Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Fater38


Fater38
csendes tag

Egyetértek az előttem szólóhoz,szabad memória = felesleges memória.A rendszer kezeli ahogy neki kell.

(#202) kano


kano
nagyúr

Találkozott valaki olyan jelenséggel, hogy a kijelző remeg körben a széleken? :W Tök jó, hogy tegnap kaptam meg... A kibontásnál nem volt ilyen gond, de ma reggelre már remeg. Éjszaka töltöttem csak kikapcsolt állapotban...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#203) kano válasza kano (#202) üzenetére


kano
nagyúr

Ahogy nézem csak magasabb fényerőn látható.

Ráadásul telefonálás közben nem kapcsolja le a kijelzőt a drága!? :F

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#204) Laza... válasza kano (#203) üzenetére


Laza...
addikt

Egy gyári visszaállítás, he nem lesz jó, akkor garis probléma.

Milyen rom van rajta? Az AOSP rommal mindez 100% nem jelentkezik. Ha ezután is fennáll a hiba, sajnos tényleg garis probléma. Nekem egy ilyen készüléken sem volt ilyen

Never give up!

(#205) kano válasza Laza... (#204) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi. :R Az az érdekes, hogy ahogy "bemelegedett" a készülék és kikapcsoltam a gyári romban lévő Clear Motiont (lehet, hogy semmi köze nincs hozzá) megszűnt a jelenség.
Feldobnám az AOSP-t, de ha vissza kell küldenem akkor nem tudom visszaállítani a gyári recovery-t.

Van jelenleg olyan flashelési eljárás amivel teljesen gyári, szűz állapotba lehet hozni a telót (gyári recovery is kellene)?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#206) Csezi válasza kano (#203) üzenetére


Csezi
tag

Lekapcsolja az,csak aztán vissza nem...de,ha nem teszed a fejedhez rögtön,akkor villan egyet és bekapcsolva marad...vagy ez...vagy az...ha lekapcsol utána a kikapcs gombbal tudod visszahozni...

(#207) kano válasza Csezi (#206) üzenetére


kano
nagyúr

Ez azért király, hogy még a proximity szenzor kezelését sem tudták rendesen belőni...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#208) Laza... válasza kano (#207) üzenetére


Laza...
addikt

Nálam volt elég sok, egyiknek sem volt ilyen hibája (más sem). Kaptál egy hibás példányt, ennyi a történet

Never give up!

(#209) kano válasza Laza... (#208) üzenetére


kano
nagyúr

Azért az érdekes, hogy nem csak nálam nem működik jól... :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#210) Laza... válasza kano (#209) üzenetére


Laza...
addikt

Akkor lehet jobb szériát kaptam (én máshonnan rendelek)

Never give up!

(#211) kano


kano
nagyúr

Egyébként az innen letöltött pure AOSP zip fájlja mindenkinek CRC erroros?
Azt mondja, hogy a wlan.co fájl sérült. :F

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#212) Laza... válasza kano (#211) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem is fent van, még Faternak osztottam meg [link] Én az elsőt raknám fel (külön van a gapps), a második 3d alkalmazásokban lagol

Never give up!

(#213) Fater38


Fater38
csendes tag

A rom próbálgatásból az lett,hogy a gyárival használom.Vannak jó, használható romok,de nekem tetszik a gyári egyedisége.Semmi érzékelő problémát nem tapasztaltam. AOSP romok is jók.

[ Szerkesztve ]

(#214) fenixke válasza Fater38 (#213) üzenetére


fenixke
csendes tag

A gyári ROM melyik verzióját használod?

Nem tudom, hogy erről a topic-ról esett-e már szó:

http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

Elég sok minden info van fenn, pl ha valaki elront valamit a ROMokkal való próbálkozás közben, akkor, hogy lehet visszahozni a telót, meg ilyesmik.

