Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) bazsy_


bazsy_
tag

Hello!

Használ valaki mi band -et a coolpaddal? Aosp van fennt azzal nem megy. A band jó mert másik telefonon ok (motrola moto 4 g)

(#4802) ak05


ak05
tag

sziasztok

felraktam a EMUI_Multilang_4.4.2_8297w+gapps romot,és már az emlegetett hangrecsegést tapasztalom,kérdésem az lenne,hogy melyik magyar nyelvű huawei alapú romnál nincs ez,mert akkor azt felraknám :)) köszi

(#4803) csongi válasza ak05 (#4802) üzenetére


csongi
veterán

A final verziónál nincs recsegés.
jelenleg tesztelés alatt a mexel féle alkotás. Eddig jó minden. :) ha estig tudsz várni akkor mások is tesztelik remélhetőleg és közzé lesz téve. Így megspórolsz magadnak egy telepítési mizérát :D

(#4804) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Köszönöm a töltővel kapcsolatos tanácsokat. A pillanatragasztós trükk eszembe nem jutott volna :D

Más:

A coolpadra létezik hasonló Wireless Power Charger mint a samsungorkra stb..?

Más2:
Gyári 18 HUN V2 rom tegnap nem engedte hogy hívjanak, de a térerő fullon volt... abból vettem észre hogy a mobilnetet nem engedi bekapcolni majd mikor bekapcsoltam hívtak és mondták nem tudtak elérni.... Remélem mexel elkészül a rommal és lesz egy kiforrott cucc!

Köszi :R

(#4805) Laza... válasza huliganboy (#4804) üzenetére


Laza...
addikt

Nem létezik hozzá, ezt hardveresen kell tudja a készülék

Never give up!

(#4806) echte válasza huliganboy (#4804) üzenetére


echte
csendes tag

gyárilag nincs benne vezeték nélküli töltéshez szükséges hardver, viszont tudsz bele tenni: [link] [link]

(#4807) huliganboy válasza echte (#4806) üzenetére


huliganboy
addikt

NA pont ilyenre gondoltam és ilyet is linkeltem......
mire kell figyeljek amper/volt terén? Tudja a gyári töltő értékeit és kész?

Laza...

Köszi neked is ezt tudom, ezért linkeltem egy olyat ami beépíthető samsungokba... de echte pont linkelt univerzálisat!

Köszönöm!

(#4808) TedThomas válasza kircipeti (#4800) üzenetére


TedThomas
aktív tag

(#4809) echte válasza huliganboy (#4807) üzenetére


echte
csendes tag

5V és legalább egy 750mA-os ha nem akarod fél napig tölteni.

(#4810) Tomi_Sci válasza Tomi_Sci (#4779) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Driver teljes eltávolítására valaki valamit? :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#4811) bazsy_


bazsy_
tag

Hello! Legfrisebb gyari stabil romot honnan tudom letolteni recoverybol fleshelheto valtozatban? Elore is koszi.

(#4812) csongi válasza Tomi_Sci (#4810) üzenetére


csongi
veterán

USB deview

(#4813) csongi válasza echte (#4806) üzenetére


csongi
veterán

Ez a forraszgatós cucc nem valami húha, de egyébként kemény :) tetszik. Lehet rendelek egyet magamnak.

(#4814) mexel


mexel
veterán

Akik tesztelik a romot, és kapnak frissítésről értesítést a supersu-hoz, ne frissítsék. A supersu nem tudja frissíten így magát. (úgy tudom)
janaman01 topiklakó szólt hogy neki felajánlotta. Nekem eddig nem volt ilyen, de kipróbáltam egy másik fiókkal és ott valóban feldobta. Le kell tiltani a frissítését a play-en.
Talán majd kicserélem valami újabbra a play-el együtt, vagy mittudomén :)

[ Szerkesztve ]

(#4815) csongi válasza mexel (#4814) üzenetére


csongi
veterán

Nalam a knvvipes van es a legfrissebb SU. ES semmi gond nincs vele.

