Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) hungobungo válasza tlala (#300) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Lehet, hogy közben történt egy SD kártya behelyezés, és automatikusan a rendszer arra hogy oda települjenek? :F

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#302) tlala válasza #83057152 (#297) üzenetére


tlala
addikt

Nekem is azonnal talál műholdat. Viszont egyelőre elég pocsék nyomvonalakat rögzítek, illetve a navi is mintha késne kicsit, ezért próbálok mindent beállítani, mielőtt alaposan tesztelem - ennyi.

(#303) hungobungo válasza tlala (#302) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A nyomvonal rögzítéshez mit használsz? Amit tőlem kértek, az csúnyán simítja a görbéket, nem hiteles.
A cinema city mellől indultam a rögzítéskor, onnan nézzétek:
[link]

Ráadásul a Gmaps különböző zoom beállításoknál különböző helyekre rajzolja be az útvonalat, szóval ez csak olyan "nagyjából" pontosság.

Nekem az ÉNMEGYEK navival soha semmi gondom nem volt a tesztek alatt (nem rakott át a 10 méterre levő párhuzamos útra, sem a vetésbe, nem szűnt meg a vétel, stb.), simán elvitt bárhova.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#304) tlala válasza hungobungo (#301) üzenetére


tlala
addikt

A Beállítás/Tároló helyen az "Alapértelmezett írás-lemez" pontosan mit jelent?
Átállítottam az SD-kártyára, de továbbra is minden a telefonra települ.

(#305) tlala válasza hungobungo (#303) üzenetére


tlala
addikt

A Google "Saját útvonalak" nevű csodáját.
Esetleg ajánlanál mást helyette?

(#306) hungobungo válasza tlala (#304) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A kamera pl. ez alapján ide menti a képeket, illetve ez lesz az alap sd kártya, ha az alkalmazások mentenek valamit. A telepítéshez használt hely szerintem nem ez.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#307) hungobungo válasza tlala (#305) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Szerintem én is ezt kaptam. Nem szoktam foglalkozni nyomvonal rögzítéssel, kérdezz egy szakértőbbet :)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#308) tlala válasza hungobungo (#306) üzenetére


tlala
addikt

Köszönöm!

És szeretném én is megköszönni és nagyra értékelni a te munkádat is a rendelésben, ROM-mal kapcsolatos segítségben, és mindenben!

[ Szerkesztve ]

(#309) fenixke


fenixke
csendes tag

Próbálgatta esetleg valaki a telefont játékra? Nálam eléggé melegszik, nem tudom, hogy ez normális-e...

(#310) cccp12


cccp12
csendes tag

Mit kell kikapcsolni ,hogy minden kínai dolgokat ne töltsön le?

(#311) hungobungo válasza fenixke (#309) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Igen normális, minden telefon melegszik nagyobb huzamosabb idejű cpu terhelésnél

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#312) hungobungo válasza cccp12 (#310) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A fogalmazásgátlót...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#313) Fater38


Fater38
csendes tag

Van új rom,sajnos angol(és kínai),de sok hibát kijavítottak.egy próbát megér

[ Szerkesztve ]

(#314) Csezi


Csezi
tag

a 085-ös gyári rom multilanguage?
ezt vajon honnan tudnám letölteni?
Nekem a 015-ös gyári van,a 085-ös vajön miben különbözik ettől?

(#315) Fater38 válasza Csezi (#314) üzenetére


Fater38
csendes tag

Azt linkeltem be fentebb.De nem multi,csak kínai és angol.Kijavították az apró hibákat-ébresztés,adatforgalom,-új kamera app.Sajnos az angolban is vannak tyúklábminták, a biztonsági központ-vagy mi-teljesen kínai pl.

