Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) silver10


silver10
aktív tag

Valaki rendelt a MiniDeal-ről ilyen csodát mostanában? Érdekelne, hogy a ROM ami az ott forgalmazott készülékeken van, mennyire használható gond nélkül. Elvileg magyar nyelv is van benne. A pécsi unokatesómnak venném, én viszont D.újvárosban lakom. Jó lenne, ha nagyobb gond nélkül tudná használni. Neki a viszonylag jó minőségű kamera fontos, meg a megbízható netezés-Gmailezés, meg a két SIM jól szuperáljon a Dual Standby opciójával.

(#802) janaman01 válasza silver10 (#801) üzenetére


janaman01
addikt

Nekem pont ma jött meg a minidealról....
Egyelőre ismerkedek..mde érik a romcsere magyar van benne de a tárcsázó sms angol, a gyari videolejátszó leáll...015 rom van rajta...roottal jött de az mtk droid nem bir vele...egyébként nem rossz...gyari rommal akadoznak a dolgok...játék stb...fényképező nem rossz...még pár órája nyomkodom...:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#803) silver10 válasza janaman01 (#802) üzenetére


silver10
aktív tag

Köszi. Szóval mindenképpen romolni kellene...Huhhh. Pedig ez ár\értékben megfelelne. Lehet, hogy rászánom magam így is. Régebbi MTK-t már SP Flash Tools-szal mókoltam, de 6592-t még nem. a WIN7 drivereim jók a az MT 6582-höz és a 6589-hez, de hogy ehhez is jó lesz-e? Vagy csak módosított rcoveryvel felvarázsolhatók vannak hozzá? Nem ártana egy picit részletesebb leírás valahol, nehogy kapásból megbrickkeljem. És ugye előtte le kellene mentenem valamivel. Főleg ha az MTK Droid T. nem is kap ideiglenes rootjogot. Akkor milyen Superusert tettek ezek rá? Vagy van hozzá más ismert Root módszer?
Ja és még egy dolog. Az a NILLKIN-tok mágnessel zárhat, amit a Minin ( meg sok más helyen) venni lehet hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#804) janaman01 válasza silver10 (#803) üzenetére


janaman01
addikt

Vcom driver kell azt tudok adni..igazából van egy cubot x6 om is az minden további nélkül megy a droiddal, és a flash tool al...de ehhez ugy látom cwm (twrp) s romok vannak...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#805) unskillful


unskillful
tag

Úgy néz ki, hogy még augusztusban jön ki egy hivatalos 4.4 AOSP rom a telefonra, szeptemberben pedig a CoolLife Ui 6.0 ami szintén 4.4. Forrás Így két hivatalos Kitkat is lesz végre :)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#806) janaman01 válasza unskillful (#805) üzenetére


janaman01
addikt

na kiváncsi leszek :) egy dolgot nem értek...a gyári 015 ös is meg a PURE-AOSP-CoolPad-8297W-V2.0-by-jonzalvo_mod is ( amit most próbálok) úgy szaggatja a beach buggy blitz et mint az állat...a cubot x6 meg gyari rommal viszi szépen, meg még az alcatel ot995 is ....ez meg akad mint állat....mi lehet a bibi ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#807) TedThomas válasza janaman01 (#806) üzenetére


TedThomas
aktív tag

(#348) Laza...:" Általánosságban jellemző minden 8magos telóra, hogy 3D-ben lagol.
A Coolpad is ugyan ez, az AOSP rommal lehet játszani, de más romokkal meg-megakad, belassul egy pillanatra, majd megy tovább, olyan 2-3mp szünetekkel "

Valószínűleg driver problem.

[ Szerkesztve ]

(#808) janaman01 válasza TedThomas (#807) üzenetére


janaman01
addikt

Lazával már volt egy " vitám" ezzel kapcsolatban..ott a példa a cubot x6 ra....8 mag kb 1 óráig játszottam a fent emlitett játékkal....problémamentesen...

PURE-AOSP-CoolPad-8297W-V2.0-by-jonzalvo rommal meg mégjobban akad mint a gyári 015 el....:) most próbálom..

de ez nem annyira lényeges..inkább arra kérnéj választ , hogy a 036 os romban is halk a max hangerő ? az aosp ben egy kicsit hangosabb mint a gyári...azt vettem észre

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#809) unskillful válasza janaman01 (#806) üzenetére


unskillful
tag

Ez simán egy optimalizációs probléma. Valószínűleg a Cubot X6 romjában jobban sikerült optimalizálni a Mali450mp4 kihasználását... Biztosan jön még jónéhány szoftveres javítás, és megoldódik.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#810) TedThomas válasza janaman01 (#808) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Ezért emeltem ki hogy általánosan meg hogy driver probléma. De mintha átsiklanál felette

