Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Laza... válasza kano (#100) üzenetére


Laza...
addikt

Hungobungo leírt sok mindent. A romról meg itt olvashatsz, én sem nem erősítelek meg, sem nem cáfolok semmit hogy érdemes-e avagy sem - ezt neked kell eldöntened.

A problémák is relatív, hisz az agyonistenített iNEW v3 ehhez képest egy kalap fosch

Egy biztos, a GPS-e több mint kiváló, jobb mint a Hongmié

Never give up!

(#102) kano válasza Laza... (#101) üzenetére


kano
nagyúr

A GPS-e a Honor 3C-nek is jobb mint a Hongmié. :) Mondjuk azt ezzel a topicba bedobott programmal nem ellenőriztem...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#103) hungobungo válasza kano (#100) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A gyári angol 06.08-i tökéletesen használható. Két AOSP egyedi magyarított rom és egy LeWa romot már teszteltem, mindegyik stabil, MIUI-ból volt egy nagyon friss, na ez nem volt jó.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#104) kano válasza hungobungo (#103) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, akkor szerintem a 06.08-i gyári lesz (ha rászánom magam a rendelésre).

Írtam pü-t egy Jiayu G2F ügyében, megnéznéd?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#105) kano válasza kano (#104) üzenetére


kano
nagyúr

Egyébként akksi idővel van valakinek már komolyabb tapasztalata?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#106) unskillful válasza hungobungo (#103) üzenetére


unskillful
tag

A 06.08-i Stock romot nem lehet "magyarítani"? Kimondottan tetszik a CoolLife UI 5.5. Ez a 029-es gyári rom verzió? Úgy tudom, hogy az Unicom modellhez (WCDMA) tervezik hogy kiadnak egy multilanguage rom frissítést... Persze ha ezt is lehetne valahogy magyarítani, akkor nem kellene arra várni.
+1 rom kollekció a próbálkozó kedvűeknek: [link] password: zbrn

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#107) hungobungo válasza unskillful (#106) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Lehet, de ahogy a leírásban írtam, a kis ferdeszemű zsiványok saját appokat írtak, saját stringekkel :(
ráadásul az angol fordítás rohadt szar, sokszor az azonosítóból jobban ki lehet találni mint a szövegből, hogy mi a fene akar lenni.
Ami nagy falat, az az sms+telefon+névjegyzék, a többi már megvan, de nagyon lassan haladok vele :(
Ja és a kamera is meglenne, de valamiért lefagy, most próbálom debugolni :(

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#108) unskillful válasza hungobungo (#107) üzenetére


unskillful
tag

:R maximum respect Master

A kamerával kapcsolatban csak annyit, hogy modaco-n azt írják többen is, hogy a Camera Fv5-el ill. Cinema Fv5-el csinálják a legszebb képeket. Ugyan fizetősek, de azért ha valaki nagyon keresi, akkor simán megtalálja a tört verzót letöltéshez :K

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#109) unskillful


unskillful
tag

Még egy kérdés jutott eszembe, és valaki biztosan tudja a választ is :DDD
Vajon a Stock Romba integrálható valahogyan a gravitybox? Vagy az csak az AOSP romokkal hajlandó működni? Nekem fontos, mert egy csomó dolgot azzal szoktam személyre szabni.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#110) unskillful válasza hungobungo (#107) üzenetére


unskillful
tag

A kamerával lehet, hogy más probléma van, mert ennek a Romnak kijött egy "Lite" verziója, ami abban különbözik, hogy a kínai programok nagy részét már eltávolították, és abban sem működik a kamera/galéria app, valószínűleg azért, mert kellene neki valamelyik eltávolított kínai app...

"Rom is very fast, it has root and 90% of China apps are already removed
(I was pissed off when saw a lot of icons, but that were only empty ones)
You'll have to remove them from desktop since they point to nowhere :).

1) Prepare gapps, a keyboard (Kii is nice), some camera app and move that on your SD card. (or find it in Google Play later on)

2) Flash the rom, remove junk apps, flash gapps.

3) Uninstall remaining apps:
Photos (Camera and galery - doesn't work)
Weather Forecast (Chinese)
Web Browser (you may leave it) - it has blue globe icon
An app with the white T on the blue shield
Ifly - this is chinese keyboard
I used System App Remover for those above..
Enjoy :)

Rom has excellent and fluid List View animations."