[ Szerkesztve ]

(#316) unskillful válasza Fater38 (#313) üzenetére


unskillful
tag

Engem jobban izgat a Nibiri-ról portolt rom, csak azt nem tudom, hogy azt is lehet-e magyarítani Jbarttal... Most egy kínai AOSP romot használok, amit magyarítottam hungubungu leírása alapján, és teljesen kigyomláltam a kínai appokat belőle. Kb azt tudja, mint az összes AOSP... nagyon stabil, gyors, minden funkció tökéletesen működik (és magyar). Csak hát már egy kicsit unalmas...De amíg nem lesz bugmentes Coolife Ui, vagy nem találok rendesen F1-re portolt Miui-t (lehetőleg officialt), addig marad ez.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#317) szamoki válasza unskillful (#316) üzenetére


szamoki
tag

Ezer hála és köszönet mellett megtudnád osztani ezt az általad használt és magyarított romodat?
Plz

(#318) cccp12 válasza hungobungo (#312) üzenetére


cccp12
csendes tag

Ezekre gondoltam,a coolpad az alkalmazásokhoz is kirakta ikonját
(öreg és kezdő is vagyok ilyen telefonhoz még tanulgatom, de k...va jó )

[L:/dl/upc/2014-06/29/214098_lpdzl7wrxyvbmpih_loadpage_advert_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-06/29/214098_lpdzl7wrxyvbmpih_loadpage_advert_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#319) unskillful válasza szamoki (#317) üzenetére


unskillful
tag

Holnap felrakom Drive-ra és megosztom.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#320) #83057152


#83057152
törölt tag

Ezt látta már vki?
http://www.needrom.com/mobile/f1-miui-8297w/

(#321) unskillful


unskillful
tag

@hungubungu kérlek segíts. Jbarttal szeretnék magyarítani egy V5-ös miuit, de a "Rom translation repositories" listában csak v4-hez találok magyar nyelvet... Használhatom itt is a "Hungarian Translation for Android JB (by Hungi)"-t? vagy van direkt miui v5-höz való lehetőség? Ami a Jbart-os leírásban van (Hungarian Translation... by miuiandroid.com) olyan lehetőség nálam nincs..

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#322) unskillful


unskillful
tag

Más. Ha valaki rátalál egy ígéretes romra, ami TD-SCDMA, az simán alakítható WCDMA verziójúvá a következő file-ok bemásolásával [link]. A modem.zip állományban lévő file-okat kell bemásolni a telepítendő rom system\etc\firmware mappájába.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#323) testo92


testo92
csendes tag

Az értesítések hangját akkor egyenlőre nem lehet megváltoztatni, csak alkalmazásokban letiltani ?

(#324) hungobungo válasza unskillful (#321) üzenetére


hungobungo
aktív tag

V5-öshöz fordítási bázis (offline használhatod régebbi jbart verziónál, vagy módosíthatod a jbart fordítási források listáját tartalmazó fájlt).
https://github.com/vagyula1/miui-v5-hungarian-translation-for-miuiandroid/

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#325) hungobungo válasza Csezi (#314) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nincs gyári multilang rom, minden Coolpad multi rom nagyobb viszonteladók által "bütykölt".

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#326) hungobungo válasza Fater38 (#313) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Milyen hibákat javítottak benne? Érdemes magyarítani?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#327) fenixke válasza testo92 (#323) üzenetére


fenixke
csendes tag

Szia!

Nekem van egy "workaround"-om rá! A hangot nem tudod lecserélni egyszerűen, de ha KukkSteve-n keresztül rendeltél a csoportos rendeléssel, akkor van egy olyan alkalmazás a telefonon, hogy "Root Explorer".

1.) Ezt elindítod és adsz neki root jogot, az első indításkor. (ha még nem tetted)

2.) Az alkalmazásban kikeresed azt az .ogg kiterjesztésű fájlt amit értesítő hangnak akarsz használni. (Ez már valahol legyen a telefonon, hogy tudd másolni) Hosszan rányomsz, majd a menüből, ami feljön kiválasztod a "Copy" parancsot.

3.) Utána átnavigálsz a "system/media/audio/ringtones/" mappába. Itt találsz egy olyan fájlt, hogy "Coolpad.ogg". Ez az alapértelmezett csengőhang, ezt kell lecserélni.

4.) A jobb felső sarokban lévő "Mount R/W"-t bekattintod. (ezzel engedélyezed a system fájlok írását!! Vigyázz mert ezzel kárt is tehetsz a ROM-ban, ha nem tudod mit csinálsz!!)

5.) (Javaslom, hogy nevezd át a Coolpad.ogg fájlt valamire, ha esetleg később vissza akarod állítani) Másold be ebbe a mappába a 2. pontban "Copy"-zott fájlt. (ezt a Paste-re kattintva tudod megtenni).

