Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Fater38


Fater38
csendes tag

Igen,az értesítő led nekem is fontos volt,az előző telefonomon gravity boxxal tudtam villogtatni az alsó gomb világítást-ami szintén jó ha van.Azon kiakadtam ahogy a hongmit hamusítják,láttam összehasonlító képsorozatot és videót a hamis példányokról.Talán a Coolpad-et még nem hamisítják.

[ Szerkesztve ]

(#252) Fater38


Fater38
csendes tag

A ki-be dugdosásról annyit,hogy nálam is jelentkezett eleinte.Volt egy fix kábelem a PC-hez(régi HTC) amit a telefonokhoz használtam de ki kellett cserélni,mert ha megnézitek a micro usb része a telefonnak mélyebb kicsit,a hozzá adott kábelen a csatlakozó hosszabb.Mióta kicseréltem a kábelt a gyárira egyből csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#253) kano válasza Fater38 (#252) üzenetére


kano
nagyúr

Volt abban a kínai webshopban ahonnan szoktam rendelgetni, microUSB-s szalagkábel különböző színekben. Tetszett, így rendeltem 2 darabot és nem értettem, hogy miért van ennek ilyen hosszú csatija. Most már értem. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#254) tlala


tlala
addikt

Na, megérkezett az én kicsikém is. :))

Életem első kínai telefonja, sőt, szerintem még csak ZTE volt a kezemben a kínaiak közül.
Hátőőőő... a kijelzőpanel "az árral arányos minőségű"... Elég gyengus, az oldalsó bertekintési szöge harmatos, a színek is mosottak. Amikor az LG Optimus Blackről Nexus4-re váltottam, csalódás volt a Nexus kijelzője - most hasonló visszalépés ez az LCD. :)
A készülék viszont jól össze van rakva, szép, tetszik, hogy nincs felirat az elején. A menüje remek, jobban tetszik mint a Nexuson a 4.4.4!
A menüje és a készülék nagyon gyors, ez is nagyon impozáns. Kézre áll, pedig nincs nagy kezem, és a súlya is még pont elviselhető.
A Nillkin hátlap szépen mutat rajta, a kilátszó fehér részek már nem annyira, de elviselhető.
Viccesek a néha előbukkanó kínai írásjelek! :))

(#255) Laza... válasza tlala (#254) üzenetére


Laza...
addikt

LCD? :Y

Ne beszélj már zöldséget. Mi az hogy harmatos betekintési szög? Hátulról nem látszik, vagy mi a baj vele? :DDD

Never give up!

(#256) tlala válasza Laza... (#255) üzenetére


tlala
addikt

Ez így elég udvariatlan reakció volt, már bocsánat...

Szemből tök fényes, 45 fokban oldalra megdöntve meg már jóval sötétebb, erre gondoltam.
Van más IPS paneles cuccom is, azokon koránt sem ennyire markáns a sötétedés, ezért szokatlan elsőre.

(#257) tlala


tlala
addikt

Ami viszont jó hír, hogy a Windows7/64bit azonnal felismerte MTP módban az USB-re csatlakoztatás után, fel is pakolta az USB drivereket, egyedül egy "MT65XX Android Phone" drivert hiányol, az sárga kérdőjeles is az Eszközkezelőben.

(#258) fenixke


fenixke
csendes tag

Nekem is megjött a teló. Nálam minden rendbe van teljesen elégedett vagyok. Gyönyörű a kijelző, a sebesség űber király, a fotók szépek. Nálam 029-es ROM van rajta alapból. Magyar nyelvvel. Nem tudom, hogy ez esetleg Steve munkája-e, de nagyon faja. Itt egy screen a buildről:

(#259) hungobungo válasza fenixke (#258) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Khm, nem véletlen. aki a csoportossal vette, azoknak lesz rajta még LeWa is ;)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#260) fenixke válasza hungobungo (#259) üzenetére


fenixke
csendes tag

Tudtam, hogy van itt valami turpisság. Akkor ezek szerint Te voltál? Mik kerültek a gépre, le tudod írni? Amúgy köszi, nagyon tetszetős :R

[ Szerkesztve ]

(#261) fenixke


fenixke
csendes tag

Nem tudom ki milyen töltőt kapott, de nekem szétesett az átalakító része és a vége benne maradt a konnektorba én meg amilyen h*lye vagyok bele is nyúltam, jól megrázott az áram. Szóval ne kövessétek el az én hibámat vigyázzatok vele!!!

