Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) unskillful válasza szamoki (#499) üzenetére


unskillful
tag

Az emjot féle miui v05a-ban a tárcsázó olyan, mintha perspektívából látnád... mintha horizontálisan össze lenne nyomva. Ahol az 1-est mutatja, ott 4-est ír, az 1-es feletti üres területre nyomva ír 1-est. Ezt a hibát lehet orvosolni egy másik téma tárcsázójának a kiválasztásával, de nekem a "default" téma tárcsázója tetszik. + a gyári ikonpakkból hiányzik 2 app ikonja. Természetesen ezt is lehet javítani másik téma ikonjainak az alkalmazásával. Ajánlom a "zipalign" témát, szerintem az a legszebb. A gapps úgy tudom, hogy 4-es verzió óta be van építve a romba, tehát nem kell külön telepíteni.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#502) viktorhu válasza szamoki (#499) üzenetére


viktorhu
veterán

Azt Jonzalvo írta, hogy addig nem tud hozzá 4.4-es romot csinálni, amíg gyári nincs, mert kell a gyári kernel.

(#503) unskillful


unskillful
tag

Mától elérhető a legfrissebb 036-os official verzió. Meg lehet próbálni a wireless update-et. Aki a hivatalos 029-est használja, annak biztosan menni fog a wireless update opció (OTA update). Ha nem megy a "nem hivatalos" illetve béta verziójú romokkal a frissítés, akkor Coolpad Download Manager 1.80-al flesselni a hivatalos 029-est, és utána biztosan menni fog. :)
Ha kérdés merül fel, vagy segítség kell hozzá, akkor írjatok :)

Tesztelgetés folyamatban

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#504) Hrabci válasza unskillful (#503) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Kircsi! :-) ez a download manager hol érhető el? Illetve frissítés után adatok és beállítások + root (twrp-s) megmarad?

(#505) unskillful válasza Hrabci (#504) üzenetére


unskillful
tag

[Innen] minden letölthető hozzá. TWRP megmarad, adatok megmaradnak (a külső SD-n, a belső tárhelyet legyalulja), a beállítások elvesznek... Csinálj előtte Titanium Backup-os mentést az appokról beállításokkal együtt, és azt vissza fogod tudni tenni a friss rendszer telepítése után.

FONTOS:
Mielőtt nekilátsz a Coolpad Download Assistant-os flesselésnek, győződj meg róla, hogy a driverek biztosan fel vannak telepítve a pc-dre. A legtutibb ellenőrzési módszer, hogy elindítod a telefont fastboot módban (kikapcsolt állapotban: vol+, vol-, és power egyszerre 10 másodpercig) összekötöd a számítógéppel a gyári USB kábellel és megnézed az eszközkezelőben, hogy látja-e a telefont: Android eszközök / Coolpad F1. Ha nem találod az eszközkezelőben, akkor először telepítsd fel a drivereket.

Ha látja a telefont a pc, akkor elindítod a Coolpad Download Assistant-ot (persze miután feltelepítetted), betallózod a rom-ot "4.2.029.P0.140522.8297W.CPB" Majd fastboot módban összekötöd a telefont a pc-vel és elindítod a flesselést.

A flesselés végig megy, 98%-nál újraindul a telefon, majd eléri a 100%-ot, és megjelenik egy nagy kék mosolygós fej (smiley), illetve zöld lesz a Download Assistant gombja.
DE MÉG NE NYOMD MEG ÉS NE HÚZD LE A TELEFONT AZ USB-RŐL!!!!!
Várd meg, hogy a telefon teljesen elinduljon (kb 5-10 perc).
Csak ha már elindult a rendszer, akkor nyomj a zöld gombra, és húzd le a telfont az USB-ről.

Ha ezzel megvagy, akkor a hivatalos 029 lesz fent a telefonodon. Még nem tudod update-elni, nyugodtan állítsd át angolra, aztán reboot phone. Az újraindítás után menni fog a Wireless Update.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#506) Fater38 válasza unskillful (#505) üzenetére


Fater38
csendes tag

Szia!

Megcsináltam szépen amit írtál és tényleg jó. :C
De.Nincs TWRP és nem is tudom feltenni mert mobilnagybácsi unroot-nak látja.V-root nem segít.Valami ötlet esetleg?

