Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-29 14:35:13

LOGOUT.hu

iGO Primo Nextgen- már a mobilodon is navigálhatsz

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) lasimon válasza mutyi (#200) üzenetére


lasimon
csendes tag

Köszi! Sikerült! :)

(#202) attilam


attilam
őstag

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy a próbaidő lejárta után eltűnik-e a figyelmeztetés az indításkor? A teljes csomagot megvettem, és remélem nem fog mindig így indulni.

Köszönöm.

(#203) Blazy88


Blazy88
csendes tag

Sziasztok!
Ha megveszem az EU térképcsomagot, akkor tudom használni az online közlekedési informaciókat is, vagy azt még külön meg kell majd vásárolni hozzá? Nem találok erre vonatkozó információt...

[ Szerkesztve ]

(#204) attilam válasza Blazy88 (#203) üzenetére


attilam
őstag

Külön meg kell venni. 365 napig lesz érvényes. Magyarországra jelenleg ingyenes.

(#205) Blazy88 válasza attilam (#204) üzenetére


Blazy88
csendes tag

Köszönöm!
Egyre szebb ez a történet... Meg tudnád mondani, hogy Németországra mennyiért mérik a szolgáltatást?

(#206) attilam válasza Blazy88 (#205) üzenetére


attilam
őstag

Nincs külön Németországra, hanem egész Európát meg kell venni hozzá, és 3.190 Ft az ára 1 évre.

(#207) zsola32 válasza attilam (#206) üzenetére


zsola32
őstag

ahogy nézem a dolgokat, mire "mindent megveszel" aranyáron lesz...

(#208) kordasb válasza zsola32 (#207) üzenetére


kordasb
tag

na jah TomTom go mobil is 20 euro evente de az mar tokkal vonoval. ;]

(#209) attilam válasza attilam (#202) üzenetére


attilam
őstag

Válaszolok a saját kérdésemre: Igen eltűnik a figyelmeztetés.
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy mikor frissülnek végre a térképek.

(#210) Blazy88 válasza zsola32 (#207) üzenetére


Blazy88
csendes tag

Ha arany áron nem is, de közelíti... A legnagyobb bajom, hogy minél többet olvasok fórumokat, annál inkább elmegy a kedvem tőle. Pedig vártam, mint zsidó a messiást... :(
A térképeket még mindig nem sikerült frissíteniük. Nem ártana tudni, hogy milyen forrásból jönnek a forgalmi infók (ha már kifizeti az ember évente, legyen jó minőségű). Nem igazán értem, miért nem lehet egységesen (friss) here térképeket alkalmazni. A program navigálás közbeni szaggatásáról meg inkább szót sem ejtenék (a virágboltból származó, tákolt primo jobban futott, öregebb hardveren). Összességében kiábrándító számomra. :(((

(Azt meg már csak zárójelben teszem hozzá, hogy e hónap 27-ig akciós a Sygic. Gyakorlatilag abból a pénzből, amiből összerakod az iGO-t Európára, abból világtérképet kapsz örökbe, tokkal vonóval.
Én már tesztelem, és eddig egyértelműen tetszik, amit nyújtanak. :) )

(#211) vlevi válasza Blazy88 (#210) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én viszont többször felraktam már a sygicot, és rövid idő után mindig agybajt kaptam a felületétől, ezért kidobtam. Aztán néhányhónap mulva ujra nekifutottam, mondvn nem lehet az olyannagyinszar. De. Képtelen vagyok benne normális többpontos utvonalat tervezni, úgy, ahogy az igoban, hoyg rábökök egy helyre a térképen, éy bellitom koztespontnak, vagy folytatásnak.
Valahgoyg nekem nagyon nem áll kézre a sygic.

(#213) #79335424 válasza vlevi (#211) üzenetére


#79335424
törölt tag

Skin nélkül nekem az IGO alap felület is totál fapad.

(#214) attilam válasza vlevi (#211) üzenetére


attilam
őstag

Nekem a következő a véleményem:

A Here térképekkel eddig mindig megszívtam Magyarországon. Külföldön lehet, hogy jó, de itthon a nagyobb utazások legtöbbször földutakon végződnek. Lehet, hogy a legrészletesebb térkép, de a kevesebb néha több elv itt kimondottan haszonos lenne.
A Teleatlas térképekkel is van hasonló gond, bár ritkábban, de ott viszont a részletesség kérdőjelezhető meg.
Az NNG térképek szerintem a legjobbak jelenleg Magyarországra (esetleg a Waze térképe jobb, de az ugye online).

Amiben az iGO szerintem nagyon jó az a Magyarországi térkép, és az útvonaltervezés (ami talán a legjobb az összes navi közül amit eddig próbáltam).