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#111) ejnyebejnye


ejnyebejnye
csendes tag

Sziasztok! Hétvégén megrendeltem a telót. Milyen sim kell bele?

(#112) Laza... válasza ejnyebejnye (#111) üzenetére


Laza...
addikt

micro

Never give up!

(#113) unskillful válasza hungobungo (#107) üzenetére


unskillful
tag

Szia! Csak érdeklődnék, hogy hogy állsz a stock rom magyarításával. Esetleg van-e valami tapasztalat új romokkal kapcsolatban. Illetve akkor most éppen melyik a leginkább ajánlott rom? Ha minden jól megy, akkor szerdán már nekem is kézben lesz a telefon, onnantól én is tudok tesztelgetni...
+ Nem hivatalos forrásból származó információ szerint azért nem jön frissítés a 029-es verzió óta, mert a következő már 4.4 lesz.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#114) hungobungo válasza unskillful (#113) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Na kérem, itt lehet nyálcsorgatni (google mappa):
Magyarított Coolpad UI állapotképek

Kösz az infót, de a 4.4 ebből a szempontból közömbös, hiszenúgyis a Coolpad UI-t fogja megkapni majd az is.

A kérdések megelőzése végett:
Amikor kész lesz, kész lesz. Ha kész lesz megosztom, nem előbb, nem később.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#115) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Valaki kért GPS nyomot, tegnap csináltam: [link]

A Pláza előtt parkoltam, onnantól érvényes a helyzetmeghatározás, nem offroad/repülve kezdtem ;)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#116) Laza... válasza hungobungo (#114) üzenetére


Laza...
addikt

Meg is lesz osztva, vagy csak bibibiiii marad? :DDD

Never give up!

(#117) hungobungo válasza Laza... (#116) üzenetére


hungobungo
aktív tag

"A kérdések megelőzése végett:
Amikor kész lesz, kész lesz. Ha kész lesz megosztom, nem előbb, nem később."

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#118) Laza... válasza hungobungo (#117) üzenetére


Laza...
addikt

Bocs, kivételesen az értő olvasásból megbuktam, nagyon a KK bökte a szemem :P

És biztos? Tuti? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#119) fenixke


fenixke
csendes tag

Azért ide is csak beposztolom: Okostelefon beépített kémprogrammal

Érdekes cikk. Ezért jó a custom ROM azt hiszem, minél hamarabb. Vagy ez kivételes eset? :-)

HungoBungo, ha tudok esetleg segíteni a fordításban (amennyire a maradék vizsgák és melók mellett időm engedi) szívesen segítek. ROM-okkal annyira még nem, de Driodos appokkal már volt dolgom, az angol meg megy. Írj privátot esetleg!

(#120) Laza... válasza fenixke (#119) üzenetére


Laza...
addikt

Állj már le a posztolásról, betettem ahova való, azóta nem szakadsz le róla és mindenhova beböfögöd

Never give up!

(#121) fenixke válasza Laza... (#120) üzenetére


fenixke
csendes tag

Nem értem miért probléma az, ha erről is tudnak az emberek? Én is rendeltem magamnak Coolpadot és használni is fogom, de nem örülnék neki, ha valaki pl lenyulná a bankkártya adataimat. Szerintem nem probléma az, ha igenis tudatosan odafigyelnek az emberek a biztonságra is!

Amúgy ezen kívűl még az aprora tettem ki egy helyre, szóval szerintem összetévesztesz valakivel.

[ Szerkesztve ]

(#122) unskillful válasza hungobungo (#114) üzenetére


unskillful
tag

Nagyon jól néz ki :C . És bocsi nem számonkérés akart lenni, csak szimplán érdeklődtem. :R

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#123) fenixke


fenixke
csendes tag

Szerinterek a dual simmel működni fog egy olyan megoldás, hogy egy SIM-el telefonálok a másik SIM-el pedig van egy (pl UPC-s) mobil netem? Tudni fogok netezés közben is hívást fogadni? (a dual standby miatt érdekel)

(#124) testo92 válasza fenixke (#123) üzenetére


testo92
csendes tag

Persze, pont ez a lényege ennek, ezért van egy fő sim foglalat a WCDMA-s kártyának.Ha jól tudom akkor a netezést szakítja meg a telefon és a hívás lesz a fő.