Közben rájöttem,be kell állítani a jogokat a Kinguser nevű progiban :)

Sajnos a cool managert nem tudták javítani,mert kínai lesz ha beállítom a lokalizációt magyarra. :W

[ Szerkesztve ]

(#507) tlala


tlala
addikt

Közben 3 nap AOSP ROM használat után ezt is megszerettem. :)
Gyors, tiszta, és remekül működnek a beépített Gravitybox beállítások, a gmail pont úgy működik, ahogy én szeretem, ezzel megy a GO SMS felugró üzenet ablaka amit a gyári ROM nem engedett, stb.
A kamera szerintem jobb képeket készít, mint a korábbi gyári ROM-mal.

Ismét leírnám, mint érdekességet, hogy az F1 életem első kínai telefonja, és Nexus 4-ről váltottam.
Nem bántam meg, sőt.

(#508) szamoki válasza unskillful (#503) üzenetére


szamoki
tag

Köszi a friss infókat. Nekem lennének kérdéseim:

"Ha nem megy a "nem hivatalos" illetve béta verziójú romokkal a frissítés"

Ez mit jelent konkrétabban? Nálam az "unalmas" Nálad is alap AOSP ROM van fent éppen.
A szokásos TWRP-ben "Install from zip" (a megfelelő lépések után) módszer nem járható?
Vagy lehetnek gondok? Esetleg teljes téglásodása a telefonnak?

Eddig milyen a 036?
Névjegy kezelés, csoport csengőhang kezelés és adatforgalom működő már benne?
Csak angol nyelvet tud, vagy már teljesen multilang magyarral együtt?

(#509) szamoki válasza tlala (#507) üzenetére


szamoki
tag

Pontosan ezt tudom én is mondani.
Kafa ez az AOSP ROM. Pasik vagyunk ne hasson meg annyira a dizájn :DD
Nekem a felület esztétikáján kivül (amit meg ugye sok mással is lehet alakítani)
jobban belegondolva tényleg a korábban itt is írt hívás közbeni szolgáltatás halmaz hiányzik csak
(?? bár ha őszinte vagyok még sosem kellett pl hívást felvennem :) )

Érdekes amit a telefon váltásodról írtál.
Nekem ezelőtti telefonom egy SAMU Advance S volt. Így ahhoz képest nem volt kihívás ennek a telefonnak felhasználói élményt emelni.

DE egy LG Nexus 4 -el akár teljesen partiban is lenne az F1-el.
Sőt annak a specifikációjából lehetni mit irigyelni is (Dual Band-es Wifi, Glonass-os GPS, NFC, DLNA támogatás, tööb szenzor ..stb)
Szóval kenegesd a májunkat miben tetszik jobban az F1?

(#510) unskillful válasza szamoki (#508) üzenetére


unskillful
tag

A nem hivatalos ill béta alatt azokat a CoolLife Ui romokat értem, amik a hivatalos romokból lettek módosítva, valamelyik realizer által, pl.: Fire team, wonderful stb. Pl a 033-as, és 034-es sem "official" romok. A hivatalosan kiadott romok a Coolpad F1 8297w-re a 015, 020, 026, 029, és most a 036. Ezek gyári, mindenféle módosítást nélkülöző "stock" romok. Ha valaki ezeket használja, lehetősége van neten keresztül (wifi) frissíteni, amikor kijön egy hivatalos update. Ha más egyéb romot használsz, akkor az egyetlen járható út visszatérni valamelyik hivatalos rom-ra a CPB fleseelés. Ennek a folyamatát írtam le. Természetesen minden kiadott hivatalos verziónak készülnek "custom" változatai, mint pl a hungobugo álta magyarított 029-es (huanting lite verzió), így várható, hogy néhány napon belül megjelennek ezek a verziók is. Ezeket már lehet simán telepíteni CWM-ből vagy TWRP-ből.

És akkor a tapasztalatok: érzésre gyorsabb, mint a 029-es volt, a névjegy kezelés tökéletesen működik, adatforgalom figyelő tökéletesen működik (csak nem szabad eltávolítani, vagy fagyasztani a coolmanager-t), végre lehet változtatni a notification hangot, a gyári kamera tűéles képeket lő (csak nem tudom benne állítani a felbontást :((( ) Ami még feltűnt, hogy sokkal kevésbé melegszik, mint pl miui-val, és eddig energia takarékosabbnak is tűnik. Antutu-n 27.000 körüli pontszámokat hoz. Csak kínai és angol nyelvet tartalmaz.

