Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) divan válasza Intruder2k5 (#296) üzenetére


divan
senior tag

Letöltöttem a MI-R3G_3.4.3.9L-101-54684f0_with_MC.zip fájt, de upgrade-nél May 27 07:46:11 httpd[446]: Firmware update: Incorrect image header! hibaüzenetet ad. Letöltöttem kétszer is, direktbe, és duplán zipbe is, mindkétszer ugyanaz. :R

(#302) Intruder2k5 válasza divan (#301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mire próbálod feltenni, meglévő, régebbi Padavanra? Esetleg próbáld meg azt amit tegnap éjjel töltöttem fel, csak azt nem linkeltem be ide.

MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip

Mondjuk én mindkettőt feltettem, nem volt velük gond.

[ Szerkesztve ]

(#303) divan válasza Intruder2k5 (#302) üzenetére


divan
senior tag

Nekem jelenleg 3.4.3.9L-101_b85dc9f van fenn.
Ha hazamegyek, kipróbálom azt, köszi.

(#304) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy új firmware Xiaomi Mi Router 3G routerre, uborkaszezon idejére. :N

Mivel az Alexey repo-ban másfél hónapja nem történt semmi változás, így most, hogy legyen valami újdonság, frissítettem az Entware rendszert, az elérhető legfrissebb csomagokkal.

Letöltés itt: MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip

(#305) kenand


kenand
veterán

Előfodulhat, hogy a padavabos routerm (Xiaomi 3g) megzavarodott és nem nyit portot hiába van megadva?

Vagy valószínűbb, hogy a szolgáltató kicserélte a kábel modemet ez ZTE modem-router cuccra ( ZXHN F688) és elviekben bridge módban van még is zártak miatta a portok?
Sőt be is léptem a zte eszközbe DMZ-be raktam mögötte a padavan routert de nem segített, végül kikapcsoltam a ZTE tűzfalát, de akkor is zárva vannak a portok :(
valakinek ötlete?

(#306) Intruder2k5 válasza kenand (#305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt nem tudom elképzelni.

Viszont amit a ZTE-ről írsz, az elég zavaros. Ha bridge módban van, akkor, hogy tetted a Xiaomi IP címét DMZ-be? Vagy, hogy kapcsoltad ki a tűzfalat?

Azt kéne megnézni, hogy a Xiaomi routerben mi a jelenlegi WAN IP címed, és összevetni azzal, amit itt látsz. Ha a két cím azonos, akkor nincs NAT mögött a Xiaomi.

(#307) kenand válasza Intruder2k5 (#306) üzenetére


kenand
veterán

A
ZTE routeren/kabelmodemen fut egy Wifi (TARR_C9A252) és arra tudok rámenni és állítani. Ha ZTE Wlanján írom be a 192.1698.1.1-es IP címet akkor bejön a ZTE felülete, itt tudtam elviekben DMZ-be rakni ill talán kikapcsolni a tűzfalát. ott nézve a padaven routerem ip je 192.168.1.2. Notimnak 192.1678.1.3-at ad, de így nincs Iinternet kapcsolat, de elviekben tudom állítani a ZTE beállításait.

Az internet a padavanos routremben van beállítva PPOE-n ha minden igaz. Emiatt a kliens gépeimről LAN-on és a padavanos Wlanján lépve is 192.168.1.1-en a padavanos roter jön.

Holnap megnézem amit írtál, ma sajna 24 órázom.

[ Szerkesztve ]

(#308) kenand válasza Intruder2k5 (#306) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm szépen. Reklamáltam a szolgáltatónak szerintem ott volt valami gebasz, megcsinálták, most már nyitva vannak a portok

(#309) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új firmware Xiaomi Mi Router 3G routerre.

Mivel az Alexey repo immár 2+ hónapja nem frissül, így az alapokban továbbra sincs változás, viszont az Entware tároló ebben a hónapban is kapott egy upgrade-t, így az onnan származó csomagok (mc, curl, nano, mtr, htop, httping) frissültek a firmware-ben.