(#215) drinker válasza vlevi (#211) üzenetére


drinker
tag

Nem értem mi a gond a több pontos tervezéssel???
Pont úgy kell csinálni mint ahogy leírtad: kezdőpont-végpont, majd ráböksz a térképen valahova, majd a haladjon keresztül parancsra. Szerintem ennél egyszerűbben nem lehet megoldani...

(#216) vlevi válasza drinker (#215) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sygicben?
Ja, viszont olyat nem tud, hogy rábökök a térképre, és azt mondom, hogy folytat. Tehát nem köztes pontot akarok beszúrni, hanem továbbmenni.
Ez azért fontos nekem, mert egy motoros túrán a kiindulási és a végcél (otthon-otthon) soxor ugyanaz. De közben megyek 500km-t.

(#217) drinker válasza vlevi (#211) üzenetére


drinker
tag

Vagy ha keresel egy címet mint célpont ott a kis + jellel annyi köztes pontot tudsz megadni amennyit csak akarsz. Ez azt hiszem a régi IGO felületen is hasonlóan volt. Az újban nem tudom, mert nem használom bizonyos okok miatt...

(#218) drinker válasza vlevi (#216) üzenetére


drinker
tag

Ezt meg úgy tudod, ahogy az előbb írtam.
keresésben otthont kijelölöd majd a célnál is, és a + jellel hozzáadod a köztes pontot-pontokat. Hogy ez a térképen bökdösős módszerrel működik-e azt most nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#219) #79335424 válasza drinker (#218) üzenetére


#79335424
törölt tag

WinCE -n használok Primot. Van egy útvonal szerkesztése opció. Abban végig lehet ütni az összes pontot cím, vqgy koordináta alapján, vagy térképen bökdöséssel. Ekkor a végén, egyben tervezi le az útvonalat. Egyenként hozzáadásos módszerrel is megy címmel, koordinátával, vagy térképre bökéssel. Ilyenkor megkérdezi, hogy köztes pontként tegye, vagy az eddigi cél után. Ilyenkor minden pontmegadás után újratervez. Ezután még mindíg lehet variálni. Optimalizálásnál rábízzuk a köztes pontok sorrendjét, szerkesztésnél pedig manuálisan lehet átrendezni a köztes pontokat. Nem tudom, hogy mivel lehetne ennél jobban variálni. Ha ezek az opciók a Nextgen -ből eltűntek, akkor sorry!

(#220) Blazy88 válasza attilam (#214) üzenetére


Blazy88
csendes tag

A Here maps-ot én is próbáltam/próbálom. Nagyon tetszik, részletesek és frissek a térképek, offline is frankón működik és free.
Navigálás során többnyire egy kicsit le van maradva. Így egy bonyolultabb helyzetben igencsak pillázni kell, hogy akkor most ki kivel van? A sávasszisztenst, mint olyan pedig teljesen zárójelbe tehetjük. Mondjuk ez megszokás kérdése. Engem az zavar igazán, hogy gyakorta a nevéhez méltón (azaz here módon) tervez. Köztes pontok pedig nincsenek, így nem tudod kierőszakolni a neked tetsző/logikusabb/jobb útvonalat.

A Waze nem tudom, hogy otthon mit tud. Németországban próbáltam ki nem rég, egy oda-vissza 600km-es kiruccanás során. Hááát, hogy is mondjam nem zártam a szívembe. Ismeretlen városban, igencsak fenn akadt a szemem, mikor be akart vinni az egyirányú utcába szemből! :Y Jó, térképhiba. Jelenteni kell, javítják (de akkor is, Augsburg nem épp egy eldugott falucska....) Majd hazafelé a pályán simán hagyta, hogy bemenjek a dugóba. Pedig, mikor közeledtem már láttam a térképen, hogy baj lesz, de már nem volt lehajtó. Oké, benézte, rendben. Álltam bő másfél órát a herefonnyasztó melegben. Majd, mikor megindult a forgalom és vége lett az araszolgatásnak (átjutottunk a baleset helyszínén), átterelt a másik pályára... Nem elég, hogy arrafelé vagy 30km-rel hosszabb az út, de még építkezés is van rajta éppen. :W Ekkor lementem az első adandó lehajtón. Töröltem a Waze-t, mielőtt kárt tettem volna valamiben, és szépen hazamentem a here segítségével, főutakon. :)

(#221) vlevi válasza #79335424 (#219) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tűntek el a nextgenből. Abban megvannak. Mi Sygicről beszéltünk.

(#222) #79335424 válasza vlevi (#221) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy látom, hogy ez egy összehasonlítás volt, amihez passzol amit írtam. Ne könyvelődjön el úgy, mintha az IGO nem tudná ezeket a ficsőröket!