Egyenlőre ennyi. Majd 1-2 nap használat megmutatja pontosabban, hogy milyen használni, és maradt-e esetleg benne valami bug.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#511) fenixke válasza unskillful (#510) üzenetére


fenixke
csendes tag

Ha készítenél a "szűz" 036-os rendszerről egy mentést, azt nem lehetne recovery-ből felrakni onnantól kezdve, vagy esetlegesen elkezdeni fordítani?

(#512) szamoki válasza unskillful (#510) üzenetére


szamoki
tag

Mit iszol? :D
Az eddigiekért mindenképpen jár a szűnni nem akaró hálánk, Neked is és Hungobungo-nak is.

Köszönöm a gyors és részletes válaszodat. :R :R :R

Akkor én a megszokott megfontolt lustaságommal megvárom ennek 036-osnak az "customizált" netalán magyarított változatát.

[ Szerkesztve ]

(#513) unskillful válasza fenixke (#511) üzenetére


unskillful
tag

Megpróbálok csinálni egy system backup-ot Titanium Backup-al, majd abból zipet... de nem vagyok biztos az eredményben. Ha SP Flashtools-al csinálok mentést, abból csak rom kitchen-el lehet flesselhető zipet csinálni, de ahhoz még nem értek :( Én csak egy laikus vagyok, de azért próbálkozok egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#514) kano válasza unskillful (#513) üzenetére


kano
nagyúr

De recoveryből tudsz csinálni egy nandroid backupot és az feldobható a kollégának is recoveryból.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#515) Hrabci válasza unskillful (#505) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Köszi, hazaérek, felpakkantom. Ismerős az eljárás, egyszer már rákényszerültem sajnos, viszont tök jól és egyértelműen írtad le, így egyszerűbb :-)

(#516) unskillful válasza kano (#514) üzenetére


unskillful
tag

Ez igaz. Holnap megosztom Drive-on

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#517) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Ha valaki fel tudna tolni egy gyors helyre egy twrp mentést az új romról, megpróbálom magyarítani.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#518) Hrabci válasza unskillful (#510) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Az jutott még eszembe, hogy töltöttél fel annak idején Drive-ra Stock official 029-es rom-ot zip-ben. Azt meg fel lehet tolni recovery-ből és így egyszerűbb.

(#519) unskillful válasza hungobungo (#517) üzenetére


unskillful
tag

Szia!

Felraktam Drive-ra egy "szűz" TWRP back-ot a 036-ról csak az nvram-ot nem mentettem bele. [link]

Mielőtt elkezded "magyarítani" előtte azért próbálgasd te is, hogy szerinted is megér-e annyi energiát ráfordítani.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#520) viktorhu


viktorhu
veterán

Észrevettem egy furcsaságot: a fizetős (google play store-ban vett) appjaim állandóan eltűnnek a telefonról. Az ikon ott marad, de amikor elindítanám, "app not installed" üzenetet kapok, majd megnyitja böngészőben a baidu appkeresőjét, hogy töltsem le a programot onnan.

Ilyenkor a play store-ból újra kell telepítenem őket. Van tippetek, hogy mitől lehet?

Köszi,

Viktor

(#521) testo92


testo92
csendes tag

Sziasztok,
Meg jött a Nillkim tokom ( innen), csak ajánlani tudom az eladót, 13 nap alatt ide ért.
Viszont maga a tok nekem nem jött be, túlságosan csúszik az oldala, inkább oda kellett volna redőzést rakni nem a hátuljára, így ha ágyban telefonozok nem tudok normálisan gépelni rajta, de tényleg nagyon jó minőségű és igényes az egész termék és csomagolás.

(#522) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap nekem is megérkezett a telefon. Hát áll leejtős! Sose volt "drága" telefonom, ezelőtt egy Newmann N2-m volt és ehhez képest az egy vicc :D

Ez a coollifeui meg valami fantasztikus. Le a kalappal a gyártó előtt, hogy energiát beleölt és nem csak feldobott egy androidot. Sokat dob az élményen.

015-el érkezett amibe még elég sok bug volt (alkalmazás leállt hibák) de azóta TWRP és unskillful 036 romját feltettem. Kicsit sok a kínai app de eddig jó.

Köszönöm a fórum társak segítségét gyakorlatilag kérdés nélkül kis kutatással mindenre kaptam választ. :R :R
Kéne egy téma összefoglalót írni (TWRP,Root...) és akkor még keresni sem kell.

