Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ladybug válasza bambano (#149) üzenetére


ladybug
őstag

Ha te mást vallasz, akkor mondhat akárki akármit, nem? Nem hinném, hogy ha van egy nézetem, az azért fog változni, mert olyan sokan mondják, hogy másképp cselekedjek.

Én elfogadom, hogy van, aki fél a házasságtól. Megérteni nem tudom, de elfogadom, hogy ez a döntése. Hogy győzködni kezdjem ezért? Nem, azt nem. Ennek a döntésnek belülről kell jönnie. Ha kényszerre történik, akkor már ott el van a kutya ásva.

A lagzi egyébként szintén szubjektív. Én arra törekedtem, hogy jól érezzük magunkat, és olyan emberek vegyenek körül minket, akiket szeretünk. Ezért voltunk kb 30-an a vacsorán. Igen, vacsora, és semmi más. Nem szeretjük Kedvesemmel a nagy bulikat, a felesleges pénzkidobásokat. Az esküvőm felét is igyekeztem én állni (Párom akkor még tanult) gyűjtöttem rá egy év alatt annyit, amennyit tudtam. A szüleinket pedig nem akartuk adósságba kergetni emiatt. Főleg, mert rólunk szólt. És igaz, hogy régóta képzelegtem, hogy és mi lesz, de kb fél évvel előtte kezdtünk csak el szervezkedni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#152) bambano válasza tildy (#108) üzenetére


bambano
titán

És ha itt különbözőek a vélemények, ki nyer? Úgy értem, ha az egyik házasulandó feketöves hívő, a másik meg hitetlen gyaur, akkor melyik alázkodik meg? Pláne, ha a rokonság is azt hiszi, hogy mindenbe joguk van beleugatírozni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#153) bambano válasza ladybug (#151) üzenetére


bambano
titán

Csak itt átszaladtam egy másik témakörre, a toleranciára, ami nem csak házassággal kapcsolatban értelmezhető. Én csak az intoleránsokkal vagyok intoleráns :) (versenyben a hét legszebb magyar mondata címért... :DD )

Lagzi: én például nem soha nem iszom alkoholt. El nem tudom képzelni, hogy jól érezzem magam egy 5 órás fodrászolás, 3 órás fotózkodás, 2-3 órás parádézás és 12-14 órás masszív lerészegedés között. Mármint hogy végigmegy a napi cécó, ami ilyenkor szokásos, véget ér az esküvői vacsora és utána szokott következni valami macskazene, mert az idősebbek azt szeretik, 12-14 óra hosszban, és közben az én igényeimhez képest túl sokan berúgnak, mint az albán szamár.

Meg hogy jönnek ezek az idióta esküvői szokások, hogy letépkedik a menyasszony/menyecske cuccait és zálogosdit játszanak, meg hogy kétfogú banyák nagy kondérban kotyvasztják azt az esküvői menüt, ami már 200 éve is kiment a divatból... Nem kell az nekem, hogy megint végigverjem a fél rokonságot, csak mert nem szólnak a mulatság lényegéről...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#154) Crystalheart válasza ladybug (#151) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Én elfogadom, hogy van, aki fél a házasságtól. Megérteni nem tudom, de elfogadom, hogy ez a döntése.''

Mondtam, ha az anyagiak és a biztonság megköveteli. Ilyenkor viszont az ember nem konkrétan a házasságtól fél, hanem a vele járó jogok mások által való kihasználásától. (Pl. túszejtés, volt már nem egy pédla rá itthon is.)

(#155) tildy válasza bambano (#146) üzenetére


tildy
nagyúr

Na arra én isbefizetnék :D Főleg ahogyan én a templomi esküvőkhöz állok :D
-----------------------------------------
[link]
Biztos ez az automatice férj családnevét kapja dolog? szerintem nem.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#156) bambano válasza tildy (#155) üzenetére


bambano
titán

Biztos, ebből a Bochkor családnak is nagy gondja van mostanában. Hiába él vele Várkonyi már egy ideje, Várkonyi férjének a vezetéknevét kapja a Bochkor gyerek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#157) tildy válasza bambano (#156) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát pedig ez csak akkor lehet, ha a Várkonyi valamilyen formában felvette a férje nevét. Egyébként adhatta volna a saját családnevét is a válásig.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#158) erdey_a válasza bambano (#153) üzenetére


erdey_a
őstag

Elég komoly tajparaszt lagzikba jártál akkor ezidáig ;)

Mi kb. 60 fővel számolunk. Ebben benne van a család, a család néhány barátja és párommal közös ismerőseink közül egy-kettő.
NAgyjából ez volt a felűállás a nővéremék lagziján is. Érdekes, nem itta magát senki a sárga földig, nem voltak butyita játékok (hivatásos vőfély sem volt), mégis mindenki kitűnően érezte magát. A hangulatról én gondoskodtam, HA kellett, táncba hívtam a népeket, satöbbi. Két mókásabb dolog volt, de nem ilyen bekötött szemmel lábtapogatós, meg tojást a nadrágszárban gurítgatós faszság.
Kultúrált emberek képesek kultúráltan szórakozni.