Ez meg annyira relatív, hogy hangosabb-e.
Kinek milyen jó a füle, háttérzajok, placebo az új rommal mert hangosabbat szerettél volna :)
Én eddig mindenkit hallottam :)

(#811) janaman01 válasza TedThomas (#810) üzenetére


janaman01
addikt

nem nem :) a hátsó hangszóróra gondoltam zenelejátszás stb , ott találom kicsit halkabbnak....mint az eddigi telóimat lenovo...stb...

sőőt a belső hangszóró kiváló mindenkit érthetően hangosan hallok..az egyik legjobb azok közül amik nálam voltak, kijelző is több mint jó....csak ezzel a hangerővel nem boldogulok, mikor a zsebemben van, alig hallom ha keres valaki...a mobileuncle toolsban , meg nem igazán tudom mit kellene maxra állitani..

unskillful : nem kötözködök csak érdeklődtem....ahogy Lazának is mondtam nem a játékok izgatnak :P

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#812) janaman01


janaman01
addikt

van még kérdés...:) az xposed gravitit próbálta már valaki gyári romon, vagy én leszek az első aki téglázza ? :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#813) Fater38


Fater38
csendes tag

Van olyan program,amivel lehet azonosítani a GPU-t?Mert ebből a Mali 450 izéből van 4 fajta. 28 és 40 nm-es,és még ráadásul az órajelük sem azonos.(valahol régebben olvastam),és nagyon nem egyforma a teljesítményük.Nem tartom kizártnak,hogy a coolpad gyártója is azt teszi a készülékbe amit a raktárból épen betol a szalag kiszolgáló személyzet :K Az is gyanús ami a promóban van,nevezetesen,hogy 700 Mhz,ugyan is 280 és 650 Mhz a gyári érték.

[ Szerkesztve ]

(#814) janaman01 válasza Fater38 (#813) üzenetére


janaman01
addikt

hát nem tudom...a nenamark2 ben 60-61 fps körül van.. a cuboté meg 64 körül...szóval az igen csak ott van...de lehet igazad van, érdekes felvetés...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#815) janaman01


janaman01
addikt

ez lehetséges ? ( vagy nem a w-s flash tool os verzió ?.......) mindegy leszedem belekukkantok...

Спойлер (–) (Прошивка hu/ch сток 046 под флештул)

Прошивка hu/ch сток 046 под флештул (я-диск).

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#816) unskillful válasza janaman01 (#815) üzenetére


unskillful
tag

Ez valószínűleg egy CPB flash rom de nem a WCDMA verzióhoz. A TD-SCDMA verzió már 086-nál jár.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#817) janaman01 válasza unskillful (#816) üzenetére


janaman01
addikt

az igen ....akkor nem boncolgatom de az nem hu hanem en :) a chrome bekavart valamit :)
más hangszóró hangerő növelésre az oroszok magyaráznak valamit *#*#3646633#*#* de ha beütöm nálam nem jön elő semmi csak elkezdi hivni :)

közben lejött belenéztem system be és ez volt a build ba....igazad volt

ro.build.display.id=4.2.046.P1.140218.8297
ro.build.version.incremental=4.2.046.P1.140218.8297
ro.custom.build.version=119

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#818) janaman01


janaman01
addikt

ja és innen csórták :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#819) unskillful válasza janaman01 (#817) üzenetére


unskillful
tag

A hengerő növelése miatt bele kell menned az Engineer Mode-ba (legegyszerűbb Mobile Uncle Tools-al) -> Hardware Testing -> Audio -> LoudSpeaker Mode -> Max Vol. értékét vidd fel mondjuk 158-ra (160 a max...)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#820) janaman01 válasza unskillful (#819) üzenetére


janaman01
addikt

köszi a tippet :) leheltem bele egy kis pluszt :)
egyébként nekem bejön a gyári rom, lenovóknál is igy voltam....valahogy végre már más egy kicsit...meg valahogy emberközpontúbbak....lehet ferakom a 036 at valamivel másabb ?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#821) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Nagyon érdekel ez a teló, eléggé gondolkozok a vásárlásán.
Az Antutu tényleg jól mutatja, hogy csak 3 szenzor van a telóban?
Tehát digitális iránytű sincs benne?
Köszi. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#822) TedThomas válasza Pubszon (#821) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nincs benne iránytű :(

A többi azt se tudom micsoda de nem láttam még hiányát :)

(#823) Pubszon válasza TedThomas (#822) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
Az pl a mapsnál jó, de el tudok lenni nélküle.
Most csináltam egy antutut az LG 4X HD-n és kevesebb mint fele olyan erős.
Főleg a RAM, épp hogy 100MB szabad csak, amiatt nagyon be tud lassulni.