(#523) andras888 válasza TedThomas (#522) üzenetére


andras888
aktív tag

Hú-ha most már én is nagyon várom a picikét :) Neked mennyibe állt meg a telefon?

(#524) cccp12


cccp12
csendes tag

Sziasztok!

Kérdeznék nekem a Vodafone internet nagyon lassú, másnak is?
Esetleg valami beállítás miatt ? (vagy a voda f..s)

Köszönöm

(#525) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Az első kamerája néha még szebb képeket készít mint a hátsó.
első: [link]
hátsó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#526) tlala válasza Sondi1986 (#525) üzenetére


tlala
addikt

Jaja, nekem is ez volt az észrevételem.

(#527) tlala válasza cccp12 (#524) üzenetére


tlala
addikt

Nekem elég jól hasít.

(#528) TedThomas válasza andras888 (#523) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Egyelőre drágába. 190$ + tréfa.

Most jön a to2c-vel a "Customs Tax Insurance" teszt :D

(#529) Laza... válasza TedThomas (#528) üzenetére


Laza...
addikt

Már megvolt - semmit nem térítenek

Never give up!

(#530) viktorhu


viktorhu
veterán

A samsungos (Note 3) rommal van valakinek tapasztalata?

Viktor

(#531) szamoki válasza testo92 (#521) üzenetére


szamoki
tag

Én is pont onnan rendeltem a tokot és az eladó tényleg gyors és korrekt.

A tok tényleg minőségi cucc, Csak ajánlani tudom.
A tok minősége alapján valószínűleg a dogozban lévő screen protector is jó cucc lehet.
Nekem a telefonnal kapott fólia van fent így ez tartaléknak megy.
(melléktéma, de ilyen jó feltünés mentes fólia telefonomon még sosem volt. Igaz profival rakattam fel :) )
Tehát ezért az árrért még egy jó képernyő fóliám is van tartalékba.

Igaz az oldalán tényleg nincs textúrázva, de nekem tetszik a tapintása és kellőképpen robosztusabb lesz tőle a telefon.
Ha kellene valami negatívumot mondanom, akkor a kissé nehezebb oldalsó gomb kezelés lenne az, de valószínűleg ez az én böszme ujjaimnak is köszönhető.

(#532) andras888 válasza TedThomas (#528) üzenetére


andras888
aktív tag

Ha minden igaz nekem megáll 199,5 be.

(#533) janakbacsi válasza TedThomas (#528) üzenetére


janakbacsi
őstag

minideal-en olcsóbb.
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#534) mundzuk


mundzuk
csendes tag

Sziasztok !

Pls help:)

adott a telefon 2 napos coolpad f1 015 gyári rom van rajta szeretném frissíteni system update: beállítás alkalmazás leállt at ír ki
próbálltam unskillful a módszerével 029 re rakni de CDS telepítésénél fájlnév színtaxisa nemmegfelelőt dobál

win 8 am van

:W

(#535) TedThomas válasza mundzuk (#534) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nekem is azzal érkezett. Most a gyári 036-os van fent.

- 015 rootolt.
- "Rakd fel a Mobile Uncle Tools-t Playről (ingyenes), és tegyél fel TWRP-t [link]
Ha már rootolt a telefon, akkor felmásolod az SD gyökerébe a TWRP recoveryt (recovery.img) felrakod a Mobile Uncle Tools-t, update recovery, kiválasztod a felmásolt recoveryt és kész"
- csinálj mentést a gyáriról a TWRP-vel
- "szűz TWRP back-ot a 036-ról csak az nvram-ot nem mentettem bele. [link]"
- ezt felmásolod a phone storage / TWRP / backups / 0000... / ide csinálsz egy új mappát a mentés alapján
- Majd TWRP-ből restore

Ez most így hirtelen fejből írtam de ha kihagytam valamit a szóljatok

[ Szerkesztve ]

(#536) unskillful válasza mundzuk (#534) üzenetére


unskillful
tag

Szia!