A ''macskazenét'' illetően pedig a véleményem az, hogy hiába kedvelem a magam részéről pl. a rock zenét, metálra meg popzenére netalántán teknóra elég nehéz mulatni.
LAkodalomhoz lakodalmas zene kell.

Máskülönben mi holnap megyünk éttermet foglalni. És hiszed vagy sem, a készülődés egy kicst sem nyűg. NEm nagyobb, mint mondjuk a karácsonyi bevásárlás. ÉS ugyebár mások boldogságáért azt is megtesszük. Akkor a magaméért mért ne tenném meg?

Vérboci

(#159) bambano válasza erdey_a (#158) üzenetére


bambano
titán

Kösz, közeli rokonság;)

Az meg egyéni dolog, hogy a készülődés nyűg vagy sem. Én utálnám. Vagy megoldanám rendesen, de akkor meg engem utálnának. :DD

A lakodalmas zenétől meg falramászok. Miért nem lehet normális zenét csinálni, amire lehet szórakozni? Azért Illésre meg Omegára is lehet bulizni szerintem, vagy régebbi jó diszkóra. Ha rólam szól a lakodalom, akkor az a zene lesz, amit én szeretek, nem az, amit a sose látott rokon kapatosan vonyítani tud...

Az a baj, hogyha te színjózan vagy, akkor a másik (hiába nem az asztal alatt van, egy-két sör után), már zavaróan részeg hozzád képest.

Különben meg ha nem tudsz metálra mulatni, akkor nem ismered eléggé a metált :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#160) Crystalheart válasza erdey_a (#158) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Uhh, én túl sznob vagyok, hogy szimfonikus zenét szeretnék a (nem templomi) esküvőmre és az ünnepre? :D (Még ha amúgy heavy metalt is hallgatok mellé ;))

(#161) bambano válasza Crystalheart (#160) üzenetére


bambano
titán

Egyrészt igen (magaslabda rulez :)) ) másrészt nem a ceremónia zenei aláfestésével van a bajom, hanem amikor vége a hajcihő nagy részének és kezdődik a lagziban a mulatság. Na olyankor van nálam cérnaszakadás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#162) finest válasza bambano (#161) üzenetére


finest
őstag

Olyankor nálam is az van, végre valamiben egyetértünk. :C

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#163) Crystalheart válasza bambano (#161) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A baj a gyenge minőséggel van. Minden bokorból előrángathatsz egy csövest, aki tud mulatóst énekelni, mert a ''hivatalos'' előadók teljesíménye is gyakran olyan... :S

Én amúgy a ceremónia utánra valami magyar történelmi várjátékra gondoltam (mulatós, metal és szimfonikus zene is kilőve), csak férjen ki a bankszámámon. :) Jó lenne nem adni alább. :) (A sznobok közt is sznob vagyok ;])

(#164) bambano válasza Crystalheart (#163) üzenetére


bambano
titán

sajnos a szintiboy gyakran az étterem csatolt egysége.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#165) Pero


Pero
senior tag

olvasgattam a cikket, ill a hozzátartozó forumot, és sok érvet gondolatot láttam a házasság mellet és ellene. Én a magam 21 évével, és a tojáshéjal a valagamon, azt láttomm h egyszerüen az emberek manapság nem vesznek semmit igazán komolyan, manapság mindent lehet, mindent el lehet intézni, és legfőképpen semmiért nem kell felelőséget vállalni. Én ezt nem akartam elhinni, de sajnos ezt látom. nekem az elmúlt időben volt egy érdekes ''élményem'' megközelítőleg 3 év után szakítottam a bnőmmel, mert szerelems lett, a furcsaság nem ebben van hanem a háttérben, egy vallásos család, ahol acsalád mint fogalom amit takar az vmi olyan amiről én csak álmodni sem mertem. erre most beszéltem az ex-el, és szkiderült h szétzúzták ezt a képet bennem drága jó anyuka közölte h melletem csak egy átlagos középszerű élete lehtene igaz h az nagy boldogságban, de emellett a srác mellett éípthet karriert és élheti a maga életét. nekem ez a 2 túl ellentmondásos és zet egy 30évet házasságban leét nő mondta úgy h neki a család szent.
röviden úgy gondolom h a hiba általánosságban a korunk társadalmában van, amit sajnos nem lehet külön választani semmitől, értem el alatt a gazdaságot politikát ilyesmit, mert ezek az életünk részei, csak azt hiányolom egyre több emberből, hogy merjen dönteni és merje vállalni a felelőséget utána, ne úgy kezeljen mindent mint vmi tárgyat ami mindíg ott van, és elérkeztem oda amit már jópáran leírtak az emberekben kihalni látszi a tisztelet nemcsak egymás iránt hanem úgy általánosságban.
Csak remélni tudom h azok akik a negatívumait látják ezen dolgoknak azok rádöbben nek h ők miket rontottak el és megprobálják a gyereküknek a jövő nemzedékének megtanítani azt amit ők elszúrtak és egyszer megint nelsz vmi ''normális '' világkép.


