Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Cifu


Cifu
nagyúr

Én is már egy ideje Interware-es vagyok, és egyébként megnyugtatom a cikkírót, hogy máshol sem fog jobb tapasztalatokat szerezni, sőt!

Egy kis saját tapasztalat: 2 éve Interware 1.5, majd első sávszél emelésnél 3Mbit-es ADSL. Kisebb nagyobb problémák adódtak, de idővel megoldódtak ezek. Jön az újabb szávszélemelés, elvileg 8Mbit. Ment így 2 napot. Majd visszavették 1Mbit-re (!). Szólok az Interware-nek, erre újra begyorsul, tesztek szerint 6.5-7Mbit max. letöltési sebesség. Pár napja érdekes jelenségek, fél órákra elmegy a net úgy, hogy az ADSL modem szerint a kapcsolat él, de bejelentkezés mégsem valósul meg. Minden létező trükköt bevetek (2 eltérő oprendszer, alaplapi és PCI Lan kártya, modem reset, stb.), de semmi eredmény. Fél óra múlva tökéletesen működik tovább. Ezt eljátszotta 3x. Beszólok az Interware-nek a másodiknál közlik, hogy a T-com majd kiszál, mert 72 órán belül már másodszor jelentek panaszt. Másnap reggel hívnak az Interware-től, hogy mi lett az eredmény (személyes megjegyzés: pár szolgáltatót már végigkoptattam, eddig messze az Interware ügyfélszolgálatával voltam a legjobban megelégedve, igaz sajnos sokszor is szorulok rájuk, de nem az Interware hibájából, akárhányszor volt problémám, mindig rámtelefonáltak másnap, hogy fentáll-e az adott probléma), közlöm hogy beszéltem telefonon a szerelőkkel, és mivel nekik az előző napon nem volt már jó, ezért aznap de. 11.-re beszéltük meg, hogy kijönnek. Az érdekes, volt a válasz, mert a T-com az Interware felé azt jelezte vissza, hogy a hiba az ügyfélnél, vagyis nálam van (!!!). No mindegy, mondtam hogy majd tájékoztatom őket a fejleményekről. A szerelők kiszáltak, megvizsgáltuk az állapotokat, és arra jutottak, hogy visszaveszik a sebességet eggyel, ami után a teszt szerint olyan 2.5Mbit lett a letöltési sebesség. A helyzet az, hogy sajnos nem bírja el az adott vonal a 8Mbitet, valószinüleg ez okozza a problémát (megj.: tényleg stabilabb lett a kapcsolat azóta). A szerelők távozása után az Interware-t felhíva az ügyfélszolgálat elnézést kért a T-com nevében is, és kérnek majd egy hivatalos állásfoglalást a T-comtól, amire ha tényleg azt válaszolják, hogy nem tudják garantálni a sebességet, akkor automatikusan egy olcsóbb csomagot írnak jóvá a jelenlegi 8Mbites helyett.

Tehát szvsz neked is csak szépen fel kell hívni őket, és rákérdezni, hogy ha nem képesek az adott vonalon megfelelő sebességet biztosítani (ez nem az Interware, hanem a T-Com sara!), akkor az olcsóbb csomagba tegyenek át.

Apropó, egy megjegyzés még Andie: a vonal teljesítménye a szűk keresztmetszet valószinüleg, nem pedig az ISP. Következésképpen teljesen mindegy, melyik ISP-nél fizetsz elő ADSL-re, a sebességed nem lesz több, amíg az adott vonallal valamit nem csinál a T-Com...

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.