Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) janaman01 válasza mexel (#4700) üzenetére


janaman01
addikt

sztem is felejtős ez a rom...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4702) Doki1963


Doki1963
újonc

Hi.
Nagyon meg köszönném ha valaki tudna segiteni. Van myphonexplorer a pc-én de a coolpad f1 nél hiányolja az USB DRIVERT tudna valaki segiteni? Elöre is köszi. :R :R :R

(#4703) Doki1963 válasza tlala (#257) üzenetére


Doki1963
újonc

Hi. Hülye vagyok hozzá az MTP-holtudom beállitani részletesen lécci köszi. :R :R :R :R

(#4704) Bélabá86 válasza janaman01 (#4701) üzenetére


Bélabá86
újonc

Rátok bízom,Én csak felhasználó vagyok...:-) A hívásindítás idejét viszont nagyon jól sikerült megpiszkálniuk :)

[ Szerkesztve ]

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#4705) fa4hu válasza Bélabá86 (#4695) üzenetére


fa4hu
őstag

Tudnál hozzáférést biztosítani a Huawei billentyűzethez? Köszi!

(#4706) mexel válasza fa4hu (#4705) üzenetére


mexel
veterán

Magára a fájlra gondolsz? Akkor küldöm.

(#4707) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok

MA frissítenék ismerősnek egy mobileman-től rendelt full gyári, kínai app-okkal teli F1-et. Szerintetek milyen romot érdemes feltenni ami egy hozzá nem értő, droidot épp csak most kósolgató emberkének mókolás nélkül a legmegfelelőbb?

(#4708) janaman01 válasza Doki1963 (#4702) üzenetére


janaman01
addikt

itt a diver

ha win 8 akkor lásd fentebb az összefoglalóban a telepitési útmutatót..

rankesz: épp most készül...emui 3 vagy a leak v4 kitkat , lásd összefoglaló

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4709) JoinR


JoinR
senior tag

Esetleg ha valakinek van 22-es gyárija TWRP-vel mentve vagy zipesítve, az felrakhatná vhova.
Azért leszedem a cpb-t, hátha működésre tudom bírni, de eddig még soha nem ment..vagy a Wonderful az vállalható? Azt úgy láttam zip-es.

[ Szerkesztve ]

(#4710) fa4hu válasza mexel (#4706) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszönöm szépen, megkaptam!

(#4711) rankesz válasza janaman01 (#4708) üzenetére


rankesz
veterán

Köszi, nekem ezt ma meg kellene oldanom 4-ig bezárólag, utána nem tudom mikor lesz rá idő/lehetőség, karácsonyi őrület powa :N

(#4712) janaman01 válasza rankesz (#4711) üzenetére


janaman01
addikt

mondom, akkor ezt : AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel

JoinR azmehet...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4713) rankesz válasza janaman01 (#4712) üzenetére


rankesz
veterán

most lehet én vagyok balf*sz, de nem találom az összefoglalóban a linket az alapcsomaghoz

(#4714) janaman01 válasza rankesz (#4713) üzenetére


janaman01
addikt

sebaj én látom ;]

olvasmány ? na ? :P

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4715) janaman01 válasza rankesz (#4713) üzenetére


janaman01
addikt

bár én várnék a helyedben egy napot.....Mexel kollega hamarosan előáll az emui val....de te tudod...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4716) mexel válasza janaman01 (#4715) üzenetére


mexel
veterán

Azért abban ne legyél még olyan biztos :D ha éppen jó a dts akkor valami más romlik el :DDD
Főleg hogy még ezzel a gyors tárcsázás is súgva van :)

(#4717) csongi válasza mexel (#4716) üzenetére


csongi
veterán

Azért a gyorstárcsázással szerintem nem kell annyit vesződni. Enélkül is ellennénk szerintem :)

(#4718) csongi válasza rankesz (#4713) üzenetére


csongi
veterán

Alapcsomag. És valóban kimarad a link :(

(#4719) Bélabá86 válasza csongi (#4717) üzenetére


Bélabá86
újonc

Egyet értek csongi-val, lehet nélküle élni :)
Remélem sikerül összevarázsolni egy minden téren kiváló verziót :)

