Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Hrabci válasza unskillful (#446) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nálam win 7 van, lehet ez a baj. Most emiatt vegyek egy win 8-at? :W :U

(#452) unskillful válasza Hrabci (#451) üzenetére


unskillful
tag

Szerintem elég lenne a drivereit feltelepíteni. Holnap feldobom neked drive-ra a packot.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#453) szamoki válasza Hrabci (#439) üzenetére


szamoki
tag

Igen. Úgy úgy ahogy hungobungo is mondta.

Bocsánat beindult a munkanap ezért nem néztem az oldalt és ezért a késés a válasszal :(

Nekem is van új kérdésem ami félig off.
Annyiban félig, hogy ezzel a telefonnal jött szembe. A régi kis samsungon ez pl. nem volt.
A kérdés tehát:
Lehet valahol megmondani vagy valamilyen app-al beállítani, hogy mely appoknál ne menjen alvásba a telefon?

Azaz meglepő módon a skypeból el tud menni alvóba.
Pl navigácóból szerencsére nem, de eddig a cset szoftvereknél nemn tapasztaltam korábban ilyent.

(#454) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.
A hivatalos oldalon olvastam hogy állítólag manuális fókuszt is tud a kamera, de nem találtam róla semmi videót.
Szóval van valahol lehetőség erre a kamera appban?

(#455) Hrabci válasza unskillful (#452) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nagyon köszi, közben megoldottam, feldobtam a 033-as ROM-ot, arról pedig felment a setup a driverekkel, így a gyári rommal már jó, így remélem jó lesz az AOSP-n is (bár egy darabig -hétvégére - fent hagyom a gyárit, bár ehhez kell e-mail apk, meg digit clock apk stb. Szerintem a féltéglás állapotomkor felrakott rakás driver zavarhatott össze néhány dolgot. Ettől függetlenül ha felrakod, ez lehet, hogy később még jöhet jól egy féltéglás állapotban, illetve másnak is. :)

(#456) fenixke válasza fcsabika1 (#454) üzenetére


fenixke
csendes tag

Attól függ mit értesz manuális fókusz alatt? Ahogy én néztem a legtöbb app azt érti alatta, hogy Te mondod meg, hogy hova fókuszáljon automatikusan a gép. Ilyet tud, az alap applikációval is ami az Offical ROM-ban van. Olyat viszont nem tud, hogy tekergeted, vagy egy csúszkán állítód a fókusz távolságot kézzel. (mint a DSLR gépeken az objektívvel)

Itt egy kép a app-ról, amibe látszik a kis négyzet, hogy hova fókuszáljon:
[link]

Itt pedig egy kép, amin szépen látszik a mélységélesség és, hogy hova fókuszált a kamera:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#457) fcsabika1 válasza fenixke (#456) üzenetére


fcsabika1
tag

Persze, ez világos, de én olyan manuális fókuszra gondoltam, mint DSLR-nél.
Szinte biztos voltam benne hogy ilyet nem tud, csak azért kérdeztem meg mert itt a kamerás résznél írnak manuál fókuszról, de akkor nem erre értették.

(#458) fcsabika1


fcsabika1
tag

Akksival kapcsolatban lenne kérdésem, kb. mennyi kijelzőidőt lehet vele elérni minimum fényerőn böngészéssel?

(#459) Csezi


Csezi
tag

Felraktam a 034-es romot,...elég sok kínai app is van rajta...
Melyik appokat lehet tiltani vagy eltávolítani a kínaiak közül?
Coolmanager gondolom marad..
Előre is köszi...!

(#460) Csezi válasza Csezi (#459) üzenetére


Csezi
tag

Vègül nem töröltem le semmit,csak a kínaiakat elrejtettem...

(#461) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok, nemsokkára megjön az f1 em :)
Olvastam hogy jónak titulálják a kameráját, van egy vásárlóm aki jobb kamerájú telót szeretne mint a jelenlegi telója Jiayu g4c, jobban járna egy hongmival, vagy egy f1 el? a kettő közül melynek jobb a kamerája?

(#462) kano válasza andras888 (#461) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem volt mindkettő, de az F1-et nem nagyon tudtam tesztelni, vissza kellett küldenem, mert hibás volt.
Ha visszakapom akkor meg tudom mondani, de lehet, hogy vissza sem kapom mert másikat kérek helyette. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#463) andras888 válasza kano (#462) üzenetére


andras888
aktív tag

nah, megijesztettél :)
Mi volt a baja?