(#166) ALI_G


ALI_G
veterán

szerintem a tartós házasság alapja a kompromisszió készség.

(#167) ALI_G válasza bambano (#153) üzenetére


ALI_G
veterán

te ne menj emberek közé :P :DDD az egész lagzinak az a sava-borsa.

(#168) philoxenia válasza ALI_G (#166) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kompromisszumkészségre gondoltál ?
Igazából a kompressziótűrés sem áll távol a házasságban megkívánt tulajdonságoktól :)
Mainapság a 86-ost ráadásul itt is kivonták a forgalomból.
A világ egyre nagyobb nyomást gyakorol ránk, legalább otthon kerülni kellene a fölösleges konfliktusokat -de nehéz :((

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#169) troller válasza bambano (#153) üzenetére


troller
senior tag

Hát az tuti, hogy az a hülye lagzis nap az 1-ik legszarabb volt a házasságunk alatt, pedig én még szeretek is valamennyire inni ;] . Bár ezt is fel lehet fogni úgy, mint előzetes terheléses vizsgálatot, ha ezt kibírta az ember, az már jelent valamit ;) Végül is már 11 éve gyűrjük. Érdekes ez a házasodni avagy sem téma, a melegek pl. azért küzdenek, hogy hivatalosan is köthessenek házaságot, miközben a ''normális'' párok egyre kisebb része köt. A végén eljutunk odáig, hogy csak ők kötnek házasságot :Y

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#170) Crystalheart válasza troller (#169) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Osztán majd azért pampognak, hogy ezzel diszkriminálják őket ;]

(#171) Cane


Cane
őstag

A párkapcsolat egy nagy f_ck ...néha más ugrik be helyetted.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#172) bambano válasza ALI_G (#167) üzenetére


bambano
titán

Én támogatnám...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#173) parandroid válasza Cane (#171) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt most nem értem. Bennem van a hiba?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#174) erdoke válasza Cane (#171) üzenetére


erdoke
titán

Sok minden megeshet. Elég régi a vicc, amikor megkérdik az úriembert, hogy látta már a felesége talpát dugás közben? Miután nemmel felel, jószándékúan felhívják a figyelmét, hogy szaladjon haza, és kukucskáljon be az ablakon. :)

A legjobb aláírás a héten

(#175) erdoke válasza Pero (#165) üzenetére


erdoke
titán

''az emberek manapság nem vesznek semmit igazán komolyan''

Erősen egyetértek, tipikus példája a helyesírás. ;)

#168
A ''kompromisszió'' talán a kompromittálásra indított lelkes küldetést jelenti. :D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#176) Cane válasza parandroid (#173) üzenetére


Cane
őstag

ne értsd félre, csak általánosítottam.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#177) ladybug válasza Cane (#176) üzenetére


ladybug
őstag

De miért? Tapasztalat alapján, vagy egyszerűbb általánosságban vmi közhelyet mondani?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#178) Cane válasza ladybug (#177) üzenetére


Cane
őstag

Üdv a mátrixban: te a piros vagy a kék kapszulát vetted be? :DDD

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#179) parandroid válasza Cane (#178) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Innom kell valamit. Egyszerűen nem találom az összefüggést a hozzászólásaid, és az általad megválaszolt hozzászólások között.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180) ladybug válasza Cane (#178) üzenetére


ladybug
őstag

Én élem a saját életem, és nem engedem, hogy holmi közhelyek határozzák meg.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#181) tildy válasza ladybug (#180) üzenetére


tildy
nagyúr

Közhelyek nem, de "álatalánosság", norma azért valamennyire igen. Hogy is volt az a mondás ? hogy a társadalom fejlettsége abban is megnyilvánul, hogy hogyan viszonyulnaka normától eltérő esetekhez? Na de ez nem egészen ide tartozik.:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#182) ladybug válasza tildy (#181) üzenetére


ladybug
őstag

A közhely nem egyenlő a normával. A norma pedig nem egyenlő az általánossággal. Van közük egymáshoz, de nem ugyanazt jelentik.