(#262) szamoki válasza hungobungo (#259) üzenetére


szamoki
tag

Nekem is megérkezett a csoportos rendelésben.
Tőlem is ezer hála és köszönöt Neked és KukkSteve-nek is a lebonyolításért. :R :R :R

Eddig én is nagyon elégedett vagyok.
Apró rossz pont, hogy az 5Ghz-es wifi band-et nem akarja látni, de ez van :)

Most éppen feltúrom a korábbi írásokat, hogy milyen driver kell a PC-re, hogy USB rádugás után lásson valamit a telefonból.

Deeeee már pontosítok is. USB kábel (nem a telefonhoz adott azt még nem próbáltam) gondja volt. :W
Simán látja a PC

[ Szerkesztve ]

(#263) testo92


testo92
csendes tag

Van esetleg valakinek felesleges tokja hozzá ( szilikon) ?

(#264) tlala


tlala
addikt

Nálam nem működött az előfizus mobil internet a firmware-be épített Vodafone APN-nel, kézzel kellett hozzá készíteni egy másik APN-t.

(#265) Laza... válasza tlala (#264) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem pöcc-röff ment, egyedül a vitamax részt kellett kitörölni kézzel

Never give up!

(#266) tlala válasza Laza... (#265) üzenetére


tlala
addikt

Igen, az volt a baj szerintem is.
De nekem nem engedte törölni, szürke volt minden mező, nem lehetett szerkeszteni, pedig megpróbáltam átváltani másik APN-re, kilőni a netet, stb. Egy új APN lett a megoldás.

(#267) unskillful


unskillful
tag

Azt tudja-e valaki, hogy az értesítési hangot (pl. e-mail értesítés) hogyan tudom változtatni?

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#268) tlala válasza unskillful (#267) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem a Beállítások/Hang menüben a "Msg. tone" - nem?
(Gmail klienst használok, ott külön be lehet állítani.)

[ Szerkesztve ]

(#269) testo92


testo92
csendes tag

Valakinek sikerült csinálni Backup-ot MTKdroidtools-al ?

(#270) unskillful válasza tlala (#268) üzenetére


unskillful
tag

Az sajnos csak az sms hangját módosítja... de amint kapok bármilyen értesítést (eredmenyek, e-mail, akármi) egy laza 10 másodperces jelzőhanggal figyelmeztet...

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#271) tlala válasza unskillful (#270) üzenetére


tlala
addikt

Ja, tényleg, az már meglepett engem is - borzalmas! :)
Szerencsére én csak rezgőn használom az e-mail értesítést.

(#272) hungobungo válasza unskillful (#270) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Nézd meg a Coolshow-t (téma kezelő), ott is lehet hangokat állítani (a beállítások ikonon belül).

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#273) Fater38


Fater38
csendes tag

hungobungo,a fordított romodban,a névjegyzék hibáját sikerült orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#274) unskillful válasza hungobungo (#272) üzenetére


unskillful
tag

Sajnos ott sem lehet állítani...Igazából azoknál az appoknál, ahol lehetőség lenne egyedi jelzőhangot beállítani (pl: gmail, tapatalk) ott sem lehet választani csak alapértelmezett értesítés hang, és a nincs hang között. Majd rákérdezek Modacon, hátha van rá valami megoldás.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#275) kano


kano
nagyúr

Egyébként nekem is problémám van a Win7 és a teló felismerésével. Feldobtam egy portolt VIBE romot és azonnal felismerte korrektül. Valahogy a gyári (régi) FW nem az igazi....

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#276) fenixke


fenixke
csendes tag

Srácok az alsó menüsort (also 5 (4) ikon) le lehet valahogy cserélni? Például ha szeretnék másik Hívás és Kontakt kezelőt használni, hogy onnan rögtön indítható legyen?

(#277) szamoki válasza fenixke (#276) üzenetére


szamoki
tag

Nálam sikerült androidos módon (ujj rajta tartva kicsit tovább) kihúzgálni és kicserélni más ikonokra.
A mappákat veszi ki onnan ha kiürülnek.