6.) Ha átmásolta, akkor nevezd át Coolpad.ogg -re. Ezek után, ez lesz az alapértelmezett "csengőhang", vagyis ezt fogják azok a programok használni (gmail, naptár), ahol nem lehet megváltoztatni.

7.) A jobb felső sarokban kattints a "Mount R/O"-ra !!!!!!!!, így visszaállítod, hogy a system mappa újra csak olvasható legyen!

Nekem így sikerült, remélem másnak is érthető lesz a leírás :), ha nem kérdezzetek. Nem vállalok felelősséget azért, ha valaki a system mappába beleturkál és ezzel elront valamit, szóval csak óvatosan!! :DDD

(#328) unskillful válasza hungobungo (#326) üzenetére


unskillful
tag

Állítólag jön ki hivatalos update is még ebben a hónapban(?) szerintem érdemes megvárni azt inkább a magyaítással. Ebben a verzióban ezek lettek javítva:

Changelog:

Based on the latest official production from 029,
perfect ROOT privileges, will not rebound
to add busybox instruction set
to remove the boot sound, etc. Cool
merger ODEX, facilitate DIY
fix alarm FC, has been perfect, we appreciate their own
individual residual oil reaction Desktop icons, himself Delete to
support the charge percentage, you can switch under Settings / Battery
add global transparency, support transparent to the desktop, and other settings interface
to modify the default desktop, wallpaper and unlock the background, very beautiful and
add a status bar displays speed, support switch
Added Magic Fun List animation, supports switching, closed etc.
(see ATX Advanced Settings thank ZJL and R9)
to add advanced settings, supports a variety of customization features
(specific location in the ATX Settings / Advanced Settings)
to streamline the most useless program, the system is quite pure
ROM has be zipalign optimized to reduce memory usage
optimization optimize global touch 3G network effect response
optimization framework to optimize power consumption underlying, more power
to add RE Manager
detail adjustment, self-experience,,,

Kicsit visszatérve a Jbart-os problémámra. Én is megtaláltam vagyula1 githubját, de hova illesszem be a linket? Ha a bármelyik (main, extra, patch) repo.miui.v4. config fileba másolom a linket, akkor sem kerül a listába...

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#329) hungobungo válasza unskillful (#328) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A repo.miui.v4.main.conf fájlba kell raknod, ha megnézed, van benne MIUI v5, v6 is.

Ez az a sor ami kell bele:

github::vagyula1/miui-v5-hungarian-translation-for-miuiandroid=Hungarian translation for MIUI v5 (miuiandroid.com)

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#330) unskillful válasza hungobungo (#329) üzenetére


unskillful
tag

Köszönöm!

Csak még egy kérdés: magyarítottam egy AOSP romot, amiből minimális kínai appot kellett eltávolítani, néhány a alkalmazást a gapp-sból újra kellett telepíteni, de ezen kívül nem volt vele gond. Kb azt tudja, mint az általad legelőször ajánlott "atomstabil" rom, de ebben működik a HDR, és van USB storage opció. Szóval a kérdésem a következő lenne: meg tudom-e valahogyan oldani, hogy a telefonról lementem a már kigyomlált romot, úgy, hogy ki lehessen válogatni, hogy milyen appokat mentsen bele a romba, majd ebből a mentésből egy fleseelhető zipet készíteni... természetesen a fiókok, és a saját adataim nélkül :)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#331) hungobungo válasza unskillful (#330) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Azt a romot amit eredetileg raktál fel (gondolom zip-ként), azt módosítsd. Total commanderrel lehet direktben zip-be pakolni, abból törölni.

A /system/app mappában kell kicserélni a magyarított fájlokat és törölni ami nem kell bele kínai. Esetleg a teljes /system/app mappát kicserélheted arra, ami most a telódon van.

A /system/framework mappában csak az apk-kat cseréld.

A /system/bulid.prop-ban átírni a nyelvet hu-ra (feljebb írtam mit mire).

Ha van /system/operator/app mappa, azok automatikusan települő programok. Azokat törölheted, + ha szeretnél valamit nem rendszer appként automatikusan telepíteni - eltávolíthatóvá tenni - ide rakhatod.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#332) testo92 válasza fenixke (#327) üzenetére


testo92
csendes tag

Köszi a választ mindj neki is állok.

