Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Köszönöm a bemutatót! Ezek a konvektorok pont úgy néznek ki, mint a lampart konvektoraim. Annyi különbséget látok, hogy más a parapetje. Ugyanez a sit630-as gázszelep, a parapetjük ilyen: [link] Nem csavarozva van a konvektor hődobjára, hanem a hátlapon támaszkodik fel és a konvektor hődobját csavarozod fel a hátlapra. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) #07746304 válasza Lauda (#1) üzenetére


#07746304
törölt tag

:R

Egy az egyben: https://www.ventil.hu/lampart

Még nincs visszacsatlakoztatva a gáz (CO érzékelő jelzett), 112-t hívtam, szellőztettem, TiGáz plombát nyomott az órára... és a régi konvektornak a dobja repedt meg...

A FÉG-ről nekem ez ugrik be,

és eredetileg ilyet akartam:

"No, termosztátos, dizájnos konvektort nézegettem, aztán jött a szakember aki azt mondta: az egy nagy marhaság, egyáltalán nem takarékosabb, és mivel olyan valaki mondta, akinek megvan a műszaki biztonsági felülvizsgálati minősítése is, így a konvektor projekt kiadása lett gazdaságosabb "

Aztán mondta ,hogy inkább innen válasszak

ilyet akartam:

de egyik sem volt raktáron :(

[ Szerkesztve ]

(#3) Snowy_owl válasza Lauda (#1) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Neked nem hangos?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#4) Lauda válasza #07746304 (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Elég zavaros így ez a konvektor téma. :D 2-3 éve beszéltem a lampart szerviz kft-s emberkével és akkor azt mondta nekem, hogy a lampart konvektor gyártását a felszámolás után kivitték romániába [link], de nem kell megijedni, mert a minőség ugyan az, csak a gyártási hely változott. Ugyanaz a gázszelep, ugyanaz a tartós hődob stb. Azóta nem tudom mi a helyzet. Amúgy már akkor is voltak ezek a vara fég konvektorok, amik megszólalásig hasonlítottak a lampartokra, kivéve persze a parapetet. Nem tudom mi állhat ennek hátterében. :)

(#5) Lauda válasza Snowy_owl (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Már gyermekkorom óta lemezkonvektorral fűtünk, így megszoktam a pattogását, illetve, hogy duruzsol a gázégő. Erre gondolsz, hogy hangos? ;)

(#6) #07746304 válasza Lauda (#4) üzenetére


#07746304
törölt tag

Igen az, mert ugye most melyik licenceli melyik dizánt, ugyanis egyértelmű, hogy egymásra hajaznak :)

http://feg1891.hu/ Ha az 1891 az év amikor alapították a céget, akkor esélyes, hogy ez a rangidős :)

https://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2013/szeptember/2985-a-gazkonvektoros-futes-biztonsaga

Itt írnak a magyar gyártású konvektorok kiemelkedő biztonságáról, a hazai szabványok szigorúbbak mint a legtöbb más helyen az EU-ban.

(#7) Snowy_owl válasza Lauda (#5) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Igazán egyik sem, inkább az, ahogy a fém kasztni felerősíti az égő hangját, és így rendesen kihangosítja, felerősíti, visszhangzik, nem tudom hogy mondjam. Talán így érthető mire gondolok. Ilyet nem minden gázkonvektornál tapasztalok, de ennél igen. Mindenesetre egyébként is rühellem a konvektort, tehát nem oszt nem szoroz a dolog, csak érdekelt, hogy máshol is ilyen-e.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#8) Lauda válasza #07746304 (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a cikket!