(#125) unskillful


unskillful
tag

KukkSteve írta, hogy sajnos valamennyi (?) időt csúszik az első körben megrendelt telefonok érkezése, mert valaki a csoportból "elkúrta" a fizetést.... :((( Remélem azért a héten meglesz... Ha valaki aki az első körben rendelt, és tud valami biztos infót az érkezésről, az ne fogja vissza magát és tegye közzé itt. Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#126) unskillful


unskillful
tag

Kamera app válogatás teszteléshez: [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#127) tlala válasza unskillful (#126) üzenetére


tlala
addikt

Nocsak, te már megkaptad?? :))

(#128) Fater38


Fater38
csendes tag

Sziasztok!

Bocs,hogy beleszólok,de nekem is ilyen telefonom van és szerintem szuper készülék.
Köszi a kamera válogatást,sajnos a nubia nálam nem megy,viszont megosztok veletek egy-két másikat[link],amiket jónak találok.Remélem jól állítottam be a megosztást :))

(#129) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Kéne egy kis segítség.
Van valakinek fent hivatalos módosítatlan Coolpad UI-s rom? Abban is kifagy a Settings, ha a Settings - > Mobile data... menüpontot választjátok?

A rom stabil, 1-2 fagyásra nem tudok magyarázatot adni, ha ezeket kigyomláltam gyakorlatilag meg is lennék.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#130) Fater38 válasza hungobungo (#129) üzenetére


Fater38
csendes tag

Ha a beállítások-adathasználatra gondolsz,akkor igen(A beállítások alkalmazás sajnos leállt).
A gyári riasztás alkalmazás pedig addig látszik jónak,amíg nem kell neki ténylegesen riasztania.Ébresztés helyett (..........sajnos leállt) az eredmény.
Ja és a video alkalmazás csak offline módban nem áll le.

[ Szerkesztve ]

(#131) unskillful válasza tlala (#127) üzenetére


unskillful
tag

Nem sajnos még nem... Kukksteve azt írta, hogy ha minden jól megy, akkor jövő hét hétfőre a kezemben lehet.. Csak már nem bírok magammal, és naponta olvasom az összes külföldi Collpad F1 fórumot, és amikor találok valamit, amiről úgy gondolom, hogy hasznos lehet, azt megosztom veletek :)

@Hungobungo: Sajnos máshol is olvastam ezt a problémát "In Official Beta Rom 029 Lite can't open DATA USAGE. It crashs, any idea?" és még nem olvastam róla, hogy valaki meg is tudta volna oldani...Egyébiránt nekem 5 különböző 029-es Rom van letöltve: 0608huanting, 0608huanting Lite, 0609jd, 0523 Stock, 0522 Official Ha megjön a telefonom, akkor szívesen segítek a tesztelésben, mivel a felsoroltakon kívül 13 különböző Rom-ot szedtem már le hozzá (AOSP, Wibe, Color Os, Fun Touch, Lewa, Miui, Baidu...)

Csak érdekességképpen: az eredeti 015-ös Stock CoolLife Ui még multilanguage verzió volt.Lehet, hogy későn írtam de segíthet a magyarításban.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#132) unskillful


unskillful
tag

@hungobungo: Ha esetleg kellene valamelyik verzió azok közül amiket írtam, akkor feldobom Drive-ra és megosztom.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#133) tlala válasza unskillful (#131) üzenetére


tlala
addikt

Már látom, te leszel az én emberem!! :))

(#134) Fater38


Fater38
csendes tag

Mint írtam a video alkalmazás onlile leállt,csak offline ment.Megfordítottam a dolgot,előbb video indít és utána wifi bekapcs-tökéletesen megy,sőt már nem áll le sehogy sem.

A build szám hátha segít.4.2.015.P0.140321.8297W

Egy stabil Miui romra várok addig nem cserélem le.