Csak .ogg lehet a kiterjesztés ? mp3-mal nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#333) Fater38 válasza hungobungo (#326) üzenetére


Fater38
csendes tag

Nem találtam fogást rajta,nagyon jól-simán megy,sajnos az angol is hiányos pár helyen.A kamera app. nagyon tetszett,jól paraméterezhető.Elképzelhető.hogy Neked már könnyen mehet a magyarítása.Előbb használni kellene pár napot,hogy kijöjjenek az esetleges hibák.Ma felteszem újra és próbálom egy hétig.

(#334) fenixke válasza testo92 (#332) üzenetére


fenixke
csendes tag

Azért csak .ogg lehet, mert a Coolpad.ogg-t kell felül írni. A fájlnévnek és kiterjesztésnek egyeznie kell, mert ez van megadva a ROM-ban valahol egy konfigurációs fájlban.

(#335) unskillful


unskillful
tag

Úgy látom, hogy ma ki is jött a 033-as official firmware [link]. Elméletileg angol nyelv van benne, valakinek tesztelnie kellene, és azután el lehet gondolkodni a magyarításán...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#336) Laza... válasza unskillful (#335) üzenetére


Laza...
addikt

Fater 99% hogy rápattintja. Nagy betatester :DDD

Never give up!

(#337) unskillful válasza Laza... (#336) üzenetére


unskillful
tag

Szerintem én is teszek vele egy próbát :) + éppen jön le egy friss miui, és egy 29-i lewa is :)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#338) testo92 válasza fenixke (#334) üzenetére


testo92
csendes tag

Értem, mondjuk így belegondolva logikus:) most épp keresek valavi normális hangot amit átalakítok ogg-re.

Viszont lenne egy másik problémám, amit most vettem észre, hogy az alapértelmezett videó lejátszó leáll, ha megpróbálok megnyitni egy videót. Átlehet valahogy állítani az alapértelmezett lejátszót pl az MX player-re?

Rendeltem egy miracastot, és az Ezcast-tal próbáltam meg videót lejátszani a TV-re, de mikor rákattintok az Ezcaston bellül a Videora, ugyan úgy Leáll, mint ha csak simán a Fájl kezelőből próbálnám megnyitni a videót.

(#339) fenixke válasza testo92 (#338) üzenetére


fenixke
csendes tag

Itt le van írva: [link]

Idézem: "Go into Settings>Applications>Manage application>find the video player that's default right now, click on it and find the clear default button."

Nem próbáltam, hogy működik-e, de reméljük megy. ;)

Szerk.: Megnéztem, nincs olyan, hogy "Alkalmazások kezelése", de ha megkeresed az összes alkalmazás között a "Video"-t, akkor ha rákattintasz ott van egy olyan opció, hogy "Alapértelmezések törlése". Ha legközelebb megpróbálsz elindítani egy videót elvileg rá fog kérdezni melyikkel akarod elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#340) testo92 válasza fenixke (#339) üzenetére


testo92
csendes tag

Igen pont most sikerült így , mire leírtad :D Köszi

Szerk, Vissza térve az Értesítés hanghoz, ez ROM hiba hogy sehol nem lehet beállítani ? csak "mókolással"

[ Szerkesztve ]

(#341) unskillful válasza hungobungo (#329) üzenetére


unskillful
tag

Megint én... valamiért nem sikerül a Miui-k magyarítása.... bemásoltam amit kellett, most már ki is tudom választani, végig is megy a folyamat, elkészül az elméletileg magyarított rom, de a telepítés után csak kínai, mandarin, amerikai és brit angol nyelv választható... :( mit csinálok rosszul? Az AOSP romot elsőre sikerült magyarítani... :(((

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#342) unskillful


unskillful
tag

Gyorsjelentés a 033-as gyári romról:
- működik a data trafic
- működik a névjegyzék is tökéletesen
- simán lehet változtatni az értesítő hangot

amik a legjobban zavartak, azok javítva lettek :) lehet, hogy megérne egy magyarítást...

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#343) fenixke válasza unskillful (#342) üzenetére


fenixke
csendes tag

Zsír, ez jól hangzik :)

(#344) Fater38


Fater38
csendes tag

Mivel esett az eső és nem tudok füvet nyírni :DDD ezért kicsit tudok foglalkozni a telefonnal. Miui romból van magyar (needrom 05a)nem kell fordítgatni.(szerintem)Ami gyors és tetszett még az a nibiru06.27,akinek bejön a samus felület annak jó lehet a note3 04.12 rom is.Valamint a 085 rom is jó amit fentebb linkeltem,most töltöm fel a tárhelyemre és onnan gyorsabban letölthető lesz mert nekem például többször megszakadt a kínai oldalról.