Nekem parapetes konvektoraim vannak és az egyik szobainál előfordult, hogy olyan rossznak éreztem a levegőt, nem tudom leírni, érezni kellene. Nézegetve, mozgatva a konvektort észrevettem, hogy a hődob és a parapet légbeszívőja lötyög egymáson. :Y A lampartoknál nem úgy van, hogy csavarokkal rögzíted a parapetet a hődobra, hanem a parapet egy peremmel feltámaszkodik a falra csavarozott hátlapon és ahogy a hődobot felcsavarozod a hátlapra, úgy illeszkedik és zár elvben a parapet és a hődob csatlakozó része. A "szaki" megnézte, azt mondta jó ez meg dróttal megpiszkálta, hogy van bent tömítés is. Mondom jóvan', hülye vagy, (magamban persze), az ott nem lötyöghet, úgy kellene állnia mint a betonnak. A parapetes konvektornak a külvilág felé légmentesen zárnia kell, a többi konvektorom is ilyen. Na fogtam szétkaptam és akkor néztem igazán nagyot, mert a kipufogó csöve is le volt csúszva a hődobról :Y , nem is értem hogyan, mikor bajonettzáras. A lényeg, hogy a lötyögés miatt azon a résen gondolom egy bizonyos mennyiségű égéstermék is visszajöhetett, attól volt elhasznált a levegő állandóan, plusz bentről is szívhatott levegőt a konvektor. A parapetes a nagy csövön szívja friss levegőt, benne a kis csövön pedig pufog ki. A felszerelésnél szerintem reszelhettek a hődob parapet felöli részén, mert ferde volt, a falban is picit ferde a parapet cső. Mivel a belső fal meg egyenes, nem passzol össze a kettő, mert a hődobnak és a parapetnek 90 fokot kellene bezárnia a megfelelő záráshoz. Akármit csináltam, nem volt passzentos. Rendeltem hozzá parapet alkatrészt, tomítéseket, kihézagoltam a parapet csatlakozócsövét, tettem újat a falba, a hődobot úgy rögzítettem fel a hátlapra, hogy áll mint a beton, tökéletesen csatlakozik a parapettel és pluszban minden csatlakozást bekentem hőálló tömítőanyaggal. Még szerencse, hogy időben észre lett véve és nem halt meg senki. Azóta természetesen megszűnt a rossz levegő is és hibátlanul üzemel a konvektor. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) #07746304 válasza Lauda (#8) üzenetére


#07746304
törölt tag

:R

Az előző konvektornál sokkal nagyobb hely volt a fal és a konvektor között. A mostaninál:

(#10) #07746304


#07746304
törölt tag

Az újnál:

Az iménti képeknél a régiről az a konvektor látható csak, amelyik meghibásodott, és nem a konvektor és fal közti távolság ;)

(#11) Lauda válasza #07746304 (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a képeket!

Sajna most nem találom a szereléskor készült képeket. :F
Nálad fég parapet van a falban, ennél a megoldásnál a parapet maga tartja a konvektort, a parapetre három csavarral van felrögzítve a konvektor és így a tömítettség is elviekben tökéletesen rendben van.

Ez van a falban:

A bekarikázott három csavar rögzíti a konvektort a parapethez, a nyíllal jelölt tömítés tömít a konvektor és a parapet között.

A lamparté szerintem rosszabb megoldás.

Nálam ez van a falban:

A szoba falán belül pedig a nyíllal jelölt hátlap felcsavarozva, amin belülről van átdugva az előző képen nyíllal jelölt csődarab.

Abban a csődarabban van a tömítés, ami elviekben a hődobbal összezár, mikor fecsavarozod a hátlapra. A probléma itt az, hogy az a csődarab fixen van a hátlapban és ha a hődob vagy a hátlap valamiért nem oké, ferde, görbe stb, akkor a hődob és a parapet tömítése nem lesz megfelelő. Ellenben a féges megoldásnál, ahol a parapet és a hődob maga van összecsavarozva. Szerintem utóbbi sokkal biztosabb megoldás. ;) Nálam hiába volt jól rácsavarozva a hátlapra a hődob, a hődob és a parapet csatlakozása mégis rossz volt éppen az említett problémák miatt. Most viszont már rendben van. A hátlap és az említett csődarab közé tettem lemezgyűrűket, hogy kijjebb legyen a hődob felé, bekentem mindent hőálló pasztával, a kipufogócsövet is. Most betonbiztos, légmentes minden.

(#12) #07746304 válasza Lauda (#11) üzenetére


#07746304
törölt tag

Tegnapi képem: Látszik is az újnál az egyik rögzítő csavar :K

Igen, ez a három helyen tartja fixen :K

(#13) Lauda válasza #07746304 (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Az a hátlap elég gányolásnak néz ki :D, az a két luk ott nincs rajta gyárilag és a parapet csavarok lukjai is úgy vannak csak úgy belefurkálva. Nekem ez annak tűnik, mintha egy lampart konvektor lenne átalakítva fég-es parapetre. :)

(#14) #07746304 válasza Lauda (#13) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ebben eltérhet a Lamperttől, mert a bekötési vázlaton is ott vannak azok a nagy kerek lyukak:

https://fegkazan.hu/fajlok/389_2018012207_muszakileiraseskezelesiutmutato.pdf

(#15) Lauda válasza #07746304 (#14) üzenetére


Lauda
félisten

A furcsaság ebben az számomra, hogy a képeden látható hátlap egy lapmart konvektor hátlapja, amiből elég gány módon kivágták azt a két likat. :D Amit 420mm-es távolsággal jelölnek, az egy lapmart konvektor két felső hátfal felfogató pontja, ami fel van fúrva a falra. Ha megnézed a képeidet, nálad ez a hátfal nincs a falon, hanem a parapet tartja az egészet. Azok a kiálló púpok lettek levágva a hátfalról. :D

