 40 évig a sivatagban, s minden nap kapták a mennyei mannát. Nem raktározhattak belőle semmit, de van cél, hogy hova tartunk. Sok mindent nem tudok, de nem is probléma, mindenkiben rész szerint van a tudás, személyre szabva. Emberek lehetnek ezerfélék, millió úttal Isten felé, az enyém egy a sok közül. Ember nem tudja megítélni, hogy jól, vagy rosszul csinálom, nekem tetszik, jól érzem magam a bőrömben. S azt hiszem ezzel el is érkeztünk a lényeghez, ha valami hülyeséget csinálok, majd Isten szépen megmutatja, hogy merre menjek. Ezernyi dolgot megtapasztaltam tőle, mesélhetnék is napokig, pont ezért nem félek, s nem vagyok kétségbe esve soha.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.