(#464) kano válasza andras888 (#463) üzenetére


kano
nagyúr

A kijelzője sz@rakodott először (csíkos volt körben és vibrált, de ez megoldódott magától) és a proximity szenzorja nem működött. De cserélnék elvileg, csak valahogy nem jött be a teló a nem túl jó ROM-ok miatt. Bár ahogy olvasgatom, elég sok javítás van készülőben most...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#465) andras888 válasza kano (#464) üzenetére


andras888
aktív tag

akkor szenvedhetek majd a telóval :( Nem baj rélem az enyémnek nem lesz nagy baja.
Esetleg ha valaki még hozzátudnaj járulni a kamerás kérdéshez azt megköszönném :)

(#466) kano válasza andras888 (#465) üzenetére


kano
nagyúr

A többségnek nincs semmi baja a telóval, csak egy jó ROM hiányzik (mondjuk nekem az AOSP nem jön be, így az nem játszik).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#467) viktorhu


viktorhu
veterán

Sziasztok,

nekem sikerült téglásítanom a Coolpademet (abszolút saját hülyeségből - a framework file-t akartam módosítani, hogy a google network location services-t használja a baidu helyett), majd sajnos a gyári flashelő szoftverrel állítottam helyre, így elveszítettem a módosított recoveryt és sem rootolni, sem sideload-olni nem tudok.

Fastboot módban működik a driver, de simán bekapcsolva nem tud a számítógéppel kapcsolatot teremteni.

Tud valaki segíteni? Lehet aktuális szoftververzióra OTA-frissítve rootolni? Vagy vissza lehet flashelni a 15-ös verziót, ami még elvileg rootolható?

Nagyon hálás lennék bármilyen segítségért, mert így most gyakorlatilag használhatatlan az új telefonom :(.

Üdv:

Viktor

(#468) viktorhu válasza andras888 (#461) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennek Sony kamerája van, és nagyon jó szerintem :)

(#469) unskillful válasza viktorhu (#467) üzenetére


unskillful
tag

SP Flashtools-al vissza fogod tudni rakni a Stock 015-ös romot. Mindjárt dobok egy pack-ot (drivers, Flashtool, Stock backup) Drive-ra.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#470) fenixke válasza andras888 (#465) üzenetére


fenixke
csendes tag

Hali! Én csak pozitívat tudok mondani a kameráról és a gépről is. Szerintem premium kategória, ahányszor kézbe veszem, mindig ez az érzésem van.

(#471) unskillful


unskillful
tag

Felraktam neked Drive-ra a 015-ös Stock backup-ot, amit SP Flashtools-al fel tudsz flesselni. Először telepítsd fel a drivereket (ha még nem tetted meg) lehet, hogy az USB VCOM drivert is fel kell raknod. A Stock backup-ot kicsomagolod egy mappába, elindítod az SP Flashtools-t, megnyitod a scatter file-t. A telefont kikapcsolod, akkut kiveszed egy percre. Flashtools-ban a preloader kivételével hagyjál mindent kipipálva. Aksi vissza, download gombot megnyomod , majd rádugod a telefont. várd meg, hogy teljesen végigmenjen a folyamat, addig, amíg a végén ok-t nem ír. Ha jól emlékszem 3x is végig megy a csík, mire végez.
A pack linke: [link]

A link-ben benne van minden: 015-ös stock backup, SP Flashtools, Driverek...

Ha sikerült, azért számolj be róla. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#472) Kloss válasza andras888 (#465) üzenetére


Kloss
őstag

Kamera kitűnő, de magára a készülékre sincs panaszom. Én találtam számomra megfelelő romot, de hát kinek mi a jó ugye.
Egyetlen dolgot tudnék mondani negatívumként, a kijelző nem túl fényes, napsütésben nem látható jól.

(#473) Hrabci


Hrabci
csendes tag

Sziasztok, az létezik, hogy a gyári romban a cooload ui-ban nem lehet módosítani a widgetek méretét? Konkrétan az email és gmail betekintő widgetekre gondolok... ha lehet, akkor hogyan? :-)

(#474) szamoki válasza unskillful (#471) üzenetére


szamoki
tag

Offos tudásszomj :B

Gondoltam nekem is jó lesz, ha van eltéve egy téglából visszahozó készlet.
DEEE...
Nekem egy kis google drive oktatás kellene.
Nem vágom, hogy Neked kellett volna beállítani valamit vagy csak én vagyok a béna, de a nem tudok teljes mappát egyszerre lehúzni csak fájlonként engedi.