(#4816) janaman01 válasza csongi (#4815) üzenetére


janaman01
addikt

nálam nem a kangvipes van....viszont azt kell hogy mondjam ezidáig ez a legjobb rom !

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4817) mexel válasza csongi (#4815) üzenetére


mexel
veterán

Elvileg 1.94-es su van rajta, és most már 1.99 van a play-en. Lehet beleteszem a 2.37-est kipróbálni, ha jó akkor azzal még módosulhat.
A play jó benne? Ahhoz nem kell nyúlni?
Arra leszek kíváncsi milyen lesz az akksiidő és remélem nem fogja eldobni a hálózatot mint ahogy valamelyik csinálta a sok összevissza rom közül. Mondjuk ez majdnem ugyanaz mint a másik volt, kis módosításokkal csak.

(#4818) Aluk@ válasza mexel (#4817) üzenetére


Aluk@
csendes tag

Mikorra lesz belőle nyilvános verzió? Sztem sokan várjuk már :)

A kételkedés jogát fenntartom...

(#4819) mexel válasza Aluk@ (#4818) üzenetére


mexel
veterán

Ha nem lesz rossz akkor hamar. Csak azt nem akarom hogy még egy hibás verzió keringjen a sok között. ha nem találnak komolyabb hibát benne akik tesztelik, akkor jöhet. Akkor megkérjük csongit, ha úgy gondolja tegye be az összefoglalóba a romok közé majd.

(#4820) janaman01


janaman01
addikt

aki a kangvisepetn használja : a zárképernyőn ki lehet kapcsolni a bal felső sarokban a szolgáltató kijelzést ?

és akinek hiányzik a coolui ..van ilyen téma :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4821) csongi válasza mexel (#4817) üzenetére


csongi
veterán

Eddig minden megy. Nekem semmi bajom a mostani playel.
-DTS rendben
-Wifi rendben
-simek rendben
-Fényszenzor rendben.
-Névjegyek -szinkronizáció rendben.
Gmail megy
Youtube megy
hangerők rendben
hárombetűs gps hasít
Kangvip megy
eddig megy minden. Ha másnak van még tapasztalata akkor ne hallgassa el :)
Amennyiben ellenvetés nincs betettem az első hsz-be amit kiegészítek.
Úgy gondolom, ha később frissíteni kell akkor majd cserélődik az összefoglalóban.

janaman01: Kikapcsolható, és a szolgáltató neve szabadon átnevezhető.

[ Szerkesztve ]

(#4822) janaman01 válasza csongi (#4821) üzenetére


janaman01
addikt

na basszus rakhatom fel a kangvipeset...utólag nem lehet belerakni ?

de a zárképernyőről van szó !!!!

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4823) Hrabci válasza csongi (#4821) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Bakker mexel, ha a kangvipesnél gyorsabb a nemkangvipes, akkor az szerintem használhatatlan....;-)

Ja, lassan fizikailag is töröltem mindent, de még mindig ott sasol az nvram warning...

[ Szerkesztve ]

(#4824) Hrabci válasza janaman01 (#4820) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Ezt honnan szermányoltad? :-) nekem is kell

(#4825) csongi válasza janaman01 (#4822) üzenetére


csongi
veterán

Az a fejléc és a zárképernyő alatt aktív, így ami ott jelen van látszik. Óra térerők kapcsolati módok, stb

(#4826) mexel válasza Hrabci (#4823) üzenetére


mexel
veterán

Format data is volt? Az external kivételével mindent végignypmtál ami csak található? Elvileg ennél aromnál nem lehetne ott az nvram warning.

Van valakinek a wifi hálózatok között olyan felirat hogy: "NVRAM WARNING: Err = 0x10"

Ez elvileg akkor jön elő ha a telepítőben benne van a volume fájl felülírása

(#4827) libus válasza janaman01 (#4820) üzenetére


libus
őstag

A belinkelt képen látom, hogy az aksi kijelzése (aksi töltöttségi állapota és mellette százalékban is ott van), számomra tetsző formátumban van. :K
Ezt hogy tudnám ilyenné varázsolni a MIUI 4.8.8-ban?? Másik témával??