Viszont ezt a 10 másodperces gmail értesítő kinyírást meg én nem lelem egyelőre :)

[ Szerkesztve ]

(#278) fenixke válasza szamoki (#277) üzenetére


fenixke
csendes tag

Köszi sikerült. A GMAIL appban a Beállításokba, ha bemész ott pedig a fiókodat kiválasztod, akkor azon belül van olyan, hogy "Hang és rezgés beérkező üzenetekhez" és azon belül a "Hang" opciónál tudod kikapcsolni. :) Változtatni a Notification hangját nem tudom, hogy lehet, mert nálam is csak "Alapértelmezett csengőhang" van. :(

(#279) cccp12


cccp12
csendes tag

Üdv!
Én is boldog új tulaj vagyok :C
Kérdésem GPS próbálta valaki ?
Hogy csalom elő? (hülye kérdés )
köszi

(#280) Laza... válasza cccp12 (#279) üzenetére


Laza...
addikt

Felrakod playről pl. a gps test nevű progit. (vagy navi szoftvert)

A GPS-e az egyik (h anem a) legjobb MTK fronton

Never give up!

(#281) unskillful


unskillful
tag

Június végén jön ki frissítés a gyári romra: "F1 mobil változata Okami hivatalos verzió frissítésre kerül, még ebben a hónapban, várhatóan verziószám 086."
Javítva lesz többek között: névjegyzék, kamera autófókusz, Wifi...és még sok egyéb
@hungubungo: Mekkora munka a magyarítása a gyári romnak? Minden frissítéskor/új verziónál, elölről kell kezdeni, vagy a már meglévőt rá tudod húzni az újra? Ha úgy alakul, hogy csinálod tovább a Stock Rom magyarítását, akkor tudok-e valamiben segíteni? Sok időm nincs, de ami van azt szívesen rááldozom.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#282) hungobungo válasza fenixke (#278) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Az ébresztőórák közül amit a romba raktam, egyedül az látta normálisan a csengő/ébresztő/értesítési hangokat. Lehet, hogy a témázás miatt módosítottak a hangkezelésen, sajnos nem tudom megmondani.

A magyarított romot idő hiányában nem tudtam tovább csiszolni :(

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#283) szamoki válasza unskillful (#274) üzenetére


szamoki
tag

Jól látom, hogy ez a probléma fennáll az egyéni csengőhang beállításai témakörben is?
Ott is az alapértelmezett csengőhang és néma között lehet csak választani.
Felrakott app pl. a Group Ringtones is erre jut csak
(sőt ezen a telefonon nem is látja az összes névjegyzék beli csoportot :( )

Kérlek jelezd, ha találtál valami okosságot egyéni csengőhang témakörben.

A benne maradt egy vagy két kínai betűs névjegyzék csoportok kiírtására van valakinek megoldása?
Illetve elsőnek úgy kérdezem, hogy másnál is vannak ilyen kínai névjegyzék csoportok?

(#284) fenixke válasza szamoki (#283) üzenetére


fenixke
csendes tag

Nálam van/volt és az alapértelmezett névjegyzék appban ki lehet/ett őket törölni :) máshol nekem se engedte.

(#285) fenixke válasza hungobungo (#282) üzenetére


fenixke
csendes tag

Köszi az infót, meglátjuk, hátha javítják majd. Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet hibákat jelezni a fejlesztőknek?

(#286) unskillful válasza szamoki (#283) üzenetére


unskillful
tag

Nem tudom most rögtön megnézni, mert éppen 3 másik Aosp romot tesztelek/magyarítok. Nem emlékszem, hogy nálam lettek volna kínai nevű csoportok... Viszont szerintem megér egy próbát: ha a csoport nevére nyomsz, akkor szerintem át fogod tudni nevezni, és máris van magyar névjegycsoportod... Ez nem biztos, de egy próbát megér. (Lehet, hogy hosszan kell nyomni az írásra)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#287) szamoki válasza fenixke (#284) üzenetére


szamoki
tag

Köszönöm :R

Ott tényleg lehet törölni.

Sőt az egyedi csoport csengő hang témakörben is a gyári névjegyzék app a megoldás. Ott a csoport szerkesztésben megjelenik a MUSIC lehetőség és onnan lehet választani a felvitt zenék közül.