[ Szerkesztve ]

(#224) vlevi


vlevi
nagyúr

Hogy ON legyen. Kissé optimista a román térkép, autopalya ugyben. Végigtervez Dévától Nagyszebenig, de ma tapasztalnom kellett, hogy a valóság mást mutat, huszonharmincon km-el előtte még nincs átadva a pálya, habár nagyjából késznek tűnik. Le kell menni a parhuzamos főútra, ami inkább mellékútra hasonlit.
Google terkep ittpl pontosabb, mert át nem adott szakadzként, szaggatottal mutatja. De a google terkep pl nem tervez rá a transzfogarasra, nem tudom miért.
Nem vettem meg az utvonal infó részt, így nemtudom pl, hogy Belényestől Déváig folyamatos a félpályás lezárás, lámpás váltakozó átengedés benne van-e. Két éve is ilyen volt, sajnos elfelejtettem :( Motorral marhaszar a 35 fokban ott állni...
És időben is rohadtsok, húztam a gázt mint állat, de így is majd 2 örával később értem ide.
áááá.....

[ Szerkesztve ]

(#225) vlevi válasza #79335424 (#219) üzenetére


vlevi
nagyúr

Itt is van többpontos utvonal. Ime:

Ha ranyomsz a tervezesre, akkor megmutatja, hogy mi a vegeredmeny, ha nem tetszik, visszalepsz, ujrarajzolod...
Ilyen részletességgel, ennyire egyértelműen a többi naviban nem lehet többpontos.utvonalat tervezni. Talan a legfrissebb google mapsban van nagyon hasonlo, de az meg nem offline, romaniaban cseszhetem.

(#226) BlacKSouL válasza Blazy88 (#220) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A Here sajnos egy nagyon kiherélt opció, Horvátországban néha segített, igaz, a márciusi körforgalmakból 2-t nem ismert, de pl. mikor haza akartam indulni Porecből, 2 opciót adott meg, egyet csak Szlovénián keresztül, a másikat meg Szlovénián ÉS Ausztrián keresztül. Az, hogy Horvátországból Horvátországon keresztül akarjak Magyarországra utazni, fel sem merült benne, és mivel opcióként nincs köztespont, ezért nem variálhatod magadnak, hogy merre szeretnél menni, mit akarsz érinteni. Ergo diktatórikus, azt csinálod amit ő akar, vagy mész ahogy akarsz. Több opció nincs.

Ezért mikor trükközve én mindenáron a Rijeka-Pula szakaszra törekedtem, ő konzekvensen elvitt a Trieszt felé vezető ághoz, ami előtt meg kellett állnom, és először beállítani egy kis falut, elmenni odáig 10 km-t, majd onnan beállítani egy várost, elmenni odáig 13 km-t, majd ott beállítani Pazint, amit már sehogy nem tudott megközelíteni Szlovénia felől, és végül Pazinból, a pályától mindössze 3 kilométerrre végre rákényszerült a szemétláda, hogy arra vezessen, amerre én menni akartam. De hogy ezzel elbasztam kerek egy órát... herén rúgnám a fejlesztőt, ha ingyenes, ha nem.

Ez az igoban 4 érintés volt világéletében: Cél beállítása térképre bökve, indítás, terképre bökés, beállítás köztespontként. És arra visz amerre te szeretnél menni.

Ráadásul az, hogy te nem tudsz egy pontra rábökni, hogy fingod nincs mi az utca város házszám, te egyszerűen ide akarsz eljutni ahova mutatsz, vagyis a kérdésre, hogy "Where do you want to go?" azt mondod, hogy "here", na az nem működik, mert az összes település összes utcáját ismerned kell, hogy tudd, hova akarsz menni. Ez nonszensz.
És akkor apróságok, hogy a "kanyarodjon balra" helyett aszondja: "tartózkodjon baloldalt", vagy a "Menj tovább.... kilométert", illetve a " Kilométer után körforgalom" ... jó, ez a magyar fordítás hülyesége.
És még a színek is szarok, mert annyira összefolyik a semmi az út színével, hogy nem látszanak élesen a mellékutak, lekanyarodók, ha hirtelen kell változtatni, bámulni kell közelről, hogy a szürke, meg a halványrózsaszín most hol mutat utat.

Szóval a felsorolt dolgok kifejezetten szarok a herében, és kiválóak az igóban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#227) vlevi válasza BlacKSouL (#226) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vésztartaléknak jó a Here, de az Igo jobb.
Habár, múlt héten voltam kicsit motorozni Romániában, és ott feltűnt, hogy az Igo-ban lévő román térkép, az még nem az igazi. Az meg, mintha Navteq gyártmány lenne?
Vannak részek, amikről még nem is hallott. Igazami igaz, Romániában talán gyorsabban fejlődik az úthálózat, mint Mo-n.

(#228) Oldman2 válasza zsola32 (#187) üzenetére


Oldman2
veterán

Letöltöttem egy Androidot futtató Redmi 1S-re készülékre az alkalmazást.