Ilyet leltem erről:
"First the option “share with me” must be ticked upon, to share the folder by the Google drive owner. Then select the "More" button and pick "Download""

De nekem se more gomb se semmi más :(
Se operában, se explorerben.

(#475) szamoki válasza Kloss (#472) üzenetére


szamoki
tag

Kiváncsivá tettél melyik ROM jött be Neked?
Nekem most a fentebb írt unskillful féle AOSP-s ROM van fent (ezúton is hála érte).
Már eléggé jól belaktam és nincs semmi bibi amivel együtt kellene benne élni.

Ám nagyon nyitott lennék valamilyen Coolife UI -s ROM-ra.
Akár annak árán is, hogy angolul kell használni csak ne legyenek benne alap funkciókat érintő hibák (értsd névjegyzék, csoport csengőhang kezelés, adatforgalom)
Tehát innen az érdeklődésem.

(#476) unskillful válasza szamoki (#475) üzenetére


unskillful
tag

Szia!
A Drive-os megosztás az rajtam múlik, legközelebb a mappát osztom meg, nem a tartalmát :) és akkor egyben le fogod tudni tölteni mappástól a tartalmat. A hétre ígérték a 035-ös számú tényleg hivatalos Coollife Ui-t. már én is nagyon várom, most éppen egy Miui-t nyúzok amivel teljesen elégedett vagyok. Piszok gyors, nincs bug, csak nem magyar... Próbálom magyarítani Jbart-al, de valamiért nem akar összejönni, ezért felvettem a kapcsolatot a hivatalos magyar Miui közösséggel, azon belül is vagyula "kollégával", aki a fordításokért felelős. Mivel van már egy nem hivatalos Miui verzió (az emjot féle V05a) ami tartalmazza a magyar nyelvet, elméletileg nem lenne olyan nagy dolog, nekem mégsem megy. Ha kapok segítséget, és sikerül magyarítanom, akkor természetesen megosztom. + Regisztráltam az official Coollife Ui közösséghez is (ami ugyan kínai, és a google fordítás néha félrevezet :) ) de próbálom feléjük jelezni azokat a hibákat, amiket eddig tapasztaltam. Nekem is az tetszene a legjobban, és már tényleg csak apróbb bug-ok vannak, ami miatt még nem tértem vissza rá. Például nekem fontos lenne, hogy abc sorrendbe tudjam rakni az appokat, és az újonnan telepített programok se a végére kerüljenek... + ott van még mindig a notification hang beállítás probléma és még néhány apróság. Írtam nekik, hogy kellene egy multilanguage verzió, de erre még semmilyen visszajelzést nem kaptam :)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#477) szamoki válasza unskillful (#476) üzenetére


szamoki
tag

Köszönöm a gyors válaszodat :R :R :R
Ugyancsak köszönet jár a kitartó és szorgalmas munkáért amit a CoolPad F1 -es felhasználókért teszel.
Mint írtam én most is egy általad ajánlott és magyarított romot nyúzok.

A MIUI nagyon izgalmasan hangzik, ha nem lesz magyarításra megoldás 1-2 héten belül akkor utána Én már fel is iratkozom a megosztást kérők közé.

Más félig off:
Hungobungo kollégát meglehetne-e szépen kérni, hogy ha átmegy a kezén egy

Coolpad 7320 (úgy tudom van futó csoportos rendelés rá éppen)

akkor arról is csináljon egy ugyanilyen gyors tesztet, mint ez a topic indító.
Nagyon érdekelne ennek az F1 telefonnak a kistestvére.
Az ára miatt nálam nagyon nyerő lenne asszonynak ajándéknak (már ha az 5,5-es kijelző nem túl brutális).
Ezért érdekelne egy első benyomásos gyors teszt róla.

[ Szerkesztve ]

(#478) viktorhu válasza szamoki (#474) üzenetére


viktorhu
veterán

Hozzáadhatod a saját drive-odhoz, és onnan már a komplett mappát egy zipként le tudod tölteni.

(#479) viktorhu válasza unskillful (#471) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszönöm a gyors segítséget, már töltöm is le :) Nagyon megörültem amikor megláttam tegnap, de már nagyon éjszaka volt, nem akartam már hozzáfogni.