Hátha valakinek hasznos.

(#288) szamoki válasza szamoki (#287) üzenetére


szamoki
tag

Hát pontosítok. Lehet a gyári névjegyzék app-ban csoporthoz egyedi csengőhangot beállítani, de az a gyakorlatban nem működik.
Tehát csak az adott SIM-hez beállított alapértelmezett csengőhang aktiválódik csakis és kizárólag.

Ha valaki talált erre megoldást kérme ossza meg.

[ Szerkesztve ]

(#289) tlala


tlala
addikt

Sikerült bárkinek is egyetlen alkalmazást is átteni SD kártyára?
Először a Beállítások/Alkalmazások-on keresztül próbáltam egy-egy alkalmazást áttenni, de nem engedte. További gáz, hogy megpróbáltam a Google Play-ből 6-7 "App2SD" típusú alkalmazást telepíteni, de egyetlen egyet sem sikerült feltenni...

(#290) szamoki válasza tlala (#289) üzenetére


szamoki
tag

Nekem a csoportos rendelésben tegnap érkezett szállítmányból van egy 029-es rommal egy példányom.
A progik felpakolása után simán engedte és meg is csinálta az SD kártyára átrakást gond nélkül.

(#291) tlala válasza szamoki (#290) üzenetére


tlala
addikt

Nekem is a csoportos rendelésből van, és ezzel a ROM-mal érkezett.
Egy ilyen kártyát pattintottam bele.

(#292) tlala válasza tlala (#291) üzenetére


tlala
addikt

Na, egyfajta "app2sd" sikeres telepítése és egy újraindítása után nálam is megindult...
Sikerült néhány alkalmazást áttenni - amelyik engedte magát.

(#293) #83057152


#83057152
törölt tag

Sziasztok!
Ma én is kézhez kaptam a készüléket (egy Jiayu G2F társaságában).
Ezúton is szeretném megköszönni KukkStevenek és hungobungonak is .
Eddig mindkét készülék nagyon jó benyomást tett rám és úgy érzem egy jó kis közösségnek lehetek a tagja általatok!
Ma estére meg lesz a programom. :DD

(#294) kano


kano
nagyúr

Én pedig visszaküldtem gariztatni. Meglátjuk mi lesz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#295) tlala


tlala
addikt

Biztos csak a magamfajta kezdőknek új, de érdemes ezzel az alkalmazással megnézni a GPS szerver beállításokat.
Nálam minden Ázsiára meg Kínára volt állítva a Coolpad-en.
A "Haladó beállítások"-ról van fogalma valakinek?
Vagy azt a navi szoftverek beállítják maguknak?

[ Szerkesztve ]

(#296) tlala válasza tlala (#295) üzenetére


tlala
addikt

A képernyőkép lemaradt.

(#297) #83057152 válasza tlala (#296) üzenetére


#83057152
törölt tag

Szia!
Nekem mindenféle állítgatás nélkül kb. 30 másodperc alatt talált első indítás után 10 műholdat a munkahelyem (nagyon le van árnyékolva) ablakában állva.Komolyabb tesztelés vasárnap.

(#298) hungobungo válasza tlala (#292) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Miért akartok átmozgatni alkalmazásokat a lassú SD-re, amikor több GB-nyi hely van rá a belső, csak erre a célra fenntartott és használható partíción?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#299) hungobungo válasza szamoki (#287) üzenetére


hungobungo
aktív tag

a Zene programban is van mód a csengőhang beállítására, próbáljátok ki hátha!

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#300) tlala válasza hungobungo (#298) üzenetére


tlala
addikt

Jogos a kérdés! :)
Nekem az volt a probléma, hogy több alkalmazás, amit már korábban megvásároltam, most feltelepítve újraindítás után "eltűnt" a készülékről. Csak az indítóikonja maradt a főépernyőn, és "Az alkalmazás nincs telepítve" üzenet fogadott, amikor megpróbáltam indítani (érdekes viszont, hogy újratelepítés után a beállítások egmaradtak...)
Megpróbáltam áttelepíteni őket az SD-re, hátha onnan nem tűnnek el, de tipikusan ezeket nem lehet áttenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.