A harmadik hozzászólásban van fenn egy ROM:
[ROM] Coolpad F1 wcdma Official Beta Rom 029 Lite (with Root) by ATX

Ezt próbálta esetleg valaki? A fenti fórumon jókat írnak róla! (hasonló betegségei vannak, mint a hungobungo által használt gyári romnak)

(#215) kano válasza Laza... (#212) üzenetére


kano
nagyúr

Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#216) kano válasza Csezi (#206) üzenetére


kano
nagyúr

Az az érzésem, hogy neked sem jó a proximity sensorod. Ugyanis a kijelződet nem kapcsolja le ugye amikor a fejedhez tartod (na ezt kellene megoldania a szenzornak) és utána pedig a kijelző a normál kijelző kikapcsolási beállítás miatt kapcsol ki. És ezért nem is kapcsol utána vissza...
Tegye már fel legyen szíves valaki ezt a programot és nézze meg, hogy a proximity sensor mit szól a taperolásra (alapban ahogy nézem 1cm-t mutat, de ez nekem nem igen változik)?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#217) Csezi válasza kano (#216) üzenetére


Csezi
tag

Nekem se változik...engineer módban sem tudom kalibrálni...

(#218) kano válasza Csezi (#217) üzenetére


kano
nagyúr

Na ez az...
Próbálja ki legyen szíves más is...
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#219) Laza... válasza kano (#216) üzenetére


Laza...
addikt

Az minden telón 1cm és 0 között változik (ha működik)

Never give up!

(#220) Fater38 válasza fenixke (#214) üzenetére


Fater38
csendes tag

Ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#221) kano válasza Laza... (#219) üzenetére


kano
nagyúr

Nyilván, de nem lesz 0 az a legnagyobb baj, így valószínűleg nem is működik tökéletesen. Bár 2x 0-át jelzett nekem is, de attól még ennek nem így kellene lennie szerintem.
Azt hiszem ebbe belenyúltam...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#222) fenixke válasza Fater38 (#220) üzenetére


fenixke
csendes tag

Köszi. Ez az, ami eredetileg rajta volt a telefonon, vagy már valamit "mókoltál" vele? :)

(#223) kano válasza fenixke (#222) üzenetére


kano
nagyúr

Ez az eredeti elvileg.

(#220) Fater38
Nézd meg légyszi, hogy neked ezzel a teszter programmal mit csinál a szenzorod!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#224) Fater38 válasza fenixke (#222) üzenetére


Fater38
csendes tag

Ez az eredeti,TWRP mentésem van róla,szinte az összes fellelhető romot kipróbáltam,hungobungo féle jó lesz ha ki tudja javítani a kapcsolatoknál a hibát.

kano,a szenzor teszt 1 és 0 között változik kb.11-12mm nél.

[ Szerkesztve ]

(#225) kano válasza Fater38 (#224) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor a miénk hibás sajnos. :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#226) Fater38


Fater38
csendes tag

Valami k@ság lehet a gyári rommal egyébként,mert próbáltam egy olyant ami elvileg ugyan az-
COOLPAD_F1_8297W_70_Lang_SD. a neve és a 3d teszteredménye ugyan úgy 4200 körüli és hullámzik mint a többinél.De amivel jött az tud
ennyit is ,sőt volt már 5200 felett is ,valamint folytonos a teszt és a játékok is jobbak kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#227) Csezi válasza Fater38 (#226) üzenetére


Csezi
tag

Hát igen a 3d teszt közben látványosan laggol,hullámzik...

(#228) Fater38 válasza kano (#225) üzenetére


Fater38
csendes tag

Eleinte nekem is furcsa volt telefonálás közben a telefon.Mivel nem kicsi :DD ezért láttam néha a kijelzőt beszéd közben,mert rosszul tartottam a fülemhez.Az a 11 mm nagyon kevés szerintem és közel kell tartanom,hogy a kijelző sötét legyen.Kipróbáltam a Xolo-n a programot,az már 4 cm-ról érzékel.
De azért nem kérem vissza az asszonytól. :))

[ Szerkesztve ]

(#229) Laza... válasza Csezi (#227) üzenetére


Laza...
addikt

Mondom: AOSP rommal nincs ilyen. 100%, kipróbálva.

Never give up!