Más:
A képernyő feloldást mivel lehetne úgy megoldani, hogy akármerre húzva oldódjon fel, és ne csak lefelé, ahogy ez a MIUI-ban van? :F
Az LG F6-on akárhol hozzáérhetek a kijelzőhöz, és akármerre húzhatom, feloldja a képernyőt. Így azért jóval kényelmesebb lenne feloldani a kijelzőt az F1 esetében is! Nem? :U :) Sőt, látványosan is old fel az F6. Érdemes megnézni egy videót róla, aki nem látta még.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4828) csongi válasza libus (#4827) üzenetére


csongi
veterán

Miuiban is az akkumlátor beállításánál lehet a százalékos kijelzést bekapcsolni.

(#4829) Tomi_Sci válasza csongi (#4812) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi!
Ezzel sikerült legyalulni, de sajnos továbbra sem települ fel rendesen. A másik gépen persze tökéletesen megy. Sőt, nem a telefonnal lesz a gond, mert egy Nexus 5-tel is kipróbáltam, és az is csak a másik gépen települ.
Próbáltam USB debuggingot is meg PTP-t is. :(((

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#4830) janaman01 válasza Hrabci (#4824) üzenetére


janaman01
addikt

témáknál a gleam :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4831) Hrabci válasza mexel (#4826) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Minden volt az externalon kívül, különösen figyeltem erre.

(#4832) janaman01 válasza csongi (#4825) üzenetére


janaman01
addikt

na ezt most nem értem.........

itt a zárképernyőn lévö szolgáltató elrejtésre gondolok ime bal sarok fent

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#4833) mexel válasza Hrabci (#4831) üzenetére


mexel
veterán

Akkor sajnos nem tudom mi lehet. A múltkori romnál is írtad, akkor erre gyanakodtam. Most ennél a romnál is ez van, fura. Megvárjuk hogy másnál is jelentkezik-e ez a felirat.
Aki használja megnézi talán :)
Működni működik ettől minden, de nem kellene ott lennie .

(#4834) libus válasza csongi (#4828) üzenetére


libus
őstag

Ezt tudom, és be is van az állítva, de itt a MIUI-ban úgy jeleníti meg ilyenkor, hogy egy üres akuba írja ki a töltötségi százalékot.
Amit valjuk be így nagyon kicsi számokkal ír!
Jobb lenne ha olyan lenne mint a belinkelt fotón!

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4835) mexel


mexel
veterán

Közben elkészült az audio volume update patch is zip formában ami a recoveryből feltehető. Így már nagyobb lesz a hangerő. A script nem nekem köszönhető, nem én írtam hanem ksanc fórumlakó kolléga. Őt illeti a köszönet. Én csak kérdezgettem hogyan kellene megoldani, ő meg is csinálta gyorsan. :)
Ez csak addig él amíg nem csinálunk factory resetet, máshogy ezt nem lehet megoldani. Ha működik úgy is hogy bele lehet tenni a telepítőbe és nem lesz nvram error akkor beleteszem és nem kell külön használni, csak ha reseteljük a telefont.
Hamarosan meglesznek a részletek :)

(#4836) JoinR válasza janaman01 (#4832) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem tudtam kikapcsolni én se.
Aztán rájöttem, hogy nincs is zárképernyőre szükségem, úgyse tud benyomódni egyik gomb sem szilikontokban.

(#4837) Lidl válasza janaman01 (#4832) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,
én az "Advanced Settings - Notificaton Settings - Show carrier label" alatt tudom állítani a szolgáltatók nevének a kiírását.
Még soha sem használtam KangVIP-et, de még ilyen menüt sem láttam korábban. Ezért gondolom ezt a KangVIP tette bele.

Ja igen, én a KangVIP-es mexel ROM-ot tesztelem.