Letöltés itt: MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip

Próbáltam összedobni egy firmware-t qbittorrent klienssel, de ez sajnos esélytelen, mert maga az entware csomag amit integrálni kellene a firmware-be, tömörítve meghaladja a 20MB-ot, ami nagyjából a maximális lehetséges trx méret. Szóval ez felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#310) rErEaT válasza Intruder2k5 (#309) üzenetére


rErEaT
senior tag

Szia!

AC57U-hoz már nem csinálsz fw-t? :(

(#311) Intruder2k5 válasza rErEaT (#310) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem sok értelme lett volna, mivel a frissebb entware amit a Xiaomi fw-be tettem, nem fér bele az ASUS 16MB flash memóriájába, más frissítés pedig nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#312) rErEaT válasza Intruder2k5 (#311) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ah értem, mondjuk pár új commit volt mióta forgattál Alexey repoból, bár annyira nem nagy volumenű változások!

(#315) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos, mivel mostanra bizonyosnak látszik, hogy az Alexey repo nem lesz már többet frissítve, de szerencsére felbukkant egy másik, a Mahtab Uddin féle forrás, lassan ideje igazodni a megváltozott helyzethez. Előbbi tárolóból most utoljára forgattam még egy-egy firmware-t a különböző verziókból, amik onnan már véglegesek, ezek mai ismeretem szerint nem lesznek többet frissítve. Tehát...

Alexey féle firmware, végleges, utolsó verziók:

A két szokásos összeállítás, Xiaomi Mi Router 3G típusra:
MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip
MI-R3G_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC_and_rTorrent.zip

Ugyanaz ASUS RT-AC57U (RT-AC1200GU) típusra:
RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip
RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC_and_rTorrent.zip

És végül, TP-LINK Archer C5 v4 típusra is a szokásos csomag:
TL_C5-V4_3.4.3.9L-101-289c95a.zip

Mostantól tehát ebből a forrásból csak ezek, a ma fordított utolsó verziók érhetők el, minden mást töröltem, mert felesleges. Csak a rend kedvéért, az eredeti Linaro repo-ból származó utolsó összeállítások is megmaradtak a tárhelyen...

Linaro féle firmware, utolsó verziók:

Xiaomi Mi Router 3G típusra:
MI-R3G_3.4.3.9L-100_56960f9_with_MC.zip

ASUS RT-AC57U (RT-AC1200GU) típusra:
RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100_56960f9_with_MC.zip

Eddig tehát az archív témák, alább pedig két friss csomag, az új, Mahtab Uddin tárolóból.

Xiaomi Mi Router 3G típusra:
MI-R3G_3.4.3.9L-101-969902d_with_MC.zip

ASUS RT-AC57U (RT-AC1200GU) típusra:
RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101-969902d_with_MC.zip

(#316) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#315) üzenetére


nrg_52
addikt

Szep munka!:C Legalabb lesz mivel frissiteni a szuloknek lepasszolt 57u-t. Csak azt sajnalom, hogy ac65\85P-re nincs egy normalis padavan...:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#317) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha lenne, akkor már én is vettem volna belőle, mert hardveresen nem lenne rossz. :)

(#318) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#317) üzenetére


nrg_52
addikt

Brutal jo egyebkent, de hianyzik a padavan.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#319) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát hardverben nagyon közel van a Xiaomi Mi Router 3G-hez, szintén 256MB RAM, 128MB flash, csak WiFi-ben gyorsabb, bár az nekem nem számít, mert csak telefon és tablet van vezeték nélkül, annak meg nem kell sok-száz Mbps. Igazából most perpillanat semmivel nem lennék előrébb vele, a Xiaomi-hoz képest, ha csak nem azzal, hogy lenne üres LAN portom, ami most nincs.