[ Szerkesztve ]

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#4720) janaman01 válasza csongi (#4718) üzenetére


janaman01
addikt

ja benéztem..nem is néztem ......azt hittem a romot nem találja.....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4721) Hrabci válasza mexel (#4716) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Én nagyon szurkolok és alapvetően lesz..om a gyorshívást, ugyanis mai napon úgy tűnik, kb. kijöhet a több, mint 6 órás képernyőidő, mivel most 49 %-nál vagyok 3 óra 13 perc bekapcsolt képernyővel.

Azt egy kicsit félve kérdezem meg a DTS után, hogy a kangvip-el sikerült valamit kezdeni? ;]

(#4722) mexel válasza Hrabci (#4721) üzenetére


mexel
veterán

Melyikkel jött ki ilyen képernyőidő? Most éppen kangvipessel bohóckosok. Van mindkettőből most, de a dts sajnos nem jó.
A huawei naptárszinkron sem tűnik igazinak, úgy csinál mintha szinkronizálna, de közben lehet hogy dehogy :DDD
Már teljesen átszerelvényeztem mindent, de mindig ugyanaz lesz a végeredmény: amikor mindennek működnie kell és minden a helyén akkor recseg a dts. Pedig 2 teljesenk külön cucc, az egyik nem kangvipes odexes, másik sima kangvipes, és a dts recseg. Valamit nem veszek észre talán, vagy valami ütközik valamivel.
Az a baj sok idő mindet próbálgatni is :(

Bootanimáció kell? nem elég aszolif gyári android felirat amin hullámzik a szín? talán lehet valamennyit nyerni a bootidőn is. ( persze ilyen telefonnál már nem biztos. )

[ Szerkesztve ]

(#4723) Hrabci válasza mexel (#4722) üzenetére


Hrabci
csendes tag

A Tieddel kérlek szépen, ezért jeleztem, hogy abba ne hagyd.... :DD

Nem tudom, hogy segít-e, de a legutolsó orosz amit néztem, az ugyan 246-os, fel van tekerve a hangereje és mégsem recseg dts-el...

Bootanimációnak tök jó az, ami a szűk körben kiadott verzióban van.

[ Szerkesztve ]

(#4724) mexel válasza Hrabci (#4723) üzenetére


mexel
veterán

Az enyém sem recseg dts-el ha nem megy minden. Most éppen a youtubon kívül minden jó. Ha youtube is megy és a webm lejátszás, akkor recseg a dts. Ebben éppen kangvip is van, viszont nem odexes. ( ez most kérdés mennyire érdekes, én gyorsabbnak érzem az odexeset., persze ez lehet hogy csak képzelődés)
Na amit éppen most hallgatok abban jó a dts. Most valami mást kellene kitalálni a youtubbal, csak kb még vagy 50 verzió van amit cserélni kellene és az kicsit időigényes lesz. Na próbálom tovább. Most már csak sakkozok hogy mi akadhat mivel :D Tudni nem tudok erről semmit :DDD Végül is mindegy, ha sikerül örülünk :)

(#4725) Hrabci válasza mexel (#4724) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Az életszerű, hogy megy a youtube, meg más lejátszás is egyszerre?

(#4726) mexel válasza Hrabci (#4725) üzenetére


mexel
veterán

Akkor úgy írom, hogy ha működőképes egyszerre a youtube és a dts is akkor recseg a dts például. Tehát nem tudtam még olyan romot csinálni amiben minden működik. Egyébként életszerű, mert éppen pl youtubos zenehallgatásnál is érdemes bekapcsolni :) Volt még olyan gond is, hogy nem rezeg az alsó gombsor ha beállítjuk. Most ez is jó.