A karikával jelzett kidomborítások vannak nálad levágva (ez a kettő látszik), ott illeszkedik a lampart konvektor hátlapja a falhoz. A harmadik felfogatási pont pedig alul középen. Amúgy ez is már egy kooperációs hátlap lesz amit találtam, mert a nyílakkal jelzett likak az én hátlapomon még nincsenek rajt. Szerintem ezek a fég és lampart konvektorok egy kutyák, adják őket ezzel a hátlappal és felszerelhetők fég parapetre is (úgy, hogy levágják a három dudort), illetve lampart parapetre is (flexelés nélkül). :)

A lampart parapetes így van a falon:

[ Szerkesztve ]

(#16) donmackó válasza #07746304 (#12) üzenetére


donmackó
őstag

Kérlek nyugtass meg hogy ezt nem a szakember/hozzáértő embered csinálta. Ez egy rohadt nagy kókányolás, és a hülyeség ne továbbja. Ugyanis ha megnézed a szerelési rajzot, ahol neked azok a szép kis lyukak tátonganak ott eredetileg domborulat van a távtartás végett ( ahogy Lauda is írta). Nem véletlenül van az ott. Azért hogy a faltól távolabb tartsa a készülékházat, és ott is átjárja a levegő. Ugyanis a konvektornak nem csak az eleje hanem a hátulja is felmelegszik, ami a hátsó lemezt is átmelegíti. Ha ezt nem járja át a levegő (mert a koma teljesen a falra rakta) akkor csak a falat melegíti nem a belső levegőt (csökken a hatásfok).

Release the cable hounds!

(#17) #07746304 válasza donmackó (#16) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ennyi a távolság:

Nálatok mennyi?

Szakember hozta, és szerelte:

[ Szerkesztve ]

(#18) #07746304


#07746304
törölt tag

No írtam egy emailt a forgalmazónak.

(#19) #07746304


#07746304
törölt tag

A forgalmazónál kiakadtak. Komoly következményei lesznek két fronton is.

Köszönöm szépen, hogy jeleztétek :R

[ Szerkesztve ]

(#20) donmackó válasza #07746304 (#19) üzenetére


donmackó
őstag

Én csak azért jeleztem, mert így a gáz szolgáltató megtagadhatja a bekötés.

Release the cable hounds!

(#21) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Nem vagyok hozzáértő, de mi a frászért vágta ki vajon? Nem értek össze a csövek, vagy miért?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#22) #07746304 válasza donmackó (#20) üzenetére


#07746304
törölt tag

Rendben van a dolog. Rendeztem. Kicserélik.

[ Szerkesztve ]

(#23) Lauda


Lauda
félisten

Most olvasom a történteket. Jól tetted, hogy jelezted, ez egy hatalmas gányolás amit csináltak és mivel gázkészülékről van szó, nagyon nem játék. ;)

(#24) donmackó válasza Snowy_owl (#21) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem vagy azért mert másképp nem bírta volna feltenni az öltető csavarokra, vagy nem bírta odahúzni rendesen a parapethez a kiömlőt. Úgy meg még a szigetelő sem véd.

(#22) IntelliSense:Jól tetted. Mondjuk csodálkozom hogy neked nem tűnt fel az a barbár megoldás.

Release the cable hounds!

(#25) #07746304 válasza donmackó (#24) üzenetére


#07746304
törölt tag

No mind a két konvektornál ki lett cserélve:

(#26) donmackó válasza #07746304 (#25) üzenetére


donmackó
őstag

Így már mindjárt másképp néz ki. A mieink is hasolóan állnak.

Release the cable hounds!

(#27) #07746304 válasza donmackó (#26) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#28) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van 2db új fég gf30-as öntvé y konvektorunk. Szeptemberi vásárlás kb. Az egyik majd úgy kattog, mint egy lemez. Tudok ezzel fordulni a féghez? Ha igen, hova? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#29) PuffyMinnie


PuffyMinnie
tag

Helló!

Fürdőszobába csempére lehet felrakni Lampart LB 30-ast? Köszönöm

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#30) PuffyMinnie válasza PuffyMinnie (#29) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Az előző hozzászólásomból lemaradt:

Még az lenne a kérdésem, hogy a linkelt kép alapján tudna valaki segíteni, hogy megvan-e minden beépítési alkatrészem? (Lampart 30 és 50 es konvektorok) Ha valami nincs megírnátok, hogy mi az? Mert úgy akarom kihívni a szerelőt, hogy meglegyen minden hozzá. Linkelt képen rajta van minden, amiket kaptam hozzá. Köszönöm a segítséget.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#31) Lauda válasza PuffyMinnie (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Igen, fel lehet rakni bárhová a parapetes konvektort, az kifelé szellőzik.