Közben annyit sikerült a gyári rommal, hogy a vroot ideiglenes rootot ad (újraindításig), de ez alatt benyomtam a system/app könyvtárba a google cuccokat, és működnek is.

Viszont volt egy furcsaság: a google telepítés utáni újraindításkor még működött a google maps, és a pozíciómat is azonosította, vagyis a network location services-nek is működnie kellett. Pár perccel később újraindítva már pár másodperc után ki is hal a maps, és böngészőből sem működik a location services (here maps-et nyitottam meg böngészőből, nem tudta beazonosítani, hogy hol vagyok, kiírta, hogy a pozícióm nem elérhető).

Ha már itt a 015-ös újraélesztő készlet, meg a 20-as verzióhoz a vroot, most már kíváncsiságból meg fogom nézni, hogy ha újra felrakom tisztán a gyárit és OTA update-elem a legújabb verzióig, akkor is működni fog-e még a vroot, mert az úgy egészen barátságos megoldásnak tűnne, végülis elég a temp root is, ha bármikor újra bekapcsolhatom.

Viszont a network location-ra tudtok megoldást?

(#480) unskillful válasza viktorhu (#479) üzenetére


unskillful
tag

El fog menni az update a 029-es verzióig. A rootoláshoz a legegyszerűbb módszer, ha már van fent CWM, vagy TWRP, akkor futtasd le [ezt] a zipet és már rootolva is van :)

A google maps a 8.0-ás verzió óta nem működik néhány Mediatek Soc-on. Telepítsd a 8.0-és verziót, és kapcsold ki playben a frissítését.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#481) Csezi


Csezi
tag

Az mitől lehet,h fájlkezelőből eltünik a külső sd,a rendszer,az alkalmazások se látják,viszont a root könyvtár,mnt,és azon belül elérem....
Van,de mégsincs...

(#482) Kloss válasza szamoki (#475) üzenetére


Kloss
őstag

Az emjot féle miui-t használom.
Amire én használom tökéletes. Játékra nem az igazi, mert szaggathatnak a játékok.
Sebesség, stabilitás rendben van. Egyedül az időkép alkalmazás áll le néha a térképek böngészésekor.

(#483) szamoki válasza Kloss (#482) üzenetére


szamoki
tag

"A needromos Miui v05a tárcsázója bugos, és a fejlesztő (emjot), aki csinálta/javítgatta sajnos eladta a coolpad F1-ét, így sajnos nem valószínű, hogy újabb verzókat, és javításokat kapnánk hozzá..."

Erről a ROM-ról van szó?
Tapasztaltad Te is ezt a tárcsázóbeli bugot?
Ha igen miben áll konkrétan a hiba?

(#484) Hrabci válasza Csezi (#481) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nekem ez az után jött elő a janzelmos rommal, mikor gépre dugtam, lekapcsolódott az sd, viszont mikor lehúztam gépről, nem kapcsolódott vissza. Nekem reboot segített csak... :U

(#485) Csezi válasza Hrabci (#484) üzenetére


Csezi
tag

Reboot nekem is helyre hozta...

(#486) viktorhu válasza Csezi (#481) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszönöm. Végül csak a 020-ig sikerült - a 029-nél már a temp root sem ment, ezért újra felraktam a 2.0-t.

Felraktam a CWM-et, beraktam /sdcard-ba update.zip néven, CWM szerint viszont no such file or directory... akkor sem, ha a rom managerben kiválasztom előtte. Mit ronthattam el?

(#487) Kloss válasza szamoki (#483) üzenetére


Kloss
őstag

Igen erről van szó, én nem tapasztaltam ilyen hibát.

(#488) BenG


BenG
csendes tag

Ha már a vámon csücsül a telefonom, és elküldtem nekik a megfelelő információkat e-mail-en (azonnal jött a gépi üzenet, hogy megkapták), akkor hány nap mire reagálnak rá ténylegesen?
14 napig volt úgy ott, hogy semmit nem küldtem és félek hogy 20. nap után visszaküldik, ha annyi idő alatt sem tudnak vele foglalkozni.

(#489) Laza... válasza BenG (#488) üzenetére


Laza...
addikt

Ne aggódj nagyon, nekem több mint 3 hétig csücsült náluk 2 csomagom is

Never give up!