[ Szerkesztve ]

(#4727) janaman01


janaman01
addikt

Gondolom úgy értette hogy mondjuk ha megy a youtube, akkor nem inditunk el még egy zenelejátszást meg egy mx playert :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4728) mexel válasza janaman01 (#4727) üzenetére


mexel
veterán

Én úgy értettem hogy a youtube+dts egyszerre nem életszerű. A dts folyamatosan be lehet kapcsolva, és youtube alatt is érdemes bekapcsolni. Elég nagy a minőségi különbség.

(#4729) Hrabci válasza janaman01 (#4727) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nem érdekes, fáradt lehet a mester. :-) meg én is.

[ Szerkesztve ]

(#4730) csongi válasza mexel (#4726) üzenetére


csongi
veterán

A final verzióban is más a you tube, ha azt integrálod belel, akkor jó is lehetne?

(#4731) mexel válasza csongi (#4730) üzenetére


mexel
veterán

Nem magával a youtubbal van a baj, a rendszerrel. Ugyanazzal a youtubbal megy is meg nem is, 1-2 fájl beállítása a hunyó, most azt próbálom kiszűrni melyik az, de nagyon lassan megy :( Főleg hogy sok mindenről azt sem tudom mi célt szolgál :DDD De elkapom ha addig él is a telefon :D

Na elolvastam mit írtál Hrabci :) Az tényleg nem életszerű hogy egyszerre megy kettő lejátszó, de a hibához az nem is kell. De hogy örülj most kangviposat tesztelek már :)

[ Szerkesztve ]

(#4732) janaman01


janaman01
addikt

A lálipop rajongóknak üzenem hogy az oroszok közzétettek egy listát miszerint a micromax a310 re lesz lallipop ergo lehet nekünk is lesz mégha portolt is....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4733) Hrabci válasza mexel (#4731) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Én is elolvastam amit írtál és a rosszabbik értelmezést választottam így utólag... :-) örülök viszont, hogy behódolt a kangvip. :-)

(#4734) mexel válasza Hrabci (#4733) üzenetére


mexel
veterán

Nem hódolt be, de kellene egy olyan is :) Nekem tetszene ha a kikapcsolásnál lévő plusz menüt ki lehetne kapcsolni.

janaman01: mire én elkészülök az emui-val az oroszok már a lollyn is túl lesznek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4735) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Valakinek már sikerült a telefont adb-ben látni?
Mármint hogy kiadja az adb devices parancs.

Aki tudja melyik driver kell hozzá linkelné?

(#4736) WOT-H-A-C válasza TedThomas (#4735) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Adb driver kell hozzá és droid tools , lehet hogy rootjog is de ezt most nem mondom biztosra.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4737) janaman01


janaman01
addikt

Vagy már van is ?
(Mobilról vagyok bocs)

http://www.50lollipop.org/mp3-0/micromax-a310-canvas-nitro-6685.html

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4738) janaman01 válasza mexel (#4734) üzenetére


janaman01
addikt

Mexel, mire Te megcsinálod addigra chocolate cake lesz ehehehe

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4739) mexel válasza janaman01 (#4737) üzenetére


mexel
veterán

Ez kamu letöltő oldal szerintem.

(#4740) Harpoon13 válasza janaman01 (#4737) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Az about phone "screenshot" valójában 2 kép, közötte a model number szövegként :D
ps: az URL-be írt szöveget illeszti be, gyakorlatilag bármit bele lehet írni

[ Szerkesztve ]

(#4741) janaman01


janaman01
addikt

Na mindegy...már lassan az én f1 em mindent megeszik ;) rom gyanánt ehehehe

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4742) mexel


mexel
veterán

😁

(#4743) csongi válasza janaman01 (#4738) üzenetére


csongi
veterán

nyaloka ide vagy oda. Nekem jo lesz mexel munkaja is :) a dts en kivul mas igenyem mar nem van :)

(#4744) janihunk


janihunk
senior tag

Üdv a belső memóriàt hogy tudom üríteni? Tegnap ujra raktam a romot de ugyan ugy 1gb szabad van az 5 ből. Köszi előre is.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4745) csongi válasza janihunk (#4744) üzenetére


csongi
veterán

Twrp internal storage torles.Vagy fel teszel egy commandert, vagy a fentlevo fajlkezelovel.Vagy pc re csatlakoztatod.
Van egy par lehetoseg :)

[ Szerkesztve ]

(#4746) janihunk válasza csongi (#4745) üzenetére


janihunk
senior tag

És ha twrp be törlöm akk a romot ujra kell tennem nem?