Más.

Megoldottam a tok problémámat is ,rendeltem a speedshop-tól egy samu s5 tokot 1500-ér(0 posta k.)egy kicsit hőlégfúvóval meg melegítettem alul mert a samu íveltebb és tökéletes lett az F1-hez :C .Kicsit a gomboknál faragni kellett még és jó.Nem tökéletes de a célnak megfelel,munkahelyen nem kell paráznom,hogy valami baja lesz.

Laza Még kb. 100 mega és leér a rom,ki is próbálo :))m.

[ Szerkesztve ]

(#345) Fater38 válasza Fater38 (#344) üzenetére


Fater38
csendes tag

Jó a 033 as rom,elsőre jobb a 085-nél. Most ez fent marad és meglátom ,hogy válik be a mindennapokban.Sajnos a coolmanager progi kínai lesz ahogy morelocale2-val átállítom magyarra :W .Pedig jó kis program.

[ Szerkesztve ]

(#346) unskillful válasza Fater38 (#345) üzenetére


unskillful
tag

A cool managert ráadásul el sem szabad távolítani, mert ha eltávolítod, akkor Fc-zik az adathasználat...
+ mégsem megy rendesen az értesítési hang változtatás... ugyanaz van vele, mint a magyarított 029-essel, csak azért nem olyan feltűnő, mert itt legalább egy rövid értesítési hang van kiválasztva, de változtatni nem tudod (csak az átnevezéses, felülírós trükközéssel). A needromos Miui v05a tárcsázója bugos, és a fejlesztő (emjot), aki csinálta/javítgatta sajnos eladta a coolpad F1-ét, így sajnos nem valószínű, hogy újabb verzókat, és javításokat kapnánk hozzá...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#347) Fater38 válasza unskillful (#346) üzenetére


Fater38
csendes tag

Hát én lejegeltem a cool managert,de így is csinálja.Egyébként visszatérve az egyik -szerintem-fontos dologra,az pedig a 3d-s alkalmazások.Elvégre nem azért van 8 processzor mag és kitudja hány grafikus mag,hogy lapozzon egy kicsit komolyabb terhelésre ,pedig az a tapasztalatom,hogy az összes rom-mal ( még AOSP is)darabos a telefon 3d-ben.Kivéve amivel jött,a 015 és a nibiru rommal nem.Ezeknél sokkal egyenletesebb a grafika és jobb a játékélmény :) .A mindennapokban persze ez nem okoz problémát csak kicsit bosszantó.Igazat megmondva nem vagyok elragadtatva a Mali gyorsítóktól,de hát ez van.Néztem teszteket más 8 magos telefonokról és elég soknál ugyan ez van-hullámos a teljesítmény,még akár kisebb 960x540 felbontáson is.Akárki akármit mond a 6589-es telefonom qHD felbontásban kenterbe veri ezt a grafikus teljesítményt-tényleg :DD .

(#348) Laza... válasza Fater38 (#347) üzenetére


Laza...
addikt

Általánosságban jellemző minden 8magos telóra, hogy 3D-ben lagol. Vagy én még nem láttam normális driverrel 8 magos csodát.

A Coolpad is ugyan ez, az AOSP rommal lehet játszani, de más romokkal meg-megakad, belassul egy pillanatra, majd megy tovább, olyan 2-3mp szünetekkel

Never give up!

(#349) Fater38 válasza Laza... (#348) üzenetére


Fater38
csendes tag

Nekem olyan a Mali mint a pc-nél régebben az Nvidia és az Ati mellett az S3 volt,erőlködik-erőlködik,de nem az igazi :)) csak azt tudnám,hogy miért nem volt jó a PowerVR? :W

[ Szerkesztve ]

(#350) Laza... válasza Fater38 (#349) üzenetére


Laza...
addikt

Nem jól olvastál :)

Mint írtam, más rommal jó (jó a driver benne, vagy to°°ko°°m tudja mi.... De teljesen "jellemző". Jut eszembe: a sok demó videókban miért nincsenek játékok a 8 magos csodáknál? ;]

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.