(#230) Csezi válasza Laza... (#229) üzenetére


Csezi
tag

Belinkelnéd,h melyiket ajánlod?
Este,felrakom,ha ráérek...

[ Szerkesztve ]

(#231) Laza... válasza Csezi (#230) üzenetére


Laza...
addikt

ezt: [link]

Never give up!

(#232) Csezi válasza Laza... (#231) üzenetére


Csezi
tag

Köszi...!

(#233) Fater38


Fater38
csendes tag

Akit érdekel.A needrom-on a MIUI v05a tud magyarul.Kipróbáltam,jóóó :C

(#234) kaldium


kaldium
csendes tag

Hozzáértőktől kérdezném, hogy milyen módon lehet PC-vel összeházasítani a telefont? 0.15 rom van rajta gyárilag, az "USB Storage" opció erről is hiányzik nekem valahogy nem sikerül sehogy sem.

(#235) Fater38 válasza kaldium (#234) üzenetére


Fater38
csendes tag

Media device(MTP)-ként fog menni,sajátgépben(számítógépben-win7) tudod megnyitni.Már amennyire értek hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#236) kano válasza Fater38 (#228) üzenetére


kano
nagyúr

A Hongmin pl 5cm ez a távolság. Az a baj, hogy nekem folyamatosan. 1cm-t mutat. Azért ennél a telónál alapvető problémák vannak. Most nem a hibáról beszélek. Azt hiszem megy vissza a kicsi kínaihoz és nem ilyen típus lesz a csere.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#237) Laza... válasza kano (#236) üzenetére


Laza...
addikt

A Hongmi, és ez egy tök más telefon, fölösleges egymáshoz hasonlítani. A nálam járt készülékek mind remekül üzemelnek, az hogy a szenzor 1 vagy 5 cm-t ír ki, az lényegét tekintve tökmind1, a lényeg a működésben van. A GPS-e is jobb mint a (z MTK) Hongmié, erős WiFi, jó BT, nekem nagyon bejött ez a teló.

Az, hogy kifogtál egy hibás telót, az benne van a pakliban - attól még nem sz@r a Coolpad F1, hanem Neked nem volt szerencséd - tudod, technika

Never give up!

(#238) kaldium válasza Fater38 (#235) üzenetére


kaldium
csendes tag

Sajnos nem akarja sehogy sem, egyedül amikor látszik a telefon a gépen az a Camera (PTP) opció de azzal csak a Camera könyvtár látszik, az MTP opcióra állítva meg csak Drivert keres, de amit találtam már mindent kipróbáltam de semmivel nem lett jó eddig, egyébként köszönöm a tippet.

(#239) kano válasza kaldium (#238) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is csak ilyen módban ment.
Laza
Tudom, mert elektroműszerész és informatikus vagyok. Ez a téló valahogy túl sok kompromisszumot igényel.
Nincs egy normális rom rá(AOSP-t nem kedvelem, mint rájöttem). Még kipróbálom a MIUI-t hol dob FC-t és utána megy vissza...

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#240) Fater38 válasza kaldium (#238) üzenetére


Fater38
csendes tag

Próbáld meg ezeket valamelyikkel jó lesz,nekem sincs más driver.

kano,sajnálatos,hogy kifogtál egy ilyen példányt.Nálam egy 6589-est váltott,meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#241) hungobungo válasza kano (#236) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Kár hogy az az 1 nem "cm", hanem hogy van-e a közelében valami: 1 = igen, vagy 0=nem.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#242) hungobungo válasza hungobungo (#241) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Tárcsázóban be kell ütni, hogy:

*#*#3646633#*#*

Bejön a mérnöki menü, ott a hardver-nél van Sensor -> Light and proximity sensor, és lehet kalibrálni, állítani a treshold-ot, stb.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#243) hungobungo válasza kaldium (#238) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Megy az MPL simán, de valamiért nem elsőre, hanem csak 1-2 "újradugás" után esetleg a telefont is restartolhatod.
Egy csomó készülék már csak az MTP módot támogatja sajnos, az USB mód kezd kikopni az Androidos telókról. A Windows XP ugye már nem támogatott....