A DX.com-ról rendelt már valaki ilyet?
Megy rá vám és ha igen akkor mennyi? Mennyi a szállítási idő?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#824) TedThomas válasza Pubszon (#823) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Igen nekem is navigációnál hiányzik de túlélhető :)

DX.com-ot szerintem hagyd.
minideal, to2c, antelife

Antelife webshopja éppen lehalt de amúgy van most a spanyol raktárban. [link]
Onnan nincs áfa és hamar itt van. 24$ a szállítás de kupon kóddal -10$ antelife2014hu

(#825) Laza... válasza TedThomas (#824) üzenetére


Laza...
addikt

Onnan semmit! Minden teló szar amit ma onnan kaptam!!

[link]

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#826) TedThomas válasza Laza... (#825) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Az kemény :( Pedig eddig szimpi volt.

(#827) kano válasza TedThomas (#824) üzenetére


kano
nagyúr

Őőőőő.... én vagyok vak vagy nincs a spanyol raktárban? :U

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#828) andras888


andras888
aktív tag

Én tudok szerezni 46350 Ft-ért. most kicsit megint ment fel a USD.

(#829) TedThomas válasza kano (#827) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Hopp. Pár napja tuti volt mert még nézegettem is, hogy egész jó ára van. Azóta új kör indult amiben nincs. Tegnap meg nem működött azért nem tudtam leellenőrizni. Sorry
De ahogy Laza mondta amúgy se érdemes onnan rendelni :(

(#830) janaman01


janaman01
addikt

elég teccetős ez a
kaldium

Miui 4.7.26 hun

kérdés a gapps ok telepitése előtt is kell wipe ?
másik kérdés a jelzőfény szine pirosra van állitva de zölden jelez :) ha mbelelépek akkor meg bezáródik a beállitás alkalmazás..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#831) janaman01


janaman01
addikt

viszont ha belemászok a beállitásokba és be akarom állitani az alapértelmezett tárolót a külső sd-t akkor újraindul, éskiirja hogy sérült az sd újra kell formázni...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#832) KukkSteve válasza kaldium (#760) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Ezzel a rommal milyen a kamera?
Nem romlott a sima aosp-hoz képest? Vagy amivel gyárilag' jön ahhoz képest? :R

A számom az adatlapomon. ;)

(#833) unskillful válasza KukkSteve (#832) üzenetére


unskillful
tag

Ezekben a Miuikban tudsz váltani a stock és homgmi kamera között. Szerintem kb az a minőség mint a gyári rommal.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#834) KukkSteve válasza unskillful (#833) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Na. Remek. :)
A Redmi Note nagynak bizonyult, uh rendeltem magamnak egy Cool csodát, rendeltem hozzá üveg hátlapot is, de pont nem volt full feketében...írt az eladó, h rendeljek más színt adnak ajándékot, kaptam (vagyis fogok kapni) egy üveg kijelzővédőt...jók ezek? :) Nem használtam még. :)
Már várom...mikor megnyomkodtam a tiéteket, nagyon megtetszett. :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#835) kano válasza KukkSteve (#834) üzenetére


kano
nagyúr

Jók a tempered glass kijelzővédők. Sokkal jobb érzés tapizni mint a fóliát.

G2F-ről vagy Coolpad F1 következő körről van infód?
Köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#836) szamoki válasza unskillful (#833) üzenetére


szamoki
tag

Ez érdekes.

Hol lehet megtenni ezt a váltást a stock és a Hongmi kamera között?

Másik kérdésem, hogy a MIUI-ban:
A Stock settings mögötti App screen Mask használatához van valakinek útmutatója lévén teljesen kínai nyelvezetű.
Nagyon érdekelne, mert arra tippelek, hogy ott lehetne megadni, hogy melyik alkalmazáshoz milyen beállításokat adjon a rendeszer (képernyő orientáció, képernyőzár, wifi használat stb,m stb)

MÁS:
Egy eldugott funkcióról tapasztalat.
Az internetes megosztás megy remekül, de ha nevet akarok megadni esetlegesen jelszót, akkor a módosítás után a Rendben gomb szürke lesz és csak a felületen lévő Reset gomb után lesz újra megnyomható.
Ám ugyanaz a Reset gomb a beállított nevet is visszaírja és a jelszót is ad. Szóval pont a kényelmi funkció lesz oda, hogy a másik eszközön egy megjegyezthető nevet keressek a wifik között és egy emberi jelszót írhassak be.