[ Szerkesztve ]

(#135) tlala


tlala
addikt

Őrület - később rendeltem a telefonhoz Nillkin hátlapot+fóliát, mint magát a telót, és a a hátlap ma megérkezett! :)

(#136) hungobungo válasza Fater38 (#134) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Igen a videó alkalmazásra ez a "javítás".

a lite gyári romban amit a kínaiak csináltak a gyári alapján, van egy egyedi óra app, akkor ezek szerint nem véletlenül....

Köszi a jelzést, akkor nem a magyarításom miatt áll le az adathasználat.

A névjegyzékben a hiba viszont az én saram. Ha a képre kattintasz oké, de ha a nevére (megnyílik a névjegy adatlap) akkor leáll. Mi legyen: bele másik névjegy alkalmazást amig nem lesz rá fix? Akkor fel tudnám tenni nektek.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#137) testo92 válasza hungobungo (#136) üzenetére


testo92
csendes tag

Persze,legyen használható, inkább rakjál bele másikat.:)

(#138) kano


kano
nagyúr

Azért az elég bántó, hogy ennyire ratyi egy gyári rom. Pedig most érkezik az én telóm is... :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#139) hungobungo válasza kano (#138) üzenetére


hungobungo
aktív tag

1-2 kis felhasználói programhibától eltekintve (ami mind javítható) kenterbe veri a versenytársakat, majd meglátod! :)

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#140) unskillful


unskillful
tag

Rom kollekció (saját gyűjtés) :) :
[link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#141) Laza... válasza unskillful (#140) üzenetére


Laza...
addikt

You need permission
Lehetne úgy, hogy nem kell engedélyt kérnem? :P

Never give up!

(#142) Fater38 válasza kano (#105) üzenetére


Fater38
csendes tag

Az eddigi tapasztalatom,hogy nem merül jobban mint az előző 4 magos telefonom,mondjuk abban 2100 mAh akku van.Tehát az én használati szokásom szerint 2 nap+.Ha azt vesszük,hogy 8 mag és 2500mAh akku,akkor elég jól van optimalizálva szerintem.

(#143) Fater38


Fater38
csendes tag

Ez az első kínai telefonom amin nem kellett a fejhallgató hangerőt magasabbra venni mérnöki módban.Tekintélyes hangerőt produkál az alap 128-as értéken is.Mondjuk mindenhez a Zopo fülhalhatóját használom mert bitang jó hangszórói vannak.

[ Szerkesztve ]

(#144) Laza... válasza Fater38 (#143) üzenetére


Laza...
addikt

Öröm, bódottááág :DDD

Never give up!

(#145) Fater38 válasza Laza... (#144) üzenetére


Fater38
csendes tag

:D Akinek fontos annak az,a Zopo pl.max 160-as értéken nem tolta így. :N

(#146) Laza... válasza Fater38 (#145) üzenetére


Laza...
addikt

Jövőhéten meg csak hallózol, mert elszáll a dobhártyád :DDD

Never give up!

(#147) Fater38 válasza Laza... (#146) üzenetére


Fater38
csendes tag

Heee? :DD

hát féltem is egy kicsit a hangerő és a minőség miatt de ezen sem spóroltak szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#148) unskillful válasza Laza... (#141) üzenetére


unskillful
tag

Bocsánat a jogosultságot elfelejtettem beállítani. Mostmár hozzáfértek.
[link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#149) Fater38 válasza unskillful (#148) üzenetére


Fater38
csendes tag

Lehet ,hogy csak vaklárma,de leszedtem a két miui romot ,-bele szoktam nézni mielőtt felteszem a telefonra és a multi romra crc hibát ír nekem.Ajánlom neked,hogy ha meg jön a telefonod és elkezded a romokat telepíteni,előtte próbálj kimásolni belőle pl. csengőhangokat.De a buil.prop olvasását total commander nézőkével legalább a system mappában feltétlenül tedd meg,mert volt már,hogy letöltöttem romot és köze nem volt az adott készülékhez.

(#150) Laza... válasza Fater38 (#149) üzenetére


Laza...
addikt

A CRC-vel egyetértek, de a build.prop sokszor egyéb célból van mókolva. pl. a Newman N2 ből így lehet értelmes telót csinálni (Samsung nemtomminek hazudja magát ;) )

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.