Az egy hetes próbaverzió pontosan mit tartalmaz és az teljes értékű-e?

(#230) DM43


DM43
őstag

Megjelent a Naviextras-on és tölthető a HERE 2016.Q2-es csomag. A World viszont még mindig nem frissíthető ... :Y

(#231) trance89 válasza DM43 (#230) üzenetére


trance89
őstag

ahogyan azt várni lehetett, már most le se b****ák azokat akik fizettek a termékükért
majd jövőre talán kapunk egy 2016q1-es frissítést...

(#233) DM43 válasza #45553408 (#232) üzenetére


DM43
őstag

Én is bízom benne, hogy nem úgy lesz - bár az ígért 1 hónap már igencsak letelt :(((

(#235) attilam válasza #45553408 (#234) üzenetére


attilam
őstag

És jött válasz? Ideje lenne már tényleg a frissítésnek, de csak ígéretek vannak egyelőre, hogy dolgoznak rajta.

(#239) Kronk válasza #45553408 (#238) üzenetére


Kronk
őstag

Ez egy remek marketing válasz: (függetlenül melyik cég melyik termékéről van benne szó)

– Miért az iGO Navigation, amikor a Sygic is HERE is, olcsóbb és többször frissítik?
Az iGO Navigation autós használatra is optimalizált és több, mint 100 országban elérhető és offline is működik.

http://totesz.myminicity.com/

(#241) zsiga68 válasza #45553408 (#238) üzenetére


zsiga68
senior tag

A válaszok közül pár értelmetlen és nem használható. Ennyi erővel egy fapados kiadást is összerakhattak volna és lehetne fejleszteni egy kis pénzért. Értem hogy sok minden pénzről szól de mondjuk egy TTS hangot csak betehettek volna az alapba..

(#243) Upo válasza #45553408 (#242) üzenetére


Upo
addikt

Remélem hogy tisztul mostmár a kép.
~2 hét múlva megyünk nyaralni, akkor majd ráindítom a demó időszakot, és kiderül hogy érdemes-e megvennem vagy nem. Jó lenne, ha már kiderülne valami a térképfrissítésről. Egyébként nem értem, hogy miért nem a naviextras toolbox-on keresztül lehet frissíteni, egy csomó androidos navi van a támogatási listán [autós navik, Goclever készülék, A10 Android tablet, sőt iGO My way 2009 (Android)]... :(
Elég rákeresni itt az android kulcsszóra.

Esetleg érdemes lenne rákérdezni, hogy várható-e hogy bekerül a naviextras támogatásba a szoftver?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#244) jozsi252


jozsi252
veterán

Nem vagyok tisztában az iGO nextgen térképvel kapcsolatban, de az NNG ehhez a sajátját használja (régen Topmap) vagy a HERE-t?

iPhone 13 Pro Max

(#245) vlevi válasza jozsi252 (#244) üzenetére


vlevi
nagyúr

A kulfoldi terkep hete, a magyar nng.
Vannak is területi viták a határon :)

(#246) jozsi252 válasza vlevi (#245) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi! :R

Jól látom hogy az NNG a legutóbbi időben rettentő módon elhanyagolja a haza térkép frissítését? Persze a HERE (de elbaszott egy név) nemrég kidobta a Q2-es 160524-es frissítését, ellenben az NNG-nek a hazai frissítés 160113 környéke ha jól emlékszem.
Ez a területi viták a határon arra érted hogy el van csúszva a térkép amikor átlépsz a határon, és a másik ország térképét kezdi használni a GPS? Gondolom ez csak addig él ameddig a GPS nem tervez egyet újra?

iPhone 13 Pro Max

(#247) vlevi válasza jozsi252 (#246) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, el van csúszva.
Extrém esetben nem találkozik a határon az út, és nem tervez a határon.
Sok évvel ezelőtt volt olyan térképkombinációm, amivel az M1-esen nem lehetett Mosonmagyarovarroo Bécsbe menni, Pozsony felé tervezett, mert az M1-es pár méterrel északabbra volt, mint az osztrak folytatása.
Most pl a szlovák, vagy a román hatar felé mindenütt ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#249) jozsi252 válasza vlevi (#247) üzenetére


jozsi252
veterán

Elég gáz hogy nem tudják egybedolgozni, pedig nem 10 méterenként van határátkelő, igazán megcsinálhatnák.

(#248) rescue01

Ha veszek pl. EU-s IGO NextGen-t, akkor alapból a külföldiek HERE a Magyar meg NNG-s, szóval nem nagyon van választási lehetőséged ha egybe megveszed.

iPhone 13 Pro Max

(#250) vlevi válasza rescue01 (#248) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ők keverik, nem én. Ezzel a térképkombinációval jött ki az Igo androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.