(#490) viktorhu válasza Laza... (#489) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem is volt két csomagom, amin több mint egy hétig ültek, az egyik pont a coolpad volt. Mailben megkérdeztem, hogy mi a probléma, és tudok-e valamit segíteni, és mindkétszer azonnal változott a küldemény státusza :)

Szerk.: most látom, hogy itt te küldted soká a dokumentumokat. Nézz rá a postai státuszra a neten, azon látszik, hogy hozzányúltak-e már (beküldött dokumentumok feldolgozása, vámhatározat kiadva stb. státuszok)

[ Szerkesztve ]

(#491) viktorhu válasza unskillful (#480) üzenetére


viktorhu
veterán

Bocsánat, Neked akartam megköszönni, csak rossz helyen nyomtam a választ :) még próbálkozom a root file-lal, egyelőre nem akarja szeretni a cwm, de már legalább a coolpademről írom a hozzászólást :)

(#492) unskillful válasza viktorhu (#491) üzenetére


unskillful
tag

Nekem simán ment azzal a zippel. Ha nem boldogulsz vele, akkor Vroot 1.7.7 elméletileg megoldja. [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#493) viktorhu válasza unskillful (#492) üzenetére


viktorhu
veterán

Az egyértelmű, hogy zip telepítés ügyében én vagyok a béna, a gapps csomagra is azt írja a CWM, hogy no such file or directory :) Viszont a driverrel amit feltöltöttél plusz ezzel a windowsos vroot-tal sikerült a rootolás, úgyhogy ez már óriási előrelépés, köszönöm :)

(#494) unskillful válasza viktorhu (#493) üzenetére


unskillful
tag

Rakd fel a Mobile Uncle Tools-t Playről (ingyenes), és tegyél fel TWRP-t [link]

Ha már rootolt a telefon, akkor felmásolod az SD gyökerébe a TWRP recoveryt (recovery.bin) felrakod a Mobile Uncle Tools-t, update recovery, kiválasztod a felmásolt recoveryt és keész :)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#495) tlala


tlala
addikt

Feltettem én is az AOSP ROM-ot.
Pontosan úgy van, ahogy írtátok: minden megy ami benne van, de rém egyszerű, és sótlan, unalmas. :)
Hiányzik a kínai gyári ROM sok aprő, jól átgondolt szolgáltatása - pl. a híváskori kis menüfelhő sok opciója, a tökéletes felvétele, stb.
Akkor lehet, hogy most a 34-es következik? :)

[ Szerkesztve ]

(#496) viktorhu válasza unskillful (#494) üzenetére


viktorhu
veterán

Így tényleg működik minden :) Sokat tanultam Tőled, meg még biztosan fogok is, köszönöm szépen!

Azt hiszem Rajtad kívül csak egy európai támogatja ezt a telefont hasonló lelkesedéssel, Jonzalvo a spanyol fórumokon, ahova a romjait töltögeti fel (pl. a Galaxy Note 3 alapút) :)

Viktor

(#497) unskillful válasza tlala (#495) üzenetére


unskillful
tag

34-es már van egy ideje, de csak béta, nem official. Két verziót olvastam ma a folytatással kapcsolatban:
1., ma jön egy szintén nem hivatalos 035-ös,
2., holnap (10-én) jön a 036-os official.
Természetesen amilyen sorrendben elérhetőek lesznek, úgy tesztelni is fogom, és beszámolok a tapasztalatokról.
A hivatalos kínai Coolpad F1 fórumon már rebesgetik, hogy valamelyik következő hivatalos verzió már kit-kat alapú lesz.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#498) tlala válasza unskillful (#497) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, hálásak vagyunk a munkádért!

(#499) szamoki válasza unskillful (#497) üzenetére


szamoki
tag

KitKat-es ROM naaaaa az király.
Éppen kérdezni is akartam hogy nics-e valamilyen jóképű 4.4 alapú ROM?

Addig is, akkor már, mint idézet forrástól kérdezem, hogy emékszel, hogy ezzel a MIUI ROM-al mi volt az a tárcsázóbeli bug?
Illetve a needrom letöltésen ahhoz a MIUI-hoz csak olyan G.apps packot leltem amihez oda volt írva, hogy v03 alattiakhoz. Ehhez a MIUI v05a-hoz milyen G pack való akkor?

(#500) kano válasza szamoki (#499) üzenetére


kano
nagyúr

Csak annyi, hogy a tárcsázó torzult. Ha feldobsz egy másik tárcsázót akkor semmi gond vele...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.