Olyannak tűnik a hiba, mintha hibás lenne a CPB file. Vagy le kellene tölteni újra (feltettem Drive-ra: [link]), vagy megpróbálhatot rögtöna 036-ot flesselni. A 036-os CPB file + a legfrisebb Coolpad Download Assistant + Driver pack letölthető Innen

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#537) unskillful válasza TedThomas (#535) üzenetére


unskillful
tag

A twrp backup után nem biztos, hogy rootolt marad. Még nem jöttem, rá, hogy min múlik, de néhányan szóltak, hogy elvesztette a root-ot a telefon... Ha véletlen valaki így jár, akkor Vroot-al lehet újra rootolni. Egyébként tényleg az a legegyszerűbb megoldás, ha felrakja a backup-ot :)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#538) Hrabci válasza Hrabci (#518) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Közben rájöttem magamtól, hogy ez nem olyan zip... :-)

(#539) TedThomas válasza unskillful (#537) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Erre már nem emlékszek pontosan de igen mintha nem lenne root.
De erre is te írtad a (szerintem) legegyszerűbb megoldást:

"TWRPben futtasd le [ezt] a zipet és már rootolva is van"

Azt a news feed cuccot sikerült már eltüntetni? Szépek a képek csak nem értem a szöveget :DD

(#540) unskillful válasza TedThomas (#539) üzenetére


unskillful
tag

Arra gondolsz, ami a főképernyők mellett van balra? Ha igen, akkor azt a coolshow settings "pi" (3,14) window mellett szedd ki a pipát.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#541) TedThomas válasza unskillful (#540) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Köszi! Pedig láttam már azt a beállítást és gondolkodtam is rajta mi lehet az.
Már csak a pannon netnek kéne mennie és öröm bodottá :D (Beírtam az APN cuccokat de nem megy :( Lehet rossz simbe raktam? )

(#542) unskillful válasza TedThomas (#541) üzenetére


unskillful
tag

Én az egyes SIM foglalatot használom igaz vodafone-nal. Nem lehet szerkeszteni az APN beállításokat, ezért új APN-t adtam hozzá, beírtam az adatokat, és azóta tökéletesen működik. (ha Te is új APN-t adtál hozzá, akkor állítsd is át arra a "pöttyöt", hogy azt használja :) )Szerintem ellenőrizd le még egyszer az APN beállításaidat, és nézd meg, hogy melyik foglalatban van a kártya... más ötletem nekem sincs.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#543) unskillful


unskillful
tag

Kijött a 036-os verzió "custom" változata felraktam Drive-ra a gyorsabb letölthetőség érdekében [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#544) szamoki válasza unskillful (#543) üzenetére


szamoki
tag

Szuper :R :R :R

Angol és kínai van benne?
Erősíts meg ezt tehát egy TWRP install zip-es módszerű felrakásra alkalmas kiadás?
GAPPS van benne?

[ Szerkesztve ]

(#545) unskillful válasza szamoki (#544) üzenetére


unskillful
tag

Így van. Angol és kínai nyelv van benne, TWRP-ből telepíthető, gapps nincs benne azt utólag kell feltenni, és rootolt. Én még nem próbáltam, de más fórumokon pozitív visszajelzések voltak róla.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#546) viktorhu válasza TedThomas (#541) üzenetére


viktorhu
veterán

Az apn-re már kaptál választ. A sim foglalat annyiban nem mindegy, hogy az egyik csak gsm, a másik a 3g-t (3,5G-ig vagyis hsdpa-ig) is támogatja (g+w felirat)

[ Szerkesztve ]

(#547) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

official cm11 rom nincs hozzá? :( nem támogatja a cm csapat?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#548) viktorhu válasza Ginkologic (#547) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincsen, és nincs is szerintem akkora nyugati felhasználótábora, hogy legyen. Örüljünk annak, ami van, pl. a THL-ről leszedett és átszabott aosp+gravitybox kombónak, ami elég közel állhat a CM élményhez :)

[ Szerkesztve ]

(#549) Hrabci válasza unskillful (#543) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Thx. Felraktam, jól tele van mindenféle kínai holmival, maga az ATX beállítások is valami nagyon kínai, ez meglepett... :))

(#550) szamoki válasza unskillful (#543) üzenetére


szamoki
tag

Ha valaki fel tudna tolni egy gyors helyre egy twrp mentést az új romról, megpróbálom magyarítani.

Kibicnek semmi nem drága alapon, :B :B
szeretném jelezni Hungobungo-nak, hogy már van fent egy 036-os gyors helyen.
Pofátlanságot félretéve nagyon érdekelne, hogy esélyes-e ez a custom ROM valamilyen magyarításra?
Mert arra én is biztosan váltanék az AOSP-s romról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.