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#244) Csezi válasza hungobungo (#242) üzenetére


Csezi
tag

Lehetne kalibrálni,de nem lehet(nekem)
calculation failed...
Nekem úgy néz ki nem müxik,viszont engem nem zavar...

(#245) kaldium válasza Fater38 (#240) üzenetére


kaldium
csendes tag

Köszönöm a tippeket de egyenlőre nem sikerül a dolog, valamiért nem megy szerintem egyszer csak jó lesz, de ez nem ma lesz :)
hungobungo megvolt minden ki be dugdosás de ennek ez sem segített valamiért, minden esetre köszi a tippeket még próbálkozok, addig is marad az Airdroid mint alternatíva.
Még egy kérdés hogy ne csináljak hülyeséget, gyárilag rootolt a telefon de kinai menüs ha letöltöm a needromról az English Recoveryt és azt a Mobileuncletools felrakom akkor nem lesz semmi gond csak a menü változik angol nyelvűre vagy nem jó gondolat?

(#246) Kloss válasza kano (#236) üzenetére


Kloss
őstag

Nekem semmi bajom ezzel a telóval. Ami érzékelő van benne az tökéletesen működik, Win 7 nálam felismerte egyből és lehetett fájlokat mozgatni.
Miui-val eddig csak az időkép térképei nem működnek, minden más program fut rajta rendesen. (legalábbis amit én próbáltam)
Hongmi 1S volt a kezemben, hétfőn el is passzoltam. Coolpad-et nem cserélném Hongmira az tuti.
( ugye Laza...? ;) )
Lassabb, ugyanakkora méretben kisebb kijelző, kicsit rosszabb kamera, programokat folyton újratölt stb.

Fater38: majd küldök a srácnak egy kis lóvét, én kértem meg rá, hogy tegye bele :)

[ Szerkesztve ]

(#247) kano válasza Csezi (#244) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem sem engedi kalibrálni. De az az érdekes, hogy az értékeket érzékeli...
Lehet, hogy én látom túl sötéten a helyzetet, de most nem tudok lelkesedni...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#248) Laza... válasza Kloss (#246) üzenetére


Laza...
addikt

Nem lehet állást foglalni ebben, mert mindkét teló jó. Pont.

A fő különbség a támogatottságban, és a közösségben mérhető elsősorban, hardveresen mind2 teló kiváló a maga nemében. Azt még megjegyzem, a Hongmi már bizonyított, a Coolpadnak ez még hátravan.

Összehasonlítani badarság, mert semmiben nem egy kategória a kettő (más proci, más méret, más kijelző, stb)

Never give up!

(#249) Kloss válasza Laza... (#248) üzenetére


Kloss
őstag

A tabletemben is 1gb ram van, mégse tölti újra állandóan a launcher-t pl. A Hongmi meg igen.
Hogyne lehetne összehasonlítani, ha nem lehetne, hogyan dönthetném el, hogy melyik kell nekem?
A Coolpad valóban nem bizonyított, de vélhetően nehezebben fog bizonyítani az alacsonyabb támogatottság miatt.
Nem tudom, lehet az én Hongmi-m hibás volt, de mindenesetre nem azt vártam a négymagos Snapdragon procitól, hogy a beállításokban lépkedve várni kelljen a menüpontok megnyitása előtt.

(#250) Laza... válasza Kloss (#249) üzenetére


Laza...
addikt

Ami nálam van Hongmi, egy sem csinálja. Hibás készülék mindenből van. Egyébként jónak mondod ;)

Hongmiból sok a koppintás, lehet egy olyanod volt. Már nem olyan egyszerű kideríteni melyik a valódi, mint régebben, az MTK időkben (pl. Minidealon is árultak hamisat az S1-ből - lehet ők sem tudtak róla (egy darabig))

Nálam pl a felső határ max 4,7". Ezen felül számomra érdektelen, mert nem kényelmes használni. Nekem (!) ami fontos az a méret, és az értesítő led, stabilitás. Az összes többire teszek magasról

[ Szerkesztve ]

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.