De azt hiszem, ezt itt be is fejezem, mert ez teljesen eltér a témától.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#183) erdey_a


erdey_a
őstag

Jómagam továbbra is jó úton haladok a boldogító igen felé.
Már az éttermet is lefoglaltuk a lagzihoz. Azt hittem, hogy ez a szervezkedés nyűg lesz, de így, hogy áttélem, valójában e öröm e bódotsá.

Tessék szépen házasodni! :K

Vérboci

(#184) tildy válasza erdey_a (#183) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem meg mindenki azt csináljon ami jólesik neki és párjának, ha házasodni akar, házasodjon, ha meg nem akar, akkor ne ;)
tudom, nem így szántad mondatod :B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#185) ladybug válasza erdey_a (#183) üzenetére


ladybug
őstag

Akkor nem nyűg, ha okosan és tervezetten csináljátok. Ha fejjel mentek a falnak, akkor a fene megette az egészet. De ez ugyanígy igaz a házasságra is.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#186) Crystalheart válasza tildy (#184) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezaz, úgyis megdumálják a párok... :)

(Bár én is ott tartanék, hogy csak ez volna hátra, de asszem addig még van egy jópár évem... khmm, évtizedem... :DDD )

(#187) parandroid válasza tildy (#181) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"a társadalom fejlettsége abban is megnyilvánul, hogy hogyan viszonyulnaka normától eltérő esetekhez?"

És abban is legalább ennyire, hogy a "normától eltérők" hogyan viszonyulnak a normákhoz, a normakövetőkhöz.

Nem elfelejtve, hogy ha elég sokan térnek e a normától, akkor alakul ki egy új norma. Mint amilyen norma manapság az, hogy nem házasodunk, csak együtt élünk. És akkor már az lesz normától eltérő, aki házasodni akar, ahogy bizonyos közösségekben ez már így is van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#188) Cane válasza ladybug (#180) üzenetére


Cane
őstag

Nagyon határozott próbálsz lenni, mint aki leélt ép elmével ~100 évet, boldogságban. Az csúnya is lenne, hogyha közhelyekre kellene hallgatnod ---> sőt ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz! Az aláírásod pedig egyszerűen észbontó: "Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só." Ma még van haverfelvétel?

Teljesen megértem a topikindító nézetét. Amúgy tapasztalatból írtam a fenti dolgot, amin úgy felpörögtél. Voltam beugró szerepben is és volt amikor helyettem ugrottak be. Addig amíg a tv fossa magából az ilyen hülyeségeket, hogy "mert megérdemlem", meg "ma már alkottál eleget...", stb. sok hülyegyerek ezt el is hiszi, de pontosan őket is célozta meg a reklám. Ügyes húzás. De más csatornán is fröcsög a trágyalé: újságcímlapon (igen szép színes vastag női magazinok, többszáz pénzért) nagy betűkkel arra bátorítanak, hogy csaljál, keféljél, borotváld a zorrlyukadat, milyen bulik lesznek, milyen spagettit tekerj magadra bugyi helyett, stb. Akik ezt nézik, olvassák, elhiszik hogy ez a követendő példa. A legszarabb a rossz irányba húzó baráti környezet megjelenése, amikor egy csaj (ez nem csak csajokra jellemző) 30 felé jön rá, hogy lemarad a disco expressről és máris a barátnőivel eljár discoba, holott lehet hogy már férjnél van. Megkérdeztem havert hogy miért megy el a mama discoba, erre a válasz: tácolni, beszélgetni a barátnőivel... Haha Mert táncolni lehet, mármint ha épp nincs tömegnyomor, de beszélgetni, azt pont nem lehet vagy nagyon nehéz. Az viszont nem jó ha a pár is elmegy a diszkóba, mert olyan izé, meg ciki, meg akkor nem tudunk úgy szórakozni. Na az ilyen buxa mehet a búsba, de csak szerintem, mert valakiknél ez is természetes, asszony 1. sz. discoba, ember 2. sz. discoba megy azonos nemű kíséretével. Nem nehéz kitalálni miért. Elhatároztam, hogy amíg nem lakok valakivel legalább 1 évet, addig nem fogom elvenni feleségül. A többi skac megnősült a haveri-ismerősi körömben, valaki akarta a gyereket és az egészet, valakinek meg bejelentették hogy jön a baba. Volt aki 20 évesen nősült, rá egy évre elváltak, mert az "ember" legjobb barátja (és nem a bundás) megkörnyékezte az asszonyát. A másik társaságban részvevő kb. 5 pasi 5 csaj egymással buliznak, nyaralnak, járnak (pár hónapig járnak egymással) majd csere. Ez olyan, mint egy belső kör, vagyis inkább egy beltenyészet.

Az biztos, hogy régen is voltak furcsa dolgok, igaz hogy azokról csak hallomásból tudok, de ezek a mai dolgok hatványozottan szarabbak. Nagyon át kell gondolni, nem egyből ugrani a dologra, én csak egyet akarok választani.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.