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#4747) csongi válasza janihunk (#4746) üzenetére


csongi
veterán

Ha nincs olyan amit menteni szeretnél, akkor telepítsd újra, system reset, bár ezt az új rom megcsinálja, állítólag. És internal sd is törölheted. Vigyázz, mert ha a micro sd-d törlöd akkor szívás van, mert resetelted a systemet, így a telefon egy techalott lesz, mivel em lesz rendszer ami fusson, TWRP sem. De nem lesz rom sem amit feltehetnél, ezért ki kell kapcsolni és kivenni a micro sd-t. Nah ekkor már baj lesz mert kezdheted vissza állítania rendszert toolsal :). Tegnap küzdöttem egy lenovoval , egy két órára meg volt a szórakozásom :D

(#4748) mexel


mexel
veterán

:DDD Ez akart lenni éjjel is csak a tab nem tett be jó szmájlit
Na elkaptam a lábát a dögnek aki bűnös volt a youtube hiba miatt. :) Egy nyomorult libstagefright :((( nevű fájl volt a ludas. Ez tud crash-t okozni videólejátszás közben, ehhez van javított már. A franc essen bele a fajtájába :D
Csongi: nem kell aggódni a dts miatt sem, az is megvan mi okozza ( illetve leszűkült, de már működésre tudom bírni)
Itt valószínűleg az a gond amire sokan azt mondták máshol hogy kizárt: a telefon azonosítóját átírtama a gyárira ( a gyári-ból szedtem az ötletet) , és valószínűleg azok közül valamelyik a ludas ezért. Még kiszűröm pontosan melyik. Legrosszabb esetben valóban marad mindenhol Huawei G750-ként a készülék ha ez kell neki.
( ez pl lehet hogy jó lenne ha a huawei cloud-ra lehetne regizni)

Na akkor most megint összerakom a komplett romot, azt kellene kitalálni mi legyen benne?
Ismét az lesz az alap mint a múltkori tesztelt mert az a dts és alap kis hibákon kívül elvileg jó ( mert most szét kellett kapnom már mindent a hibák kiszűréséhez, de cserébe sikerült egy kangvipeset is csinálni :) )