Eddig nem tapasztaltam semmilyen hibát, ami nem user error volt ;)
Nekem nincs NVRAM ERROR sem (bár én Titaniummal visszaállítottam a Wifi hálózataimat)
A Bluetooth-nál gyorsan tudtam párosítani a fülessel és jól működött. Bár kicsit halknak hallottam, de csak egy gyors hívás volt a kocsiból és nem tudtam a hangerővel szórakozni. De tiszta volt. Ezt még holnap fogom tesztelni.
Wifi király, próbáltam Enterprise authentikációval is (802.11x EAP)
A zene nagyon jó. Nem hallottam még máshol ilyen jót (bár ritkán hallgatok zenét, csak kipróbálom a ROM-oknál). DTS nem recseg.
Nekem teljesen rendben van a hangerő a csengésnél és a telefonálásnál is (a készülékkel).
Ja, kihangosítóval is próbáltam, az is jól ment, nem panaszkodtak, hogy rossz lenne a hangom.

Működik a light patch is. Sikerült 7-8 különböző színt kicsikarni az értesítő LED-ből :) Csak vigyázzatok, ha megcsináljátok,figyeljetek a permissions-ra, mert ha rosszul állítjátok be, akkor nem kapcsol be a képernyő az első elsötétedés után (akksi ki).

Amúgy töltésnél (alapból) nekem fehér színű a led.

A ROM tényleg gyors. Nagyon.

Holnap folytatom a tesztelést és jelzem a további tapasztalatokat.

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#4838) mexel


mexel
veterán

Hol lehet az a menüpont a menüben, ami akkor ugrik fel amikor csatlakoztatom a pchez? Nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#4839) Lidl válasza mexel (#4838) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, azt én sem találtam.

De azt tapasztaltam, hogy a menü csak akkor jön be, ha aktív a képernyő, tehát nincs lock.
De ez is csak akkor, ha nincs bepipálva a "Ne emlékeztessen újra".

Azt nem tudom, hogy mivan, ha ez be van jelölve, és a "Csak töltés" van kiválasztva :F

Lidl

(#4840) echte válasza csongi (#4813) üzenetére


echte
csendes tag

még jó h huliganboy felhozta a témát így már ezt is tudom h lehetséges, :) lehet én is beszerzek egyet

(#4827) libus

mi-toolsban be tudod állítani a százalékos aksikijelzést

[ Szerkesztve ]

(#4841) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Engem két dolog zavar még.
1: este minimál fényerőn is brutál fényes a kijelző.(nekem)
2: a lagkisebb hangerő is hangos, lehetne pont fele :)
Most AOSP van fent nekem.
Lehet ezzel a problémáimmal kezdeni valamit pl MUT-al?

:R

(#4842) echte válasza ekrisztian (#4841) üzenetére


echte
csendes tag

nem tudom milyen romot használsz, de nekem este miui-val pont jó a legkisebb fényerőn

Hangerő csökkentése MUT-tal: Lépj be az engineer mode - engineer mode (MTK) - audio - loudspeaker mode type-nál kiválasztod a media-t, level 0 és a value-t változtasd negatív irányba.

(#4843) Fater38


Fater38
csendes tag

Tegnap feltettem a nem kangvipes verziót.Minden szép volt amíg nem próbáltam belépni a tárcsázóba beírt kóddal mtk mérnöki módba.Na ez nincs benne,viszont utána olyant csinált,hogy tárcsázónál a két sim jele elhalványult,nem is lehetett hívni vele,viszont a térerő jelzés jó volt.Amikor vissza jöttek a simek akkor már tudtam hívást kezdeményezni,de nem hívott csak várakozott,nos eddig ilyent emui rommal nem tapasztaltam,jelenleg visszaraktam a gyárit mentésből,délután nekifutok még egyszer.

(#4844) csongi válasza janaman01 (#4832) üzenetére


csongi
veterán

Bal felul a telekom feliratra gondolsz? Az nem a feloldo kepernyo resze hanem a fejlece. Ne old fel a kepernyot, a fejlec elerheto a feloldo kepernyonel is. Asszem4.2 ota van benne.