(#320) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#319) üzenetére


nrg_52
addikt

Na igen, igy nem sok ertelme lenne.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#321) csixy válasza Intruder2k5 (#315) üzenetére


csixy
addikt

Üdvözöllek Intruder2k5. :R Rég olvastalak. Nem lehetne egy tiszteletteljes kérésem? Szívesen tesztelnék egy általad forgatott
MI-R3_3.4.3.9L-blablabla_with_MC_and_rTorrent.zip fw-t a a MI-R3-as  routeremen.
Szemtelen kérés, de hátha ... :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#322) csixy válasza csixy (#321) üzenetére


csixy
addikt

Olvasgattam, de egyre inkább lemondok erről ... :F

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#323) Intruder2k5 válasza csixy (#322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Miért is? :F Most biztosan nem, de napközben valamikor fordítok egyet szívesen. Addig is ha sürgős, ITT találsz 101-es verziót az Alexey forrásból származtatva.

[ Szerkesztve ]

(#324) csixy válasza Intruder2k5 (#323) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen!
Már a Breed bootloadernél elakadtam. Lehet, hogy a Mini, vagy az R3G verzió jó az R3-hoz?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#325) Intruder2k5 válasza csixy (#324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát amennyire én látom, szerintem erre nincs Breed, de esetleg kérdezz rá a Padavan topikban, ott vannak tapasztaltabbak is, mint trance89, vagy woodworm is például.

(#326) woodworm válasza Intruder2k5 (#325) üzenetére


woodworm
veterán

Pont nézem a 4pda oldalát, de ott csak az spi chipre cserélőknek találtam breedet.

(#327) Intruder2k5 válasza woodworm (#326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, itt is van pár MT7620 alapú típusra, de Mi Router 3-mat nem látok közte.

(#328) Intruder2k5 válasza csixy (#324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A firmware készen van, innen letöltheted:

MI-3_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC.zip
MI-3_3.4.3.9L-101-289c95a_with_MC_and_rTorrent.zip

A tartalmukról szokás szerint a csomagban találsz részletes infót, bár mivel a firmware maximális mérete itt is, akárcsak ASUS RT-AC57U esetén ~16MB, így az rTorrent-es verzió már elég csupasz lett.

(#329) csixy válasza Intruder2k5 (#328) üzenetére


csixy
addikt

Nagyon szépen köszönöm!
:R :)
Breed nélkül is lehet valahogy flashelni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#330) Intruder2k5 válasza csixy (#329) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztosan lehet, ha másért nem, hát mert sokan használják Padavan-al. Miután a fejlesztői firmware-en már működik az SSH elérés, gondolom WinSCP-vel vagy valami HTTP szerver segítségével át kell tölteni a firmware-t a router /tmp mappájába, ott pedig az "mtd write...." parancs fog kelleni hozzá. De erről tényleg inkább a Padavan topikban érdeklődj, mert ezzel a típussal nekem semmi tapasztalatom nincs.

[ Szerkesztve ]

(#331) csixy válasza Intruder2k5 (#330) üzenetére


csixy
addikt

Na az első lépést megtettem. Simán a web interfészről felment a 2.11.20-as developer verzió a miwifi R3-ra. Állítólag ez az egyetlenegy developer verzió, amin fog működni a prometheus SSH hack menüpontja és akkor megleszek a breed bootloader nélkül is. Ezt a kínai karattyot vissza tudom valahogy váltani angolra? Vagy hagyjam így? Még egy kérdés hol tárolja a prometheus a korábbi buildeket, melyik mappában? Mert oda szeretném majd belopni a tőled kapott buildeket. Na átmegyek linux mintre és szedem le a prometheust.
Ez a [link] még használható vajon?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#332) Intruder2k5 válasza csixy (#331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak ismételni tudom magam, immár harmadszor, nincs tapasztalatom MiWiFi 3-mal. Fogalmam sincs, hogy mit és holt tudsz angolra váltani.