Ami még kell: a huawei naptár szinkronizálása működjön a gmail-el ( majd megnézem már lehet hogy jó) , az alsó kapacitív gomboknál működjön a rezgés ki-be kapcsolás ( mostani romban megy de ez még változhat :D )
Most megy a böngészőkben a webm és a videólejátszás ( ez pl még a gyári 4.4 rendszeres asus nexus-ban sem megy nálam rendesen, lenovo tabletekben igen), de ezen még lehet hogy tudok finomítani hogy még gördülékenyebb legyen - de ezt máskor mert ez is hosszabb kísérletezés eredménye lesz, most marad így mert működik.
GPS nagyon jó, Bluetooth jó, fényképező jó, fényerőszabályozó nálam megy, az email kliensből visszakerül az amelyikben vannak kínai mailszolgáltatói fiók beállítási lehetőségek, de elvileg abban működik az exchange ( ez elvileg hibás volt de azér a másikat is megnézem még hogy ne a kínais legyen).
Belekerül a Huawei Swype billentyű a google mellé, ez még az alap angol, úgy kell letölteni hozzá a magyart, majd megnézem hogyan tudnám megcsinálni hogy alapból meg legyen a magyar is telepítéskor - de ezt sem most hanem később mert nem annyira fontos szvsz ( vagy ha tud valaki alapból magyar Huawei Swype billenytűt az írjon).
Kérdés még mi legyen a gapps-ból: arra gondoltam hogy Youtube, Gmail, Google keresés és hangalapú keresés legyen benne tepítéskor, ezek szinte mindenkinek fent vannak. ha nem kell akkor nem teszem bele, maradhat az alap play is csupaszon :)
A gapps telepítésből 2 féle megoldásom van, nem tudom melyiket hagyjam, melyik a tökéletesebb, ennek utánanézek. Mondjuk a szerintem tökéletesebbnél nem ment a huawei naptár szinkron úgy emlékszem.
Aztán amire még kérek ötletet a fentieken kívül:
A huawei-es cuccokból visszakerül valószínűleg a szép frissítő modul ( ha kiveszem akkor is marad csak nem a gyári :F , még meg sem néztem miért), pedig nem kellene mert feleslegesen kutatgat időnként.
Visszakerüljön-e a Huawei Cloud szolgáltatás, ha esetleg lehet regisztrálni akkor jó lehet. Ha nem lehet használni semmire, akkor nem rakom bele, feleslegesen figyelget
Ugyanígy van egy Huawei ID ( valami huawei azonosító) a fiókoknál, ezt érdemes visszatenni? Jó lehet valamire, vagy kuka? ( én szívesebben kiveszek ilyesmit mert nem tudom néha mi megy a háttérben és minél kevesebb annál jobb, főleg egy akksis készüléknél, mondjuk és winnél sem szeretem) Erről is jöhetnek vélemények. ( ne a winről! :DDD )
Más nem jut eszembe, mindenki mondja mi kell mi nem kell még esetleg.
Ja, és én nem próbáltam még sim kártyával mert nem ilyen telefont használok így nem tudom mi a jelenség amit írtatok: gyors a tárcsázó a kesze-kusza kínai romban. Ezt hogyan venni észre, melyik része gyors? Majd lehet hogy kipróbálom, ha esetleg megoldható majd ez is átkerülhet, de ez is később.
( volt még egy hiba: a digi mobilnet de arról több infó kellene mástól is, azt nem tudom kipróbálni)
Ha van még valami írjátok mi a fontos bele

[ Szerkesztve ]

(#4749) libus


libus
őstag

Ez a TWRP-ből telepíthető Coolpad_8297W_Official_022_Wonderful.zip gyári szoftver nincs meg valakinek?
És nem tolná fel valami gyorsabban letölthető helyre, :B mert erről a kínai oldalról nagyon lassan jön. :(((
Ma megjön a sógi F1-e is, és ezt raknám fel neki, mert ezt nagyon dicséritek. :)
A pároméra a MIUI 4.8.8-at raktam fel, az is igen jó, de megnézném ezt a 022-t is, hisz abban működik az ARM is meg az Automata fényerőszabályzás is, stb..
:R

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4750) Bélabá86 válasza mexel (#4748) üzenetére


Bélabá86
újonc

Huawei appok közül az említetteken túl, amit szerintem érdemes benne hagyni/belerakni az a Huawei App Center (nem emlékszem, hogy az előző verziód tartalmazza-e most még a tegnapi, kínai verzió van fent). Esetleg még a sokat autózóknak a Driving Mode is jól jöhet...bár a törvényszegés anélkül is megoldható :)
A Cloud + ha jól tudom Magyarországon még nem működik, így bárhogy trükközünk vele nem tudunk regisztrálni rá (valahol olvastam...). Tehát egyelőre szerintem fölösleges benne hagyni. Mint ahogy a Tükör nevű remek alkalmazást is (nem tudom ez törölhető-e).
Gapps: Részemről a google keresés és a hangalapú keresés nem használatos, de ez csak az Én felhasználási szokásom. Ha benne van, akkor sem zavar sok vizet... Ezt Rád bízom :)

A kesze kusza romban való gyors hívásindítás pedig abban mutatkozik meg, hogy pillanatok alatt tárcsáz, pillanatok alatt él a vonal. (A tárcsázó képen a kör van hogy egy kört sem fut) De mint írtam korábban, ez nélkülözhető funkció. Csak minél stabilabb és használhatóbb rom szülessen.

Nekem nagy hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem tudtam némi hasznos információval szolgálni :)
Várom az új verziót, szívesen részt veszek a tesztelésében :)

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.