Az én megoldásom az volt, hogy titkosítatlanul a rendszer által adott wifi nevet meghagyva használtam.
(szerencsére lehet megadni, hogy mennyi eszközt engedjen csatlakozni)

(#837) janaman01


janaman01
addikt

hát azért a Miui ban sokkal jobb a hangerő :) kitakaritom ami nekem nem kell...billentyű stb...miui market....és egész jó kis rom lesz ez még meg nem érkezik a hivatalos kitkat:) ( a tárcsázója lehetne egy kicsit jobb gondolok itt a kedvencekre külön rendezni másik oldalra stb de szokható .....az sd-t nem mertem formázni telóról mert az aosp romoknál irják hogy nem nagyon kéne :) inkább ennél sem próbáltam ki :)
a led értesitőnél ha a piros van kijelölve akkor zölden jelez, ha a kék, akkor pirosan..ennyi a "titok " :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#838) szamoki válasza kano (#835) üzenetére


szamoki
tag

Valakinek van olyan konstellációja, hogy egy a peremen kapaszkodó NILLKIN tok mellett ilyen tempered glass kijelző védőt használ?

Érdekelne, hogy megfér egymással a két kiegészítő?
Gondolom ez a TG kijelzővédő azért bír némi anyagvastagsággal így kérdés számomra, hogy peremen kapaszkodó NILLKIN tok nem sértődik be ezen a plusz vastagságon?

(#839) testo92


testo92
csendes tag

Valaki tudna segíteni abban hogy a MIUI hoz hogy rakjam fel a gappsot ?

(#840) janaman01 válasza testo92 (#839) üzenetére


janaman01
addikt

amt kaldium belinkelt : innen letöltöd a gapps zipet , felmásolod sd re és twrp ből instal...majd reboot:)
nem kell elötte semmi wipe...csak install.azt jónapot :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#841) testo92 válasza janaman01 (#840) üzenetére


testo92
csendes tag

Igen közben sikerült, most éppen lakom be de még elég szokatlan, amiket nem lehet alapból törölni azokat hogyan lehet kiszedni belőle ? Mint például a Mi market , MI vissza jelző , MI credit, MI trasfer. Assist

(#842) janaman01


janaman01
addikt

root uninstaller.stb...de ahhoz rootolni is kell:) a fenti linken a rootot is megtalálod azt is twrp böl mint a gappst :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#843) KukkSteve válasza kano (#835) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Na próba cseresznye. :) Remélem adja, ha nem, akkor eladom a telóval együtt. :)

Egyelőre még nem kaptam választ, igyekszem utána járni, de eléggé el van foglalva a gyerek. :S

A számom az adatlapomon. ;)

(#844) testo92 válasza janaman01 (#842) üzenetére


testo92
csendes tag

A rootot is meg csináltam, de most újraindítottam a telót és a MI logo van már vagy 3 perce és nem megy tovább, mikor legelőszőr töltött be akkor is sokáig töltött de azért be jött, most nem.

(#845) janaman01 válasza testo92 (#844) üzenetére


janaman01
addikt

Nem takaritottál ki esetleg valami fontosat is ....?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#846) testo92 válasza janaman01 (#845) üzenetére


testo92
csendes tag

Csak a Micouldot szedtem ki és utána újraindítottam

(#847) Kloss válasza szamoki (#838) üzenetére


Kloss
őstag

Nekem ez a kombó van a készüléken. Tökéletesen megvannak egymás mellett. Nagyon jó a tok, de ami zavar, hogy egy picit tud mozdulni a telefon a tokban. Az egyik sarok legalábbis.

(#848) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Screen protector Németországból gyors szállítással: [link]

Felszokták rakni a termékeiket az Ebay-re is ahol általában olcsóbb mint a boltban: [link]

6 napja kértem őket, hogy csináljanak ehhez a telefonhoz és most írtak hogy már van belőle.
Szerintem az Ebayre is felpakolják az összes változatot pár napon belül.

(#849) KukkSteve válasza TedThomas (#848) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Nekem innen semmi nem jött meg eddig!
Először jiayu f1re rendeltem meg, 18dbot! :Y nem jött meg, elküldték még 1x, aztán az sem jött még meg. :(
Rendeltem notera is 6dbot, az sem jött meg, csak tesóm balf@sz volt és visszajelzett, hogy megjött, de sajnos egy másik 6dbos fólia volt, máshonnan. :S
Vagy én lakom rossz helyen, de eddig nem nagyon volt gond, de ezekkel...?! Nemtudom.

A számom az adatlapomon. ;)

(#850) TedThomas válasza KukkSteve (#849) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Te laksz rossz helyen vagy az auráddal van gond :) Én már 3 telefonra rendeltem eddig és mindig 3-4 munkanapon belül itt volt. Minden levelemre válaszolnak, amikor úgy volt hogy lesz doogee dg800-am arra is 1 héten belül csináltak kérésre. Most is bepróbálom őket majd megírom mennyi idő volt.

És végre valahol nem az a megszólítás hogy "friend," :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.