(#4845) csongi


csongi
veterán

Egy kis hiba, de lehet én nem tudom bekapcsolni.
A vezérlő gombok ledei nem világítanak:(

(#4846) Hrabci válasza csongi (#4845) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Kangvipesben a btn led vezérli ezt a Parancsikonok között.

(#4847) mexel válasza csongi (#4845) üzenetére


mexel
veterán

Alul a kapacitív gombok? Azok akkor világítanak csak ha hozzáérsz. Vagy akkor sem? Nekem így működik. Az engineer menüt sajnos MUT-ból sem engedi, de ha jól emlékszem a többi emui sem, vagy legalábbis nem mind. Elég sok minden át van szabva emuin eredetileg, és a telefonkezelő és az adatvédelem isbelenyúl szerintem mindenbe. Az első orosz verzióból lehet hogy nem véletlenül szedték ki. Szerintem ilyen portolt romon nem lesz soha minden tökéletes, legfeljebb közelíteni lehet ahhoz hogya lehető legtöbb dolog működjön.

Viszont a felugró menüvel ami pc-re csatlakozáskor jön elő valamit kezdeni kell, mert ha bejelöljük hogy többet ne jöjjön akkor nem lehet pc-re kötni, nem ismeri fel :)
Lenne még mit csinálni, ezért nem szeretném ha nyilvánosan kikerülne, mert akkor majd jön a sok hsz hogy itt egy újabb sz@r rom. Decemberben kevés időm lesz, pedig még jó pár dolgot át kellene gyúrni.
Ha telefonálásra és azokra a funkciókra jó a rom amire kell, akkkor addig lehet használni, de meg kellene keresni pár apróbb hibát is. ( supersu nem frissül, felugró usb kezelés menü, a töltés ledet nem néztem, nem tudom most milyen, de fogalmam sincs ezekkel mit kellene csinálni, ahhoz neki kellene állni jobban belemélyednem a driodba-linuxba)

Ja, úgy néz ki a hangerő bele mehet mégis a telepítőbe. Legyen benne vagy mindenki ízlés szerint tegye bele?

Na közben meg is néztem, a gyári romok mindig világítanak ha megy a képernyő. Akkor ezen lehet változtatni.
A múlkori, ez előtti romon olyan volt amit adtam? Mert akkor van ötletem rá. Hétvégén lesz időm még egyszer nekifutni talán.

Közben Hrabci már talán meg is oldotta? Ja, nem. Nem reagál a btn gombra :( A francnak van ennyi gomb rajta amit észre sem vettem eddig :D

Hrabci: az exchange fiók most működik? vagy a többi mail fiók? Merrt ha most sem megy a kínais klienssel akkor azt ki kellen venni vagy kitalálni mi a nyűgje. Plusz a kangvipesben benne felejtettem a hivoice bulit ami feleleges hacsak nem túl jól beszélünk rizsául :D

[ Szerkesztve ]

(#4848) Hrabci válasza mexel (#4847) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nekem működik a btn led, bár néha duplán rá kell nyomni, hogy menjen. Az előző mexel romban szerintem akkor világított, ha hozzáértél, ez megegyezik a btn lead on állapotával.

A mail tökéletesen megy az exchange-el, ezért nem is szóltam.

Hangerő nekem jöhet, lehet azt szabályozni... ;-)

[ Szerkesztve ]

(#4849) csongi válasza mexel (#4847) üzenetére


csongi
veterán

Most feltettem a nem kangvipeset :)
Itt működik. Hrabci éppen a megoldást írta le :) valószínűleg kikapcsoltam csak nem találtam meg hogy hol.
A nem kangvipesnél a töltés 86%nál sárgás, átmenet a piros és zöld között :)
Hamarosan kiderül milyen a 90%-ot elérve.

(#4850) Cyborg válasza ekrisztian (#4841) üzenetére


Cyborg
őstag

Szerintem este minden telefon minimum fényerője sok, legalábbis nekem, ezért egy Screen Filter nevű appot használok. Esetleg próbáld ki, hátha jó neked is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.