(#32) Lauda válasza PuffyMinnie (#30) üzenetére


Lauda
félisten

A parapetek falban lévő csövét nem látom a képen. A hátfalak gondolom megvannak, abból látni részeket a képen.

Erre gondolok, hogy hiányzik:

Illetve a parapet húzóórsok sincsenek meg. Ezek húzzák össze a fali parapetet.

(#33) Lauda válasza Lauda (#32) üzenetére


Lauda
félisten

A második képen látható a zacskóban a parapet tömítés, abból kell kettő egy konvektorhoz, egy a hődob és a parapet lépcsős perem közé, egy pedig a lépcsős peremre. Ebből egyet látni a képeden a lépcsős perepen. Ezt is érdemes megnézni megvan-e, enélkül tilos összerakni. Itt találsz hozzá alkatrészeket, megbízható üzlet, rendeltem már tőlük. Telefonon is hívhatod a tulajt, hozzáértő, segítőkész.

[ Szerkesztve ]

(#34) PuffyMinnie válasza Lauda (#33) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Szia!

Köszönöm a válaszokat. Igen a hátfalak megvannak. Igen akkor a falban lévő cső nincsen meg. Meg kellenek akkor új parapet tömítések. Megtaláltam a húzóorsókat. Csatolok képet. Nem tudom, hogy használhatók-e még. Amik kellenek nekem jó lenne megvennem akkor őket. Viszont a gázcső, ami jön le sajnos hozzáér a konvektor tetejéhez. Szerintem vágni kell a gázcsőből, ami függőlegesen jön le. Még nem hívtam a szerelőt. Remélem nem lesz olyan drága.

Azt kérdezném, hogy látom az oldalon, hogy van (Lampart parapet belső légbevezető cső, Lampart parapet külső légbevezető cső) mind a kettő kell akkor a konvektorhoz? A lyuk a falban most mértem 21 cm átmérőjű.

Kép:

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#35) Lauda válasza PuffyMinnie (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A húzóorsóból 4 db kell, 2-2 db mindegyik parapethez, az húzza össze az egészet, a hátfalhoz húzza a parapet külső falon lévő részét.

Azok a csövek nem is nagyon szoktak meglenni bontott konvektornál, mert nem szedik ki általában a falból, az plusz munka, bontás stb.

Nálam úgy van megoldva, hogy a rövidebbekből van kettő egymásba dugva, nyilván le kell vágni a kilógó részt. Szerelőt úgy is hívsz majd, szerintem kérdezz rá, a hosszabbakból ha rendelsz egyet azzal is megoldható (tehát tök mindegy, hogy a légbevezető cső hány darabból áll).

Szívesen! :)

(#36) PuffyMinnie válasza Lauda (#35) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Igazából egy lesz csak bekötve a kisebbik Lampart 30 as a fürdőbe. Szerintem az lesz, hogy 1 párat rendelek hozzá ilyen húzóorsót, meg egy pár tömítést meg akkor a légbevezetőt. Akkor így végülis teljes minden ami kell hozzá? Köszönöm a segítséget.

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

(#37) Lauda válasza PuffyMinnie (#36) üzenetére


Lauda
félisten

Ha megméred a lépcsős peremed átmérőjét, elvileg 185 mm körül lesz.

Tehát a nagyobbik légbevezető cső fog kelleni, mert abba csúszik bele a lépcsős perem és tömít le a caolin tömítéssel. Ez a lényeges, mert így nem fog tudni visszajönni a lakás felé semmi cúlang, a parapetes konvektor lényege, hogy a környezetből szívja a friss levegőt és oda is pufogja ki az égésterméket. Elvileg ebbe a 185-ös csőbe csúszna bele a kisebbik bevezető cső, a 180-as és majd abba a külső fali tartozék. Azonban a külső falnál már tök mindegy, nem kell neki csutkára tömíteni, mert semmi jelentősége, hogy a külső fali tartozék 180-as, vagy 185-ös csőbe van bedugva. A lakás felé úgy sem jöhet vissza semmi (a csövet tömítsétek majd le körben a falban rendesen). A kipudogó cső úgy is csatlakozik a külső fali tartozékba, a friss levegőt szívja a nagy csövön.

Igen, úgy jó lesz. Én rendelnék már akkor úgy alkatrészt, hogy a másikhoz is legyen tömítés, orsó és cső, aztán elteszed, enni nem kér és bármikor felhasználható. Persze mindenki maga látja mennyit tud költeni pillanatnyilag ilyesmikre.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#38) PuffyMinnie válasza Lauda (#37) üzenetére


PuffyMinnie
tag

Köszönöm. Akkor megrendelem, amik kellenek még. :R

[ Szerkesztve ]

Ha az elméd arra ösztökél, hogy beszélj, próbálj helyette figyelni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.