A Prometheus a firmware file-okat a ./trx_archives mappába, külön almappákba menti, filenév és pontos idő szerint. De szerintem ezzel kár vesződni, ha fordítasz egy bármilyen egyszerű firmware-t, minimális tartalommal, amit flashelsz a routerre Prometheus-al, arra utána már webes felületről fel tudod majd tenni az én trx-emet.

[ Szerkesztve ]

(#333) csixy válasza Intruder2k5 (#332) üzenetére


csixy
addikt

Köszi megfogadom!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#334) Intruder2k5 válasza csixy (#333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem szoktam virtuális gépet használni, általában Debian alatt fordítok, simán ez alapján.

Tehát...

mkdir -p /home/intruder2k5/prometheus
cd /home/intruder2k5/prometheus
wget -O start.sh http://prometheus.freize.net/script/start-99.sh
chmod +x start.sh
./start.sh

(#335) csixy válasza Intruder2k5 (#334) üzenetére


csixy
addikt

Nagyon szépen köszönöm!
Remélem, hogy Linux Minten is fog menni, az is csak debi-ubi leszármazott és még flatpakkal nincs kitömve.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#336) csixy válasza csixy (#335) üzenetére


csixy
addikt

start sh után mintha végtelen ciklusba került volna

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#337) Intruder2k5 válasza csixy (#336) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, volt már ilyen Linux Mint és Ubuntu alatt. [link] [link] Azt tudom, hogy nekem régebben Debian 8.11 alatt ment, és most 10.10 alatt is megy. 11-el ugyancsak nem jó. Ha nem akarsz ezzel nyüglődni, akkor meg marad a letölthető vmware image, és virtuális gép.

[ Szerkesztve ]

(#338) csixy válasza Intruder2k5 (#337) üzenetére


csixy
addikt

Egye meg a fene. Van itt egy usbs SSD-re telepített ubi . Megnézem azon. Kerülöm a virtuális izéket.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#339) Intruder2k5 válasza csixy (#338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is... Egyszer próbáltam VMware-en fordítani, de nagyon lassú.

(#340) csixy válasza Intruder2k5 (#339) üzenetére


csixy
addikt

ezzel is bekrepa van, nem baj dolgozom az ügyön visszatolom
a ropogós q4ost (dehát a plasmát is kerülöm, de mindegy)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#341) Intruder2k5 válasza csixy (#340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kubuntu-ból nekem valami jó régi van telepítve, azt hiszem 18.04 LTS, azon is lefordult a Padavan, igaz ott nem Prometheus-al, csak natívan a Mahtab Uddin repo-ból próbáltam. Prometheus-hoz Debian 10.10 van.

Ezt a Q4OS-t nem is ismertem, nem is hallottam róla. De most nézem, ez is Debian 11 alapú, legalábbis az aktuális verziója, így félek ez sem lesz tökéletes, de majd meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#342) csixy válasza Intruder2k5 (#341) üzenetére


csixy
addikt

Bulls eye debianra épülő komfortos disztró konyhakészen.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#343) Intruder2k5 válasza csixy (#342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, pont most szerkesztettem még az előző posztom utolsó mondatát. :(

(#344) Intruder2k5 válasza csixy (#342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jól rémlik, valami python-akármi... csomag nem volt meg a repo-ban a 11-hez, így azt nem tudta feltenni a Prometheus.

[ Szerkesztve ]

(#345) csixy válasza Intruder2k5 (#344) üzenetére


csixy
addikt

köszi!
megnézem

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#346) csixy válasza csixy (#345) üzenetére


csixy
addikt

Alegújabb bullseye debiánon is elszáll a script

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#347) Intruder2k5 válasza csixy (#346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondom én, Buster-en jó.

(#349) csixy válasza Intruder2k5 (#347) üzenetére


csixy
addikt

Akkor az lesz!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#350) csixy válasza Intruder2k5 (#347) üzenetére


csixy
addikt

ubi 18.04
végre dolgozik a script
kezdem megszokni a Unitit
téglagyártás folyamatban (Remélem, hogy nem az lesz a routerből!)
Köszönöm! Egyenlőre boldogság van. :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.